Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#84951) M43g


M43g
aktív tag

Tisztelt urak,

ha azt szeretném, hogy ne hűtsön-forrázzon le a zuhany alatt, ha valaki mosogat, arra egy gázos kombi kazán esetén a meleg csapvízre rakott puffertartály megoldás lehet?

Köszönöm :R

(#84952) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Otletre lenne szuksegem :)
Van egy 1m-es vizmertekem otthon amivel 2-2,5m-es szakaszon kellene vizsszinteznem.

Mivel tudnam megtoldani a legolcsobban?
Tetolec, laposvas, barmi egyeb otlet? szempont lenne a merevseg, mivel a ket vegponton tudom csak feltamasztani a meres soran.

Koszonom

(#84953) macilaci78 válasza martillo (#84952) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bármi jó, aminek az oldalait elfogadod egyenesnek és párhuzamosnak. Ebben a méretben kapni már laminált padlót, én azt állítottam élére, hogy ne hajoljon meg.

Nem tudom, mennyire kell precízen megoldani a feladatot, de az épületfa nem teljesen egyenes, a lapos vasból ilyen hosszon perecet hajtogatsz. Valamilyen profilos vas: zártszelvény, I, T szerintem.
Esetleg tömlős vízmérték méni slaggal, ha csak a két pontot akarod vízszintbe állítani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#84954) RexpecT válasza vzozo (#84948) üzenetére


RexpecT
addikt

Még egy réteg glett aztán tökéletes.
Milyen méretű profilból van?
Én is gondolkozom rajta, hogy panelben villanyvezeték csere + repedő fal miatt nem lenne rossz megoldás(minél kevesebb helyet venne el a szobából, annál jobb lenne).

(#84955) AndrewBlase válasza vzozo (#84950) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

zerk.: 90 fokos elforgatás, azt hiszem értem mit mondasz. Én ezt nem így akartam, de a süllyesztett szerelődobozba csak így tudtam rögzíteni a szerelvényeket, máshol nem volt csavarhely! Fakk

És a szerelvénydobozokat nem lehet 90°-al elforgatva berakni a gk lapba? :U

Szerk: Már látom, nem. :B

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#84956) vzozo válasza RexpecT (#84954) üzenetére


vzozo
senior tag

Éjszakai fénynél nem látszott ennyire durvának, majd a következő szobafestésnél kap plusz egy glettréteget, de hogy én nem állok neki újra csiszolni és teleporolni a lakást, az 100%. :)))

Sima 5 centis profilt használtam, igazából a kábelmenedzsment para így, mert a 16-os gégecsőből talán befér 3 a CW profilok erre kialakított lyukába, de azokban kb. semmit sem vezetsz el (Cat6 UTP-m van, na amellé még a 20-asban sem fért már be az RG6 koax). Ugyanakkor tettem volna be még egyéb csövezést pl. hangfalak / mélynyomó és további konnektorok számára, ezek így alul kiestek. Áramot is fent / középen tudtam csak elvezetni külön csövekben.

(#84957) BullZeye


BullZeye
veterán

Neki estem erkélynek, szigeteltem 5cm XPSel, főleg hogy a szaki által elrontott ytong fal egyenletes, vízszintes legyen. Mivel nem nagy felületről van szó, telibe kapott egy dryvit hálót, amit szépen csemperagival felraktam szépen, jól is néz ki, gondoltam amíg jó idő van megcsinálok mindent az erkélyen, nem várok tavaszig.

Pár kép a jelenlegi állapotról.

1) Jobb és bal oldalt a festék púposodott és nagy részen le tudtam/fogom simán szedni, viszont ahol oldalról nem ázott be soha, ott a festék tapad, és nem tudom/akarom lekaparni a 7. emeleten.

Ezzel lehet valamit kezdeni? Mert ha így ráfestek a laza réteg leszedése után, akkor nyoma lesz.
Ha viszont rigipszel síkba húzom tartok tőle, hogy nem lesz túl eső álló.

