Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#113051) fogtunder válasza ctrlaltdel13 (#113050) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ez egy kis kerti mancave lesz, se víz, se fűtéscső, csak villany, egy split klíma fogja megoldani a hűtés-fűtést, szóval kicsit egyszerűbbre tervezem. A terv ez kívülről be: hajópadló, páraáteresztő, OSB, pallóváz gyapottal, bramac léc keresztben, benne még egy réteg gyapot, párazáró, 2,5centi léc (ez már elég, hogy a fóliát ne kelljen bántani és elmenjenek benne a vezetékek, két réteg karton.
Ezt lehet megvariálom a fent említett fagyapottal, bár a nm ára kissé húzós, azért még elgondolkodom rajta.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113052) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Fürdőkád , beépítés előtti állapotok.
Lefolyó cső kérdés következik.

Adott a fürdőben a szennyvíz cső kiállása , 50 mm-s átmérővel :

Valamint a kád alján a kifolyó rész, szintén 50 mm-s átmérővel :

Egyszerűen elvágom vízszintesen a betonból kiálló csövet ( mondjuk a betontól 2 cm-s magasságban ) és "flexibilis" csővel összetoldom ?
A kád résznél kívülre esik a cső....tehát ráhúzom.
A másik vége pedig belemegy a betonból kiállóba.

Holnap tudok menni üzletbe, venni csövet.
Ennyi lenne ?
Van itthon kinyomópisztoly és szilikon is ha kellene.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#113053) fogtunder válasza Borisz76 (#113052) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én fix idomokkal csinálnám és szerintem ne két centit hagyj a meglévő csonkból, hanem inkább 4-5-öt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113054) Met válasza Borisz76 (#113052) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, a szifonból kijövő csőre ráhúzod, a betonba lévő csőbe meg beledugod a köztes darabot.

Én elvinném magammal a szifont (azt a részét ami a földön van) mert lehet van flexicső aminek az egyik vége menetes a másik vége meg sima cső.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#113055) Borisz76 válasza fogtunder (#113053) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet, hogy fix idomjaim vannak is elfekvőben.....meglesem majd.
A magasságot pedig hasra ütés szerűen írtam.
A lényeg - gondolom - , hogy a kád csőből kilépő víznek kell egy kis lejtés addig a pontig ahol csatlakozik a betonból kiálló csőbe.

Most rámértem :

Így igaz...inkább 4-5 cm magasan kell vágnom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#113056) Met válasza Borisz76 (#113055) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, lejtsen, ne álljon meg benne a víz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#113057) fogtunder válasza Borisz76 (#113055) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Igen, kis lejtés kell, de nem sok, 2% már elég.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113058) Borisz76


Borisz76
veterán

Köszönöm az infókat ! :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#113059) kunberci válasza Borisz76 (#113052) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!

Én is fix idomokkal csinálnám, ahogy fogtunder fórumtárs csinálná. Jobb lett volna ha a betonba tokos csővel lett volna felállva, de így sem reménytelen. Én úgy vágnám el a betonból felálló csövet, hogy a csőre egy 50-es 90 fokos idom tokos része kerüljön, és a tokos része a betonig legyen. A két csövet egy 50-es áttoló karmantyúval kötném össze [link] (fehér-szürke). Ha nem elég hosszú az áttoló karmantyú, akkor kell még egy rövid tokos 50-es csődarab. Jobb lenne a 90 fokos idom helyett 2 db 45 fokos: [link] , ha a magasság engedi.

[ Szerkesztve ]

(#113060) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Nem tudok lecsavarni egy anyacsavart. El lehet forgatni, de nem csavarodik le. Évtizedek óta fent volt, nem az van hogy most szakítottam meg a menetet. A jó forgási irányba, óramutató járásával ellentétesen, csavartam. Kerékpáron a csomagtartó szárát rögzíti a hátsó villához.

Milyen módszerekkel lehet levenni a csavart?

