Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13351) RexpecT válasza alázógyík (#13348) üzenetére


RexpecT
addikt

Ha emlékeim nem csalnak akkor a nyáron egy 120m^2-es házban összesen vagy 15kW teljesítményű infranapel volt felszerelve.

(#13352) Dluinet válasza harry (#13349) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Műhelyben jó, mert nem kell kifűteni, mert csak ott melegít ahol az ember tartózkodik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13353) alázógyík válasza RexpecT (#13351) üzenetére


alázógyík
őstag

Az rengeteg.
Most az ilyen -20 fokos időkben szépen "termelhet".

(#13354) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok!

Keresek Bp-en fűtésszerelőt.
a szituáció 2 db 1000éves radiátor, a bordák a radiátor belsejében melegek, de a radiátor külső hőmérséklete langyos/hideg és néha az egyik fele meleg csak. Egyszer ez a fele egyszer az a fele... a lakásban 18 fok van.
SOS lenne.

(#13355) csemberlen válasza Dani82 (#13354) üzenetére


csemberlen
őstag

fűtési mód? központi, egyedi cirkós stb.
légtelenités, nyomás rendben?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13356) Dani82 válasza csemberlen (#13355) üzenetére


Dani82
senior tag

Távfűtés,panel

nem értek hozzá, ezért van szükségem szakemberre :)

(#13357) thyeby válasza Dani82 (#13354) üzenetére


thyeby
őstag

"a bordák a radiátor belsejében melegek, de a radiátor külső hőmérséklete langyos"

Ez egészséges dolog. Így működik minden radiátor.

"és néha az egyik fele meleg csak. "

Erre sem mondanám, hogy hiba.

"Egyszer ez a fele egyszer az a fele... a lakásban 18 fok van."

Ilyen meg nem létezik. Nem lehet, hogy rosszul emlékszel, s mindig vagy végig meleg, vagy mindig ugyanaz a fele nem meleg?

Arra gyanakszok, hogy elégtelen melegvizet kapnak azok a radiátorok, vagy pedig rémesen rossz a lakásod hőszigetelése. Előfordulhat az is, hogy levegő rekedt a radiátorba. Ha van légtelenítő szeleped, légteleníts egyet!

Azt írod, hogy ezer éves a radiátor, akkor kizárólag öntöttvas radiátorra gondolok, mert István királlyá koronázásakor még csak öntöttvas radiátorokat tudtak gyártani, a lemez idomítása, pláne hegesztése ismeretlen fogalom volt.
Ha fején találtam a szöget, hát jó tudnod, hogy jómagam öntöttvas radiátor párti lettem, mióta van szerencsém ezt használni. Nem olyan szép, mint az új, fájintos lemezradiátorok, de annál léptékkel jobb.

Összegezve tehát:
Úgy vélem, valóban fűtésszerelő szakemberre van szükséged, aki kideríti, mi okozza azt, hogy a lakásban csak 18 fok van. Ha végzett, írd majd meg, mit derített ki, s a hiba orvoslására milyen therápiát receptelt, mert bizonyára sokunkat érdekelni fog.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#13358) Dani82 válasza thyeby (#13357) üzenetére


Dani82
senior tag

Pedig de. Én sem értem mitől van ez, de egyszer a raidátor jobb oldala, egyszer a bal oldala meleg. Teljes agyrém.
Egyébként igen, ilyen régi, nagy, fém csunya szar :D
A lakásban sajnos valóban katasztrófa a szigetelés, és az sem segit, hogy a haloszoba sarokszoba, az a falon túl már a nagyvilág.Abban a szobában érezhetően hidegebb is van.
Az ablakokat amennyire tudtam nem kevés szigetelőcsíkkal körbe kivül belül, de a függöny néha így is meglibben mikor kint szél van :(

Mindenképp megírom a fejlmeényeket. Csak még kell találnom egy megbízható szakit, aki nem akar rögtön rámsózni egy 150e Ftos radiátorszettet. (Az első érdeklődés alkalmával pénteken sikerült ebbe belefutni)

(#13359) thyeby válasza Dani82 (#13358) üzenetére


thyeby
őstag

Ez a pedig de dolog kezd engem kúvájul érdekelni. (Rá fogok kérdezni a dologra olyantól, aki napi szinten benne van a fűtésjavításban - én már régen kiugrottam belőle.)

