Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Alábbi cuccokat esetleg belehet szerezni hazai forrásból?

[link] [link]

Illetve mi a véleményetek, mélyagyas kormányt mennyire viseli a G25? Nem vágja haza a tengelyt, ha azzal 6-9 centivel kijjebb kerül a súlypont?

www.smart-bus.hu

(#20202) barcalaci84 válasza -Solt- (#20201) üzenetére


barcalaci84
őstag

szerintem a motor se fogja bírni rendes kormányyal sokáig...rendes kormányhoz szerintem már minimum thrustmaster t300 tx vagy t500 bázis kellenne

(#20203) -Solt- válasza barcalaci84 (#20202) üzenetére


-Solt-
veterán

Ettől félek én is, viszont annyi átalakítottat látni...

www.smart-bus.hu

(#20204) neilszab válasza -Solt- (#20203) üzenetére


neilszab
őstag

A G25 kormánya alig több pár dekával mint fél kiló... ha ilyen súlyban szeretnél venni sportkormányt, azok olyan 70-90 ezer Ft körül indulnak. Az olcsóbb jobbfajta kormányok is 1,5 kiló körül vannak, a gagyik 2 fölött. Semmi erő nem marad a G25-ben egy ilyen volán rátétele után, amihez nem csak a súly, hanem az nagyobb átmérőből fakadó megnövekedett erőkar is hozzájárul.

Ne érts félre, működni fog és talán még bírni is fogja, de az FFB mindenképpen "tunyább" lesz.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20205) Amadako válasza arty (#20200) üzenetére


Amadako
tag

ez egy nagyon amatőr kérdés lesz de a ffbs mit jelent? :B

(#20206) neilszab válasza Amadako (#20205) üzenetére


neilszab
őstag

ffbs = force feedback-es

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20207) -Solt- válasza neilszab (#20204) üzenetére


-Solt-
veterán

Az FFB erősségén talán még lehetne javítani azzal, ha feljebb venném az erőt, mert azért van benne tartalék, de ebbe a súly kérdésbe bele sem gondoltam, és akkor ott van még az adapter súlya is. Kijjebb kerül a súlypont jóval, kb 4x nehezebb lenne a kormány mint a jelenlegi, ez így már sok(k) lenne a közel 10 éves G25-nek szerintem, ezt inkább kihagyom.

A legnagyobb "bajom" a G25-l fék pedál útjának a hossza, illetve a kis kormány, de így a modok kilőve, nem költök a pedálra, ha a kormányt nem tudom fejleszteni. Még agyalok mi legyen... köszi!

www.smart-bus.hu

(#20208) neilszab válasza -Solt- (#20207) üzenetére


neilszab
őstag

"A legnagyobb "bajom" a G25-tel fék pedál útjának a hossza, illetve a kis kormány... de nem költök a pedálra, ha a kormányt nem tudom fejleszteni."

Pedig a nagyobb kormány átmérő sokkal kisebb előrelépést jelentene, mint egy PTR mod a pedálodba.

Ha meg szerzel hozzá egy Leo kábelt, akkor onnan meg van egy olyan független USB pedálod, amivel legfeljebb a Fanatec Clubsport v3 tudja felvenni versenyt és a jövően bármilyen kormányhoz használhatotd.. ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20209) -Solt- válasza neilszab (#20208) üzenetére


-Solt-
veterán

PTR modot akartam, gondoltam veszek egyet, plusz veszek nagyobb kormányt a G25-re, és megint elvagyok egy darabig, de így, hogy jobban végig gondoltam ezt a nagyobb kormány kérdést, az ötlet elvetve, nem akarom kinyírni szegényt. :)

Még alszom rá párat, hogy merre induljak tovább! :)

www.smart-bus.hu

(#20210) SzilagyiTibi


SzilagyiTibi
csendes tag

Sziasztok, az lenne a problémám, hogy Logitech Formula Force EX-en mikor lefelé váltok a bal oldali hátsó kapcsolóval, van hogy egy kapcsolást 3-4-nek érzékel, tehát az autó visszaugrik egyesbe és kicsúszok. :D Ezt hogyan tudnám orvosolni? Valahogy ki lehet tisztítani?

(#20211) Dr. Gonzο válasza SzilagyiTibi (#20210) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

A mikrokapcsolót kell kicserélni.

(#20212) guftabi96 válasza SzilagyiTibi (#20210) üzenetére


guftabi96
addikt

kapcsolót kicseréled.
Nekem is ilyen volt a régi kormányom :D
Fantasztikus volt, amikor futamon rajt után 2. helyett kapcsolt egy 4-et :DDD
Aztán mire felfogtam, hogy gáz van, és mire visszakapcsoltam, már a mezőny végén voltam...

