Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19351) Sirandrish válasza HTCX715 (#19350) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az a baj hogy az akvárium gyári tetejébe 20X 20 as hely van a világításnak. Erre a helyre meg nem fér be csak ez a g23as vagy g24es foglalatu kompakt fenycso
. Ezzel nem is lenne baj, de a g23as amiből van is 6500k abból csak 9w-s van. Ebből vettem kettőt
A 24Wbol csak 4000k-s van...de az meg fakó. Szóval most a kisebbik rosszat vettem és majd most elkezdek kutatni

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19352) mdk01 válasza HTCX715 (#19348) üzenetére


mdk01
addikt

Az a vékony polifoam amit a parketta alá szoktak rakni?

(#19353) bringasisti válasza mdk01 (#19352) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy másfél centis is van az mindent kibír

BENEFON DELTA--------N8

(#19354) HTCX715


HTCX715
tag

Lehet valami probléma abból, hogy a tápállatot(hal) napi szinten metilin kékkel fertőtlenítem? Gyanítom, hogy hosszú távon nem egészséges... Alaposan át szoktam mosni, de a pár perces fertőtlenítés után még a kékes színt is felveszik. Ezt lemosni se nagyon lehet róluk.
(#19352) mdk01 : Ez a másfél centis lépésálló. A polc is elég masszív, az biztos nem vetemedett/csavarodott meg.

[ Szerkesztve ]

(#19355) bringasisti válasza HTCX715 (#19354) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem semmilyen fertőzést nem szüntet meg, viszont szép lassan felhalmozódik a teknősben

BENEFON DELTA--------N8

(#19356) Silentfrog válasza Sirandrish (#19351) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ilyenkor jó a led szalag! 1.5 méter 3014/204 ledes szalag ~ 3000ft és egy 42 wattos tápegység ~2500ft és világos van az akváriumba.
Ráragasztod a tető belső részére ,és már kész is van! :P

(#19357) havri1 válasza Silentfrog (#19356) üzenetére


havri1
félisten

Tudsz linket, ahol ezeket érdemes beszerezni?

havri

(#19358) Silentfrog válasza havri1 (#19357) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

V-Tac De nem ajánlom őket...

Egyrészt bunkók! Ok ez téged nem érint ,hisz webshopba vásárolsz.
Másrészt egy termékük sem bírta ki nálam a két év garancia végéig amit adtak rájuk.
Pozitív, hogy mindent szó nélkül kicseréltek, még azt sem nézték meg, hogy valós e a hiba, levásárolhattam vagy kérhettem árában bármi mást,azonnal.
Személyesen könnyű ezt elintézni,de neked fizetni kell a postát, ha baj van, és lesz az tuti.

[link]

Ebből 220 cm tökéletesen bevilágítja a 300 literes medencét, nem tudnám megmondani, hogy a 2X54watt T5-ös fénycső világít e vagy a szalag. Brutál fénye van,de tényleg. 204 led egy méterbe. 22watt/m fogyasztással.

Amikor ez a kép készült akkor 220 centi 3014/204 világított a 300 literes akvárium fölött és egy méter 5050/60-as kék ledszalag. Semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#19359) Sirandrish válasza Silentfrog (#19356) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezt mondhattad volna 2 napja is mikor itt szerencsétlenkedtem hogy mekkora fénycsöveket vegyek :D
De mindegy..a lényeg hogy van viszonylag olcsó megoldás...szóval majd lehet alakítani :)

Amúgy ebből nincs olyan amihez már gyárilag van táp? Mert a piacon (nyh) 5méteres van 3K-ért táppal együtt. Nem rég vettünk az anyósnak :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19360) Sirandrish


Sirandrish
legenda

A LED szalagokon HOL van feltüntetve hogy 4500 vagy 6500K?
Mármint magáról a szalagról ezt le lehet olvasni vagy csak bizzak az eladóba hogy nem kúr át? (nyilván nem fogok :D)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19361) havri1


havri1
félisten

Tetra 1200 jelenleg 864l/h -t tud, esőztető nélkül.
EHEIM 2226 Prof 1 pedig 812l/h esőztető nélkül.
EHEIM 2233 ECCO meg 390l/h esőztető nélkül.

havri

(#19362) Silentfrog válasza havri1 (#19361) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam csak 700-at forgat már csak a Tetra1200 két hónapja volt takarítva.
3 hónaposan már durván koszos szokott lenni akkor szoktam takarítani. Akkor már én is vastagabb sugárban pisilok! :)

(#19363) havri1 válasza Silentfrog (#19362) üzenetére


havri1
félisten

Én pontosan nem tudom megmondani mikor is indult, mert az utolsó lezárás 03.18-án történt. Előtte havonta fel volt nyitva kb, ahogy sorba kerültek bele a töltetek. Mondjuk átmosva novemberben volt utoljára.

