Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) lotuska


lotuska
tag

Koszi szepen mind3-otoknak :)

(#21552) Lecs@ válasza Den (#47) üzenetére


Lecs@
addikt

Simán. De ennél már van sok-sok korszerűbb megoldás. :R

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#21553) DigitXT válasza Lecs@ (#21552) üzenetére


DigitXT
félisten

Napi régész.:))

(#21554) Shodan


Shodan
addikt

Kitudja hátha 13 éve erre a válaszla vár :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21555) Wanderlust


Wanderlust
tag

Üdv,

Tudja valaki, hogy a Thrustmaster TMX-ben lesz-e auto-clutch opció?

(#21556) arty válasza Wanderlust (#21555) üzenetére


arty
veterán

forza cheat miatt kerdezed?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21557) Picco


Picco
addikt

udv az uraknak,

furcsa problemaval talaltam szemben magam, vettem egy hasznalt DFGT-t (ilyenem volt regen is) de dirt3-al a kormanyzas ugral mint a franc, project cars rendben van vele. :F

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#21558) RaGi91 válasza Picco (#21557) üzenetére


RaGi91
senior tag

Az "ugrál" az pontosan mit jelent? Pici elmozdulással is teljes elfordulást érzékel, vagy mi?
Próbálj szaturációt állítani a játékban, vagy pedig kisebb elfordulást a driverben.

[ Szerkesztve ]

(#21559) Picco válasza RaGi91 (#21558) üzenetére


Picco
addikt

koszontem a gyors valaszt :R
peldalul ha kikapcsolom a FFB-et, es mondjuk egy hosszu szukulo kanyart veszek, a vezeto keze es erzesre is olyan mintha eleg erosen rangatnam, mitnha a szenzorral lenne a bibi, de project cars alatt ez a jelenseg nem jelentkezik.

idokozben eloturtam a grid autosportot, teszek azzal is egy probat.

mod: amikor a driverben a kalibraciot elvegzem, ott sem jelentkezik az "ugralas" ahogy lassan forgatom a kormanyt erre-arra.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#21560) DigitXT válasza Picco (#21559) üzenetére


DigitXT
félisten

A DiRT3-ban az egy effekt, hogy "rángatja" a kormányt. (Valójában nem ugrál.)

(#21561) Wanderlust válasza arty (#21556) üzenetére


Wanderlust
tag

Miért, te arra szoktad használni? ;]

(#21562) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

PS4-hez a Thrustmaster T150-et néztem ki. Most nézem MM-ba akcióba a Logitech G29 88e Ft. Meg éri az a kb. 28e Ft különbség? Érdemesebb inkább a G29-et venni?

(#21563) arty válasza Wanderlust (#21561) üzenetére


arty
veterán

amíg nem kérdezted, nem is gondoltam, hogy ez a TH-kban is feature lehet :)

(anno a Fanatec CSR-ről tudtam, hogy tudja, de most látom h a TX-ben is ott a firmwareben - de sose használtam egyébként, kipróbálás szintjén se, nem vagyok nagy spíler, nem az eredményért "vezetek", hanem a puszta játékélményért, 99.999%-ban szingliben)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21564) arty válasza Gabesz1019 (#21562) üzenetére


arty
veterán

ez szvsz igen nehéz kérdés... (pcx-nél 54k a t150 amúgy, tehát 34k a difi)

g29-hez 12ezer itt aprón egy váltó és 100 ezerért "komplett" a szetted
t150-hez egy hárompedálos kieg 30e, a váltó pedig szintén elég horror: 45-50e (nyilván utóbbi minőségben egész más szint a g2x-hez képest)

te tudod mennyit autóversenyzel, milyen az anyagi helyzeted, mennyire gondolod komolyan, bővítenéd-e a szettet később, stb. mivel nekem a g25/27 kellemes emlék, szerintem én 88+12e kombóért azt venném. júniusban pedig hozzá egy assettot is a ps4re, ha csak konzolon játszol! ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21565) Gabesz1019 válasza arty (#21564) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszi a választ. Autós játékokat szeretem nagyon. F1 beszerzése tervbe van, Project Cars is. Assetto-t is biztos hogy megveszem. G29-ről olvastam olyat, hogy a fogaskerekes megoldás miatt van egy pici holtjátéka. Ez mennyire zavaró? A Thrustmaster pontosabb? A H váltó mennyit ad az élményhez? Ez az ami miatt gondolkodom a G29-en. Csak ezt a fogaskerekes dolgot nem tudom, hogy mennyire jelent hátrányt. Egyébként csak PS-en játszok.