Eddig egy láncszem kinyomóval próbáltam kitolni a csavart az anyából. Sikertelen. A láncszem kinyomó csavarjának átmérője nagyobb, mint a rossz csavaré, ami az anyában van. Így csak az anya síkjáig tudnám nyomni. De ez se sikerült, mindig lecsúszott mikor elkezdte nyomni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#113061) Baloo27


Baloo27
aktív tag

Sziasztok,

Ötleteket,tanácsokat szeretnék Tőletek.
Adott egy 2,63m² alapterületű fürdőszoba ès egy 0,9m² alapterületű wc.
Kèt szakival már beszèltem, talán jövő hèten tudnának terepszemlèt tartani, de szeretnèk felkèszülni pár dologban.
A lakás Budapesten van, Kőbányán(ha ez számít valamit).
A jelenlegi csempe "ocsmany" hajszálrepedèses,kopog, csálèn áll,mozog,stb, ezèrt le szeretném cserèltetni, a kádat kisebb mèretűre cserèlni,új mosdó,stb.
Mi az az ár, ami mèg elfogadható,mennyièrt dolgoznak a normálisabb szakik,esetleg van-e valakinek megbízható mestere?Illetve főtávos fűtès esetèn a csövek valóban nem mozdíthatóak?A wc-ben a fűtèscsövek furán futnak,nem esztètikus.Ezzel lehet valamit kezdeni?
Nem,nem sos a dolog, de azèrt örülnènk,ha idèn megoldható lenne.
Amit egyelőre sikerült fixálni az asszonnyal:
60x20 nagyságú világos lapok, max a kádnál egy sorban valamilyen mintás ugyanolyan nagyságú lapokkal dísz.A kádat nyilván falazni kell, de kb ennyi.
Köszi a segítséget!

(#113062) elessar válasza tknof1871 (#113060) üzenetére


elessar
tag

Kombináltfogóval, vagy önzáró fogóval megfogod az anyát, és húzni kezded tengelyirányban. Közben másik kézzel tekered a csavart.

(#113063) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Ki kell cseréljünk 4 Velux tetőtéri ablakot, megjött az első árajánlat, az odáig OK, hogy mennyi az anyag, meg a külső szerelésre 180K-t mondanak, 4 ablaknál ez még azt mondom, rendben, de van egy ilyen tétel, hogy gipszkarton belső tér kialakítása festés nélkül, 200K. Ez így normális? Nem az van, hogy kifelé szedik ki a cuccot és bent minimális roncsolás van csak?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113064) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szisztok!

Lehet OFF, meg inkább jogi vonatkozása van, de az utcánkban egy kivielező cég (helyi) épít 3 házat is, és teljesen szétb/sszák az utcát, felhordják az agyagot, a hozott sóderral, olyan mértékben hogy már erodálódik miatta az utca és szerintem simán balesetveszélyes is. Járda nincs, egy babakocsit már nem lehet eltolni az utcában, stb.

Nem akarok háborút indítani, mert fél éve lakok itt, és jól láthatóan senkit nem zavar rajtam kívül, engem viszont krvára. Meddig lehet elfogadni azt hogy építkezünk bocsi ez ilyen, hol a határ?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#113065) justmemory válasza Motion_Blur (#113064) üzenetére


justmemory
senior tag

Szerintem ezzel az önkormányzat felé tudsz esetleg menni. Közterület, stb. Felénk is építettek jó néhány házat, de nem tették tönkre az utcát, járdát.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#113066) JóGéza válasza Motion_Blur (#113064) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Ez a cikk talán ad egy kis támpontot.

(#113067) Ezekiell válasza Motion_Blur (#113064) üzenetére


Ezekiell
veterán

Semeddig, az építkezés nem ilyen. A kivitelező felelőssége az út takaritasa és esetleges károk helyreallitasa. Kozteruletfenntartoknal érdeklődj, hol jelentheted fel őket - bár én először odamennek a melosokhoz, el kérném a fonokuk számát, és beszelnek vele, hogy ez így nem oké.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#113068) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Normális bontókalapáccsal kb. mennyi területet lehet egy nap feltörni? kb. 80nm lenne, plusz majd kint a járdák is később. Napi kb. 9000ft a bérleti díja, Obi-ban 50e a legolcsóbb, ami 14 kilós. Még nem használtam ilyet. Bérelni éri meg, vagy venni...

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#113069) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!
A következő kérdésben szeretném a segítségeteket kérni.
Adott egy 92 m2-es ház, amihez tartozik egy kb 10 m2-es emelt terasz, ami a ház alapjával egyben van. Ebből 5 m2 rajta van a térkép másolaton is. Szeretném ezt a 10 m2 beépíteni egy szobának vagy nappalinak. Kell ehhez nekem engedély vagy terv?

(#113070) A Zéé válasza Victoryus (#113068) üzenetére


A Zéé
addikt

Attól függ milyen tempóban hordják el a bontott cuccot. Az úgy nem nagyon hatékony, hogy feltörsz mindent, aztán utána hordod ki, sokkal nehezebb törni. Normál esetben 2 napnál többet nem mondanék a 80m2-re, ha csak az aljzatbetonról van szó, van 3 segéd, 2 talicska és nem a világ végére kell elhordani.

