Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) Citroware


Citroware
addikt

Ha minden jól megy, holnaptól kormányzó leszek, de nem biztos, hogy a játék is megérkezik holnap (Project Cars PS4-re). Természetesen nem fogom kibírni, hogy egy napig itt álljon használatlanul a drága T300RS Ferrari Alcantara, úgyhogy azt szeretném kérdezni, hogy PC-re milyen szimulátort ajánlanátok nekem elsőre. :))
(eddig csak a Gran Turismo részekkel játszottam - illetve a F1, Dirt és az NFS Shift, de ezek csak félszimulátorok-, szóval minden más új lesz nekem)

[ Szerkesztve ]

(#21202) Joshi válasza Citroware (#21201) üzenetére


Joshi
titán

Amiről eddig is szó volt: Assetto Corsa, Project Cars, Dirt Rally, rFactor, Race 07 széria vagy annak utódja a Raceroom, GTR2. Nagyjából ennyi. Ezeket ki is próbálhatod a virágboltból tesztelés céljából. :D

(#21203) DigitXT válasza Citroware (#21201) üzenetére


DigitXT
félisten

Live for Speed pl. ingyenesen kipróbálható. (Extra autók/pályák fizetősek.:K)

(#21204) ozoli78 válasza Citroware (#21201) üzenetére


ozoli78
tag

Ha fontos az online akkor iRacing, ha erdekel tudok szerezni ingyenes 3 honapos kódot.

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#21205) Citroware válasza ozoli78 (#21204) üzenetére


Citroware
addikt

Tervben van az online dolog, de egyelőre közel sem vagyok annyira profi, hogy azon a szinten legyek, hogy más szimulátorozókkal tudjak vetekedni. Nekem most egy darabig elég lesz az egyjátékos autókázás, tanulás, tapasztalatszerzés, aztán majd meglátjuk. ;)

(#21206) szente


szente
addikt

Hát ezen besz*rtam: [link]

(#21207) Sörike


Sörike
tag

Sziasztok! Lenne egy problémám g27-emmel! Itt vettem hardveraprón kb fél hónapja. Hétfőn még működött, liga verseny volt, kedden nem használtam, ma pedig már nem működött. Problémám:
Bekapcsolás után a kormány kb 30-30 fokot elfordul balra jobbra, aztán megáll, H váltón a lámpa elkezd villogni. Levideóztam, de este szóval bocsi a minőségért. https://www.youtube.com/watch?v=gnkqLb-o4po&feature=youtu.be Valaki tudna segíteni? 56ezret nem akarok kidobni az ablakon, amikor fél hónapja vettem :W :W

(#21208) wolf033 válasza Sörike (#21207) üzenetére


wolf033
senior tag

Másik USB porton is kipróbáltad?

(#21209) Sörike válasza wolf033 (#21208) üzenetére


Sörike
tag

4 USB porton is kipróbáltam

(#21210) wolf033 válasza Sörike (#21209) üzenetére


wolf033
senior tag

Driver sem műkszik? Gondolom az áramból kihúzás visszadugás meg volt?

(#21211) bajzal válasza Sörike (#21207) üzenetére


bajzal
őstag

Driver újratelepítés, vagy win újratelepítés helyet próbáld ki egy másik gépen.

(#21212) Sörike válasza bajzal (#21211) üzenetére


Sörike
tag

Szétszedtem teljesen (értsd: kihúztam mindent, pedált, tápot, váltót, gépből usb-t) feltettem a polcra, 1 óra múlva megint összetettem, és semmi. Szerintem ez nem driveres/windowsos probléma, mert akkor miért működött fél hónapot? De az is furcsa, hogy éppen hopto ligába akartam nevezni, lekaptam a modjukat forma 1hez, és ez történt: Mentem pár kört Monzába, nagyon fura volt az FFB hangos, olyan volt amikor kanyarodtam, mintha a fogaskerekek egymást kalapálták volna. Szóval össze-vissza össze-vissza. ÉS NAGYON HANGOSAN. Beléptem a boxba, állítgattam játékon belül az FFB-t. Egyébként 270° ra le volt korlátozva. Kiléptem a pályára, elindultam és az első balos kanyarnál ezt vettem észre: jobbra megfogta a motor a 270-et, balra meg volt mind a másfél fordulat! Oké, biztos csak szarul kapcsolt be, kihúztam a kormányt, visszadugtam. Akkor teljesen balra tekeredett, vissza húzni nagyon nehéz volt. Kihúztam, vissza dugtam és kész megadta magát.

