Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19601) myk74 válasza jegenye77 (#19599) üzenetére


myk74
senior tag

Na te sem panaszkodhatsz a vízminőségre.

Nálam most a plattik állandóan telepiszkítják az akváriumot,és mindíg a moha közt landol a xar :)
Csőcselék :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19602) myk74 válasza Silentfrog (#19600) üzenetére


myk74
senior tag

:)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19603) Sirandrish válasza Silentfrog (#19600) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ebből lehet két párt tartani egy medencében? :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19604) Silentfrog válasza Sirandrish (#19603) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen lehet, nagyon békések! :)

(#19605) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Oxigén hiányos víz, és esetleg ( bár ebben az esetben kizárt) Co2 túladagoláson kívül okozhat bármi olyat, hogy pipáljanak a halak?

Szerencsém volt, hogy itthon vagyok, mert délutánra az egész akva feldobja a talpát..:OOO
Tegnap cseréltem vizet, és úgy sejtem nem mozgott eléggé a vízfelszín, hogy O2 juttasson be..:-(((

Érdemes vizet is cserélnem, vagy hagyjam hátha észhez térnek, most jelenleg csobogtatom a vizet, ahogy tudom. de egyenlőre nem nagyon akar még csillapodni a levegőért kapkodásuk..

oooo baszkiii.... most láttam meg.. sok amanom elpusztult.....:((( Jártam már korábban is így, de akkor nem is biztos, hogy oxigén hiányról van szó..

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#19606) myk74 válasza SSJmeszes (#19605) üzenetére


myk74
senior tag

Milyen vízzel cseréltél vizet? Lehet valami mérgezés.
Ha levegő hiány, dobjál be egy levegőztetőt egy nagy porlasztó kővel.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19607) krisztyann válasza Silentfrog (#19594) üzenetére


krisztyann
tag

Az agyagos talajra van képlet, abból 13 liter kellene, de nem tudom, hogy 1kg bazalt hány liter. :D Gondoltam, hogy vkinek hátha volt már hasonló méretű aksija bazalttal és kb tudja, hogy hány kg kell.

(#19608) myk74 válasza krisztyann (#19607) üzenetére


myk74
senior tag

Veszel 20 kg-ot, abból baj nem lehet. Ajánlom még a kvarc homokot 0.4-1mm-es méretben. Én ezt használok táptalajjal alatta, eddig jó.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19609) SSJmeszes válasza myk74 (#19606) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Mindig ilyen vízzel cserélek.. Mindenből ugyan annyit raktam bele mint szoktam, csak most a 450L aksiból nem 50% ot cseréltem, ha nem csak 30% ot. Nagyjából ennyi eltérés tettem csak.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#19610) jegenye77 válasza SSJmeszes (#19605) üzenetére


jegenye77
addikt

Egyszer jártam ugyan így. Víz csere után fent pipáltak a garnik és sok el is pusztult.
Kérdeztem a havert, hogy ilyenkor mi van de nem tudtunk rájönni.
Aztán rá két napra nála is elpusztult a fél állomány.
Olyat olvastam, hogy a víz előkészítő sok oxigént vesz el és ha a kifolyó sincs úgy állítva, hogy fodrozza a víz felszínt akkor előfotdulhat ilyen.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19611) bringasisti válasza myk74 (#19598) üzenetére


bringasisti
őstag

A márvány sügérnek semmi színe nincs és nem nő meg csak 30 centire. Hazájában piaci hal.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#19612) bringasisti válasza SSJmeszes (#19605) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez nem biztos hogy oxigén probléma. Ne legyen igazam de ott kehet hogy van egy kis fertőzés is ami a nagy melegben elszaporodik

BENEFON DELTA--------N8

(#19613) SSJmeszes válasza bringasisti (#19612) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Ez az átkozott szoba olyan mint a szoli.. a víz is 30°C...
Már most engedem lefele a vizet, mert az egyik diszkosz nagyon gyengélkedett.. Remélem megoldódik..
Főleg diszkosz halál nélkül.. Már most az az egy is csatlakozott a többihez, Most egy brancsban vannak már.

Leengedek megint 30% ot a vízből akkor mennyivel kell visszatápoznom?

