Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) RaGi91 válasza Agyzuzo (#21500) üzenetére


RaGi91
senior tag

Kivéve, ha a szekvenciális módot használod. A TH8A működik szeki módba úgy is, ha csak simán a kormányba dugom, de ha a H-váltó módba van, akkor csak PC-be dugva működik, ebben igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#21502) Ombi5 válasza neilszab (#21494) üzenetére


Ombi5
őstag

Arban pontosan most mit kostal?

(#21503) Agyzuzo válasza RaGi91 (#21501) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ohh, ezt nem tudtam. :) Csak H módban használtam eddig. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21504) Shodan válasza RaGi91 (#21497) üzenetére


Shodan
addikt

Köszi, akkor lehet hogy pont jó lesz, mert a váltóm is ilyen.(max lehet a lábkiosztás lesz más...) Gondolom akkor szekis módban nem használ külön vezérlést csak ami a kormányba lehet.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21505) RaGi91 válasza Shodan (#21504) üzenetére


RaGi91
senior tag

Igen. Tehát ha külső szekis váltót használsz a kormányba dugva, akkor a gombkiosztás a pillangó váltókkal megegyező lesz. Legalábbis a leírás ezt mondja, próbálni még nem próbáltam ezt. A lábkiosztást nem találtam meg, arról nem tudok nyilatkozni :) Sok szerencsét.

(#21506) ba3_2107


ba3_2107
tag

Sziasztok! G25-nél meg lehet oldani valahogy, hogy a szekvenciális módban a váltónak ugyanaz a gombkiosztása legyen mint a pillangóknak? Konkrétan arra gondolok, h Assetto-ban ne kelljen mindig átállítani a váltót, ha mondjuk egy Ferrari 458 GT2-vel megyek vagy egy Z4-el!

(#21507) RaGi91 válasza ba3_2107 (#21506) üzenetére


RaGi91
senior tag

Logitech driver-ben lehet állítani. Nekem DFGT-vel sikerült anno, tehát sztem G25-el is mennie kell.
Gyakorlatilag be kell bindelni a váltófülekre a szeki gombokat a driverben.

[ Szerkesztve ]

(#21508) arty válasza Shodan (#21504) üzenetére


arty
veterán

asszem azzal van kapcsolatban, hogy a windows/directinput mennyi tengelyt/gombot kezel egyszerre, egy vezérlőn. de nembiztos :D végülis mindegy.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21509) Shodan


Shodan
addikt

Szerintetek érdemes a t300-ból az alcantarát választani, ha van mellette már normális pedálom (fanatec) 144ért, vagy jó választás lehet az alapverzió is 100 ért? Azért ez már lényeges különbség... Megér az a kormány 44k pluszt?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21510) RaGi91 válasza Shodan (#21509) üzenetére


RaGi91
senior tag

Azért nincs az 44k plusz, ha a t3pa-t eltudod adni. Szerintem megéri. 30cm-es a kormány, kézzel varrott alcantara bőr borítás, piszok jó darab. Ha megengedheted magadnak, tuti nem bánod meg.

[ Szerkesztve ]

(#21511) kozmy válasza Shodan (#21509) üzenetére


kozmy
őstag

Akkor érdemes meg venni szerintem ha a saját pedáljával akarod használni ha más pedállal akkor az alap verzió, ez csak a saját szubiektivitásom.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21512) Agyzuzo válasza Shodan (#21509) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ezen én is sokat filóztam, hogy elég-e a GTE kormány vagy legyen inkább az Alcantara. Végül úgy voltam vele, hogy a kormány az amit az ember mindig markol és talán az egyik legfontosabb eleme az egésznek és inkább rááldoztam azt a pluszt. Illetve ki tudja mennyi ideig lesz elérhető ez a kormány, valószínű limitált cucc, ezért az árát is jobban tartja, mint a sima. Érzésre, fogásra, sokkal jobb mint a sima GTE, tényleg élmény vele vezetni. A +44k azért határeset, ha mondjuk 30k-ról lenne szó akkor azt mondanám hogy gondolkodni se kell rajta, de ha elbírja a büdzsé akkor inkább Alcantara. A pedált meg legfeljebb eladod és kb. pénzednél vagy. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21513) kozmy válasza RaGi91 (#21510) üzenetére


kozmy
őstag

Ha eladja a pedált akkor ugrott a gari :DD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21514) Shodan


Shodan
addikt

Ahogy néztem a pedált elég nehéz eladni. Az alcantarában csak az nem tetszik hogy az alja D-shape, rallynál nem tudom mennyire zavaró?!

