Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) ozoli78 válasza tobias88888 (#20550) üzenetére


ozoli78
tag

felejtsd el ezeket 30 000 ért már kapsz DFGT t használtat

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#20552) tobias88888 válasza ozoli78 (#20551) üzenetére


tobias88888
őstag

Használtat nem vennék, maximum újat. Azok közül melyik az amelyikre azt lehet mondani hogy már érdemes? (kizárólag FFB)

(#20553) Joshi válasza tobias88888 (#20552) üzenetére


Joshi
titán

Ha találsz újonnan akkor DFGT, de szerintem már nem nagyon lehet kapni. Sajnos jelenleg egy óriási űr tátong abban az ársávban, amit az emberek még meg tudnának fizetni. Szerintem idő kérdése és be lesz tömve ez a rés egy normális, jó típusokkal.

(#20554) tobias88888 válasza Joshi (#20553) üzenetére


tobias88888
őstag

Nem azzal van hogy nem tudnám megfizetni, csak nem akarom :D
Azért, hogy havonta 2szer játsszak nem fogok kiadni 60 ezret egy kormányért. Régről emlékszem a DFGT-re hogy így rákerestem, de akkor talán még 30 ezerért lehetett kapni (most ahogy nézem nincs sehol)

(#20555) Joshi válasza tobias88888 (#20554) üzenetére


Joshi
titán

Akkor vegyél amit találsz, mi általában a DFP, DFGT, G25, G27 kormányokat szoktuk ajánlani használtan, mert újonnan már nem lehet őket kapni. :(

(#20556) neilszab válasza tobias88888 (#20552) üzenetére


neilszab
őstag

Nincs semmi a Logitech DFP és DFGT alatt, amit érdemes megvenni, ha használt, ha új... nem véletlenül mondjuk, amit mondunk.

Az általad linkelt modellek közül egyik sem FFB-s, amelyik tudja ezt, annál oda is írják. Értelem szerűen azt nem írják oda, ha nem tudja... ;) Illetve legalább ekkora hiányosságuk, hogy csak ~260 fokot fordulnak.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20557) #96349952 válasza -Solt- (#20540) üzenetére


#96349952
törölt tag

Á, én már nem vacakolok ezzel a cuccal. Eldöntöttem, január elején veszek egy Thrustmaster T150-est és probléma letudva, ez meg megy a szekrénybe, kukába, vagy nem tudom. Minden esetre megoldom én ezt "izomból", jobb egy teljesen új cucc, mint ezzel megint ide-oda rohangálni, alkatrészeket rendelgetni, ismét szerelőhöz mászkálni. Használtat, jól széthajtottam, nemsokára úgyis tönkremegy, gyorsan eladom előtte szemeteket az életben többet nem veszek semmiből és senkitől. Á, akkor már inkább egy zsír új kormány, arra van garancia, jónak is tűnik, külföldi oldalakon dicsérik, felhasználói értékelések is jók. Mivel nem vagyok hc pro driver, aki igaziból is vb lehetne csak peche van, hogy nem jó helyre született ( :DDD ) meg isten tudja mi még, nekem egy ilyen cucc tökéletesen elég, többet amúgy sem ér a szememben egy játékvezérlő sem, jóval értelmesebb, hasznosabb dolgokra szánom a fizum többi részét. Kész, eldöntöttem. :D

[ Szerkesztve ]

(#20558) Enton válasza #96349952 (#20557) üzenetére


Enton
addikt

Igazad is van teljes mértékben. :K
Kiváncsi lennék egy TM szíjhajtásra, nincs véletlenül Szolnok és/vagy környékén valaki valami ilyesmivel cuccokkal:
T150
T300/TX
T500RS
Esetleg ha van valakinek Fana Wheelbase azt is szíven kipróbálnám mivel ad többet.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20559) Chrys_ válasza Yayoh (#20526) üzenetére