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#19614) SSJmeszes válasza jegenye77 (#19610) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hát, hogy a vízelőkészítő von e ki oxigént azt nem tudom.
De nem elképzelhetetlen az állításod. A kifolyót elbasztam az biztos, mert szinte egyáltalán nem mozgatta.. tehát, hogy aztán mi a real azt nem tudom.. Minden esetre nagyon sajnálom az elpusztult halat/garnélát..!:((

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#19615) havri1 válasza SSJmeszes (#19613) üzenetére


havri1
félisten

Diszkosznak a 30 fok sok?
Amúgy mivel szoktátok hűteni a vizet?
Ventilátor (pc) nekem nem vált be, csak a légkondi..
Vízcsere csak ideiglenes, ahogy a fagyasztott pep palackos víz is, meg a jégaku stb.

havri

(#19616) krisztyann válasza myk74 (#19608) üzenetére


krisztyann
tag

Vmi sötétebb színű talajt szeretnék. Na még átgondolom, hogy a talajlakók mennek, és veszek Manadot, vagy maradnak a halak és bazalt lesz. Köszi a segítséget.

(#19617) SSJmeszes válasza havri1 (#19615) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nem, nem sok. De nem is kell annyi nekik.. Hosszútávon nem hiszem, hogy kifizetődő lenne számukra. Az enyémeknek a 27°C tökéletes. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy melegebbe több oxigén kell a vízbe.

Na most már azért látom rajtuk, hogy normalizálódik a helyzet.
Semmivel sem hűtöm, mert légkondin kívül szerintem nincs hatásos módszer, hogy megérje vele bajlódni.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#19618) havri1 válasza SSJmeszes (#19617) üzenetére


havri1
félisten

Yap, én is így gondolom, csak hát amikor senki nincs itthon egész nap, nem akartam egész nyáron a klímát járatni.
Amúgy az a baj, hogy a melegebb vízben sokkal nehezebben oldódik be az oxigén, hiába megy a bubi, kavarog a felszín..:(

havri

(#19619) bringasisti válasza SSJmeszes (#19613) üzenetére


bringasisti
őstag

Nálam a csúcs 32. 4 fok vegyszerhőmérővel mérve. Ezt a Te halaidnak is bírni kéne, pipálás nélkül. A vizelőkészítő nem von ki oxigént, a klórt leköti ebből a szempontból nincs jelentösége

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#19620) SSJmeszes válasza bringasisti (#19619) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Persze, persze nem azért írtam, mert nem bírják, hanem hogy melegebbe több levegőt kell bejuttatni. De most annyi sem volt bejuttatva sajnos, ami még hidegebb vízben sem lett volna elég..

Hát a diszkoszokon kívül azért nincs sok olyan hal az akvámban ami nagyon elviselné ezt a folyamatos 30+ fokot..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#19621) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Tehát srácok.

Tegnap tápoztam be az akvát.

Ilyenkor mennyivel szokás visszatápozni? Ahány % vizet leengedtem, elég lehet ugyan annyi % al visszanyomni a tápanyagokat? tehát ebben az esetben 30% ról van szó.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#19622) bringasisti válasza SSJmeszes (#19621) üzenetére


bringasisti
őstag

Míg nem rendeződik a a levegő utáni kapkodás addig kivárnék vele. A zöld nem fog néhány nap alatt elhervadni.

BENEFON DELTA--------N8

(#19623) SSJmeszes válasza bringasisti (#19622) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Persze még most nem is akartam, majd délutánra remélhetőleg rendeződik a dolog teljes mértékben.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#19624) Silentfrog válasza havri1 (#19618) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mivel Sanyi komám mimóza lelkű és nem ír a fórumba csak olvassa ezt a topikot ezért leírom azt, hogy ő hogy járt.
Panel ,32 fok az akváriumba, mire hazaért elpusztult egy gyönyörű 12 centis császársügere és még egy két hala. Ha halak szinte harapták a vizet. Sajnos a külső szűrő vízfelszínfodrozása és az áramoltató csobogtatóra húzása is kevés volt nála.

Nálam is kissé felment a hőmérséklet a napokban, nagyon ritkán van 22-23 foknál több télen nyáron,de nem voltunk sokat itthon nem ment a klíma és felment az akvárium vízhőmérséklete 27-28 fokra.
Nem tetszett a halaknak, egy kettő pipált, pedig két külső szűrő fodrozza a vizet.
Rádobtam a kisebbik külső nyomó ágára egy Eheim diffuzort, és fél óra múlva mindenki boldog volt.

Ebből azt szűrtem le , hogy mégis hibás az a feltételezés , hogy a vízfelszín mozgatása viszi be a legtöbb oxigént a vízbe.
Ez a diffuzor nem levegőztető ez az egész medencét apró buborékokkal tölti meg, nem csak egy helyen.
Kissé már nekem is sok volt a látványba, mint a felrázott ásványvíz olyan volt az akvárium, de nem akartam, hogy befulladjanak a halak.