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21515) kozmy válasza Shodan (#21509) üzenetére


kozmy
őstag

De ha tele vagy pénzel akkor cseréld le a pedált V1-re

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21516) RaGi91 válasza Shodan (#21514) üzenetére


RaGi91
senior tag

Rallynál én 540°-ot használok az alcantarával, nem zavaró egyáltalán, én ott meg se fogom a kormányt.
Nagyobb elfordulással előfordulhat, hogy kényelmetlen, de hamar meg lehet szokni.

(#21517) -Solt- válasza Shodan (#21509) üzenetére


-Solt-
veterán

Miért nem veszed csak a T300 alapot, és veszel hozzá egy adaptert, meg egy 35 cm-s normális kormányt? :)

www.smart-bus.hu

(#21518) Shodan válasza -Solt- (#21517) üzenetére


Shodan
addikt

@kozmy v2 van :), ez lett volna a másik kérdés, van egy utángyártott mélyagyas kormányom hogy azt elbírja e adapterrel?

Ha az alap alapra gondolsz :) akkor az sztem nem éri meg, mert 91k

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21519) -Solt- válasza Shodan (#21518) üzenetére


-Solt-
veterán

A T300-nak már illene elbírnia szerintem, persze arra figyelj, hogy a kormány minél könnyebb legyen. Én Fanatec base-t szeretnék venni az év végén (40. születésnap), de ha nem jön össze akkor a T300 van tervben, plusz egy ilyen Fanatec kormány. ( ~1 kg-s )

Hogy megéri-e az alap a 91K-t, az nézőpont kérdése... szerintem jobban megéri, mint a komplett szett a 160K-t! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#21520) Shodan válasza -Solt- (#21519) üzenetére


Shodan
addikt

Ja én az alapszettre gondoltam, ami most 100k, de ahhoz ugye ott az alap kormány meg pedál.
Az a baj hogy az ilyen utángyártott kormányok nem a könnyűségükről híresek. Van egy sparco 260-am is de most azt egyelőre nem bontanám meg, meg az inkább formula...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21521) Agyzuzo válasza -Solt- (#21519) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ezekre a kormányokra hogy rak az ember gombokat? Mert azért pár nem ártana rá. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21522) -Solt- válasza Shodan (#21520) üzenetére


-Solt-
veterán

Amit linkeltem kormány az ~1 kg... még azon is gondolkozom ha nagyon szűkösen leszek, hogy egy ilyet felteszek a G25-re, aztán bírja ameddig bírja! :)

A T300 alapon kívül a többi kiegészítő nekem nem jön be... az alcantara kormány biztos jó, de ha már váltok, akkor 35 cm-s kormány kell, ráadásul olyan aminek nincs lecsapva az alja, hogy ETS/ATS esetén ne zavarjon... ezekhez ráadásul az 1080 fok nagyon jól jön! :)

(#21521) Agyzuzo: Fanatec alap esetén kell hozzá egy ilyen, G25/27 esetében van olyan adapter amire át lehet tenni a gombokat: [link]

Egyébként meg butonbox... :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#21523) tobias88888 válasza Agyzuzo (#21521) üzenetére


tobias88888
őstag

Attól függ mivel játszik az ember. Ha csak rallyzol, akkor teljesen felesleges szerintem. De ha online játszol mondjuk AC-val, ott tényleg zavarna. (nekem még "Szia" gombom is van :D )

(#21524) arty válasza Shodan (#21509) üzenetére


arty
veterán

szerintem igen. ahogy a kolléga is írta, azt markolod folyamatosan... pedálból sem véletlen vettél fanát=jobbat ;)

(nekem is alcantara van, bár egy TX-en... először egy GTE-t vettem rá, utána váltottam a műbőrre és bár drága volt, utólag nem bánom a rászánt összeget. ha anyagilag végülis belefér, sztem ugorj bele! ill. a pedál vs. gari ügyében kérdezz rá a th-nál vagy aki itthon szervizeli, mert ha azt el tudod adni, akkor árban is jól jönnél ki)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21525) kozmy válasza Shodan (#21518) üzenetére


kozmy
őstag

Simán el bírja, csak sokkalta lasabb lesz a forgása, mert nehéz a kormány.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21526) Shodan


Shodan
addikt

:R Akkor egyelőre várok hogy az alcantara picit lejjebb megy e, mert 2 hete még olcsóbb volt.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21527) -Solt- válasza kozmy (#21525) üzenetére