2) Házak külső fala ilyen picit darabos festékkel van sokszor festve, ennek mi a neve? Ha nem szeretnék teljesen sík felületet, hanem hogy legyen textúrája (ápol és eltakar), és ezzel lehet ezt a csíkot is el tudnám tüntetni a régi festéknél.

Erkély külső falán van 1-2 sérülés amin keresztül be tud néha folyni a víz, ez 5 év alatt 1-1 púppal járt a festéken, de szerintem ez sima beltéri diszperzióssal lett lekenve. Van valami amivel vízzáróvá tudom belülről tenni, amire festék megtapad, és fel tudom vinni rá? Vagy felejtsem el, és inkább fessem újra 5 évente?

+1
Vettem Aldiban multicsiszolót, szeretem, ehhez létezik olyan fej/csiszoló papír amivel Ytongot tudom síkba csiszolni? Régebben írtátok a sajtreszelőt, de ha már van ilyen szerszám, talán szebben meg tudnám csinálni valami fejjel.

(#84958) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

kazán kérdésem lenne:

Eldöntöttem (talán :) ), hogy Vaillant kazánt szeretnék mint márka, ebből is sima fűtőst, a HMV pedig indirekt tárolós lenne.
Két kazán közt gondolkozom, az egyik 15, a másik 25kW teljesítményű. Fűtés szempontjából a 15-ös is elegendő lesz nekünk (2x40m2 padlófűtéssel, új ablakok, szigetelés alul-fölül, elől-hátul és sorház lévén két oldalt szomszéd melegít).
A HMV egy 150 (vagy 200) literes indirekt tárolóval szeretném megoldani.
Kérdésem az lenne, hogy időben mekkora a különbség a két kazán között, amivel lassabban fűti föl ezt a mennyiségű vizet? Szóval hideg vízből mikor lesz meg a 60 fokos vizem a 15-ös és 25-ös kazánnal?

Azért szeretném a 15-öst csak, mert egyrészt fölösleges a túlbiztosítás itt szerintem, másrészt a kisebb jobban le tud modulálni.

Ezekről lenne szó amúgy: [link]
15kW: VU INT II 146/5-3 A
25kW: VU INT II 246/5-3 A

Bár a 15ös is csak 5,7kW, lehetne jobb...Az ecoTEC plus 3,7kW, de az majd 100eFt-tal többe kerül. Vagy megéri inkább az?

[ Szerkesztve ]

(#84959) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok! Lakás felújításban vagyunk, és olyan kérdésem lenne, hogy az elektromos fözölapokat/sütőket lehet 380-ra kötni, vagy csak 220-ra?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#84960) runner 125 válasza varsam (#84958) üzenetére


runner 125
nagyúr

A kazán pontos teljesítményéhez valamiféle energetikai számítás nem volna rossz. Ha jól rémlik ez új ház, szóval elvileg kell is h legyen.
Milyenek a falak, milyen vastagok, födém milyen, van-e hőszigetelés aljzatban, falakon, födémen, nettó hány m2, tetőtér van-e, milyenek a nyílás zárók, stb, stb.

Index forumon a felújítós, építkezős topikban van pár szaki, ha oda beírod, megmondják melyik kazánnal jársz jobban.
De egyébként jól írod, az sem jó, ha túl erős a kazán. Meg kell találni az ideális teljesítményszintűt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84961) ivana válasza t.kristof (#84959) üzenetére


ivana
Ármester

Se 380, se 220 nincs már. A fázisfeszültség 230V, a vonali (két fázis közötti) 400V. Általában a főzőlapokat két fázisra kötik, de ehhez kell a nulla is (egyes részei egyik, másik részei a másik fázisról mennek). Elképzelhető olyan eset, hogy 1 fázisra is lehet kötni, de nem szokás. Ahol alapból villanytűzhelyhez tervezték a ház elektromos hálózatát ott szinte mindig több fázis van.

[ Szerkesztve ]

(#84962) t.kristof válasza ivana (#84961) üzenetére


t.kristof
senior tag

Köszönöm!

