Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45501) föccer válasza DonMenyet (#45500) üzenetére


föccer
nagyúr

Tippem szerint kpe cso lehet. Van hozz szerelveny, nagyon egyszeruen szerelheto.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45502) föccer válasza Zewa (#45498) üzenetére


föccer
nagyúr

Laza, mallo, porlado feluletekre indokolt az alapozas. Egy ugy uj, plane csemperagaszto feluletre feleslegesnak tartom.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45503) üszök válasza DonMenyet (#45500) üzenetére


üszök
őstag

A Geberit-nek van ilyen rendszere,de én még csak szennyvízre,és csapadék víz elvezetésre láttam,nyomás alá nem.
Lehet,hogy Ecoplastik
Vagy lehet rosszul veszem ki a szavaidból.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45504) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Hogy kinek mennyi a gázfogyasztása az engem is érdekelne.
Panelből nem rég szabadultam egy 96m2-es 2. emeleti régi de nálam felujított lakásba.,Falak 50cm régi homokkő tégla,sok régi kapcsolt gerébtokos ablakkal.
Jelenleg a mostani nem túl hideg időkben a kombi kondenzációs kazánunk 3-6 m3 gázt fogyaszt szintentartáshoz 20,5 c-fok takarék/22 c-fok nappali hőmérséklethez.
Ebben benne van a használati melegvíz is mely kb 0,5m3 tesz ki....
ez jónak számít szerintetek?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45505) biker


biker
nagyúr

Nagyon keresek tetőfedőt, aki hajlandó dolgozni, ért is hozzá, és mindezt maglódon is el tudja képzelni
Javítani kellene a gázkazán kémény kivezetést, mert ázik

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45506) Ace Ventura válasza nesa (#45499) üzenetére


Ace Ventura
addikt

De, pont olyan ablakaim vannak, hogy ki tudok huggyantani rajta, sőt még talán többet is :) Dupla szárnyú hőszigeteletlen ablakszárnyak. Ma pl megnéztem, hogy 2 szobában is kifért a mutatóujjam a réseken.
Klímába én is gondolkodtam, hallottam mástól is a jó tapasztalatokat. Sajnos társasház földszintjén nem nagyon tudok más jó megoldást. Cirko nem jöhet szóba, mert a kémények szarok, illetve nem is költenék 1 millát a radiátoros megoldásra. A lakás homlokzati része 60-70%-ban a nyílászáróból áll. Óriási ablakaim vannak. Én bízom benne, hogy egy nyílászáró csere bent tartja a meleget.

Melack
A nulláról kezdtem a fűtést. A falak jéghidegek.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#45507) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata, hogy a Bányai bútornál a fürdőszobabútorok nagyságrendileg mennyibe kerülnek?

[link]

(#45508) DonMenyet válasza üszök (#45503) üzenetére


DonMenyet
tag

Az ecoplastic lesz az, köszi! :)

(#45509) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Nemrég kicserélték nálunk (kertes ház) a vízórát. Sajnos nem voltam jelen a cserénél. Mikor legközelebb otthon voltam, kinyitottam a főcsapot (még az óra előtt - ez el volt zárva, mert nem voltunk otthon) az óra elkezdett feltöltődni vízzel (a plexi alatti rész, ahol a mutatók is vannak). Kb 3/4ig telt meg és ott beállt a víz szint. Folyást, csöpögést egyébként nem láttam, de aggaszt ez a vizes dolog, én nem tartom normálisnak. Mikor cserélték el volt zárva a főcsap és miután beszerelték nem lett tesztelve, megpörgetve, semmi. Most nyitottam rá először a csapot és ekkor folyt oda bele a víz.
Rendeltetésszerű, hogy abban a térben víz van, ahol a mutatók vannak? A korábbi óránál maximum egy kis pára volt.

.

(#45510) Met válasza 426os (#45509) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem az nem normális hogy ott is víz van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45511) YAS-dude válasza 426os (#45509) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nedvesen futó óra, teljesen normális. Ha pl. gyorsszelepes a wc, akkor csak ilyet szabad beépíteni, mert ez méri pontosabban a hirtelen nagy vízelvételt.

[ Szerkesztve ]

(#45512) 426os válasza YAS-dude (#45511) üzenetére


426os
őstag

Köszi, rákerestem, tényleg van ilyen. A wc az pont gyorsszelepes, bár nem hiszem, hogy ezt a szolgáltató tudja. Az előző óra nem ilyen volt szerintem, mert abban nem látszott, hogy víz lenne, ellenben pici pára előfordult. Viszont érdekes, hogy akkor miért nem telik meg teljesen vízzel az új óra. Mint mondtam csak kb 3/4-ig töltődött meg a mutatótér.

