Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45851) föccer válasza philoxenia (#45847) üzenetére


föccer
nagyúr

De, hőhidas lesz.

üdv, Föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45852) philoxenia válasza #46372352 (#45850) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Valamit mindenképp be kell vállalnod, vagy ez, vagy átmenő menetes szár pl, de az belül látszik...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45853) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lakás vagyis szobák festése céljából szerintetek jó lehet egy Bosch PFS 55 festékszóró pisztoly? Valahol olvastam hogy diszperzióshoz nem jó?! Esetleg tapasztalat, vélemény van valakinek?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#45854) föccer válasza dewil666 (#45853) üzenetére


föccer
nagyúr

Simán végig kell gurítani teddy-hengerrel, ne vacakolj ilyen bohocságokkal. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45855) dewil666 válasza föccer (#45854) üzenetére


dewil666
őstag

Beszéltem egy szakemberrel a Bosch-tól és ő is inkább a hengert javasolta saját felhasználásra. Marad a henger és legalább nem lesz hangos :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#45856) elessar válasza #46372352 (#45850) üzenetére


elessar
tag

Néhány 100 hozzászólással korábban is hasonlót linkeltek talán ablakrács kérdésre.
(Vagy talán ugyanezt a dübelt).

(#45857) canniball


canniball
nagyúr

Szénnel fűt valaki? Egyszer mikor itt volt a kéményseprő azt ajánlotta, hogy mivel van huzatszabályzó próbáljuk ki, mert az tovább melegít mint a fa amivel fűtünk. Ugyan a fa már adott, de éjszaka valóban nem jönne rosszul ha tovább húzná, így ma ha már amúgy is jártam a Bauhausban vettem 20kg brikettet kipróbálásra. Viszont fogalmam sincs mennyit lehet ebből bepakolni a kazánba (Viadrus U22, rajta "kevés vizes lapradiátoros rendszer"); akár az egész beférne egyszerre de az a sejtésem annak nem feltétlenül lenne jó vége...
Tud valaki irányt mutatni, hogy mekkora mennyiséggel próbálkozzak?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45859) Met válasza #46372352 (#45858) üzenetére


Met
Topikgazda

Menj le egy barkácsboltba, mond el mit szeretnél rögzíteni mihez és adjanak hozzá tiplit, csavart.
Most azon a 6-8 csavaron keletkező hőhíd nem hiszem hogy akkora probléma lenne.

canniball Kis koromban szénnel fűtöttünk, nem kell bele annyi amennyi fából beférne mert sokáig izzik, tovább ad hőt. Legalább is 30 éve így volt, most már lehet hogy hamarabb elég :D
Igazából tanácsot nem tudok adni hogy mennyit rakj bele, ezt ki kell tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45860) ALI_G


ALI_G
veterán

Szeretnék riasztó berendezést a házba, próbálkozott valaki házilagos megoldással, netről rendelt komplett rendszerrel? Vagy csak az ér valamit ami be van kötve? Viszont az sokkal drágább és kötött vagy egy "szolgáltatóhoz".

(#45861) pjen válasza ALI_G (#45860) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom merre laksz,de felénk minden nap szól 1-2 riasztó,már fel sem tűnik.Ha nem kötteted be sehova szerintem elég a sárga lámpa és két kamu kamera.

(#45862) kisninja válasza ALI_G (#45860) üzenetére


kisninja
őstag

Szia csak minőségit szereltess be. pl paradox sp6000. Aztán ha riaszt megtudja csörgetni a telod vagy vdm3 modullal el is mondja mi riaszt. (persze legyen telefon vonal a riasztónak)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#45863) ALI_G válasza pjen (#45861) üzenetére


ALI_G
veterán

pesten lakunk :)

kisninja, ehhez az főegységhez milyen egységeket lehet kötni?
természetesen olyat választanék ami kamera + mogzásérzékelő + ablaktörés érzékelő + gsm/távfigyelő modul. Értem, hogy ha nincs bekötve, akkor max én hívhatom a rendőrt, aki kimegy 1 óra múlva, de ahol kint van egy matrica hogy XY security-hoz van bekötve, ott is csak ez a visszatartó erő. Elég ha nem hozzám mennek be.

[ Szerkesztve ]

(#45864) Met válasza ALI_G (#45863) üzenetére


Met
Topikgazda

Kamera minek?
Lesz egy felvételed a betörőről, a rendőrsök szerinted kép alapján megmondják a nevét címét?

