Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#86201) macilaci78 válasza Morris (#86200) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Leírta, hogy az alsó szelepekhez nincs kulcsa. Innen üzenem, hogy a Lidl-ben akciós. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#86202) ivana válasza TeeJay (#86190) üzenetére


ivana
Ármester

2 réteggel számolj, egy réteg az semmi még sima falon is, fűrészporos tapétán meg főleg.

(#86203) mezis válasza e=mc² (#86176) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

".... (emeleti szomszéd)....belecsatlakoztatnám a WC-ből jövő szellőztetőbe."

Elszívó ventilátor: csak akkor, ha saját szellőző kéményed van, különben a feletted lakó meg ledugózza az alatta lévő szakaszt. [link]

mezis

(#86204) aujjobba válasza Morris (#86199) üzenetére


aujjobba
addikt

Remeha tzerra 28kw kombi kazán, kétrétegű lapradiátorok.
A legfelső pont szerintem a kazán, a leírása szerint automata légtelenítő van benne, ennek ellenére miután a szakik kijönnek én mindig ki tudok engedni valamennyi levegőt az emeleti radiátorokból.
A kazánból kijövő egyik csövön van hőmérő és nyomásmérő, ez kb 60 fokot és 1.6 bart mutat.
Az előremenő 60 fokra van állítva, tekerős beállító van hozzá a kazanon.

Az emeletet már lefojtottam annyira, hogy nincs szauna, de lent 22.2 fok fölé nem tudok menni.

Macilaci: jah hogy ez sima imbusz, olyanom van. Nekiállok akkor újra az egésznek.

[ Szerkesztve ]

(#86205) TeeJay válasza ivana (#86202) üzenetére


TeeJay
félisten

Rendben köszi. Már csak ki kell matekolni a lakás festeni való felületét és annyi festéket kell vennem.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86206) macilaci78 válasza aujjobba (#86204) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom, neked milyen van, a képekből nem derült ki.
Nálam egy pénzérminyi, recés szélű kupak alatt van az imbusz. Torx, Philips (+) és sima (-) lehet még. De ha meg se nézed, akkor tökmindegy, milyen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#86207) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pár lámpát meg konnektort szeretnék a falon kívül (tél van, a por miatt nincs vésés) odébbvezetni, mert rossz helyen van.

Milyen kábelt vegyek beltérre és milyet kültérre (itt víz is érheti)?
A OBI-ban kapható kábelek megfelelőek? (nem esik útba villanyosbolt)

(#86208) TeeJay válasza Kalandor (#86207) üzenetére


TeeJay
félisten

Obiban minden kábel 3x áron van... Inkább villanyos boltban kérj méretre vágva

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86209) fonok87 válasza Kalandor (#86207) üzenetére


fonok87
aktív tag

Csatlakozom az előtttem szólóhoz. Mennyiségtől függően érdemes meggondolni a szakboltban vásárlást, akkor is, ha nem esik útba, a hódos rablók aranyárban mérik a rezet. Egyébként a réz az réz, biztosan megtalálsz ott is mindent amire szükség lehet.
Milyen kábelt? Hát, attól függ, hova :)
Meg attól, mit akarsz a konnektroba dugni. Általánosságban MBCu, kettős szigetelésű, 1,5mm2 kábel jó szokott lenni, lámpához elég lesz 0,75-ös is. Ha nagyteljesítményű gépnek kell a konnektor (fűnyíró, nagyflex, Tesla supercharger, 2-3+ kW, ~15A felett bármi), jobb inkább 2,5-es vezetéket használni. Az MBCu tömör réz, kettős szigetelésű, nem muszáj kábelcsatornában vezetni kültéren sem. Jól lehet kötni, szerelni, viszont merev, ha nagyon kanyarogni kell, jobb lehet a sodrott (MK, MT) vezeték. Lehet egyszeres szigetelésű vezetéket is használni, de azokat mindenképp kábelcsatornában kell elhelyezni, kültérre van abból is oda való.
Ami kellhet még, az néhány Wago (könnyebben szerelhető és biztonságosabb mint a csavaros csoki, tömör vezetékhez sima kell, sodrotthoz oldható), és falon kívüli kötődoboz.

