Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) wolf033 válasza foki78 (#21949) üzenetére


wolf033
senior tag

Apróhirdetésnél írd be, hogy Logitech termék javítása.

(#21952) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Elég hülye kérés, de valaki nem tudná lemérni mekkora a G25 doboza?

(#21953) Joshi válasza HollyBoni (#21952) üzenetére


Joshi
titán

Nagyjából 50x50x50cm, de már rég nincs meg a kormányom doboza. :D

(#21954) muzzy válasza HollyBoni (#21952) üzenetére


muzzy
tag

43x33x32 egészen pontosan :)

(#21955) muzzy válasza foki78 (#21949) üzenetére


muzzy
tag

Brain75 a te embered :)

(#21956) HollyBoni válasza muzzy (#21954) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszönöm! :R

(#21957) #48967168 válasza arty (#21950) üzenetére


#48967168
törölt tag

A WB2-re vagy a GT2-re gondolsz? Mert az előbbi azért meglepne...

(#21958) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok. Tapasztalataitokat szeretném kérni kormány vásárlásban. Csak olcsóbb kategóriákat van lehetőségem megnézni, tehát használtban gondolkozom.
Íme a jelöltek:
Logitech Formula Force EX
Logitech Formula Vibration Feedback Wheel
Logitech Wingman Formula GP Force Feedback
Logitech MOMO Racing

Sajnos nincs túl bő választék az interneten kormány tesztekből, viszont az ajánlóban is fent szerepel a Formula Force EX és a MOMO Racing. A felsorolásból a két középső versenyző olcsóbb kategóriát képvisel, talán régebbiek is.

A Formula Force EX-ből több is akad a piacon, 4 - 8.000 között, 8000Ft-ért amiket adnak, azok újszerűek, van aki újnak is hirdeti.
A MOMO az általában a 10-12.000Ft körüli kategóriától indul, elvétve vannak olcsóbb darabok is, azoktól kicsit tartok, de 10.000-ért lehet kapni olyat, amire keveset használtat írnak, ráadásul még normálisan is le van fényképezve.
A MOMO mennyivel lehet jobb, mint a Force EX? Utóbbiból csak kapok 8000Ft-ért egy újnak mondhatót, míg a MOMO kicsit zsákbamacska, nem igazán passzolnak személyes átvételhez.
Valamint ott a pedál potméterével való probléma. Jártas vagyok némileg műszaki területen, tehát azért el tudnám végezni a karbantartását, csak jobb ha nem kell minden játék előtt szétkapni.
Miket kellene jobban szemügyre vetetnem a kormányoknál? Nyilván a fogáspontról kért éles kép támpontot adhat. Vannak akik szépen letakarítva fotózták, és vannak akik eléggé porosan. Utóbbi kategória talán kérdéseket vet fel, hogy nem használták, nem tudják micsoda kincs lehet és azért olcsó, vagy mert nem vigyáztak rá...

Köszönöm a válaszaitokat!

(#21959) arty válasza #48967168 (#21957) üzenetére


arty
veterán

Egyikse :) Nem fizetett a hivatalos licenszért a fanatec, ergo csak perjáték támogatás van - azaz a játékfejlesztőnek külön, kimondottan fanára meg kell csinálnia a játékát. És a sony a belsős cuccait ugy néz ki, nem csinálja meg - csak a hivatalosan licenszelt kormányokra. Röhej.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21960) sanyi02


sanyi02
tag

Üdv!
Azt szeretném megtudni, hogy ezért a Btech BJW-450 UNIVERZÁLIS VERSENY KORMÁNY-ért mennyit lehet elkérni :F

(#21961) Fehercsoki válasza sanyi02 (#21960) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Szerintem leginkább egy jelképes összeget...

Hurkafej: Szerintem egy újszerű Formula Force EX-el járnál a legjobban, az a legmegbízhatóbb, Momo elvileg jobb de több vele a baj. Sok mindent nem tudsz rajta nézni, működjön minden gomb és pontosak legyenek a potik a pedálokban, és persze minél jobb állapotú a külseje feltehetőleg annál jobban vigyáztak rá/kevesebbet használták.

[ Szerkesztve ]

(#21962) #48967168 válasza arty (#21959) üzenetére


#48967168
törölt tag

No ez derék, pedig a GT7-et (vagy mi lesz a neve) azért szívesen kipróbáltam volna... :(

(#21963) kozmy


kozmy
őstag

Érdekes ez a kis cikk [link]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21964) arty válasza #48967168 (#21962) üzenetére


arty
veterán

Várjuk meg a végét.... vicces lenne, ha a naaaaagy szimnek kikiáltott játékuk PONT nem támogatja a legjobb kormányt. De sony, bennevan.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21965) Hurkafej válasza Fehercsoki (#21961) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Köszi, akkor valószínű az általad ajánlottra teszem a voksom, így eléggé zsákbamacska a momo postával.

Esetleg arról nem tudni, hogy más logitech pedál jó-e hozzá? Van néhány kormány eléggé olcsón, vajon a csatolófelület ugyanolyan?
G25 pedállal
Persze én nem pont G25 pedálra gondoltam, az maga annyiba kerülne, mint a keret erre az egészre, hanem kicsit kommerszebb Logitech pedálokra.

