Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) Sörike


Sörike
tag

Sziasztok! Még régebben akartam összekötni egy kéziféket a G27 váltómhoz, d ebalul sült el a dolog. Kiszakítottam a nyákot. Szerintetek forrasztó cinnel ki tudnám pótolni? Jelenleg nem érzékeli a gép a sebességeket, szóval sürgős lenne, és nincs nagyon pénzem most javíttatni.
Itt van pár kép miről is lenne szó:
http://kepfeltoltes.hu/160529/DSC_0478_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160529/DSC_0476_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#21902) n000rbi válasza Jim74 (#21891) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ehhez mit szólsz? Opcionálisan kiegészíthető a váz, ha tényleg normális üléssel akarnád használni, de akkor nyilván ugrott az összecsukhatóság.

[ Szerkesztve ]

(#21903) Jim74 válasza n000rbi (#21902) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R, ez sem rossz...

(#21904) Chrys_ válasza n000rbi (#21902) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez egy jó stand, de igazából akkor, ha mindkét oldalán van plusz merevítés. Ezt én a kiegészítő váltótartókkal értem el. Egy Fanatec wheel stand-t cseréltem le erre, nem bántam meg. Persze az összecsukást el lehet felejteni, ha a kiegek hozzá vannak szerelve. Nekem is egy olyan tartó kellett, amihez nem kötelező a szék. A hagyományos gurulós széket összekötöm vele egy egyszerű gumipókkal :)

(#21905) wolf033 válasza Fehercsoki (#21890) üzenetére


wolf033
senior tag

Mivel több hónapja használom így simán merem ajánlani. Nem csúszik semerre, bár nekem szőnyegen van a fotel is meg az állvány is. Biztos nincs olyan merev mint egy zártszelvényből épített cockpit, na de nem is foglal akkora helyet. Nekem az volt a lényeg, mivel nappaliban van a cucc, hogy ha nem használom akkor be tudjam dobni egy sarokba az állványt.

Jim74

Gyere el hozzám és kipróbálhatod H váltóval.

(#21906) motown5l válasza Sörike (#21901) üzenetére


motown5l
senior tag

szerintem csak hidald at egy darab burkolt vezetekkel.

(#21907) Jim74 válasza wolf033 (#21905) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, lehet, hogy élni fogok a lehetőséggel ;)

(#21908) Kadzsor válasza neilszab (#21835) üzenetére


Kadzsor
csendes tag

Köszönöm a segítséget, végül vettem egy DFGT-t 2 és fél év garival.

(#21909) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

Lecseréltem a DFGT kormányomat (másodszor is megadta magát) egy G29-re. Szeretnék tanácsot kérni a helyes használatról. Mikor szabad rádugni a gépre (kikapcsolva, vagy menet közben is) , illetve érdemes az alaplapi USB-t használni (minőségi alaplap), vagy a ház USB csatlakozójára is ráköthetem?

A DFGT-t házra kötve használtam és menet közben dugtam rá, illetve húztam le, nem tudom, ez tette e be a kaput?

Köszi!

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#21910) Fehercsoki válasza Forestgreen (#21909) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

USB-s eszközök csatlakoztatása előtt nem kell kikapcsolni a gépet, ez nem teheti tönkre a kormányt. Teljesen mindegy, hogy melyik USB csatlakozót használod.

(#21911) arty válasza Fehercsoki (#21890) üzenetére


arty
veterán

Ellenvélemény is legyen - a wheelstand pro középső rúdjától nagyon féltem, de anyagilag nem tellett komolyabb cockpitre és belevágtam. Észre se veszem, hogy ottvan, egyáltalán nem zavar.

Nagy (ellen)rántásoknál viszont meg tud billenni, csúszni.

És, hogy az üléstémában is ellenkezzek: ikea-s relax fotelből nyomom, kényelmesebb, mint egy autó :))

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21912) ZoliGamesHD


ZoliGamesHD
tag

A Driver San Francisco-ban valakinek sikerült beállítani a kormányt ?

youtube.com/user/zoligameshd

(#21913) Dzsidzsi32 válasza Jim74 (#21877) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Fehércsoki által linkelt hardveraprós hirdetés feladóját keresd meg. Wheel Stand et is csinál. Konkrétan minden igényt kielégít. Van speciel F1 váza is :) Atom stabil amit csinál. Az enyémet is ő csinálta. Igaz az enyém majd egy mázsa :D Szóval fordulj hozzá bizalommal ;)

(#21914) HaJo90


HaJo90
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek. Környezet: Windows10, Logitech G25.

