Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19451) Sirandrish válasza Silentfrog (#19449) üzenetére


Sirandrish
legenda

És akkor ezt az akvárium egy eldugott sarkába is berakhatom, ugyanolyan hatékony lesz mintha a szűrőbe rakom a szén helyére (azt kivettem de a helye ott van :) )?
Illetve honnan érdemes ezt megrendelni? Kipróbálom...főleg ha ilyen sokáig használható :K

havri1 Mutatsz 1-2 képet?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19452) havri1 válasza Sirandrish (#19451) üzenetére


havri1
félisten

Nem, szűrőbe kell, amúgy szart sem ér.
Nem járja át rendesen a víz. A szűrőben minden víz rajta megy keresztül (ha jól van elhelyezve).
Keresek igen képeket, bár nekem sosem sikerült úgy lefotózni az aksit, ahogy valóban kinéz, nekem nagyon kevés a fény benne.

Én innen rendeltem, itt volt a legolcsób a 250ml-es:

http://akvariumshop.hu/

havri

(#19453) Sirandrish válasza havri1 (#19452) üzenetére


Sirandrish
legenda

Remélem belefér a szivacs mellé :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19454) havri1 válasza Sirandrish (#19453) üzenetére


havri1
félisten

Valamennyi biztos.
Csináltam pár képet, de ezen pont nem jön át a Purigen, kevéls a fény, vakuval meg nem jó.
Sajnso nem a megfelelő obi van a gépen (28-90), nincs itthon a nagylátószögű. Ezt is ~3 méterről lőttem :DDD
A háttér mögé befolyt a víz, annyira habzsolnak etetéskor, hogy össze vissza fröcsölnek..

[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#19455) bringasisti válasza Sirandrish (#19437) üzenetére


bringasisti
őstag

Mire vagy kíváncsi?

BENEFON DELTA--------N8

(#19456) Sirandrish válasza havri1 (#19454) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nagyon szép ez is. Majd egyszer én is szeretnék egy 200as körüli sügereset. De előbb felnövök a feladathoz :D

bringasisti Konkrétan arra voltam kíváncsi hogy hogy kell beállítani, de rájöttünk :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19457) havri1 válasza Sirandrish (#19456) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Egy jótanács: Ha sügerezni szeretnél, ne 200 literben gondolkodj. Inkább 4-500l.

havri

(#19458) Sirandrish válasza havri1 (#19457) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az állvány már megvan és ahogy számoltam olyan 250 liter fér el kényelmesen. :B
Annál nagyobbat semmikképp sem szeretnék. Legfeljebb Diszkosos lesz..úgy is az a vágyam kb 15 éve, de még sose mertem belevágni :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19459) havri1 válasza Sirandrish (#19458) üzenetére


havri1
félisten

Lehet beadom a derekam egy 510l -nek..:)
Most van egy jó ajánlatom, így ki tudnám váltani a 240l és a 130l is egyszerre.

havri

(#19460) Silentfrog válasza havri1 (#19459) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ne b@x fel, hogy neked hamarabb lesz durván nagy medencéd mint nekem! :DDD Én pont egy éve tervezem már a 720 literes medencét.

(#19461) Sirandrish válasza havri1 (#19459) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az nekem már nagyon nagy lenne.
Egy 200 körülit még esetleg majd valamikor be mernék vállalni, de nagyobbat biztosan nem. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19462) havri1 válasza Silentfrog (#19460) üzenetére


havri1
félisten

Még nem biztos, mert marha sok meló az egész..
És hát a jelenlegi biotópot feladni, mindent elölről kezdeni, halakat át, hát, nem tudom.
Majd még alszok rá párat :)
Meg jó lenne legalább a 240-est állványostúl, tetővel elpasszolni. Tárolni se tudom sehol.

[ Szerkesztve ]

havri

(#19463) Silentfrog válasza havri1 (#19462) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szűrőre már nem kellene költened , Az Eheim és a Tetra elvinné a nagyot is.
A vizet átmered a mostaniból a nagyba átrakod a halakat és 3-4 nap alatt megpótolod az újat.