-Solt-
veterán

Lassabb lesz a forgása? Ezt, hogy érted?

www.smart-bus.hu

(#21528) kozmy válasza -Solt- (#21527) üzenetére


kozmy
őstag

Úgy értem, hogy mégegyszer olyan sulyú kormányt kell megmozgatnia mint az alap perecet, ha csak nincs azonos sulyban az eredetivel.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21529) -Solt- válasza kozmy (#21528) üzenetére


-Solt-
veterán

A G25-ben olyan erő van, hogy maximumra állítva alig lehet megmozdítani... a T300 gondolom legalább ilyen erős. Na most gondolod, hogy egy 2 kg-s kormányt lassabban mozdítana meg? Kétlem... ahhoz, hogy lassuljon, (érezhetően nehezebben mozgassa) jóval nagyobb súly kéne.

Itt a súly a motorra gyakorolt plusz terhelés miatt érdekes... élettartamot tekintve nem mindegy, hogy egy 0,5 kg-s 30 cm-s kormányt mozgatnak a motorok, vagy egy 2kg-s 35 cm-s kormányt. Plusz az sem mindegy, hogy 0,5 kg vagy 2 kg húzza a tengelyt amin a kormány van.

www.smart-bus.hu

(#21530) #48967168 válasza -Solt- (#21529) üzenetére


#48967168
törölt tag

Nekem 35cm-es homológ versenykormány van a Fana szettemen, simán elviszi, igaz kb 50%-os FFB-vel játszok.

Előtte volt TX-en és T500RS-en is ugyanez a kormány saját gyártmányú adapterrel :

http://www.crazyman.hu/index.php/leiras/kormany-cockpit/1022-thrustmaster-tx-momo-mod.html

Itt már feljebb kellett menni az FFB-vel, hogy ugyanazt az érzetet kapjam mint korábban.

Egy cimbinél van hasonló átalakítás (gombok nélkül) G25-re ott meg kellett duplázni az FFB-t, ezzel számoljatok.

Egyébként azt javaslom, hogy hazai tuningboltokból szerezzetek be egy olcsóbb 33-35-ös kormányt, itt még végig is lehet tapizni őket:

http://bolthely.hu/bpracing/lista/4b4e1ce6bee66_Kormanyok

Aztán ha bejön az átalakítás akkor váltsatok komolyabb kormányra... Ha meg nem miniális bukóval ki lehet belőle szállni. (Én tuti nem vennék a Fanától csak kormányt!)

(#21531) -Solt- válasza #48967168 (#21530) üzenetére


-Solt-
veterán

Persze, az teljesen tiszta sor, hogy erősebbre kell venni, hiszen nagyobb a súly, nagyobb az átmérő. Én a lassulást nem tudtam értelmezni...

A G25-m kb 10 éves... az olcsóbb kormányok mind nehezek, nem szívesen kínoznám már ezekkel. Pont azért néztem a Fanatec kormányt, mert az csak cirka 1 kg, és ehhez képest nem vészes az ára. Ráadásul mivel hosszú távon Fanatec szett a cél, így a kormányt később már nem kéne megvenni! :)

Bízom benne, hogy legalább egy T300 alap összejön az év végére, a G25 meg mehet nyugdíjba... :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#21532) This_is_Ice válasza -Solt- (#21531) üzenetére


This_is_Ice
tag

Szerintem erre gondolt a lassulásnál. Nagyobb súlyú cuccot lassabban forgat a motor ugyanolyan erő mellett.

(#21533) -Solt- válasza This_is_Ice (#21532) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem lassabb lesz, hanem gyengébb a nagyobb átmérő, erőkar miatt. Ezért kell növelni az FFB-t, emiatt kap nagyobb terhelést a motor. Plusz a súly... :)

www.smart-bus.hu

(#21534) This_is_Ice válasza -Solt- (#21533) üzenetére


This_is_Ice
tag

Lassabban tekeri a nehezebb kormányt ugyanaz a motor, mint a könnyebbet, erre gondoltunk.

(#21535) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,
az olcsóbb kategóriákban szeretnék venni kormányt.Volt nekem már Thrustmaster ferrari gt experiencem, az végül is jól helytállt, viszont úgy 2 év után elkopott mindene kb..Alapjáraton tetszett. Aztán volt Logitech driving force EX-em. Az se volt rossz, bár jobban bejött a Thrustmaster szíjas megoldása, nem éreztem kényelmesnek a játékot a fogasos logitechhel. Most kinéztem magamnak T.mastersből a 458 Italiat, róla mi a véleményetek? Pedálja ahogy láttam ugyanaz mint a Ferrari GT-nek, kicsit kenény a logitechez képest, de rendben van szerintem és 20K alatt már találni jó állapotút. Egyébként leginkább F1-re használnám.

