Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) Dzsidzsi32 válasza DigitXT (#20948) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Van a kornyezetemben,akinek V3 van. Azt mondta ,hogy nagyon jo. A damper kit-et viszont felesleges megvenni,mert nincs sok jelentosege. Hozzateszem en meg nem probaltam. Nincs tapasztalatom vele. Nekem V2 van. Nagyon jol elvagyok vele. 1,5 ev alatt szettapostam a load cell-t benne :) Bedoptam a tartalekot. De rendeltem meg 3at tartalekba :) Nem akarok megvalni a pedaltol. Lehet masnal tovabb tartott volna,de en kemenyebb beallitason hasznalom,mert jobban erzem igy a blokkolas hatart. Egyebkent ebayen van most elado V1 .

(#20952) DigitXT válasza Dzsidzsi32 (#20951) üzenetére


DigitXT
félisten

Anno vettem egy V1-et 50-ért kis hazánkban. Borzasztó keveset használtam,
így 1 év után eladtam 42-ért. Kolléga ráunt fél év alatt: visszavehettem volna
35-ért, viszont a T500RS-t nem tudtam megvenni mellé (majdnem összejött),
ami végül nem is baj, mert nagyon a T300RS + 599XX szett felé húzok...:R
Na emellé kéne egy normális pedál, ami simán lehetne egy V2/V3 is, de most
megint egy V1-et venni (jelenleg 37K a licit és 10K a posta) nem nagyon érné
meg... Persze nekem lehet, hogy a T300 se érné meg, ha a DFGT-m "hibájára"
1,5 év után jöttem rá: nem teljesen tökmindegy, milyen vasat nem használok?
Komolyan a legtöbbet még a Formula Force GP-t nyúztam 2002-ben...:))

Azt se tudom, a G25-öt miért kellett elkótyavetyélni: 2009-2011 közt volt.:R
Ja, várjunk csak ugyanezért. Kihasználatlanság. Szimezni sosem szimeztem,
a TDU-ban meg gyorsabb voltam gamepad-del. Vmint sokszor játszottam az
éjjel (akkor értem rá), amikor az FFB-s kormány csattogása elviselhetetlen.:B

Megjegyzem, az SRW-S1-em is jó hamar visszakerült a dobozába, mert olyan
ótvaros hangos rajta a két váltógomb, hogy két szobával arrébb is felébreszt!
Sajnos nem tudtam kimoddolni belőle (rugó nyomja a mikrokapcsolót, vhogy
az egész egy Q.nagyot kattan, beleértve az olcsó műanyag házát, akármilyen
finoman nyomom meg), szóval azt sem használtam, pedig... amellé vettem a
V1-et! Nem röhög: a DFGT kicsivel később került képbe, az adapter meg csak
most, szóval... Miért írom ezt? Passz. Talán magamat győzködöm...:))

Ui: pont az tetszik a T500/T300-ban, hogy sokkal halkabb, mint a G25 volt.:D

[ Szerkesztve ]

(#20953) Chrys_ válasza Dzsidzsi32 (#20951) üzenetére


Chrys_
addikt

Én 1 dampert vettem amit a fékre tettem. Nem rossz ötlet, csak az a baj vele, hogy nem lehet elég finoman beállítani. Nálam egy fokozatnyi változtatás a beállító csavaron az optimális beállítástól túl sokat jelent, utána már alig lehet a pedált lenyomni. Mindegy, úgysem kell tekergetni, ha már egyszer be lett lőve. Valaki még a gázpedálra is rakott, én arra biztos nem teszek.

(#20954) Shodan válasza DigitXT (#20952) üzenetére


Shodan
addikt

Ezért kell fülessel játszani :) De amikor leveszem néha rácsodálkozok hogy jézusom ennek ilyen hangja van :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#20955) DigitXT válasza Shodan (#20954) üzenetére


DigitXT
félisten

Anno volt 1 db szobánk.:) Szóval egyben a háló is. Na, a füles jó a hangra,
este zenét is úgy hallgatok, az FFB attól még felébreszti a párod*, ami gáz.
Megjegyzem, ezért is adtam el rohadt gyorsan pl. egy 6800GS-t. Porszívót
megszégyenítő hangja teljesen ellehetetlenített minden 3D tevékenységet.
(Aki ezek után azt mondja, miért nem vettem fel fülest, hogy ne zavarjon...)

