Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19551) Osynho


Osynho
addikt

Akkor már én is kérdeznék: a 2x18W kevés lesz a 112l-rem ha jól gondolom. Milyen ledet tegyek a tetőbe, ami kiegészíti a 2 fénycsövet? Nem szeretnék melegedési gondokkal bajlódni. Ezzel a táppal hajtanám.

Sajnos az Eheim szűrő eladója nem valami rugalmas, nem ad telefonszámot, nem postázza, nem megy arrébb 1 kerültet sem, havert nem küldhetem 1 órás túrára az én hülyeségem miatt. :((( Szóval olyat kell keresnem, ami hozzá közelebb van. Pl ez a 901-es. Ha jól látom, elég hiányos a töltet, mennyibe fájna megtölteni? A többi alkatrésze megvan? 40 euróért elhoznám.

(#19552) Osynho válasza Osynho (#19551) üzenetére


Osynho
addikt

Ehh, az egy 701 volt. Ez a 901-es. Ebben van szűrőanyag is.

(#19553) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ismét kompakt fénycső a téma nálam.
Lehet lecserélném G24q-s foglalatúra és akkor tudnék rakni bele 2x24W-t, viszont ehhez kéne nekem trafó is ugyebár. Valaki tud segíteni hogy hol érdemes körbenéznem 6000K+os fénycsőért és hozzá való trafóért. Az se baj ha konkrét terméket tudna valaki.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19554) Silentfrog válasza Osynho (#19551) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez hány amperes tápegység lenne? :B

.A legolcsóbb minőségi szűrőanyag literje 1900ft+ posta. / matrix trop /

(#19555) Osynho válasza Silentfrog (#19554) üzenetére


Osynho
addikt

Hát rá van írva. :D 1000mA 12VA, azaz 12W. Illetve 25W max, amit nem tudok értelmezni. Szóval ehhez kell egy ledszalag, gondolom 60cm körüli.

[ Szerkesztve ]

(#19556) Silentfrog válasza Osynho (#19555) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem a centi a lényeg, hanem a ledszalag fogyasztása. Van 2.4 wattos 3528 és van 25 wattos 2835-ös szalag is ami ugyebár nem ugyanannyit fogyaszt 60 centis méretben.

Az tápegységekhez meg csak annyit értek, hogy mennyi amperes, műanyag házas, vagy fémházas. Amin sok a szám és még állítani is lehet ahoz nem értek, ezért kérdeztem meg, hogy ez végül is mit tud. :B
Meg ugyebár nálam 1024 a váltószám, ésnem tudtam, hogy az 1000mA az mennyi amper! :DD / hisz végül is ez egy számtech.-el foglakozó oldal! :DDD /

(#19557) Osynho válasza Silentfrog (#19556) üzenetére


Osynho
addikt

Én értem, amit mondasz, de ugyanakkora erősségű (fogyasztású) ledből a 60cm-nyi kevesebbet fog enni, mint az 1m-es. Erre céloztam. :) És azért 60cm, mert ekkorák a fénycsövek is.

Az 1m-es 60ledes 2835-ös szalag elvileg 1300 lument tud és 14W körül eszik. Ha jól gondolom, 60cm-t még elbír ez a táp. A kérdés, hogy a 6000K-s verzió jó lenne-e az én igényeimnek. Mennyire fog melegedni?

(#19558) Silentfrog válasza Osynho (#19557) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nagyon melegszenek ezek. Nekem van 20 watt/méter 3014/204 szalagom alu sínre rakva,/ 10 centi széles / két órányi használat után már 47 fokos a lámpatest kívülről. A nagy fogyasztású szalagokat mindenképp jó hővezető anyagra kell tenni.

Ha 14 wattot fogyaszt a szalag akkor neked egy 1.5A-es táp kell,vagy nagyobb.

Igen, neked 6500K színhőmérséklet kell.

[ Szerkesztve ]

(#19559) Osynho válasza Silentfrog (#19558) üzenetére


Osynho
addikt

Tehát mit javasolsz az én tetőmbe? 2x18W T8 cső lesz, ezt kellene felturbózni. Egy fém lemezre tegyem a 2835-öt? 14W-ot 1m fogyaszt, 60cm 8,5W környékén, ha jó a matek. :) Vagy monyákoljak bele még egy csövet?

(#19560) Silentfrog válasza Osynho (#19559) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

[link]

Ezek még nem melegszenek annyira. Ez a bolt kiviszi ingyen postával a szalagokat. A minőségről sajnos semmit sem tudok, érdeklődtem a ledes topickba . hogy ezek milyen minőséget árulhatnak de senki sem
válaszolt.

Hogy tennéd bele a tetőbe a fémlemezt? Ha nem tud hűlni mert zárt helyen van akkor meg szerintem hiába van fémen, ugyanúgy felforrósodik.

[ Szerkesztve ]

(#19561) Osynho válasza Silentfrog (#19560) üzenetére


Osynho
addikt

:R

(#19562) PHenis válasza Silentfrog (#19544) üzenetére


PHenis
senior tag

Hali,
nekem 5 méter 3528 (9,6W/m) van a 100 literes felett 2 éve és a növények nagyon nőnek, jól érzik magukat. Csak mondom.

