Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22651) csemberlen válasza Troy. (#22648) üzenetére


csemberlen
őstag

Igen, kilincsnek hívják. :Y

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#22652) Troy. válasza Lipton (#22649) üzenetére


Troy.
addikt

Mondjuk egy rosszullét esetén jól jön.

csemberlen: zárat mondtam!

[ Szerkesztve ]

.

(#22653) Jovanny2 válasza Lipton (#22649) üzenetére


Jovanny2
őstag

:DDD Hogy komolyra fordítsuk: van olyan zár, ami kívülről egy nagy csavarfejnek látszik, az vész esetén nyitható kintről.
Na, közben Lipton előzött jobbról... :)

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22654) Lipton válasza Troy. (#22652) üzenetére


Lipton
őstag

A zárbetétet kicseréled egy gombos zárbetétre. Belül simán egy gombbal/füllel lehet tekerni, kívül pedig egy nagyobb csavarhúzóval vagy egy érmével tudod nyitni (vagy kulccsal). Például

(#22655) FatalEror válasza Integra (#22641) üzenetére


FatalEror
addikt

Ránézésre ez az új önmagától tekerő tömlő,amit a WS teleshopban is árulnak. :DDD
Nálunk is volt,csak az szerintem mérges kígyó volt,majd dobok róla képet.

HardCore is my LifeStyle

(#22656) bandus


bandus
veterán

már 4 hónapot lehúztunk ebben az albiban február óra, így van egy kis statisztikám, amit megosztok az érdeklődőkkel.
még mindig '54-es építésű, 52 m2-es tégla lakás, két oldalról határolva másik lakással, amelyből télen egy volt fűtött. kelet-nyugati tájolás.
gázfogyasztás: 81, 72, 36, 14 m^3
villany: átlagoan 74 kWh
víz: 4,8 m^3

annyira nem kapcsolódik ide, de valahova gondoltam leírom :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22657) DeFranco válasza bandus (#22656) üzenetére


DeFranco
nagyúr

fűtési mód, fűtött helyiségek villamos nagyobb fogyasztók?

(#22658) Melack válasza DeFranco (#22657) üzenetére


Melack
veterán

A mi albink részletei érdekelnek? 73as építésű 1+2félszobás 53m2-es panel? :)
Majd egy évvel tudok szolgálni.

(#22656) bandus: ezek igenis fontos infók. A gázfogyasztásotok nagyon jó - mint régi "gázos" mondom neked.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22659) DeFranco válasza Melack (#22658) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tőlem jöhet ha a többieket nem zavarja, bár az nekem kevésbé releváns lévén gondolom távfűtés.

(#22660) bandus válasza DeFranco (#22657) üzenetére


bandus
veterán

na a fő statisztikusunk... :D amúgy jogos, ezek tényleg fontos adatok.

fűtés: cirkó [link], 21,5-22 fokra állítva. ha barátnőm elment itthonról reggel 9 körül levette 17-re, amikor hazaértünk délután 5-6 körül, akkor bekapcsolás+ plusz napi 2*1 zuhanyzás. minimális itthon főzés/étkezés, minimális mosogatás. 4 fűtőtest van a két szobában, fürdőben és az előszobában.

villamos fogyasztók így csak a lámpák, telefontöltők, két laptop, egy monitor, mikró, kicsi hűtő na meg a mosógép és a modem+router páros.

szerk: a fal szigetelentlen, a nyílászárók újak, ennek ellenére az ajtó és a kisebbik szoba ablaka eléggé "ereszt" :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22661) Melack válasza DeFranco (#22659) üzenetére


Melack
veterán

Köbméterekkel ugyan nem, de panelprogramos panel adataival tudok szolgálni. Bár a külső szigetelés még nincs kész.
Otthon összesítem, aztán betolom ide az infókat.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22662) neduddki válasza bandus (#22660) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor en nme elgede4tlenkedek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22663) harry válasza Melack (#22661) üzenetére


harry
veterán

Szerintem jöhet. Sőt, nem lenne rossz egyfajta infó-bázis is, akár topic, akár logout szinten, mint ahogy van már pár ilyen statisztikai célokat szolgáló gyűjtemény (pl. két sim-es androidos telefonos topicban láttam egy egész korrekt doksit, ki-honnan-mit rendelt, annak részleteit, mennyi idő volt, stb).
Persze ez kicsit összetettebb feladat. Majd pár hét múlva lehet lesz rá időm átgondolni kicsit, noha nem tudom, erre mennyire lenne igény, vagy kinek-mennyire lehet hasznos.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22664) batai15 válasza Met (#22642) üzenetére


batai15
félisten

Bocsásson meg nekem a világ amiért nem vagyok lakberendező sem festő. Gondoltam az okos emberek majd meg mondják hogy mi a divat mostanság mert nem követtem a trendeket mert most lett házam. Bocs hogy felmertem tenni egy szvsz aktuális kérdést!