Engem is elkapott a Win10-es automatikus Logitech driver frissítés, le is töröltem az újat, visszaraktam az aktuálisan elérhető legújabb verziót a hivatalos oldalról, ami frissebb, mint korábban volt nekem... Azóta szívok vele.

Profiler-ben 900° van beállítva. Assetto Corsa-ban újrakalibráltam, 900°, a controller settingsben tökéletesen működik. Játékban nevetségesen kevés kormányfordítással kell vezetni (kb. mintha 270° lenne). Admin módban sem jó.

Megnéztem máshol is, rFactor2-ben autónként állítható, hogy hány fokot forduljon, ami alap esetben nem működik, viszont admin módból indítva tökéletesen működik ugyanez a funkció.
Automobilistában sem normál userként, sem adminként nem működik ugyanez.

A szokásos lépéseket megtettem, gép újraindítás, másik portba átdugás (ettől meghülyült és a drivert is újra kellett rakni), stb.

Nagyon gyanús, hogy valami jogosultsági probléma lehet, mert kívülről nem tudják a játékok szabályozni az elfordulást, pedig az "Allow games to change settings.." be van pipálva a profilerben.

Valakinek nincs ötlete, vagy 2016. március 16. előtti Logitech drivere?

Köszi előre is.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#21915) vlevi válasza HaJo90 (#21914) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Valakinek nincs ötlete, vagy 2016. március 16. előtti Logitech drivere?"
A g25-öshoz a letöltések között még mindíg azt az lgs510-t tölti le, amit már vagy 3 éve. Ha jól látom.

[link]

Ezzel nekem eddig még nem volt gondom win10 alatt.
A későbbi logitech gaming izék valóban nem ismerik fel a g25-öt, csak ez. De ez megy rendesen win10 alatt is.

Vagy, azóta törént valami csoda, és mégis változattak a driveren?

[ Szerkesztve ]

(#21916) HaJo90 válasza vlevi (#21915) üzenetére


HaJo90
csendes tag

Változott, 2016. március 14-én (elírtam, nem 16), igaz, csak keveset, ezért a fő verziószám (5.10) maradt.

[ Szerkesztve ]

(#21917) Joshi válasza HaJo90 (#21916) üzenetére


Joshi
titán

Már évek óta 5.10.127 a verzió száma szóval nem tudom min változtattak, a feladási dátum az más.

[ Szerkesztve ]

(#21918) HaJo90 válasza Joshi (#21917) üzenetére


HaJo90
csendes tag

Nem tudtam, hogy mi volt a régi minor verzió, ezek szerint sajnálatos módon azt is meghagyták, nem tudom miért. Maga a driver tényleg változott (SDK része), a "nagy" RaceRoom frissítés után pl. Logitech driver frissítés nélkül nem engedett kormányfokot állítani, amíg nem frissítettél, és ezt rendszeresen reklámozta is. Ezzel egy időben elcseszett sok mindent az rFactor2-ben, és az Automobilistában is, amit a játékok részéről kiadott frissítések hoztak helyre. Én emiatt nem is raktam fel inkább..

[ Szerkesztve ]

(#21919) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra a Fanatec Clubsport Wheel Base V1 + BMW kormány kombóm elkezdett hülyéskedni és néha mintha megnyomta volna egyszerre az összes gombot. Ma újra megnéztem és olyan volt, hogy nem vette be a váltást néha, vagy csak magától elkezdte állítani a fékerő elosztást. Gondoltam leveszem a kormányt, hátha az érzékelőnél nem oké valami és szétcsúszott. Miután azonban visszatettem, már egyáltalán nem érzékel egy gombot sem. Az elforgatás működik, csak a gombok nem.
Tegnap frissítettem a legújabb driver / frimware kombóra.

Találkozott esetleg már valaki hasonlóval?

(#21920) vlevi válasza HaJo90 (#21918) üzenetére


vlevi
nagyúr

A réginek nem volt alverziója. Csak simán 5.10 De a telepített drivernek valóban 5.10.127
Dátuma 2010.6.14
Kicsit régiecske, de működik :)
Felrakom a google driveomra.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21921) Joshi válasza HaJo90 (#21918) üzenetére


Joshi
titán

+ (#21920) vlevi

Ahogy írtam már évek óta 5.10.127 a driver verziószáma, az alábbi képet 2014.7. hóban linkeltem, de ahogy a képen is látszik 2010 óta nem változott a kormányos driver. Ebben a hsz-ben 5.00.182-es verziót írnak ami 2007-ben volt, 2010 óta nem nyúlt a driverhez a Logitech. Ja és mindig volt alverzió is, csak a fájlnévben soha nem tüntették fel az utolsó három számjegyet.