Nem olyan nagy meló csak sok forint! :)

(#19464) havri1 válasza Silentfrog (#19463) üzenetére


havri1
félisten

Hát, ennél azért bonyolultabb a történet.
Egyszerre 3 akváriumot nem tudok beüzemelni. Nincs hely a szobában. Az esetleges új aksi helyén jelenleg az ágyunk van. Az ágyat a régi akváriumok helyére kell tennem, viszont a régi (240+130) nem tudom hova tenni :D

Nem vészes az ára, bár még konkrétat nem mondott. 100e árulja az egészet, világítás, atman 1200 töltettel, 40kg fehércsurgói homok, rengeteg kő, növény, atman powerhead fűtő, állvány stb. De nekem a technika nem kell, szóval most hívogat..pont sügeres aksi forma. 170x50x60 10es üveg körbe alul felül merevítve. Jó sok hely lenne kiúszni a halaknak :)

Ja, hongi forgat, maingano forgat (másik), és 12 kis porcelán már eszi a frissen kelt sórákot :p

[ Szerkesztve ]

havri

(#19465) Silentfrog válasza havri1 (#19464) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nagyon bele jöttél ebbe a hobbiba! :C

(#19466) havri1 válasza Silentfrog (#19465) üzenetére


havri1
félisten

Ilyenkor lenne jó, nyugdíjasnak lenni..családi ház, kert, kút, tó, és sok sok akvárium..:)

havri

(#19467) Neoka válasza Sirandrish (#19437) üzenetére


Neoka
aktív tag

Ha az obiban vetted.

Ez alapján be tudod állítani.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19468) Sirandrish válasza Neoka (#19467) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem az Obiban vettem de ugyanezt a használati utasítást kaptam én is :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19469) Silentfrog válasza havri1 (#19466) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én családi házban lakok de annyi helyem nincs sehol , hogy egy 250cm -es akváriumot betegyek bárhova is.
Egyszerűen nincs akkora falfelület szabadon, most is ablak előtt van az akvárium félig leengedett redöny előtt.

(#19470) havri1 válasza Silentfrog (#19469) üzenetére


havri1
félisten

Üsd ki a falat a pics@ba,nehogy már ilyeneken megakadj :D

havri

(#19471) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Nagyon barna algásodik az akváriumom.Úgy döntöttem hogy teljessen szétszeden és kitakarítom az egésszet.Fénycsövet is szeretnék cserélni mert azt olvastam valahol hogy a nem megfelelő világítástól algásodik az akvárium.Édesvizi akváriumom van,szeretnék bele új növényeket tenni,új halakat.A sera plant color jó fénycsőnek számít?Ezt néztem ki de én nem nagyon értek hozzá azért kérdezek.Nekem soha nem sikerült a biologiai egyensúlyt véghezvinnem. Akár mit csinálok döglődik az akváriumom.Az algaevő ami szívós fajta nagyon hamar(pár hét) elpusztul nálam.Az almacsiga is.A vékony levelű világos zöld növények nem maradnak meg,elsárgul a levelük.Mit kéne csinálnom hogy beálljon az egyensúly?A víz kémiai összetételét nem méregetem.Az baj?

(#19472) Silentfrog válasza Misi1980 (#19471) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy kép akadna az akváriumodról?
Szűrést , világítást ,vízcsere, akvárium méretét le tudnád írni, hogy milyen?

havri1.: Ha kiütöm a falat akkor ott már majdnem a szomszéd van. Nehogymáá neki csináljak akváriumot! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19473) Misi1980 válasza Silentfrog (#19472) üzenetére