(#21213) RaGi91 válasza Sörike (#21207) üzenetére


RaGi91
senior tag

Brain75-nek írd meg a problémád, Ő foglalkozik kormányok javításával, érdemben többet tud mondani. Mi csak itt tippelgetünk :)

[ Szerkesztve ]

(#21214) barni1122 válasza Sörike (#21212) üzenetére


barni1122
tag

Egy logitech gaming software újratelepítés nálam csodát tett, lehet megérne egy próbát.

(#21215) Sörike válasza barni1122 (#21214) üzenetére


Sörike
tag

Nekem fel sem ismeri a legújabb logitech gaming software, ezért egy régit használok

(#21216) Joshi válasza Sörike (#21215) üzenetére


Joshi
titán

USB hosszabbító kábelt ne használj, és neked az 5.10-es Logi driver kell. ;)

(#21217) Sörike válasza Joshi (#21216) üzenetére


Sörike
tag

Eddig is/most is 5.10-eset használom! De most a kormánnyal van a baj

(#21218) Joshi válasza Sörike (#21217) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy mások is ajánlották, töröld le a drivert és rakd újra usb hosszabbító kábelek nélkül. Csak akkor csatlakoztasd a kormányt ha a telepítő kéri. Nekem ez a verzió van fent. Ha sehogy nem lesz jó, akkor keresd meg Brain75 fórumtársat.

[ Szerkesztve ]

(#21219) Sörike válasza Joshi (#21218) üzenetére


Sörike
tag

Usb hosszabítóm nincsen, szóval nem is használtam eddig se/most se, de a driver újra rakást meg fogom holnap próbálni! Brain75-nek pedig már írtam egy pü-t! :)

[ Szerkesztve ]

(#21220) Joshi válasza Sörike (#21219) üzenetére


Joshi
titán

Megnéztem a videót, de hosszabbítónak számít az előlapi USB csatlakozó is. Peóbáld meg közvetlenül az alaplapi USB-be dugni a kormányt.

(#21221) Sörike


Sörike
tag

Ott is probaltam 2 slotba is, es nem jo. De azert fura hogy fel honapot mukodott es csak ugy a semmi miatt felmondott

(#21222) Sörike


Sörike
tag

Na fejlemények: Felregisztráltam logitechnél a g27-et így kaptam rá 3 éve garit, írtam supportnak és azt mondták tudnak segíteni, ha nem tudom vissza vinni oda ahol vettem. Na most ugye én használtan vettem. Mit tudnak akkor csinálni? :)

(#21223) wolf033 válasza Sörike (#21222) üzenetére


wolf033
senior tag

A 3 év nem a regisztrációtól él hanem a vásárlástól (szerintem). Mennyi idős a kormány?

(#21224) Sörike válasza wolf033 (#21223) üzenetére


Sörike
tag

fogalmam sincs, használtan vettem 2. tulajtól

(#21225) Sörike


Sörike
tag

Itt van a levél

[ Szerkesztve ]

(#21226) wolf033 válasza Sörike (#21225) üzenetére


wolf033
senior tag

Ha garanciáztatni szeretnél az első kérdés álltalában az szokott lenni, hogy a "számla" hol van. Ha nincs számla akkor nincs garancia. Ne legyen igazam de azért készülj fel a legrosszabbra.

(#21227) Casoli válasza Sörike (#21225) üzenetére


Casoli
őstag

99%, hogy kérni fognak a vásárlásról bizonylatot (nyugta/számla).

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#21228) Citroware


Citroware
addikt

Megérkezett a T300RS Ferrari Alcantara Edition. Majdnem minden szuper és zseniális. Egyvalami nem: én.

Project Carsban akármivel megyek, nem tudok egy tiszta kört menni semmivel. Bénább vagyok, mint azt gondoltam. :O Betettem az ideális ívet, és még úgy sem maradok a pályán egy teljes körig. :C

Egyébként a játék is szuper, meg a kormány is. :R

Nagyon sokat kell még tanulnom. :(((

[ Szerkesztve ]

(#21229) Joshi válasza Citroware (#21228) üzenetére


Joshi
titán

Kapcsold be a segítségeket mint az abs kipörgésgátló, ja és ne a legerősebb autókkal kezdj. Sőt akár kezdhetsz első kerekes autóval is.

