Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) guftabi96 válasza laci_8519 (#20099) üzenetére


guftabi96
addikt

Stabilitással nincs gond, inkább még a csúszást kell megcsinálni, meg a lábaim alá is kell valami, mert a 46-os tappancsaim nem érnek fel a pedálokig a földről :DDD
Holnap lecsiszolom, lefestem. meg ahol felcsavarozom a pedálokat, ott még nagyobb lyukat kell fúrni, mert a sok hegesztés pont annyival húzta el az egészet, hogy ott nem tudom betekerni a csavarokat.

Ja tényleg, a gáz fordítva van :B

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#20102) laci_8519 válasza guftabi96 (#20101) üzenetére


laci_8519
tag

Látni is a képen mint ha egy kicsit magas lenne, de azt hittem, hogy optikai csalódás. :)

(#20103) guftabi96 válasza laci_8519 (#20102) üzenetére


guftabi96
addikt

Nem tényleg az. Magasra akartam eleve, tehát eddig is az volt a terv, hogy kell a lábam alá valami, csak kicsit elszámoltam magam, és 3-4 centivel magasabb lett a tervezettnél. Mindegy, megoldom. Nem rossz amúgy. Mondjuk fura, hogy sokkal könnyebb így nyomni a pedálokat. Főleg a gáznál érzem, hogy sokkal könnyebben benyomható. De összességében bejön. Majd festés után lefotózom(/videózom).

#KeepFightingMichael

(#20104) laci_8519 válasza guftabi96 (#20103) üzenetére


laci_8519
tag

Lehet, hogy én is csinálok valami ilyesmit, garancia már úgy is lejárt.
Pedál keményítésre meg vannak szerintem módszerek a neten, nem árt szétnézni.
Mintha egyszer láttam volna olyasmit, hogy a rugó közé tettek valamit, de már nem emlékszek hol láttam és mi volt az.

[ Szerkesztve ]

(#20105) guftabi96 válasza laci_8519 (#20104) üzenetére


guftabi96
addikt

olcsó volt nagyon.
Inkább a hegesztéssel volt nálunk a szívás. Ugye ki volt minden mérve, de mire össze lett hegesztve, addigra elhúzta.
Nyilván ha pl valaki meg tudja neked varrni lánggal, akkor ott kisebb valószínűséggel lesz ilyen gond.

20db hegesztőpálcát vettem, de szerintem a fele se fogyott el. 32 ft volt darabja asszem.
3m 30*20-as 2-es falvastágú zártszelvényt használtunk, ez is olyan 1300ft körül volt.
Kellett még pár 6-os csavar, hozzá anya, sima alátétek, pár fakötésű alátét.
Ezen kívül két darab laposvas, aminek kivágtuk a közepét (ezzel lehet állítani, hogy mennyire akarod dönteni).
illetve kb 7cm szögvas.
Asszem kb ennyi volt az egész.
Ja, meg ugye a festék, de az van itthon (és van egy olyan sejtésem, hogy az nem fekete, hanem zöld, de az már nem érdekel).

összesen szerintem olyan 2000-2500Ft-ból ki lehet hozni, feltéve, hogy van otthon flex, fúró, hegesztő.

A pedál nekem még garanciás, és én se találtam sehol matricát, vagy ehhez hasonlót.

#KeepFightingMichael

(#20106) laci_8519 válasza guftabi96 (#20105) üzenetére


laci_8519
tag

Én már egyszer szétszedtem az enyémet és itt sem volt sehol matrica.
Szerszámok megvannak hozzá, ismerős meg van aki CO-val meg tudná hegeszteni.

És tényleg nem drága hozzá az anyag. Majd ha kész lesz egy képet töltsél fel azért. :)
Jövő héten én is nekilátok az enyémnek. Ha csak nem jön közbe valami.

Már csak egy jó szekis váltót kéne valahogy legyártani.
Herry's Products sajnos jelenleg nem csinál csak H váltót, de azt is befejezi egy időre.
Amik vannak azokat megcsinálja és annyi volt. Múlt héten váltottunk néhány üzenetet ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#20107) guftabi96 válasza laci_8519 (#20106) üzenetére


guftabi96
addikt

gondolom rájött, hogy ha tényleg minőségi cuccot akar csinálni, akkor nem éri meg neki, mert még lehet többet költ rá, mint amennyiért el tudja adni.
Az időről meg ne is beszéljünk.