(#22665) Jovanny2 válasza batai15 (#22664) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nem érzed feleslegesnek a hattyú halálát egy ilyen bagatell dolog miatt? :F

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22666) DeFranco válasza Jovanny2 (#22665) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem nem volt hülye kérdés, és nem volt bagatell dolog.

Csak hülyén lett feltéve, és el lett értve a vicc amit feleletként kapott.

Van olyan szín, amire helyiségeket érdemes festeni. Meg van ami divatos mostanság.

Azt, hogy melyiket akarta kérdezni nem tudom, de sikerült összemosni a kettőt, így egyben csacskaság, de külön-külön nehogy már ne legyen értelmes. ;)

Csigavér.

(#22667) Jovanny2 válasza DeFranco (#22666) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nem a kérdésre értettem, hogy bagatell, hanem arra, hogy egy bagatell viccet (nem is volt olyan rossz szerintem :) ) ennyire komolyan venni, és vérig sértődni és puffogni miatta még másnap is, kissé gyerekes dolog. A divathoz én sem értek, csak annyit tudok, hogy egy konyhát érdemes mosható festékkel festeni. Az meg, hogy milyen szine legyen, csak és kizárólag a saját ízlésétől függjön, ki másétól függhetne? És mi van, ha föccer tényleg olyanra festené a konyháját, mert szerinte az a szép? Elég kirekesztő dolog így lehurrogni, látjátok, azóta nem is írt, lehet, hogy a lelkébe lett gázolva ezzel a nagy ellenszenvvel, amivel a kedvenc színei és formái ellen vagytok. :(

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22668) DeFranco válasza Jovanny2 (#22667) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kvázi "idegen", neked is rosszul esne, ha egy társaságban azzal nyitnának hogy beszólnak. Szerintem sem volt bántó a vicc, de megértem, hogy rosszul esett neki.

A színnel kapcsolatban meg igen is lehet tanácsot adni, mint ahogy adtak is (sötét színek ne legyenek kis helyen, előszobába meleg szín, forgalmas helyiségekbe mosható, etc.). Lehet tapasztalatlan és más tapasztalataira kíváncsi. Mer kérdezni. Jó ezért szívni a vérét? Örömet okoz? Most hogy beszóltál jót érzel?

Van elég agresszió a világon, ne borzoljunk többet.

[ Szerkesztve ]

(#22669) Jovanny2 válasza DeFranco (#22668) üzenetére


Jovanny2
őstag

Elnézést, nem érzem magam agresszívnek. :N Kifejezetten barátságos vagyok. :K Mint kvázi "idegennek", ha neked elsütnének egy számodra új topikban egy ilyen viccet, mondjuk a "Hogyan pucoljunk hagymát könnyezés nélkül" topikba beírsz, hogy új vagy ebben a témában, most van először hagymád, mi most a hagymapucoló trend, és kapsz egy ilyet, hogy mostanában piros ételszinezős víz alatt szokás, akkor hogyan reagálnál? Én így: :DD. Jó, nem vagyunk egyformák.
Na de nem leszek az ördög ügyvédje, eszembe sem jutott volna ezen viccelődni, de nem is zavar, ha nekem írta volna, akkor sem zavart volna.
Részemről ennyi, bocsánat a sok offérrt. :R

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22670) DeFranco válasza Jovanny2 (#22669) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:R

(#22671) batai15 válasza Jovanny2 (#22669) üzenetére


batai15
félisten

Maradjunk annyiban hogy szakmai segítségre számítotam,de nem azt kaptam,és nem találtam humorosnak.
A színekről :abszolút nem vagyok képben hogy mit kellene. Talán azért is kevertem a divatosat az ajánlottal. Eleve mert sokan 2 színt használnak. Mondjuk előszobát alapnak eg zöld alma színt gondoltam. De többit nem tudom
Van egy helyiségre elegendő megmaradt banán sárga is. H esetleg jó lenne valahova.
A viccről még annyit hogy értem a vicceket de ha tőlem valaki szakmai segítséget kér a milyen okostelefont topicban akkor segítek neki.

