Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19751) jegenye77 válasza Osynho (#19750) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem heti!!!
3 naponta annyi víz csere indításnál!
Ha a barna csiga akkor az nagyon elfog szaporodni sajnos. Szerezni kell csigaevő csigát. Majd az jól lakik :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19752) Sirandrish válasza havri1 (#19748) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem sincs bajom a jelenlegi világítással, viszont a növények igénylik. Meg nekem is algásodik az üveg (remélhetőleg a kevés fénytől), és ez nem menő :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19753) Osynho válasza jegenye77 (#19751) üzenetére


Osynho
addikt

Ohh, nem tudtam, hogy ilyen gyakran kell. Köszi.

Akkor még most az elején kiszedegetem őket, hátha elejét veszem az inváziónak. :D

(#19754) jegenye77 válasza Osynho (#19753) üzenetére


jegenye77
addikt

Azzal nagyon megtudod ritkítani de teljesen nem fog eltűnni. Legalábbis nekem 2 aksiból se sikerült.
Csigaevő viszont kipucolta őket.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19755) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Nekem egy 16-os csőre van húzva egy fél literes üveg aminek le van vágva az alja. Tökéletesen működik aljzatporszívóként. :)

(#19756) Sirandrish válasza Silentfrog (#19755) üzenetére


Sirandrish
legenda

Te tudnál mondani valamit a világításos kérdésemre? :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19757) havri1 válasza Silentfrog (#19755) üzenetére


havri1
félisten

Ez is olyan, annyi help van benne, hogy van egy kis "hordó" a kifolyó végén, azt nyomkodva megindul a víz, nem kell szívni, illetve a szívó úgy van kialakítva, hogy van egy védőrács benne, így nem kapja fel a kavicsot, de a mulm még pont átfér.

havri

(#19758) Sirandrish válasza havri1 (#19757) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem gyári cucc van, de még ezt is szívni kell :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19759) Silentfrog válasza Sirandrish (#19756) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ugye 120 liter az akváriumod, dobnál egy linket, hogy mit is szeretnél venni?

(#19760) Shrimplandhu válasza Sirandrish (#19756) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Mekkora akvárium felé menne a kérdéses világítás?

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu/

(#19761) Sirandrish válasza Silentfrog (#19759) üzenetére


Sirandrish
legenda

&Shrimplandhu

100liter és őt szeretném megvenni

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19762) Silentfrog válasza Sirandrish (#19761) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én sehol sem találtam ekkora wattos 4 csapos power kompakt fénycsövet 65 wattban, nemrég kerestem. Magyar webshopba legalábbis nem...

Külföldről meg fénycsövet nem tudom, hogy mernék e venni

55-80 wattos van a Tungsramnak is de 65-öset nem láttam még .

[ Szerkesztve ]

(#19763) Sirandrish válasza Silentfrog (#19762) üzenetére


Sirandrish
legenda

És ez most mit jelent? :) Ne merjem megrendelni?:D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19764) Silentfrog válasza Sirandrish (#19763) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Keress rá, hogy találsz e fénycsövet hozzá. Ha nem találsz akkor ne vedd meg,hisz ha kiég vagy ha 1-2 év múlva cserélni akarod akkor nem tudod mire kicserélni.

(#19765) Sirandrish válasza Silentfrog (#19764) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mert kisebbet nem tudok bele tenni? Mondjuk 54 w-set? Egyáltalán ennek milyen a foglalata?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19766) Silentfrog válasza Sirandrish (#19765) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ezt nem ismerem ,de nekem is volt olyan lámpa amibe ilyen fénycső volt benne. 36 wattos volt. Abba előtét volt rakva és ott csak akkora wattos fénycsövet lehetett rakni,de nem is volt baj, mert 36 wattos kompakt fénycsövet lehet kapni.

(#19767) Vampire Bat


Vampire Bat
aktív tag

Valaki erre?

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#19768) Shrimplandhu válasza Sirandrish (#19761) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Ez sima akvárium vagy az a sokszögletes?

http://shrimpland.hu/

(#19769) myk74 válasza Daywalker (#19741) üzenetére


myk74
senior tag

Pillanatnyilag ezek a legközelibb képeim a talajról:


:DDD

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19770) Daywalker válasza myk74 (#19769) üzenetére


Daywalker
addikt

Köszi, ezen is látom a lényeget! :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19771) Osynho


Osynho
addikt

Így néz ki az üveg, anubias levele és csiga. :)

(#19772) bringasisti válasza Osynho (#19771) üzenetére


bringasisti
őstag

Vagy tíz db aymonieri tudna ott rendet tenni

BENEFON DELTA--------N8

(#19773) myk74 válasza Vampire Bat (#19767) üzenetére


myk74
senior tag

Klasszikus halas akvárium,sok szép hallal, ahol a növények is jól érzik magukat. Nekem tetszik. Egy kicsit ha még rendezettebb lenne úgy még jobb lenne. Ha letennéd a kamerát fix helyre és úgy videóznád, jobban lehetne gyönyörködni benne.
10/8

Nincs kéz Nincs csoki!