#KeepFightingMichael

(#20108) laci_8519 válasza guftabi96 (#20107) üzenetére


laci_8519
tag

Talán 1 év is lesz mire szekis váltót is fog csinálni, de jelenleg nem profitál annyit a dolog, hogy megérje.. Mondjuk nem csodálkozok, mert nem egy nagy fejlesztő brigádról van szó, és az is idő mire egyáltalán elkészülnek a váltók. Van aki több hónapja vár rá.

Vannak ezek a TH8A váltók, de nem akarok annyit kiadni csak egy váltóra. 50K körül van az áruk, már ha találni egyáltalán. Aprón van fent most 2 is, de használtat meg nem akarok venni.
Talán megpróbálkozok egyet összerakni, amúgy is vannak jó műszaki érzékkel megáldott ismerőseim, majd befogom őket is. :D

(#20109) RECSKA válasza laci_8519 (#20108) üzenetére


RECSKA
veterán

Vagy veszel 10ert g25 valtot, 5ert meg egy atalakitot. ;)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20110) laci_8519 válasza RECSKA (#20109) üzenetére


laci_8519
tag

És átalakítót hol találok, vagy mi annak a neve?

(#20111) laci_8519 válasza RECSKA (#20109) üzenetére


laci_8519
tag

Ezt találtam, nem is drága és ingyenes a szállítás. [LINK]
Ez jó lenne hozzá, ha veszek egy G25 váltót?

[ Szerkesztve ]

(#20112) ozoli78 válasza kinghaxor (#20097) üzenetére


ozoli78
tag

Neharagudj de amit írtál a G27 ről abból nem gondoltam ,hogy bármilyen vitát érdemes lenne veled elkezdeni.
Amiket eddig tekertem és nem csak 20-30 percig :)

DFGT(1,5 év) vel kezdtem utána G27(2év,nixim és leo kábel) most T500(fél éve V2 pedállal ,F1 és GTE rim)
CSW base 1 et sikerült kipróbálnom egy barátom jovoltából 1 hétig F1 rim mel.

Most ha az anyagát kinézetét nem nézem akkor a G27 effekteket tekintve szerintem partiban van a T500 al oké kisseb gyengébb hangosabb ,de mint kormány nagyon megállja a helyét..
Mondjuk ettől ki akadok gyengébb ugy sem tekered fel maximumra az ffb t.
A fanatec nekem nagyon lightos gyenge motor gyenge effektek, azzal nem érzem ugy az ut egyenletlenségeket.

Gyorsabb ugy sem leszel egyik kormánnyal sem ami számíthat az a pedál de az egy másik sztori.
Mondjuk szerintem a g27 pedálja egy kis moddal (nixim) simán veri a T500 ét.

Ezeket ismerve nekem nagyot nőtt a G27 a szememben és ha ilyeneket olvasok mint amit írtál ez a minimum reakcióm.

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#20113) Enton válasza guftabi96 (#20098) üzenetére


Enton
addikt

Királyul fest, ha G25/G27 lesz a következő kormányváltáskor akkor a pedáljait én is meg akarom így forgatni, ezért is volt videóm róla elmentve hogy tudjam majd hogy/smint a szétszedés. De szerenyére példás a felépítése egyszerűség terén, könnyen szétszedhető.

(#20112) ozoli78:

Ha sikerül már összekuporgatnom kormányra akkor szeretnék ilyen szíjjas Fanatech GT2-GT3 kormányt lőni magamnak, nagyon bejön kinézetre is meg sok gomb is van a kormányon ami nekem hasznos tud lenni. Aztán hozzá CSP V1-V2-ő valamit ha lesz eladó az is. Nagyon kiváncsi vagyok a szíjhajtásra is eleggid G25 volt majd 1 évig gyűrtem nekem az is bejött, és ha nem lesz Fana eladó de lesz G25/G27 jó árban akkor simán azt is veszek akár csak legyen valami, vágyom már egy kis kuplung+H váltózásra.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20114) akos86 válasza guftabi96 (#20098) üzenetére


akos86
aktív tag

Nagyon szép munka. Mennyivel jobb így játszani? Nagyon érezhető a változás?