Chrys_
addikt

Én meg kiraktam a MOMO-t a ház elé eredeti dobozában, ráragasztottam egy lapot, amire ráírtam, teljesen működőképes, és hogy honnan lehet letölteni hozzá a megfelelő driver-t. 10 perc alatt elvitték :)

A pedált én is javítottam, tényleg csak a potméter mozdulása okozza a hibát. Be kell kicsit ragasztani és kész. Egy esetleges poti-csere persze érdekes lesz utána, de nem kivitelezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#20560) arty válasza Enton (#20558) üzenetére


arty
veterán

Jah, "igaza van" :D

Pechje volt és itt "hisztizik" (amit valahol megértek és senkinek nem kívánok hasonlót), hogy mostantól duplát/triplát költ inkább... (ha pedig a t150 nem lesz gyári hibás day1 és nem is romlik el 5 évig, akkor egyből igazolódott is az emélete: "újat kell venni, azzal nincs szívás" :D )

De ha neki igaza van, akkor mit szóljon a topik kétharmada, aki vásárolt már használt kormányt (OLCSÓN!) és nem volt/lett vele gondja? Én magam vettem már több logitechet, fanatecet, thsrustmastereket - egyiknek se volt soha, semmi problémája. És volt, amit a gyári ár harmadáért kaptam, esetleg garival.

Egyébként az nagyon érdekelne, hogyan veszem észre a kormányomon, hogy el akar romlani? Csak, hogy még időben fel tudjam tenni majd az apróra, mielőtt NÁLAM tönkremegy :DDD

----

(#20550) tobias88888 - egyik sem FFB-s. Felejtősek, sajnos.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20561) neilszab válasza #96349952 (#20557) üzenetére


neilszab
őstag

Ha tudsz a T150-ről valóban korrekt külföldi tesztet, akkor kérlek linkeld be nekünk, köszi... :R

----------

#arty: nincs like, így csak helyeselek :K

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20562) Met


Met
nagyúr

Tegnap mentem egy 25 perces versenyt Watkinson (iR, Caddy), már kezdem otthonosnak érezni a T150-et, de a fordulási szögből még lejjebb veszek picit.
A fék linearity is nagyjából jó értéken van már. Úgy érzem kezd felpuhulni a kormány ellenállása.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20563) arty válasza Met (#20562) üzenetére


arty
veterán

1-2 hónap mulva ne felejts el még idekommentelni, hogy addigra tényleg teljesen bekopott-e a korábbi "szoros" tekerhetőség :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20564) ozoli78 válasza neilszab (#20561) üzenetére


ozoli78
tag

T150 teszt

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#20565) N€T0X|N válasza #96349952 (#20538) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Sok simlis gyökér,széthajtja a cuccait, aztán jóáron elpasszolja.

Ez egy picikét erős... :U
Nincs ráírva egy termékre, hogy mikor és mitől fog megdögleni. Nem feltétlenül használat függő, mindennek van egy X élettartama, ami után vagy javítható vagy nem. Aki használtat vesz, ezzel tisztában van.

A te helyedben én visszavinném annak, aki javította, mert látszólag nem szoftverhiba, amit írtál. Ki is dobhatod a kukába, te pénzed. Csak ez a - ahogy fentebb említették "hiszti" - nem igazán tartozik erre a topicra.

Sent from my keyBoard

(#20566) kozmy válasza #96349952 (#20557) üzenetére


kozmy
őstag

Ingyen oda adod a kormányt elmegyek érte :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#20567) #96349952 válasza arty (#20560) üzenetére


#96349952
törölt tag

Hiszti azon, hogy vennem kell egy új kormányt? :D Te melyik adást nézed? Szó nincs hisztiről, közöltem a tényt, hogy a fizetésem egy nem túl jelentős részét januárban kormányra költöm. Mi ezen a hiszi, vázold már kérlek...

