Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) manya777 válasza arty (#21850) üzenetére


manya777
tag

Igen, már olvastam ezt a cikket. :R De jelenleg pont ott tartok hogy ha semmikép nem tudom helyre hozni a dolgot vissza is tudom vinni a kormányt. Addig meg nem szívesen szedném szét, max ha úgy volna csináljak amit akarok vele az Én dolgom. Nyilván akkor az lenne az első hogy szétszedem. Arra próbálok megoldást találni miért nem bírom win 8.1 operációs rendszer alatt frissíteni vagy felülírni a firwaret? :U Mert így ki sem tudom zárni mint hibaforrás, amíg nem tudtam másikat felrakni. Sajnos csupa angol nyelvű oldalt találok amiben ezt boncolgatják, a goggle fordító katasztrófa, az angol tudásom meg méginkább :( Egyébként ez a kormány nem azt a hibát produkálja mint itt a cikk szerző által bemutatott videón látható. Az enyém kalibrálás után középre áll vissza. Elmegy egyik irányba, majd másikba, majd középen elkezd már középállás környékén jobbra balra úgy 2-3 centit ide oda "rángatózni" majd megáll és középen marad, még ha nem is teljesen közép állásban. De semmiképpen sem így hogy egyik irányba eltekeredve beragad.

[ Szerkesztve ]

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#21852) Joshi válasza manya777 (#21851) üzenetére


Joshi
titán

Én biztos hogy visszaadnám az eladónak, ha tényleg korrekt akkor szó nélkül visszaveszi.

(#21853) arty válasza manya777 (#21851) üzenetére


arty
veterán

tudom, hogy nem ugyan az a hibád, ám a jelenséget az a bizonyos tárcsak okozhatja, ha pl szennyezett, törött, stb.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21854) djrobaa válasza manya777 (#21845) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Azt írja, hogy nincs fenn a driver. Vagy nem a megfelelő driverrel próbálod. Tedd fel neki az 177-es drivert és azzal próbáld ujra rakni az FW-t rajta. Ha nem segít akkor szét kell szedned és az encodert megnézni, vagy az arra csatlakozó vezetéket, mert lehet, hogy a forrasztás előregedett, vagy szimplán gagyi volt gyárilag. Én egy FFB motor hibás GT3 RS V2 kormányt keltettem életre, és a motoron kívül még ez volt a baja mint a tiednek. Igaz elég barbár módon nyúltak hozzá előttem.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#21855) iceool20


iceool20
tag

Sziasztok!

Tapasztalata van valakinek G920-ról? Tegnap vettem shifterrel együtt és WIN10 64-bit alá elég nehézkesen sikerült telepíteni de azóta működik... Project cars Assetto és American Truck is látja viszont a Forza 6 nem... Ez mitől lehet? Xbox kontrollert ismer fel de azt a filet a system32-ből el is távolítottam mert ahogy bedugtam előtte mindig kékhalálozott. Angol fórumon írták, hogy xbox one kontrollernek ismeri fel és annak telepítené de mégsem ismeri fel tökéletesen annak ezért kreesssshhh :(
Csak Forza 6-ban nem látom / látja a progi....
Illetve a féket lehet állítani valahogy? Segítség pl kalibráláshoz? Mert beszakad a padló úgy kell nyomni a max fékezéshez :D
Köszi előre is... vagy aki guru benne írhat privátot nékem :R

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#21856) zsiz válasza iceool20 (#21855) üzenetére


zsiz
őstag

Forza 6-ban egyelőre nincs kormány támogatás, csak kontroller.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#21857) iceool20 válasza zsiz (#21856) üzenetére


iceool20
tag

óóóa fenébe :( Azért köszönöm! :R

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#21858) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Rájöttem valamire.
A force feedbackes random hirtelen berángatás formula force ex kormánnyal nem a kormány hardverhibája
hanem a játékbeli steering lock túl magasra van állítva.
10 körüli értékre lehúzom a steering lock-ot, és láss csodát gyönyörűen lehet irányítani az autót is, és egyenesben sem rángat a kormány jobbra balra...