.

(#45513) YAS-dude válasza 426os (#45512) üzenetére


YAS-dude
őstag

Marad benne egy kis buborék ami nem tud kijönni, de nem gond, a szerkezetet keni a víz, ez a lényeg.

(#45514) 426os válasza YAS-dude (#45513) üzenetére


426os
őstag

Értem, köszi az infót, akkor megnyugodtam.

.

(#45515) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Napi tapasztalat hátha hasznos lesz még valakinek:

-mosogató + alul elhelyezett bojler + 3 csöves bojler csaptelep
-a lefolyó eldugult és a kínai csap sem volt valami jó, ezért kihívtunk egy vízszerelőt megjavítani és vettünk egy új márkás bojlercsaptelepet is, hogy lecseréljük a kínait

Hibajelenségek a szerelés után:
- a bojler csapból kb. 10 mp.-ig még folyt a víz az elzárás után a hideg-víz és meleg-víz oldalon is
-a bojler 1 héten belül elromlott kb. 10K-ból javították

Hiba megoldása:
-a bojler csaptelepnek 3 flexibilis csöve van általában külön jelölésekkel (külső hideg víz bemenet, bojler hideg víz bemenetére, bojler meleg víz kimenetére)
-ellenőriztem a bekötést, a jelöléseket a flexibilis csöveken és a gyári leírásnak megfelelően volt bekötve a csaptelep
-viszont a bojlerhez vezető flexibilis csatlakozók a grafikus ábra alapján a csap aljából nem arról az oldalról jöttek ki ahogy be voltak rajzolva
-a flexibilis csövek a bojler csaptelep oldalán fel voltak cserélve, vagy a jelöléseket összecserélték a gyárban?
-megcseréltem a bojler oldalon a csöveket és rögtön hallatszott, hogy a bojler kezd megtellni vízzel, illetve a csap is el tudja zárni a vizet normálisan

Összegzés:
-nem tudom kit kéne hibáztatni, vagy a csaptelepen gyárilag összekeverték a csövekre ragasztott jelöléseket vagy a "szaki" kókányolt el valamit, emiatt lett +10K kiadás meg némi idegeskedés
-ami biztos, hogy illett volna ezt a hibát észrevennie valakinek aki ebben a szakmában dolgozik

(#45516) Ton-ton válasza Zewa (#45498) üzenetére


Ton-ton
tag

Feltételezem, hogy nemrég készültél el vele. Ebben az esetben nem szükséges alapozó. Ráadásul mehet a beltéri (gipsz alapú) glett, amivel szebben lehet dolgozni.

http://qtp.hu

(#45518) föccer válasza #46372352 (#45517) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha rendesen meg van huzva, akkor elegge megbizhato, de azert erdemes.mundenkeppen leprobalni. 60 cm elegge sovanyka, megalabb 80cm melyre kellene tenni, felteve ha jol ertem es kulteren, a foldbe van asva.

Csovet ugy tudod valamelyest kiegyenesiteni, hogy leszoritod az egyik veget es elkezded tekerni a masik iranyba.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45520) Ton-ton válasza #46372352 (#45519) üzenetére


Ton-ton
tag

Elég megbízható, de mindenképp javasolt lepróbálni (ahogy már írták).
A földben lévő rész egyenesítésével nem kell foglalkozni. Leteszed, ráteszel valami súlyt (ideiglenesen), és elkezded betemetni. Majd a föld súlya kiegyenesíti. Ha megfelelő lejtéssel dolgoztál, a könyökben alig marad víz, az nem okoz gondot.

http://qtp.hu

(#45522) bugizozi válasza bugizozi (#45340) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Végül úgy lesz hogy én szerelem össze az ágyat.
Szeretnék venni egy akkus csavarozót ehhez a művelethez. Az Obi-s LUX csavarhúzó mennyire felelne meg ehhez a munkához? Vagy pl ez a Black & Decker KC36LN
Esetleg valami más ajánlat? :)

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#45523) emre


emre
veterán

Egy ezekhez hasonló támfal megépítése mennyire igényel szakmunkát?