Az érdeklődésedre a következőt tudom mondani: Ugye ember intenzíven használ egy kormányt x évig. Bizonyos idő után gondolhatja úgy, hogy ez már szét van hajtva rendesen, és megszabadulok tőle, nehogy már nálam krepáljon be. Ez nálad mitől nem életszerű? Szerintem teljesen kilogikázható gondolkodásmód az, hogy valaki nem szeretné, ha nála mászna el akármi, és inkább gyorsan továbbad rajta. Vagy szerinted csupa szent él ezen a bolygón, vagy hogy? :C

Ja, és ha te még nem jártál úgy, hogy hibás terméket vettél, akkor szerinted ez elő sem fordulhat, mi, és az teljességgel elképzelhetetlen, igaz? :C Te jóóó ég! :D Szedjél valami látókör tágító tablettát!

N€T0X|N: Megfordult a fejemben, hogy visszaviszem a srácnak a pontosan ugyanolyan rosszul működő kormányt, mint ahogy odaadtam neki javításra. Csak hát az van, hogy az oda-vissza út 4 óra, egyébként is többször megismételte, hogy márpedig ő megcsinálta és nála jól működik, és mivel ehhez ragaszkodik, akkor mit csinálsz? Beperled? Abban sem vagyok biztos, hogy nekem lenne igazam, akkor meg hogy álljak bele egy ilyen vitába? Nem ér ennyit az egész, nekem jobban megéri, hogy megrendelem a T150-est, ha az elromlik, akkor van rá gari, aztán majd követve a jó példát, 2016 novemberében szépen eladom és utána megint veszek valamit, amire megint lesz egy darabig gyári garancia. Ennyike.

Kozmy: Hogyne, mi sem természetesebb. :D Ha mutatsz még 5 másik embert ebben az országban, aki ingyen osztogat működőképes, de elvileg javítható hibás kormányokat, az enyémet is megkapod.

Neilszab: Tessék. Project CARS fórumon is többen dicsérik, akik már használják. VirtualR vonatkozó cikke alatti hozzászólásokban G29 gyilkosnak írják - de gondolom ez kissé túlzás azért.

[ Szerkesztve ]

(#20568) neilszab válasza ozoli78 (#20564) üzenetére


neilszab
őstag

Ez nem egy teszt, semmi használható, vagy konkrét infó nem hangzik el a kormányról, ez inkább egy reklám szerintem... :B

#El Nano: Köszi, ezt is olvastam már, azt reméltem ezeken kívül van már más is. Furcsa, hogy azokat a negatívumokat nem említik meg itt, amiket a magyar tesztek. Vagy lehet csak más szériát fogtak ki.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20569) neilszab válasza #96349952 (#20567) üzenetére


neilszab
őstag

..mindenesetre ha megjön, várjuk majd a tartalmas beszámolót tőled is. :K

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20570) #96349952 válasza neilszab (#20569) üzenetére


#96349952
törölt tag

Megtisztel a bizalmad, de nem vagyok egy kormány-guru, nem hiszem, hogy komoly tesztet tudnék összehozni egy kormányról. Egy-két tapasztalati dolgot persze írhatok majd ha addig nem teszi meg más, de az meg messze nem lehet irányadó senkinek.

(#20571) #48967168 válasza #96349952 (#20567) üzenetére


#48967168
törölt tag

Már bocs hogy belevau, de szerintem háttal ülsz a lovon:

Nem akartál kiadni egy nagyobb összeget egy új kormányért, ezért TE vállaltad a kockázatot önként, hogy alacsonyabb összegért cserébe akár tönkre is mehet a frissen beszerezett, de használt cuccod.

Ez akár be is jöhetett volna, (marha jól jársz mert fél-harmadáron lesz egy tök jól működő kormányod évekig) de most "vesztettél" és a végén drágább lesz a hús mint a leves...

Senki sem tartott fegyvert a fejedhez, hogy melyik megoldást válaszd...

Az eladó maximum azt tudhatta hogy mennyit használta, de mivel egyébként is marha nagy a szórás a tartósságban, aligha "vert át" szándékosan.