Felütöd a telefonkönyvet, és találomra felhívsz néhány szakit ajánlatkérésre. Hihetetlen számomra, hogy radiátorcserére lenne szükséged.

Kérdezgetnék, hogy tudjak dolgokat kizárni - mert elkezdtem agyalni, hogy mi a búbánat lehet emögött?

Mióta élsz itt?
Mióta tapasztalod ezt a jelenséget?
Csak nagy hidegben veszel ilyet észre, vagy bármikor?
Mennyi a havi fűtésszámlád mekkora lakásra?
Szomszédaid is tapasztalnak ilyet, vagy ők hellyel közzel elégedettek, vagy inkább így: Panaszmentesek?
A radiátorokat tudod szabályozni? Van a radiátorszelepeken úgynevezett szeleptermosztát?

Több fa van, mint asztalos!

(#13360) harry válasza thyeby (#13357) üzenetére


harry
veterán

Ez is felmerült bennem, miben jobb/rosszabb a régi öntöttvas radiátor? Gondolom lassabban melegszik fel, de tovább is tartja meg. Meg csúnyább. Élettartam, hatásfok, vagy bármi egyéb szempontból mi a helyzet?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13361) Dani82 válasza thyeby (#13359) üzenetére


Dani82
senior tag

Nyár elején költöztem ide, ez az első telem, nincs összehasonlítási alap sajna.
Amikor kint rohadt hideg van akkor tapasztalom ugye :D
46nm2 2 szoba. a januari 26 e Ft volt ( 18 fokért elég jó ár/érték ... )
szomszédokhoz holnap a hasonlo lakasban elokhoz holnap be fogok csongetni, megkerdezem naluk mi van.
Nincs a radiatorokon szabalyzo, illetve van egy nagy vas lap, amit vagy kinyitok ilyenkor meroleges a padlora vagy bacsukok, akkor parhuzamos a padloval.De nem hiszem hogy ez barmit befolyasol. Mas allithato dolog nincs a radiatoron, bejon a lakasba a futescső, ami egyebkent jo meleg és bemegy a radiátorba. Ennyi. Én sem hiszem, hogy radiátorcsere a megoldás, hiszen ez egy nagy vas szar, semmi elektronikus, mechanikus dolog nincs benne ami elromolhatna.

(#13362) neduddki válasza harry (#13360) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En hiszek a gazosomnak felcolos rezcsovek+alu radiatorok /xenia, ne rossz, foleg a furdoszoba flak, ill. a kiszzobas ferroli az fantasztikus, de megfizetehtheln ma amr:- (/
amugy nalam 63nm 16>21 masfel ora 75 fokos futoviznel, es 2010okt>2011okt 80khuf* es nalm inkabb 24-25 fok van:- ) ma du kuzdk a paratartalomaml veszettul

udv

neduddki

mod: *futes fozesmelgviz

aszem 2004ben mikro az abalakot kicsereltem a elzoo evi 3 teli honap 31khuf-ja lemetn 19 ala, huuuu de vigyirogtam

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13363) thyeby válasza Dani82 (#13361) üzenetére


thyeby
őstag

Az eddigiek alapján arra gyanakszok, hogy levegő került a radiátorodba, de az a hol itt hideg, hol ott hideg dolog továbbra is fehér holló számomra.

Van egy gondolatom számodra:
Mostmár várj egy hetet, akkor szebbre fordul az idő. Nézd meg, hogy a jelenség továbbra is fennáll-e? Ha igen, akkor szakember! - de legalább nem ordító hidegben áll esetleg le a szerelés idejére a fűtésed.

Addig is, amíg a szakember kimegy, lokalizáljuk már pontosabban ezt a hideg radiátor dolgot.
Az, hogy felül meleg, alul hideg, természetes dolog. Ezen melegebb bejövő víz segíthet csupán, illetve a jó hőszigetelés.
(Miből vannak a falak? Beton?)
Amikor a radiátor azon fele hideg, ahol elmegy a víz, vagyis a vége - ahol vagy nincs egyáltalán vízcső, vagy csak alul van, két dolgot jelenthet: Túl hosszú a radiátor, vagy nem elég meleg a víz, vagy lassú vízkeringetés.
(Nonszenszenek tartom továbbra is azt, hogy a radiátod azon fele hideg, ahol bemegy a víz, és ott meg meleg, ahol kimegy. :F )
Amikor a radiátor legteteje hidegebb, mint bárhol lentebb, az levegőt jelent a radiátorba rekedve, ami nem oda való. Amikor a levegőpárna akkorára nő, hogy eléri az elemek felső járatainak az alját, egyszerűen megáll a vízkeringés, kihűl a radiátor. De ez magától már nem tud újraindulni, csak ha légtelenítünk. (Nem válaszoltál, hogy van-e légtelenítő csapod valahol? Vagy egy egyszerű - általában sárgaréz csap a radiátor végén, amiből vödörbe ki lehet engedni a vizet/levegőt/vizes levegőt, vagy automata légtelenítő, ami egy radiátorok fölébe menő vak cső tetején csücsülő maroknyi szintén réz henger a legtetején icipicike műanyag/fém bigyókával. Ha látsz valahol ilyet, leírom, milyen esetben mit tegyél. (You can do it!)
(Most lehet, h 2 napig nem tudok válaszolni, nemigen lesz időm.)