*: nyilván, ha egyedül laksz, vagy külön gémer szobád van, ez nem gond.:D

Szerk: ha nem lenne világos, nem engem zavar az SRW-S1 sem. Vagyis de,
csak nem közvetlenül: engem az zavar, ha mást ébreszt fel az alsó szinten.
Értelemszerűen nem én vagyok, aki alszik olyankor: a füles ezen nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#20956) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Jó állapotú, működőképes Logitech G25 vagy G27 váltót keresek megvételre. Végső esetben olyan is érdekel, aminek a hátramenet fokozata hibás, de minden más működik.

www.smart-bus.hu

(#20957) guftabi96 válasza -Solt- (#20956) üzenetére


guftabi96
addikt

a külön megvásárolható váltó nem játszik?
Vagy az nem működik G27/25-tel?
Tudom, hogy nem olcsó, de nem igazán szoktam csak külön váltót látni aprón.

#KeepFightingMichael

(#20958) -Solt- válasza guftabi96 (#20957) üzenetére


-Solt-
veterán

Végső esetben az lesz, de jobban örülnék egy G25 / G27 váltónak, mert azokon vannak plusz gombok, amik kellenének a modhoz.

www.smart-bus.hu

(#20959) neilszab válasza -Solt- (#20956) üzenetére


neilszab
őstag

Én tudok teljesen használatlan Logitech G27 váltót eladód, van belőle több példány is.

Privátan keress meg, ha érdekel.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20960) -Solt- válasza neilszab (#20959) üzenetére


-Solt-
veterán

:R

www.smart-bus.hu

(#20961) hejbaa


hejbaa
csendes tag

Üdv!
Pár hónapja vettem egy Trust kormányt használtan. Nem valami profi kormány, de azért leírnám a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznára válik... Mielőtt megvettem, nem sok infót találtam róla.. Az egyik népszerű hipermarketben 10-12e körül adják most...Én 2-3ezerért vettem, már nem is emlékszem, ennyit bőven megért nekem. Típusát nem tudom, ráírva nincsen, szerintem GXT 27. USB és Playstation 2 csatlakozó is lóg rajta. Eddig egy Logitech Dual Action gamepad-el játszottam, főleg LFS-el. Sokkal profibb vagyok ezzel a gagyi kormánnyal is, nem bántam meg, főleg ennyi pénzért.
A gépre dugva azonnal működik (Win7), nem gondolkozik, könnyebben felismeri, mint egy sima USB-s egeret. A rezgés visszajelzés kamu. Játék nélkül is rezeg. Ha elfordítom a kormányt vagy gázt nyomok rögtön rezeg... De ki lehet kapcsolni, akit zavar. A legfontosabb pedig, hogy lehet állítani a kormány érzékenységén. Ezt mindenképp meg kell tenni, minden csatlakoztatás után, mert enélkül szinte használhatatlan. Nem valami pontos, de én jókat játszok vele. A legnagyobb hibája, hogy a gázt és a féket egy tengelyre veszi. Egy joystick-ként felismeri a gép (plusz a gombok persze), a jobbra-balra a vízszintes tengely, a gáz és fék pedig a függőleges. Ha egyszerre nyomok gázt és féket, az ugyan az, mintha egyiket se nyomtam volna meg. Ez elég kellemetlen, mert erős autóval fékezés közben nem tudok a fék elengedése nélkül a visszaváltáshoz gázfröccsöt adni és simán megcsúszik az erős motorfék miatt. Eddig csak Assetto Corsa-val próbáltam a kormányt (de azzal jó sokat) ott erre van beállítás, ami segít.
Újonnan talán nem, de használtan simán megéri, főleg NFS-hez meg hasonlókhoz. Használt oldalak tele vannak hasonló kormányokkal. Aki meg komolyan gondolja az nagy ívben elkerüli ezt a minőséget :)

(#20962) Dzsidzsi32 válasza Chrys_ (#20953) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

A load cell erzekenyseget hol allitod rajta? A hivatalos videoban , jol latom,hogy ez a lehetoseg a kormanyra kerult?