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#84963) canniball válasza BullZeye (#84957) üzenetére


canniball
nagyúr

"Házak külső fala ilyen picit darabos festékkel van sokszor festve, ennek mi a neve?"
Nemesvakolat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#84964) BullZeye válasza canniball (#84963) üzenetére


BullZeye
veterán

Ahogy nézem nem hengerrel kel felvinni, nincs valami textúrás festék amit hengerrel felvihetek? Már picit herótom van a glettelés miatt tőle :)

(#84965) mokus1


mokus1
addikt

Pesten tudtok nekem egy burkolót ajánlani aki egy 40nm-ert még ebben a hónapban eltudna vállalni?

(#84966) orion1025 válasza philoxenia (#84939) üzenetére


orion1025
őstag

Inkább megtartom magamnak... Igazából naponta látok olyan embereket, akik meg tudnak döbbenteni, így a magyar jogszabályok sem vigasztalnak.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#84967) Csabroncka válasza vzozo (#84948) üzenetére


Csabroncka
addikt

A gégecsövezés miatt anyázol még párszor ;]

"in medias res"

(#84968) kelna91


kelna91
senior tag

Szerintetek lehetséges, hogy ez a készülék csinál valamit?

(#84969) #33253120 válasza kelna91 (#84968) üzenetére


#33253120
törölt tag

Igen. Oda van írva az egyik értékelésbe. A macskákra zavarólag hat. Már ezért megérné venni egyet.

(#84970) philoxenia válasza kelna91 (#84968) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Áramot fogyaszt? :U

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84971) TeeJay válasza kelna91 (#84968) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem parasztvakítás főleg amiket láttam lakásban eddig, fel tekertek 10 centi hosszan drótot a bejövő víz csőre meg ilyen doboz aztán gondolom egyből megijed a vízkő és elmenekül...
Ipari szinten biztos van haszna a vízkő mentesítőnek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84972) philoxenia válasza TeeJay (#84971) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]
Barátom azt szokta mondani, hogy amíg lókaka van, veréb is van...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84973) M43g válasza ivana (#84961) üzenetére


M43g
aktív tag

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy IKEA indukciósnál (most vettünk, a névleges megegyezik a sima kerámiával) külön szerepel a hozzá adott útmutatóban, hogy hogyan kell egy, illetve két fázisra bekötni.

Nálunk egy fázis van, de 5*4mm réz megy be a villanyhoz, sütőhöz. Így egy fázisról is bírnia kell.

Esetleg erre valaki? :R

Illetve, PPR csövek használatával, azokhoz való olcsóbb, 20e HUF körüli hegesztővel van valakinek tapasztalata? (Ismét :R a válaszokért :)) )

[ Szerkesztve ]

(#84974) Pttypang válasza M43g (#84973) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem egyszerubb lenne a zuhanyhoz hofokszabalyzos csapot tenni?

Everybody lies.

(#84975) M43g válasza Pttypang (#84974) üzenetére


M43g
aktív tag

Mindkét csap fel van már téve. Illetve azt mondták (már nem tudom, hogy ki :) ), hogy ha nincs tartály, akkor nem stabil a vezérlés, ki-be kapcsolgatja a kazánt, és a hőfokot sem feltétlenül tudja így stabilan tartani.

[ Szerkesztve ]

(#84976) pjen válasza M43g (#84973) üzenetére


pjen
félisten

Az 5x4 mm réz vezeték biztos fogja bírni.A kismegszakító a kérdéses.Egy fázison lehet reteszelt,nem lehet minden részét egyszerre bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#84977) mezis válasza kelna91 (#84968) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen ! (Növeli a gyártó, kereskedő hasznát, neked meg kicsivel magasabb lesz a villanyszámlád...)
Nem gondoltam volna a forgalmazóról, hogy ilyen mélyre süllyed.
Régebben láttam már fényképes bizonyítékot a hatásosságára, de számomra nem volt meggyőző.
Ugyanis én úgy képzelem el a hatásvizsgálatot, hogy Y elágazás azonos csövekkel, ami néhány m után egyesítve. Egyik csövön van ez a csoda herkentyű. Aztán pár ezer m3 után vágjuk, fotózzuk a csöveket...

mezis

(#84978) #89309696


#89309696
törölt tag

Üdv.