(#21230) guftabi96 válasza Citroware (#21228) üzenetére


guftabi96
addikt

+ érdemes kipróbálni a jack spade ffb tweakert is.
Valamivel jobb lesz.
Viszont csak, hogy az én példámat említsem: Assetto Corsában én hamarabb megteszek egy teljes kört az én képességeimhez képest gyorsan és hibamentesen, mint PC-ben.
Egyszerűen azért, mert az én G27-emen több visszajelzést érzek ott, mint a Project Carsban.
Sokkal jobban érzem azt, hogy mi történik.

Van, aki ezzel egyetért, van aki nem, ez az én személyes tapasztalatom, biztos van, aki meg a PC ffb-jét tartja jobbnak stb.

#KeepFightingMichael

(#21231) bajzal válasza guftabi96 (#21230) üzenetére


bajzal
őstag

+1
Ugyan ez a véleményem nekem is!

Assetto Corsa szerintem sokkal jobb, project cars-ban nem érzem annyira az autót. (én is G27-el játszom)

De amúgy játéktól függetlenül kell egy kis idő mire megszokod az új kormányt.

[ Szerkesztve ]

(#21232) theballa32 válasza Joshi (#21229) üzenetére


theballa32
tag

Nekem a játékban kellett állítgatni a kormányt.Sejtem,hogy mi lehet a problémád.Néha érzékeny,néha tompa az irányítás?Én ps4 konzolon játszom,de szerintem itt mindegy.Sajnos a gyári beállítás elég gyenge szerintem

[ Szerkesztve ]

(#21233) Joshi válasza theballa32 (#21232) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom Citroghost fórumtársnak akartál válaszolni, de szerintem a Project Cars PC-és változata nem teljesen ugyan az mint a PS4.

(#21234) theballa32 válasza Joshi (#21233) üzenetére


theballa32
tag

Neki akartam válaszolni,bocsánat.Nekem pc-n is megvan ,és szerintem nincs nagy különbség.Nekem az volt a bajom,hogy lemászott az ívről,és nem tudtam egy normális kört menni.Nekem is t300 kormányom van,sokat segített a mode gomb + d-pad állítgatás,de más baj is volt

[ Szerkesztve ]

(#21235) Joshi válasza theballa32 (#21234) üzenetére


Joshi
titán

Az hogy mi jó és mi nem az szubjektív, de az én véleményem is az, hogy az Assetto realisztikusabb és pontosabb visszajelzést ad mint a Project Cars. Valahogy jobban érzem azt hogy autóban ülök, és a mozdulataimról sokkal közvetlenebb a visszacsatolás. A Project Carsnál sokszor érzem úgy, hogy valami nem stimmel. Ez magán vélemény nem több.

ui.: egyébként én szándékosan nem akartam konkrét játékokat említeni, mert lehet hogy valaki meg pont fordítva érzi mint én.

[ Szerkesztve ]

(#21236) fagy53 válasza Joshi (#21235) üzenetére


fagy53
nagyúr

+1

(#21237) bajzal válasza Joshi (#21235) üzenetére


bajzal
őstag

+1
Szerintem is, project cars nem olyan realisztikus, Assetto-ban a sebességérzet is jobb.

(#21238) theballa32 válasza theballa32 (#21234) üzenetére


theballa32
tag

Én is csak azért említettem a Project Carst,mert ott érezte,hogy nem stimmel valami.Erre írtam,hogy beállítás baj is lehet.Nálam a sebességérzékenység kavart.

(#21239) Shodan


Shodan
addikt

A sebesség és a versenyérzet szerintem a raceroomba a legjobb. És lassan már tényleg itt a green hell, amit ha minden igez több mint 1 éve kalapálnak.Képek alapján szebb mint ac vagy pc-ba, remélelm nem csak képeken lesz jobb. És nem lesz nagyon drága...+ az uj patchel uj ffb és settings érkezik.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21240) tobias88888 válasza bajzal (#21237) üzenetére


tobias88888
őstag

Ha szimulátorozásról van szó akkor a project cars felejtős, én assetto-ztam egy ideig de már annyira felidegesített a gumikopás teljes hiánya, hogy áttérek raceroom-ra :)

(#21241) #96349952 válasza tobias88888 (#21240) üzenetére


#96349952
törölt tag

Ha az AC szimulátornak nevezhető, akkor a Project CARS is az. Minden, csak éppenséggel nem felejtős. Nem biztos, hogy a játék hibája az, ha valaki nem tud megtenni benne egy épkézláb kört...