(#21922) HaJo90 válasza vlevi (#21920) üzenetére


HaJo90
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, ezzel most jól működik nekem. :)) :R :R

Joshi: Nem célom másokat meggyőzni olyanról, amiben nem akarnak hinni, de a legújabb drivernek, és a fórumba feltöltöttnek azonos verziószám mellett más a mérete.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#21923) vlevi válasza Joshi (#21921) üzenetére


vlevi
nagyúr

"alábbi képet 2014.7. hóban linkeltem,"
Igen, akkor még az volt, mint ahogy 2015 októberben is (én akkor tettem fel a win10-t, akkor telepítettem a drivert). De az, ami most elérhető a logitech honlapján, az ezek szerint mégis más.
Kocsimagoltam telepítőt, és szerintem csak a LogitechSteeringWheel.dll tér el a többitől, mert annak a dátuma 2016.03.07, a többi file valóban 2010-es évjáratú.

(#21924) Joshi válasza vlevi (#21923) üzenetére


Joshi
titán

Lövésem sincs hogy min változtattak, de nagyon nem kellett volna mert érdemi változás nem történt. Nem olvastatok külföldi fórumokat ez ügyben? Nekem az a furcsa hogy automatikusan feltelepítődött ez a frissítés, általában nem szokott ilyen történni Logiéknál.

(#21925) -Solt- válasza vlevi (#21923) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem más, csak most már hivatalosan is támogatott a W10.

www.smart-bus.hu

(#21926) Sörike


Sörike
tag

Újra hello mindenkinek! Próbálgattam össze tenni a kormányom váltóját, és ki is próbáltam, de az a gondom, hogy a gépem amikor bedugom a kormányt a gépbe, akkor Logitech Driving Force-ként ismeri fel G27 helyett. Valaki nem tudom rá valami megoldást? Többször is újra tettem a drivert, hibaelhárítást is nyomtam, de semmi. Eszközkezelőben, Hardverek között G27, de driverben, meg kalibráládnál Driving Force :c

(#21927) wolf033 válasza Sörike (#21926) üzenetére


wolf033
senior tag

Nekem driver újratelepítés megoldotta. Töröld ki a logi mappát is teljesen.

(#21928) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Sziasztok!

Fanatec V3 pedálszettet szeretnék közeljövőben vásárolni viszont nem tudom eldönteni hogy a damper kit -et megvegyem e hozzá. Akinek esetleg van írna róla pár szót?

Én vagyok M3nyus!

(#21929) Chrys_ válasza M3nyus (#21928) üzenetére


Chrys_
addikt

Szerintem nem nagyon kell hozzá, nálam kb. minimális beállítással van a fékpedálon. Gázra nem tennék semmi esetre sem. Inkább spórold meg azt a pénzt és költsd el iRacing-re, vagy sörre, mindkettővel jobban jársz :)

(#21930) This_is_Ice válasza #48967168 (#21830) üzenetére


This_is_Ice
tag

Beszéltem velük pár napja, azt mondták, hogy a disztribútor tovább küldte, már a gyártónál van. Jövő héten már egy hónapnál járunk :U

(#21931) M3nyus válasza Chrys_ (#21929) üzenetére


M3nyus
aktív tag

Köszi, megfogadtam a tanácsod ;)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok M3nyus!

(#21932) cselt válasza cselt (#21919) üzenetére


cselt
senior tag

Megválaszolnám a saját kérdésem, miután írtam a supportnak, hátha valakinek lesz hasonló gondja.

A probléma, hogy a gyorscsatlakozóban lévő kis tüskék közül az egyik eltörött. Mivel nekem már nem garanciális a javítás, ezért csak szervizelést tudtak felajánlani, ami 63€ fixen plusz a szükséges anyagköltség plusz a szállítási költség.

Ennek fényében mondjuk elgondolkodtam rajta mennyire érdemes elküldeni, mert ez egyben már elég jelentős összeg, főleg úgy, hogy közben találtam egy oldalt, ahol szépen leírják, hogy hogyan lehet ezt a hibát házilag javítani, mert másoknál is viszonylag gyakran előjött.

(#21933) #48967168 válasza M3nyus (#21928) üzenetére


#48967168
törölt tag

Én anno 2db-ot rendeltem a fék és a gáz részére. A gázon élvezhetetlen, nem tudsz heel-to-toe-zni, úgyhogy oda nem ajánlom, de a féken nekem 30-40%-os keménységgel mind Assetto-ban mind Dirt-ben nagyon jól működik...