[ Szerkesztve ]

havri

(#19364) HTCX715 válasza bringasisti (#19355) üzenetére


HTCX715
tag

Igazából én a paraziták miatt fertőtlenítem, nemcsak metilin kékkel, de gyorsabb volt csak egyet leírni.(szerencsére tudtommal sok halat érintő betegség a tekire nem veszélyes)
Ezek a halak forrázva vannak, alaposan megmosva, végül fagyasztva. Ez elég komoly fertőtlenítés(elvileg mindent megöl, de sajnos rá vagyunk szokva, hogy mindent vegyszerezzünk), erre jön a vegyszer. Akkor szerinted semmilyen vegyszert se használjak?

(#19365) bringasisti válasza HTCX715 (#19364) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyilván egy ragadozó, dögevő ( bocsi) sok mindent kibír, a fagyasztás sok mindent megold de ha tutira akarsz menni mivel egy teknős nem eszik sokat ezért nem megterhelő ha veszel egy tengeri cápát és azt adod ugyanis ott a baci parazita nem lehet gond

BENEFON DELTA--------N8

(#19366) HTCX715 válasza bringasisti (#19365) üzenetére


HTCX715
tag

Hát igen ja, dögevő...(nem is nagyon tud vadászni magának egy akkora teki mint nekem van : ) max rovarokat, vagy ha talál döglött halat, békát)
Én is valami nagyobb hal húsának filéjén gondolkodom, de ezzel 2 baj van:
-A "nagyok" szerint a tengeri hal nem jó.
-A filével pont a hal legvitamindúsabb részét(fej, gerinc, szálka, belsőségek) nem kapja meg és sajnos egy növésben lévő tekinek sok vitamin kell.(iszanyot sok vitaminhiányos teki van... kb. minden bolti példány)
Szerinted a bubis víz mennyire megfelelő fertőtlenítési célokra? A jelenlegi tervem, hogy őszig pecázom a guppykat, azután filére átállok(pangasius?).

(#19367) bringasisti válasza HTCX715 (#19366) üzenetére


bringasisti
őstag

A kereskedésekben kapható élőlények azért olyanok amilyenek mert nevetséges a felvásárlási áruk de a bolti áruk is. Ezért tömegcikk a gyártásuk, a minőségük. Az oroszlánoknál a főnök megeszi a belsőségeket a színhús marad a nőstényeknek mégse lesznek betegek. A bubis víznél nem tudom mire gondolsz

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#19368) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Lenne egy olyan kérdésem hogy most ugye megy üresen az akvárium szűrővel. Viszont tele van az egész víz oxigénbuborékokkal, és így mégsem olyan kristálytiszta. Lehet állítani a szűrőt ugye, és ha alig adok neki levegőt akkor ilyen 2 secenként fuj csak be buborékot a vízbe. Kérdésem hogy elég-e, illetve hogy nem okoz-e hosszú távon gondot?

Nem nevezném problémának, de kicsit zavar. Jobb szeretném ha nem úszkálna a víz között 543MRD bubi :D

Vagy esetleg van erre valami trükk?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19369) tepenzed


tepenzed
őstag

szóval akkor senki sem tud ajánlani nekem egy 100 literes akvárium szettet amihez nem belső szűrő jár? :(

(#19370) Silentfrog válasza Sirandrish (#19368) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egyáltalán nem kell a bubi az akváriumba, ha erősen mozog a vízfelszín akkor több oxigén oldódik a vízbe, mindha tele bubizád! ;)

(#19371) Silentfrog válasza tepenzed (#19369) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Miért akarod szettbe venni? Veszel egy akváriumot ami tetszik meg veszel hozzá egy Tetra EX 600 Plust vagy egy JBL CristalProfi E701 szűrőt /max 100 literes akváriumhoz / Veszel a szűrőbe 2 liter matrix tropot oszt csókolom! :P

(#19372) tepenzed válasza Silentfrog (#19371) üzenetére


tepenzed
őstag

akkor ez így jó lenne? :DDD

Szűrő: [link]
Akvárium üvegtetővel: [link]
világítás

[ Szerkesztve ]

(#19373) Sirandrish válasza Silentfrog (#19370) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát és ezt hogy oldjam meg? Nem teljesen értem hogy mire gondolsz :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19374) jegenye77 válasza Sirandrish (#19373) üzenetére


jegenye77
addikt

Úgy gondolta, hogy egy külső szűrővel mindenképp jobban járnál. Annak a kifolyó részét lehet úgy állítani, hogy fodrozza a víz felszínt.
Belső szűrőt nem is javasolta itt senki neked.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19375) Sirandrish válasza jegenye77 (#19374) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az lehet, de pénzt se adott senki külső szűrőre :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19376) Silentfrog válasza jegenye77 (#19374) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A belső szűrőt nem lehet megoldani úgy. hogy a úgy nyomja a vizet, hogy fodrozza a vízfelszínt?