(#22672) harry válasza batai15 (#22671) üzenetére


harry
veterán

Rosszul tetted fel a kérdést, ne állítsd be szakmai kérdésnek azt, hogy "mostanság milyen színűre érdemes festeni"... szakmai, ha a festék típusát, tulajdonságait kérdezed, de, ha az érdekel, hogy mi a "divat", vagy kinek mi a kedvenc színe, arra ott a nőklapjacafe fórum. Vagy mégis, milyen "szakmai" választ vártál volna a kérdésedre? Piros legyen, mert statikailag jobb lesz tőle?
Döntsd el, hogy melyik érdekel, a kérdésből nekem az utóbbi jött le, amivel szerintem egyrészt hülyeség foglalkozni (kit érdekel, hogy más szerint mi a divat?), abban meg nem tudunk segíteni, hogy neked melyik szín tetszik, legfeljebb megmondjuk, melyik praktikus (szerintünk), de erre már írtunk is.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22673) Morris válasza batai15 (#22671) üzenetére


Morris
veterán

Azért a fal színe és a milyen okostelefont vegyek, nem egy kategória ... szerintem!
A színt az egyéni ízlésvilágod miatt válaszd! Vannak előre kevert színek illetve külön festék szinezők! Azt vedd meg amelyiket akarod!
A világos szín tágítja a teret, a sötét nyilván nem. De olyannyira nincsenek kőbevésett szokások, hogy mindenki olyan színt választ amilyet akar!
Nekem sima fehér Héra beltéri festékkel van kifestve a konyhám. Ha javítani kell, akkor fogok egy kis szivacshengert és javítok. De eddig ez csak egyszer fordult elő 1 év alatt!
Választhatsz lemosható festéket is, de tényleg olyat amilyet akarsz! A színt viszont ne mi mondjuk meg! :U
Ha Neked tetszik, akkor variáld úgy, hogy az egyik fal egy színű a másik fal más színű! Akár fekete, akár barna, nem mi fogjuk nézni! :)

(#22674) Integra válasza batai15 (#22671) üzenetére


Integra
titán

amit javasolni tudok, hogy használd a google-t.
írj be szavakat, design lakás, lakás festészet, etc.. főleg angolul ha lehet, sokkal jobb találatokat kapsz. válts át a képekre. és ott nézd végig, ha tetszik egy kép, nézd meg az adott oldalt, végig, majd térj vissza a képekhez. rengeteg ötletet lehet így meríteni. formákra, anyagokra és színekre is. sokkal többet, mint itt valaha kapnál, mert az a lényeg, hogy téged mi fog meg. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22675) Jovanny2 válasza batai15 (#22671) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nekem rengeteg "Kubai banán" fantázianevű festék maradt ki a gyerekszobából, és olyanra kentem a konyhát. Szerintem nagyon jó lett, kifejezetten hangulatos, nyugtató szín. Vettem 10 litert, de nem gondoltam, hogy 1 rétegben ilyen durván jól fed, így a 2 helység után is van még vagy 4 liter. Elég lenne még simán a hálóra, de oda más az elképzelés. Oda mogyoróbarna megy. De ez olyan off, mint a ház....

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22676) DeFranco válasza batai15 (#22671) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ami nekünk a legjobban bejött az a narancs előszoba. Dulux szín, jól fed egy rétegben is kettőben tökéletes, nem tudom mi volt a fantázianeve, narancs. Meleg és barátságos szín, jó fogadtatást nyújt az érkezőnek.

A konyha fehér, jelezve a tisztaságot, és mellesleg ez a legkönnyebben legolcsóbban javítható, átfesthető, ha gond van.

A nappali egyik fala bordó, a többi halványsárga, szépen tágítja a teret, és az egy sötét fal még egyáltalán nem komor, ellenben elegáns.

A háló barack, ez egy pasztell, megnyugtató szín.

A fürdő kék csempéhez középsárga fal.

Ha megnézed, minden szín egy családból (sárgák) származik, ettől az egész lakás harmonikus, úgy hogy nem válik egyszínűvé, monotonná.

Mi is gondolkodtunk zöldben és más színekben is, de valahogy nem mertük bevállalni, egyik sem nyerte el a tetszésünket. Ezekkel viszont meg vagyunk elégedve.

