Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19151) Silentfrog válasza farkas26 (#19148) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Édes kis " befőttesüveg"! :)

(#19152) jegenye77 válasza farkas26 (#19150) üzenetére


jegenye77
addikt

Megvannak és küldöm is csak kicsit később jön a zasszony látogatóba.
Én nem raktam rá a tetőt soha. A nélkül jobban tetszik.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19153) Mercutio_ válasza farkas26 (#19148) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a sima, vagy az optiwhite változat? Hány literes?

Ha már nanoaki: Jár valaki Pestről kocsival Vácott, vagy esetleg rendel az aquadepo-tól annyiért, hogy ingyen küldjék? Egy ilyen aquabrick-et szeretnék (bár ennyiért lehet már érdemes lenne rögtön kettőt venni :U ) de a többi cucc, ami kellene hozzá ha jól látom itt vagy nincs (Eheim 2213) vagy drágább mint máshol :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19154) Silentfrog válasza Mercutio_ (#19153) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kb két hétig el volt írva az ára a Tetratec szűrőknek. Lehet, hogy egy Tetratec ex 800 as nem lett volna rossz vétel 19 ezer körüli összegért.
/gondolom, hogy el volt írva az ár mert 24 ezer alatt sehol sem láttam még/

(#19155) myk74


myk74
senior tag

Egy friss kép az akváriumomról

Még érkezik bele pár növény,és még jó pár corydoras,meg egy ilyen
Lily pipe
:R

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19156) jegenye77 válasza myk74 (#19155) üzenetére


jegenye77
addikt

De szép tiszta a víz!
Ha még több növény lesz benne akkor ez olyan Holland stílusú lenne?
Én is olyan üveg cuccot használok. 3 szettet is rendeltem mert hát ugye könnyen törik.
Nem a legszebb kidolgozású viszont olcsó.
A 3 szettből egy se volt egyforma. A kifolyó öblös része egyiknek nagyobb volt, hosszabb a másiknak meg kisebb.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19157) myk74 válasza jegenye77 (#19156) üzenetére


myk74
senior tag

Köszi!
Igen mini holland lenne :)
72 litert egy eheim 2224 szűr,hibátlanul.
Azt hittem erősebb az üveg cucc,akkor lehet nézek máshonnan.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19158) jegenye77 válasza myk74 (#19157) üzenetére


jegenye77
addikt

A drágábbat is el lehet törni!
Nem azért írtam!Sőt!Én is ezt veszem mert olcsóbb sokkal és hát fogyóeszköz.
Egyiket takarítás közben törtem el a másikra meg ráléptem :B
Ha ugyan ezt a 40 ezer forintossal tettem volna akkor... :Y

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19159) biomassza válasza jegenye77 (#19158) üzenetére


biomassza
csendes tag

Sziasztok! Lily pipe-ot hogyan takarítjátok? A kisebbik akváriumomban van rajta még egy fém szűrő a rákok/csigák miatt (először ne raktam rá, mondván, hogy majd kiszedem a garnikat a szűrőből, de 2-3 csiguszt kitépett a házából :O ) - olyan nehéz kipucolni, hogy már arra is gondoltam, levágom az alját az üvegnek, hogy arról is bemenjen a kefe, elvégre van még egy extra "ketrec" is rajta kívülről.

(#19160) jegenye77 válasza biomassza (#19159) üzenetére


jegenye77
addikt

Én a flexibilis csőtisztítóval szoktam.+ ecetes víz!
Azzal szoktam az üveget is tisztítani mikor leengedem a vizet.Nagyon jól oldja a vízkövet.
Még a kínai Twinstar-t is abban áztatom.Kicsit felmelegítem mikróban és 5 perc alatt leoldja róla a fehér réteget.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19161) myk74 válasza biomassza (#19159) üzenetére


myk74
senior tag

Vagy beáztatod cloroxos (fele/fele arányvan)vízbe,utánna ALAPOS öblítés.Pár perc és lehoz mindent.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19162) HTCX715