3dfx, gone but never forgotten...

(#20115) This_is_Ice


This_is_Ice
tag

Bírom ezeket, hogy a csw base nem jobb a g27-nél, meg ahogy a logitech-et az "elnyűhetetlen" szóval egy mondaton belül használjátok, mintha valami párhuzamos dimenzióban lennék.

(#20116) Tsebacsi válasza This_is_Ice (#20115) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Örülünk, hogy boldoggá tehetünk. Folyt köv logi savazás? Kezd unalmas lenni...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#20117) Chrys_ válasza ozoli78 (#20112) üzenetére


Chrys_
addikt

Fanatec gyenge motor, gyenge effektek? Nincs több kérdésem :D Szar beállítással egy kormány sem lesz jó :)

Arty: ő még a CSW V1-t próbálta, de már az is erős volt, a V2-be pedig még erősebb motor került.

[ Szerkesztve ]

(#20118) arty válasza Chrys_ (#20117) üzenetére


arty
veterán

én is megpróbáltam elképzelni, hogy a csr-nél (ami volt/van) gyengébb egy 3x drágább csw, de azóta se megy ... :))

(és a csr a g27-et simán odaverte erőben, bár egyiket se használtam maxon, mert képtelenség volt körökön át küzdeni bármelyikkel is, ahogyan a mostani TX-em is általában 75%-on ment eddig)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20119) This_is_Ice válasza Tsebacsi (#20116) üzenetére


This_is_Ice
tag

Én meg annak örülök, hogy ilyen objektíven állnak egyesek a témához. A szavak kiforgatása kezd unalmas lenni...

(#20120) arty válasza Chrys_ (#20117) üzenetére


arty
veterán

erőben: csr << csr-elite < csw v1 (utóbbit még nem próbáltam, csak az elmondások alapján...)

és lehet, hogy a v2-n a 45 centis kamionkormányt is ketten tudják csak ellentartani, de hogy ettől a v1 még gyenge lenne, az abszurdum :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20121) guftabi96 válasza Enton (#20113) üzenetére


guftabi96
addikt

Most már feltöltöttem én is a saját youtube fiókomba, mert ezzel a névvel soha az életben nem találom meg :D

akos86: Nem igazán próbáltam még, mert amint a képen is látszik, nagyon magasan van a pedál. Most reggel kicsit át lett szabva, jóval alacsonyabban van.
Illetve a két "lába" meg lett hosszabbítva kb 15 centivel, és most csinálom rá a lábtartót.
Szerintem délután kész is lesz. Akkor lövök majd képeket, este meg lefestem majd.

#KeepFightingMichael

(#20122) Grafirka


Grafirka
őstag

Casual autokazashoz keresek kormanyt. Minel olcsobb legyen , mivel semmi extra elvarasom nincs. Keveset , havi 3-4 alkalommal jatszom.
Melyik modell lenne az ami meg az elviselheto/vallahato minosegi szintet kepviseli a max 20K kategoriaban ?

(#20123) RECSKA válasza Grafirka (#20122) üzenetére


RECSKA
veterán

Dfgt

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20124) Tsebacsi válasza RECSKA (#20123) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyiért csak használt van.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#20125) guftabi96


guftabi96
addikt

Már csak a csiszolás, festés van hátra :D

videó:
[link]

#KeepFightingMichael

(#20126) Grafirka válasza RECSKA (#20123) üzenetére


Grafirka
őstag

Ez 40000 (+40K ) arfekvesben van.

(#20127) Mr.Csizmás válasza Grafirka (#20126) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] momo, dfp, dfgt

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20128) RECSKA válasza Grafirka (#20122) üzenetére


RECSKA
veterán

Újba nincs használható kormány 20ért.... Játékszer mind...

Inkább egy használt DFGT, mint azok a sz@rok. Szerintem :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20129) neilszab válasza arty (#20120) üzenetére


neilszab
őstag

Azért a Fanatec CSW V2-n is érződik az erőben, ha Formula, vagy a sokkal nehezebb BMW rim van rajta.

