Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) Melorin


Melorin
addikt

Srácok, nektek is recseg a kormányotok amikor tekeritek meg úgy általában?
Egy kis kihagyás után elővettem a MOMO-t a szekrényből és jobban nyikorog mint ahogy emlékeztem.
Igaz, már 10 éves a kicsike :D
Gondolkozok azon, hogy lecserélem egy DFGT-re, de ha az is recseg-ropog akkor kihagyom.

(#20452) arty válasza TESCO-Zsömle (#20450) üzenetére


arty
veterán

Jól látod, sajnos a fanatecnél ez a helyzet.

T100/F430 a legalja ffb kormány, ami megy ps4-el, ill fentebb a T150.
Nincs más "olcsón".

---

Met: akkor nem írsz a T150-ről kicsit?

Más se akar?! :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20453) Shodan válasza Melorin (#20451) üzenetére


Shodan
addikt

Recseg hát, ezért jó fülessel játszani, kb semmit nem hallok.A múltkor mentem egy kört füles nélkül és teljesen furcsa volt hogy hallom a kormányt, zavart is folyton elterelte a figyelmemet.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#20454) Sutee89 válasza Kicsirigo82 (#20448) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Szia!

Amit neten találtam:
- Kell a KB3033929 windows frissítés
- A ledek mögött van egy kapcsoló, amin lehet üzemmódok között váltani (PS3 vs. PS4), ezt próbáld kapcsolgatni. Elvileg PS4 üzemmódban kellene menjen, PS3 üzemmódban pedig DFGT-ként érzékeli a gép, nem fog menni a kuplung, led visszajelzés meg a külsős váltó.

(#20455) Kicsirigo82 válasza Sutee89 (#20454) üzenetére


Kicsirigo82
újonc

Szia!

A kapcsolót próbáltuk, PS4-ben semmi, sem LGS-el, sem anélkül, PS3-ban LGS nélkül csak a windows-os vezérlőkkel működik, úgy ahogy írtad kuplung és led nélkül, illetve a 900 helyett 190 fokosnak érzékeli.

A frissítést megpróbáljuk, mindenképp jelzem majd az eredményt.

Addig is köszönöm a segítséget!

(#20456) Gyocsika


Gyocsika
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon sokat próbáltam már keresgélni, de sajnos még megoldást nem találtam a problémámra.

Rendelkezem egy Compressor Supreme HY-822-es kormánnyal (pedál+sebváltó). Annó régen még XP-n tökéletesen működött, aztán azóta sem Win 7-en , sem pedig Win 8-on jelenleg sem tudom működésre bírni.

Megvan az eredeti driver CD, de sajnos azzal a driverrel sem imseri fel a Winddows kormányt. Neten találtam hozzá Vistához való drivert, az sem működik.

Ha esetleg találkozott már ezzel a problémával valaki és megtudta oldani, akkor nagyon megköszönném, ha megosztaná velem a megoldást.

Előre is nagyon köszönöm!

(#20457) Met válasza arty (#20452) üzenetére


Met
nagyúr

Este már tudom tesztelni.
Írok ha lesz mit:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20458) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy Logitech Driving Force Gt kormány kompatibilis win 10 64bit rendszerrel ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20459) Dr. Gonzο válasza rostiron (#20458) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

(#20460) rostiron válasza Dr. Gonzο (#20459) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi :R :R :R

Régebben volt egy momo-m, remélem ez egy kicsivel jobb lesz. Muszáj vennem egyet a Dirt rally-hoz.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#20461) Met válasza Met (#20457) üzenetére


Met
nagyúr

Nos. Csak a piros momo-hoz tudom hasonlítani ami meg van már több mint 8 éve.

Pedál: kinézetre elég "műanyag", a fék keményebb, a gáz is a másikhoz képest, elég stabil mert nem tudtam eltolni játék közben, a momot igen amíg a gyári gumik tartották.

Kormány: nem kotyog, nincs holtjáték, nincs műanyag hatás :)) . Szerintem elég pontos, pontosabb mint a momo. Furcsa a gumis markolat és a szög ami majdnem függőleges. Halkabb, erősebb és nehezebb üresjáratban tekerni, jobb érzés kormányozni mint az elődjét, úgy érzem hogy jobban kézben tartom az autót. A rögzítése furcsa, stabilan áll az asztalon azzal nincs gond de ha egy kézzel tekerem pl. egy hajtűbe akkor hajlamos kicsit megbillenni a hasam felé amit nem tudom hogy mi okoz. Az irányításban nem zavar.
A pillangó határozottan kattan, jól kézre esik.

