Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) wolf033 válasza akos86 (#20049) üzenetére


wolf033
senior tag

A dfgt van ebben az árban vagy esetleg a dfp van még olcsóbban ami a dfgt elődje.

(#20052) akos86 válasza Joshi (#20050) üzenetére


akos86
aktív tag

Származna bármiféle hátrány ha pl Driving Force GT kormányt vennék? Driver támogatás nyilván nincs, de játék terén akad e probléma?

3dfx, gone but never forgotten...

(#20053) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv!
A Logitech Driving Force Pro mennyivel "gyengébb" a DFGT-nél? Aprón van most fent 15-ért és lehet megvenném, de szokott fent lenni 21 körül dfgt is, megéri a dfgt azt a +6.000 Ft-ot? Esetleg a Thrustmaster T150-ről mi a vélemény? Most olvastam a prohardveres cikkben, hogy ps4 kompatibilis és 60.000 Ft körül van, esetleg lehet valami esély egy Black Fridayos akcióra? :D

(#20054) Joshi válasza akos86 (#20052) üzenetére


Joshi
titán

Kuplung & H váltó hiánya, egyébként nem. Na jó, a pedál a G szériánál mérföldekkel jobb.

(#20055) laci_8519 válasza akkójóva (#20053) üzenetére


laci_8519
tag

Én használtam mindkettőt és inkább a DFGT-t ajánlom, ha a kettő közül kéne választani.
Nagyobb a kormánykerél (25cm vs. 28cm) és az erővisszacsatolása is finomabb mint a Pro-nak.
Jobb vele vezetni, és kényelmesebb is.
De, ha a Pro-t választod az is egy jó kormány, nem fogsz benne csalódni.
Én nemrégen adtam el a Pro-mat a szekrény mélyéről, de mai napig hibátlan.
Szinte elnyűhetetlen a DFGT-vel egyetemben.

Nem teljesen a kérdéshez tartozik, de egy érdekességet azért leírnék.
Én DFP-vel kezdtem 3 évig azt használtam, majd váltottam DFGT-re.
A 2 kormány között olyan oltári nagy különbséget nem éreztem.
Ezután jött a G25, na itt már a kuplungnak és a dupla FFB motornak köszönhetően élvezhetőbb lett a szimulátorozás, de azért itt sem volt akkora szakadék a 2 kormány között, hogy sokkal jobbnak mondhassam.
Ez után jött a G27 amit jelenleg is használok.
Itt szinte semmi változást nem éreztem a 2 kormány között. Kivéve, hogy a G27 halkabb. Sőt a szerkvenciális váltó eltűnt. Ez egy nagyon rossz döntés volt a Logitech részéről szerintem.
Na, de a lényeg, hogy ahogy haladtam felfelé a kormányok között olyan nagy különbségeket nem találtam.
Viszont amikor a G27 után elővettem a DFP-t hát akkor rájöttem, hogy azért van ott különbség bőven. :)

[ Szerkesztve ]

(#20056) arty válasza Jim74 (#20048) üzenetére


arty
veterán

ps4 támogatás miatt vennéd?

ha nem -> felejtsd el és irány g27-et venni, amíg még van.
akár itt az apróról egy hasznlát darabot.

ha igen -> várjuk a beszámolód/véleményed, majd ... :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20057) Jim74 válasza arty (#20056) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi a választ. Nem PS4 miatt, csak gondoltam előrelépés lenne.

(#20058) guftabi96


guftabi96
addikt

Én most jöttem rá, hogy a G27 váltójának a gombját egy sima kis csavar tartja.
Azt hittem, hogy valamit kitaláltak, csak hogy ne legyen olyan egyszerű a történet, de nem.
Szóval meg is emeltem egy kicsit.

Más: G27 pedálnál láttam Nixim modot, ami ha jól olvastam 17 font.. Hát azért nekem ennyit nem ér meg. Van, aki már maga csinált ilyesmit úgy, hogy maga vásárolta össze a hozzávalókat? Illetve pedálsor megfordítást csinált már otthon valaki? (fejjel lefele, és utána ugye sorrendet át kell rendezni).