Illetve az én tapasztalataim szerint a Thrustmaster TX és a T500 is érezhetően erősebb és dinamikusabb a G25/27/29-nél, valamint lehet hogy ugyan gyorsabb nem leszel tőle, de sokkal természetesebb, autószerűbb a visszajelzés, illetve könnyebb, magától értetődőbb a drift.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20130) ozoli78 válasza Chrys_ (#20117) üzenetére


ozoli78
tag

Pontosan a V1 nagyon megérzi a f1 vs Bmw rim közötti súly külömbséget

Ez az én véleményem, jó a fanatec szép praktikus viszont olyan brutálisan tul van árazva hogy az hihhetetlen.

750 euro egy base ért na nee.

Amugy ha tetszik ha nem hamarabb kifekszik egy Fanatec kormány mint a G27 :K

Ha ennyit szánnék korányra biztos nem fanatec lenne talán használtat:)

A haverom a V3 as pedálra azt mondta hogy a PTR es G27 jobb lol

Ma én is kipróbálom és lehet leírom egy két mondatban a G27 vs T500 vs V2 vs V3

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#20131) This_is_Ice válasza ozoli78 (#20130) üzenetére


This_is_Ice
tag

ha tetszik, ha nem, ez egy nettó baromság :D

(#20132) Chrys_ válasza This_is_Ice (#20131) üzenetére


Chrys_
addikt

2 év alatt nekem nem ez jött le a V1-ről :) Az árak tényleg megszaladtak, nekem még szerencsém volt, a V2-t 500€ alatt vettem (+ postaköltség).

(#20133) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy hamarosan elrakom a piros momo-t aludni mert már inkább bosszúságot okoz mint örömet a kis fordulási szöge.
De mi legyen az utód? Nem most lenne a csere, talán jövő nyáron csak jó lenne tudnom hogy merre felé nézelődjek.
Csak új jöhet szóba de egy kocsi árát nem akarom rákölteni :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20134) laci_8519 válasza Met (#20133) üzenetére


laci_8519
tag

Az én véleményem az, ha kell a H váltó és a kuplung akkor g25 vagy g27, de inkább az utóbbi.
A két kormány között annyi a különbség, hogy a G27-nek a váltója nem kapcsolható át szekvenciális váltásra.
A G25 pedig tudja mind kettőt. Viszont ott a kormányon csak 2 programozható gomb van a G27-en pedig 6. Továbbá a G27 kormánya halkabb és simábban tekerheted mint a G25-ét. Lényegi különbséget használat közben én nem tapasztaltam a fentebb említett különbségeken túl.

Ha nem kell kuplung akkor a DFGT-t ajánlom. Szinte halhatatlan. :)
Pedáljai gyengébb minőségűek, de teljesen használhatók.

Ha meg sok pénzed van akkor Fanatec egyértelműen. :K

Épp tegnap próbáltam ki egy ClubSport Wheel Base V2-t, hát a jelenlegi G27-em a nyomába sem ér.
4-5 órán keresztül vezettem és le a kalappal a fejlesztők előtt. Ez a szíjhajtás minden pénzt megér. (Már akinak van erre pénze)

Itt van egy cikk a kormányokról: (neilszab engedelmével) :)
Elég régi már, de ma is megállja a helyét. [LINK]

[ Szerkesztve ]

(#20135) ozoli78 válasza Met (#20133) üzenetére


ozoli78
tag

Mennyit szánsz rá?
Ha nem akarsz sokat rá szánni akkor DFGT a legjobb választás, fék pedál alá egy squash labda és goo.

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#20136) Met


Met
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek.
A H váltó és kuplung nem kell, szekvenciális sem, Momo Racing-en kéziféknek használtam a váltót:D, a kormány programozható gombjait is csak annyiban használom hogy az egyiken a kézifék van.
Pillangó után mennyire szokható a DFGT váltó gombjai?
Egyelőre a DFGT ára a szimpatikus, lehet azt még idén meg is tudnám szerezni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20137) laci_8519 válasza Met (#20136) üzenetére


laci_8519
tag

Akkor a DFGT a te kormányod.
Nem vészes, meg lehet szokni, de azért a rendes pillangó váltó sokkal jobb érzetet nyújt.
DFGT-hez annak idején lehetett kapni külön pillangó váltó füleket, nem tudom, hogy árulják e még.
Nekem ilyen volt hozzá: [LINK]
Magadnak is tudsz csinálni otthon egy kis barkácsolással. Találni a neten hozzá ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#20138) Met válasza laci_8519 (#20137) üzenetére


Met
nagyúr

Hát igen, egyelőre a DFGT tűnik befutónak.

