Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) neilszab válasza Shodan (#20396) üzenetére


neilszab
őstag

Ez ránézésre sztem nagyon nem jó, túl messze van a kormány, a váltónak meg valahol a kormány vonalában kellene lennie. Ha meg már közelebb jön a kormány, akkor a monitor tis közelebb lehet húzni...

Én senkinek sem ajánlom, hogy mások által készítet ábrák alapján lője be magának az arányokat, utólag nagyon sokba fog kerülni ha az elején elspóroljuk a méricskélés, próbálgatást a saját igényeink szerint. ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20402) neilszab válasza manya777 (#20399) üzenetére


neilszab
őstag

A pedál kalibráció csak annyi, egyszer benyomod tövig, aztán elengeded, így mindkét végpont érzékelésre kerül. Ezt minden bekapcsolás, vagy USB-be csatlakoztatás után meg kell tenni. A break gamma és sensitivity elég hasonló dolog, a pedállenyomás érzékelésének linearitását lehet állítani velük, erről részletesebben írtam itt: Kormány Kalauz - beállítások

A pedál felkeményítés azoknak hasznos, akik úgy érzik nem tudják elég finoman adagolni a féket, mivel a kis ellenállás miatt túl könnyen padlót nyomnak. Ha jól csináltad a "gumizást" (ami elsőre sose sikerül jól, rengeteget kell próbálkozni) akkor a fékpedálod a fokozatosan keményedik fel és pont a 70-90%-os állás környékén éred el azt a pontot, ahol már nagyon kis fékerő változtatásokat is finoman tudsz adagolni a lábaddal. Erről is talász némi infót itt: Tippek, trükkök, turpisságok

Viszont az butaság, hogy több időbe telik a pedált benyomni.... ha annyival erősebben nyomod, amennyivel keményebb a rugó/gumi, akkor pont ugyan annyi idő a kívánt mértékben benyomni. ;) Ha meg túl keménynek érzed, akkor vissza kell venni az erejéből...azt a megfelelő az ellenállást kell megtalálnod, amit te a legfinomabban tudsz adagolni a lábaddal. :K

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20403) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Vettem egy Thrustmaster Ferrari GT kormányt és ilyen bibi van vele,alig fordítok a krmányon pl F1 2011,TDU és a játékban a kocsik kormánya teljesen elfordul.
Ez valami kalibrálási gond lehet?
Ha valaki tudna segíteni a beállításban megköszönném.

[link]

Tiszta hülye aki nem normális

(#20404) RaGi91 válasza LaciMc82 (#20403) üzenetére


RaGi91
senior tag

A tied előtti "kormány kalauz - beállítások" link-et elolvastad és aszerint csináltad?

(#20405) Enton válasza LaciMc82 (#20403) üzenetére


Enton
addikt

Ha minden jó nálad akkor csak beállítási probléma, leginkább linearitást próbálj meg variálni.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20406) kubokra


kubokra
tag

Sziasztok!
Először járok itt, ez pedig azért van, mert gondolkozok kormányvásárláson.
A jelenlegi kormányom egy Easytouch ET-2034 egyszerű, olcsó kormány, de egyébként teljesen megvoltam vele elégedve. Sajnos haldoklik a pedálja (a féket valamennyire benyomottnak érzékeli ha nem csinálok semmit). :(
Mi az az ár, amiért egy használható, élvezhető kormányt tudnék venni? Kb.20.000 max 25.000Ft-om lenne rá, kialakításban pedig a mostanihoz hasonlót(rá tudod pakolni a combodra, van botváltó).
Köszönöm, hogy elolvastad.
Üdv.kubokra
Szerk:A játékok amivel játszanék:F1 2011/12, GTR2, és persze az örök kedvencek, F1 99-02, Grand Prix Legends

[ Szerkesztve ]

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#20407) zsiz válasza kubokra (#20406) üzenetére


zsiz
őstag

ezt a combtámaszosat én elfelejteném.. nem hiszem, hogy kényelmes lehet, meg egy jobb kormányban FFB is van, úgy pedig biztos nem marad az öledben a kormány. nézegess használt Logitech DFGT-t vagy esetleg DFP-t, nem jársz rosszul velük. de ezeket már asztalra kell fogatni.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20408) kubokra válasza zsiz (#20407) üzenetére


kubokra
tag

Nekem nagyon bejön a combtámasz, meg az sztalra fogatás az elég nehézkes is lenne. Külön tartóra meg nem igen van pénz. Bár igen, FFB-s kormányt még nem próbáltam, tehát lehet hogy nem maradna meg.

