Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19301) farkas26 válasza Silentfrog (#19285) üzenetére


farkas26
tag

Ha gondolod segítek eladni. :))
Sztem jó pénzt lehet kapni érte. :D

"A jövő sem a régi"

(#19302) havri1


havri1
félisten

EHEIM 2226 Prof 1 elég hangos. Valakinek tapasztalata esetleg?

[ Szerkesztve ]

havri

(#19303) farkas26


farkas26
tag

Á mégis szivárog :W :W :W .

Máshol ezt a válszt kaptam: Én ugyan így jártam kb 2 éve.Szivárogni kezdett a JBL901 e tipusú szűrőm. Javítgatás,tömítés csere(baromi drága) aztán hun szivárgott hun nem. Vissza vittem azokhoz akitől vettem.Járatták kb.kettő hétig semmi.Telefonált a szervizes srác,hogy semmi baja.Mondtam,hogy pedig magától nem gyógyult az meg! Végül is kiderítették,hogy minden leállítás utáni indításkor elkezdett folyni.Mondtam ,hogy nálam is ez volt a tünet.No! Végül is kicserélték az egész fejet gariba mert nem a fedél tömítése volt a hunyó hanem a fej tömítése ami nem cserélhető.Ez akkor purcan ki ha a légtelenítő pumpát nyomogatod.kaptam garanciába egy teljes fejet azóta ok. Tipus hiba. Ez van.

Legközelebb ehimet veszek.

Csak a számlát kell előkeresnem,ami költözés után nem lesz egyszerű.
Meg a nagy próbléma ha vissza küldöm akkor mivel szűrőm az akit. :( :F

"A jövő sem a régi"

(#19304) havri1 válasza farkas26 (#19303) üzenetére


havri1
félisten

Ezért üztemeltetek 2 szűrőt, sajnos ezt máshogy nem tudod megoldani.
Én is csak EHEIM-et veszek, eddig szuper, viszont zsebbenyúlós az indulás :(

havri

(#19305) bringasisti válasza farkas26 (#19303) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezeknél a szűrőknél az a gond hogy számomra érthetetlen okból a teteje más anyagból van mint a tartály. Mikor gyártják zsugorodik a termék, de ezt bekalkulálják a méretbe. Nyáron viszont emelkedik a hömérséklet ezt viszont a két anyag különböző mértékben reagálja le.

BENEFON DELTA--------N8

(#19306) Silentfrog válasza bringasisti (#19305) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Pedig "vízhűtéses" mind a két anyag! :D

(#19307) bringasisti válasza Silentfrog (#19306) üzenetére


bringasisti
őstag

A tető PVC a tartály valami sztirol féleség nem igazán értem miért. Nyáron még nekem is előfordul hogy újra szét kell húzni megigazítani és összerakni pedig a kerek méret a leg ideálisabb. A gond abból ered hogy a tartály nem átmérőben nő vagy csökken hanem kerületben

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#19308) Silentfrog válasza havri1 (#19304) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Főleg, ha nagy akváriumba veszel Eheim szűrőt, és újonnan. 63 ezer egy 2075 ami épp elvisz egy 250 literes akváriumot.
Ha jól emlékszek te még kaptál a finom 30 ezres Tetratec 1200-ból. ;)

(#19309) havri1 válasza Silentfrog (#19308) üzenetére


havri1
félisten

Jah.. Most felújítom a 2226-ot,így lesz annyiban, mint a tetra üresen újonnan.. De remélem jó sokáig jó lesz.

havri

(#19310) Silentfrog válasza havri1 (#19309) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez az az Eheim amit hibátlannak árult siporax töltettel a nagykanizsai csóka? Mi a baja?

(#19311) havri1 válasza Silentfrog (#19310) üzenetére


havri1
félisten

Az. Igazából működik tökéletesen, csak hangos nekem. Van egy morgó hangja, ami megszűnik, ha a motor résznél megfogom. Azt ajánlották többen is hogy rotor + tengely cserével megszűnik. Na ha rendelek, akkor már cserélem a fejtömítést is ( látszik rajta, hogy öreg, repedezett), bár egyáltalán nem ereszt még.

havri

(#19312) Silentfrog válasza havri1 (#19311) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Jól érzem, hogy nem vagy valami szerencsés ezekkel a szűrőkkel? :DDD A Tetra is csöpögött pár hónaposan.