(#21566) Kadzsor


Kadzsor
csendes tag

Sziasztok,

van egy Thrustmaster F430 FFB v2-es kormányom, amelynek eltört a fékpedálja..

A pedáltartó műanyag tört el, sajna már tényleg nem lehet megjavítani.

Saját meglátásom szerint három lehetőségem van:
1. Veszek egy ugyailyen kormányt.
2. Veszek hozzá egy USB csatolós pedálszettet.
3. Veszek egy vadiúj kormány-pedál szettet, egy T300RS-es szemezek már egy ideje.

Ti mit javasoltnátok?

A segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#21567) Casoli


Casoli
őstag

Valaki meg tudja nekem mondani, melyik típus a legolcsóbb szíjjal hajtott FFB-s kormány?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#21568) JustGamer


JustGamer
csendes tag

Sziasztok!
!!Tudom nem a megfelelo topik, de kontrolleres topikot nem talaltam!! Venni akarok ket darab kontrollert ahhoz hogy split screenen jatszunk(osztott képernyő, 1 gépen) és melyik eri meg jobban 2 kulonbozo kontrollert venni, vagy 2 ugyanolyat? Ha két ugyanolyat veszek nem zavarhat be az egyik a maikva az iranyitasnal?
Valaszokat elore is koszi!

(#21569) arty válasza Casoli (#21567) üzenetére


arty
veterán

újonnan? tisztán szíjas? thrustmaster tx (de annak iszonyat az alap kormányperece, cserélendő azonnal, szal inkább a t300...)

(#21568) JustGamer - nem tudom melyik játékhoz vennéd, a lényeg, hogy xinputos (is) legyen a pad. én az egyenlő esélyek miatt egyformát vennék, de végülis mindegy. (én vagy két xbox one vagy xbox 360 kontrollert vennék)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21570) JustGamer válasza arty (#21569) üzenetére


JustGamer
csendes tag

F1 2013, F1 2014, Grid autosport, meg esetlegesen Dota 2hoz kellenne a kontroller, haverral akarunk jatszani de csak egy kormanyom van.

(#21571) lotuska


lotuska
tag

Kiserletezgetek a kormany beallitasokkal: ezt az eros vibraciot, hogy tudom kiszedni [link] ? 5:22-tol

Csak a FFB rovasara tudom kiszedni? Szamomra roppant zavaro...

(#21572) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Aqua.hu és Bluechip.hu közül Ti melyiket ajánljátok? Mind a két helyen 2 év garanciát adnak a T150-re.

[ Szerkesztve ]

(#21573) This_is_Ice válasza Kadzsor (#21566) üzenetére


This_is_Ice
tag

T300-at ajánlani tudom az eddigi tapasztalataim alapján, bár az alap kivitelről nem tudok nyilatkozni. Anyagilag viszont nyilván ez a "legrosszabb" opciód.

(#21574) shteer válasza Gabesz1019 (#21572) üzenetére


shteer
titán

Amelyik közelebb van, mindkét bolttal csak jó tapasztalatom van.

..szerintem jónak tűnik

(#21575) qwertinho


qwertinho
csendes tag

Sziasztok !!! Kormány vásárlás előtt állok és az lenne a kérdésem, hogy ha van valakinek Fanatec kormánya azt esetleg egyeztetéssel ki tudom próbálni ? :)) :R

ClubSport Wheel Base V2 Servo
ClubSport Pedals V3
ClubSport Shifter SQ V 1.5

Ha valaki rendelkezik ezek közül bármelyik gyönyörűséggel kérem írjon !!! :R :R :R

(#21576) nova001


nova001
senior tag

sziasztok

30k ig milyen kormányt érdemes venni ? ár/minőség tekintetbe ?

f1, colin,nfs menne rajta főleg

(#21577) guftabi96 válasza nova001 (#21576) üzenetére


guftabi96
addikt

használt dfgt.
Bár egyik se olyan cím, ami annyira kormányért kiáltana (főleg az nfs, azt inkább xbox kontrollerrel nyomnám)

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#21578) arty válasza guftabi96 (#21577) üzenetére


arty
veterán

felejtsuk mar el ezt a nem kell hozza kormany temat....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21579) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék kormány terén feljebb lépni egy kategóriával. Most egy G27 kormányom van, amitől majd meg fogok válni, következőnek pedig a Thrustmaster T300 Ferrari Integral Alcantara Edition-t néztem ki.