HTCX715
tag

Na rendeltem a GA-tól.(kicsit zsebbe nyúlós volt, azóta a smucig énem sír : )
Növényeket, kellékeket, növénytápot. Van néhány kérdésem:
-Ki mibe mossa/mosta a manado-t?(utálok vele szopakodni, ráadásul sok kosz kijön általában belőle)
-GA wellness csomagot hol tároljátok, hogy adagoljátok?(most váltok profito+carbo-ról)
-Hogy ültessem a parvula mini-t?(csomókban vagy szálakra szedve?)
-Van egy ivarérett hím ancim. 2 centis kora óta van nálam(most 7-8 centi és már szakállas). Jól gondolom, hogy gyep+manado+táptalaj mellett nem maradhat? : (
-Azért szedtem szét az aksit mert az az egy hónapos szűrő nélküliség gyönyörűen lealgásított. Most már kezd elmúlni, de a növényeket még némelyiken van. Őket bubis vízbe+ neomagnollal (ebből csak 1 tabletta van sajnos)akarom fertőtleníteni.(meg ugyen hőingásosan) ez lehoz minden algát vagy támogassam meg őket egy erős carbo-s oldattal is?
Egyenlőre ennyi. Az aksit már szétszedtem, kimososm mindjárt és aztán várom, hogy kedden/szerdán átvegyem a csomagot.

(#19163) jegenye77 válasza HTCX715 (#19162) üzenetére


jegenye77
addikt

Parvulat én nagyobb csomókba ültettem de azt mondták az "okosok", hogy jobban szét kellett volna szedjem.
Hamarabb lesz összefüggő gyep belőle ha jobban szét van szedve. Amúgy szerintem nincs lehetősége. Az enyém is összenőtt szépen.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19164) HTCX715 válasza jegenye77 (#19163) üzenetére


HTCX715
tag

Ok, köszi, akkor én is így teszek. 2 dobozzal rendeltem a 60x30-as aksihoz, remélem elég lesz. Van amúgy még csomó más gaz is(egy teljes lavórral).

(#19165) mdk01 válasza HTCX715 (#19162) üzenetére


mdk01
addikt

Ancinak menni kell sajna. Nálam a 12cm-es anci, bazaltból dombokat épít, nálad a 8cm-es a manadóval ugyanezt csinálná.
Én is sajnálom kitenni, pedig sokan megköveznének, hogy milyen növényesben tartom. :)

(#19166) mdk01 válasza myk74 (#19155) üzenetére


mdk01
addikt

Szép, gratu.:) Az enyém is ilyen stílusu most. Ha megengedsz egy építő ötletet az alternanthera mögé rakhatnál követ anubias-szal vagy/és microsorium-mal.Majd teszek fel én is nem sokára egy képet. A zöld nagyvelűnek, ami a konak-ra hasonlít annak mi a neve?

(#19167) myk74 válasza mdk01 (#19166) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm!
Nem régen vettem láva és görgeteg köveket,és nevelgetek az ablakban egy kis anubiast tartalékba,rápróbálok.
A nagy levelü növényt Hydrocotyle Leucocephala-nak vettem,de szerintem kicsit más.Most valami baja lehet mert változott a színe,és az erezete is másabb.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19168) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nem tudja valaki hogy hogyan lehet kiszámolni hogy egy hatszögű aksi hány literes? :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19169) havri1 válasza Sirandrish (#19168) üzenetére


havri1
félisten

Szabályos hatszög?
Kiszámolod a hatszög területét, és felszorzod a magassággal.
Ha szabályos, húzd be az átlókat, és kapsz 6db szabályos háromszöget.
Mérd meg a háromszög oldalát és magasságát (a magasságot kiszámolhatod a pitagorasz tétellel), majd T=(a x m)/2
A hatszög területe 6xT háromszög.

[ Szerkesztve ]

havri

(#19170) HTCX715 válasza Sirandrish (#19168) üzenetére


HTCX715
tag

Ha mazohista vagy:
T=1/2n*(r*r)*sin a a=2r*sin180°/n ezt ugye szorzod a magassággal.
n: oldalak záma
r:sokszög köré írható körörk sugara
a:360°/n

Vagy picit egyszerűbb: V=2,598*(a*a)*h
a:egy éle a hatszögnek
h:a magassága az alkotónak

Remélem jól emlékszem, ha nem javítsatok ki. Már rég foglalkoztam ilyenekkel.