Több fa van, mint asztalos!

(#13364) harry válasza neduddki (#13362) üzenetére


harry
veterán

Ha újat szereltetnék, akkor valószínűleg hasonló lenne :D
Inkább arra gondolok, mekkora hátrány, ha adott helyen ez-vagy-az van, miben gyengébb, stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13365) Ton-ton válasza harry (#13364) üzenetére


Ton-ton
tag

Az alu radiátor drágább. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy régebben nem engedték réz csövekkel, manapság egyre többször látom...
Tehát ha nyugodtan akarsz aludni, akkor alupex

Cserbe legtöbbször tagosítható, tehát akkora radiátort rakhatsz össze amekkora kell. S mivel jobb hőleadó, így kisebb elég belőle ugyanabba a helységbe mint a lemezből.

http://qtp.hu

(#13366) Ton-ton válasza Dani82 (#13361) üzenetére


Ton-ton
tag

Tehát panel.
Valószínűleg a régi soros bekötésű.
Golyóscsap a radiátornál.
Nyilván a radiátoron nincs (minek is lenne) légtelenítő.

Bocs, csak összefoglaló, mert kérdeztek itt falról és hasonlókról.

Ami még segíthet.
Legfelső szint?
Ha beszélsz a "szoszédokkal", akkor az alattad/feletted lakóval beszélj elsőnek, az érdekel téged. A melletted lakó kevésbé lényeges.

http://qtp.hu

(#13367) neduddki válasza harry (#13364) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

16e eves nem ojjan mai gyerek, pont ezert erdeklodom a reteges kondenzaciosak utan, ill nem orlangos cirkok is erezheto kulomseget csinalnak a szervizesekszeintr, amugy 16 ev alalt 2x kellett szerelot hovnom a ferrolihoz en imadom

udv

neduddki

mod: Ton-ton: int fentabb latod 16 eve mar ijjen van, sot rokony 2 lakasaban is igy eszult el, a korabbi 98 nyaran

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13368) harry


harry
veterán

S a képen (félig-meddig) látható radiátor miféle? Jó/rossz, valami jellegzetesség? Talán L-paneles néven láttam, de igazán tudom, mi a pontos elnevezése.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13369) neduddki válasza harry (#13368) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

min 80as evek beli, ha ol emlexem radar radiator neven futott, takarithatatkan irtozatosan osszeszedte a mocskot, nalunk otthn vmikor a 90es evekbe le lett cserelve

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13370) veze válasza harry (#13368) üzenetére


veze
őstag

RADAL radiátor, aluminiumból készült, elvileg sosem lyukad ki , legalabbis tozsdátol tuti nem.. a panel távfütéses lakásokba épitették be a 80-as években

(#13371) DeFranco válasza veze (#13370) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Otthon (Édesanyámnál) ilyen van nekünk is, 84-86 körül épült négy emeletes, egyedi cirkós panelben. Fázni sosem fáztunk, de mostanra már úgy csillingelnek a radiátorok, mint egy játékbolt karácsonykor. Valószínűleg valami (csövek?) rozsdás a rendszerben, annak ellenére, hogy amit lehetett, megtettünk, hogy elhárítsuk.

(#13372) Dani82 válasza Ton-ton (#13366) üzenetére


Dani82
senior tag

Igen panel (csúsztatott zsalu, de sztem tökmind1)
Semmiféle állítható szerkezet nincs a radiátoron, se a csöveken, csak a vaslap a radiátor közepén.
IV. emelet, tehát olyan nagyon messze nem vagyok a központtól főleg, hogy 15 emeletes a ház.
Ma délután fel fogok menni megkérdezem a hasonló lakásban élőket, hogy naluk mivan.
Ma reggelre 17 fok volt a lakasban, ez kibirhatatlan.