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#20409) Dr. Gonzο válasza kubokra (#20408) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

"az sztalra fogatás az elég nehézkes"
Tessék??? Mi a nehézkes benne? :F

(#20410) zsiz válasza Dr. Gonzο (#20409) üzenetére


zsiz
őstag

pl, hogy nincs olyan hely ahova lehetne? :U nálam is ez most a baj... se a géphez, se a TV-hez nem tudom felfogatni, így játszani se tudok már jóideje.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20411) Dr. Gonzο válasza zsiz (#20410) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem tudom milyenek Nálad a viszonyok, de egy egyszerű számítógépasztalhoz is tökéletesen lehet rögzíteni.

(#20412) zsiz válasza Dr. Gonzο (#20411) üzenetére


zsiz
őstag

Tudom, csak az nekem kicsi lenne. Egy jóval nagyobb és masszívabb asztalom van, mint egy akármilyen íróasztal. A hátránya csak az, hogy a keret és az asztallap együttesen pár miliméterrel vastagabb, mint amit a DFGT be tudna fogni. Így ez kilőve, meg szerintem a 22"-os monitor is kicsi lenne szimulátorozni. [link] (az érték nem látszik, de hidd el, próbáltam és koppig kitekerve sem éri át: [link]

A TV-s szekrényemen meg még a TV sem fér rendesen, mióta lecseréltem 40"-osra. Láthatod, mennyi hely van előtte [link] Azelőtt a kisebb TV befért rendesen és úgy elfért előtte a kormány.

Van egy kis szekrényem még, ideiglenesen arra szoktam felrakni, de az meg macerás.. mindig le és kipakolni belőle, aztán ha játszottam vissza mindent.. Így inkább nem is játszok. A képminőségért meg bocsánat :D

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20413) Dr. Gonzο válasza zsiz (#20412) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Na jó, abban az asztalban van anyag rendesen! Azt még asztalnak gyártották! :R
Nekem mezei, fogyasztói társadalom számára készített asztalom van! ;]

(#20414) This_is_Ice válasza kubokra (#20406) üzenetére


This_is_Ice
tag

Hely hiányában én komolyan fontolóra venném ezt:

[link]

(#20415) VegyesTamás válasza kubokra (#20406) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

én elhiszem, hogy meg vagy ezzel elégedve..de, hogy az ilyennel engem a világból is ki lehetne kergetni az is biztos. Az ölemben a kormány..és...kiráz a hideg komolyan ez rosszabb mint a vizes zokni, vagy a fogmosásra narancslé :D :D de ne vedd sértésnek tényleg, nem ellened irányul :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#20416) neilszab válasza VegyesTamás (#20415) üzenetére


neilszab
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20417) wolf033 válasza zsiz (#20412) üzenetére


wolf033
senior tag

[link]

Lehet valami ilyesmi kéne neked.

(#20418) barni1122


barni1122
tag

Olyan problémám lenne a DFGT-vel, hogy elforgatom mindössze 1 fokot valamelyik oldalra és ezt úgy veszi mind a szoftverben, mind a játékokban, hogy teljesen el van fordítva a kormány. A vicc az, hogy PS2-nél működik úgy ahogy kell. :W

(#20419) zsiz válasza wolf033 (#20417) üzenetére


zsiz
őstag

lehet, de ez marha drága. ennyiért már összerakatok egy komplett cockpitet üléssel, mindennel. az anyagköltség jóval kevesebb lenne, a hegesztést meg megcsinálná rokon ingyen. tervben is van, de egyelőre hanyagolom a projektet :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20420) barni1122 válasza barni1122 (#20418) üzenetére


barni1122
tag

Sikeresen megoldva, csak a driverekkel meg a logi gaming szoftverével kellett játszani.