(#22677) batai15 válasza Jovanny2 (#22675) üzenetére


batai15
félisten

A hálószoba lett nekem kifestve vele. Színes fügönnyel nagyon nyugis és othonos a szoba.
Nem lenne baj ha valamit kifestenék még vele? És ha igen,mit?
A cél egy othonos házikó lenne.
Defranco jól hangzik! Nem is lenne rosz ötlet:-)
Ha már ennyire belejöttünk, még szeretném a teraszt is lefedni. Valahogy ugy akarom hogy félmagasságig tégla. Van egy csomó újj még nem használt téglám. Ablaknak meg polikarbonát v plexi. Ill a tető meg lemez. Van rengeteg faanyagom a szerkezetnek. Milyen lenne szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#22678) Melack válasza batai15 (#22677) üzenetére


Melack
veterán

Párod is kérdezd meg, együtt válasszatok színt (ha már egyszer odaköltözik). Ez a sárga köré felhúzott szanárnyalatok nekem is tetszik, pedig sose rajongtam érte. Párom egyszer napsárga színű gyerekszobát szeretne.
Nekünk a hálóban narancsszínű a tapéta, vörös a függöny, és fehér a plafon. Eszméletlenül nyugtató.
Az előszoba az tégla utánzat tapéta, de megvan a diszkrét bája. A nagyszoba, nah az tragédia, de arra még nem volt erőnk, hogy nekiessünk (főbérlő beleegyezésével persze).
Apóséknak pl a festékek kikeverése okozott gondott... Mármint kikeverni sikerült, de amit elterveztek, az közel sem volt ahhoz, amit kapta :DDD

(#22679) DeFranco: nagyvilág színei. Ezt fel is írtam, köszönöm! :R Lehet átfestjük vele a plafont, hogy jobb legyen. Égkékre a nappalit - bár oda is a sárga illene most.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22679) DeFranco válasza Melack (#22678) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Dulux nagyvilág színei. Olyan színt kapsz, ami rá van írva, könnyű vele dolgozni, jól fed és viszonylag mosható.

re:szerk: rövid szőrű henger kell hozzá, mert a festék anyaga sűrű, zselés, a hosszú szőrű hengerbe beleragad a fele.

[ Szerkesztve ]

(#22680) Jovanny2 válasza Melack (#22678) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nálam csak fehér lehet a nappali plafonja, mert az RGB ledszalag arra világít rá, és interferálnának a színek.... De a kék szép lehet. :K

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22681) erdoke válasza Jovanny2 (#22675) üzenetére


erdoke
titán

Két falut kikentetek kubai banán színűre? :Y :DD
Az RGB LED szalag és a fehér plafon viszonya szerintem is közvetlen. :K Bár 2-3 durva villogtatás után megunta a család, és csak fehérnek használjuk.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#22682) Jovanny2 válasza erdoke (#22681) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nálam a nappali teljesen körbe van LEDezve, 20m szalaggal. Van az a funkció, amitől egy epilepsziára hajlamos ember kb. 20 mp után habzó szájjal vergődne a földön, és ezt nem viccből írom, mielőtt bárki szóvá tenné. Nem is értem, mire találták ki azt a funkciót. Viszont van 15 előre programozott szín, és vannak köztük nagyon szépek. A feleségem az egyik lilás árnyalatot szereti, nekem meg a zöld egyik világosabb árnyalata jön be. Mondjuk a stroboszkópot és a gyors színváltást nem használjuk, de a lassú színátmenet is jópofa (ja, meg a vörös is állat :D ).

Ja, és igen, a gyerekszoba (a plafon kivételével) kubai banán, és a konyha (ott a plafon is). Nekem nagyon tetszik. Főleg, hogy én csináltam, és a derekam majd bele szakadt, tehát ha valakinek nem tetszik, annak velem gyűlik meg a baja! :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22683) batai15 válasza Jovanny2 (#22682) üzenetére


batai15
félisten

Egy ilyen projekt menyibe fáj ?