Jelenleg a Fanatec kormány szetteken kívül, ami mondjuk jóval drágább, ez az egyik legjobb választás?

iPhone 13 Pro Max

(#21580) Joshi válasza jozsi252 (#21579) üzenetére


Joshi
titán

A feljebb váltás meg lesz, kérdés hogy érzetre mekkora lesz az előrelépés. :U

(#21581) lotuska válasza lotuska (#21571) üzenetére


lotuska
tag

Nem kaptam ra valaszt, viszont 100%rol 75%ra huztam le a FFB-et, es sokkal jatszhatobb, mar nem erzem azt, hogy a vibracio, meg1x a vibracio uti ki a kormanyt a kezembol(tehat nem a ffb-el van bajom, hanem a vibracioval...).

(#21582) arty válasza Joshi (#21580) üzenetére


arty
veterán

ha csak a nagyobb kerék és az alcantara simogató érzetét vesszük is ... NAGY :D

(viszont nemtom a H váltó hiányát hogyan képes bárki is elviselni... azzal együtt viszont 200k a th szett... namost 2-3x árat azért nem könnyű "érzetre" arányosan átváltani :) )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21583) Joshi válasza arty (#21582) üzenetére


Joshi
titán

Egyértelműen csak akkor ajánlott a váltás ha a pénz nem számít. :D

(#21584) This_is_Ice válasza arty (#21582) üzenetére


This_is_Ice
tag

Mondjuk aki csak modernebb gépekkel megy, annak soha az életben nem lesz szüksége h-váltóra.

(#21585) Agyzuzo válasza arty (#21582) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én is utólag szerváltam be a váltót és filóztam rajta sokat, de hát nagyon adja a feelinget, nem is értem hogy bírtam eddig H váltó nélkül. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21586) zsiz válasza lotuska (#21581) üzenetére


zsiz
őstag

Ezt olvastad? [link]
Spring és Damper Effects-et vedd le nullára.

DFGT-m van és imádom, de így a T500 mellett látva... Nem egy kategória :D Persze árban sem.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#21587) This_is_Ice válasza Agyzuzo (#21585) üzenetére


This_is_Ice
tag

Amíg volt a g25-öm, addig használtam, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor. Tény, hogyha elkap a retro feeling, akkor viszont óriási móka.

(#21588) Shodan válasza Gabesz1019 (#21572) üzenetére


Shodan
addikt

Én azt nem értem hogy mi az hogy az egyik csak 1 évet ad a másik pedig 2 évet?
Emag-ról merjen az ember rendelni?, vagy inkább fizessek rá egy picit és vegyek megbízhatóbb boltba, pl az említettekbe.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21589) Shodan


Shodan
addikt

Közben találtam infot a manualban, és a pedálra is rákérdeztem a supportnál. Bemásolom ide hátha másnak is hasznos lehet:
In the countries of the European Union, this corresponds to a period of two (2) years from delivery of
the Thrustmaster product. In other countries, the warranty period corresponds to the time limit to
bring an action for conformity with respect to the Thrustmaster product according to applicable laws
of the country in which the consumer was domiciled on the date of purchase of the Thrustmaster
product (if no such action exists in the corresponding country, then the warranty period shall be one
(1) year
from the original date of purchase of the Thrustmaster product).

E szerint nálunk mindenhol 2 év garival kellene adniuk thrustmaster kormányt.

És a válasz arra hogy érvénybe marad e a gari a kományra a pedál nélkül is:

The wheel is covered by a 2-year warranty period, and the warranty is not transferable. If you purchase a wheel that comes with a pedal set, and you chose to give away the pedal set, only you will be able to make warranty claims for the pedal set in case it becomes defective.
The wheel will still be covered by warranty even without the pedal set.

Nonetheless, our recommendation is that you keep the original pedal set as well, in case you ever need to run tests with it (as indicated by us), have it as a spare, or the pedal set you wish to use with the wheel breaks down.
----

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21590) This_is_Ice válasza Shodan (#21589) üzenetére


This_is_Ice
tag

Köszönöm, a pedálra vonatkozó része különösen hasznos számomra! :R

(#21591) tobias88888 válasza arty (#21582) üzenetére


tobias88888
őstag

H váltó nem biztos hogy mindenkinek kell. Jelenleg nekem sincs és megvagyok nélküle egészen addig amíg GT3 - DTM kombóval megyek. Persze amikor Lancia-val Dirt rallyzok akkor eléggé zavaró :P

(#21592) Sörike


Sörike
tag

Hello! Lenne egy kis gondom a G27-emmel! Kéziféket próbáltam hozzá kötni a váltóhoz (ez alapján: https://www.youtube.com/watch?v=scQ8-uSq01E) de nem sikerült, így gondoltam leszedem a kábelt, de kicsit megrántottam és ez lett belőle:

Javítható ez házilag valahogy?