10 éve van fatüzelésű kazán központi fűtésként. Szükséges ebben a vizet cserélni? Az autókban legalábbis szokás, ebből indultam ki.
Sima csapvíz mehet bele fagyállóval? Elfagyni nem tud, akkor mennyire kellene keverni? Vagy szűrt esővíz mehet bele magában akár?

(#84979) pjen válasza #89309696 (#84978) üzenetére


pjen
félisten

Ne cseréld,ami vízkő bekerült töltéskor az már leülepedett.Autókban pont a fagyálló miatt cserélik.Ha friss vizet teszel bele,megint megy bele egy csomó vízkő alapanyag.

(#84980) gerisz23 válasza #89309696 (#84978) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha nincs dugulás sehol ne cseréld.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84981) Morris válasza M43g (#84975) üzenetére


Morris
veterán

Kombi kondenzációs kazánnal használom lassan 3 éve. Tökéletesen működik! Nem kapcsolgatja a kazánt

[ Szerkesztve ]

(#84982) Siriusb


Siriusb
veterán

A ragasztópisztolyt milyen területeken, anyagoknál lehet alkalmazni? Még sosem láttam használatban. Van valami, amiért megéri tartani otthon?

(#84983) BullZeye válasza Siriusb (#84982) üzenetére


BullZeye
veterán

1) Nem szárad be
2) Elég gyorsan használatra kész
3) Gyorsan szárad és azonnal erősen fog, pl parketta szegély helyben tartása míg a szilo köt.
4) szinte bármit meg lehet vele ragasztani

Ha nem is használom napi rendszerességgel, egyik legjobb dolog.

(#84984) Siriusb válasza BullZeye (#84983) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi!
És fémet, porcelánt is megfog, vagy csak fát, műanyagot? Vagy a minden az mindent takar? :D
Ami a Lidl-ben kapható, azt megéri megvenni, vagy nagyon gagyi?

Ez merev vagy rugalmas ragasztó?

Szerk.:
Na, ez durva. :D
19. Elszakadt a farmer szegélye? Itt is jól bevethető a ragasztópisztoly
http://uniotech.hu/2017/04/24/20otlet-ami-ragasztopisztoly-kialt/

[ Szerkesztve ]

(#84985) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kezdő flexesnek ritka kocamunkához (méretre vágni egy csavart, stb.) milyen gép ajánlott? Vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#84986) philoxenia válasza Kalandor (#84985) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] vagy Auchan, Tesco, de azok azért elég gagyik.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84987) ivana válasza Kalandor (#84985) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem ilyen van, szvsz bőven jó. Vágtam már vele minden francot, semmi baja nem lett. Rokon egy ugyan ilyennel csiszolgatta a téglát napokig az is működik még.

(#84988) #89309696 válasza pjen (#84979) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ok, akkor nem nyúlok hozzá. Nincs vele semmi gond amúgy.

(#84989) föccer válasza ivana (#84987) üzenetére


föccer
nagyúr

Bosch, B&D sajnos már nagyjából semmire sem jó, nagyon gagyi lett az alap széria. Amit rényleg érdmemes megvenni az Makitánál kezdődik. A vezetékes cuccaik nem annyira drágák.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#84990) runner 125 válasza ivana (#84987) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pedig ez sajna már évek óta kínaiak kezében van.. az egész gyártósor és a komplett BD brand. Egykoron jó gépek voltak, de mára nem ajánlott, nem véletlen ez az árkülönbség is.