Szobákba mozgásérzékelő, nyílászárókra nyitásérzékelő, központ, gsm modul.
Ha csak az elriasztás a cél akkor tegyél ki egy kültéri sziréna dobozt de kösd is be a lámpákat rajta hogy villogjon;)

Ha kell tudok riasztós kontaktot adni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45865) pjen válasza ALI_G (#45863) üzenetére


pjen
félisten

Én is pesten.Azért írtam minden második ház szirénázik hetente egyszer.Kössél valami jó biztosítást,ha be akarnak menni úgy is bemennek.

(#45866) kisninja válasza ALI_G (#45863) üzenetére


kisninja
őstag

Persze csak a távfelügyelet az igazi. Általában mi akkor megyünk beszerelni ha már betörtek viszont ha fent van a rendszer akkor nem próbálkoznak.
Erre a központra bármit rálehet aggatni aminek van relés kimenete. (nyitás érzék, mozgás érzék, üvegtörés, fűst érzék, pánik stb... akár hőmérő.)
Matricát biztosan tudsz kérni valamelyik nagy cégtől.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#45867) xTc


xTc
aktív tag

Sziasztok!

Megbízható szépen dolgozó festőt keresnék, ha esetleg lenne ilyen ismerősötök, megköszönném, ha megosztanátok az elérhetőségét egy panellakást kellene árajánlat után festeni, ha sikerül megegyezni.

Előre is köszi.

(#45869) YAS-dude válasza xTc (#45867) üzenetére


YAS-dude
őstag

Lemaradt a város.

(#45870) xTc válasza YAS-dude (#45869) üzenetére


xTc
aktív tag

Budapesten keresnék.

(#45871) macilaci78 válasza YAS-dude (#45869) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha lemaradt, akkor természetesen az egyetlen, az igazi, az utánozhatatlan, a főváros. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#45872) xTc válasza macilaci78 (#45871) üzenetére


xTc
aktív tag

Semmi ilyesmi nincs a dologban, sajnos figyelmetlen voltam, ebből származik a dolog.

(#45873) Dr.Zoo válasza canniball (#45857) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csőváz!

Most nem gugliztam rá, ez a kazán öntöttvas, vagy lemez? A szén oldalán oldalán (gondolom zacskósat vettél) van egy kalória táblázat, ha ez nagyon magas, Én nem tenném lemezkazánba, mert kiégeti a lemezt, és előbb-utúbb lyukas lesz.
Itt egész jól leírják, mit mibe lehet beönteni.
Nem tudom mekkora a rendszered, de lehet be kellene építeni egy puffert, amiből éjszaka tud még a kazán kihűlte után is fűteni.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#45874) kisninja válasza #46372352 (#45868) üzenetére


kisninja
őstag

A Bosch jó volt de ezzel az amaxal nem nagyon vagyok kibékülve (kb 1-1,5éve van) most már csak ezt kapni. Nálunk 3 ból 3 ment tönkre (megjegyzem első széria volt) Azóta Paradoxal dolgozgatunk, most csak a központokról beszéltem. Az érzékelő meg ízlés kérdése infrában Bosch-t használunk eléggé jók (rovar védett). Nyitásból meg mind1 sima reed van mindben.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#45875) canniball válasza Dr.Zoo (#45873) üzenetére


canniball
nagyúr

Öntöttvas kazánról van szó (lemezbe én sem raknék szenet).
A pufferrel két gondom is van: az ára és hogy nincs neki hely. Ezektől eltekintve jöhetne. :)
Szóval a kérdés akkor pontosítva: huzatszabályzóval ellátott, puffer nélküli, lemezradiátoros rendszert tápláló öntöttvas kazánba egy egységnyi fához képest (értsd: telepakolom vele) sacc/kb. hány egységnyi szenet szabad rakni, hogy se kevés (ne menjen "pocsékba") se túl sok (ne forrjon fel a víz) ne legyen? Negyed, fél, esetleg több?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45876) pjen válasza canniball (#45875) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ezt ki kell próbálnod,kísérletezned.Nyilt rendszerű a fűtésed?Eddig milyen fával fűtöttél pl:fenyő vagy tölgy?nagyon nem mindegy.