(#22684) Morris válasza Jovanny2 (#22682) üzenetére


Morris
veterán

dobj má egy képet please! Kíváncsivá tettél! :)

(#22685) Dluinet válasza Morris (#22684) üzenetére


Dluinet
nagyúr

videót

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22686) Jovanny2 válasza batai15 (#22683) üzenetére


Jovanny2
őstag

Amikor számolgattam, nem tűnt még vészesnek, de mire kész lett, belefájdult kicsit a fejem. ;) A szalag a legnagyobb kiadás, annak ~2000 Ft métere. Vettem mindenféle sarokelemeket, meg toldókat, de használhatatlanok, forrasztanom kellett mindent. A karnisoknál (akkor még régi karnisok voltak) kihagytam, csak a kettő közé ment. A díszléc a falra ilyen. Kell tápegység, ~5000, meg távirányítós vezérlő, az enyém ilyen, mondjuk féltem, mert ez 10 m-hez van, de egyelőre nincs probléma. Ha megdöglik, veszek nagyobbat. Kb 60-70k-ba fájt összesen, és valljuk be, ez elég sok egy hangulatvilágításért.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22687) batai15 válasza Jovanny2 (#22686) üzenetére


batai15
félisten

Akkor asszem egy darabig nekem se lesz ilyenem :-(
Aztem max 20 vol ,de tévedtem .

(#22688) Jovanny2 válasza Dluinet (#22685) üzenetére


Jovanny2
őstag

Este csinálok videót. Majd feltöltöm valahová.

@Batai15: sajnos mindennel úgy van, hogy kitalálja az ember, hogy ez de jó lenne, számolgat magában, aztán amikor már elkezdett megvenni ezt azt hozzá, kiderül, hogy még ilyen mütyűr is kell, meg olyan izé, meg ragasztó, meg a kinyomó pisztoly is eltört, és rögtön sokkal drágább lesz a végeredmény. Most az ablakok köré vettem díszléceket, hogy majd milyen szép lesz így szigetelés után. Megálmodtam milyen legyen, kiszámolgattam mennyi lesz, tök jó, pont kijön 4 ablakra egész szálakból, kb. 15k-ra számítottam. De a boltban már mondta az eladó, hogy hogy nézne már ki, hogy a felső vízszintes díszléc keskenyebb, mint a függőlegesek, van vastagabb, csak nem 690/m, hanem 1290. Arra az ékkő is drágább ám, nem 590, hanem 990. A végzárói is drágábbak. Sokkal szebb lett, mint gondoltam, de 25k lett a vége, plusz a felrakás. Mindennel ez van, kivétel nélkül. Üdvözöllek a ház/lakástulajdonosok körében. :DDD Hozzátartozik azért, hogy mekkora elégedettséggel tölt el, amikor végre kész, és olyan, mint amit álmodtál...

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22689) Retro DJ válasza batai15 (#22687) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nem tudom... 20 rongy egy nyomorult hangulatvilágításért... 60 meg... :) Persze izlések és pofonok... na meg minden akarat ($) kérdése. Lehet valakinek elképzelése izlése de nincs akarata, meg lehet akarata, de nincs izlése...

Persze a kettő keresztezése is lehet, de ez már rátok bízom... :)

[ Szerkesztve ]

Retro

(#22690) batai15 válasza Retro DJ (#22689) üzenetére


batai15
félisten

egyenlőre a kemény 74 ezres fizuból nem lesz világítás.

(#22691) szabjan válasza szuszinho (#22640) üzenetére


szabjan
tag

Szia.
Jól látod a helyzetet. A zöld műanyaggal vigyázz, lehet hesztett idom is, pl ág vagy könyök , stb...
Könnyen elpattannak. a strangon is lehet hegesztett idom. A strang tövénél nagyon óvatosan bonts. ne feszítsd meg a csövet ha kivésed alatta falat/betont. ragasztani a zöldhöz a mostani PVC -t ugyanúgy PVC lágy ragasztóval vagy vinilfix-el tudod. Melegíteni kell, a zöld hamar megég vigyázz vele de sokáig alakítható marad, viszont könnyeben is szakad. Mindenképp a strang induló pontjától építsd ki a lefolyót.

a vizesember

(#22692) Jovanny2 válasza Retro DJ (#22689) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ez így igaz, már én is sokallom, vagyis már akkor sokallottam, amikor hirtelen felindulásból megvettem a LED szallagot, de munkabérrel nem járt, anyagkölségen megvolt. :) Nem mondanám egyébként ízléstelennek, ha erre célzol, szerintem jó dolog, a díszléc alapból dob a szobán. Lehet, hogy elég lett volna csak az... :D De ha már így alakult, kevesebbet nem ér tőle a házikó.