(#20421) wolf033 válasza zsiz (#20419) üzenetére


wolf033
senior tag

Én használtan kifogtam egyet tizen párezerért.

(#20422) Enton


Enton
addikt

Üdv urak. Lenne egy kis problémám.
Bezsebeltem a codeis bundle-et, nemrég kormány is lett véve(Fana GT3 Rs V2, Clubsport V1 pedál külön kábelen), csak valamiért a H+clutch opció alatt a kuplung mellé már nem hajlandó fokozatot bevenni. Sima H-pattern működik csak ugye akkor minek kuplung.

Eddig Grid 2 és Dirt3-al próbálva.
Beállításokban simán felismer mindent, ha H-patternről váltok menetközben H+clutch-ra akkor működik a dolog az első üresig/váltásig onnanstól nem veszi be a fokozatokat.
Valakinek valami ötlet?

Esetleg ha direktbekötöm a pedált a kormányhoz az segíthet-e ezen?

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20423) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Dirt rally-hoz szeretnék egy kormányt venni, de nem akarok sokat kiadni érte.

Ezt néztem ki eddig, ezzel van valakinek valamilyen tapasztalata?

Vagy hasonló áron valami jobbat tud-e valaki?

:R

(#20424) #96349952 válasza SoulReaver (#20423) üzenetére


#96349952
törölt tag

Nem érdemes ilyen szemeteket venni. Logitech DFP a legalja ami ér is valamit, használtan szerencsés esetben 17-18-ért lehet kapni.

(#20425) wolf033 válasza SoulReaver (#20423) üzenetére


wolf033
senior tag

Hát ha jól látom ez tapadókorongos rögzítéses. Felejtsd el. Inkább vegyél használtan egy DFGT-t vagy DFP-t. DFGT-20-25 ezer körül van a DFP meg 15 környékén. 900 fok, ffb, jó rögzítés az asztalhoz.

(#20426) guftabi96 válasza SoulReaver (#20423) üzenetére


guftabi96
addikt

Mindenképpen Force Feedbackes kormányt vennék.
Ennyiért kapsz használtan Momo-t. A kettő közül egyértelműen azt választanám, de 20 körül már szokott lenni DFP is, ami szintén Logitech termék.

#KeepFightingMichael

(#20427) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Értem.

Használtan nem nagyon vennék, mert nem akarom, hogy nálam essen szét..

Még ezt néztem. Ez esetleg?

(#20428) zsiz válasza SoulReaver (#20427) üzenetére


zsiz
őstag

Ne félj, a Logi eléggé összerakja a kormányait. Én is egy használt DFGT-t vettem több, mint egy éve és semmi baja azóta sem. Nem fogod megbánni ha azt a 20k-t nem a linkelt kormányokra költöd, hanem arra amit itt tanácsolnak. Először én sem akartam az itteniekre hallgatni, mert sokalltam 20-25k-t egy játékszerre, de beadtam a derekam, és postával 22k-ért sikerült beújítani a jelenlegi kormányomat.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20429) SoulReaver válasza zsiz (#20428) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez jó vételnek tűnik itt aprón.

(#20430) wolf033 válasza SoulReaver (#20429) üzenetére


wolf033
senior tag

Ha kérdés volt akkor igen. Jónak tűnik.

(#20431) kozmy válasza SoulReaver (#20429) üzenetére


kozmy
őstag

Ez teljesen jó és valóban finomítottak a FFB és az ára is patent.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#20432) zsiz válasza SoulReaver (#20429) üzenetére


zsiz
őstag

Igen, veheted nyugodtan :K

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20433) kozmy válasza zsiz (#20432) üzenetére


kozmy
őstag

Szerk: valóban jóóóó

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#20434) neilszab válasza SoulReaver (#20429) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, ha rendben van, akkor jó vétel. Ezek a cuccok alapvetően rendben vannak, nehéz őket leharcolni, de itt egy lista, arról, mit érdemes átnézni: ;)

Használt kormány vásárlása - mit nézzünk?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20435) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Köszi szépen a segítséget!