(#20572) N€T0X|N válasza #96349952 (#20567) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem tudom, csak erről nem írtál semmit, gondoltam még opció. 4 óra út az sok, azt aláírom (amúgy nekem is kb. annyi Újpest, ezért kerestem inkább a családban valakit, aki ért a villanymotorokhoz, amikor már biztos voltam benne, hogy az a baj nálam). De így most te is állítasz valamit, a szerelő is állít valamit, de kb. senki nem tudja mi az igazság.

Bizonyos idő után gondolhatja úgy, hogy ez már szét van hajtva rendesen, és megszabadulok tőle, nehogy már nálam krepáljon be. Ez nálad mitől nem életszerű?

Ehhez hozzászólok, mert csak. Életszerű is lehetne, de... nem talán magadból indulsz ki? :B Mellesleg nem tudod, hogy pont a te kormányod hol tart élettartamban és egyébként sem törvényszerű, hogy X idő után mind tönkremegy (ehhez valami statisztika is kellene), szóval ezt számolgatni, hogy mikor "kell" már eladni... na, ez nem életszerű.
Ezeket a kormányokat jellemzően kétféle ember adja el: 1. aki megunta és nem használja többet, 2. aki másik/jobb/újabb típust szeretne. Az szerintem nem reális a többségre nézve, hogy "eladom, mert már széthajtottam". Ebbe az ideológiába menekülsz most, szidva eladót, meg mittudomén, holott te vetted használtan, te választottad ezt az utat. Ez pech, semmi több.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#20573) #96349952 válasza #48967168 (#20571) üzenetére


#96349952
törölt tag

Szerintem felnagyított részletkérdéseken rágódunk, érzésem szerint csak a vita "öröméért". Nem vállaltam be semmi olyasmit amit írsz, és szerintem senki nem így vásárol. Azt hiszem elvárható, hogy ha valaki eladásra kínálja a termékét, akkor az a termék belátható ideig működőképes maradjon. Vagy te úgy mész használt terméket vásárolni, hogy á, lehet, hogy 3 hónapon belül tönkremegy! :D Én nem, elvártam volna legalább egy év biztosan jó működést. Nem olyan sok az. Nem jött be, így jártam. (És azért tettem közzé a történetet, hátha valaki elgondolkodik azon, hogy vajon mennyire érdemes a használt piacról pecázva "spórolni", mert megint az van, hogy az olcsóbb a drágább - ahogy ez az élet számtalan területén is érvényesül.) Ebből kiindulva viszont nincs többé semmiféle bizalmam semmiféle használt termékkel szemben, ezért mindig, mindenből újat veszek, mert megtehetem. Hogy ez miért ad alapot vitára és miért elítélendő, azt biztosan le fogja még írni valaki, de ettől függetlenül én nem fogok másként cselekedni a jövőben.

N€T0X|N: Na,pont ezért nem reklamálok többet a szerelőnél. Mert nem tudom bizonyítani, hogy nem csinálta meg rendesen a cuccot - hiába gondolok én erre, ez kevés a balhéhoz amíg ő meg állítja, hogy neki meg működött. Egy ide, egy oda. Más kérdés, hogy ezt a fajta "megoldást" örökre kiírtam az opciók közül, de gondolom ez őt sem hatja meg nagyon, nem voltam egy kellemes ügyfele.

Most még nem magamból indultam ki, csak olyasmit adtam el, ami nekem már nem kellett, és nem azért, mert tönkre fog menni, hanem mert már nem kellett. De mostantól ezt az új elvet fogom követni. Egy hónap van már csak a gyári garanciából? Oké, megkímélt állapotban levő kormány, 1 hó gyári garival eladó. Ennyi, ez ma a korszellem, alkalmazkodni kell mindenhez. A többit aláírom, az én döntésem volt. Többet nem fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#20574) N€T0X|N válasza #96349952 (#20573) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A T150-ről azért tényleg jó lenne majd némi infó, ha meglesz. Én különösen a kormány borítására vagyok kíváncsi, mert eddig csak azt olvastuk róla, hogy kritikán aluli.