#KeepFightingMichael

(#20059) kinghaxor válasza Jim74 (#20057) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Én ezt próbálnám meg a helyedben! Olcsón kivitelezhető és ha nem tetszik simán vissza lehet alakítani.

[link]

[link]

Hopp félre ment. guftabi96 (#20058) -as hozzászólására lett volna válasz.

[ Szerkesztve ]

(#20060) Enton válasza guftabi96 (#20058) üzenetére


Enton
addikt

Itt egy videó pl, hozzávalókat meg barkácsboltból ha szerencséd van tudsz vadászni, de ha nincs is pont méretben akkor egy fémmegmunkáló ismerőssel percek alatt le lehet gyártattni:

[link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20061) guftabi96 válasza Enton (#20060) üzenetére


guftabi96
addikt

Áá pont ilyenre gondoltam.
Egy ilyet simán tudunk itthon is csinálni.
Egy kis zártszelvény és kész is. Hegesztő van itthon, fúró is van, szóval ez itt simán kivitelezhető.
Már csak azt kell kitalálnom, hogy ne csússzon az alja.

Kérdés, hogy szét lehet-e szedni anélkül a pedált, hogy elvesszen a gari. Simán el tudom képzelni, hogy úgy van összerakva, hogy ne tudd úgy szétszedni, hogy ne látszlódjon (valamit leragasztanak egy papírral stb).

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#20062) Enton válasza guftabi96 (#20061) üzenetére


Enton
addikt

Az aljára pl:

[link]

[link]

[link]

Van választék ezekből is. :K

A garivesztésre meg szétszedés közben úgyis rájössz, ha volt valami matrica olyan helyen. ;]

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20063) arty válasza Jim74 (#20057) üzenetére


arty
veterán

a g27 sokkal inkább előrelépés lenne :)
fémpedál, kuplung+H, strapabíró.

sajnos most állnak lesz a forgalmazásával, csinálják mesterségesen a helyet a g29/g920nak :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20064) Jim74 válasza arty (#20063) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát igen, de a G27 80-90 ezer, a T150 meg "csak" ~65ezer.

Használtan kicsit félek G27 (meg bármilyen kormányt) venni. Mondjuk most aprón sem nagyon van...

(#20065) arty válasza Jim74 (#20064) üzenetére


arty
veterán

heteken át mindig volt 1-2 garis g27 itt t150 árban :)
várj!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20066) Jim74 válasza arty (#20065) üzenetére


Jim74
nagyúr

Rendben, köszi :R

(#20067) guftabi96 válasza Enton (#20062) üzenetére


guftabi96
addikt

Attól félek én is...
Májusi kormány, nem szeretném a még másfél év garit elveszteni.

#KeepFightingMichael

(#20068) neilszab válasza guftabi96 (#20067) üzenetére


neilszab
őstag

Srácok!

- Egyrészt a pedálban tudomásom szerint nincs semmi matrica, bátran meg lehet bontani.
- Másrészt arra, hogy a pedálod meghibásodik, arra alig van bármi esély, nem kell aggódni a gari miatt ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20069) RECSKA válasza neilszab (#20068) üzenetére


RECSKA
veterán

De a kormánya bármikor meghibásodhat. Nem egyről tudunk itt...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20070) neilszab válasza RECSKA (#20069) üzenetére


neilszab
őstag

És mi köze ennek ahhoz, hogy szétszeded a pedált?

Egyrészt ha a csavarfejeket nem nyűvöd szét, akkor senki se fogja észrevenni, hogy szétszeded, másrészt ha a kormányod a rossz, akkor nem fogják megtagadni a garanciát a pedál miatt, ha az eredeti állapotba vissza van állítva, ami a legtöbb mod-nál lehetséges.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20071) RECSKA válasza neilszab (#20070) üzenetére


RECSKA
veterán

Ez biztos?

Tehat erre a logitech ramondta az ament? Ha nem, akkor ( ne adj isten! ) megcsinalja a modot, beszarik a kormany, nem csinaljak meg a pedal miatt, kihez fordulhat majd a kedves felhasznalo, hogy mar pedig itt azt mondtak, garozzak ugy is?