(#21966) Fehercsoki válasza Hurkafej (#21965) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Biztosan meg lehetne oldani, hogy működjön más pedállal is, viszont szerintem hiába kötsz rá olyan pedált amin van kuplung, maximum 2 pedált érzékelne. Ha egy kormányhoz nem adnak pedált akkor szerintem azt jobb elkerülni, hiszen valószínűleg nem vigyáztak rá.

(#21967) Hurkafej válasza Fehercsoki (#21966) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Nem kell a kuplung, de a pedálokkal fellépő problémák miatt gondoltam a cserére. Csak egy példa volt a G25 pedál.

(#21968) Fehercsoki válasza Hurkafej (#21967) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Szerintem egyszerűbb megjavítani a pedált(poti tisztítás vagy csere), mint egy másik pedált működésre bírni.

(#21969) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok! :)

Tudnátok ajánlani olyan kormányt amihez külön van a váltó és esetleg 3 pedál ? A 3 pedál nem annyira szükséges inkább a váltó lenne az.

A keretem 10 ezer forint. Használt és új is jöhet illetve ha van valakinek eladó akkor priviben keressen :D :B

A tanácsokat köszönöm :R :R

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#21970) DigitXT válasza Pr3ciSioN (#21969) üzenetére


DigitXT
félisten

10K-ból külön váltó, kormány, és 3 pedál? Nem maradt le esetleg egy nulla?:F

(#21971) Fehercsoki válasza Pr3ciSioN (#21969) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Ha nem írtad el és valóban 10 ezer ft körül keresel ilyen kormányt, akkor esetleg a Logitech Momo jöhet szóba, azon van külön váltó, viszont szekvenciális.

(#21972) sanyi02


sanyi02
tag

Üdv!
Ha, valakit érdekel eladó egy ilyen Btech BJW-450 UNIVERZÁLIS VERSENY KORMÁNY dobozában, telepítő CD-vel! PC-n még nem használtam, csak PS2-őn, de azzal valamiért nem rezeg.
Árat priviben megbeszéljük, posta off.

(#21973) kozmy válasza sanyi02 (#21972) üzenetére


kozmy
őstag

Itt hirdetni szigoruan tilos :(

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21974) sanyi02 válasza kozmy (#21973) üzenetére


sanyi02
tag

bocsi, nem tudtam :R

(#21975) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van nálam egy G29 kormány, de valami nagyon nem stimmel vele. Próbáltam már 2 játékba is, egyik F1 2014 másik Project Cars, de elég fura dolgokat művel az FFB.
Konkrétan megyek egyenesen vele, mindegy hogy lassan vagy gyorsan, egyszerűen elkezd rázni a kormány elég erősen. Illetve ha rámegyek a rázókőre vagy fűre, akkor nincs FFB hatás.
V-Sync On - OFF ezt is próbáltam ,de ugyanúgy semmi javulás.
Próbáltam több USB portot, Win x64-em van, illetve a legfrissebb Logitech Gaming software van fent. De nem tudok rájönni hogy melyik beállításom a rossz!
Szerintetek fel kellene raknom a Logitech Game Controllers-t, amit a G27-hez használtam? És ott kellene esetleg valamit állítani?
Mert pl. FFB erősségét a Logitech Gaming Software-be nem is tudom állítani, amit nem nagyon értek hogy miért van. Game Controllers Software-be simán lehetett a G27-nek.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#21976) Bélaaaa válasza jozsi252 (#21975) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Pont 2 olyan játékkal próbálod, aminek alapból szar az FFB kezelése.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#21977) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Tegnapi napon beszereztem a Project Cars játékot PC-re.

Szerencsémre elég sok kormányt támogat...ahogy nézem.

Ezek közül rendelnék...csak nem tudom, hogy melyik lenne jó.

Olvastam az összefoglalót és a G27 tényleg jónak tűnik de annyit nem szánnék a célra.
200-300 euró közötti összegre gondoltam.

Ebben az árkategóriában melyik lehet az ár/érték bajnok ?

Segítséget , javaslatokat előre is köszönöm.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21978) jozsi252 válasza Bélaaaa (#21976) üzenetére


jozsi252
veterán

Assetto Corsa-val is ugyanaz a helyzet, nem értem mi lehet a gond. :((

iPhone 13 Pro Max

(#21979) Joshi válasza Borisz76 (#21977) üzenetére


Joshi
titán

Egy Thrustmaster T300 jó vétel lenne 200-300€-ért, kérdés hogy tényleg van-e ennyiért pedállal együtt.

(#21980) arty válasza Borisz76 (#21977) üzenetére


arty
veterán

- ha később kuplung + H váltó kellene, akkor G29, váltót meg veszel hozzá később (ha jól láttam a g29 is befért 300 alá)

- ha kuplung + H váltó nemérdekel, akkor T300 (sajne ezt kuplungos, h váltós cuccra bővíteni még 2-300 eur lenne, a g29 ellenben egy 50-60 eurós kis váltó addonnal máris készen állhat)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21981) Borisz76


Borisz76
veterán

Köszönöm szépen.
Kicsit utánuk olvasok és nézek róluk 1-2 videót is.
Aztán meglátom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21982) jozsi252


jozsi252
veterán

Előrébb jutottam az FFB hibával kapcsolatban. És arra jutottam hogy egyre szánalmasabb amit a Logitech művel!