(#19313) havri1 válasza Silentfrog (#19312) üzenetére


havri1
félisten

Jah.. De azóta is jó :) nem merem szetszedni, most a szívócsonkot is felhúztam kb félig, hogy a sok mulmot ne szedje, azzal is ki tudom tolni talán a szétszedés intervallumát. A trutyit meg a heti vizcserenel leszívom.

2233 nagyon jól működik azóta is, az is tele van siporaxal, és teszi szépen a dolgát :)

havri

(#19314) Silentfrog válasza havri1 (#19313) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Víz tetsztet vettél végül is a múltkor?

(#19315) havri1 válasza Silentfrog (#19314) üzenetére


havri1
félisten

Nem, mert rájöttem, feleleges mérni.
A laborban 10e lett volna a bemérés, a vízteszt is annyi (persze az sok mérésre elég). Nincs algám, kristálytiszta a víz, halak szépek, szaporodnak. Most nincs gond :)

Megtalaltam a legolcsóbb üzletet végül alkatrészeknek. 2e-t spóroltam, igaz a 2233 eco-hoz nem találtam tartalék fejtömítést, majd legközelebb..

mypet.hu 10k felett ingyenes a kiszállítás.

havri

(#19316) Silentfrog válasza havri1 (#19315) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Eheim 2233 nem létezik, szerintem 2234-et vettél! :P

(#19317) havri1 válasza Silentfrog (#19316) üzenetére


havri1
félisten

:P

havri

(#19318) Silentfrog válasza havri1 (#19317) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

:B

Az én szűrőkatalógusos oldalamon nem szerepel ilyen.

(#19319) havri1 válasza Silentfrog (#19318) üzenetére


havri1
félisten

Frissíts :) ECO 100 200 300 ilyenek is vannak, de pro jelöléssel..kicsit káosz van már itt úgy látom.
Írtam a fisch.hu fórumra is, hogy keresek tartalék tömítést hozzá.
Nyugodtaban alszom, ha ne adj isten valamelyik beszarik, csak benyúlok a fiókba, és 10 perc múlva mehet ismét, minthogy akkor rohangáljak alkatrészért.

havri

(#19320) Silentfrog válasza havri1 (#19319) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem az oldal amit nézek az a friss. Ott az 5 wattos fogyasztás mellé 480l/h vízforgatás szerepel 2234 számozással. Lehet, hogy ez az elődje? De mindegy ha jó akkor tök mindegy a számozás,sőt mostanában divatos, hogy se a fogyasztás se a vízforgatás és sokszor a szűrőanyag mennyiség se stimmel ami belefér.

Nekem van olyan külső szűrőm amire az van írva, hogy 7 watt és 420 liter/óra. ellenbe 5.5 watott fogyaszt és 450 liter vizet mozgat tiszta állapotban szűrőanyaggal. Hol van már ilyen! Az Atmanok 1550l/h helyett jó ha tud 700-at.

(#19321) havri1 válasza Silentfrog (#19320) üzenetére


havri1
félisten

Jó lenne lemérni, én is kíváncsi vagyok, így beérve miket tudnak igazából.
De még csak egy vödröm sincs, amire rá lenne írva hány liter :DDD
10 v 12l nem mindegy, meg se jelölés...

havri

(#19322) Silentfrog válasza havri1 (#19321) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Pedig elég régen ígéred már , hogy leméred! Észbe tartom ám! Ilyen nagy a csoresz, hogy egy vödör sincs otthon? :DD

(#19323) havri1 válasza Silentfrog (#19322) üzenetére


havri1
félisten

Na, ma megcsinálom :)
Van egy literes mérőm, azzal kimérem a vödröt, bejelölöm, és a kicsi 2233-at lemérem :)

havri

(#19324) havri1 válasza Silentfrog (#19322) üzenetére


havri1
félisten

389.189l/h esőztető nélkül, kb 2 hónapos szűrőanyaggal, perlon nélkül.

[ Szerkesztve ]

havri

(#19325) HTCX715 válasza jegenye77 (#19297) üzenetére


HTCX715
tag

Lesz, lesz, csak baja van a gépemnek. A prohardver használhatatlanul szaggat(ezt több perc begépelni), és kékhalálozik, meg lassú mint a dög. Valami vírust szedett össze.