[ Szerkesztve ]

(#19171) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Köszike skacok..nem kell ezt nekem tudnom szerintem :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19172) myk74 válasza Sirandrish (#19168) üzenetére


myk74
senior tag

Gyere adok kölcsön egy 10 literes kannát,azzal könnyen meg tudod nézni hány literes! :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19173) Sirandrish válasza myk74 (#19172) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah igen.. :)

Egyébként a 6 szögű akvárium nem kellemetlen a halaknak igaz?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19174) Silentfrog válasza Sirandrish (#19173) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én azt sem értem, hogy megfelelő méretű gömb akváriumba miért nem lehet halat tartani, láttam műsort ahol az aranyhalakat vizsgáztatták ,feladatokat teljesítettek emlékezetből, kajáért. Meglepően okosak, és jól emlékeznek, hogy merre kell elmenni a labirintusba a halkajáért.

(#19175) Mercutio_ válasza Silentfrog (#19174) üzenetére


Mercutio_
félisten

Talán mert a gömbben minden ugyanannyi távolságra van így felborul a térérzet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19176) bringasisti válasza Mercutio_ (#19175) üzenetére


bringasisti
őstag

El kell gondolni hogy a legnagyobb gömb " akvárium" akkora mint egy leveses tál. Mi hogy éreznénk magunkat egy ilyen szituban?

BENEFON DELTA--------N8

(#19177) Silentfrog válasza bringasisti (#19176) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Láttam már 60 litereset, legalábbis az volt az adatlapján, hogy akkora.

(#19178) havri1 válasza Silentfrog (#19177) üzenetére


havri1
félisten

Az kiegyenlítő tartály volt baszki :D

havri

(#19179) bringasisti válasza Silentfrog (#19177) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezt értem én, de ha nem elúszó ivadékok a lakok akkor laza állatkínzás.

BENEFON DELTA--------N8

(#19180) Silentfrog válasza havri1 (#19178) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ezt olyan régen el akartam már sütni valakinek! :DD

Apropó ismered ezt az oldalt? Baromi olcsók a minőségi kimért sügértápok!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19181) HTCX715


HTCX715
tag

Szeretnék néhány tapasztalatot leírni egy otthon könnyen elkészíthető szűrővel. Nekem kerek 70 ft volt kis barkácsolással.
Egy mindenki által ismert matten filterről lenne szó. Az építésről nem írnék, tele van vele a net.
Egy 54 literes akváriumhoz ez kellett:
30x30x3 centis szivacs. (ez volt 70 ft)
Egy vízpumpa. nekem aquael 250l/h vagy 20 éves.(ez volt itthon)
Hozzá cső. Nálam 5 ös benzincső.(szimósoknak biztos ismerős)
Kábelcstorna.
Fél évet ment egy teknős mellett aki többet termel mint bármilyen ilyen méretben tartható halcsapat.
Vízcserét 1-2 havonta látott. A víz tiszta volt és alga mentes.
Vagy fél órán át mostam. Gyönyörű látvány volt. Ennyi bacit én egyben még nem láttam. Szóval növendékesbe, karanténba lazán elmegy. A többibe azért nem mert elég sok helyet foglal.(én ezért is voltam kénytelen fél év után cserélni, igaz a teknős veszett gyorsan nő, így terveztem)
Csak úgy leírtam, hátha valakit érdekel, mostmég emlékszem minden részletre, egy hónap múlva már nem fogok sajnos.

(#19182) darkarthur válasza HTCX715 (#19181) üzenetére


darkarthur
senior tag

Képeteket dobhatnál róla esetleg. :) Én el tudom képzelni, de lehet, hogy valakinek az sokat segítene.

Köszi!

Samsung S23 Ultra 5G

(#19183) havri1 válasza Silentfrog (#19180) üzenetére


havri1
félisten

Jó a kép :DDD Elküldtem muternak :DD

A weblapot nem ismerem, de már nézem is, köszi!
Kicsit amúgy bizalmatlan vagyok a felbontott táplálékokkal kapcsolatban..

havri

(#19184) HTCX715 válasza darkarthur (#19182) üzenetére


HTCX715
tag

Dobok nemsoká képet, csak jelenleg nem üzemel, helyhiány miatt le lett bontva. Délután összerakom egy üres akváriumba, a semminél biztos jobb.