#KeepFightingMichael

(#20213) Jim74 válasza Dr. Gonzο (#20211) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egy DFGT-n mennyire bonyolult egy ilyet kicserélni? Milyen típusú mikrokapcsolót ajánlanátok hozzá?

(#20214) SzilagyiTibi válasza guftabi96 (#20212) üzenetére


SzilagyiTibi
csendes tag

(#20211) puttonyos
(#20212) guftabi96

Köszönöm a segítséget urak! :R

(#20215) zseko


zseko
veterán

Üdv! Kaptam egy countach tec-155 tipusú kormányt, sajna a pedál része nem megy driver nélkül (legalábbis eddig még nem sikerült működésre bírnom), drivert nem tud esetleg valaki hozzá?

HR24.hu

(#20216) cyruss18


cyruss18
újonc

Hello Mindeki!

Érdeklődni szeretnék,hogy a Logitech Driving Force GT-nél PS4-en mennyire működnek a plusz funckió gombok(tudom,hogy nem támogatott,csakPS3-ra). Gondolok itt a D-Pad-re a menüben való irányításhoz illetve a beállítótárcsára játék közben. Sajna nem igazán tudom eldönteni,hogy dfgt-t vagy esetleg egy Thurstmaster t150-et vásároljak. A válaszokat előre is köszi!

(#20217) barcalaci84 válasza cyruss18 (#20216) üzenetére


barcalaci84
őstag

nincs mit dönteni, mert a dfgt egyáltalán nem fog működni ps4-en....

(#20218) zseko válasza zseko (#20215) üzenetére


zseko
veterán

Sikerült megoldanom, ami vicc (vagy szégyen, attól függ hogyan nézzük), hogy linux alatt jobban működik és megy a Forcefeedback is, windowson meg nem... :U

HR24.hu

(#20219) shteer válasza zseko (#20218) üzenetére


shteer
titán

És ez kinek a szégyene?

..szerintem jónak tűnik

(#20220) hejbaa


hejbaa
csendes tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e még Logitech Wingman Formula Force GP kormányt venni? Leginkább a Win7 kompatibilitás miatt kérdezem. Elég kétes infókat találtam róla neten. Van akinek sikerült megoldani és van akinek nem.
Nincs tapasztalatom kormány téren, eddig gamepad-el (Logitech Dual Action) játszottam verseny-szimulátorokkal. Jó volna, ha be tudnék újítani egy márkás, ráadásul force feedback-es vezérlőt olcsón.
Köszi előre is!

(#20221) bismillah


bismillah
csendes tag

Hali.
Ma vettem egy va di új DFGT-t
Játék alatt (F1 2015) arra lettem figyelmes hogy elmozdul a kormány szöge. Szóval ha a kormány 0 fokon van a játékban balra tart.

A játéban akkor van egyenesen ha én forgatok a kormányon jobbra.
Remélem érthetö.

Olyan mintha rosszul lenne kalibrálva pedig a kalibrálás után jó de aztán megin elmegy.

Drivert ujraraktam 2x usb ki usb be. De igy is elmegy.

Volt már DFGT-m de annak nem vot ilyen baja.

Mi lehet a gond? :(

(#20222) Shodan


Shodan
addikt

Thustmaster T300Rs és a TX között mi a különbség? Illetve a sima T300RS és a Ferrari editionél ráadásul más a pedál is...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#20223) ozoli78 válasza winfier (#20153) üzenetére


ozoli78
tag

nem nagyon lesz teszt:)
modosították a kiszálítást dec.17 + 4-7 munkanap :Y
melyiknek van ugyan ez a base e?

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#20224) #19784448


#19784448
törölt tag

Hali! Még új vagyok a kormányos témában de gondolkozok hogy kéne vennem egyet. Tudnátok ajánlani valami belépő szintűt. Csak néha project cars-al játszanák de csak kikapcsolódás szinten. Köszi :)

(#20225) winfier válasza ozoli78 (#20223) üzenetére


winfier
senior tag

pff... :O :)
Közben én vettem egy sima T300RS-t. :DDD Sajna másra is kellet hirtelen költenem, így ez szenvedte kárát.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#20226) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Thrustmaster T150-ről mik a vélemények? :)

(#20227) arty válasza Shodan (#20222) üzenetére


arty
veterán

- t300rs 1080 fokot fordul, tx csak 900at (ez nyilván plusz, de gyakorlatban aligha döntő tényező a 300 mellett)
- t300rs ps4/pc kompatibilis, tx xboxone/pc kompatibilis
- t300rs gte vagy playstationos rim-el jön, mindkettő egész jó - a tx-en levő gyári rim az ipari hulladék kategória, a kínai gagyi, sajna nulladik percben cserélendő

Alcantara Edition amiket érdemes venni (akár tx, akár t300), hárompedálos pedálsor és a jelenleg létező legjobb rim jár a szetthez.