(#20963) Shodan válasza Dzsidzsi32 (#20962) üzenetére


Shodan
addikt

Igen a kis tekerő eltűnt, én úgy tudom hogy a pedal tulajdonságainál lehet állítani.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#20964) ozoli78 válasza Dzsidzsi32 (#20962) üzenetére


ozoli78
tag

driverében is tudod
viszont minden egyes gép elindításnál a manual mode-nál pipa ki és vissza különben képes kicsit fogni a fék
azt hittem ez csak nálam van de nem ,mondták mások is ,hogy sajnos ilyen

[ Szerkesztve ]

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#20965) Dzsidzsi32 válasza ozoli78 (#20964) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Maradok en akkor a V2-nel meg sokaig. Amugy is mar megszoktam ,hogy ha allitani kell,akkor nagylabujjal tekerek rajta :D Megoldom hardverbol :)

(#20966) DigitXT


DigitXT
félisten

Szolgálati közlemény: nem repedt!:C Hanem ketté van törve.:W

Ezt amúgy lehet valahol venni? (Vagy van rá alumínium megoldás?)

(#20967) kelekyle válasza DigitXT (#20966) üzenetére


kelekyle
őstag

Már egyszer írtam neked... meg a keresőt használhatnád :))
Nála biztosan

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#20968) DigitXT válasza kelekyle (#20967) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem legeltettünk együtt libát, de azért kösz. A szerelőről tudok,
csak éppen nem szerelőre van szükségem, hanem alkatrészre.
A csavarhúzót megtalálom magamtól is. (Ez ugye hardverhiba.)

(#20969) Vitatigris


Vitatigris
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek a t150-es megéri első kormánynak?
Esetleg részletes élmény beszámolót tudnátok irni róla?
A cikkben írt bekopás bekövetkezik használat során?
Drágább kormányt ha nem muszály nem szeretnék még venni.

(#20970) kelekyle válasza DigitXT (#20968) üzenetére


kelekyle
őstag

Kérdezd meg tőle, hátha tud külön is csak alkatrészt. Amúgy én is anno kerestem rengeteget, hogy alkatrészeket honnan lehetne szerezni de nem nagyon találtam semmit...

Amúgy végül vettem egy DFGT-t, alig használt, két és fél év garancia. A könyvelő nem vállalta be a T150 elszámolását :N

Anno volt itt egy srác Csabnett, aki csinált DFGThez pillangó váltót és árulta hardverapron...
valaki megtudja mutatni ez hogyan ment, kerestem a fórumon láttam fotót róla de a rögzítést nem láttam ? Csinálnék valami hasonlót itthon. Nem rossz a két kis pöcök a kormány mögött, viszont amikor elforgatom a kormányt és akkor váltanék, akkor nehéz megtalálni...

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#20971) Joshi válasza DigitXT (#20968) üzenetére


Joshi
titán

Brain75 műanyagból gyártott G25-höz csapágyházat, hogy aztán DFGT-hez készít-e azt nem tudom. Szerintem kérdezz rá.

(#20969) Vitatigris ha nem akarsz drágább kormányt venni újonnan, akkor nagyon nem tehetsz mást mint megveszed a T150-et. Nem írtak róla rosszakat, lehetne kicsit olcsóbb de kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#20972) kozmy válasza DigitXT (#20966) üzenetére


kozmy
őstag

Ezt a házat nem lehet aluból ki esztergáltatni? Vagy az durva lenne?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#20973) #48967168


#48967168
törölt tag

Van egy érdekes problémám a Fana V3 pedálommal:

Az eszközkezelőben 100%-os minden tengelyének az elmozdulása, a játékon belül az applikációk szerint is maximálisan be van nyomva a gázpedál, de a hosszú egyenesekben az azonos autók simán átugornak, és körrekordjaimtól is sok-sok mp-re kerültem.

Az AC topiktársak szerint pedálgond, de hogyan azonosítsam be? És pláne hogy dokumentáljam hogy a Fana foglalkozzon is az üggyel?

Van esetleg ehhez valami külső program?

(#20974) DigitXT válasza kozmy (#20972) üzenetére


DigitXT
félisten

Dehogynem, csak többe kerülne, mit a kormány.:))
A tévhittel ellentétben mielőtt feltettem a költői kérdésem,
használtam a keresőt... Abban nem reménykedem, hogy
vki rámír, hogy van ilyenje 5-10K-ért. Többet nem szánok
az egészre inkább megveszem a T300RS-t, ez meg kuka.