Misi1980
senior tag

Friss képem az nincs sajnos és jelenleg nem is vagyok otthon.A szűrés egy belső szivattyúval történik.Rekeszes megoldással van kialakítva az akvárium hátsó része,és úgy van áramoltatva a víz hogy az egyik ilyen rekeszben elhelyezett krumlisszsákok szűrik meg a vizet.A világítást egy 90cm-es neon lámpa biztosítja amiben 10000k-s neoncső van,a márkáját azt nem rudom.A vízcsere az kb. 3-hetente van de addigra már nagyon algás az akvárium.Olyan 2/3 vizet cserélek és 130literes.Többen azt mondták hogy nem kell semmilyen vízkezelő mert hogy ők sem használnak éscsemmi bajuk a halaknak.Tényleg így van mert a saját szememmel láttam,így én is úgy döntöttem hogy nem használok semmit.Érdekes dolog hogy az algaevő harcsák nagyon szeretik a barna algát,de amikor az megjelenik az akváriumban akkor elbújnak nem is látni őket és ha nem takarítom ki akkor elpusztúlnak.

(#19474) havri1 válasza Misi1980 (#19473) üzenetére


havri1
félisten

Mennyi zsák van a rekeszben? Mióta van benne? Mikor mostad át utoljára? Megkockaztatom, fél év is kell, mire megfelelő számú baktérium elszaporodik.
Én elsőre gyenge szűrésre tippelek.

havri

(#19475) Silentfrog válasza Misi1980 (#19473) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ami biztos nem jó nálad az a 10000K-s világítás, ami nem való magában édesvizi medence fölé. Az szinte kék színű,már magában az is okozhat algásodást, sőt ennek a fénycsőnek a lumen értéke is sokkal kevesebb mint egy 6500K-s fénycsőnek.

A másik nagy gond az a vízcsere. Hetente 30% szükséges, mert megfelelő biológiai szűrés esetén is felhalmozódik a nitrát ennyi idő után.

Mindenképp próbálj meg fénycsövet cserélni lehetőleg 6500k színhőmérsékletű fénycsövet válassz,és tartsd be a heti vízcseréket!

A vízkezelő valóban nem olyan fontos de a rendszeres heti vízcsere az igen! :K

(#19476) Misi1980 válasza Silentfrog (#19475) üzenetére


Misi1980
senior tag

Az a szomorú hogy egy akváriumos boltban ezt a 10000k-s fénycsövet ajánlották hogy ez milyen jó.Az emlékeim szerint azóta hogy cseréltem a régit erre(a régi egy sera plant color volt)azóta van ez a algatenyészet.Milyen fajtát tudsz ajánlani 6500k-s fénycsőböl ami garantáltan jó?A sera plant color csak 4900k-s az is jó lenne nekem?

havri1:6 darab zsákot használok és minden vizcserénél kimosom.A szivattyúnak a teljesítménye elvileg jó a paraméterei alapján.Most úgy fogom a szűrést csinálni hogy a zsákok fölé teszek kerámiagyürűket is.Jól teszem?

[ Szerkesztve ]

(#19477) Silentfrog válasza Misi1980 (#19476) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Milyen foglalatú fénycső van benne? Bár lényegtelen, nem kell agyon variálni, sima minőségi 6500K színhőmérsékletű fénycső jó bele ,nem kell akvarisztikai. Osram, Sylvania, akár Tungsram is jó

Az meg tényleg szomorú, hogy 10 000 K-s fénycsövet sóznak rád egy akvarisztikai boltban. :W .

Biztos fura volt a rózsaszínes növényes cső után a tengeri kék szín! :DD

[ Szerkesztve ]

(#19478) Misi1980 válasza Silentfrog (#19477) üzenetére


Misi1980
senior tag

Nem értek hozzá átvernek.Nekik a forgalom számít csak.A 6500k-s fénycső az akkor jó a növényeknek és a halaknak is?Szeretnékvélő növényt és fontos lenne ha meg is maradna szépen.

(#19479) mdk01 válasza Misi1980 (#19476) üzenetére


mdk01
addikt

Nem feltétlen a kelvin miatt van, hanem azért mert megváltoztattad az egyik legfontosabbat az akváriumba, a fényforrást, ráadásul az új cső erősebb mint a régi. Ha ugyanolyat csövet raksz bele mint ami volt akkor is lehet eltenyészik az alga. Ettől független a 10000k-es cső valóban nem való édesvíz fölé, de a fő probléma nem ez.