(#19377) myk74 válasza Sirandrish (#19373) üzenetére


myk74
senior tag


Ha van levegő cső ami a felszínről szívja a levegőt az vedd ki, és. mint a képen is van olyan kis lapáttal irányítsd az áramlást a felszín felé. Ha nem adtak a szűrőhöz ilyet, akkor keresek neked egyet.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19378) havri1 válasza Sirandrish (#19375) üzenetére


havri1
félisten

Egy akvárium nem feltétlenül csak az üvegből áll. Ezzel tisztában kellett legyél vásárlás előtt is.
Szűrni is kell, és hatékonyan, ez a végső cél.

havri

(#19379) Silentfrog válasza tepenzed (#19372) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Bár nem írtál keretet , hogy mennyit akarsz költeni de akkor inkább ezt válaszd. [link] /egy áru mint az amit linkeltél.

Kelleni fog biológiai szűrőanyag is, mert csak az Eheim ad használhatót a szűrőihez, a többiekbe bizony célszerű cserélni.

Két liter kimért Sera Siporax vagy 2 liter Martix trop igazán kerül sokba. 2000ft/l. ;)

(#19380) bringasisti válasza Sirandrish (#19375) üzenetére


bringasisti
őstag

Azt tudod csinálni hogy a diffúzort elzárod mert gondolom olyan szűrőd van és egy műanyag lap segítségével a kiáramló vizet a vízfelszín felé tereled

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#19381) Sirandrish válasza havri1 (#19378) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megvettem a fűtőt, a szűrőt, a világításért 30km-t(oda vissza 60) utaztam, vízelőkészítőt és minden egyéb szirszart is. Bocsássa már meg a világ hogy perpill nem engedhetek meg magamnak komolyabb berendezést.

Elhiheted hogy ha megtehetném akkor nem egy ilyennel szerencsétlenkednék, de költözés és lakásfelújítás mellett pont örülök hogy legalább egy kis pénzt rá tudok fordítani a halakra.

Ráadásul valahol el kell kezdeni :B

myk74 Olyat konkrétan nem adtak, viszont adtam hozzá vagy 2 könyökcsövet, meg 3 amolyat és egy esőztetésre alkalmas csövet is. Azzal az a gondom hogy túl nagy nyomással jön. A cső legvégét elvileg egy műanyag kis sapkával kéne eltakarni, de sajna kilövi :D Viszont ha bent maradna se lenne jó mert vagy késként szúrná át a sugár a vízoszlopot, vagy kilőne az akváriumból. Sajna arra nem jöttem rá hogy a nyomát hogyan tudnám csökkenteni.. :N

bringasisti Elsősorban megpróbálom megoldani az esőztetővel, ha tudom csökkenteni a nyomást, de végső esetben a műanyag kis cucc lesz a nyerő :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19382) havri1 válasza Sirandrish (#19381) üzenetére


havri1
félisten

Igazad van, én kérek elnézést. Tökéletes választás volt.

Én is pont így kezdtem. Aztán kinottem. Most az összes ilyen cucc (világítás, szűrő(k!), fűtők) itt porosodnak a fiókban.

[ Szerkesztve ]

havri

(#19383) Sirandrish válasza havri1 (#19382) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezt sem mondtam...

Remélem egyszer majd nekem is sikerül kinőnöm.
Addig meg...kis pénz, kis foci..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19384) havri1 válasza Sirandrish (#19383) üzenetére


havri1
félisten

Ha Mo-n laksz, akkor inkább webről rendelj. 1-1500 Ft körül hozzák házhoz, és rendszerint olcsóbbak a cuccok, mint a kiskereskedésben.
Érdemes 1 üzletből összeválogatni, és olcsóbb, kényelmesebb.
Sok üzlet pl 10e Ft vásárlás felett ingyenesen szállít. Pl mypet.hu

havri

(#19385) Sirandrish válasza havri1 (#19384) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az lesz majd ha újítok. Most viszont még mindig azon vagyok hogy csökkentsem a nyomás esőztetésnél :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19386) havri1 válasza Sirandrish (#19385) üzenetére


havri1
félisten

Tömd meg perlonnal, hamar megfogja :)

havri

(#19387) Sirandrish válasza havri1 (#19386) üzenetére


Sirandrish
legenda

Abból szombaton vettem egy négyzetmétert :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19388) Dell XPS


Dell XPS
veterán

baktériumkultúráról jut eszembe: nem lesz nálam egy napig áramszolgáltatás, így jól gondolom, hogy kezdhetem előlről ? :(

Üdv, Dell XPS

(#19389) bringasisti válasza Dell XPS (#19388) üzenetére


bringasisti
őstag

Semmi gondot nem okoz

BENEFON DELTA--------N8

(#19390) Dell XPS válasza bringasisti (#19389) üzenetére


Dell XPS
veterán

nem pusztul ki egy nap alatt ( 08.00 - 17.00) ?