A multkor lattam a Naplo-ban egy riportot utolagos falszigetelesrol, ezen is gondolkozom ,illetve legalabb a haloban ki kene csereltetni a nyilaszarokat szerintem, de akkor se normalis ez a homerseklet. Egyszeruen nem jon ki a meleg a radiatorbol.

(#13373) Dani82 válasza Dani82 (#13372) üzenetére


Dani82
senior tag

Holnapra hivtam egy szerelot, bar nem igazan akart jonni, merthogy ilyenkor nem engedik le a futesrendszert vagy mit magyarazott, mondtam hogy jojjon ki nezze meg legalabb, 5-8.000ert legteleniti ha az a baja azt mondta, de mast nem fog tudni csinalni

(#13374) alázógyík válasza Dani82 (#13372) üzenetére


alázógyík
őstag

A 17 kibírhatatlan? :Y

Nekünk direkt annyira van beállítva, nappalra 19, este van olyan 20 fok körül.
Én nem is tudnék melegebbe jót aludni.

(#13375) DeFranco válasza alázógyík (#13374) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A 17 és a 19-20 között nagy különbség van.

(#13376) veze válasza alázógyík (#13374) üzenetére


veze
őstag

én aludni 13-15 fokban szeretek, abban a szobában annyi van
de ha felébredek ki is huzok onnan rögtön a lakás más részébe ahol melegebb van. napközben azért jobb a 20-21 fok, mert az kevés lenne

(#13377) Dani82 válasza alázógyík (#13374) üzenetére


Dani82
senior tag

en megfagyok 17 fokban. 2 paplannal es 1 pokroccal alszom reggel meg sirogorcsot kapok amikor kikelek az agybol ilyen homersekletben :)
A masik, hogy amikor a -11 fokbol hazaerek es nem csap meg az "otthon melege" hanem szabalyosan hideg van, az nagyomn nagyon rossz erzes

(#13378) alázógyík válasza DeFranco (#13375) üzenetére


alázógyík
őstag

Tudom, 3 fok. :)) :DD

(#13379) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Elöre elnézést kérek.
Van 5 db Comap Senso radiátor thermofejem eladó.
Kb fél éve vettem őket, makulátlan, szinte újak, garisok.

Privibe írok árat annak akit érdekel.

Mégegyszer bocs.

(#13380) thyeby válasza Dani82 (#13372) üzenetére


thyeby
őstag

Hümm!
Ha negyediken vagy, és 15 emeletes a ház, akkor nemigen az a baj, hogy levegős, mert ez a dolog a legfelső emeletre jellemző malőr.
Öregem, 5-8 ezer egy légtelenítés? :Y Tudod, mit kell ahhoz csinálni? Meg kell lazítani egy fent levő csavarkötést, alátenni valami lavórt, és fél perc múlva visszahúzni. Jó, egy laikus nagyon befaraghat ezzel a művelettel, ha nem tudja visszahúzni úgy, hogy ne csepegjen, pláne ne folyjon, de ezért a munkáért mifelénk még a fele pénz is soknak minősül.
Elképzelhetőnek tartom, hogy az alattad lakóknak még hidegebb a radiátoruk, ha a rendszer felépítése tökéletlen.
Meglehetősen jól lehet hőszigetelni belülről a falat, ha kilambériázod, és a párnafák közé nikecellt raksz. (Nálam ez sokat javított, de az igazi az a külső szigetelés.)

Több fa van, mint asztalos!

(#13381) thyeby válasza AndrewTdi (#13379) üzenetére


thyeby
őstag

Ha ezt októberben írtad volna, akkor már rám sóztad volna mindet - vettem újakat akkor.

Több fa van, mint asztalos!

(#13382) thyeby válasza alázógyík (#13378) üzenetére


thyeby
őstag

Próbáld csak ki, hogy lejjeb veszed a kraftot 3 fokkal! Reggelre merevedésed lesz, de nem ott, ahol megszoktad. :N

Több fa van, mint asztalos!