(#45877) Dr.Zoo válasza canniball (#45875) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Negyed, maximum fél.
A szén, ha jó minőségű, még órákig ízzik, így én egy negyed és fél közötti mennyiséget próbálnék ki.
Puffert mindenképp javaslok, nekem a kazán felett a padlástérben figyel 750 literes, de ez még kicsi.
Sacc 70 m2-ert fűtök vele, 900 liter felett van a vízmennyiség.
Ha van kedved gyere át megmutatom.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#45878) Met


Met
Topikgazda

Sötétítő függöny belóghat a radiátor elé vagy nem?
Hővisszaverős roló van az ablakokon de baromira párásodik, próbából az egyiket nem engedtük le és ott jóval kevesebb pára van. A barátnőm meg nem akar "bokafüggönyt".
Úgy gondolnám hogy a meleg levegő felfelé száll, nem tudom mennyi a sugárzó hő.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45879) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Vettem egy grohe konyhai csaptelepet az OBI ban.
Azt mondja a nő hívjam a Grohe telefonszámot és majd kijön vki
beszerelni különben ugrik a garancia ez igaz?
Adott vmi papírt de ez így nincs rajta.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#45880) canniball válasza pjen (#45876) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, egyértelmű hogy kísérletezgetni kell, a kérdés csak annyi lett volna, hogy nagyjából mekkora mennyiséggel kezdjem; mert ugye ha kevés akkor az sem jó, ha sok akkor az meg pláne.
A rendszer zárt, egy tágulási tartály biztonsági szeleppel a "védelem" (termikus biztonsági szelep (még a jövő zenéje) vagy egyéb okosság nincs).
Jelenleg tölggyel fűtünk.

Dr.Zoo!
Elhiszem hogy jó dolog a puffer, de sajna tényleg nem fér el (a kazánház hozzáépített és kicsi, felette tető, három oldala a szabadba néz, a negyediken pedig a spájz és a konyha); ahogy néztem legfeljebb egy keskeny 300literes férne be, az meg nem biztos hogy sokat segítene. Ráadásul egy csomó beruházás van még ami fontosabb. Így egyelőre marad "biztonsági tartaléknak" a gáz, meg most kipróbálom a szenet, hogy érdemes-e vele foglalkozni.
A mennyiségre vonatkozó tippet köszönöm, kiindulási alapnak jó lesz! :R

Met!
Persze hogy ahol nem engeditek le ott kevesebb a pára, hiszen a meleg fűti az ablakot és így elpárolog róla. Ettől függetlenül mi a függönyt a radiátor mögé engedjük, mert bent szeretnénk tartani a meleget. Az éjszaka az ablakon lecsapódó pára meg elillan napközben amikor el van húzva a függöny és megy a fűtés.

DonThomasino!
Gyártója válogatja, hogy kér-e szakember általi beépítést a garanciához. Hogy a Grohe előírja-e azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45881) ALI_G válasza kisninja (#45866) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi, találtam egy egész korrekt webáruházat, normális leírásokkal (ellentétben egy rakás hulladékkal :D). Az ár is elfogadható egy ilyen komplett rendszernél, bár nem pont ezekkel az érzékelőkkel kellene. Ennek a központi egységnek hogy kell elképzelnem a távfelügyeleti funckióját? Ha jól látom több telefonszámot is tud kezelni: 3 távfelügyeleti, 5 személyi és 1 Pager jelentéshez.
Ti riasztó rendszerekkel foglalkoztok?

(#45882) kisninja válasza ALI_G (#45881) üzenetére


kisninja
őstag

Kell a riasztónak egy telefonvonal vagy valami gsm egység. És egy élő szerződés egy céggel. A riasztó ha akarod mindent beküld akár még az áramszünetet is ki be kapcsolást stb. Ha riasztás van akkor felhívnak illetve kimegy az őr ha van nekik. Illetve hívhat téged is a riasztó alapesetben csak sziréna hangot hallasz egy plusz modullal akár el is mondja mi riaszt és akár ki is kapcsolhatod a rendszert.
Igen riasztókkal is. :K

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#45883) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hálózatba építhető vízszűrőről mit gondoltok?
10e ft os kategóriára gondolok....

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#45884) ALI_G válasza kisninja (#45882) üzenetére


ALI_G
veterán

Azt hittem ebben benne van a gsm modul. Tehát még venni kell hozzá valami ilyet és ezt össze lehet vele kötni? Kell hozzá egy sima sim kártya is?

