Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) Met


Met
nagyúr

DFGT helyett Thrustmaster T150RS?
Összefoglalóba nincs benne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20352) guftabi96 válasza Met (#20351) üzenetére


guftabi96
addikt

új cucc, nem igazán van vele tapasztalat.

#KeepFightingMichael

(#20353) Met válasza guftabi96 (#20352) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor nem kockáztatok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20354) karano


karano
újonc

Sziasztok. Van egy Thrustmaster RGT FFB Clutch kormányom. A problémám vele, hogy akármilyen játékba lépés után egyszerűen elfordul balra teljesen. Próbáltam kalibrálni, töltöttem le hozzá drivert is azzal sem tudtam rávenni hogy középen maradjon. Ha kihúzom és bedugom akkor középre áll be, de amint játékba lépek elfordul balra. Ötletek a megoldásra?

[ Szerkesztve ]

(#20355) Jim74 válasza Met (#20351) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kockáztass! Legalább lesz tapasztalat ;]

(#20356) Met válasza Jim74 (#20355) üzenetére


Met
nagyúr

Persze, így is elég ideges vagyok a sok human bot miatt, még a kormány is idegesítsen? :O

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20357) Rendo84 válasza Rendo84 (#20346) üzenetére


Rendo84
senior tag

Közben beugrott hogy is van.

(#20358) rfjanika


rfjanika
tag

vkinek g29-re project carshoz ha van vmi jó beállítása elküldhetné privátba.
tudom tele a net vele de eddig amiket próbáltam egyik se jött be.
többnyire gt3 kategóriában játszok.

(#20359) pCarsHungary válasza rfjanika (#20358) üzenetére


pCarsHungary
csendes tag

Ezt próbáltad már?...
pCARS Feedback Settings

Project Cars Racing Hungary - Online versenyek szervezése Xbox-on - www.projectcarsracing.hu

(#20360) This_is_Ice válasza Met (#20351) üzenetére


This_is_Ice
tag

Tapasztalat tényleg nem sok van vele, de a T150 jobb, nem kérdés.

(#20361) Met válasza This_is_Ice (#20360) üzenetére


Met
nagyúr

A Thrustmaster mint gyártó jó? Nem ismerem, Logi kormányaim voltak csak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20362) arty válasza Met (#20361) üzenetére


arty
veterán

mit jelent a "jó gyártó" kifejezés?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20363) Met válasza arty (#20362) üzenetére


Met
nagyúr

Nem hullik szét fél év alatt, nincsenek szoftveres gondjai, támogatottság a játékokban, mennyire gyakoriak a típushibák.

Nem követtem a kormányok fejlődését, elvoltam a piros momo-val ezért nem tudom hogy úgy általában milyen gyártó.
A DFGT régi kormány, sok tapasztalattal, a T150 új ezért nincs róla tapasztalat csak mint gyártóról érdekelne egy vélemény.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20364) rfjanika válasza pCarsHungary (#20359) üzenetére


rfjanika
tag

ezt az oldalt még nem.
ha kiválasztok egy autót azon belül van egy csomó konfiguráció és verziószám. azoknál mit kell nézni?

(#20365) pCarsHungary válasza rfjanika (#20364) üzenetére


pCarsHungary
csendes tag

A verziók a "táblázat" verzióit jelentik. Ha pl Neked nem tetszik az új verzió, akkor visszatérhetsz a régihez. Ennek ennyi a lényege.
A különböző konfigurációk pedig különböző képen változtatják meg a kormány FFB jelzéseit. Például van ami a fékezéskor erősebb visszajelzést ad, van amelyik az autó hátuljáról küld több visszajelzést a kormányra stb-stb. Egy kis angol nyelvtudással és esetleg gúgli fordító segítségével mindegyik konfigurációhoz van leírás.
A legfontosabb, hogy a "global settings"-et kell legelőször beállítani a játékban. A "setting&help" menüpont alatt a "controls"--> "force feedback calibration" ide beírod a megadott értékeket.
A táblázatban a "global settings"-et pedig megtalálod miután rákattintottál a "cars" menüpontra a lap tetején zöldel látod kiemelva a " wheel settings page"-et oda katt és megjelennek a kormányok platformonként, ott kiválasztod a Neked megfelelőt és beállítod.
A mi csapatunkban mindenki ezt a táblázatot használja. 16 ember nem tévedhet :D

Ha kérdésed van írj bátran.

[ Szerkesztve ]

Project Cars Racing Hungary - Online versenyek szervezése Xbox-on - www.projectcarsracing.hu

(#20366) rfjanika válasza pCarsHungary (#20365) üzenetére


rfjanika
tag

ezer köszönet ki is próbálom vmelyik nap.
én azt hittem minden kormánynál más

(#20367) pCarsHungary válasza rfjanika (#20366) üzenetére


pCarsHungary
csendes tag

A global settings az nem változik.
Az autónkénti ffb beállítás az viszont miden kormánytípus esetében változik.
Bár én személy szerint az alap FFB beállítást használom az autóknál. Nekem valahogy az jött be. Esetleg a master scale-en szoktam változtatni.