Üdv, Dell XPS

(#19391) Silentfrog válasza Dell XPS (#19390) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az okosok szerint kipusztul. 30 perc után rohamosan pusztul a számuk.
Én ezt sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom! :)

(#19392) Dell XPS válasza Silentfrog (#19391) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én is így hallottam, azért érdeklődöm Nálatok. :)

egy-másfél hónap mire újra beáll...

más: LED -re váltást bírták a növényeid?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#19393) Silentfrog válasza Dell XPS (#19392) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kocsiakku és egy inverter. Szerintem egy kisebb szűrőt elvinne ennyi ideig. Nincs véletlen ilyened?

Nincs nagy fényigényű nővényeim de azokon semmi hiánytünet nincs. Tehát igen. Viszont a megfelelő ledszalagot nehéz találni.

[ Szerkesztve ]

(#19394) Dell XPS válasza Silentfrog (#19393) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs, de köszönöm az ötletet ! :K Ha senki nem bíztat tapasztalattal, akkor beszerzem és összehozom.

Mit értesz megfelelő alatt ? 7020 ?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#19395) Silentfrog válasza Dell XPS (#19394) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A minőségre értem.

Sok szalag elveszti a fényerejének nagy részét nagyon gyorsan,hónapok alatt. Sok szalag specifikációja és a valóság sokszor nem ugyanaz,nem stimmelnek a számok.
Mást árulnak mint amit veszel stb stb

Pl.: Ezt 5630/60 nak vettem 18watt /1250 lumen. Ellenben ez nem az hanem 5730/60 8 watt 600 lumen.
És a szalagon lévő nagyker még mindig 5630-nak árulja ellenben nekik sosem volt olyan számú ledszalaguk.

Te honnan veszed, vennéd a 7020-at?

[ Szerkesztve ]

(#19396) Dell XPS válasza Silentfrog (#19395) üzenetére


Dell XPS
veterán

Értem. Sajnos már vettem 7020 -ast :B (l / 0,5W), de a pokoli fényerő mellett nem történik semmi. Minden nővény stagnál, de inkább elpusztul lassan (Vallisnéria (óriás is), vizi hortenzia, Echinodorus, Limnophila aquatica, anubias).

Üdv, Dell XPS

(#19397) bringasisti válasza Dell XPS (#19390) üzenetére


bringasisti
őstag

Semmi gondod nem lesz. Egy nappal előtte a szűrőt pucold ki csak a halak lehetnek veszélyben

BENEFON DELTA--------N8

(#19398) Silentfrog válasza Dell XPS (#19396) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha tényleg jó a szalag amit vettél tudnál egy linket feldobni, hogy honnan van?
Nincs egy képed az akváriumról? Érdekelne a pokoli fényerő is! :)

Azt olvastam, hogy az anubias szinte fény nélkül is elvan. Valamelyik akvakertész tag rakott fel képet egy olyan akváriumról amin nem volt világítás. Szép volt az a növény.

[ Szerkesztve ]

(#19399) Dell XPS válasza Silentfrog (#19398) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem a fényereje igen kiváló, dehogy a színspektruma is megfelelő-e azt nem tudom. Van 20kg táptalaj (330l), növénytáp (GA Micro - Macro ), megfelelő szűrés, RO viz, és nincs fejlődés csak világít sajnos... Nem találtam tapsztalatokat és mellényúltam LED kérdésben, vagy Neked lesz igazad és nem jó a szalag.

Megkeresem és teszek fel képet az aksiról is. Egyébként itt találtam az egyik LED -es topicban, de hirdet több oldalon, fórumon is.

Üdv, Dell XPS

(#19400) Silentfrog válasza Dell XPS (#19399) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

330 liter felett mennyi van belőle? Csak 6500k-s van fölötte? Valami specifikációd van a szalagról?

Csak azért kérdezem, mert sok helyen látom ezeket a 7020-as szalagot, hogy használják, de én a hazai webshopokban sosem láttam még ilyet.
én még csak ilyeneket láttam,ezeket ismerem..: 3528-5050-5630-5670-3014-2835

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.