(#13383) Dani82 válasza thyeby (#13380) üzenetére


Dani82
senior tag

Na felmentem a 7.-re 3 emelettel feljebb. Azt mondta a csaj, hogy konkrétan ők a hálószobát raktárnak használják, mert olyan hideg van a falak miatt, mivel ez sarokszoba. 1,5 fal a külvilággal érintkezik. Azt is mondta, hogy az átellenes szomszédjai kicserélték a nyílászárókat, de nem lett sokkal jobb, így a falakkal lehet a gond, mivel jég hidegek.

A megoldás ezek szerint az utólagos belső falszigetelés és a 8000Ft-os szerelő lemondása?

(#13384) thyeby válasza Dani82 (#13383) üzenetére


thyeby
őstag

"A megoldás ezek szerint az utólagos belső falszigetelés és a 8000Ft-os szerelő lemondása?"

:K

Első körben is abból a 8.000 pénzből vegyél a radiátorok mögé hőtükröt, és dugd be.

Majd váltunk szót róla, ha lesz egy kis időm Rád újból.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#13385) Dani82 válasza thyeby (#13384) üzenetére


Dani82
senior tag

Az sajna nem fér oda, mert rá van építve a falra. Nincs mögötte hely hál istennek ... :)

(#13386) Dani82 válasza Dani82 (#13385) üzenetére


Dani82
senior tag

http://kepfeltoltes.hu/120206/2012-02-06_19.02.42_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyébként ez a szépség :) Abből van 2

(#13387) Dluinet válasza Dani82 (#13386) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem személy szerint neked szól, de a kepfeltoltes.hu-t büntetni kéne.
Fél perc alatt jön le egy nyamvadt 1MB-os kép?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13388) thyeby válasza Dani82 (#13386) üzenetére


thyeby
őstag

A keservit! :Y
Háát, ezt dobd ki bőszen!
(Kéjelegve tunnám a fejlesztőmérnök efftásnak a hátára kötni. Nem a rendszert szidtam, kérem, csak ezt az elvtársat, de ezt nagyon. Hogy mennyire, azt szabad ide írnom, de hogy miként, azt sajnos nem.)

Több fa van, mint asztalos!

(#13389) Dani82 válasza thyeby (#13388) üzenetére


Dani82
senior tag

tehát? radiátorcsere szigetelés helyett vagy mindketto? :D

[ Szerkesztve ]

(#13390) thyeby válasza Dani82 (#13389) üzenetére


thyeby
őstag

"vagy mindketto?"

Talált, elsüllyedt. Ha van rá kiszorítható forrás, akkor mindenképpen. Ám hogy mekkora radiátort, az számomra nyitott kérdés, mert úgy látom, ez nem fog menni az általános megoldóképlettel.
De mondok valamit: Két hónapja rakattam be két új radiátort a rendszerembe. Egyik helyen egy régit ki kellett bontani, és a helyére tenni az újat, másik helyre csövet vinni, szűz helyre telepíteni. Igaz, két kis hatszázas lemezradiátor volt, de anyaggal, munkadíjjal, thermofejes szelepekkel, tokkal, vonóval, gyantával mindössze 40 ezer forintomba került (okosba) - úgy, hogy nem a legolcsóbb szakembert bíztam meg. Nem darabonként, hanem összesen!
Valami csillagásszal méretted fel a feladatot?

Több fa van, mint asztalos!

(#13391) Dani82 válasza thyeby (#13390) üzenetére


Dani82
senior tag

40 ezer???!

Nem tudod megadni az elerhetoseget az embernek? Holnap kezdhetne is.

Most vegigjartam egyebkent az osszes lakast ami ugyanolyan fekvesu mint az enyem

2.-on a csaj kicserelte a nyilaszarokat azt mondja azota 1 szal bugiyban alszik elotte sal sapka kb. radiatorok ugyan ezek a regi szarok

13-on srac radiator csere, nyilaszaro csere es belso szigeteles, de huvosebb van mint a masik szobaba. Szerinte a szigeteles a legjobb ezekbol.

9-en kicserelte az ablakokat de ugyanolyan hideg van.

Most ebben a hazban vagy mindenki tok hulye vagy nem tudom ,de 3 egymasnak total ellentmondo velemeny. Ennel kb rosszabb statisztika ki se johetett volna :D

(#13392) DeFranco válasza thyeby (#13388) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elemezzük már ki egy kicsit a gyengébbek kedvéért... hány, és milyen hibát látunk a képen?