(#20975) kozmy válasza DigitXT (#20974) üzenetére


kozmy
őstag

Mindenképp akkor a T300 vedd meg, nincs értelme a törött dologgal foglalkozni

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#20976) Chrys_ válasza #48967168 (#20973) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez úgy tűnik nem a pedál problémája, ha a szimen belül is érzékeli a teljes működési tartományt :) Nem állítottad esetleg túl nagyra a pedál lenyomásához szükséges erőt, és emiatt több idő kell a teljes fékerő eléréséhez, amihez már kicsit hozzászoktál?

[ Szerkesztve ]

(#20977) fagy53 válasza DigitXT (#20966) üzenetére


fagy53
nagyúr

Hozod rám a frászt az ilyen képekkel! :DDD
Nem elég, hogy most kukáztam a majd 10 éves Speedlink-et, ami műanyaghoz értem az mind tört, és még ez is? :W

(#20978) Chrys_ válasza Chrys_ (#20886) üzenetére


Chrys_
addikt

Összeraktam a hétvégén a paneleket, és felcseréltem emiatt a váltót és kéziféket, hogy a jobb oldalit is fel tudjam szerelni. Eredetileg két balos panel volt, de az egyik cserekeret jobbos volt.
A bal oldali panel felfogatásánál a menetet kicsit meg kellett fúrnom még egy előző szerelés alkalmával, mert a csavarral könnyen tönkrevágtam, amikor nem kapott bele rendesen. A Base tetejét le kell nyomni egy kicsit, hogy belekapjon a csavar a menetbe.

A kábelezést még korrigálom, vennem kell néhány rövidebb darabot, valamint a paneleket közösíteni akarom egy hub-bal.

[ Szerkesztve ]

(#20979) #48967168 válasza Chrys_ (#20976) üzenetére


#48967168
törölt tag

Nem a fék, hanem a gázpedállal van a gondom. Ugyanolyan pedállal mint neked...

(#20980) Joshi válasza DigitXT (#20974) üzenetére


Joshi
titán

A G25-ös műanyag csapágyházat 15k-ért adta beszereléssel együtt. Én a helyedben megragasztanám valami kétkomponensű gyanta szerű ragasztóval és használnám tovább míg teljesen ki nem nyiffan.

(#20981) Shodan válasza #48967168 (#20973) üzenetére


Shodan
addikt

Hát elég fura ha AC-ben a pedals app szerint maxon van a gáz, akkor szerintem nem lehet ez a probléma...kuplungot használsz?

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#20982) #48967168 válasza Shodan (#20981) üzenetére


#48967168
törölt tag

Igen, használom a kuplungot, de minden indikátor jól működik! (Nem csúszik a kuplung, nem fog be a fék, sem a kézifék)

Este próbálok egy üres online futamot venni, hogy van-e változás, meg kipróbálom a Dirt:Rally-al is, hátha ott is csinálja...

Van egy régi visszajátszom, azon be lehet hozni a telemetriát? Mert akkor látnám, hogy mekkora volt ott a gázpedál-állás maximuma és össze lehetne hasonlítani egy friss méréssel...

(#20983) kozmy


kozmy
őstag

Üdv!
Ha valaki használ Fanatec CSR-t az dobjon már rám egy privátot lenne 1-2 kérdésem.
Köszönöm. :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#20984) #48967168 válasza #48967168 (#20982) üzenetére


#48967168
törölt tag

Úgy tűnik megvan a ludas! :)

A Fana analóg kézifékem fogott be egy nagyon picit, erre nincs külön app az AC-n belül, de amikor a kormány konfigurálásánál ránéztem látszott egy minimális elmozdulás alapállapotban is.

AC-n belül a megoldás egyszerű volt, az érzékelési tartományt módosítottam kicsit, mindjárt szaladni kezdett az összes paripa! ;)

De ettől még gariztatás lesz, ez már a második kézifékem ami elhalálozott, köszi Fanatec! :(

(#20985) zsiz válasza #48967168 (#20984) üzenetére


zsiz
őstag

Erről a Taxi c. film jutott eszembe :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20986) #48967168 válasza zsiz (#20985) üzenetére


#48967168
törölt tag

Hát igen, nekem meg a kezdő sofőr esete... :)

(#20987) Chrys_ válasza #48967168 (#20984) üzenetére


Chrys_
addikt

Ennyire érzékeny a fék? Én még nem próbáltam ki eddig, most szereltem össze a fentebb látható módon, és kezdem el használni (Dirt Rally).