(#21934) lanszelot


lanszelot
addikt

Milyen kormány, ami:
pc - ps4 - xbox one kompatibilis, és jó fajta
játékok: project cars , ETS2 , ATS , forza , majd az új GT ps4-en ...stb
Trustmaster-eket néztem, jó lenne /gondolom, mert még sose próbáltam/, viszont egyik se multi platformos
összes Logitec -nek baja van az ets, ats -el
pl a logitec g29 pocsék! Nagyon rossz a játék kompatibilitás módja /pl euro truck 2 , american truck borzalom/ , és nem multi

Kérlek ne azt bizonygassátok, hogy milyen jó a logitec , mert próbáltam, nekem pocsék, és kész.

(#21935) Fehercsoki válasza lanszelot (#21934) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Konkrétan milyen problémád volt a G29-el?(nem akarok semmit bizonygatni, csak kíváncsi vagyok)

(#21936) lanszelot válasza Fehercsoki (#21935) üzenetére


lanszelot
addikt

A pedállal volt probléma.
A fék és a gáz egy pedálon van. Alap helyzetben full féken van, félig benyomod a pedált akkor ott ér véget a fék, és onna nkezdődik a gáz. Mindenkinek baja van vele, és semmilyen trükközés, vagy állítgatás nem működik. 2 nem logitech kormánnyal néztem, semmi baja, tökéletes.
Megtaláltam a youtube -os videot és itt egy forum, semmiylen megoldas nem müködik amiket irtak. A készítők nem reagálnak a fórumokra több éve. Logitech szintén. Több logitech kormánynak van ez a problémája, és csak is a logitech kormányoknak.
No meg a shift 2 -ben a g29 nem működik. A wrc5 -ben is volt vele probléma az elején g25-el...tehát van valami a logitech driverében amit a játékok nem szeretnek.
Utálok pöszölni, bedug - játszik, ez kell nekem.

[ Szerkesztve ]

(#21937) kelekyle válasza lanszelot (#21936) üzenetére


kelekyle
őstag

Először kérdezz itt mióta idióta videók és fórum bejegyzés alapján ítélsz meg valamit.
Semmi probléma nincs vele. Inverz tengelyt be kell kapcsolni és hibátlanul megy. DFGTm van és elég sokat ATS és ETSezek.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#21938) arty válasza lanszelot (#21934) üzenetére


arty
veterán

"Milyen kormány, ami:
pc - ps4 - xbox one kompatibilis, és jó fajta
játékok: project cars , ETS2 , ATS , forza , majd az új GT ps4-en ...stb
Trustmaster-eket néztem, jó lenne /gondolom, mert még sose próbáltam/, viszont egyik se multi platformos"

Nincs olyan kormány, ami egyszerre mindkét konzolon teljes kompatibilitással bír. Ahoz két kormány kell :(
Ezt köszönd a két konzolgyártónak - csak ugy lehet a gépükkel kompatibilis a kormány, ha a másik gépén NEM megy. (fanatec-el senki ne jöjjön, az csak bizonyos játékokban megy ps4en)

Ha 1 kormány lesza vége, akkor a következőképpen agyalhatsz:
- forzák mostantól valszeg jönnek pécére is, tehát azokhoz TALÁN elég a pécétámogatás és játszhatod is őket (ha tényleg jönnek és ha lesz kormánytámogatásuk... egyelőre a forza apexben nincs!)
- ps4 gt-je tuti nem jön pécére (nem is akkora baj, amekkora mosléknak tűnik egyelőre), tehát a ps4 kompatibilis kormányt nem tudod megkerülni

-> http://www.thrustmaster.com/en_US/products/t300-ferrari-integral-racing-wheel-alcantara-edition + TH8A váltó ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21939) Joshi válasza lanszelot (#21936) üzenetére


Joshi
titán

Nekem G25 van és a kedvedért letöltöttem a virágbolti ETS2 v1.23.4.2s verzióját, ami hibátlanul működik még inverzre se kellett állítanom. Azért nem mert az én pedálom PTR Load Celles Leo Bodnar kábellel külön usb-vel csatlakozva a PC-hez. De ahogy előttem is írták, a pedált állítsd inverzre és elvileg jó lesz.

(#21940) RaGi91 válasza lanszelot (#21936) üzenetére


RaGi91
senior tag

Illetve az se hátrány, ha a pedálok nem combined/kombinált módban vannak, hanem separate/külön módban.