Just a simple Lineman...

(#113071) Atomgeszi válasza exoduss (#113069) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mivel emberi tartózkodásra alkalmas, és bővítésnek számít, ezért építési engedély köteles..

Ha nincs látható helyen az utcáról, és nincsenek rosszakaróid, akkor építsd meg. Ha 10 évig nem tűnik fel senkinek, akkor már mindegy is. :D

Amúgy érdekes dolog ez, mert újépítésnél 300 m2-ig nem kell építési engedély, csak bejelentési kötelezettség.
Ha viszont van egy 20 m2 tárolód mondjuk, és csinálsz belőle 40 m2. Akkor építési engedély, enapló, terveztetés, izombiopszia, retinaszkenner mindennel együtt.... :U

De a semmiből persze felhúzhatsz egy bazinagy családi házat. :DDD

(#113072) kunberci válasza exoduss (#113069) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!

Minden úgy igaz, ahogy A Zéé fórumtárs írta. Amit feltörtök, azt el is kellene hordani. A géphez is kell legalább egy váltóember. Én ilyet vettem: [kép] . Több mint valószínű, hogy egy ilyen 50 ezres gép is kibírja a feltörést, akkor van gond, ha esetleg tönkremegy, és várni kell a javításra. Én akkor is inkább vennék, mint bérelnék. Többször használhatod később is. Lapos-vésővel nekünk könnyebben ment.

Bocsi ez nem Neked ment, hanem : Victoryus-nak

[ Szerkesztve ]

(#113073) exoduss válasza Atomgeszi (#113071) üzenetére


exoduss
tag

10 év az azért hosszú idő.
Akkor ezek szerint többe fog kerülni maga az engedélyeztetés, mint felépíteni ezt az 5m2-ert....
Szép.... :U

[ Szerkesztve ]

(#113074) fogtunder válasza Victoryus (#113068) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jó drága nálatok a bérlés. ha lesz segítséged, aki lapátol és talicskázza ki a cuccot, akkor lehet vele haladni, mi anno egy nap alatt kipakoltunk kb ugyanekkora területen a ház aljaztából 25cm-et, de mi voltunk összesen 10-en rá, 3 talicskával. 3 plusz emberrel két nap reális, egyedül jó sokáig elleszel vele. használni amúgy nem nagy szám a kalapácsot, gyorsan ráérez az ember, ez azért nem egy PhD-s meló :DDD

mivel még nagyon a felújítás elején vagy, ha lesz utána hova rakni, lehet érdemes venni valamit, pláne, ha később is fogod használni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113075) n_stolz


n_stolz
tag

Új családi házat szeretnénk építeni. Tetőtér beépítés, vazázkerámia(tégla) falakkal. Tervezési fázisban vagyunk.
Milyen kivitelezési árakkal (Ft/m2) tudunk számolni 2021-ben a szintközi födémre? Mind a monolit mind az E-gerendás verzió érdekelne. Köszönettel fogadom az aktuális árakat. :R

n_stolz

(#113076) Winne


Winne
nagyúr

Urak tudtok abban segíteni, hogy új építésű könnyűszerkezetes házba melyik fűtésrendszert érdemes terveztetni? Annyiféle dolgot hallok, hogy már a kedvem elment az élettől, ha arra jutok, hogy döntenem kell.

160 bruttó négyzet kb a ház. Megújuló kötelező. Ha vegyítem, akkor 25% minimum megújuló kell.

Most a végén már a hőszivattyú levegő-levegőre hajlottunk padlófűtéssel, de az építtető a napelem plafon fűtésre esküszik, külön helyiségenként vezérelhető, fűtő hűtő klímával kiegészítve.

A napelemes kb fele annyiba kerül, viszont ott a szabályozás változni fog nemsokára.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#113077) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Valami teljesen alap forrasztópáka kellene nekem kis munkákra.
Ez szerintetek megfelel totál alap dolgokra, vagy inkább várjak amíg lesz Parkside a Lidl-be?
Egy évben, ha kétszer elővenném, szerintem sokat mondok.

(#113078) A Zéé válasza n_stolz (#113075) üzenetére


A Zéé
addikt

"sziasztok, új autót szeretnék venni, pirosat, négy kerékkel. Mennyi pénz bele a motor? Dízel és benzines is érdekelne"

Ezt így nem lehet megmondani... Födémet meg elsősorban nem anyagi paraméterek miatt választunk.