Project Cars Racing Hungary - Online versenyek szervezése Xbox-on - www.projectcarsracing.hu

(#20368) This_is_Ice válasza Met (#20363) üzenetére


This_is_Ice
tag

Szomorú, de jelenleg egyik gyártóról sem lehet kijelenteni, hogy megbízható és minőségi termékeket állít elő, mert mindegyiknél vannak jobb és rosszabb szériák, Thrustmaster-ről is lehet olvasni legalább annyi kritikát mint a logi-ról. Én inkább azt mondanám, hogy megvan, hogy melyik árszegmensnek melyik a bajnoka. A T150 egyértelműen magasabb ligában játszik, mint a dfgt, de ettől nem biztos, hogy megbízhatóbb lesz hosszú távon. Összességében nem lehet kijelenteni, hogy a TM megbízhatóbb, mint a Logitech, de azért valószínűleg nem is rosszabb annál ;] : :)

(#20369) This_is_Ice válasza pCarsHungary (#20365) üzenetére


This_is_Ice
tag

Jack Spade ftw!

(#20370) arty válasza Met (#20363) üzenetére


arty
veterán

és hogy nekem mi a véleményem a th-ról az mennyiben segít a te döntésedben a konkrét termékkel kapcsolatban, amirol nekem konkrétan fogalmam sincs milyen? :)

egyébként szerintem a th gagyit gyárt, drágán, ellenben a logitechrol jó a véleményem.
most akkor dfgt-t veszel, miközben szinte mindenben gyengébben tunik, mint a t150? ;) remélem nem!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20371) This_is_Ice válasza arty (#20370) üzenetére


This_is_Ice
tag

Na pont erre próbáltam rávilágítani, hogy ez mennyire nem így van. Egy T500RS az gagyi, bezzeg a g27 az minőség. Hogy is van ez? Kis objektivitással belátható, hogy a t500 korántsem gagyi, és g27-ből is vannak agyon nyúzott, mégis hibátlan példányok.

(#20372) Met válasza arty (#20370) üzenetére


Met
nagyúr

Én nem követem a kormányokat, kb. 10 éve használom a momo-t.
Azért kérdeztem itt mert kormányos topic, itt szoktátok kibeszélni egy-egy gyártó gyengeségeit.

De a T150-et rendeltem meg. :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20373) neilszab válasza Met (#20372) üzenetére


neilszab
őstag

Szerintem ezt egy kicsit elkapkodtad... :B

Remélem házhozszállítással kérted, mert akkor lehetőséged van 8 napon belül (vagy már 14?) indoklás nélkül elállni a vásárlástól, ha esetleg mégse jönne be. :K

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20374) -Solt- válasza neilszab (#20373) üzenetére


-Solt-
veterán

14

www.smart-bus.hu

(#20375) Jim74 válasza neilszab (#20373) üzenetére


Jim74
nagyúr

Jaj :( Remélem nem rossz teszt született a T150-ről :U

DFGT utódját keresem, de

- G29-re nem futja (futná, de nem tartom ésszerű döntésnek a játszási szokásaim mellett)
- G27 csak használtban van, használtat meg nem szívesen vásárolnék.

Maradt a T150, de arról meg nem tudni egyelőre túl sokat.

Azt tudom, hogy amikor DFGT és TS RGT között típródtam, akkor az utóbbit vettem meg. Két nap múlva vittem vissza, hogy azonnal cseréljék ki egy DFGT-re ;]

(#20376) Met válasza Jim74 (#20375) üzenetére


Met
nagyúr

Majd kiderül, igazából mindenki a T150-re "szavazott".

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20377) Jim74 válasza Met (#20376) üzenetére


Jim74
nagyúr

Karácsonyra talán befigyel egy kis szárnyaslóvé (pulykapénz) a melóhelyen.
Gondoltam kipróbálnám a másik oldalt.
DFGT-m bőven jó állapotban van még, ki tudnék szállni belőle normális áron szerintem.
Nagyon szeretnék egy PH-s (vagy PH-s tag tollából) tesztet olvasni a TS T150-ről, mert rettentően kíváncsi vagyok rá.
Mondjuk Youtube-os videó alapján a kormány rögzítési megoldás, valamint a pedálok nem tetszenek... :(

(#20378) This_is_Ice válasza Jim74 (#20377) üzenetére


This_is_Ice
tag

A pedál el lett spórolva ugyanúgy, mint a dfgt-nél, sajnos ebbe az árba csak ez fér bele. A rögzítés terén meg nem lehet utolérni a logitech-et, egyszerűen zseniális.