(#19774) jegenye77 válasza Osynho (#19771) üzenetére


jegenye77
addikt

És ez egy hét alatt ennyire algás??? :Y
Valami nagyon nagy baj van ott!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#19775) Tarill


Tarill
őstag

vitorlásnál hogy lehet eldönteni hogy hím vagy nőstény-e?

(#19776) Silentfrog válasza Sirandrish (#19761) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Felbaxtak a Fb-on ezzel a lámpával, így felhívtam a magyarországi forgalmazót. Azt mondták hogy csak és kizárólagosan 65 wattos fénycsővel lehet használni a lámpát mert ha kisebbet rak bele az ember akkor idő előtt kiég. 55 wattos cső van dögivel 65-ös a világon sincs.
Már nem is forgalmazzák se a lámpát se hozzá való csövet.

(#19777) bringasisti válasza Silentfrog (#19776) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez azért van mert ezek a lámpák nem trafót hanem fojtót használnak és az áram kiadásuk egy teljesítményre van kitalálva

BENEFON DELTA--------N8

(#19778) bringasisti válasza Tarill (#19775) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem az ivás pillanatában a pöckük alakjáról

BENEFON DELTA--------N8

(#19779) Silentfrog válasza bringasisti (#19777) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A Facebookon ajánlották ezt a lámpát, hogy mennyire olcsó. Írtam , hogy nem lehet hozzá kapni fénycsövet.
Ők meg váltig állítják, hogy jó bele a kisebb wattos is. Így felhívtam a forgalmazót.
Nem tudom, hogy valaki miért állít valamit miért ajánlgat valamit amihez nem ért és viszi bele a rossz üzletbe az embereket, akik meg sz¤pni fognak vele, mert nincs cserecső.
Én se értek hozzá, anno nekem is a Hobbielektronikán mondták.

(#19780) villamos


villamos
őstag

Szükség esetén ki lehet talán cserélni azt a fojtót ill. előtétet, ha szabványos méretű az alkatrész, kb 2000Ft körüli tétel lehet...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#19781) bringasisti válasza villamos (#19780) üzenetére


bringasisti
őstag

Konyhában volt egy fénycső világításom. Elszállt az elektronikus fojtó. Olcsóbb volt egy komplett új mint a fojtó, és akkor még nem biztos hogy befér a helyére

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#19782) krisztyann


krisztyann
tag

Tegnap újraindítottam az akit, ilyen lett: [link] Jobb oldalra szeretnék még vmi bokros növényt majd.

A manado alá került 2,5 liter Tropica táptalaj.A világítást 4 óráról indítottam,és fokozatosan terveztem emelni. A folyékony tápok mikortól mehetnek? TF planter + carbo van. Akvakertészen olvastam, hogy zselés növények esetén nem várnak 1-2 hetet, hanem 1. naptól tápoznak.

[ Szerkesztve ]

(#19783) bringasisti válasza villamos (#19780) üzenetére


bringasisti
őstag

Most néztem mindössze 5 ezer darabja

BENEFON DELTA--------N8

(#19784) Osynho válasza jegenye77 (#19774) üzenetére


Osynho
addikt

Ennyire nem durva, én is meglepődtem a képen, a Nexus 4 nem egy nagy fotós teló. :D Egyébként igen, elég gyorsan fejlődik, de ma 30 litert lecseréltem, figyelem mi változik.

bringasisti: ekkora helyre is javasolt ez a hal?

(#19785) Sirandrish válasza Silentfrog (#19776) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nagyon szépen köszönöm a fáradozásodat :R
Akkor azt hiszem ezt kihagyom :K

Shrimplandhu Még a sokszögű, de lehet hamarosan váltok egy 150körüli sima négyszögűre...csak az asszonkát nehéz meggyőzni :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19786) bringasisti válasza Osynho (#19784) üzenetére


bringasisti
őstag

Anciból mehet kettő, főleg ha külön neműek. Az aymonieri az kicsit békétlen hal abból csal egy mert kinyírják egymást.