(#19625) bringasisti válasza Silentfrog (#19624) üzenetére


bringasisti
őstag

Látom nem kell sokat várnom és mindenki az én módszerem szerint fogja a vizet kutyulni :DD

BENEFON DELTA--------N8

(#19626) Silentfrog válasza bringasisti (#19625) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

És pontosan mi is a módszered? :)

(#19627) myk74 válasza bringasisti (#19625) üzenetére


myk74
senior tag

Én 16 litert cserélek, 60%ozmo és 40% kezelt csapvíz arányban hetente. A te módszered mi? Nekem ez bevált.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19628) bringasisti


bringasisti
őstag

Mennyországban lakom, ezért ha nem vagyok otthon egy hosszú hétvégén rendszeres a 32 fok. Nyilván tiszta viz a lényeg, ami nálam MAJDNEM TELJES víz csere hetente. Mivel fosos típus vagyok a világítást a szűrőt és a kompresszort külön áramkörre tettem, de van ahol diffúzort is használok.

BENEFON DELTA--------N8

(#19629) bringasisti válasza bringasisti (#19628) üzenetére


bringasisti
őstag


Lemaradt

BENEFON DELTA--------N8

(#19630) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Rendelt már valaki innen ledszallagot?Mennyire lehetnek megbízhatók ezek a termékek?

(#19631) Silentfrog válasza Misi1980 (#19630) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az Rgb nem a legjobb akvárium fölé, mert a fehéret három színből keveri ki, és így azonos fogyasztás mellett is csak fele fényerőd lesz. /ha ez nem az akkor elnézést :) /

[ Szerkesztve ]

(#19632) Osynho


Osynho
addikt

Üdv! A használt szűrő közegeket hogy érdemes kitakarítani? Olvastam, hogy valaki kisütötte a kerámiagyűrűket. Ez jó megoldás, vagy elég átmosni? A substrat pro estében (persze, ha ez van benne egyáltalán :D) is hasonló az eljárás?

(#19633) bringasisti válasza Osynho (#19632) üzenetére


bringasisti
őstag

Kisütni a kerámiát a legjobb megoldás a hasznos bacik elpusztítására

BENEFON DELTA--------N8

(#19634) Osynho válasza bringasisti (#19633) üzenetére


Osynho
addikt

Tehát csak mossam át az egészet és kész? Nem tudom mennyi hasznos baci van egy jó ideje szárazon álló kerámiában. :F

(#19635) havri1 válasza Osynho (#19634) üzenetére


havri1
félisten

Akkor semmi hasznos baci. Én kimosnám, kifőzném, fertőtlenítés nem árt. Sose tudhatod honnan jött, milyen medencéből.

havri

(#19636) Osynho válasza havri1 (#19635) üzenetére


Osynho
addikt

Igaz ez a substrat pro-ra is, gondolom (az a bogyószerű izé). :) Még 1l siporaxot teszek bele és remélem jól fogja végezni a dolgát. :C Így nézne ki: kerámia, rajta szivacs, siporax, substrat pro, szivacs. Még egy réteg szivacs marad, az mehet a siporax tetejére? Vagy csak fojtja a szűrőt?

(#19637) bringasisti válasza Osynho (#19634) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyilván ha más halastól van a kerámia akkor ki kell sütni mert nem tudni hogy az eladónak mitől döglöttek a halai, viszont mikor már Te medencédből kell tisztítani akkor a leengedett saját vízben kell kimosni a bacik védelmében.

BENEFON DELTA--------N8

(#19638) Osynho válasza bringasisti (#19637) üzenetére


Osynho
addikt

Ja, akkor nem fogalmaztam egyértelműen. :) Használtan vettem a szűrőt, és ma este szeretném beüzemelni. Ezért kérdeztem. Nyilván nem fogom sütögetni minden takarításnál. :B

200fok? Hány perc? Substrat pronak is mehet, vagy csak a kerámiának? Az újan vett siporaxot csak át kell mosni?

(#19639) bringasisti válasza Osynho (#19638) üzenetére


bringasisti
őstag

Én mikor természetes talajt rakok be akkor bevizezem és mivel gáz a sütő a hőfokot nem tudom mérni, de nincs is értelme mert mikor a gőz dől kifelé a bacik már mind feladták. A gyanta alapú szűrőanyagra természetesen nem vonatkozik, de minden másra igen

BENEFON DELTA--------N8

(#19640) Silentfrog válasza Osynho (#19638) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ki is lehet sütni, vagy vízben ki is főzheted gázon egy edénybe 10 percre leldobod. Vagy 10 percre forró sütőbe rakod.

Én kifőzni szoktam, mert akkor sok piszok is kifő belőle.