Truss me, I'm an engineer.

(#86210) Pttypang


Pttypang
veterán

Ez otthon kis 4 centis dubelek befurasahoz panelba eleg? Ha nem semmire se jo, akkor megneznek egyet, azt latom, hogy sima tokmanyos.

Everybody lies.

(#86211) fonok87 válasza Pttypang (#86210) üzenetére


fonok87
aktív tag

Panelba valószínűleg nem :( . Bármi máshoz (tégla, fém, fa,stb) tökéletes, de betont (pláne panelházban, ami nagyobb szilárdságú) ezek a kis gépek nem fognak vinni, max kb 2perc/cm sebességgel :)

Truss me, I'm an engineer.

(#86212) aujjobba válasza macilaci78 (#86206) üzenetére


aujjobba
addikt

Ilyen, gondolom akkor ez sima imbusz, legalábbis úgy néz ki.
Megpróbálkozok ezzel állítani.

(#86213) Ferike81 válasza Siriusb (#86194) üzenetére


Ferike81
senior tag

Én nem akartam kiadni egy vagyont egy kondenzvíz szivattyúra. Konzultáltam a fűtésszerelővel, és abban állapodtunk meg, hogy ha 3-4 évet kibír akkor jól jártam. Az egyik szivattyú 4 éve megy a másiknak ez a második tél. Megy szépen mindkettő. Nekem 2métert kellett volna emelnie, és a 150K-s kondenzvízszivattyú is csak 1,5 métert írt a gyári adatlapon. Nem kockáztattam. Ez megvolt olcsón.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#86214) YAS-dude válasza fonok87 (#86209) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mbcu-t kültéren érdemes valami uv-stabil védelemmel ellátni, mert a kábel köpeny maga nem bírja az uv-t.

(#86215) aujjobba válasza Morris (#86200) üzenetére


aujjobba
addikt

Az emeleten a felső szelepek koppig nyitva, a torlókat kb negyed fordulatra nyitottam, így nem annyira forróak és a legaljuk egy picivel langyosabb mint a tetejük.
Földszinten is zártam, csak a nappaliban levő kettőt nyitottam nagyra.
A 220as radiátor így se lett meleg a közepe alatt, és 22.5 fok a max amit elő tudok állítani a nappaliban.

A kivitelező azt mondja kicserélik a radiátort, hátha azzal van valami.
Szerintetek ez esélyes?
Amikor 90 fokos előremenővel próbálkoztam akkor az alja is meleg volt, bár nem annyira mint a felső fele.

(#86216) Morris válasza aujjobba (#86215) üzenetére


Morris
veterán

Ha forró volt, akkor szerintem a radinak nincs baja.

(#86217) aujjobba válasza Morris (#86216) üzenetére


aujjobba
addikt

Forró volt, bár az alját a kezem már állta, a tetejét nem.
60 fokon meg tökhideg már az alja.

Mi lehet ez akkor? Keringetési probléma?
A kazánnak bírni kéne, bőven túl van méretezve.

(#86218) Misi1980 válasza aujjobba (#86197) üzenetére


Misi1980
senior tag

Mennyi a belmagassága a lakásnak?Azért kellene a többi radiátorról odaterelgetni egy kis melegvizet.Mégegyszer leírom hogy a torlókonl fojtsd le a többi radiátort

[ Szerkesztve ]

(#86219) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Albiban lakom, regi tarsashaz, szigetelt, kozponti futessel. Miota beszigeteltek a hazat, telente szinte egyaltalan nem is futottem, csak nagyon kiveteles eseteben, mert a korulottem lakok annyira atmelegittek a falakat, hogy szinte mindig volt bent 22-23 fok.
Plusz azert se, mert a kozponti futes iszonyat lassan melegitett be es ahhoz kepest sokba is kerult, valszeg a radiatorokat mar reg ki kellett volna cserelni, de vannak fontosabb dolgok amiket fel kellene ujitani(ajto, ablak) meg mivel jo ido volt, igy eddig nem foglalkoztam vele.
Iden viszont felujitottak a szellozo rendszert, ami most mar eleg durvan fujja a levegot es emiatt az egesz lakas hidegebb, huzatosabb lett es nagyon nehezen maszik fel a homerseklet 21 fok kornyekere.