(#19480) Misi1980 válasza mdk01 (#19479) üzenetére


Misi1980
senior tag

130literes akváriumba hány wattos fénycső kell?90 cm-es a foglalat és két villa van a fémcső mindkét végén.

(#19481) Silentfrog válasza Misi1980 (#19480) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha így van akkor nem nagyon tudsz sok mindennel variálni ha 90 centis a hely az érintkezők között akkor az valszeg T8 as 30 wattos csövet fogad.

(#19482) havri1 válasza Silentfrog (#19465) üzenetére


havri1
félisten

Nem fér be a fordulóba az aksi! AKárhogy mérem, csak állítva lehetne behozni, azt meg nem merem megkockáztatni.
170x50x60 a mérete.
Most méregettem az ajtót, és 150x50x60 még talán talán..
:W

Na meg az állvány..ami van hozzá, nem tetszik. Csináltatni kéne, de nem olcsó már ebben a méretbe.
Lehet most napolom, és majd ytong-al megcsinálom ha lesz normálisan hely, és csináltatok rá egy aksit.

[ Szerkesztve ]

havri

(#19483) Misi1980 válasza Silentfrog (#19481) üzenetére


Misi1980
senior tag

Most olvasgatom a neten a cikkeket az akvárium berendezéséről.Azt írják hogy a 0.5W/liter az optimális világítás.Nálam ezt hogy lehet megcsinálni?Két db fénycsővet kellene egyszerre használnom?

(#19484) Silentfrog válasza Misi1980 (#19483) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha T8-as fénycsöved van akkor ahhoz tartozik egy előtét. Ahhoz van méretezve a fénycső Így nem tudsz se kisebbet se nagyobbat rakni hozzá.

Bár pontos számot és képet sem raktál fel a világításodról, így nem tudom pontosan, hogy mid is van pontosan,de esetleg olcsó kiegészítő megoldás lehet 1-2 méter 5050/60 as vízálló ledszalag használata,a meglévő fénycsöved mellé.
/persze ha fel tudod ragasztani a tető belsejébe. /

havri1.: Pedig pont te mondtad, hogy üssem ki a ház falát. Lehet, hogy nem is nekem hanem magadnak adtad ezt a tanácsot? :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#19485) HTCX715 válasza Misi1980 (#19476) üzenetére


HTCX715
tag

Szia!
Engem érdekelne a szűrésről még néhány adat.(szűrőanyag/szűrésre felhasználható hely térfogata, a vízpumpa vízszállítása...)
Vízcsere(ahogy már írták) hetente kell, 30-50%os pihentetett csapvízzel!(ki kell, hogy párologjon a klór! ha pihenteted semmilyen vízelőkészítő szer nem szügséges!) A vízcseréhez ugyan olyan vizet kell használni minden vízcserénél!(ha variálgatod/csapvíz,esővíz,ROvíz.../ akkor játszadozol a vízparaméterekkel, amit se a halak se a növények nem komáznak!)
Nem szabad minden vízcserénél kiszedni a szűrőanyagot!(ha minden vízcserénél mosogatod, megb*szhatod akármilyen szűrőanyagod is van!)
A kerámia gyűrű jó. Mehet a szűrésbe minél több minél porózusabb szűrőanyag, akár a krumpliszsák helyére is.(nekem a 2 kedvencem a sera siporax és az eheim substrat pro. ezek nagyon jó ár érték aránnyal rendelkeznek, sokan használják)
Szűrést csak akkor takaríts ha látod, hogy lecsökkent a vízszállítás és akkor is csak az akváriumból leeresztett vízzel!(ez sok hónap egy jól összerakott akvárium esetén, és ezt a takarítást megkönnyíti ha valamibe belerakod a szűrőanyagot/neked valamilyen zsák lenne a legjobb/)
Neked jó lenne még egy adag gyorsan növő növény mert az is sokat segíthet az alga elleni harcban.
Lehet vannak az itt leírtakban már számodra ismert dolgok, de a lényeg, hogy ezeket be kell tartani!