(#20988) #48967168 válasza Chrys_ (#20987) üzenetére


#48967168
törölt tag

Eddig nekem se volt bajom vele, de most így jártam. Amikor kiderül akkor megrángattam párszor és az Eszközkezelőben is látszott az eltérés. De ma meg semmi...

Nem a legjobb termékük, az biztos... :(

(#20989) T.Peterka


T.Peterka
csendes tag

sziasztok.
Elővettem egy ezer éves, régi , gagyi kormányom, kiváncsi voltam, hogy működik win7-en.
Driver nincs hozzá, nem is találni. Playstation csaltakozós, de van átalakító usb-re, amivel a windows 7 fel is ismeri magától, viszont USB Joystickként. A probléma az, hogy a kormány tengelye rendben van, de a gáz és fékpedálokat csak egy sima gomboknak érzékeli, nem tengelynek. Szóval, mintha gombok lennének vagy 100% vagy 0%. Ráadásul ugyan azoknak a gomboknak mint ami rajta van a kormányon, szóval ha lenyomom a gázt, úgy érzékeli, hogy a 3-as gombot nyomtam le akormányon.
Valamit lehet ezzel kezdeni, vagy mindegy? :)

(#20990) Joshi válasza T.Peterka (#20989) üzenetére


Joshi
titán

"Valamit lehet ezzel kezdeni...?"
Persze, minél gyorsabban tedd vissza a szekrény aljába. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20991) Shodan válasza Joshi (#20990) üzenetére


Shodan
addikt

:D:D ez jo volt.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#20992) T.Peterka válasza Joshi (#20990) üzenetére


T.Peterka
csendes tag

Ezt vártam :D
De hát azért vettem ki, mert kell a hely a cipőknek... :F

(#20993) Joshi válasza T.Peterka (#20992) üzenetére


Joshi
titán

Amihez nincs Win7+ driver azzal nem nagyon kell foglalkozni, hidd el hogy csak neked akarok jót. ;)

(#20994) Csabnett válasza kelekyle (#20970) üzenetére


Csabnett
tag

Szia! Még jelen vagyok a fórum és a virtuális verseny világban is :) Ha időm engedi akkor neki állok egy-egy pár váltófül készítéséhez!!! Bár most már nem akkora az igény iránta :s
Szóval, ha bármilyen kérdésed lenne ezzel kapcsolatban, privátban megtalálsz! További szép napot!:)

"Minden cél útba esik!"

(#20995) guftabi96


guftabi96
addikt

Egyébként a sráccal mi a helyzet, aki saját H váltót jezdett csinálni?
Sikerült neki teljesen befejezni?

#KeepFightingMichael

(#20996) This_is_Ice válasza guftabi96 (#20995) üzenetére


This_is_Ice
tag

Ez engem is érdekelne!

(#20997) arty válasza T.Peterka (#20989) üzenetére


arty
veterán

simán lehet, hogy a fék-gáz csak gomb, de tényleg :)
a granturismokat is lehet(ett) így vezetni: analog kormányzás, a fék-gáz pedig gomb... default kiosztásban... véletlen lenne? inkább röhej, abszurd, de tény :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20998) RaGi91 válasza guftabi96 (#20995) üzenetére


RaGi91
senior tag

Úgy tudom nem jött össze neki elég támogatás, hogy megérje neki folytatni nagyban, ill. elektronika problémásak is lettek a váltók és még egy visszahívás is lett, hogy javítson egy másik hibát.

Legutolsó posztja: :(

"De ennyi volt, több váltót nem adok el, nem készítek, nem lesz semmi, buktam az egészen, ráadásul leginkább időt és energiát amit soha nem fogok visszakapni ! Visszautalni nem tudom, nincs miből !"

[ Szerkesztve ]

(#20999) kelekyle válasza This_is_Ice (#20996) üzenetére


kelekyle
őstag

Youtuben elég fasza megoldásokat lehet találni. Ha az embernek van ideje, egy hobbi projektnek tök jó...
Anno csináltam elektronikákat, ha lenne időm belefognék.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#21000) This_is_Ice válasza kelekyle (#20999) üzenetére


This_is_Ice
tag

Gondolkoztam is, hogy egy régi joystickot szét lehetne kapni, és button box-nak, kéziféknek, ilyesminek átalakítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.