Kalandor

A linkelt Makita tökéletes, vagy kék Bosch, Dewalt, Metabo, amelyik kb kedvezőbb áron van.
Korábban volt már téma, linkeltek is 8-9000ft-os, tescos saját márkás gépeket, de szerintem senkinél nem múlik 5.000ft feláron a havi léte, és egy márkás, minőségi darabja lesz, ezeket kb. egyszer kell megvenni és hobby szinten elmegy 20 évet. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84991) Nkboy válasza runner 125 (#84990) üzenetére


Nkboy
senior tag

Mit értünk hobbi szinten? Mennyit használja? Évente kétszer, tízszer?
Mert akkor lehet érdemesebb venni valami gagyit. Ahhoz a, Makita drága, hogy ritkán legyen használva. Konkrétan nem a gép a gyenge láncszem, hanem az akku.
Van nékem egy Würth-s gépem, kedvezményesen 35 ezer az akku hozzá. Abból már komplett gépet lehet venni hobbi célból.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#84992) Flowtation válasza Kalandor (#84985) üzenetére


Flowtation
őstag

Igaz nem flex, hanem fúrógép, de nekem van egy auchan saját márkás, 3 Eftért vettem, kb 6 éves, volt hozzá tartalék szénkefe, és még most is megy. Egyszer kellett szervizelnem, mert a kábel megtört a gépnél ahol bemegy. Nem fúrok vele betont, téglát rendszeresen (gázszilikátból van a ház :(( ) de fára, néhány keményebb anyagra normál átmérőben, alap tiplizésre simán elég. Jó az igaz, hogy a 200L-es hordó cefrét már nem bírja keverni. :DDD Arra van egy orosz masina. :)) Azt is aláírom, hogy 15ért egy makita inkább. Számomra is meglepő, hogy még nem hullt atomjaira...

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#84993) Met válasza Kalandor (#84985) üzenetére


Met
Topikgazda

Mindegy.
De ha eljössz a 13. kerületbe érte akkor kölcsönadom az enyémet :))

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84994) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Huhh, darázsfészek :)
Baromira csábít ez 4200-ért házhozszállítással. Ritkán használnám, néha 1-1 vas vagy csavar elvágása és kész. Van köszörűgépem, így baltaélezéshez se kell :D
Nagyobb munka esetleg tavasszal ha nekiállok a rozsdás vasakat lefesteni, akkor előtte a nem sík felületeken egy drótos lemarás csak.

"szerintem senkinél nem múlik 5.000ft feláron a havi léte"
Házvásárlás után, de, igen.

Met:
Köszi, de saját kell :D

[ Szerkesztve ]

(#84995) macilaci78 válasza Nkboy (#84991) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyrészt most szó sem volt akkus gépről, sőt, le is lett írva, hogy a Makita vezetékes gépei árai nincsenek elszállva. Másrészt volt szerencsém gagyi és minőségi géphez is barkácsolásnak és arra jöttem rá, hogy a gagyi sajnos drágább, mint a minőségi, mert mellé ott a gyógyszer, amitől lankad az agyfasz és a nagyobb eséllyel bekövetkező sérülés, továbbá a szar géppel elvégzett szar munka öröme.
Megvettem a Makita kisflexet otthonra, talán már ötször is használtam, de egyszer sem anyáztam, egyszer sem éreztem azt, hogy lehetett volna szebben is csinálni. Akkus csavarozóból is megvettem a legkisebb lítium akkus Makitát, de csak azért, mert a Lidl-ben elfogyott a fele annyiba kerülő nagy akkus csavarozó. De nem bánom, álom ezzel a kis szarral dolgozni: könnyű, odafér mindenhez, nem tudom olyan gyorsan meríteni az akkuját, amilyen gyorsan töltődik a másik, stb. Ha meg valahova kevés, akkor előveszem a vezetékes fúrót, évente egyszer.
Szerszámból csak minőséget szabad venni, vagy szó szerint egyszer használatost.