(#21593) kelekyle válasza Sörike (#21592) üzenetére


kelekyle
őstag

Nagyon rossz minőségű a kép, de ha jól látom a problémát, akkor a nyákon lévő forraszpontot sikerült a kábellel együtt leoperálni ?
Sajnos házilag nem igazán fog menni,feltételezem 4 rétegű a nyák, ezt alapból otthon nem megfelelő eszközökkel nehéz is szerelni (nagy hőelvezetés stb... illetve ha hosszan melegíted könnyen ez lehet a vége). Mindenféleképpen vidd el egy szakemberhez. Itt hardveraprón találsz ilyet bőven.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#21594) shteer válasza Sörike (#21592) üzenetére


shteer
titán

Cink_Elek megoldja ;)

..szerintem jónak tűnik

(#21595) kozmy válasza shteer (#21594) üzenetére


kozmy
őstag

Ha a nyákról fel van szakadva a forrasztás akkor a cink-elek nem oldja ezt meg sajna.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21596) shteer válasza kozmy (#21595) üzenetére


shteer
titán

Biztos? :)

..szerintem jónak tűnik

(#21597) arty válasza This_is_Ice (#21584) üzenetére


arty
veterán

átfogalmazom: hogy képes valaki csak modern autókkal menni?! :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21598) This_is_Ice válasza arty (#21597) üzenetére


This_is_Ice
tag

Ez egyébként egy jó kérdés, mert a való életben közel sem a legmodernebb kocsikért rajongok leginkább. A versenypálya viszont valahogy más nekem. Az én szívemet a multi-class szériák, a modern GT-k, LMP-k dobogtatják meg valamiért. ALMS, WEC, ilyesmi (nagy kivétel mondjuk a V8SC, ami messze a legjobb sorozat a világon, egyszerűen a közelébe sem ér semmi :D amit itt Európában túraautózásnak hívnak az egy hatalmas nagy vicc ahhoz képest). Viszont épp a minap jutott eszembe, hogy megint rá kéne feküdni PnG3-ra, szóval túl sokáig én sem halogathatom :)

(#21599) ZoliGamesHD


ZoliGamesHD
tag

Sziasztok !
Én már egy jó ideje használom a Logitech G29-es szettemet váltóval együtt, szóval már van tapasztalatom a termékkel kapcsolatban .
Eleinte nagyon tartottam az ár miatt , hogy ténylegesen megéri-e ennyit kiadni ilyenre, de pozitívan csalódtam . A szett egyszerűen szuper. Előnyeit sokáig lehetne sorolni . Hátránya talán az ára , és , hogy a profilokat kicsit nehezen kezeli , hiszen ha visszaváltok egy adott profilra nem mindig jegyzi meg az előzetesen beállítottakat, de ez csak a Logitech profilokra jellemző.
Videóim róla :
Kicsomagolás : [link]
Bemutató: [link]
Játékok vele , de persze majd még más játékokból is teszek fel videót !
[link]
[link]
[link]

Megjegyzem : előtte még nem volt semmi komolyabb kormányom. Szóval ha bárkinek kérdése van írjon nyugodtan ! Egyébként a Driver San Francisco-ban sehogyan sem tudtam beállítani a kormányt , esetleg valaki nem próbálta innen ?
Egyébként ha bárkinek kérdése a kormánnyal kapcsolatban akkor írjon nyugodtan !

youtube.com/user/zoligameshd

(#21600) kelekyle válasza ZoliGamesHD (#21599) üzenetére


kelekyle
őstag

jól megcsináltad a videókat, de rossz játékkal tolod :) Sokkal nagyobb élményt tudnak adni, olyan játékok amelyek kihasználják a forcefeedback és a kormány nyújtotta lehetőségeket. Asetto Corsa személy szerint nagyon jó, könnyen hangolható. Project Cars nekem nagyon nem jött be, olyan mintha vonatokat vezetnék fix sínen (ez az alap beállítással és gondoltam ha ez alapból ilyen akkor hanyagoljuk, nem fogok időt szánni rá). Dirt Rally másik nagy kedvenc. Ezeket próbáld ki, ha eddig nem tetted. Illetve ha arról csinálsz videót azt többen meg is fogják nézni :R

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.