Nem kotozkodes, de ha en buknek emiatt 70-100eFtot, biztos morci lennek.

Ne erts felre, nem kotozkodes!!!!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20072) guftabi96


guftabi96
addikt

Megvettem a hozzávalókat, holnap szerintem nekiállok.
Nem vagyok barbár, ha tényleg nincs semmi jelölés a pedálon, akkor esetleges gari esetén (kopp-kopp) simán vissza lehet szerelni a pedált az eredeti házába. Nem hiszem, hogy a pedáloknál lévő csavarok fejét vizsgálgatnék nagyítóval, ha a kormánynak van baja.
Amúgy a 3m 30x20-as (2mm vastag) zártszelvényért és a 20db hegesztőpálcáért összesen kb 1700Ft-ot fizettem, szóval kb fillérekből meg lehet valósítani, főleg ha azt nézzük, hogy bőven többet vettem a szükségesnél mindkettőből.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#20073) RECSKA válasza guftabi96 (#20072) üzenetére


RECSKA
veterán

Arra figyelj, hogy valamit rakj a pedál alá, ne karcold össze szerelés közben. :R

( nekem a G25-ön volt matrica szétszedés ellen... )

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20074) guftabi96 válasza RECSKA (#20073) üzenetére


guftabi96
addikt

Hol volt?
Mert most megnéztem a csavarfejeket, és egyiken sincs matrica.
Belül lenne valahol?

#KeepFightingMichael

(#20075) RECSKA válasza guftabi96 (#20074) üzenetére


RECSKA
veterán

Az egyik csavar fejen. Persze lehet csak szorakozasbol ragasztotta fel az elozo tulaja :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20076) wolf033


wolf033
senior tag

Használt Fana CSV és használt G27 között mekkora különbség? Érdemes használtan venni CSV-t? Mennyire szoktak ezek behányni? A G27 elég strapa bíró de a CSV-ről semmit nem hallani.

(#20077) ozoli78 válasza guftabi96 (#20074) üzenetére


ozoli78
tag

a G27 pedálsorát nyugodtan szét szedheted nincs benne/rajta matrica
tapasztalatból tudom garinál nem foglalkoznak ilyenekkel
a kormányon/ban sincs matrica

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#20078) ozoli78 válasza wolf033 (#20076) üzenetére


ozoli78
tag

én G27 et vennék
van hozzá pedál sor és váltó

a fanából ebből az árból csak bázist veszel és nem jobb csak halkabb

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#20079) kinghaxor válasza ozoli78 (#20078) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Hát azért az nem igaz, hogy nem jobb. Egy Porsche 911 GT3 RS kormány is jobb nála. A CSW-vel meg össze se lehet hasonlítani. Igaz hogy az csak a base és mindent külön meg kell hozzá venni de akkor is. Nagyon nem egy kategória a G27-el. Ami az árán is meglátszik. Nekem volt G27-em de el is adtam. Soha többet nem lesz az biztos. Kattog, zörög, gyenge, pici és bár ez szubjektív de úgy néz ki mint egy gyerekjáték óvodásoknak. Inkább egy használt Fana 911 GT3 RS.

(#20080) wolf033


wolf033
senior tag

Kicsit elírtam. Nem csw hanem csr. G27 van és gondolkodom valami cserén de mivel az árak egy kicsit elszálltak Fanáéknál így nézegetem a használt piacot.

(#20081) Sleek válasza kinghaxor (#20079) üzenetére


Sleek
senior tag

Ha annyira gyerekjáték miért vetted meg ? Gondolom tudtad milyen kormány ,hogy néz ki.
Amúgy ezekkel a gyerekjáték kormányokkal futják szinte a legjobb időket.
Azért nem hiszem annyira kaka meg gyerekjáték lenne.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#20082) RECSKA válasza Sleek (#20081) üzenetére


RECSKA
veterán

Kello gyakorlas utan gamepaddal is jo idoket futnak... ;)

Nem rossz a g25-27, szerintem a belepo szintje a szimulatorozasnak.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20083) guftabi96


guftabi96
addikt

Na szétszedtem a pedált. Hát meggyűlt vele a bajom.... Nem értem, hogy miért imbusz fejű csavarral kell a pedáloknak a végén a taposó részt rögzíteni.. pláne miért ilyennel.
Na mindegy, sikerült találnom egy olyan torx fejet, ami pont jól belement, és ki lehetett vele csavarni a fejeket.