(#21859) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Kedden rendeltem Media Markt-ról egy G29-et. Volt raktáron és 1-3 munkanap szállítási időt adtak. Szerintetek mára ideért? Persze hogy nem.... Érdeklődtem és azt a választ kaptam, hogy "Majd email-ben értesítenek, ha átadták a futárnak és onnantól 1-3 munkanap". Most szivatnak ezek? :)

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#21860) iceool20 válasza Forestgreen (#21859) üzenetére


iceool20
tag

Hát ez gáz akkor... Reklamálni kell ügyfélszolgálaton akkor vagy máshol... :) Rájuk kell ilyeszteni hogy vásárló megtévesztése stb.. Nekem PCX-ből 2 nap alatt megjött a G920 :) A shiftert a MM-be vettem de már személyesen :C

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#21861) motown5l válasza Öcsi97 (#21801) üzenetére


motown5l
senior tag

Naam is ez a problema.Kapott a gep valami logitech frissitest.Es meghalt a DFGT kormanyom.beallitasokba valami kek kormany szerepel.sehogy nem tudom vissza allitani

(#21862) iceool20 válasza motown5l (#21861) üzenetére


iceool20
tag

Valaki megoldás, hogy win10 alatt az eredeti steames TDU2 miért nem látja a G920-at? :(

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#21863) motown5l


motown5l
senior tag

DFGT mukodik!!! Megoldas...Uninstall le a szoftvert..kormany kihuz.Logitech mappakat eltavolitani.Ketto is szerepel!!!.Ora melett elotte zard be a szoftvert.Ha kesz akkor lehet ujra telepiteni.Nalam igy mukodik mar

(#21864) iceool20 válasza motown5l (#21863) üzenetére


iceool20
tag

Nekem a telepítése sem volt egyszerű.. az angol logitech fórumon kellett böngésznem mire megoldás lett a win10-hez telepítésre.... Bedugod és állandóan kékhalál volt mire kikutakodtam, hogy igen felismeri a win 10 mint xbox one kontrollert amikor telepítené rájön, hogy mégsem kontroller és akkor eldobja az agyát...
Ennek a megoldása volt system32/drivers/xbox...pont valami file átnevezése vagy kiszedése onnan...
Ezután a kormány ha bedugtam nem kékhalálozott és lehetett telepíteni majd felismeri a ProjectCars Assetto corsa American truck simulator de pl a TDU2 nem a driving 2012 sem stb stb... 130 ezres kormánytól (shifterrel együtt) nem ezt várná az ember :O

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#21865) Fehercsoki válasza iceool20 (#21864) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

G29 tökéletes, a driver problémák csak az xbox támogatás miatt jöttek elő G920-nál, ha PC-n akarod használni akkor vidd vissza és vegyél G29-et, az úgyis többet tud.

[ Szerkesztve ]

(#21866) iceool20 válasza Fehercsoki (#21865) üzenetére


iceool20
tag

Vissza is vennék ha visszaviszem? :D

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#21867) Fehercsoki válasza iceool20 (#21866) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

14 napon belül mindenképpen.

(#21868) wolf033


wolf033
senior tag

Na be..optam Én is a Logi szoftvert G27-el. Elmehetnek a sunyiba. Remélem újratelepítéssel megoldódik ez a szarság.

(#21869) iceool20 válasza wolf033 (#21868) üzenetére


iceool20
tag

Milyen op rendeszeren? mondjuk én egyenlőre boldogulok mostmár de nem az igazi.... :U

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#21870) arty válasza Fehercsoki (#21865) üzenetére


arty
veterán

mit jelent h többet tud a g29?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21871) iceool20 válasza arty (#21870) üzenetére


iceool20
tag

Több funkció gomb van rajta :D Már a G920 sem tetszik ez miatt hogy telepakolták... Romt a minőségi érzeten ez a kupac gomb de alapvetően nem rossz ha kiküszöbölöd és végigszo--od a telepítési gondokat :D

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#21872) wolf033 válasza iceool20 (#21869) üzenetére


wolf033
senior tag

Win 10 64 bit. Driver újratelepítés megoldotta (egyelőre) a problémát.

(#21873) zsiz válasza wolf033 (#21872) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem is feldobta ezt a Logitech cuccot a win10, de nekem semmi gondot nem okozott.[kép]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#21874) RaGi91 válasza zsiz (#21873) üzenetére


RaGi91
senior tag

Lehet azóta már javították, volt rá lassan 1 hetük.

(#21875) zsiz válasza RaGi91 (#21874) üzenetére


zsiz
őstag

Igen, lehet. Csak gondoltam jelzem :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#21876) Fehercsoki válasza arty (#21870) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Van rajta egy led sor, ami a fordulatszámot mutatja(ugyanolyan mint ami a G27-en van), meg egy tekerő amivel pl. a fékerő elosztást lehet kényelmesen állítani.