Mentem pár kört néhány pályán, ha lehet hinni a fent lévő best time-nak kb. 2mp-el vagyok lassabb. Nem tudom hogy azaz idő a verseny vagy practice idő (iRacing-ben) és arra sem emlékszem hogy milyen setuppal mentem.
Újra kell tanulnom fékezni mert itt mintha később lenne a fékpont.
Ami pozitív (szerintem) hogy pl, egy hajtűben annyit fordul a kormány a játékban amennyit én tekerek, a momo-nál ugye a kisebb fordulási szög miatt jóval többet fordult a játékbeli mint amit a kezemben tartottam.
Precízebben tudom terelgetni a kocsit de nem tudom mennyi idő lesz míg megszokom, majd ha már megszoktam megint írok.

Egy hibával találkoztam, ugye első indításkor kellett kalibrálni a kormányt és a pedált a játékban. Pályát és autót váltottam de újra kellett kalibrálnom. Ez az iR hülyesége vagy a kormányé?

A TM kontrol panelján ezt állítottam be csak az overall-t 70 vagy 75-re húztam fel.
A játékban érdemes még valamit állítanom? 900 fokra állt a driverben, kell annyi vagy felesleges?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20462) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!
Autó szimulátorhoz szeretnék kormányt vásárolni. Sajnos ebben a témában teljesen tájékozatlan vagyok. Nem szeretnék 100 ezret költeni erre a célra, de azért egy komolyabb, használható eszközt szeretnék lehetőleg pedállal, váltóval.

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#20463) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Megjött a DFGT és olvasgatom a leírást itt az összefoglalóban, de szeretnék egy kis segítséget kérni.

Először is, egy assetto corsa beállításra volna szükségem, csak kiinduló pontnak.

A másik az, hogy nincs a kormányok között, amit be tudnék tölteni a beállításokban. Driftnél pl: nem tudok kéziféket berakni.. :/

Még annyit szeretnék, hogy mennyire kell kotyognia a kormánynak, vagy egyáltalán nem is kellene kotyognia?

Előre is köszi a válaszokat!

:R

(#20464) barni1122 válasza SoulReaver (#20463) üzenetére


barni1122
tag

EZ szerintem jó alap, kéziféket is be tudsz állítani szerintem a secondary-nél. Nekem pl. kotyog a kormány de annyira nem zavaró meg nem is játszok vele annyit és van arra vmi spéci beállítás, azt majd vki más tudni fogja. :)

(#20465) Sutee89 válasza SoulReaver (#20463) üzenetére


Sutee89
aktív tag

barni1122 írásához még annyit tennék hozzá, hogy a brake gamma 1.0-s értéken szerintem elég meredek.
Én vettem egy extra soft squash labdát, beapplikáltam a fékpedál alá, és feltoltam a gammát 3,5-4,0 közé. Körülbelül akkor kezd vadul fogni a fék, mikor pont keményedik a pedál. Persze ízlések és pofonok.

(#20466) SoulReaver válasza Sutee89 (#20465) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszönöm szépen és barni1122 nek is a segítséget.

A lasztit én is ki fogom probálni.

Szerintem alapból kotyognia kell, mert ha merev lenne akkor nem birná a vadulást.. :)

:R

(#20467) TESCO-Zsömle válasza arty (#20452) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ezek minőségben hol vannak? Nem akar a fickó "szart" venni, de azért PS4 után még egyszer ennyit rákölteni egy kormány-szettre elég húzós. Mondjuk a cockpit megvolna házilag olcsóért, nagybátyám összedobja, bontóból lehet szerezni autóülést is, szóval "apuka" nézelődött ám a témában.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20468) SoulReaver válasza barni1122 (#20464) üzenetére


SoulReaver
veterán

A secondary nál be van állítva a kézifék, még sem működik a drift közben :/

(#20469) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy Logitech Profiler-el kapcsolatos kérdésem volna: gondoltam, megnézem, nincs-e frissebb szoftver, csak kíváncsiságból. A jelenlegi 5.10.127-es, 2010-es verzió. DFGT-m van, a support oldalról a termék lapján ez tölthető le. Viszont ha a Logitech lapján külön rákeresek a Gaming software-re, akkor ott van egy 8.76.155-ös, 2015 novemberi verzió. Szóval nem értem, hogy most mi van. Az valami más, vagy nem használható a DFGT-hez? Mondjuk megnéztem ott alul, hogy melyik termékekhez jó, és ott egerek, billentyűzetek, headsetek vannak.