Felraktam a legfrissebb Gaming Software-t a kormányhoz, ami most a 8.83.85 lenne. De ugye ezzel az összes próbált játék rossz volt. Letöröltem, és felraktam a 8.82.151-es drivert, amibe ugyan nem lehet állítani a kormány elfordulást :F Viszont itt már az összes játéknál jó az FFB!

Szóval Május eleje óta nem voltak képesek Loginál kijavítani ezt a driver hibát, mert a 8.83.85-öt akkor adták ki.. Így akkor tuti hogy driver hiba miatt nem működik jól az FFB. Szóval akinek ilyen gondja lenne, az rakjon fel régebbi drivert.

iPhone 13 Pro Max

(#21983) guftabi96 válasza guftabi96 (#21841) üzenetére


guftabi96
addikt

(#21984) kamionosmate


kamionosmate
újonc

Sziasztok

Sikerült beszereznem nem olcsón egy G27-t, de úgy tűnik a kuplung pedál nem aktív, van ötlet, hogy mi lehet a baj vagy merre induljak?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#21985) Joshi válasza kamionosmate (#21984) üzenetére


Joshi
titán

"...vagy merre induljak?"
Semmilyen esetre se a Dunának. ;]

(#21986) kamionosmate válasza Joshi (#21985) üzenetére


kamionosmate
újonc

Erre figyelek köszi a támogatást:)

(#21987) Joshi válasza kamionosmate (#21986) üzenetére


Joshi
titán

Konkrétan mi a jelenség? Abszolút nem reagál a pedál lenyomására?

(#21988) kamionosmate válasza Joshi (#21987) üzenetére


kamionosmate
újonc

pontosan
sem a kuplung sem a váltó nem reagál
ma vettem kéz alól először dugtam össze, esetleg a vezetékeket lehet összecserélni?
köszi
m

[ Szerkesztve ]

(#21989) kozmy válasza kamionosmate (#21988) üzenetére


kozmy
őstag

Helyedbe lennék vissza vinném, ott lehet egy pár opció ami miatt nem működnek a dolgok.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21990) kamionosmate válasza kozmy (#21989) üzenetére


kamionosmate
újonc

Ezt tervezem.
Nincs kizárva, hogy én bénázok, nem lehet, hogy van valamilyen beállítás, amit nem csinálok meg?
Vagy ha összedugtam, akkor mindennek be kell jelentkeznie rögtön? esetleg egy kiválasztás ami nélkül nem reagál vagy mit tom én..

(#21991) kozmy válasza kamionosmate (#21990) üzenetére


kozmy
őstag

Ha össze dugtad akkor egyből mindennek működnie kell, különleges műveleteket nem kell csinálni.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21992) neilszab válasza kamionosmate (#21990) üzenetére


neilszab
őstag

Driver-ben, vagy játékban nem megy?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#21993) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Most szereztem be egy G25-öt. Minden szuper, de tolatni nem nagyon tudok. :D Nem találom a fokozatot, merre lenne?

(#21994) mesy0522


mesy0522
újonc

Sziasztok.Valki tudna nekem segiteni abban h vettem egy Thrusmaster T80 as kormányt ps3 ra.Elinditottuk vele a Granturismo 6 ot és a gázpedálokat nem érzékeli.Csak a kormányon érzékeli a gázt meg a féket!
Hiába állitjuk be nem érzékeli a gázpedálokat!Valaki tudna nekem segiteni h mi lehet a baj.Ja és pc leteszteltük és ott minden müködik.Elöre is köszi

(#21995) DigitXT válasza HollyBoni (#21993) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem akarok vészmadárkodni, de az szokott először beszarni a váltóban.:R

(#21996) arty válasza DigitXT (#21995) üzenetére


arty
veterán

viszont még én is meg tudtam javítani, kb 1 óra alatt :) pedig nálam nagyobb antitalentum kevés van :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21997) wolf033 válasza HollyBoni (#21993) üzenetére


wolf033
senior tag

Ha csak nem tudod merre van, akkor lenyomod és jobbra, hátra. Ha hiányzik a fokozat akkor passz. :)

(#21998) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Sziasztok!

Thrusmaster T300 kormány garanciája csak a pedállal együtt érvényes? Vásároltam külön egy Fanatec pedált és így feleslegessé vált. :U

[ Szerkesztve ]

Én vagyok M3nyus!

(#21999) HollyBoni válasza wolf033 (#21997) üzenetére


HollyBoni
veterán

Így mindig hatosba vagy üresbe tolja, akkor gondolom meghalt.

(#22000) This_is_Ice válasza M3nyus (#21998) üzenetére


This_is_Ice
tag

Amennyiben nem közvetlenül a gyártótól vetted, akkor csak egyben érvényes sajnos. Kisker gari átka...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.