(#19486) samu2062


samu2062
aktív tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok,de már sok mindennek utána néztem a témában.
Igazából a kislányom miatt fogtam bele,nagyon tetszik neki az akvárium.
Nem akartam nagyot,de azt olvastam hogy 30 alatt törvénytelen így egy 43 literesre esett a választásom.
Guppikat szeretnék tartani,mert ezek szépek is és tudtommal könnyen tarthatók.
Azt szeretném kérdezni,hogy ebben hány darab hím guppit tarthatok?
6-ra gondoltam,ez reális?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19487) havri1 válasza HTCX715 (#19485) üzenetére


havri1
félisten

Vízcsere(ahogy már írták) hetente kell, 30-50%os pihentetett csapvízzel!(ki kell, hogy párologjon a klór! ha pihenteted semmilyen vízelőkészítő szer nem szügséges!)

Én úgy tudom, csak az oldott klór távozik, a kötött (klóramin) nem. Én ezen a ~300 fton nem spórolok. Amióta használom, semmi bajom a vízzel. Előtte opálosodott, nem volt elég baci. Hogy ennek köze volt e az antiklórhoz..passz, de tény, azóta állt be az egész.

A zsákot én se mosnám, ezért is kérdeztem, mikor, hogyan mossa. Gyakorlatilag így nincs biológiai szűrése..

[ Szerkesztve ]

havri

(#19488) Silentfrog válasza havri1 (#19487) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Te láttál már sok sügeres hirdetést vettél is párat, szerinted ezekért mennyit kérhetek? Jófogás

Elvinnék egybe az egészet de nem tudom, hogy mi a reális ár. Én a Sügérfanba lévő árak felére gondoltam,de ezek még nagyobbak is
Szerinted, szerintetek?

(#19489) havri1 válasza Silentfrog (#19488) üzenetére


havri1
félisten

Nagyon sok van, és amiket láttam, azokat szinte mind jelképes áron adják el. Amik sokat érnek, azok a jó tenyészpárok.
A tenyésztők általában 100ft/cm adják az ifjoncokat, ettől csak a nehezebben tenyészthető vagy ritkább fajok a kivételek.

Sziasztok
10cm körüli Yellow sügérek eladók. 2H, 1N
1800Ft. együtt. Elvihető Újpestről.

Pl ez egy imserősömé volt.

[ Szerkesztve ]

havri

(#19490) bringasisti válasza Silentfrog (#19488) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha Gyáli sügérfan- ra gondolsz ott minden hal beteg csodálom hogy valaki vesz ott bármit

BENEFON DELTA--------N8

(#19491) Silentfrog válasza bringasisti (#19490) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen ott néztem az árakat, mert ott hasonló méretűek mint azok amiket el szeretnék adni. Venni nem akarok onnan semmit , messze is van.

Miből gondolod, hogy beteg halakat árulnak?

Pedig nagyon sztárolják az a boltot! :K

Akkor kb reális az ár amire gondoltam,ráadásul itt Csongrád megyében nincs sok olyan aki sügért árul. Az egyik hím aranysügérem 12 centi körüli.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19492) HTCX715 válasza havri1 (#19487) üzenetére


HTCX715
tag

(OFF)Én imádtam annak idején a kémiát amíg nem kaptam új tanárt... Erre megutáltam, eredménye is lett. Szóval nem vagyok egy kémia ász, velem nem mindig jó kémiáról beszélni : ) (/OFF)
Én sohasem használtam vízelőkészítőt. A víz minimum 24 órát áll(általában 60-100 liter között). Sohasem tapasztaltam eddig, hogy bármi gondot okozott volna az, hogy nem használok vegyszereket. Azt tudom, hogy van olyan szer ami a nehéz fémek ellen is jó, de a vízcserék mellett ezek sem tudnak felhalmozódni.
Ez csak az én véleményem, nem akarok lebeszélni senkit az ilyen szerek használatáról ha fontosnak érzi!
Viszont azt elismerem, hogy nagyobb akinál ezerszer jobb vízelőkészítőzni mint a fél szobát elfoglalni a pihentetés alatt álló vízzel.