(#19326) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Lenne egy kérdésem. Biztos mindenki tudja de én kezdő vagyok. Szóval vettünk egy belső szűrőt az akváriumhoz, ami elvileg tud olyat hogy egy csövön "esőztet" ami nekem nagyon bejönne.
Kérdésem az lenne hogy ettől még szűr-e rendesen, illetve így hogy forgatja a vizet? Hja és elég levegő jut-e így a vízbe?

Bocsi az amatőr kérdésekért, de valahol el kell kezdeni :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19327) Silentfrog válasza havri1 (#19324) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

:C :R

Ezt már lassan takarítod? Mert a 480l/ óra helyett 189l/óra az eléggé jelentős visszaesés. Bár ha nem tud annyit eredetileg sem mint ami rá van írva akkor már nem olyan rossz a helyzet!

Sirandrish.: Persze jó azzal is az esőztető arra való hogy eloszlassa a vízáramot, úgy állítsd, hogy mozogjon a vízfelszín. Akkor elegendó levegő jut a vízbe, nem kell bubis ásványvizet csinálni az akváriumból!
/ Írtam pü-t is, úton a csomagod! :) /

[ Szerkesztve ]

(#19328) Sirandrish válasza Silentfrog (#19327) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen-igen, pont ezért gondoltam mert ugye 6 szögű az akvárium aztán nem akarom hogy egy golf áramlat fusson át a közepén. De akkor szűr így is meg minden gondolom!? Bár az nem világos hogy így hogy forgatja a vizet?

(repü)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19329) Silentfrog válasza Sirandrish (#19328) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha az esőztetőt úgy fordítod hogy a szembe lévő üvegre nyomja az áramlatot akkor onnan visszaverődve az áramlat visszanyomja alul a vizet a mulmmal és ezt felszívja a szűrő, az alján lévő nyíláson.

(#19330) havri1 válasza Silentfrog (#19327) üzenetére


havri1
félisten

390l/h az, dehogy takarítom :)

havri

(#19331) Sirandrish válasza Silentfrog (#19329) üzenetére


Sirandrish
legenda

Meg fogom kukkantani.l Köszike :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19332) Silentfrog válasza havri1 (#19330) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A képeden 480 van. Vagy már megint rosszul nézek valamit? :B

(#19333) havri1 válasza Silentfrog (#19332) üzenetére


havri1
félisten

480l/h a gyári, üres "teljesítmény". Most, élesben tud 390l/h-t :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#19334) Silentfrog válasza havri1 (#19333) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ok, így világos!

(#19335) havri1 válasza Silentfrog (#19334) üzenetére


havri1
félisten

A tetrát lemérhetnéd ha van kedved, én is megcsinálom, ha lesz időm. Az márciusi "telepítés".

havri

(#19336) tepenzed


tepenzed
őstag

sziasztok tudnátok nekem linkelni kb 100-200 literes komplett akvárium szettet(ne belső szűrővel) ami megbizható?

[ Szerkesztve ]

(#19337) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Skacok. Szerintetek egy 50 magas 6 szögű (kb 120as) akváriumban hány W-nyi fényerő kell?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19338) HTCX715


HTCX715
tag

Gyerekek, sírnom kell!
Vizet találtam az újjonnan összerakott aksi alatt! Pedig egy-egy növény már kezdi összeszedni magát, már-már megindultak.
Egy kép:

Tudom nem tökéletes... voltmár akitől megkaptam, hogy nagyon ronda... Ha összeszedik magukat a növények akkor sokkal szebb lesz.(nekem amúgy is a gyengém az a fajta aksi amiben egy dzsungel van, sokféle növénnyel.) Ami még változtatott a hard scape-en, hogy feltöltés után összesett a talaj. Azt a rohadt gömbmohát meg mindjárt leszögezem : ) Lámpakapcsolás után mindig fölszáll és éjszaka máshol ér földet.

(#19339) Sirandrish válasza HTCX715 (#19338) üzenetére


Sirandrish
legenda

A jobb felső sarokban az miaz?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19340) Silentfrog válasza Sirandrish (#19337) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha leddel világítasz akkor min 20 lumen /liter a minimum amivel nő a kevés fényigényű növény, ha meg fénycsővel akkor 0.3 watt / liter . Fényerőre mindkét fényforrás fénye , szemre elégséges.