(#20470) zsiz válasza Gabesz87 (#20469) üzenetére


zsiz
őstag

Én egyszer letöltöttem valami 8.xx verziót szűz Windowsra és nem látta a DFGT-met. Szerintem nincs hozzá frissebb. Nekem is az van amit írsz.

(#20463) +SoulRiever-: nekem is kotyog valamennyit, de nem zavaró. (Használtan vettem, nem tudom újkorában is ilyen-e.)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20471) shteer válasza Gabesz87 (#20469) üzenetére


shteer
titán

Van újabb kormány, amihez újabb gaming sw kell.

..szerintem jónak tűnik

(#20472) barni1122 válasza Gabesz87 (#20469) üzenetére


barni1122
tag

Az csak az új kormányokhoz van, DFGT-hez tuti az 5.10 a legfrissebb.

(#20473) neilszab válasza ZrogNV (#20462) üzenetére


neilszab
őstag

Röviden: Logitech Driving Force GT, vagy használt Logitech G25/27
Bővebben: Kormány Kalauz

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20474) Mclaren.


Mclaren.
csendes tag

sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem!
Van egy Logitech MOMO kormányom, olyan butaságot csinál a gépemen feltelepítés után hogyha a kormány valamelyik irányba egy kicsit is elmozdítom rögtön végállásba ugrik szoftveresen. Ez játékba is így van, picit elmozdítom egyből végállás.
Na de viszont két laptopra is feltelepítettem, ott pedig tökéletesen működik, a win beállításokba is szépen mutatja hogy jobbra balra hány % mozog. Win 7 és Win 10 alatt lett próbálva. Az én gépemen amin nem működik Win 7 van. Esetleg valami ötlet?

(#20475) dokiph


dokiph
csendes tag

Sziasztok!

Hallott már esetleg bárki a Trust Gxt 288 kormány típusról?

Nekem régebben volt driving force Gt-m, de arra sajnos nincsen pénzem.

Trust mint márka, és mint kormányok terén megbízhatóak, valakinek van tapasztalata erről?

30 ezer Ft körül kapható, és 700 fokos elfordulást tudna.

Botváltója van (ezt én nagyon szerettem más kormányoknál is), viszont pillangó kapcsolója nincsen szerintem (a kormány 9-10 órás fogásánál fent viszont van használható kapcsoló, mint DfGT esetében.

Továbbá én a 3 év garanciát korrektnek tartom.

Hozzáértőt kérdeznék, hogy (garancia miatt is, mert azért fontos lehet) megérheti-e ez a kormány?

Viszonylag új típusú kormány, tehát tapasztalatot nem olvasni sehol.

(Nem szívesen adok ki ilyen sok pénzt, de új kormányért talán inkább.)

Bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok, hogy mit gondoltok. (Várjak esetleg még, amíg írnak róla bármilyen cikket, stb.)

Szívesen! Köszönöm!

(#20476) barni1122 válasza dokiph (#20475) üzenetére


barni1122
tag

Hozzáértő nem vagyok, de pár kormányt már szétnyűttem. Szerintem pénzkidobás a cucc. Vibration vmi van benn, ami egy lehellettel több a semminél. DFGT után órási visszalépés. Az okosak is azt fogják mondani, h használt dfgt vagy dfp ennyi pénzből. Ha mázlid van kifogsz egy garisat és ugyan ott vagy egy sokkal jobb kormánnyal.

(#20477) Melorin válasza dokiph (#20475) üzenetére


Melorin
addikt

Never trust in Trust! :DD

(#20478) barni1122 válasza Melorin (#20477) üzenetére


barni1122
tag

Van egy Trust márkájú billentyűzetem meg egy Trust hangszóróm, természetesen abszolút filléres kategória, 3 vagy már 4 éve (hány éves is vagyok? :F ) szolgálnak hiba nélkül. A poént persze vettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#20479) Joshi válasza barni1122 (#20476) üzenetére


Joshi
titán

Felejtsd el, főleg ennyi pénzért. :(

(#20480) zoombiee


zoombiee
csendes tag

Vettem egy Logitech G29 kormányt. (Tudom, hogy biztosan tudtatok volna ennyiért jobbat ajánlani, de MM-ben volt akció és volt ajándékkártyám is oda, és így a feléért sikerült hozzájutnom.)
Eddig még nem volt semilyen kormányom, de nem akartam az alsó szegmensből választani, hogy ne ábránduljak ki egyből a szimulátorozásból.)