Sent from my keyBoard

(#20575) Met válasza N€T0X|N (#20574) üzenetére


Met
nagyúr

Tényleg olyan "ragacsos" a gumi része, a műanyag annyira nem izgat mert ott ritkán fogom.
Tapintásra olyasmi mint az a műszerfalra tehető szilikon telefontartó, szerintem az volt a céljuk hogy biztosabb legyen a fogása a kormánynak csak balul sült el.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20576) Jim74 válasza Met (#20575) üzenetére


Jim74
nagyúr

Be kell szórni liszttel, vagy prézlivel és nem lesz ragacsos :DDD

(#20577) arty válasza ozoli78 (#20564) üzenetére


arty
veterán

sponsored by thrustmaster csatorna :) hiteles ...

(#20567) El Nano

"Hiszti azon, hogy vennem kell egy új kormányt? :D Te melyik adást nézed? Szó nincs hisztiről, közöltem a tényt, hogy a fizetésem egy nem túl jelentős részét januárban kormányra költöm. Mi ezen a hiszi, vázold már kérlek..."

az már a következmény :)

hiszti az, hogy általánosítva csalónak nevezel minden kormányát itt áruló embert, csak mert TE(!) megszívtad, és hogy megy a kukába az a sz*r, stb.

"Az érdeklődésedre a következőt tudom mondani: Ugye ember intenzíven használ egy kormányt x évig. Bizonyos idő után gondolhatja úgy, hogy ez már szét van hajtva rendesen, és megszabadulok tőle, nehogy már nálam krepáljon be. Ez nálad mitől nem életszerű? Szerintem teljesen kilogikázható gondolkodásmód az, hogy valaki nem szeretné, ha nála mászna el akármi, és inkább gyorsan továbbad rajta. Vagy szerinted csupa szent él ezen a bolygón, vagy hogy? :C"

Mi az az intenzív használat?
Tudni, hogy pontosan mennyi és milyen intenzív használatot bír 1-1 márka 1-1 modelljéből 1-1 szériából 1-1 konkrét darab?
Neked életszerű, hogy valaki (pontosabban: a legtöbben "itt" aprón) elad 2 évesen, jónagyot bukva egy kormányt, csak hogy ne nála krepáljon be?
Gondolod a legtöbben épp nem inkább vigyznak a kormányukra, hogy minél tovább jól működjön?

Hogy mennyien szentek az aprón az eladók, asszem jól lemérhető az itt fórumozók általános tapasztalatai alapján. 20 jó vételre jut a te peched.

"Ja, és ha te még nem jártál úgy, hogy hibás terméket vettél, akkor szerinted ez elő sem fordulhat, mi, és az teljességgel elképzelhetetlen, igaz? :C Te jóóó ég! :D Szedjél valami látókör tágító tablettát!"

Jártam már úgy, hogy a vásárolt termék tönkrement hamar, de sokkal-sokkal-sokkal többször úgy, hogy még évekig tudtam használni és ismét továbbadni.

Én neked ajánlok tablettát paranoia ellen ;) Pedig én is elég embergyűlölő vagyok ám ;) ;) ;)

(volt már, hogy eladtam pl egy xbox360-at és beszart a vevőnél 1 hét alatt. volt, hogy eladtam a hugom cpuját és leégett a vevőnél első indításkor. és kaptam vissza már alaplapot is a három nap próbagarin belül a vevőtől. pedig nem vagyok egy utolsó hiéna, megnézheted a pirospontjaim ;) no, akkor ezt add most össze ;) )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20578) arty válasza #96349952 (#20573) üzenetére


arty
veterán

amikor Brian75 (vagy Brain75?) megcsinálta a g27em, ott nála helyben kipróbáltuk. te/ti miért nem?
itt valaki hibázott, az biztos...