(#20379) arty válasza neilszab (#20373) üzenetére


arty
veterán

Részleteket! :)

Met: ha megjött, kipróbáltad, jöhet ide tapasztalat, a T150 szerintem sokakat érdekelhet :) És akkor talán a következő kérdezőnek már tudunk mondani valamit .... :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20380) Jim74 válasza This_is_Ice (#20378) üzenetére


Jim74
nagyúr

DFGT-nél még nem találkoztam pedáltöréssel, ellenben a TS-nek volt egy ferraris szériája, amiből nagyon soknak eltört a fékpedálja.

(#20381) arty válasza This_is_Ice (#20378) üzenetére


arty
veterán

ha a tx vagy akár a f430 pedálját kapta (csak nem törékeny verzióban :D ), akkor máris jobb, mint a dfgt pedálja

és nemrég ebbe az árba a g27 is belefért, 3(!) fém(!!!) pedállal ... (ha a H váltót leveszem a korábbi 70-80ezres árából)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20382) This_is_Ice válasza arty (#20381) üzenetére


This_is_Ice
tag

Ezzel egyetértek, régebben ennyi pénzért egy picivel többet adtak. :(( Az is igaz, hogy régebben ennyi pénz többet ért :)

(#20383) arty válasza This_is_Ice (#20382) üzenetére


arty
veterán

én a közelmultrol beszélek, amikor/amielőtt a g29 bejött .... akkor volt 70-75-re akciozva a g27 :)

(és a dolcsi akkor már 280 környékén volt)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20384) This_is_Ice válasza arty (#20383) üzenetére


This_is_Ice
tag

A g27 már egy sokéves termék volt a közelmúltban is. Most épp eladják ugyanazt még 30-cal drágábban :D

(#20385) holden72


holden72
tag

Sziasztok,
A fiamat szeretném meglepni karácsonyra egy Logitech Driving Force GT kormánnyal. Sok jó visszajelzést olvastam ezzel kapcsolatban a fórumon is.
Tudnátok segíteni abban, hogy PC-n mely autós programok tudják leginkább kihasználni a kormány nyújtotta előnyöket, az első kipróbálás milyen játék(ok)kal lehetne a legattraktívabb, látványban, vezetési élményben?
Előre is nagyon köszönöm!

(#20386) Chrys_ válasza holden72 (#20385) üzenetére


Chrys_
addikt

Assetto Corsa. A steam-n talán még akciózva is van jelenleg.
AC STEAM

[ Szerkesztve ]

(#20387) This_is_Ice válasza holden72 (#20385) üzenetére


This_is_Ice
tag

Érdemes lehet megpróbálni a kevésbé veszélyes vizeket is, a DIRT széria egészen szórakoztató, a GRID-ről ugyanezt gondolom, bár csak az első részt próbáltam, de az élmény nagyon jó volt. Komolyabb vonalon az említett AC, a RaceRoom, a GTR Evolution (meg úgy alapjában véve az összes rész), illetve ha megvan hozzá a technika, akkor az audiovizuális atombomba, a Project Cars.

(#20388) guftabi96 válasza holden72 (#20385) üzenetére


guftabi96
addikt

Ha nem szimulátorozott még eddig, akkor lehet, hogy először érdemesebb lenne valami könnyedebb játékot kipróbálnia, pl Grid, Dirt Rally.
Utána szépen fokozatosan felfele az Assetto Corsáig, Raceroomig stb.
Bár segítségekkel az Assetto Corsával se lesz baj.

#KeepFightingMichael

(#20389) -Solt- válasza guftabi96 (#20388) üzenetére


-Solt-
veterán

Dirt Rally mint könnyedebb játék? :D

www.smart-bus.hu

(#20390) guftabi96 válasza -Solt- (#20389) üzenetére


guftabi96
addikt

Hülye vagyok már teljesen... :DDD
Dirt 2 akart lenni, csak közben pont azon gondolkoztam miközben leírtam, hogy Dirt, hogy meg kellene venni a Dirt Rallyt :D :W (Nincs vele tapasztalatom, de én is azt olvastam, hogy valamivel már kemnyebb, mint a 2. )

#KeepFightingMichael

(#20391) -Solt- válasza guftabi96 (#20390) üzenetére


-Solt-
veterán

Aki hozzám hasonlóan az RBR ralin nevelkedett, az ellesz vele, de egy kezdőnek biztos nem ajánlanám, mert az egésztől elmegy a kedve, ha nem rendelkezik kellő türelemmel! :)

A Dirt 2-höz nem lehet hasonlítani, más liga szerintem. Nekem nagyon tetszik, rali bolondoknak kötelező darab! :)

www.smart-bus.hu

(#20392) wolf033 válasza holden72 (#20385) üzenetére


wolf033
senior tag

[link]

Ezt vedd meg neki. 15 dodoért kap pár autós játékot (meg pár egyebet is) amivel egy darabig el lesz. Steamen tudja majd aktiválni őket. Ennyit ez a csomag simán megér.