Első észrevételek:
Az FFB tényleg nagyon hangos mint ahogy az előző kiadásoknál is.
A drivernél nekem is valami hibát írt telepítéskor, de nekem felismeri a software, de eddig még nem túl sok játékkal sikerült életre keltenem.

Megvettem Humblebundle-n az autós csomagot, de itt egyetlen játékkal sem megy. (Lehet én vagyok ügyetlen)
- DiRT Showdown - nem ismeri fel
- DiRT 3 Complete Edition - nem ismeri fel
- GRID 1,2,3 - Alapból nem látja a kormányt, de ha rányomok a "Choose Preset"-re, akkor felismeri, de megbolondul és folyamatossan megy lefelé a menüben, egész addig még félig be nem nyomom a gázt.
- Dirt Rally - Remekül kezeli a kormányt, de ennek nem is szabadna másképp lennie, mert a támogatott kontrollerek listájában benne is van a G29
- Asseto corsa - Alapból nem ajánlja fel, de beállítható

Egyelőre még nem nagyon volt időm tesztelgetni, mert a cockpit tervezgetésén dolgozgatok, majd akkor lesz több tapasztalat, ha elkészül. Most még eléggé körülményes, állandóan felrakni és leszedni az asztalról. Ráadásul a magasságok sem túl jók és így eléggé kényelmetlen.

Ha valakinek van ötlete vagy javaslata, hogy a Gridet hogyan tudnám működésre bírni, az kérem szóljon.
Cockpit építéssel kapcsolatban pedig tudnátok ajánlani valami oldalt, ahol érdemes informálódni?

(#20481) zsiz válasza zoombiee (#20480) üzenetére


zsiz
őstag

Milyen hibát írt a driver telepítésekor? Talán amiatt nem megy rendesen. Fel kéne tenni a drivert hiba nélkül.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20482) zoombiee válasza zsiz (#20481) üzenetére


zoombiee
csendes tag

Mikor először raktam fel a Logitech Gaming Drivert, akkor dobta fel, de már nem emlékszem, hogy mi volt kiírva. Többször is újratelepítettem, de máskor nem jelentkezett a hiba. Grid-nél másnak is van ilyen problémája. A hivatalos fórumban olvastam. Szerintem, ha nagy gond lett volna a telepítésnél és az nem oldódott volna meg az újratelepítéssel, akkor a Dirt Rally sem menne rendesen. Kipróbálom majd, egy újratelepített windowsal is, ha időm engedi. (úgyis esedékes lesz lassan)

(#20483) N€T0X|N válasza zoombiee (#20480) üzenetére


N€T0X|N
őstag

MM-ben volt akció és volt ajándékkártyám is oda, és így a feléért sikerült hozzájutnom
:C
Aligha tudott volna bárki jobbat mondani. ;]

Sent from my keyBoard

(#20484) dokiph válasza barni1122 (#20476) üzenetére


dokiph
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket!

Én is hasonlóképp gondolkodom, bár talán annyi eltéréssel, hogy én inkább csak "koca" játékosnak tartom magam. Nem olyan komolyan foglalkozom vele. A force feedback sem olyan fontos, inkább a kormány fordulásának a szöge.

No majd még keresgélek. Köszönöm még egyszer a válaszokat!

Szívesen! Köszönöm!

(#20485) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

Lecsúsztam sajnos a Driving Force GTkről amik itt aprón voltak, viszont találtam egész jó állapotú MOMO-t és R440-et használtan másik oldalon, melyiket válasszam a kettő közül? Esetleg várjak hátha szerencsém lesz és valaki felteszi a DFGT-ét?

(#20486) This_is_Ice válasza KüLÖNc (#20485) üzenetére


This_is_Ice
tag

A kettő közül egyértelműen a momo (bámulatos az a cucc még mai szemmel is), de ha teheted, várd ki a dfgt-t.

(#20487) Joshi válasza KüLÖNc (#20485) üzenetére


Joshi
titán

Én DFGT alá nem adnám. :(

(#20488) This_is_Ice válasza Joshi (#20487) üzenetére


This_is_Ice
tag

Teljesen jogos. Ha már költesz rá, akkor tényleg a dfgt a minimum.