Ezert arra gondoltam, hogy szerzek magamnak valami alternativ futesi lehetoseget.
Olyan kellene ami viszonylag gyorsan, 2-3 fokkal fel tud futeni egy 20nm-es szobat, 2,5m-es belmagassaggal es nem igenyel semmilyen beszerelest.
Az elektromos konvektorokat neztem, soknak van hordozhato verzioja, arba nem olcsoak, de meg elfogadhatoak es ennyire talan hatekonyak lennenek.
Olvasgattam, hogy az elektromos halozatra figyelni kell ezeknel, hogy ki tudja szolgalni, ahogy nezegettem, olyan 1500-2000W kornyekiek amik nekem mar jok lennenek.
Van egy 2100W-os fozolapom, azt birja a halozat gond nelkul, szoval akkor a konvektort is birnia kellene, ha a ketto nem megy egyszerre az nem gond.

Ti mit ajanlanatok ebbe a szituba? Jo az elektromos konvektor? Ha igen, melyik a megbizhato marka/tipus? Vagy mi johet szoba helyette?

(#86220) aujjobba válasza Misi1980 (#86218) üzenetére


aujjobba
addikt

Azt hiszem 260 a belmagasság.
A többi radiátort már lefojtottam, olvass vissza kérlek egy kicsit.
A torló szelepekkel csináltam ahogy ajánlottátok.

(#86221) sanzi89


sanzi89
addikt

Nem tud valaki esetleg egy Budapest belvárosi boltot, ahol árulnak ilyen elemet: Pvc nyomó karm.KM 32- 1" MGA

Bementem véletlenszerűen 1-2 boltba, és nem tudtak ilyen idomot adni. Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#86222) Misi1980 válasza aujjobba (#86220) üzenetére


Misi1980
senior tag

Bocs tényleg már leírtad hogy lefojtottad őket.Ha hazaértem kiszámolom neked légköbméter és teljesítménytáblázat alapján hogy elég-e a radiátorméret.

(#86223) Morris válasza aujjobba (#86217) üzenetére


Morris
veterán

A radiátor előtt az előremenő és a visszatérő vízhőfok mennyire tér el?
(ha a többi teljesen el van zárva)
Azért lényeges mert az teljesen normális, hogy az allja hűvösebb. Elvégre a radiátor a hőleadó. Viszont ha a két cső közel egyforma forró, akkor lehet, hogy levegős. Teljesen vízszintbe van a radi vagy a bekötés fele lejt?

[ Szerkesztve ]

(#86224) macilaci78 válasza fonok87 (#86209) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ami még tényező lehet, a vezeték hossza miatti feszültségesés, amit vezetékkeresztmetszettel lehet kompenzálni. És nem az a kérdés, hogy a régi és az új hely közt mekkora a táv. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#86225) macilaci78 válasza aujjobba (#86212) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fog az menni. :K Ugyanaz, mint egy sarokszelep, csak ezen nincs tekerő, ezért kell az imbusz. Jobbra zár, balra nyit. Van vagy 6 teljes fordulat a teljesen zárt és teljesen nyitott állás közt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#86226) macilaci78 válasza birno (#86219) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha gyorsan kell a meleg, akkor hőforrás+ventilátor.
Ez több testben is előfordulhat: fűtő ventilátor, olajradiátor és klíma, árazásban is ez a sorrend.
A fűtő ventilátor egy cseppet sem tartja a hőt, a klíma se, de hosszú távon üzemeltetni egy COP 4-es klímát lehet gazdaságosan. Előbbik bekérik a 2 kW-ot, utóbbi a tapasztalatok szerint a felével is megvan, de ezt is érdemes 16 A-re biztosított konnektorba tenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#86227) aujjobba válasza Morris (#86223) üzenetére


aujjobba
addikt

A bemenő meleg, a visszatérő teljesen hideg.
Nagyon kicsit lejt, de már át lett kötve átlósra, bal felül be, jobb alul ki.
Nem lett jobb ettől.