BENEFON DELTA--------N8

(#19787) Sirandrish


Sirandrish
legenda

180-200 literben körülbelül mennyi sügeret lehet tartani?
Csak kíváncsiságból érdeklődöm :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19788) Silentfrog válasza Sirandrish (#19787) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Méret és fajta függő. A békésebb 10-11 centire növő sügérből mehet 10 is, ha az akvárium hosszabb mint a szabvány a szélesség rovására akkor több is elfér benne.

(#19789) Sirandrish válasza Silentfrog (#19788) üzenetére


Sirandrish
legenda

Összesen 10? Tehát 10 halacka 200literre?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19790) Silentfrog válasza bringasisti (#19786) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Valóban , a moszat evő márna baromi hasznos hal, rengeteg barna algát képes elpusztítani, nagyon szereti az üvegen és egyéb tárgyakon lévő biofilm réteget. Viszont baromi kötözködős. Úgy szokott támadni mint a bika előreszegezi a fejét és öklel. :DDD

Nálam folyamatosan piszkálja a sügereket ,piszkálódik de a sügerek mindig leápolják, és nem tanul belőle.
Egy két hete vérzett a szája, szerintem az aeneocolor harapta meg, mert állandóan abba köt bele. :DDD
Hülye egy hal az tuti!

(#19791) Silentfrog válasza Sirandrish (#19789) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam 30 volt 300 literre de adtam el belőle soknak is éreztem ,meg más fajta halakat szeretnék. Tíz elment és hármat akarok még venni.
Ekkora méretűek átlagba a jelenlegi állomány / 10-12 cm /

Ezek császársügér hímek.

[ Szerkesztve ]

(#19792) Sirandrish válasza Silentfrog (#19791) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor azért 15-16 még csak-csak elfér 200literben vagy az már sok?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19793) Silentfrog válasza Sirandrish (#19792) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Válaszoltam a privát üzenetedre! ;)

(#19794) Sirandrish válasza Silentfrog (#19793) üzenetére


Sirandrish
legenda

AKkor folytassuk ott...lesz még pár(100) kérdésem :P

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19795) bringasisti válasza Silentfrog (#19790) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen ezt korábban megbeszéltük hogy egy agresszív hal, de a kép tanulsága szerint valamit kell csinálni hogy ne szőrösödjön ki az akvárium.

BENEFON DELTA--------N8

(#19796) bringasisti válasza Sirandrish (#19792) üzenetére


bringasisti
őstag

Bőven elfér. Ha kevés a hal az még rosszabb.

BENEFON DELTA--------N8

(#19797) Silentfrog válasza bringasisti (#19795) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ilyen algám még sosem volt, de az biztos, hogy az ecset, a zöld pontalgához és az agancsalgához nem nyúl a moszatevő márna.
Ez milyen alga lehet nála?

(#19798) havri1 válasza Silentfrog (#19797) üzenetére


havri1
félisten

Hongi-d volt már?
2-3 hete bújik az egyik a kövek mögé, gyanúsan nagy a szája, de forgatni sose láttam. Napról napra sötétebb lett a szájában tartott ikra/kishal.
Ma kijött, semmi sincs a szájában, viszont nagyon sovány. Ez egy dolog. De nem is eszik!
Normális szted?

havri

(#19799) Silentfrog válasza havri1 (#19798) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Miután kiköpik a kicsiket akkor zabálni szoktak nálam a halak.
Ha biztos fogatott és biztos kiköpte a kicsiket akkor tuti rá fog menni a kajára nemsoká. Nem lehet, hogy még a kicsikkel marad azért nem megy enni?

Azért nem tudom pontosan , mert fajtától függően én 18-25 napra mindig kiköptetem a kicsiket, így sose kerül bele a társas medencébe az ivadékok.

[ Szerkesztve ]

(#19800) havri1 válasza Silentfrog (#19799) üzenetére


havri1
félisten

Fura, valamit nagyon őrzött hetekig a szájában, és a területen, de most már kijön a többiekhez, és üresnek látom a száját.
Na majd kiderül, remélem összekapja magát :)

Most nagyon zsúfolt a medence, bár még nem bántják egymást, tudom, hogy szűk lesz nekik a hely, hamarosan.
Csak még nem tudom melyik fajtából adjak el.
Jelenleg :

- 1 bíbor
- 5 yellow
- 5 hongi
- 8 maingano
- 3 auratus
- 7 firefish

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.