(#19185) myk74 válasza darkarthur (#19182) üzenetére


myk74
senior tag

Az enyém ilyen mattenfilter
volt,de már nem üzemeltem be.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19186) HTCX715 válasza myk74 (#19185) üzenetére


HTCX715
tag

Aha nagyon-nagyon hasonló. Nálam kicsit sűrűbb a szivacs. Meg máshogy alakítottam ki az élén a kábelcsatornát.

(#19187) HTCX715


HTCX715
tag

Mekkora változást hozna az áramlásban, ha levenném az esőztetőt? Olyan nagy, és eltakarhatatla...

(#19188) havri1 válasza HTCX715 (#19187) üzenetére


havri1
félisten

Nálam sokat javított a Tetra 1200-on. Csak a csonk/pipa van, és sokkal erősebben nyomja.

havri

(#19189) bringasisti válasza HTCX715 (#19187) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha leveszed akkor meg kell oldani hogy a vízfelület fodrozódjon mert különben az alulról felszívott Viz nem frissül megfelelően.

BENEFON DELTA--------N8

(#19190) bringasisti válasza HTCX715 (#19187) üzenetére


bringasisti
őstag

Hogy a kecske is megmaradjon és a káposzta is jól lakjon én néhány esőztető furatát felfúrtam hogy a Viz rendesen áramoljon, és a Viz is fodrozodjon

BENEFON DELTA--------N8

(#19191) HTCX715


HTCX715
tag

és ha a pipa nyúlánkjár fúrnék egy lyukat ami felfele néz? Akkor ugye fodrozná a vizet.

(#19192) havri1 válasza HTCX715 (#19191) üzenetére


havri1
félisten

Csak egy szűrő van benne?
Nekem a pipa is úgy van berakva a víz felszínéhez, hogy önmagában az aksi feléig elfodroz (120cm az aksi).

havri

(#19193) HTCX715 válasza havri1 (#19192) üzenetére


HTCX715
tag

Igen. 60x30as az aksi, ezt nem nehéz fodrozni : ) Na, még meglátom, hogy döntök.

(#19194) farkas26 válasza Mercutio_ (#19153) üzenetére


farkas26
tag

Sima,csak elől hajlított és 20Literes.

"A jövő sem a régi"

(#19195) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho. Milyen ragasztót ajánlanátok akváriumhoz? Nem árt ha a halak is túlélik :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19196) bringasisti válasza Sirandrish (#19195) üzenetére


bringasisti
őstag

200 literig F.BS utána remélem jól írom Perennator

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#19197) Sirandrish válasza bringasisti (#19196) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszi :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19198) Sirandrish válasza bringasisti (#19196) üzenetére


Sirandrish
legenda

Honnan érdemes rendelni?
Egyébként erről van szó igaz?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19199) bringasisti válasza Sirandrish (#19198) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen Ő az. Nagyobb festék boltok árulják ott ahol lakásfelújítás a profil. Amikor csak részben használod el a tartalmát a feltekert kifolyó csőbe egy fa csavart kell tenni és több műanyag zacsiba csomagolni hogy ne kössön meg a fel nem használt anyag. A fa csavar azért kell mert a kifolyóba megkötött anyagot az húzza ki mikor ismét használni szeretnéd. Ha a medencét megragasztottad tegyél bele műanyag tálban meleg vizet, és a hajszárítóval időnként az ecetszagot fújd ki a medencéből

BENEFON DELTA--------N8

(#19200) havri1


havri1
félisten

Kicsit optimalizáltam a csövezésen.
A 240l aksiban 2 külső szűrő üzemel. Egy Tetra 1200, és egy EHEIM 2226.
Kiszedtem több mint 2m csövet, és az UV szűrőt (ez a Tertán volt). Azt nem mondom, hogy a duplája, de sokkal nagyobb lett az áramlás mind2 szűrőnél.
A nem szilikonos cső is jó külső szűrőbe? Autós boltba vettem 1.5m 16/22-eset, elég puhának tűnik.

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.