A visszatérőt kizárólag akkor éreztem melegnek, amikor 90 fokos előremenővel kísérleteztem.
Most vissza van véve 60 fokra.

[ Szerkesztve ]

(#86228) mezis válasza aujjobba (#86227) üzenetére


mezis
nagyúr

Amikor megy a szivattyú, nem hallasz csörgedező, csobogó hangot (radiátornál, elosztónál, kazánnál) ?

mezis

(#86229) pjen válasza aujjobba (#86227) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen a radi tipusa(lehet írtad,nem találom)viszont meg lehet keresni,hogy hány wattos.Egy átlag lakásban 50-60 Wattal számolnak légköbméterenként.Ki kell számolni,hoy abba a szobába elég nagy e az a radiátor.

(#86230) aujjobba válasza mezis (#86228) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem, semmi zaj, csak a kazán zümmögése.

pjen: ezek a méretek, kétrétegű lapradiátorok: [link]

Most találomra kerestem ilyen méretű hasonló kinézetű radiátorokat, a leírások szerint 4500W plusz 2200W, a 220x60as plusz a 80x90es.
A belmagasság 260, tehát 35 m2-re számolva 91 légköbméter jön ki.
Ez így kb 73W/köbméter ha jól számolom.

[ Szerkesztve ]

(#86231) Misi1980 válasza aujjobba (#86230) üzenetére


Misi1980
senior tag

Kiszámoltam a radiátorokat.Én úgy kalkuláltam hogy 30Watt/légköbbméter.Ez egy igen jól szigetelt ház hőszükséglete.A nappaliba 2800Watt teljesítmény kell.Itthon csak korado radiátorról van táblázatom és ez alapján a 800×900-as radiátor az 55/45 fokos vízzel az 898Watt a 2200×600-as az 1750Watt.Ha összeadjuk akkor 2648Watt jön ki.Mondjuk a kegnagyobb baj az hogy a nagy radiátor nem fűt.Nekem a 2000×600-as radiátorom itthon nem fűt úgy mint a többi kissebb.Nekem sem melegszik át teljessen csak nálam még a nappaliban van 3 radiátor ami nagyon jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#86232) Viszlát válasza birno (#86219) üzenetére


Viszlát
addikt

Én egy 2kW-os, 11 tagos olajradiátorral oldottam meg egy 28nm-es szobának a fűtését abban a 3 napban amíg cserélték a kazánt, magam is meglepődtem, hogy körülbelül másfél óra alatt 22 fokra melegítette a 10 fokra lehűlt szobát. Aztán körülbelül fél állásban tartotta is azt, úgy, hogy 40-60 percenként bekapcsolta magát egy rövid időre (fél fokot esett közben a hőmérséklet). Ráadásul úgy, hogy a ház többi helyiségében ugye nem volt fűtés, tehát a környezetében lévő helyiségekben 8-10 fok volt, miközben kint -5 és -10 közötti hőmérsékletek tomboltak.

10.2kW-t fogyasztott egyébként a három nap alatt, rátettem egy mérőt, hogy majd le tudjam verni a főbérlőn az extra költséget, mert sokkal többre számítottam. A te körülményeid messze nem ilyen borúsak, gondoltam építő lehet az én példám, nehogy bevásárolj valami übercuccot sok pízért. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#86233) aujjobba válasza Misi1980 (#86231) üzenetére


aujjobba
addikt

Na várj, kerestem a neten radiátort, ami tök ugyanúgy néz ki mint az enyém, az az oldal szerint 4500W, több mint duplája annak amit te írsz.
Ez az: [link]

(#86234) Morris válasza aujjobba (#86230) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem levegős
Nyisd meg a legmagasabb pontnál lévő csavart.

Nekem a legnagyobb 2000x600-as 3 tagos.