(#13393) Dani82 válasza Dani82 (#13391) üzenetére


Dani82
senior tag

a masik, hogy vlaszeg telen nem fognak radiatort cserelni, mivel nem lehet leengedni a rendszert, Hacsak nem valami fagyasztasos modszerrel

(#13394) thyeby válasza Dani82 (#13393) üzenetére


thyeby
őstag

Így is van. Olyan mestert kell hívni, akinek van fagyasztója.

De ezt a hetet, ha kibírod, a többit valószínűleg kihúzod tavaszig. Amikor leáll a rendszer, akkor már nem nagy ügy a rendszer leengedése.

Több fa van, mint asztalos!

(#13395) _BM_


_BM_
senior tag

Sziasztok!

Ha már a fűtés a téma, van egy kis problémám a törülközöszárítómmal. Megállás nélkül kattog a szabályozási tartományban. Létezik az, hogy azért kattog, mert a szárító kimeneti csövére szerelték a szelepet? Vagy inkább a szelep a szar? :F

(#13396) veze válasza _BM_ (#13395) üzenetére


veze
őstag

nem a hötágulás meg a benne lévő feszültség miatt kattog?

(#13397) thyeby válasza Dani82 (#13391) üzenetére


thyeby
őstag

"Nem tudod megadni az elerhetoseget az embernek? Holnap kezdhetne is."

Nyíregyházi vagyok, Te pesti vagány. Megadom az elérhetőséget, lehet, hogy még így is olcsóbban jössz ki, mint a pesti rablókkal. Holnap valószínűleg nem fog kezdeni, de nem kizárt, hogy elvállalja, ha a közeledbe, vagy éppen Pestre vonul ki, akkor biztos, hogy nyert ügy.
Ha hívom vmi munkára, két héten belül itt van, nagy munkára (5-600 ezer) itt volt már másnap. De mondom, földik vagyunk.

Dudás László Víz-gáz-fűtésszerelő. Tel.: 30/9355178
Reggel 7-től este 7-ig hívhatod. Én elégedett vagyok a munkájával, nem egy kispályás focista. Csapattal megy, gyorsan, pontosan dolgozik. Nálad szerintem egy nap alatt vígan végez, csak a rendszerfeltöltés a kérdéses, mert 15 emeletre sok víz kell be is, ki is. Anyagot is ad, boltja is van. Ez azért szerencsés, mert ilyen esetben nem sok a teketória a garanciával. De hogy ez innen Pestre hogy múkodik, fogalmam sincs.

Nagyon kusza számomra is, hogy ahány ház, annyiféle tapasztalat.
(Ha fázol, bújj a csaj mellé, aki azóta bugyiban alszik. ;) )

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#13398) Ton-ton válasza Dani82 (#13391) üzenetére


Ton-ton
tag

Két eshetőség van. Valamelyik alattad lakó q*va nagy radiátort tett fel (így hozzád már nem jut elég melegvíz), vagy egyszerűen a földszinten (hőközpontban) nincs kinyitva egy csap.

Tehát fogj egy jó nagy franciakulcsot. Vedd a válladra, és látogasd meg az alsó szomszédokat. Ahol radiátorcserét látsz, ott érdeklődj.
Ha mindenhol ilyen van, akkor a közös képviselővel beszéld meg hogy vagy ő forgatja a csapot, vagy te a nyakát.

http://qtp.hu

(#13399) Dani82 válasza thyeby (#13397) üzenetére


Dani82
senior tag

és ő nyíregyházi egyébként? De akkor ha radiátorcsere akkor, a szezon után érdemes hivnom godnolom. Addig max leszigetelem most a 7m2 falat, ha talalok valami megoldast, ert erre is ahany ember annyi valasz, hogy peneszedik alatta meg para atereszto kell stb...

Egyebkent en is meglepodtem ,egesz jo kis csaj volt, most lattam eloszor es ilyet mond :D lehet surubben megyek le :D

(#13400) _BM_ válasza veze (#13396) üzenetére


_BM_
senior tag

Akkor kattog, amikor "működésbe lép". Például 20 fokos hőmérsékleten beállítom 24 fokra, akkor szép csendben engedi a meleg vizet, majd amikor eléri a hőmérséklet a beállítást, vagyis zárnia kéne, onnantól el kezd kattogni és nem hagyja abba soha. Ha ilyenkor visszaállítom kézzel mondjuk 20 fokra, akkor elcsendesül, majd a 20 fok elérésekor kezd kattogni, amikor nyitnia kéne.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.