Sajnos úgy néz ki, el van adva, de még nem 100%

Még két darab DFP -re is írtam, de azok is elkelni látszanak.. :/

(#20436) zsiz válasza SoulReaver (#20435) üzenetére


zsiz
őstag

nem véletlen kapkodják el őket :K

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20437) steelsec


steelsec
aktív tag

Valakinek nincs infója, hogy miért tűnik úgy hogy minden boltból elfogy a DFGT? Vagy ez csak a karácsonyi roham?

(#20438) Met


Met
nagyúr

Na, itt a T150, tesztelni nem tudom mert nem egy az iR szerver.
A gain settings-et hogy célszerű beállítani? Ezekre gondolok, az overall, spring, damper az ok, de a többi :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20439) arty válasza Met (#20438) üzenetére


arty
veterán

más játékod nincs? :)

amugy ezeket szokták ajánlani, igen. ami most 60%, az pedig izlés dolga, én nem szeretem a kart kicsavaró ffb-t ....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20440) kozmy válasza Met (#20438) üzenetére


kozmy
őstag

Az Overall azt én 40% használom Constant, Periodic 70% az nekem bőven elég én T500rs-t használok

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#20441) Met válasza arty (#20439) üzenetére


Met
nagyúr

De van más játékom csak mivel mostanában csak azzal megyek gondoltam lenne összehasonlítási alapom.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20442) zzeN válasza Met (#20438) üzenetére


zzeN
aktív tag

Update nap, Meki Honda F1, Nord és Nürnburgring és még sok más.

(#20443) manya777 válasza neilszab (#20434) üzenetére


manya777
tag

Sajnos az Én G27 esem amit nyáron vettem használtan, 2 dolgot is produkál azokból amik a listában alá vannak húzva.
Egyrészt a kormány kotyog. Játék közben nem tűnik fel hogy ez hátrányt jelentene, nem is nagyon akadályoz, de azért kotyog mégiscsak, amit legjobban használaton kívül lehet tapasztalni mikor nem dolgozik benne semmilyen motor. Mikor felfedeztem, akkor szét is szedtem, és akárhonnan néztem semmilyen repedést nem láttam a csapágyházon, sőt, amíg a kormánykereket vissza nem szereltem hiába mozgattam bármilyen irányba a csapágyházból kiálló részt amire a kormányt kell rátolni, meg sem mozdult, nem kotyogott semmit. De mikor visszaraktam a kormányt már igen.

A másik a melegedés, és most ez aggaszt legjobban, mert így lehet nem is éri meg megjavíttatnom a kotyogást, ha utána meg elfüstöl valami (ha csak a kettő nem függ össze). Szóval én általában úgy használom a kormányt ahogy a Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz cikkben le van írva. Az overal 105, a többi érték meg alatta mind 0 án van, a rotáció is hasonló 720 körül. Általában sosem melegedik, szaga sincsen semmi. Viszont most egy formaautóval versenyzek, amiatt hogy legyen valami "súlya" a kormánynak a centering springet felvittem 100 ra, és a spring effect, damper effectet is feljebb húztam. Kb 1 órát ha használtam így a kormányt, talán még annyit sem, és valami szag csapta meg az orrom, nem égett szag, nem is égett műanyag, hanem mintha valami kenőanyag melegedne inkább, vagy ilyesmi. Rátettem a burkolatra a tenyerem és bizony eléggé meleg volt. Nem mondom hogy forró, de azért jó meleg. Nemtudom mennyire jellemző ez a melegedés, és egyáltalán lehet e ezzel valamit kezdeni, javítani? Mert ha nem, akkor sajnos hiába csináltatom meg egy 20 asért a kotyogást... :U

[ Szerkesztve ]

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#20444) neilszab válasza manya777 (#20443) üzenetére


neilszab
őstag

Ezek inkább az adott szimulátorban kéne finomra szabnod és nem a driver-t piszkálnod. A centering spring-et én pláne nem húznám fel... ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20445) N€T0X|N válasza manya777 (#20443) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Elég sokáig elmegy az melegedve is, de nem a végtelenségig... amúgy normális, ha nagyon feltolod az erőt és/vagy nyáron/nagy melegben használod. Nekem is melegedett (igaz, G25), igyekeztem nem nagyon gyilkolni. De azért elfüstölt egy hónapja. :D Mondjuk volt vagy 7 éves a kormány - 4 évesen vettem, a 3. most karácsonykor lett volna nálam. De nem akarlak ijesztgetni, nem ég szét mindegyik vagy legalábbis sokáig mennek. Azért ez már szép életkor és nem tudom előttem hogyan használták.