[ Szerkesztve ]

(#86235) aujjobba válasza Morris (#86234) üzenetére


aujjobba
addikt

Ezen már túl vagyok, minden radiátorból folyamatos vízsugár jön ha megnyitom a legtelenito szelepet, nincs levegő.

(#86236) YAS-dude válasza birno (#86219) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem tudod valahogy a lakásod elszívóját lefojtani?

(#86237) Misi1980 válasza aujjobba (#86233) üzenetére


Misi1980
senior tag

Csak az nem mindegy hogy hány fokos előremenő hőmérséklettel adja ezt a teljesítményt.Ha 90 fokon járatod a kazánt akkor lehet ilyen teljesítménye.Azért írtam hogy 55/45 használattal ennyi.Normál esetben egy kondenzációs kazánt max így használnak.Itt a kép.Nagyon nagyok a külömbségek.A kép bal oldalán 55 fokos előre és a 75 fokos előre között.

Morris:Az a dög radiátor gondolom nem 16-os ötrétegű csővel van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#86238) föccer válasza Morris (#86234) üzenetére


föccer
nagyúr

én is ekkorát rakok a nappaliba. 20-a cső, keresztbe kötve. Remélem elég lesz neki.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#86239) aujjobba válasza Morris (#86234) üzenetére


aujjobba
addikt

Rájöttem valószínű én voltam a hülye.
Az emeleti törülköző szárító teteje a legmagasabb pont!
Arra eddig nem is gondoltam, majdnem plafonig ér nem is láttam eddig hogy van a tetején szelep.
Kiengedtem belőle a levegőt meg utána a többiből is.
A 220as alja most nem jéghideg de nem is langyos, viszont lett kb 24 Celsius fok a nappaliban hirtelen.
Köszi mindnekinek a segitseget, remelem így már megoldódott a probléma.

(#86240) Morris válasza Misi1980 (#86237) üzenetére


Morris
veterán

Hát nem :D
Vas cső, van vagy 3cm átmérője. Ha nem több... :U

[ Szerkesztve ]

(#86241) Morris válasza aujjobba (#86239) üzenetére


Morris
veterán

Tudtam, hogy levegős :P

Elég lesz. Nekem 21nm-es szobában van. A 36fokos előremenővel 23 fok van a lakásban. Csak az előszobába raktam 2 tagos 600x600-ast.a másik 20nm-es szobába 600X1800,
Konyha 600x1200,
Ebédlő 600x1200,
Fürdő 600x1400,
Háló 300x1200

[ Szerkesztve ]

(#86242) pjen válasza aujjobba (#86239) üzenetére


pjen
félisten

Még párszor engedd ki a szárítónál,oda szorul a levegő,akár egy autómata is jó lenne oda.

(#86243) birno válasza macilaci78 (#86226) üzenetére


birno
addikt

Mivel szereltetni nem akarok, igy normalis klima nem johet szoba, mobil klima meg a hangja miatt nem.

(#86232) Viszlát: Hm, ez valoban tanulsagos, pont azert kezdtem el az elektromos konvektort nezni, mert tobb helyen is irtak, hogy az olajradiator elavult, lassan fut be es ez mennyivel jobb, modernebb, de ha ilyen teljesitmenyre volt kepes a tied, olyan korulmenyek kozott, az tok jo, foleg hogy nekem tenyleg csak plusz 3 fok kell max. :)

(#86236) YAS-dude: Az elszivok le vannak folytva, mert a por is jon be rajtuk rendesen, de nem teljesen, porszivoba valo filter van elejuk rakva, ez felfogja a port, de azert a szagokat kiviszi.
A gond az, hogy a furdoszobanal van az akna, ahol a vizora is van, meg ott lehet elzarni is, igy nyithato ajtaja van, aminel boven tud jarni a levego, meg valahogy az egesz tarsashaz sokkal huzatosabb miota megcsinaltak, nincs nyitva ablak lepcsohazban, legalabbis alattam/folottem tuti, az en lakasomban sem, megis olyan huzat van, hogy szo szerint erot kell kifejtenem ahhoz hogy becsukjam az bejarati ajtot, nem teljesen ertem, hogy hogyan, de korabban nem volt ennyire durva.