Just a simple Lineman...

(#113079) mezis válasza Misi 007 (#113077) üzenetére


mezis
nagyúr

Itt kérdezd meg, de azt is írd meg, hogy miket fogsz forrasztani. (Esőcsatorna,..., felületszerelt alkatrész.)

mezis

(#113080) n_stolz válasza A Zéé (#113078) üzenetére


n_stolz
tag

Nem a technológia kiválasztása volt a kérdés, hanem az irányadó kivitelezési költség (intervallum).
Köszönöm az építő jellegű kommentet :))

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#113081) A Zéé válasza n_stolz (#113080) üzenetére


A Zéé
addikt

még egyszer leírom, ezt így nem lehet megmondani.
Zsaluzni kell mindkettőt. Nem mindegy, hogy mekkora fesztávot, esetleg alul, vagy felülbordát, koszorút, vagy nyílászáró áthidalást, födém áttörést is kell-e zsaluzni pl.
Nem mindegy, hogy hol építesz. Nem ugyanannyi a beton+pumpa ára Budapesten, vagy Lickóvadamoson.
Nagyon nem mindegy a födém geometriája sem.
Erre nem lehet egy olyan sarokszámot mondani, mint a hőszigetelésre, hogy 5k/m2, mert elég nagy szórás tud lenni az árban. Nagyobb, mint 10%...

Just a simple Lineman...

(#113082) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

Csavarhúzó / Fogó szerszámokból melyik márka az aranyközépút? Ami Lidl, Aldi saját márkák felett kicsit, de mégsem megfizethetetlen Wiha.

Én ezek között vacilálok: BGS, Yato, King Tony, Fortum, nagyjából egyárban vannak.
:F

[ Szerkesztve ]

(#113083) n_stolz válasza A Zéé (#113081) üzenetére


n_stolz
tag

Viszont azt meg lehet mondani, hogy Pl Bivalyb@sznádon, egységnyi mondjuk 100m2 felületű, ugyanolyan geometriájú(áttörések, vastagság etc) födém mennyibe kerül.
A) e- Gerendás
B) monolit
Szerintem ez alapból egy tiszteletteljes segítségkérés volt.

n_stolz

(#113084) pjen válasza n_stolz (#113075) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez akkor derül ki ha beszélsz egy kivitelezővel.Hiába írja Neked bárki, hogy a kisipari árjegyzékben ennyi az ára, ha a kivitelező ennek a háromszoroát kéri.

(#113085) macilaci78 válasza pjen (#113084) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még mindig nem érted.
Ő arra kíváncsi, hogy számszerűen mennyiért láttuk leírva például egy liftreklámban, hogy a monolit födém 12k/m2*
*nettó, csak WC helyiségek felett és minimum 1.000 m2-es rendelési tételnagyságtól, elvitelre. ;]

Majd biztosan jön valaki, aki beírja, hogy az ő monolitját mennyiért csinálták, más valaki pedig a saját E-gerendását hozza példának, aztán össze lehet hasonlítani az almát a körtével. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#113086) macilaci78 válasza Winne (#113076) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mennyezetfűtésnek sok értelmét nem látom, a mennyezethűtésben pedig ott a harmatképződés kockázata.
A klíma, fain coil ventilátora zajt termel. Elengedem azokat a véleményeket, amik szerint nem hallatszik, meg ki lehet kapcsolni (, mert ugye evdens, hogy azért vesszük, hogy kikapcsolva hazsnáljuk mondjuk dísznek). És az én értékrendem szerint Magyarországon a fűtés létkérdés, a hűtés viszont nem.
Én magamnak padlófűtést csináltatnék, amit kiegészítenék fain coil hűtő-fűtő egységekkel, ha rapid megoldás kell a fűtésre. Fürdőbe pedig törölközőszárítós radiátor fűtőpatronnal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#113087) Borisz76 válasza Winne (#113076) üzenetére


Borisz76
veterán

A könnyűszerkezetes háznak nincs "tömege" ami tárolná a hőt.
Ellentétben egy tégla, beton épülettel.

Ismerősöm épített egy könnyűszerkezetes házat.
Dicsérte a remek hőszigetelést de csodálkozott, hogy a gázkazán naponta sokszor bekapcsol.
Ez abból adódik, hogy a jó szigetelés miatt hamar felmelegszik a ház de a hőtároló tömeg hiánya miatt hamar ki is hűl.