A G25-27 használható H váltó nélkül is? Tehát hogy rá sincs dugva a gépre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20139) laci_8519 válasza Met (#20138) üzenetére


laci_8519
tag

Igen, használható. Én is csak ritkán használom, így a szekrényben pihen általában.

[ Szerkesztve ]

(#20140) bolhalovas válasza laci_8519 (#20134) üzenetére


bolhalovas
csendes tag

"Szinte halhatatlan." - De közel sem hallhatatlan. :DDD
Egyébként nekem is ilyenem van. 25e Ft-ért vettem használtan, ennyiért megéri, de az újért nem adnék 40 ezret.

(#20141) winfier


winfier
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kormány vásárlás előtt állok. Régi nagy vágyam lenne, egy komolyabb kormány, de eddig egy Logitech MOMO-val kellett beérnem PC-n. Úgy érzem itt az ideje a váltásnak. :K

PC-vel (Assetto Corsa) illetve PS4-en (DriveClub; Project Cars) használnám.

Két kiszemeltem van.
1. Thrustmaster T500RS (Nem mai darab, de ide a jövőben csak egy TH8-at kell vennem és FW frissítéssel megy PS4-el is a kormány, kivéve a share gomb, de az nem is kell.) Kb. 160K
2. Thrustmaster T300RS (Teljes PS4 támogatás, de ide új pedálok is kellenek majd a váltóhoz) Kb. 120K+ új az pedálok

A kérdésem a következő, hogy miben lett esetleg jobb a T300RS a korábbi T500RS-eshez képest? A pedál csere kb. a T500RS-hez emelné a 300-ast. :(

Köszönöm! :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#20142) shteer


shteer
titán

DFGT váltófülekhez ajánljatok légyszi csere mikrokapcsolót, pl lomex v conrad kínálatából :R aki már cserélte, mit tett a helyére?

..szerintem jónak tűnik

(#20143) kozmy válasza shteer (#20142) üzenetére


kozmy
őstag

Egy rossz egér gombja is meg teszi

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#20144) shteer válasza kozmy (#20143) üzenetére


shteer
titán

Újat szeretnék beépíteni, méretileg, működésileg megfelelőt

De végső esetre megtartom ezt a lehetőséget is, Köszi ;)

..szerintem jónak tűnik

(#20145) pointer4


pointer4
tag

Sziasztok!

Ha valakit érdekel valamilyen kiegészítő a kormányhoz, most csapjon le rá :D

Az mindegy milyen kormány :)

http://hardverapro.hu/apro/elado_sym_projects_kijelzo_muszerek_szimulatorhoz

[ Szerkesztve ]

(#20146) Dr. Gonzο válasza pointer4 (#20145) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem igazán jó a link.

(#20147) pointer4 válasza Dr. Gonzο (#20146) üzenetére


pointer4
tag

Jogos, csak a copy paste megy, de megoldjuk :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20148) shteer válasza pointer4 (#20147) üzenetére


shteer
titán

fölösleges volt, mert topikban hirdetést "díjjazzák" a modik :)

..szerintem jónak tűnik

(#20149) Enton válasza pointer4 (#20147) üzenetére


Enton
addikt

A Sim-Gear Lightning SST Shifter-ed nem eladó véletlenül ha megvan még? Az jobban érdekelne mint ezek a plusz kütyük. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20150) ozoli78 válasza winfier (#20141) üzenetére


ozoli78
tag

A kettö közötti külömbsègre mem tudom a valaszt .
Nekem T 500 van mèg ,jo kormàny halk pontos jo ffb.
A pedlja a 300 asoktol sokkal jobb tudod forgatni massziv darab.
A t300 asban jobb a motor es azt mondjak gyorsabb viszont a pedal amivel adjak nincsenek olyan jok mint az 500 é.
Nagy dilemma az biztos.
De barmelyiket veszed nem bánod meg nekem jövőheten jon a t300 akkor többet tudok mondani.
Majd letesztelem őket.

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.