[ Szerkesztve ]

(#86244) ivana válasza birno (#86243) üzenetére


ivana
Ármester

Ezek az elektromos konvektorok ugyan úgy fűtőszállal működnek mint egy sima olajradiátor, csak éppen konkrétan fújják magukból a levegőt. Ami szerintem borzalmas, olyan mint amikor feltekered maxra a gázkonvektort, okádja magából a meleget, utána meg kikapcsolja a termosztát. Az olajradiátor sokkal kellemesebb, az olyan mint egy normál radiátor.

(Múltkor amikor érveltem, hogy baromság akkor még nem láttam ilyet, csak a hatásfok növelést vetettem el. Azóta találkoztam vele egy étteremben, szvsz borzasztó.)

[ Szerkesztve ]

(#86245) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Megvettem végül a már sokszor kérdezett minibojlert.

Magam akartnám bekötni, gondoltam, nem egy ördöglakat, de most elbizonytalanodtam. :F

Mellékelek egy képet arról, hogy most mi van. Ha jól látom, a hideg víz közvetlenül a csaptelephez megy, majd onnan egyrészt a csapba, másrészt a - már kikötött, hibás - bojlerbe, és onnan a meleg vissza a csapba.
Jól látom? Ennek mi értelme van? Hogy működik?

Attól félek egy kicsit, hogy ugye nyílt rendszerűt vettem, de ha a csaptelep mégis zárt, akkor a vákuum összeroppantja és tönkreteszi a 30ezer forintos kütyüt :s

Szóval a kérdés az, hogy ha a fentiek szerint kötöm be, akkor jó lesz-e.

Köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#86246) YAS-dude válasza rlazol (#86245) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ennek az az értelme, hogy a csaptelepnél ott a hideg víz, onnan elágazik a bojlerbe, ahonnan jön vissza a meleg. A csaptelep látja el a bojler túlnyomás elleni szelep funkciót is. Amikor melegszik a víz a bojlerben, akkor kitágul és valaminek ezt a tágulást engedni kell. Itt a csaptelep enged, olyankor csepeg belőle a víz. Ha normál csapteleped van, azt egyrészt be sem tudod kötni, mert csak két bemenete van, másrészt ha mégis sikerülne, a bojlerben keletkező nyomás szétdurrantana valamit (jó eséllyel saját magát). Szóval ki van ez találva.

[ Szerkesztve ]

(#86247) rlazol válasza YAS-dude (#86246) üzenetére


rlazol
addikt

Szuper, köszönöm!

Beleütköztem még egy problémába. :F
a csaptelepről 8 mm réz csövek jönnek lefele, a rajtuk lévő szorítóanyát leszedtem, kb 2 cm belső átmérő, míg a kütyü csonkjaira 16 mm-es kell. Ezt még - remélem - megoldom holnap az Obiban.
Viszont a két rézcső elég merev és 75 mm távolságban futnak egymástól, míg a csőcsonkok 30 mm-re vannk. Ezt szabad nekem egy sima rugalmas csővel áthidalnom? Vagy mi a teendő? (olvastam valami bojlerleírást, ahol megkötések vannak arra, hogy melyik réz csőre mi és mi nem húzható)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#86248) Misi1980 válasza aujjobba (#86239) üzenetére


Misi1980
senior tag

Nem te voltál a hülye.Fura hogy a mestereknek nem jutott eszükbe hogy le légtelenítsék a rendszert.Írtad valamelyik hsz-ben hogy már radiátort akartak cserélni.A legmagasabb pontokra tegyél automata légtelenítöket,a radiátorokba is kehet tenni sarok légtelenítőket.Ez a flamco jó minőségű nem lesz vele gond.

(#86249) macilaci78 válasza aujjobba (#86239) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én oda automata légtelenítőt tettem. Érdemes szezon elején ránézni, hogy dolgozik-e.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#86250) AxBattler válasza AxBattler (#86155) üzenetére


AxBattler
félisten

No, itt jönnek a képek is...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.