Szerény véleményem szerint a Kondenzációs gázkazán + MINDENHOL padlófűtés a legkomfortosabb. Az egész beton padló felület lesz a fűtőtest. Nagy mennyiségű beton , emiatt relatíve sokáig is tartja a hőt.
Hátránya lehet , hogy melegburkolatot ( parketta , vinyl ) nem igazán érdemes rátenni a betonra mert "szigetel". Nálam emiatt mindenhol ....igen még a szobákban is......hideg burkolat van. Azért is e mellett döntöttünk mert könnyű tisztán tartani.

Idővel ehhez jön majd még 4 db klíma is.
Enyhe időben be lehet fűteni a szobákat, előszobát.
Valamint nyáron ha kell hűtésre is alkalmas.

A padlófűtés ....a helyiségeken kívül....kapott 2 db extra kört is.
Az egyik kör a fürdőszobába vezet egy fali törülköző szárító radiátorba.
A radiátor bal oldalánál , alul az előremenő és a visszatérő cső csatlakozik egy "lándzsa" szelepre. Mikor megy a padlófűtés, akkor meleg a radiátor.
A radiátor jobb aljában pedig egy fűtőpatron van bekötve.
Ez pedig az átmeneti időszakban jön jól...amikor már nem megy a fűtés de még is száradnia kellene a törülközőknek.

Ugyanezzel a bekötési módszerrel rakattam fel egy második törülköző szárító radiátort is a falra ... abba a helyiségbe , ahol a mosógép is van.
Mivel még nincs szárítónk....a vastagabb farmer nadrágokat, pulcsikat a mosógépből egyből lehet pakolni a radiátorra.

Értelem szerűen előre kell gondolkodni.
Ezért nálam eleve be voltak tervezve a padlófűtés plusz körei valamint a villany is ott figyelt a falban.

A klímák sincsenek még meg de az áram ( konnektor ) már ott figyel fent a mennyezet alatt 30 cm-rel ...ahová a klímákat terveztem.

Nálam jelenleg egy hagyományos kazán van, leszabályozva, hogy az előremenő víz nem legyen túl meleg a padlófűtésnek.
Később lehet , hogy kondenzációs kazán lesz helyette.
Viszont ahhoz érdemes csatornát vinni a kondenzvíz elvezetése miatt.

De ha még sem kondenzációs kazán hanem elektromos kazánt szereltetek majd , akkor annak is elébe mentem és a 3 fázis már oda van húzva a falban egy dobozban.....

Összességében szerintem gázkazán + padló fűtés.
Kiegészítve hűtésre + fűtésre alkalmas klímákkal.

Megj. :
Új építésnél érdemes lehet az aljzat betonban csövezni a villany vezetékeknek és a számítógépes hálózatnak ( Cat6 UTP ) is ! :K
És nem szabad spórolni a cső átmérőjével !!!
Inkább nagyobb legyen ... utólag sokkal könnyebben lehet a vezetékeket húzni benne.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#113088) daninet válasza n_stolz (#113075) üzenetére


daninet
veterán

Ahogy írták nagyon sok paramétertől függ. Nekem volt olyan kivitelező aki úgy adott árat, hogy volt zsaluja és azt mondta, hogy monolitot olcsóbban csinálja mint a gerendást. Utána a másik azt mondta, hogy neki bérelnie kell zsalut, de van egy darujuk, csak az E gerenda.
A kivitelezőtől függ. E gerendába kevesebb beton kell, de sokszor nem lehet rendelni. Nekem 5 hetet mondtak, mert kellett pár méretre szabott darab. Inkább hozattam egy gyémánt vágót és helybe felszeleteltettem a kőművessel így hosszabbakat vettem.
De hogy valamit hasznosat is mondjak:
Ha megkérdezel mondjuk 20 kivitelezőt, abból 15 E-gerendára fog olcsóbb árat mondani. Szóval ha a pénz számít terveztesd azzal és rendeld meg időben a gerendákat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#113089) Klara_


Klara_
őstag

Egy gyors kerdes, SE Acti9 A9Z21240 + IC60N sort, vagy Schrack BC654203 + MBS6 sort preferaljak? Arban gyakorlatilag egyformak, kisirodai kornyezetben lesz hasznalva, koszonom.

(#113090) daninet válasza Borisz76 (#113087) üzenetére


daninet
veterán

ez nem jó neki, mert kell 25% megújuló is. Csak hűtésre a klíma nem elég a kalkulációban. A napelem meg csak úgy működik, ha valami nagyfogyasztóval van kiszámolva (pl egy hőszivattyú).