A lejárat melletti részt szeretném megerősíteni, és egy kicsit kiszélesíteni, hogy a kocsival való közlekedés könnyebb legyen.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45524) macilaci78 válasza bugizozi (#45522) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy darab egy elemes bútorért veszel egy akkus szerszámot? :U
Ezt azért minden szarnak bírnia kéne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#45525) macilaci78 válasza emre (#45523) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semennyire: ezek formába öntött egyen elemek, mint a Lego kockák. Raksz egy sort kötésben, megtöltöd földdel, következő sor, megint föld, stb. Ne felejtsd el soronként tömöríteni a földet!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#45526) Zewa válasza bugizozi (#45522) üzenetére


Zewa
senior tag

Akkus csavarozógéped nincs? Ha van, akkor azzal lazán összerakhatod, ha nincs akkor én inkább egy hasonlót vennék, mert az évek folyamán sokkal több hasznát veszed. (Lidlis Parkside pl baromi jó, lazán felveszi a versenyt a nagy nevekkel.

A kettő közül B&D-t a kialakítás, a két év garancia és a márka miatt.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#45527) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy Fi relés kérdésem.
Rosszul emlékeztem az óra alatti kismegszakító áramerősségre (csak 25A a 32A helyett) ezért nagyobb 40A/30mA Fi relét rendeltem a 25A/30mA helyett.
Nem probléma, hogy ennyivel nagyobb? Azt tudom, hogy kisebb nem lehet. :)

Bazinga!

(#45528) 426os válasza Zewa (#45526) üzenetére


426os
őstag

Aldi-ban most pont van 16v-os Li-on fúró 14k-ért. Ugyan az a minőség, mint a Lidlis. Én nyáron ugyanilyet (igaz az 20V-os) vettem és baromi jó. Hobbi célokra, otthoni barkácsolásra tökéletes. Szerintem a 16V-os is sok mindenre elég.

.

(#45529) YAS-dude válasza bluyoo (#45527) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem probléma, a 40A az a max terhelhetősége, minimum nincs meghatározva (nem is lehet).

(#45530) emre válasza macilaci78 (#45525) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R
Arra gondoltam, hogy esetleg alapozás, annak víz elvezetés.
De végül is nem olyan magas a part amit meg akarok erősíteni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45531) föccer válasza bugizozi (#45522) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezek jatekra jok, de erdemi munkara nem
Vagy kerj kolcson egy normalisabb gepet amivrl dolgozni is lehet, vagy kezzel huzd meg a csavarokat. Kezzel is meg tudod annyira huzni, amennyire ezekkel a vacakokkal meg lehet.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45532) pjen válasza bugizozi (#45522) üzenetére


pjen
félisten

Ha csak ritkán kell,de jó legyen akkor egy :Bosch ixo t vegyél.Évek óta használom,semmi baja.

(#45533) philoxenia válasza föccer (#45531) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt, jobban... feléért vennék inkább ilyesmit:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45534) bluyoo válasza YAS-dude (#45529) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszönöm a válaszod.

Bazinga!

(#45535) rii


rii
nagyúr

sziasztok

egyszer majd szeretnék fölbe leásni egy 2 magas 5x5-ös heységet

azt szeretném megkérdezni, hogy hogy lehet a legolcsóbban leszigetelni, hogy száraz legyen ... terveznék majd oda egyszer egy kályhát is

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45536) DeFranco válasza rii (#45535) üzenetére


DeFranco
nagyúr

draútkoszorú lesz rajta? atomtámadás ellen is véd?

(#45537) bugizozi válasza macilaci78 (#45524) üzenetére


bugizozi
őstag

Lesz még gardrób is illetve kitudja mire kellhet még a jövőben.

Zewa: nincs semmim :N

batonyo: ennek az aldisnak mekkora a nyomatéka?

Akkor hosszútávon jobban megérné beruházni egy akkus fúró/csavarozó gépre? Ez mivel tud többet? erősebb? Ami én kinéztem az gyenge lenne ehhez a feladathoz?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#45538) rii válasza DeFranco (#45536) üzenetére


rii
nagyúr

csak szeretnék - nem mondom h sikerülni is fog záros határidőn belül, ... csak szeretnék egy ilyen helységet.
nem betonból kirakva szeretném, ... és csak egy kis nyugalom szigete lenne ...

ha sima téglából lenne a fal, akkor mivel lehetne alul-oldalt-felül szigetelni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45539) Melack válasza rii (#45538) üzenetére


Melack
veterán

Beton alap tuti kell, majd felfalazod. A bejutás más kérdés, meg fény se sok lenne. Kandalló miatt kell szellőzés.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45540) rii válasza Melack (#45539) üzenetére


rii
nagyúr

mért kell beton alap?
:(
200-100-50 éve se volt ....