Milyen fényforrást tervezel fölé? Mert elég speciális az akvárium alakja...

(#19341) Sirandrish válasza Silentfrog (#19340) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát első körben ebből lesz 2...nem tudom mennyire elterjedt de "felette" lesz 1-1 ilyen fényvisszaverő vagy fény erősítő a franc se tudja mi :D
Én igazából a 11-eset venném de az hosszú sajnos.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19342) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Na én is átalakítottam nem kicsit az akvát a napokban.. Kivettem az összes fát belőle, és csak növény marad.. Persze amit beültettem crypto fajtát középtől balra az mind saját termés. De kb egy másfél hónap múlva besűrűsödik. Balra hátra tervezek még valami pirosas félét, majd még átkel gondolni mit is.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#19343) Silentfrog válasza Sirandrish (#19341) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

120 literre 2X9watt? Az biz nagyon kevés, ha ránézel az akváriumra akkor is.

(#19344) jegenye77 válasza HTCX715 (#19338) üzenetére


jegenye77
addikt

Jó lesz az!
Elől a parvula nem kevés? Vagy nem akartad hátrébb is beültetni?
És hol folyik a víz? Az aksi vagy a szűrő?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19345) HTCX715 válasza jegenye77 (#19344) üzenetére


HTCX715
tag

A parvula csalóka egy kicsit, mert nem látszik, de középen majdnem a kőnél van. 2 doboz van benne, meg egy tálban van a kimarad "aprólék" majd ha össze szedi magát be tudom ültetni.
Az azolla-ból majd lejjeb veszek egy kicsit, de egyenlőre jó helyen van, vonja el a tápanyagot az alga elől.(elvileg ugye kint köti meg a co2-őt ezért elég hatékonyan)
Az aki. Mondjuk most letöröltem, azóta száraz, de az egész komód lapján állt a víz. Most azon gondolkodom, hogy ki kéne törölni az aki alatt mert tönkre megy a komód. :O
Sirandrish:
Jobb fent Azolla caroliniana
A lámpánál nagyon fontos a színhőmérséklet! Ne vegyél sima izzót! Hideg fény, 6500k-t szokás mondani.

[ Szerkesztve ]

(#19346) Sirandrish válasza Silentfrog (#19343) üzenetére


Sirandrish
legenda

Vennék én nagyobbat is, de nincsen. Legalábbis a praktiker webshopban. A 11es már nem fér be a helyre. De elmegyek holnap 1-2 boltban hátha találok nagyobbat.

HTCX715 hanem mit vegyek?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19347) mdk01 válasza HTCX715 (#19345) üzenetére


mdk01
addikt

Milyen típusú az aksi? Van alatta egy műanyag keret?

(#19348) HTCX715 válasza Sirandrish (#19346) üzenetére


HTCX715
tag

Nem a fényforrással van a probléma. Csak azt mondom, hogy figyelj a színhőmérsékletre. 6500k szoktunk használni. Ez hasonlít legjobban a Nap fényéhez.
(#19347) mdk01:
Nincs keret csak polifoam. A polifoam be van vonva sötét színű kukászsákkal : )

(#19349) Sirandrish válasza HTCX715 (#19348) üzenetére


Sirandrish
legenda

Találtam egy helyet ahol 6500K-s kompakt fénycsövek is vannak és vannak 18 illetve 26W-sok is. Gondolom a 2x18W már bőven elég nekem!?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19350) HTCX715 válasza Sirandrish (#19349) üzenetére


HTCX715
tag

Szerintem 120 literre még az is bőven kevés. 2x36w már jobban elmenne.
Szerk: 2x18w a te aksidnál o,3w/l. Ez alatt nem sok minden maradna meg. Konkrétan az anubias-ok, a gömbmoha meg eseteleg pár crypto amiben gondolkozhatsz. A hínárok már kopaszodni fognak.
Amúgy milyen élőlény is lesz benne? Mert ha sügér akkor tényleg felesleg az erős lámpa, mert mellettük nem nagyon tudsz növényt tartani. Viszont ha egy vegyes növényes akid lesz akkor minimum 0,5w/l-re feltornáznám.(olyan világításban gondolkodj aminek a fényforrásának cseréjét évente meg tudod oldani./pl.fénycső/)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.