(mindamellett, hogy még1x mondom: iszonyat peched van és nem lennék a helyedben!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20579) tobias88888 válasza N€T0X|N (#20574) üzenetére


tobias88888
őstag

A fent linkelt videóban azt mondja a csávó, hogy a force feedback nem annyira erős. Azért erről is jó lenne plusz infó (én is elgondolkoztam rajta, mert használt logitech-et nem találok)

(#20580) #96349952 válasza arty (#20578) üzenetére


#96349952
törölt tag

A munkahelyén adtam le és vettem át a kormányt.

(#20581) neilszab válasza tobias88888 (#20579) üzenetére


neilszab
őstag

Az ereje a tesztek szerint hozzávetőleg megegyezik a DFGT-vel.

Tényleg csak az kérdés a T150 kapcsán, hogy idővel "bekopik"-e kormánytengely és csökken-e az ellenállása, illetve hogy ki mennyire viseli el rim-en használt anyagokat?

Mondjuk ahogy nézem, most már nem is lehet kapni újonnan DFGT-t, így a kérdés is okafogyottá vált, mivel nincs már más kormány ebben a kategóriában... :(

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20582) arty válasza #96349952 (#20580) üzenetére


arty
veterán

gondolom így tudtátok kényelmesebben megoldani :(
sajnálom, itt akkor nem lehet igazságot tenni.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20583) Gr3nade


Gr3nade
csendes tag

Üdv!
Teljesen kezdő vagyok a kormányos témában egyenlőre.
Lehetőségem lenne megvenni egy Momo-t 15ezerért. Itt van nálam jelenleg a kormány; szerintem viszonylag jó állapotban van, de a korményt kicsit lötyök ha fel-le mozgatom. A kérdés az, hogy negvegyem-e vagy pedig várjak egy DGP vagy DFGT-re amivel csak az a probléma, hogy nincs kb sehol. Nézegettem ebayen is de ott Amerikából lehetne hozatni csak szinte és a szállítás díja annyi mint a kormány maga (22k~+22k~) ami szerintem elég gusztustalan. Szerintetek?

Ui.: Ez lenne az első kormányom

(#20584) #48967168 válasza Gr3nade (#20583) üzenetére


#48967168
törölt tag

Amcsiból még rácuppan mostanában a vám és arra az áfa is, úgyhogy inkább nem ajánlom...

(#20585) mumtaz


mumtaz
senior tag

Üdv. Nem tudom, hogy volt-e szó hasonlóról.

Van egy Saitek R660 GT kormányom. Régi, de nagyon jól működik. Az egyetlen gond vele ugye a szűkös tartománya, ami 90+90 fok. Az ütközők módosításával el lehet érni a kb. 135+135 fokos elfordulást. Ki is próbáltam, de sajnos a control panelen 91 foknál már elérte a teljes tartományt, tehát vagy a kormányban lévő elektronika, vagy maga a driver ennyire van belőve. A kormányban nincs poti, hanem optokapuval operál, tehát elméletben a végtelenségig lehetne tekerni. Egyik megoldás lenne, hogy a felbontása marad és fogaskerekek módosításával/cseréjével elérem, hogy a 135 fokos kormány elforgatásra a opto tengelye ugyanannyit forduljon el, mint most, hogy csak 90 fokot fordul a kormány. De ez kb. esélytelen fogaskerék gyártás nélkül. A másik lenne - ha a driverbe van kódolva az érték -, hogy valami más driverrel kellene próbálkozni, de ez sem hiszem, hogy egyszerű lesz.

Nem csinált valaki valami hasonlót?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#20586) Met


Met
nagyúr

A kormány beburkolására van valami ötletetek?
Nézegettem az autós cuccokat de nagyobbak azt hiszem.
Fekete fáslival gondoltam betekerni (mint a motorokon szokták a kipufogót) de nincs fekete, ha más nem akkor felszabdalok egy régi fekete farmerem.

Ezzel a betekerős megoldással csak az a bajom hogy jó lenne időnként levenni és kimosni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20587) Gr3nade válasza #48967168 (#20584) üzenetére


Gr3nade
csendes tag

Akkor legyen a MOMO vagy keressek tovább hazai aprókon valamit?