(#19563) Silentfrog válasza PHenis (#19562) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Persze ,de az 120 ledes ami neked van, nem az átlagos 4.8 wattos vagy a 3.6 wattos. 48 watt világít neked 100 liter felett. ;)

(#19564) Sirandrish válasza Sirandrish (#19553) üzenetére


Sirandrish
legenda

Senki?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19565) bringasisti válasza Sirandrish (#19564) üzenetére


bringasisti
őstag

Osram; 1134 Bulcsú utca 21
Tungstram; 1036 Bécsi út 67

BENEFON DELTA--------N8

(#19566) Sirandrish válasza bringasisti (#19565) üzenetére


Sirandrish
legenda

Webshop kéne, mert mindkettő olyan 300km-re van tőlem :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19567) bringasisti válasza Sirandrish (#19566) üzenetére


bringasisti
őstag

Mivel az 5600 K-s csöveket minden utcasarkon árulják ezért nem hiszem hogy találsz rá megoldást hogy kivigyék.

BENEFON DELTA--------N8

(#19568) Silentfrog válasza Sirandrish (#19566) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

[link]

Itt van minden mint a mesében! Sokan dicsérik, én még nem rendeltem tőlük,de elég sok portékájuk van! ;)

[ Szerkesztve ]

(#19569) Misi1980 válasza Silentfrog (#19550) üzenetére


Misi1980
senior tag

Igazad van.Tényleg baromi gyengén világít az a ledszallag amit vettem.Kéne erősebbet vennem csak akkor szerintem kell másik adapter is mert ez ami van nem biztos hogy elbírja a jóval erősebb ledszallagot.

[ Szerkesztve ]

(#19570) Silentfrog válasza Misi1980 (#19569) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én tapasztaltból dolgozom! ;)

(#19571) Misi1980 válasza Silentfrog (#19570) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ez a fajta ledszallag jó lenne nekem szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#19572) Osynho


Osynho
addikt

Na,megvan a JBL 901-es. :B

Ezek vannak benne. Jók, vagy variálni kell?

(#19573) Silentfrog válasza Osynho (#19572) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A bal felső kosárban substrat pro van. ez ok. A jobb alsóban szimpla kerámiagyűrű . ez is ok! a többibe szivacs van csak vagy van alatta valami?

Ez a szűrő mekkora akváriumra lenne?

Misi1980 .: a napokban annyi mindenkinek válaszolta, hogy elvesztettem a fonalat. :B Mire kellene ez?

[ Szerkesztve ]

(#19574) Osynho válasza Silentfrog (#19573) üzenetére


Osynho
addikt

Nincs még nálam, a hétvégén érkezik haza. 112l-es az akvárium. Amennyiben nincs semmi a szivacs alatt, mit tegyek bele?

(#19575) Silentfrog válasza Osynho (#19574) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha odaér és tényleg Eheim substrat pro van a bal felső kosárban akkor egyenlőre jó lesz neked így ahogy van.

(#19576) Osynho válasza Silentfrog (#19575) üzenetére


Osynho
addikt

:R Ezek a töltetek nem kopnak, fáradnak el, ugye? Mármint a szivacs gondolom egy idő múlva összeesik (a belső szűrők esetén tapasztaltam), de ezek a kerámia gyűrűk örökösek?

(#19577) Silentfrog válasza Osynho (#19576) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A sima kerámiagyűrű az örök élet az substrat pro kopik egyre kisebb lesz,de amig van addig használható, nem "romlik" el.

(#19578) Misi1980 válasza Silentfrog (#19573) üzenetére


Misi1980
senior tag

Erre a kérdésemre írtad hogy kevés annak a lefszallagnak a teljesítménye amit vettem.

[ Szerkesztve ]

(#19579) Silentfrog válasza Misi1980 (#19571) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

:N

Inkább ilyen. [link]

(#19580) PHenis válasza Silentfrog (#19563) üzenetére


PHenis
senior tag

Csak arra reagáltam, hogy a 3528 alkalmatlan rá.
Előtte próbálkoztam fénycsövekkel meg halogénnel is, de nekem messze a legjobbnak a led tűnik. Az előző 5 méter nem volt hűtőfelületen és kb 1 év alatt megadta magát. A mostani egy nagy alu lapon van. Már 1 éve megy és nem látom, hogy gyengébb lenne. Igaz, hogy csak 48 watt, de havonta 2-3 nagy marék növényt szoktam kidobni az akváriumból, hogy elférjenek a halak :)

(#19581) PHenis válasza PHenis (#19580) üzenetére


PHenis
senior tag

Ja, és csak 2 ezer Ft ebay-ről az 5 méter led :K

(#19582) Sirandrish válasza Silentfrog (#19568) üzenetére


Sirandrish
legenda

Itt néztem én is. És ki is néztem mondjuk ebből kettőt. De sajna olyan trafót ami ezeket elbírná, csak egyet találtam és az is annyira határon mozog hogy nem tudom nem-e gyulladna ki :D

Ez a trafó

A többi a közelébe sincs. 1x14w meg 1x9 meg ilyeneket tudnak..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19583) Misi1980 válasza Silentfrog (#19579) üzenetére


Misi1980
senior tag

Az 5050-es szallagból nekem elég lenne a 2-méter?Gondolom ezt is alusinte kellene tenni.Trafóból elég 1db-is?