(#20226) Nekrofil - szerintem itt még senki nem próbálta... (legalábbis nem dicsekedett el vele)

---

és ha már tapasztalatok: vettem egy 599XX rimet a TX-emhez. jézus. úr. isten. dek*vajó.
mostmár úgy gondolom elérte a th szettem is a korábbi fana csr szettem szintjét, sőt, meghaladta azt! :)
az alcantara bevonat bársonyos, jó fogás, a nagyobb perec kényelmes, de közben könnyű és a kormány sem veszít erejéből jelentősen. döbbenet, hogy a GTE rimnél és most az 599XX-nél is megint azt érzem, hogy ez a komponens adja a kormány "jóságérzetének" igen jelentős részét - fontos persze az alap, de jó rim nélkül mit sem ér (lásd tx kormány az alap rimmel... szerintem azzal vakteszten legtöbben a 20-25 ezres kormányok közé, talán még a dfgt alá is lőnék az árát. botrány, hogy a th meg merte azzal jelentetni egyáltalán a kormányt...)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20228) arty válasza bismillah (#20221) üzenetére


arty
veterán

szvsz mehet gariba, másnak is volt már ilyen gondja (itt)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20229) Shodan válasza arty (#20227) üzenetére


Shodan
addikt

köszi ;)
Ez az ipari hulladék rim: [link] ?

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#20230) barcalaci84 válasza Shodan (#20229) üzenetére


barcalaci84
őstag

nem
ez a második legjobb TM rim...xone-hoz ezzell adják az integral editiont, ps4-hez az említett 599x Alcantara rimet

(#20231) arty válasza Shodan (#20229) üzenetére


arty
veterán

nem!
tx 458 rim < GTE rim < leather 28 gt rim < 599xx rim

de érdemes 599xx rimmel nézni tx/t300at, hiszen az a legjobb :) (már ha a keret megvan rá)

szerintem a leather28gt elvesztette a létjogosultságát...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20232) #19784448 válasza #19784448 (#20224) üzenetére


#19784448
törölt tag

Erre senki?

(#20233) Tsebacsi válasza #19784448 (#20232) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

DFGT alatt csak használtat szoktak javasolni. Használtan DFGT pl. Vagy ha kicsik az igények, még egy jó állapotú logitech momo-val se járnál rosszul.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#20234) neilszab válasza #19784448 (#20232) üzenetére


neilszab
őstag

Kormány Kalauz ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20235) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Létezik 20k-ért (de inkább alatta) olyan nem használt kormány ami 'jó' és többet fordul mint 90°-90° (Balra-Jobbra)? És ha igen akkor melyik?

Köszi: Simi37

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#20236) RECSKA válasza Simi37 (#20235) üzenetére


RECSKA
veterán

Dfgt ha makod van becsuszik 20ra.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20237) shteer válasza RECSKA (#20236) üzenetére


shteer
titán

Nem használt. Szóval nincs.

..szerintem jónak tűnik

(#20238) RECSKA válasza shteer (#20237) üzenetére


RECSKA
veterán

telon voltam, átsiklottam felette. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20239) Simi37 válasza shteer (#20237) üzenetére


Simi37
őstag

Valahogy sejtettem de azért gondoltam hátha...

Elképzelhető, hogy karácsonyra összejön egy nagyobb összeg is...akkor 35ért kb bestbuy a DFGT?
Viszont ha realista maradok akkor maradt az eredeti keret szóval van valami használható 15k környékén? (FFBnek a rezgés is megteszi...bár tudom rendes FFBhez talán meg a 30 is kevés lenne...)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#20240) shteer válasza Simi37 (#20239) üzenetére


shteer
titán

Akkor DFG-t. Ne maradj realista, nem fogod megbánni!

..szerintem jónak tűnik

(#20241) neilszab válasza Simi37 (#20239) üzenetére


neilszab
őstag

A DFGT a Best Buy, ami alatta van az mind csak pénzkidobás.

Ha nagyon ragaszkodsz az újhoz 20 alatt, akkor ez egy szódával elmegy kategória [link], de ennél még egy sok éves használt használt DFP/DFGT és kevésbé kockázatos és nagyságrendekkel jobb vétel.