(#21877) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Igaz, hogy nem kormány téma, de szerintem ebbe a topikba fér bele a legjobban. ;)
Playseat-et keresnék, ami könnyen mozgatható, esetleg összecsukható és "emberi" ára van. Az IKEA-s étkezőszékről való vezetést kicsit meguntam...

Találtam egy ilyet: [link]

Mi a véleményetek róla? Esetleg tudtok más, jobb alternatívát?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#21878) vlevi válasza Jim74 (#21877) üzenetére


vlevi
nagyúr

Inside simracing kipróbálta helyetted.
Az látszik, hogy nem olyan atomstabil, mintha gránitból lenne, a csövekből összerakott, összecsukható kivitel miatt ránézésre olyan mint egy nyugágy, de alkalomszerű használatra akár jó is lehet.
Váltónak nincs rajta hely.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21879) vlevi válasza vlevi (#21878) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megemlitették a videóban a fanatec csl-t

[link]

(#21880) Fehercsoki válasza Jim74 (#21877) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Ez is jó választás lehet, nekem ilyen van, ez stabil és mindennel kompatibilis, és még olcsóbb is.

(#21881) motown5l


motown5l
senior tag

Mosti itt nalunk a LOGITECH Driving Force G29 80 000 ft atszamolva.Azert az eleg korrekt

[ Szerkesztve ]

(#21882) Forestgreen válasza motown5l (#21881) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Az szép ár, én 94-ért tudtam beszerezni... de már esz a fene mikor ér ide... :)

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#21883) Jim74


Jim74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat :R

(#21884) Joshi válasza Fehercsoki (#21880) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is ilyen van és nagyon jó, de Jim74 olyat keres ami összecsukható és nem ilyen nehéz.

(#21885) manya777 válasza djrobaa (#21854) üzenetére


manya777
tag

Végül sikerült megcsinálni. Külföldi oldalakat böngészve akadtam pár bejegyzésbe ahol ezt a témát boncolgatják. Aztán lehet volt amit félreértettem, és feleslegesen csináltam, de nálam a fanatec CSR FW frisítést így sikerült megoldani. Win 8.1 alatt hogy először turkáltam kicsit a Windows beállításaiban. Követtem a lépéseket, ahogy olvastam. Startmenü-Gépház-Frissítés és helyreállítás/újraindítás/hibaelhárítás/speciális lehetőségek/indítási beállítások/ujraindítás. Most azt hogy ettől konkrétan mi változott meg mi nem, nekérdezzétek :D Egyszerűen azt írták így meglehet oldani hogy a windows hagyja frissíteni a FirmWaret én meg így is csináltam. Aztán jött a kormány.: A letöltött FW mabbából elindítottam a progit, utána a kormányházon, kormányperec mögött/alatt lévő Xboxe gombot megnyomtam. Nyomvatartottam miközben bekapcsoltam a kormányt. Ekkor a FW ablakban a mezők autómatikusan kitöldődtek, a 4 ik mezőbe betallóztam a mappában lévő driver filet, és elindult a frissítés. Lényegében az xboxe gombos részt a FW frissítés közepénél újra megkellett csinálni. Kormány kikapcsolva, majd xboxe gomb folyamatosan benyomva, miközben kormány visszakapcsol. Utána a progi csinálta a dolgát, és befejezte a FW frissítést. Más kérdés hogy mindezt teljesen feleslegesen csináltam meg, mert az elkalibrálódás mint jelenség ezután sem szűnt meg :) :U A kormányt végül nem szedtem szét mert még nem teljesen az enyém, de rövidesen talán megszervizelik és kiderül az elkalibrálódás pontos oka.

[ Szerkesztve ]

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#21886) wolf033 válasza Jim74 (#21877) üzenetére


wolf033
senior tag

Nekem Fanatec CSL van. [link] Sikerült egy ilyet használtan beszereznem normális áron. Ha összecsukható kell akkor szerintem ez az egyik legjobb megoldás. Próbálj meg vadászni használtan egyet, vagy valami hasonlót. Nem akarok hülyeséget írni, de azt hiszem 15 környékén vettem használtan. [link] Ilyen fotellel használom.