[ Szerkesztve ]

(#21242) Bakitm


Bakitm
tag

Én csak azt nem értem. Szimulátorokról beszéltek, erre arcade elemekkel felszerelt játékokat hoztok fel, hogy azok milyen jók. Játszottam én is az assetto-val nem igazán tetszett, a pCars egy fokkal jobban bejött, de az se az igazi, a RaceRoom talán a legrosszabb a 3 közül. Nézzetek meg egy rFactor2-t, Automobilistát vagy iRacinget. Szimuláció tekintetében ég és föld ezekhez a modern arcadeos játékokhoz képest. Lehet nem olyan jó a grafikája, de el kell dönteni, szépen nézzen ki vagy jó legyen a fizikája, a kettő egyszerre nem fog menni.

(#21243) Joshi válasza Bakitm (#21242) üzenetére


Joshi
titán

Valóban az iRacing jó, de sokaknak túlárazott. Én próbáltam az rFactor2-őt inkább hagyjuk, de nincs azzal gond hogy mindenkinek más jön be.

(#21244) Citroware


Citroware
addikt

Szerintetek az nagy csalás, ha úgy fogom végigtolni a Project Carsban a karriert (most egyelőre a Gokartoknál járok még csak), hogy az ABS, a Traction Control és a Stability Control be van kapcsolva?

Azt mondják a profik, hogy anélkül az igazi szimulátor. Na de ezek az elektronikai segítségek a valóságban is sok autóban benne vannak, szóval miért? :O Én ezeket kikapcsolva állandóan kipördülök, bekapcsolva igazi élmény a játék, csak böki az oldalam, hogy így viszont nem biztos, hogy valóságos szimulátort játszok. De annyira még nem értek hozzá.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#21245) wolf033 válasza Citroware (#21244) üzenetére


wolf033
senior tag

Ha alapból benne van a kocsiban az ABS, TC, akkor nem attól lesz szimulátor, hogy mégis kikapcsolod hanem inkább attól, hogy benne hagyod.

(#21246) Citroware válasza wolf033 (#21245) üzenetére


Citroware
addikt

Csak az a helyzet, hogy nem tudom, hogy miben van, és miben nincs, viszont ezeket az autóktól teljesen külön kell beállítani, a játék beállításoknál... ami azt eredményezi, hogy vagy mindegyikben lesz, vagy egyikben sem.

[ Szerkesztve ]

(#21247) wolf033 válasza Citroware (#21246) üzenetére


wolf033
senior tag

Assettoban van olyan lehetőség a beállításoknál, hogy ha van benne akkor berakja ha nincs akkor nem. Lehet PCarsban nincs ilyen?

(#21248) arty válasza Bakitm (#21242) üzenetére


arty
veterán

attól, hogy valami mocsokronda, még nem lesz jó szim... :D (ezt most rf2-re. az automobilista félkész SE, az iracing meg egy vagyon)

az assetto, pcars, raceroom is van akkora szim, mint az általad említettek - csak épp másban erősek, márpedig mindenkinek mások a prioritásai ;)

wolf033: assetto ettől unikum, másban még nem láttam, hogy automatikusan kaptad volna a gyári tulajdonságokat (abs, tc, H váltó, stb)

Citroghost: menj úgy, ahogy neked jó, ne érdekeljen, hogy mások hogy játszák és szerintük mi a "tuti" ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21249) #96349952 válasza Citroware (#21244) üzenetére


#96349952
törölt tag

Kapcsold be a Real Assist opciót és máris meg van oldva a probléma. Amelyik autóban van segítség, akkor azzal úgy érdemes menni.

Egyébként "valóságos szimulátor" nincs a játékiparban. Ezek mindegyike játék. Kivétel nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#21250) Bakitm válasza arty (#21248) üzenetére


Bakitm
tag

Ezt az állításodat akár fordítottan is el lehetne mondani, hogy amelyik játék jól néz ki az attól még nem lesz jó szimulátor. :D
De ne menjünk bele jobban a témába, mert mindenkinek igaza van. Mindenki játsszon olyan játékkal, ami az ő igényeit teljes mértékben kielégíti. Az egyetlen egy problémám ezen a téren az, hogy egy kalap alá van véve úgy mondván nemzetközi nyelvhasználatban is az összes korábban felsorolt játék, amikor mindenki tudja, hogy jelentős különbségek vannak közöttük és magától a szimulátor megnevezéstől nem minden esetben azt várnád amit kapsz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.