(#19493) Misi1980 válasza HTCX715 (#19485) üzenetére


Misi1980
senior tag

Holnap tudom majd leírni a vízpumpa adatait mert akkor megyek haza.A jelenlegi állapotról készítek képet is.Köszönöm a részletes leírást a vízcseréről és a szűrőtisztításrol,kár hogy eddig nem tudtam hogy itt a prohardveren ilyen jó kis topik van az akvarisztikáról ahol ilyen sok segítőkész fórumtárs van.

Silenforg:Igen fel tudnék ragasztani az akvárium fedelére ledcsíkokat.Ezek a ledcsíkokat érdemes variálni valamilyen fénycsővel?Mondjuk sera plan color (4900k) fénycső+2 méter a 6000k ledcsíkból?

[ Szerkesztve ]

(#19494) bringasisti válasza Silentfrog (#19491) üzenetére


bringasisti
őstag

Volt medence ahol a talajon ültek a halak teljesen megdőlve, más medencében a halak belő szervei teljesen elsorvadva

BENEFON DELTA--------N8

(#19495) Silentfrog válasza bringasisti (#19494) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez durva! :Y Bár ha rendelnék a webshopukból halat akkor nem látnám ezt.

Sanyi ezt most ne olvasd! :D /egyik ismerősöm vett onnan de nála nem volt gond mikor hazavitte a AULONOCARA SP. SUPER RED SELECTED-et!

Misi1980.: igen variálhatod, az jó megoldás nálam is volt fénycső+ led szalag kombó.

Ha led szalagot vennél és kérdésed van akkor szívesen segítek, én régóta világítok led szalaggal.

[ Szerkesztve ]

(#19496) bringasisti válasza Silentfrog (#19495) üzenetére


bringasisti
őstag

Másik ilyen hely a Campona. Nyilván ilyen medencéből nem biztos hogy bukta vásárolni, hisz sokszor van hogy csak 1 családot érint egy dögvész a többi él mint hal a vizben

BENEFON DELTA--------N8

(#19497) Misi1980 válasza Silentfrog (#19495) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszönöm hogy segítesz!Vennék led szallagot csak nem tudom melyiket kellene.Fel tudom ragasztani az akvárium fedelére ott van rögzítve a lámpatest is.A fedél és a víz felszine között van üveglap amin csak egy pici lyuk van ahol a kaját be lehet szórni a halaknak.Lehet hogy nem is szükséges hog vizálló legyen a ledszallag.Milyen ledszallagot tudnál ajánlani?

(#19498) Silentfrog válasza Misi1980 (#19497) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha nem éri pára vagy víz akkor jobb az ami nem vízálló mert a szilikonnal borított szalag nem ad annyi fényt mint a beltéri társai.

Nem tudom, hogy merre vagy helyileg de ha lehetőséged van helyben megvenni akkor 1 vagy 2 méter 5050/60 14.4 wattos 6500K-s ledszalagot ajánlanék 1000ft /méter áron, és ha ebből két métert veszel akkor kelleni fog egy tápegység is ami min 3.5A-es.

(#19499) Misi1980 válasza Silentfrog (#19498) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszönöm az infot!Beszélek villanyszerelő boltos haverral,Ő biztos tud majd segíteni az összerakásában!

(#19500) Silentfrog válasza bringasisti (#19496) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sosem értettem azokat a boltokat ahol 2-3 ezertől vannak a halak és nem képesek legalább az elhullott halakat kivenni a medencéből.
A szegedi trópusban egyszer diszkréten szóltam az eladónak, hogy van elhullás és, hogy pecázza már ki a sorból kidőlt halakat.
Én tuti nem vennék halat olyan helyről ahol elhullott hal van a medencébe,pedig tudom, hogy a szűrés és a zsúfoltság miatt van,de akkor is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.