(#20588) tobias88888


tobias88888
őstag

Látom most steamen leárazás van. Melyek mostanában azok a játékok, ahol nagy a közösség? Anno Rfactor-al játszottam nagyon sokat (Megane trophy főleg, tömve volt), nem tudom azóta mire váltottak az emberek.

De jó is volt, kis nosztalgia: [link] (nem saját videó)

[ Szerkesztve ]

(#20589) RaGi91 válasza Gr3nade (#20587) üzenetére


RaGi91
senior tag

A MOMO jó kezdés, de szerintem megérné várnod egy kicsit. Most sokan kaphattak ajándékba DFGT-t, hátha valakinek nem tetszik és eladná ahelyett, hogy visszavinné. A DFGT jobb belépőszint, mint a MOMO, többet nyújt és elégedett leszel vele. Ha nem sürgős, akkor szerintem várj.

(#20590) neilszab válasza tobias88888 (#20588) üzenetére


neilszab
őstag

Assetto Corsa-val van most a legnagyobb élet az új címek közül, nem is véletlenül..

Az is akciós most a Steam-en, illetve ott van még a Dirt Rally és a RaceRoom, de ezeknek kisebb a tábora.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20591) pCarsHungary válasza Met (#20586) üzenetére


pCarsHungary
csendes tag

5000 HUF környékén egy kárpitos behúzza neked valami jobb minőségű műbőrrel.
A Mi Csapatunkban többen is így tettek a kormányaikkal, jól működik :)

Project Cars Racing Hungary - Online versenyek szervezése Xbox-on - www.projectcarsracing.hu

(#20592) Met válasza pCarsHungary (#20591) üzenetére


Met
nagyúr

Low budget megoldás kellene :U
A garis kormányt amúgy sem húzatnám be.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20593) ozoli78 válasza Met (#20592) üzenetére


ozoli78
tag

vegyél fel kesztyűt :W :DDD :DD :K

nekem ilyen van

[ Szerkesztve ]

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#20594) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

A Driving Force GT mikor bedugom a gépbe teljesen máshogy kalibrálja magát mint a videókon látni (nem megy el mindkét irányba ill. akadozóan megy csak az egyik irányba, [900 fokon van]) illetve nem áll be egyenesen. Ha beállítom egyenesre a kormányt és rákattintok a Settingsre, akkor jobbra 90 fokot ahol a kormány szerint egyenesben van és meg sem lehet mozdítani. Ha kilépek, akkor marad ebben a módban, csak a Settingsen belül tudom forgatni.

A Profilert a hivatalos oldalról töltöttem, Windows felismeri, csak éppen nem áll be rendesen a helyére és ha a Windowsban nem áll jól akkor elég nehéz bekalibrálni játékhoz. Mit csinálok rosszul?

Szerk: bedugom, elfordul jobbra koppig majd balra koppig majd mikor egyenesbe kellene állnia akkor túlmegy

[ Szerkesztve ]

(#20595) KüLÖNc válasza KüLÖNc (#20594) üzenetére


KüLÖNc
tag

Bocsi a dupláért,

szóval a kormány itt áll meg mikor bedugom a gépbe kép, ha ezután rányomok a középső gombra akkor teljesen sután elkezd forogni, kattogni, mintha falba veregetné a fejét és teljesen máshol áll meg. Ha ezek után a Settingsre kattintok, akkor még jobbra vág egy 90 fokot és mozdíthatatlan, ha kijövök Settingsből, akkor megint tekerhető de köze sincsen egyik iránynak sem ahhoz, aminek lennie kellene. Ha kilépek a beállításokból, akkor ugyanúgy forgathatatlan a kormány és játék közben is az marad.

Ha ezt látom akkor nem lehet megmozdítani a kormányt: [kép]

csak akkor ha ezt látom [kép] viszont itt is csak alig engedi.