(#45885) kisninja válasza ALI_G (#45884) üzenetére


kisninja
őstag

Igen kell egy előfizetés vagy egy feltöltős kártya. GSM modul nincs a normál riasztókban, mivel sokféle képen lehet megoldani az átjelzést.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#45886) Met válasza canniball (#45880) üzenetére


Met
Topikgazda

A radiátor nem ér el addig az ablakig, tehát elvileg ott kellene a legtöbb párának lennie.
Gyöngyösen párásodik az ablak nem csak a sima opálosodás, ez napközben nem száradna fel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45887) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Tudna esetleg valaki javasolni valaki ismerőst, aki nem drágán, beállítana/ beszabályozna nekem egy Ariston kondenzációs kazánt Borsod megyében? Nagyon fontos volna, köszönöm előre is! :R

(#45888) canniball válasza Met (#45886) üzenetére


canniball
nagyúr

Értem, akkor nálatok más a felállás mint nálunk.
De ha nem az ablak alatt van a radiátor, akkor miért kérdés hogy rálóghat-e a radiátorra a függöny?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45889) Met válasza canniball (#45888) üzenetére


Met
Topikgazda

4 ablak van egymás mellett (2 db 2 szárnyas) és kb. a két "középső" szárny alatt van a radiátor.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45890) canniball válasza Met (#45889) üzenetére


canniball
nagyúr

Értem. Azt hiszem három lehetőségetek van:
- rövid függönyt tesztek fel; így az ablak továbbra is párásodni fog és törölgetni kell, de lesz sötétítés és a meleg nem kifelé megy
- hosszú függönyt tesztek fel; így az ablak valószínűleg kevésbé fog párásodni, de a meleg egy része kimegy
- nem tesztek fel függönyt; így az ablak kevésbé párásodik, de sötétítés sem lesz és a meleg is megy kifelé
Hogy melyik tetszik/válik be, azt nektek kell tudni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45891) YAS-dude válasza canniball (#45890) üzenetére


YAS-dude
őstag

Vagy a d. lehetőség: redőny. Télen a hideget, nyáron a meleget tartja kicsit az ablakon kívül, plusz igen hatékonyan sötétít.

(#45892) canniball válasza YAS-dude (#45891) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyilván az lenne a legtutibb, de mivel függönyről (és párásodó ablakról) kérdezett gondolom a redőny (most) nem opció.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45893) Met válasza canniball (#45892) üzenetére


Met
Topikgazda

Elkezdtem nyáron redőnyt csináltatni csak rohadtul nem jött össze...

Amúgy gyanús nekem az ablak hogy hiányzik belőle egy szigetelés.
Nézegetem a neten a metszeti képeket és pl. itt ami van bal oldalon gumi az nekem nincs ott. Nem tudom milyen ablak ez de van ott egy nút.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45894) #33253120 válasza #46372352 (#45834) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hilti vagy Fischer bolt.
Ragassz be menetesszárat szitahüvelybe. Örök élet +2nap a tartóssága, relatíve kevéssé hőhidas, de ha fújsz mellé nem feszítőerővel rendelkező PU habot, akkor azzal sem kell törődni.

(#45896) #33253120 válasza #46372352 (#45895) üzenetére


#33253120
törölt tag

Természetesen.
Megmondod milyen vastag a menetesszár, és adnak hozzá megfelelő hüvelyt.

(#45897) canniball válasza Met (#45893) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja igen, most már rémlik a redőnyös történet.

A bal oldalon az alsóra vagy a felsőre gondolsz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45898) Bacusuz válasza Met (#45878) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem javasolt semmit tenni a radiátor elé.Függönyt sem.
Ezért kell majd vennem a fuggony szelere akasztot amire az elkotot rogzitem.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45899) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Szerintetek csokkenne valamelyest a futesszamlam, ha a felettem levo lakasban lenne lako, aki fűt?
Sajnos egy oldalrol vagyok futve, alattam pince, felettem senki nem lakik. Hideg van....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#45900) ALI_G válasza Ace Ventura (#45899) üzenetére


ALI_G
veterán

Valamennyit biztosan, hasraütésre úgy 5%. Bár a hő legnagyobb része felfelé távozik, lehet mindenfele hőhíd van (pl panel), régi ablakok, stb. szóval sok mindentől függ.

Fűtéssel kapcsolatban egy 360 cm széles 4 részes üvegajtónál kell-e extra fűtés hogy ne párásodjon télen? Ha igen, akkor elég dupla sor padlófűtés előtte, vagy süllyesztett radiátor szükséges?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.