Viszont azon gondolkoztam, hogy teljesen meghagyom a műanyag házát a pedálnak, csak megcserélem a kuplungot meg a gázt, és fejjel lefelé fogom rögzíteni a zártszelvény vázra. Ennek előnye, hogy nem fog porosodni, de cserébe ugye a lábtartó rész, az felfele az égnek fog állni.
Valamit valamiért :DDD

#KeepFightingMichael

(#20084) kinghaxor válasza Sleek (#20081) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Azért vettem meg mert mindenki azt ajánlotta és kipróbáltam. Mint ahogy a Fana GT3 RS-t meg a CSW-t is. Most T500 van mert azért az ár sem elhanyagolható szempont. Ha tehetném CSW lenne. Az meg, hogy ki mivel milyen időt megy, nekem egyáltalán nem számít. Nem szempont. Nekem egyedül az a lényeg mennyire adja vissza a kormány egy valós autó vezetése során fellépő erőket. Mennyire valósághű a szimuláció. És adott árban melyik kormány mennyire felel meg ennek. A g27 kb. semennyire.

(#20085) Tsebacsi válasza kinghaxor (#20084) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért érzed ugye, hogy ez a semennyire, ez kicsit erős :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#20086) Sleek válasza kinghaxor (#20084) üzenetére


Sleek
senior tag

Szfváron volt lehetőség menni a T 500 al. Nem estem hasra tőle mint ahogy itt ennyire sztárként állítják be. Pedig a srác meg is engedte ,hogy saját részre állítsa be az ember

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#20087) wolf033


wolf033
senior tag

Feltenném a kérdést, hogy ezt ugye mindenki letesztelte élőben is, hogy melyik verseny autó miket ad vissza a kormányra ugye??? Milyen összehasonlítási alapotok van? Az, hogy kinek melyik kormány jön be jobban az tök egyén függő meg persze pénztárca. Én sem fogok több százezret költeni kormányra mert lehet az jobban vissza adná az igazi érzést.

Más: Fanatec mennyire szerviz igényes? Többet kell vele foglalkozni mint egy Logi kormánnyal?

[ Szerkesztve ]

(#20088) N€T0X|N válasza wolf033 (#20087) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Szerintem aki vezetett már utcai autót, annak épp elég fogalma van ahhoz, hogy eldöntse mire jó egy G2x (ráadásul a népszerű AC ugyebár tele van utcai autókkal). Egyetértek azzal, hogy kb. köszönő viszonyban sincs a valósággal erő, reakcióidő és átadott információ tekintetében. Utóbbin mondjuk azon is sok múlik, hogy milyen szimulátort/milyen beállításokkal használ az ember.

Sent from my keyBoard

(#20089) wolf033 válasza N€T0X|N (#20088) üzenetére


wolf033
senior tag

De gondolom Te sem úgy vezeted az utcai autódat mint a szimulátorban...

(#20090) N€T0X|N válasza wolf033 (#20089) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Normális esetben nyilván nem. De ennek mi köze ahhoz/hol befolyásolja azt, hogy a kormány mire vagy főleg mire nem képes? :U
Én nem hasonlítom most semmilyen fancy Fanatec vagy Thrustmaster csúcskormányhoz a G2x-et mert nincs velük tapasztalatom. De azt, hogy amúgy önerőből mit tud, magamtól is látom, hogy nem világverő a cucc, hiába volt valamikor a csúcs.
Ettől még szeretem és szeretek vele szimulátorozni is, ezen nem változtat a dolog. De nem bánnám, ha egyik napról a másikra lenne valami, ami még közelebb visz a valósághoz (nem lesz, mert erre nem költök már).