Itt a "low-begin" részt olvasd el a cikk alján: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20242) Shodan


Shodan
addikt

És ülésekből mit tudtok ajánlani?
Mivel nagyon kicsi a helyem, ezért nálam csak az jöhet szóba hogy veszek egy forgószékkest és a kerekek helyett tappancsot használnék. Viszont ezek a "gamer" és "racer" székek elég drágák és picit lehúzásnak gondolom.
Ha vennék egy olcsóbb sportülést és annak az aljára szerkesztek egy forgószék aljat mennyire lehet jó megoldás?
Vagy megérik ezek a versenyszékek 60-80 ezerért? Használ valaki ilyet?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#20243) wolf033 válasza Shodan (#20242) üzenetére


wolf033
senior tag

[link]

+

[link] (ebből volt is egy az aprón eladó.

Nekem ez a kombó van és tök jó. Egy fix cockpit biztos jobb meg stabilabb de nem is ennyibe kerül.

(#20244) Sleek válasza Shodan (#20242) üzenetére


Sleek
senior tag

Veszel egy autó ülést 2-3 ft ért némi zártszelvény egy kis bútorlap darab vagy deszka amit megcsiszolsz azt lazurozás.
Kb 15ezer ft ből kihozható minden.
Tény nem kagyló ülés hanem csak autó de kényelmes.
Nem foglal egy nagy helyet egy cockpit. Ha olyan az asztalod akkor még be is tudod tolni az asztal alá az elejét.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#20245) akos86


akos86
aktív tag

Nos, aki kormányt szeretne venni és éppen a DFGT-vel szemezget azt mondom VEDD MEG! Hihetetlen élmény ezzel a kormánnyal játszani. Kölcsönben volt nálam egy logitech wingman formula force gp komány azzal is elvoltam én de ez???!!! Brutális. Nagyon pontos nagyon precíz abszolút ár/érték bajnok. Nemhiába ajánlják sok helyen. Én használtan vettem picivel 20k felett azt kell mondjam hogy nagyon jól kifogtam. Személy szerint nagyon ajánlom. Jár a :C neki ;)

üdv Á!

3dfx, gone but never forgotten...

(#20246) Amadako válasza akos86 (#20245) üzenetére


Amadako
tag

betudnád linkelni kérlek? :R

(#20247) RaGi91 válasza Amadako (#20246) üzenetére


RaGi91
senior tag

Használtan vette, gondolom innen apróról, nincs mit linkelni. Nézegetni kell és ki lehet fogni olcsón megkímélt darabokat. Az új ára 35k fölöttvan.

(#20248) zsiz válasza akos86 (#20245) üzenetére


zsiz
őstag

jó bizony.. én sem bántam meg, hogy itt rábeszéltek. meg azt se hogy hallgattam az itteniekre :) az egyetlen gondom, hogy hetek óta nem tudom használni, nincs helyem, ahova fel tudnám fogatni :O hiányzik is nem kicsit :)

úgy nézem most használtan sincs belőle sok eladó, főleg nem jó árban :( én is 22k-ért fogtam ki több mint egy éve itt hardveraprón, és kis haszonnal el tudnám adni most is. de nem fogom ;]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20249) akos86 válasza zsiz (#20248) üzenetére


akos86
aktív tag

Én is jelenleg a számítógép asztalra rögzítettem fel, sajnos nincs vázam, de még így is fülig ér a szám fantasztikus élmény szimulátorozni ezzel.

Amadako:
Használtan vettem, jó ideje keresgéltem már rengeteg fórumot végignyálaztam de megérte.Ha az ember körültekintő és picit türelmes, na meg esetleg alkudni is tud egy keveset, akkor egész jó árban meglehet venni az új ára 39körül van.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#20250) zsiz válasza akos86 (#20249) üzenetére


zsiz
őstag

nekem sajnos nem éri át, pár mm hiányzik hogy a géphez nem tudom felrakni. de amúgy is a tv előtt az igazi.. 40"-on jobb mint 22,5"-on :) régen kisebb tv-m volt, fel tudtam fogatni a tv elé, aztán lecseréltem a tv-t, egy külön kis szekrényecske volt rendszeresítve a kormánynak, de az meg most meszeléskor be lett rakva máshova és másik meg nincs ami jó lenne. cockpitre vágyok, de azt meg nem akarom kerülgetni a szobában mikor épp nem használom, annyira nincs nagy szobám. szóval most csak porfogó szegénykém :(

egy ilyen összeállításért ölni tudnék :DDD főleg ha még az órák is működnének

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.