(#20489) Melorin


Melorin
addikt

Kipróbáltam a Dirt Rallyt MOMO-val. Olyan furcsa az FFB mintha inverz lenne valami. Nem tudtok valami beállítást javasolni hozzá?

(#20490) Chrys_ válasza Melorin (#20489) üzenetére


Chrys_
addikt

Aha, szóval ilyen érzés? :)

(#20491) steelsec


steelsec
aktív tag

Nos a hétvégére kölcsönkaptam kollégától a DFGT-jét, hogy el tudjam dönteni kell-e nekem is.
Grid Autosport + Project carssal próbáltam, és nagyon behúzott, ideje felkutatnom őket, elég jól sikerült belőni.

Szerencsére páromnak is tetszett a móka, csak ha meglesz neki is át kell adnom, néha... :D

(#20492) SoulReaver válasza steelsec (#20491) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én is a minap vettem egyet használtan. Assetto corsával és dirt rally-val kockulok, utóbbihoz eléggé résen kell lenni, ha gyorsan akarsz menni :D

Én sem bántam meg.

Viszont egy külön kéziféket valahogy össze lehetne dobni, hogy felismerje a gép és kalibrálni is lehessen?

gondoltam rá, hogy van egy használaton kívüli gamepadom és arról a joystickot valahogy leszerkeszteni és abból egyet?... Nem értek hozzá az a baj :)

[ Szerkesztve ]

(#20493) #48967168 válasza SoulReaver (#20492) üzenetére


#48967168
törölt tag

Működhet a dolog, de ha nem vagy benne az elektronikába, inkább válasz kész megoldást. Az ebay-en van rá spanyol és orosz gyártótól is kész cucc, nagyon pöpec kinézettel. A spanyol desing-osabb, de külön van hozzá a vezérlődoboz (benne ha jól emlékszem egy kiherélt PS3-as kontrollerrel) az orosz masszívabb, de karcosabb... Sajna 80-100 ajró körül vesztegetik őket...

Ha magadnak fabrikálod akkor picit olcsóbb lehet, de a kar és a mechanika azért fogós lehet...

(#20494) Kicsirigo82 válasza Sutee89 (#20454) üzenetére


Kicsirigo82
újonc

Szia!

Bevált a win frissítés.

Reinstall után az LGS egyből felismerte, működik a force feedback, és a 900 fokos tartomány is.
Egyedül a fordulatjelző ledek nem világítanak de az már tényleg apróság.

Nagyon köszönjük a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#20495) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

No beindult a szopóroller... :W Elszakadt a G25 fékpedálján a pedál tartójára csavarozott kis földkábel. Iszonyat vékony, nem sok idegrendszerem van nekiállni és megcsinálni... mennyire fontos az? :DDD

www.smart-bus.hu

(#20496) Met


Met
nagyúr

Kéne egy kis segítség.
Meg van ugye a T150 és valahogy nem találom a féktávokat iR-ben, mintha rövidebb lenne a fékút, nem satuzok be hanem gyorsabban lassul (nem tudom jobban leírni :B ), több mint 8 évig nyomtam a momo-t és ráállt a lábam viszont most át kellene szoknom, mit állítsak hogy ne fogjon annyira és aztán szép fokozatosan vissza állítom.
Driverben néztem, nem tudok állítani semmit. Vagy csak nem találtam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20497) Enton válasza Met (#20496) üzenetére


Enton
addikt

Ha a gém engedi akkor a Brake Linearity és Brake Sensitivity lesz a te birizgálandó értéked. Pl nemrég új kormány lett, feltettem megint a Race Room-ot, ott még a kuplunghoz van fogási tartománybeálítás(1-5-ig/lent-fent fogás). Driverből a legtöbb pedál elég gyér(kb semmi beállítási lehetőséget nem tartalmaz/max Dxtweakkel, vagy más hackinggel) opciókkal rendelkezik legyen az CSPV3, G2x pedál vagy momo gyári pedál.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20498) Met válasza Enton (#20497) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, este megnézem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20499) -Solt- válasza -Solt- (#20495) üzenetére


-Solt-
veterán

Urak!

Szívesen venném valami szaki véleményét: [link]

www.smart-bus.hu

(#20500) guftabi96


guftabi96
addikt

T150 teszt a PH-n! :)

#KeepFightingMichael

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.