Az új szűrőanyagot meg csak kimosod csap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#19641) Misi1980 válasza Silentfrog (#19631) üzenetére


Misi1980
senior tag

Az a baj hogy amit néztem boltot ott csak 5méteres tekercsbe lehet venni SMD5050 ledcsíkot.Most ajánlottak a hardveraprón SMD5630 ledcsíkot aminek az adatai 6500 kelvin 12watt , 1300 lumen.Ez is jó lenne?

(#19642) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok.
Épülget, szépülget a lakásunk....amiben van egy lukas fal....eredetileg amerikai stlusú "átadót" akartunk...de felmerült bennünk az akváriumfal is.

Egy 92x42.5x80 (hossz x szélesség x magasság) akváriumnál szerintetek kb mekkora árat kellene számolnom?

Elég magas, magam is tudom...80centi miatt lesz itt a probléma, emiatt kell 10-12..vagy 14mm-es üveg,merevítésekkel.
Volt itt egy akvárium építős topic (ahol valaki építést vállal) de évek óta lezártan áll. Néztem különböző kalkulátorokat, de szinte mind 100.000ft feletti árat kalkulál..illetve 800-1500ft/literes árral tervez.... 316liternél ez nem kevés...

Gondoltam h nem lesz kevés, de pár tízezer ft-nál nem adnék érte többet... :( (aztán még neki kell állnom a fa takaró elemek legyárttatásának, illetve a LED világításnak...ami megint nem két fillér... :(

(#19643) havri1 válasza lacam (#19642) üzenetére


havri1
félisten

És a szűrés..
Herman Henrik ha jól emlékszem a nevére, 60ft/l körül hirdeti magát. Őt kéne megkérdezned.

Szerk:

Herman Henrik
július 18., 15:42
Új akvárium
1 Ft – Székesfehérvár
Sziasztok akvárium készítést vállalok 4-19 mmer üveg vastagságig- néhány példa a folyamatosan készülő méretekből., de természetesen bármilyen igényre szívesen válaszolok. akár optiwhite és fúrás is megoldható.
8mm standard aksik:
100*40*50 200l 14000
100*50*50 250l 17500
125*40*50 250l 17500
125*50*50 312l 21875
150*40*50 300l 21000
150*50*50 375l 26250
10 mm standard aksik:
150*50*60 450l 38250
150*60*60 540l 45900
175*50*60 525l 44625
175*60*60 630l 53550
200*50*60 600 51000
200*60*60 720l 61200
Természetesen más méret is megoldható kérdezzetek privát üzenetben és válaszolok!
Szép napot mindenkinek

[ Szerkesztve ]

havri

(#19644) bringasisti válasza lacam (#19642) üzenetére


bringasisti
őstag

10 es üveg untig elég ha nincsenek gyerekek a lakásban akik próbára tegyék az üveget. Kérdezd meg az árát és megmondjuk hogy kell megragasztani egy kartus Perennator kell hozzá

BENEFON DELTA--------N8

(#19645) Silentfrog válasza havri1 (#19643) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Durva, hogy a 10-es üvegből 85 forintba jön ki egy liter, napok óta nézem az árakat és az akváriumokat .
Itt 130 forintnál nem találtam olcsóbbat. ez 600 liternél 27000 ft difi. Itt Csongrád megyében semmi sincs... :(((

(#19646) bringasisti válasza Silentfrog (#19645) üzenetére


bringasisti
őstag

Na azért a 375 liter 8 as üvegből azért kicsit durva. Ugyanis a gond ott jelentkezik hogy nincs garancia mert ha szétmegy akkor elmagyarázza hogy porszem ment alá mikor letetted, vagy megtudta a Nejed hogy csalod a szomszéd Bözsivel és belebaszta a hamutartót.

BENEFON DELTA--------N8

(#19647) bringasisti válasza lacam (#19642) üzenetére


bringasisti
őstag

80 centi mély medencébe hogy ülteted el a növényeket?

BENEFON DELTA--------N8

(#19648) Silentfrog válasza bringasisti (#19646) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nemrég láttam egy 960 litereset, 60 centi magas volt. Ott is csak 10 mm volt az üvegvastagság. Nekem meg az tűnt vékonynak! :P

(#19649) lacam válasza havri1 (#19643) üzenetére


lacam
aktív tag

Szia.
Nem találom a hirdetést...ez honnan? :B
Jah...tudom h sokba kerül de mivel a fal elég alacsonyról indul véletlen is megkoccolhatom...akár térdel is
Kíváncsi vagyok a differenciára (ár)..

[ Szerkesztve ]

(#19650) Sirandrish válasza Silentfrog (#19645) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szállítást nem lehet megoldani ekkora medencéknél gondolom..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.