Sent from my keyBoard

(#20446) manya777 válasza neilszab (#20444) üzenetére


manya777
tag

Értem. Jelen esetben mondjuk Asettoról van szó, legtöbbször azt használom. Az autón sok mindent most nemtudok állítani mert egy két apróságot kivéve fix setupos a verseny. Marad a játék menüje ahol az ffb 100 ra van húzva, vezetés közben mégis alig van súlya a kormánynak. Zavaróan könnyen elfordul. Van még a kerbs, amit ha feljebb húzok kb szétrázza a kormányt a rezgés, és olyan hangot ad mint egy légkalapács. Meg az út és a csúszás efekt. Nemtudom mit lehetne még ott állítani ami befolyással lehet a kormány súlyára. Forma autóknál nálam valahogy csak akkor érem el amit akarok ha a centert a profilerben feljebb tolom, de hát attól meg melegedik sajnos.

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#20447) manya777 válasza N€T0X|N (#20445) üzenetére


manya777
tag

És pontosan mi füstöl el ilyenkor a 2 motor? Vagy mi tud úgy felmelegedni hogy a műanyag burkolat is meleg legyen tőle? Ezeket nem lehet gyógyítani? youtubon látom néha hogy ki van vágva a kormányház felül és 1-2 kisebb ventilátor van odaszerelve, akkor gondolom az is emiatt... Vajon a melegedést passziv hűtéssel nem e lehetne valahogy enyhíteni? Pl ha a motor melegedig ragasztani rá ilyen aluminium bordákat amiket a vga -k ramjaira szoktak ragasztani? Vagy megfurni pár helyen a burkolatot hogy jobban szellőzzön? :)

[ Szerkesztve ]

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#20448) Kicsirigo82


Kicsirigo82
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.
Újonnan vásárolt Logitech G29 kormányt próbálunk beüzemelni (Win 7 alatt), de nem sikerül.
Hiába töltjük le a hozzá tartozó Logtech Gaming Software-t a telpítés végén a vezérlőket nem rakja fel rendesen és elindíts után azt írja ki hogy "Not Detected". a programok sem érzékelik.

Ha letöröljük a LGS-t akkor a windows telepíti de nem tökéletes: a játékok érzékelik, de a 900 fok helyett csak 190-esnek és így olyan érzékeny hogy élvezhetetlen, és a force feedback sem működik.

Tapasztalt valaki hasonlót?

(#20449) N€T0X|N válasza manya777 (#20447) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem tudom. Szomorúan vettem tudomásul és elcsomagoltam, mert nem szándékozok költeni rá egyelőre (biztosan javítható). Épp csak egy kis füstpamacs jött ki belőle és már húztam is ki, szóval nem égett szét az egész. Majd ha aktuális lesz (mondjuk lehet, hogy már sose lesz), kiderül pontosabban, hogy mi történt vele, de szét nem szedem, mert megcsinálni úgyse tudom.

Sent from my keyBoard

(#20450) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Jól látom, hogy a Fanatec leépítette a teljes kínálatát az alsóbb árszegmensben? Felnéztem az oldalra és csak a 750€-s bázisegységet meg a hozzá való ketyeréket találtam.

Unokaöcséim PS4-et kapnak karácsonyra és apjuk tanácsot kért kormány ügyben.

Eddig a Thrustmaster T150-et találtam, minden más cucc 100k fölötti. A szomorú az, hogy kb csak ezeknek látni bármi értelmét, mert már ez a T150 is meglehetősen gagyi hatást kelt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.