Kalandor: Vedd csak meg a Makitát. Én nyáron a szűk 4 méteres korlátnak álltam vele drótkorongozni, eltelt vele pár óra. Egy rossz szerszámot már fél óra után ledobtam volna a 3.-ról. Ráadásul a drótkorong nincs is kiegyensúlyozva, rázni fog a gép 11k rpm-mel.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#84996) Atomgeszi válasza orion1025 (#84909) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A kartonfalhoz kéne még egy kis segítség. Elég simán a CD és UD profil a falra, és 1 gipszkartont, vagy legyen közte valami anyag is?

A WC hátsó kifolyású. Valami magasság tuti nem fog stimmelni ezzel.. de igyekszem keríteni valakit, aki legalább a csatlakozást meg tudja csinálni.

(#84997) runner 125 válasza Nkboy (#84991) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az ipari használat az én olvasatomban annyit tesz, ha valaki hetente 5x 0,5 - 1 órát minimum használja. Aki ez alatt, az hobbynak tekinthető.

Vezetékes flex-ről volt szó, ne keverd ide az akksikat.

Kalandor

Akkor meg pláne. Ha most vettél házat a flex nem 3 csavarhoz kell majd, hanem folyamatosan!
macilaci-val tudok teljes mértékben azonoslni.
Egy ilyen kínai (de osztráknak csúfolt) göncöt a kezembe nem vennék. Konkrétan még attól is tartanék, h agyoncsap..

3.390ft-os br, ami nettó 2.669ft. A szerszámwebshop-ok nagy átlagban 9-10%-os árréssel dolgoznak, azaz ők veszik kb nettó 2.400-ért, és azon még az importőr is keres legalább annyit. Manapság milyen szerszámot lehet előállítani 2000ft-ból? Még egy normális csavarhúzót is alig, nem flexet. :)
De a döntés a tiéd.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84998) Nkboy válasza runner 125 (#84997) üzenetére


Nkboy
senior tag

Mindenkitől bocsánat, ezt benéztem.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#84999) TeeJay válasza Kalandor (#84994) üzenetére


TeeJay
félisten

dolgoztam szerszám nagykerben (nem OBI meg Praktiker hanem rendes szerszám nagyker)
ott az olcsó kínai 500 forintos sarokcsiszolót raklap számra rendeltük igaz a fele vissza is jött
az egyel komolyabb ugyanabból viszont már kb. hobbi szintre tökéletes volt
és a legtöbb vevő úgy vitte hogy 1év garit úgyse bírja ki így mindig cserélte mi meg nem foglalkoztunk vele mindig adtuk az újat olyan olcsón jött be
Powerplus meg Graphite márka volt az már fúróból és sarokcsiszolóból is elég volt mindenre
a profik meg úgyis Makitát Hitachit meg Milwaukee-t vittek de abból nem is nagyon jött vissza
Bosch is béna volt abból is csak a komolyabb ami tovább tart

otthonra évente 5x vágáshoz meg fúráshoz nem vennék drága eszközt mert felesleges

runner :
kínából ne tudd meg milyen olcsón jönnek ezek
50% árrés is volt rajta így ha valaki vett egyet és vissza hozta simán ránézés nélkül cseréltük mert még úgyis több haszon volt rajta mint veszteség
a hibásakat meg egyből dobtuk kukába és ment megsemmisítésre pedig mondjuk 2-3-4rosszból lehetett volna csinálni 1 normálisat + alkatrész 2-3évig

volt mikor raktárosként a vissza hozott cuccokat elkértem és évekig volt így ingyen dupla akkus csavarozóm mert az egyiknek tönkre ment a motorja a másiknak meg a töltője a kettőből meg csináltam egyet miközben mindkettőt gariban cseréltük a vevőnek
a legolcsóbb tényleg hulladék az valszeg egy hétvégét fog csak kibírni de aztán lehet vissza vinni a tesco-auchan-ba és vissza adják az árát akkor meg ingyen volt a szerszám

közepes szint meg már elég hobbi szinten mindenre

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85000) Kalandor válasza runner 125 (#84997) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor meg pláne. Ha most vettél házat a flex nem 3 csavarhoz kell majd, hanem folyamatosan!
Mondasz valamit, majd veszek ha lesz péz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.