Sent from my keyBoard

(#20091) wolf033 válasza N€T0X|N (#20090) üzenetére


wolf033
senior tag

Az összehasonlításhoz van köze nem ahhoz, hogy mit tud a kormány és mivel az utcai autódat nem úgy használod mint egy verseny masinát vagy mint egy utcait a szimulátorban így baromira nem lehet összehasonítani a kettőt mivel nem tudod, hogy mit kéne érezned a kormányon. Ezzel nem védeni akarom a Logi kormányokat mert biztos messze van a csúcs kategóriától csak mivel nincs összehasonlítási alapom semmivel (azon kívül, hogy utcai autókat elég sokat vezettem/vezetek) így nem is tudom összehasonlítani.

(#20092) N€T0X|N válasza wolf033 (#20091) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Elég egyértelműen eldönthető, hogy a kormány elég erős-e vagy elég gyorsan reagál-e az igazihoz képest anélkül, hogy versenyautót kelljen vezetni... tehát igenis összehasonlítható, ebben semmiféle mágia nincs.

Sent from my keyBoard

(#20093) wolf033 válasza N€T0X|N (#20092) üzenetére


wolf033
senior tag

FFB elég erős és elég gyors is szóval akkor akár még jó is lehet a G-s kormány ez alapján.

(#20094) barni1122


barni1122
tag

Őszintén szólva nem értem a problémázást. Szerintem nagyon könnyen eldönthető, hogy kinek milyen kormány kell, mit enged meg a pénztárcája. Ha nagyon sok pénzed van, vegyél Fanatecet, ha kevesebb Thrustmaster és ha még ennyit se akarsz rászánni akkor vegyél Logitechet. Fölösleges azon vitázni, hogy ha x-szeresébe kerül ez annak a négyzetének a részösszegének akkor annak a ennyivel jobbnak kéne lennie no meg visszafelé is. Az, hogy mindenki a kiskedvencét védi, hát hajrá. Sry :U

(#20095) wolf033 válasza barni1122 (#20094) üzenetére


wolf033
senior tag

Én nem vitázok hanem beszélgetek és nem is annyira a mit vegyek és mennyiért a kérdés hanem a valóság vs. szimulátor.

(#20096) ozoli78


ozoli78
tag

" Nekem egyedül az a lényeg mennyire adja vissza a kormány egy valós autó vezetése során fellépő erőket. Mennyire valósághű a szimuláció. És adott árban melyik kormány mennyire felel meg ennek. A g27 kb. semennyire."
giga lol :DD :C

[ Szerkesztve ]

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#20097) kinghaxor válasza ozoli78 (#20096) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Ez aztán egy frappáns ellenvélemény. Ha nem értesz egyet az enyémmel akkor fejtsd ki a tiédet. Úgy vita a vita. Máskülönben semmi értelme nem volt a hozzászólásodnak. Kivéve persze ha gyűjtöd őket.

Én N€T0X|N kollégával értek egyet. Fentebb nagyon jól megfogalmazta abban a pár hozzászólásban amit ehhez a témához intézett. Éppen ezért én nem írom le még egyszer. Az meg már mindenkinek szíve joga, hogy egyet ért e vele avagy sem.

(#20098) guftabi96


guftabi96
addikt

Alakulgat. Van még rajta mit alakítani, de nagyjából kész van. Este szerintem le is festem. a pedálokat rögzítő rész teljesen állítható. (azért is van ott szárnyas anya, mert ha kell, akkor kilazítom, előre vagy hátra döntöm és megszorítom)

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#20099) laci_8519 válasza guftabi96 (#20098) üzenetére


laci_8519
tag

Jó lesz. :C
Az aljára én hegesztenék egy lemezt, így stabilabb lenne, de ez csak egy ötlet. :)

(#20100) RECSKA válasza guftabi96 (#20098) üzenetére


RECSKA
veterán

És fordits a gázpedál lemezén 180fokot, hogy a kitüremkedés a fékpedál fele nézzen.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.