A kért video itt (lesz) elérhető. Elnézést a ratyi minőségért, ennyit tud a telóm. :(
És néhány kép az új szépségekről, meg a hátsó kertől (bár a kutya nem kérte :D ):

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22693) erdoke válasza Retro DJ (#22689) üzenetére


erdoke
titán

Szó sincs hangulatvilágításról, a legfrissebb LED generációval nálunk 4+5 méter (RGB+fehér) szalag simán bevilágítja a 30 nm nappalit. Csak durva esetben kell hozzá kapcsolni a mennyezeti 3x12 W kompaktot (3x740 lumen) tartalmazó lámpát. A két LED sor együttes fogyasztása nem éri el a 60 W-ot, tehát 90 W a komplett fényár a nappaliban. Emellett távirányítóval ki-bekapcsolható, szabályozható a fényerejük, a színezés és villogás csak extra. Én nem infrás, hanem rádiós (RF) távirányítókat/szabályzókat vettem, hogy akár a kertből, vagy teljesen háttal is kapcsolható legyen minden, és a 4+5 méter kompletten kb. 35e Ft-ba került. Ennyiből nemhogy két szabályzós/távirányítós lámpát nem kapsz égőkkel, de egyet sem...
Szerencsére nálunk adott volt a rejtett világítás helye, csak a neon csöveket kellett kidobálni belőle.

Emellett a lépcsőház világítást szintén LED-es, 6 W-ot fogyasztó, fém+üveg (!) dupla falikarokkal oldottam meg (darabja mindössze 6750 Ft 5 darabtól, de rendszeresen van ott 20-25 %-os akció), a közlekedőkbe pedig 10-14 wattos mennyezeti lámpákat vettem, természetesen LED-del. A gardrób szekrény és a fürdőszobai tükör LED-es spotokat kapott, az íróasztalom pedig LED-es olvasólámpát. AZ egész projekt megállt 90e Ft magasságában, amiből csak gagyi lámpákat és olcsó kompakt égőket tudtam volna vennei, amik se fényerő/fogyasztásban, se kapcsolgatás tűrésben nem jönnek közel a mai kor LED-jéhez. :N

A spotokról jut eszembe, hogy mennyire durván látszik a néhány évvel ezelőtti LED-es megoldás és a friss közötti különbség. Elszámoltam magam, és a 4 régi spot kidobása mellett az egy régi LED-est meg kellett tartanom. A régiben legalább kétszer annyi LED van, de fele fényerőt se tud, mint az új, 20 SMD LED-et tartalmazó típus. Durva.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#22694) erdoke válasza erdoke (#22693) üzenetére


erdoke
titán

Még egy dolog kimaradt LED-es spot ügyben: A hagyományosak a fürdőszoba tükör fölött 10 perc alatt tüzesre forrósították a keretet (40 W?), miközben az újak fényesebbek, és alig langyos ugyanaz a fém keret (4 W!).

A legjobb aláírás a héten

(#22695) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Mit szoltok ehhez a cikkhez?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#22696) Dluinet válasza Bandus99 (#22695) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Baromság, ki az aki folyamatosan belenéz egy világító testbe?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22697) erdoke válasza Bandus99 (#22695) üzenetére


erdoke
titán

"a LED izzók fénye főleg a látható fényspektrum rövidhullámú, nagy energiájú kék és ibolya tartományából származik"

Ha főleg onnan származik, vajon hogyan lesz 2700-3000 K színhőmérsékletű, azaz sárgás? :F

A legjobb aláírás a héten

(#22698) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Ha törölközőtartó radiátort szeretnék felszereltetni panellakás fürdőszobájában, a szereltetés költsége kb. mennyi lehet, mennyivel érdemes számolni? A lakás budapesti, a fűtés főcsöve nem a falban, hanem a fal előtt fut, tehát falat biztosan nem kell bontani miatta, legfeljebb csempét fúrni a radiátor felfüggesztése miatt. Csővágás/heggesztés viszont szükséges.

Előre is köszönöm a választ! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22699) Melack válasza Tim82 (#22698) üzenetére


Melack
veterán

Erről azért megkérdezném a Főtvot is, mert az a vezeték az övéké is. :U Pontos összeget én sajnos nem tudok , de a téma engem is érdekel.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22700) Tim82 válasza Melack (#22699) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Főtáv részéről nincs akadálya a közösképviselő szerint. Meg nem szétbarmolva lenne, hanem rákötve. :)

Volt korábban azon a főcsőn másik radiátor egyébként, de az ~ 3 éve le lett szerelve a fürdőszobafelújításkor (régi volt és túl sok helyet foglalt). Önmagában a főcső is be tudja fűteni a fürdőszobánkat, mert az kicsi és a lakás közepén van.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.