[ Szerkesztve ]

(#20596) Joshi válasza KüLÖNc (#20595) üzenetére


Joshi
titán

Ezt a drivert raktad fel? Ha nem akkor ezt használd és kövesd a driver telepítésének útmutatóját, csak akkor csatlakoztasd a kormányt a PC-hez, ha kéri.

(#20597) KüLÖNc válasza Joshi (#20596) üzenetére


KüLÖNc
tag

Igen és azt hiszem amikor visszakerestem a topikban akkor pont te voltál az, aki ugyanezt válaszolta,(legalábbis az avatar ugyanaz volt) az alapján telepítettem.

Most bedugtam másik USB-be, és kb a harmadik ki-be dugogatásnál beállt középre, el is indítottam a Dirt Rallyt, egész jól ment, de kicsúsztam egy kanyarnál és vissza akart tenni a pályára. Visszaszámolás után visszatett és akkor már megint nem stimmeltek az irányok.

Kiléptem, Logitech beállításoknál megakartam nézni hogy áll a kormány, de megint ugyanazt csinálta, beállt oda ahol az első képen és nem engedi onnantól, csak a ki-be dugás segít az USB-be.

Szerk: tévedtem, most hogy újra ki-be dugtam, ugyanabba a hibás állásba áll, mint az első képen és nem engedi mozgatni a kormányt, csak az adott beállítási képnél

[ Szerkesztve ]

(#20598) KüLÖNc válasza KüLÖNc (#20597) üzenetére


KüLÖNc
tag

Újra dupla, de az utolsó: Most már ha bedugom a gépbe az USB-t, a kormány közepén villog a logo, elforog koppig balra ott megáll, gondolkozik egy kicsit, majd koppig jobbra, megint koppig balra majd vissza beáll az első képen lévő helyzetbe, vagyis hogy jobbra 90 fokkal áll és mozdíthatatlan.

Nagyon szomorú vagyok hogy őszinte legyek, próbálok rá aludni egyet, ha valaki tud segíteni azt megköszönöm!

Boldog Karácsonyt!

(#20599) Joshi válasza KüLÖNc (#20597) üzenetére


Joshi
titán

Igen lehet hogy én javasoltam ezt valakinek, mert ez a módja a helyes üzembe helyezésnek. Lehet hogy hibás a kormány, szerintem első körben privátban keresd meg Brain75 fórumtársat ő Logitech javításaival foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#20600) mumtaz válasza mumtaz (#20585) üzenetére


mumtaz
senior tag

Számoltam egy kicsit. A lyukacsos tárcsa pontosan 20 teljes fordulatot tesz meg. Ez a teljes tartomány egyik végponttól a másikig. Van még egy fogaskerék, amelyik a teljes tartományban pontosan 3-at fordul. A kormány teljes működési tartománya 180 fok, tehát egy fél fordulat. Ha az optoszenzort arra a fogaskerékre tenném át, amelyik 3-at fordul a teljes tartományban, akkor az jó lenne. Ez a kormány 360 fokos elforgatásával pontosan 6-ot fordul. Ha 20-at fordulna, akkor a kormány is fordulna több, mint 3 fordulatot, gyakorlatilag kb 1200 fok lenne a teljes tartomány. Az már jó lenne. Nem egy negyed fordulat (90 fok) jutna egy-egy irányba, hanem 600.

Ezt meg tudom oldani, viszont van egy gond. Mégpedig az, hogy kellene valami határoló megoldás, hogy ne lehessen túl tekerni a kormányt. Egy teljes fordulatnál még meg tudnám oldani, de így nem tudom, mivel lehetne. Ahhoz nincs hely, hogy bekerüljön valami plusz fogaskerék, ami lassabban forog, mint maga a kormány. Mi jöhetne még szóba? Esetleg egy erős damil, ami feltekeredik a kormány tengelyén és oda lenne rögzítve az egyik vége, a másik meg a házhoz és akkor mindkét irányban pontosan ugyanannyira tudna feltekeredni? Ez működhetne? Gyári kormányoknál - amelyik 900 fokos - hogyan van megoldva, hogy lekoppanjon?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.