(#19584) Silentfrog válasza Sirandrish (#19582) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ezeket szerintem minden villamossági boltban árulják!

Misi1980 .: Ha tudod akkor lehet hővezető anyagra tenni és ha két métert szeretnél a ami 2x14.4 watt akkor ahhoz egy 3.5-ös tápegység kell. Nagyobb lehet.

PHenis .: Mivel nem jött szóba az ebay ezért nem is ajánlottam, gondolom nem akar várni 3-6 hetet . Tudnál egy linket dobni, hogy te hol szoktat venni a ezeket a jó minőségű 9.6 wattos 3528-as szalagokat?

[ Szerkesztve ]

(#19585) jegenye77 válasza Osynho (#19572) üzenetére


jegenye77
addikt

Én a két szivacsot is kivenném és oda is szűrő anyagot tennék. Esetleg az alsó kosárba hagynék egy kis szivacsot de arra is egy réteg kerámia gyűrű. Felette két kosár b. szűrő anyag a legfelsőbe meg peronvatta+purigen és ha fér még alá szűrőanyag akkor oda is egy keveset.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19586) Silentfrog válasza jegenye77 (#19585) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Írta előzőleg, hogy nem nagyon van rá pénz, ezért is írtam, hogy egyenlőre jó ez. :P

(#19587) jegenye77 válasza Silentfrog (#19586) üzenetére


jegenye77
addikt

Ja! Azt nem olvastam :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19588) Silentfrog válasza jegenye77 (#19587) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Vagyis azt írta, hogy nem akar kiadni 22 ezret új szűrőre, ezért gondoltam, hogy nem akar már nagyon költeni. :)

(#19589) jegenye77 válasza Silentfrog (#19588) üzenetére


jegenye77
addikt

Pedig most megérné még az a + pár ezer. Utána semmi dolga nem lenne a szűrővel.
Hasonlóan van nekem is elrendezve és fél év után "takaritottam" ki.
Nem sok mindent kellett takarítani rajta.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19590) Osynho válasza jegenye77 (#19589) üzenetére


Osynho
addikt

Megjön a cucc, szétszedem és kitaláljuk. :K Minden segítséget köszönök, nem értek hozzá, de szeretném jól megcsinálni, ha már belekezdtem. Tiszta vizet szeretnék, elegem van az algásodásból, sárgás vízből. :B

Ez a purigen kémiai szűrést végez, ahogy nézem. Kell ez mindenképpen? Nem olcsó motyó.

Belső szűrőre szükség lesz a 901-es mellett, vagy megoldja a szűrést egyedül?

[ Szerkesztve ]

(#19591) jegenye77 válasza Osynho (#19590) üzenetére


jegenye77
addikt

Az ami nem olyan fontos de ha a már sokszor említett kristály tiszta vizet szeretnél akkor ajánlott. Egyszer kell megvenni és utána lehet tisztítani. De azt se kell sűrűn.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19592) jegenye77 válasza Osynho (#19590) üzenetére


jegenye77
addikt

Víz felszín szűrőt szoktak még belerakni. Ha nagy a medence akkor jó de pl nekem az 50 literesbe már nem lenne szép.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19593) krisztyann


krisztyann
tag

Szerintetek egy 75*35-ös alapterületű akváriumba mennyi bazalt kellene, hogy 5 centi vastagon legyen? Eredetileg Manado-t akartam, de a talajlakók biztos átrendeznék, a többi talaj meg elég drága. Meguntam a kavicsot ezért gondolkodok a cserén. :D

(#19594) Silentfrog válasza krisztyann (#19593) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

18.5 kiló! ;)

(#19595) myk74


myk74
senior tag

Volt egy kis változtatás,bekerült egy kis szőlőtőke.


Még kerül bele növény ,csak nem tudom mikor! :DD

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19596) PHenis válasza Silentfrog (#19594) üzenetére


PHenis
senior tag

Vagy 13 liter.

(#19597) Silentfrog válasza myk74 (#19595) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mindig amikor meglátom az akváriumodat azt hiszem, hogy műnövénnyel van tele, annyira színes! Ha műnövény lenne akkor lehurrognám, de így élő növényekkel nagyon tetszik! :DD

PHenis .Így van! 18 kiló vagy 13 liter. /bazaltból/

[ Szerkesztve ]

(#19598) myk74 válasza Silentfrog (#19597) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm! Honnan tudod hogy nem műnövény :)

Én meg sügérre sápitozom,csak nincsen helyem hozzá.A márvány sügerek a kedvenceim.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19599) jegenye77 válasza myk74 (#19595) üzenetére


jegenye77
addikt

Műnövény víz nélkül :P

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19600) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Ha műanyag az egész, és víz sincs benne akkor egy ilyen is elfér benne! :DDD :DD
Ez majdnem sügér! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.