(#21941) lanszelot válasza arty (#21938) üzenetére


lanszelot
addikt

Igen, én is a t300-as szériát néztem, váltó viszont nekem nem kell. Próbáltad?
A gondom még a támogatással van. Ugye rengeteg játék alig támogat pár kormányt, és amit ajánlottál nem tudom mennyire van az alap listákban. Az alap t300 az mindig benne van, de nem tudom ez mivel jobb, vagy több annál. Viszont ehhez még néztem a pedál szettet, mert nem tűnik valami jó pedálnak amit adnak hozzá.
Illetve tartósságban milyen?
Mert a G29-et kevesebb mint egy hónap alatt kukára vágtam, vissza is kaptam a pénzt. /nem ismerte fel a ps4/

kelekyle és Joshi :
kérlek legközelebb olvassatok:
"Kérlek ne azt bizonygassátok, hogy milyen jó a logitec , mert próbáltam, nekem pocsék, és kész."
Próbáltam, és nem tört játékkal, és egy trágya a logitech. Nem lehet beállítani sehogy. A g25 pedig már őskövület.
Engem, személy szerint nem érdekel a logitech, használjátok egészséggel.

(#21942) Joshi válasza lanszelot (#21941) üzenetére


Joshi
titán

Én nem azt bizonygatom hogy a Logitech mennyire jó kormány, hanem azt hogy igenis működik az ETS2-vel. ;] De olyan is írt neked aki DFGT-vel használja az ETS2-őt szóval az ön készülékével van valami gubanc. Egyébként pedig miért lenne más az eredeti mint a tört? Szerintem a tört az csak hátrány. Hozzáteszem hogy eddig az összes autós játék működik nekem ami PC-és.
De feltehetted volna a kérdésed már az elején is úgy, hogy milyen kormányt ajánlanátok a Logitechen kívül? Erre nem nehéz válaszolni mert csak két gyártó kormánya üti meg a mércét, a Fanatec és a Thrustmaster.

ui.: általában olyan játékok nem támogatnak kimondott kormány típusokat, amelyek arcade jellegűek mint pl Need For Speed és hasonlók. Ezeket jobb gamepad-el játszani.

[ Szerkesztve ]

(#21943) wolf033 válasza Joshi (#21942) üzenetére


wolf033
senior tag

User problémával nem lehet mit kezdeni. Semmi baja a Logi kormányoknak se az ETS-el se az ATS-sel se AC-val se stb, stb, stb-vel.

(#21944) arty válasza lanszelot (#21941) üzenetére


arty
veterán

nem olyan rossz az a pedál... (nekem a tx van (nem t300), ugyan ezzel a rimmel amit ehez is adnak, ill. egy t500 pedálszettjével és persze a th8a-val)

eddig ment mindennel a kormány, kivétel a ferrari racing legends... az csak a logitechekkel akart, ill. az f430al.
ilyen ets2 stb, persze h megy, de h egy régi nfs-el menne-e, nemtom. szimekkel kevésbé szokott gond lenni.

tartósság... 2 év garival veszed ;) annyit kibír ;)
10 év mulva majd kiderül, h kiknek van még meg... (g25/27el vannak mára tapasztalatok, momoval, dfgtvel - ezek egész tartósak)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21945) lanszelot válasza arty (#21944) üzenetére


lanszelot
addikt

Köszönöm szépen :) :R

(#21946) Joshi válasza lanszelot (#21945) üzenetére


Joshi
titán

Idézlek: "Utálok pöszölni, bedug - játszik, ez kell nekem."
Biztosra veszem hogy idővel a Thrustmaster T300-al is problémáid lesznek. El tudom képzelni mit művelhetsz a kormánnyal ha nem engedelmeskedik. ;]

(#21947) #48967168 válasza arty (#21938) üzenetére


#48967168
törölt tag

Bocsi, lehet hogy le vagyok maradva, de melyik programmal nem megy a Fana PS-en?

(#21948) Trialbiker


Trialbiker
tag

Sziasztok. Van egy Thrustmaster t150es kormányom. Dirt rallyt játszom vele. Az lenne a kérdésem hogy a gombokat át lehet-e programozni hogy a játék az Xet, Xnek mutassa ne button6-nak stb. Mert elég zavaró így a menüben a navigálás.

Samsung Galaxy A72

(#21949) foki78


foki78
újonc

Sziasztok!

Logitech DFGT-m motorja szorul valamiért. A gombok működnek de a kormányt tekerésre nem érzékeli, sokkal nehezebb lett eltekerni.

Van valaki esetleg aki ilyen kormányok javításával foglalkozik és elvállalná a javítását?

(#21950) arty válasza #48967168 (#21947) üzenetére


arty
veterán

driveclub-al pl nem megy, ill a gt-vel se fog valszeg ... (egyelőre legalábbis csak hivatalosan licenszelt kormánytámogatást ígérnek... mocsokszoni :( )

(#21948) Trialbiker: nem

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.