(#21536) kozmy válasza This_is_Ice (#21534) üzenetére


kozmy
őstag

Pontosan erre gondoltam, köszönöm a pontosabb megfogalmazást.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21537) -Solt- válasza This_is_Ice (#21534) üzenetére


-Solt-
veterán

Isten bizony nem akarok kukacoskodni, de ezt a lassabban tekeri kifejezést nem tudom hova tenni. A kormányt te tekered, olyan tempóval ahogy akarod, tudod. Az FFB hatás ereje, ellenállása lesz gyengébb a nagyobb átmérő és a plusz súly miatt, ezért erősebbre kell venni, ami nagyobb terhelés a motornak.

www.smart-bus.hu

(#21538) kozmy válasza Chereiose (#21535) üzenetére


kozmy
őstag

Ha nem fontos a 900° és csak F1-re használod akkor inkább F430 vegyél az sokkalta jobb és 15-18 ért meg kapod abban még FFB - is van.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21539) kozmy válasza -Solt- (#21537) üzenetére


kozmy
őstag

Nem kukacoskodsz egyáltalán, cseréld le tapasztald meg.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21540) kozmy válasza -Solt- (#21537) üzenetére


kozmy
őstag

Még hozzá teszem hogy a benne lévő motor nem lessz hosszú életű, mert a hűtése nem gyengén van alul métetezve.
Szerkesztve: Különben kb, hány kg kormányról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21541) -Solt- válasza kozmy (#21540) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezt adom, ezért nem cseréltem eddig a G25-n kormányt, mert annak a motorja szerintem sem bírná, ha állandóan 150%-s FFB-vel nyüstölném órákig. A lassabban tekeri kifejezést nem tudom hova tenni, de ezt már lentebb (fentebb) kifejtettem, nem akarok ezen lovagolni. A lassabban tekeri a ti terminológiátokban valószínűleg azt jelenti amit nálam a gyengébb lesz az FFB hatás. Maradunk ennyiben... :)

Egyébként ITT egy videó különböző kormányokról, adapterekről a T300-hoz.

Amit én linkeltem Fanatec az 1.2 kg-s, de a 35 cm-s átmérővel a G25-nek sok(k) lenne hosszútávon, viszont a T300-nak gond nélkül bírnia kéne szerintem.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#21542) Chereiose válasza kozmy (#21538) üzenetére


Chereiose
addikt

Viszont azt már újonan nem kapni, használtan is nehéz.

(#21543) kozmy válasza Chereiose (#21542) üzenetére


kozmy
őstag

Ebben igazad van, az FFB sem számít akkor vedd meg azt használtan azért hozzá lehet jutni pl jófogás :)

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21544) kozmy válasza Chereiose (#21542) üzenetére


kozmy
őstag

Itt [link] és itt [link]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21545) kozmy válasza Chereiose (#21542) üzenetére


kozmy
őstag

Házon belül is találtam neked [link]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21546) Chereiose válasza kozmy (#21545) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszi, igen ezt én is megtaláltam :)
Csak Budapest jöhet szóba nálam így az alsó kettő kiesett. A Bp-in pedig az a 2 programozható gomb érdekes hibának tűnik, de írok neki mindenképpen.

(#21547) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok, online szimulatoros jatekok kozul melyeknek vannak eros magyar kozossegei es amelynek olyan szerverei vannak ahol lehet gyakorolni is?

(#21548) zsotty4 válasza lotuska (#21547) üzenetére


zsotty4
tag

Project carsnak van 1 közössége akik hetente szerveznek versenyeket, http://prohardver.hu/tema/project_cars_2/friss.html itt olvashatsz többet.

(#21549) Joshi válasza lotuska (#21547) üzenetére


Joshi
titán

GTR-Masters
VSR
Van még ezeken kívül is.

(#21550) Bakitm válasza lotuska (#21547) üzenetére


Bakitm
tag

Rengeteg hely van, ahol online versenyeznek és lehet gyakorolni. Ezen kívül a játékok terén is nagy a választék. Van több hely rFactor-ral, Assetto-val és van pár pCars-al, iRacing-el, Race07-el, RaceRoom-al, illetve rFactor2-vel is. Különböző helyeken léteznek ligagyűjtemények meg hasonlók, amiből egész jól lehet tájékozódni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.