Egyébként valahol láttam is akcióban a DFGT-t.

szerk: itt láttam [link]

[ Szerkesztve ]

(#20393) holden72 válasza wolf033 (#20392) üzenetére


holden72
tag

Srácok, nagyon szépen köszönöm a javaslataitokat a játékokat illetően, megnézem azokat tüzetesen!
Igen, épp az MM-ből rendeltem meg azt a kormányt. :))

(#20394) Chrys_


Chrys_
addikt

Lehet az Assetto-val is kezdeni nyugodtan, csak pl. a kis Fiat 500-zal eleinte.

(#20395) Rendo84


Rendo84
senior tag

Van esetleg ajánlott beállítás a kéz és láb megfelelő beállítására? Kényelmi szempontból kérdem, mert ha huzamosabb ideig használok kormányt és pedált, akkor a jobb lábam illetve picit a derekam fájni szokott.

(#20396) Shodan válasza Rendo84 (#20395) üzenetére


Shodan
addikt

Kb, de ahogy neked kényelmes. Nekem se így van . Fáj is a lábam hogy állandóan hátra van feszítve a féken.

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#20397) steelsec


steelsec
aktív tag

Sziasztok

Már egy ideje töröm a fejem egy kormányon, de jelenleg nem igazán vagyok eleresztve, olvasva az ajánlót megakadt a szemem egy Logitech Driving Force Pro-n, 17 ért láttam itt hardveraprón.

Kipróbáltam a nap folyamán egy kollégám DFGT-jét és nagyon megtetszett. Griddel, és Project carssal próbáltam, elsősorban ezekkel szeretnék játszani, ezekhez megvan a szükséges vas is.

A kérdésem az lenne, hogy szabad-e ennyiért használt kormányt venni, vagy inkább várjak 1-2 hónapot és vegyek egy DFGT-t?

Nyitott vagyok tanácsokra, de úgy gondolom csak olyan kormányt szeretnék venni, ami 900 fokban fordul minimum és van ffb.

(#20398) Dr. Gonzο válasza steelsec (#20397) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én a DFGT-t ajánlom minimumnak, ha picit is komolyabban szeretnél játszani.
Project Cars-hoz kell a 900 fokos kormány.

(#20399) manya777


manya777
tag

Sziasztok. Lenne egy olyan hülye kérdésem hogy mitől jobb az, ha a g27 fék pedálját felkeményítik. Ha az megtörténik utána kell e valahol valamit állítani még szoftveresen is? Pl logi profilerben, vagy játékon belül? Esetemben Asetto Corsa ról van szó. Szóval láttam olyan vidit ahol rugót cserélnek a féknél, valami keményebbre, meg olyan vidit is ahol a fék rugója közé nyomnak valami rugalmas tömör habszivacs féleséget. Nekem nem volt itthon se rugóm, sem olyan szivacs, de a régi dfgt m hez vett squash labda még megvolt :D Igaz azzal is csak szenvedtem, de most kivágtam egy 2 cm széles csíkot és a fék rugója belsejébe nyomkodtam. Olyan 30-40% al keményebb most a fékem. De most játékban ahhoz hogy ugyan azt a fékerőt elérjem sokkal nehezebb benyomni odáig a pedált, vagyis ezáltal több időbe telik, így inkább egyelőre hátrány mint előny. :U Pl Asetton belül van egy olyan a kormány beállításoknál hogy break gamma, és alapból nálam 2,40 re van állítva. Az befolyásol valamit ha lejjebb vagy feljebb tolom. Vagy logi profilerben a break /axis properties en belül a sensitivity 50 % on van defaulton. Esetleg azon érdemes variálni? Mert így gyári beállításokkal a keményebb féknél Én csak annyit tapasztalok játék közben hogy nehezebb ütközésig lenyomni a pedált, de hogy ez mitől jó arra még nem jöttem rá :U

[ Szerkesztve ]

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#20400) Joshi válasza manya777 (#20399) üzenetére


Joshi
titán

A felkeményítés csupán azt a célt szolgálja, hogy hasonló érzeted legyen mint a valós autóknál a folyadékos fékrendszereknél. Attól még a fék út mérése potméteres marad és az nem változik semmit, egyszerűen csak fizikailag lesz nehezebb lenyomni a fékpedált. Én azt mondom hogy érzetre semmi köze nincs a valós fékrendszerekhez, de sokaknál bevált módszer. Szerintem a Load Cell se az igazi, habár az már azért jobb mint a sima rugócsere vagy labdás megoldás. Én a TSS módon gondolkozom, de még nem döntöttem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.