(#21887) manya777


manya777
tag


Egyébként tesztelgetek egy Fanatech CSr elit pedált most. A gáz és a kuplung rész teljesen ok, lenyomom és profilerben a csúszka szépen felmegy, leesik, félúton tartva a pedált sem ugrál. Viszont a load celles fék miközben mondjuk félig benyomom akkor kicsit remegni kezd profilerben, hasonlóan mint a g27 pedálnál is sokszor tapasztalható, mikor elkoszolódik a poti, vagy elkopik. Ez a load celles dolog ez pont úgy működik mint a g27 pedálnál a potis fék?


Ezt a részét a pedálnak lehet tisztítani, esetleg zsírozni vagy bármi? Nem nagyon láttam még belülről ezt a cuccot ezért nem is kaptam szét elsőre hogy megnézzem. Picig nyikorgó hangot ad ki mikor benyomom a féket, ezt a jelenséget szeretném megszüntetni ha lehet, na meg hogy a csúszka kicsit sem ugráljon ha benyomom a pedált.

[ Szerkesztve ]

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#21888) -Mike-


-Mike-
addikt

Hello!

Nem igazán kormányos téma de hozzátartozik (ha van ilyen topic valaki linkelje) szóval van valakinek obutto cockpitje? Még fontosabb, van valakinek obutto cockpithez coupon code-ja? :D

(#21889) Jim74 válasza wolf033 (#21886) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm ez jónak tűnik és egy ilyen fotel talán jó is lenne hozzá (ebből van ottohn kettő is :D) [link]

(#21890) Fehercsoki válasza Jim74 (#21889) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Jól gondold meg, hogy ilyet szeretnél-e, mivel az a rúd a lábaid között igazán zavaró tud lenni.(tapasztalatból mondom) Na meg azt is meg kell oldani valahogy, hogy ne csússzon el egy erősebb fékezésnél.

[ Szerkesztve ]

(#21891) Jim74 válasza Fehercsoki (#21890) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát most már teljesen tanácstalan vagyok. Valami olyan kellene, ami ha nem is összecsukható, de azért könnyen mozgatható, tehát egy zárt szelvényből hegesztett 40-50 kilós monstrum nem opció :DDD. A láb közötti tartórúddal kapcsolatban igazad lehet, ez eszembe sem jutott....

[ Szerkesztve ]

(#21892) Fehercsoki válasza Jim74 (#21891) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Amit én linkeltem az könnyen mozgatható(bár nem összecsukható, de legalább stabil), én tettem rá ilyen filc talpakat, így nem karcolja a padlót, nem kell alá szőnyeg és könnyen mozgatható.(illetve könnyen csúsztatható)

(#21893) Jim74 válasza Fehercsoki (#21892) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, lehet, de ehhez még kell valami ülést is keresni, gondolom az nincs benne az árában...

(#21894) Fehercsoki válasza Jim74 (#21893) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Azt lehet venni a bontóban olcsón(vagy új sportülés is van 22k körül), de még így is olcsóbb mint pl. a playseat.

[ Szerkesztve ]

(#21895) Jim74 válasza Fehercsoki (#21894) üzenetére


Jim74
nagyúr

És milyen súlyú az egész cucc együtt?

(#21896) Fehercsoki válasza Jim74 (#21895) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Hát nem tudom, nem mértem le, tologatni könnyű.

(#21897) motown5l válasza Jim74 (#21889) üzenetére


motown5l
senior tag

Ez a szek nem lesz jo.Mivel nagyon hintazik.es mikor bele ulsz,akkor nagyon hatul vagy.tapasztalatbol mondom,mert nekem is van ilyen szekem.csak en meg ano 8000-ert vettem.

(#21898) Jim74 válasza motown5l (#21897) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát akkor ez sem lesz jó... :( köszi az infót :R

(#21899) Joshi válasza Jim74 (#21895) üzenetére


Joshi
titán

Nehéz, ha egy könnyű ülést raksz rá akkor is üti a 30-40kg-ot, te nem ilyet akarsz. :N Nekem is az a legnagyobb problémám hogy nem tudom olyan helyre rakni ahol ne lenne útban.

Amúgy nagyon király, eddig a legjobb cockpit vázam.

[ Szerkesztve ]

(#21900) motown5l válasza Jim74 (#21898) üzenetére


motown5l
senior tag

[link]

Ezt nem nehez megcsinalni..Szeket es az asztalt ossze lehet kotni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.