mással nem lehet megoldani?
a szigetelés kell az aljára, de voltaképp nem lenne geyszerűűbb lentre úgy megcisnálni, hogy
- döngölt föld
- szigetelés
- járólap - hajópadló?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45541) philoxenia válasza rii (#45540) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] Ezzel szigetelsz például.De ez csak a talajnedvesség ellen véd, a belső páralecsapódás ellen nem például. Ha a talaj megfelelő és a csapadékvíz elvezetése megoldott sokféle technikával kivitelezhető szigetelés nélkül. Ha nem, akkor csak igen drágán...
Dinnyéskunyhó pl.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45542) rii válasza philoxenia (#45541) üzenetére


rii
nagyúr

a talaj felé ez teljesen jó lenne számomra, köszönöm!

falakat esetleg milyen megoldással lehetne?
az már megvan, hogy a kisház esetében úgy kellene kinéznie (kintről befelé haladva), hogy:

- faház fala
- 2.5 cm légrés
- páraáteresztő fólia
- 10 cm üvegyapot
- párazáró fólia
- gipszkarton

de ha fölbe van vályva, akkor nem vágom, hogy milyen falakat kellene felhúzni, illetve mivel lehetne a falakat szigetelni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45543) pjen válasza rii (#45540) üzenetére


pjen
félisten

Ha ásol egy gödröt sík talajba annak az oldalát is szigetelni kell+a tetejét is.Aligha úszod meg szilárd váz nélkül,ha azt akarod,hogy száraz legyen.

[ Szerkesztve ]

(#45544) philoxenia válasza pjen (#45543) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kiemelkedő részre kell csinálni és a csapadékot körben árkolva elvezetni. Veremház. Még a technikáról.[link]
Modern verzió: [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45545) bugizozi válasza bugizozi (#45537) üzenetére


bugizozi
őstag

Viszont ha már fúró/csavarozó akkor nem lenne jobb a 14k-s aldis helyett 16-17--ért egy Bosch vagy Black & Decker? :B

Bosch PSR 1200 akkus fúró/csavarozó + Bosch 16db-os bit szett
Black & Decker EPC12CAB akkumulátoros fúró/csavarozó + pótakkumulátor

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#45546) pjen válasza philoxenia (#45544) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,rii fórum társ 2 méter mély gödörről beszél.

(#45547) philoxenia válasza pjen (#45546) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lefelé áshat, csak értelme nincs, a tető nem kispórolható, csak tényleges vasbeton bunkernél, olyat meg nemigen akar. Szóval lehet 2m mély a gödör, csak akkor nagyobb lesz a belmagasság.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45548) Zewa válasza bugizozi (#45545) üzenetére


Zewa
senior tag

Lidlis biztosan és szerintem az Aldis is Li-ion akksit használ, aminek szinte nincs önkisülése (hónapok után is marad benne villany) és bármikor rátölthetsz. Ez szerintem egy óriási előny, én ragaszkodom hozzá.
Érdemes megnézned az üzletekben mert úgy dereng a Lidl-ben nem rég volt akcióban, talán maradt még a polcokon 1-2 darab.

Ezeket a lapra szerelt bútorokat azért nem kell több száz nm-el rátépni szerintem bőven elég amit egy ilyen akkus csavarbehajtó tud. Én az ellenőrzés végett szoktam csak csavarhúzót használni összeszereléskor.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#45549) bugizozi válasza Zewa (#45548) üzenetére


bugizozi
őstag

Hú tényleg, jó hogy mondod, ez elkerülte a figyelmemet :B

Amúgy a következő szint, az ütvefúró/csavarozó amivel falba (nem panel) is tudok fúrni? Pl: Black & Decker EGBL188K ütvefúró/csavarozó

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#45550) Zewa válasza bugizozi (#45549) üzenetére


Zewa
senior tag

Ez az "ütvefúró" játék. Téglába jó a sima is, betonba ez viszont kevés. 1-2 lyukra nagyon max. Betonhoz ilyesmi kell.
Mielőtt bárki azt hinni hogy multi bérenc vagyok, nem, nem vagyok az. Viszonylag sok gép megfordult a kezem között és úgy gondolom hobbi felhasználásra remek ár/érték aránnyal igen jó vételek az Workzone és Parkside termékek.

Apropó szerszámgépek. Nagyon hobbi felhasználásra ~10e forint magasságában milyen 125-ös sarokcsiszolót érdemes venni?

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.