@Winnie: igaz ezt már megbeszéltük privátban, de tartsd észben, hogy nem 5 évre választasz fűtéstechnológiát. A mostani gázkazánokat 15 év múlva bottal se akarja majd senki megpiszkálni ahogy az történik jelenleg a tömérdek nyílt égésterű kazánnal amit annó mindenkinek eladtak.
Vedd meg a jelenlegi legmodernebb technológiát ami a pénzedből futja, és ez pontosan megadja mit fogsz beépíteni. Nincs tökéletes döntés most.
Csinálj egy táblázatot, írd bele pro-kontra, írd oda nagyjából mennyibe kerülne egyik-másik opció (erről adtam infót) és döntsd el.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#113091) n_stolz válasza daninet (#113088) üzenetére


n_stolz
tag

Köszönöm az építő jellegű, érdemi hozzászólást! :R

n_stolz

(#113092) alcsa válasza Borisz76 (#113087) üzenetére


alcsa
senior tag

Szia,

nálunk is az a terv, hogy mindenhova hidegburkolatot teszünk, hasonló okokból mint ahogy te is írtad.
Kérdésem az lenne, hogy nem érzed hátrányát semmilyen szemszögből, hogy a szobákban is hidegburkolat van? Vagyis nem tünik furcsának, "hidegebbnek" mintha melegburkolat lenne?

Őszintén szólva egy kicsit félünk, hogy talán rossz döntés lesz...

Köszi :R

(#113093) daninet


daninet
veterán

Lidiben most lesznek kompresszorok, két féle is. Gondolkozom egyen régóta. Főleg, hogy a kissebbik 24L-es csendes kompresszor.
Mire elég egy ekkora kompresszor? Szeretnék kis tárgyakat festékszóróval festeni, homokfúvni. Esetleg a jövőben egy plazmavágóhoz is használnám.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#113094) pjen válasza daninet (#113093) üzenetére


pjen
félisten

A 24 literessel nem sok mindent lehet, ha van helyed egy légtartály jól jöhet.

(#113095) runner 125 válasza alcsa (#113092) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem a hidegburkolatot rakni mindenhova csak a padlófűtés miatt hülyeség.
Nálunk spec pont emiatt van laminált mindenhol (kivéve vizes helységek), ugyanis átmeneti időben, amikor nem fűtött az estrich, el lehet felejteni a mezítlábas közlekedést... ez azt jelent, h már kikelve az ágyból azonnal papucsozni kell, különben lefagy a lábad..
A laminált alá pedig megfelelő hőátadó réteg szükséges, ami az iszappapír. Attól h laminált van mindenhol, abszolút nem "magas" a fűtésköltségünk, korábban linkeltem már az applikáció statisztikáit.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#113096) macilaci78 válasza daninet (#113093) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem 24 literes van, kb 20 éves Betta. 5 csavaros felnit egy szusszra felrakok Parkside légkulccsal és a fehér köpenyes behajtóval, de utána már bekapcsol megint.

Általános véleményként olvastam itt a fórumon, hogy homokszóráshoz nagy légszállítás kell, amit egy 24 literes kompresszor nem szolgál ki. 60-100 liter felett gondolkozz. Persze lehet egy kisebb kompresszorra is nagyobb tartályt rakni, feltermeli a levegőt abba is idővel, viszont a 3 év garit ezzel a tuninggal el is bukod.

Kis tárgyak festése... Makett, vagy gépjármű sárvédő? :D Oda szerintem jó lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#113097) macilaci78 válasza runner 125 (#113095) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem is.

Egy hidegburkolat 0,01 kWm2/K körül szigetel, egy ragasztott vinyl 0,04 kWm2/K, laminált vastagságtól függően 0,08-0,12 kWm2/K, padlófűtésre alkalmas parketta vastagságtól függően (10-15 mm) 0,10-0,15 kWm2/K, ragasztó helyett padlófűtésre alkalmas alátét még hozzáad 0,004-0,060 kWm2/K körül attól függően, hogy a legolcsóbbat veszi-e az ember, amire ráhazudják, vagy rendes és drága bevizsgált terméket.
A magyar padlófűtéssel kapcsolatos szabvány azt mondja, hogy 0,17 kWm2/K alatt minden jó és a kisebb érték a jobb. Ez az az érték, aminél a padlófűtés még gazdaságosan üzemeltethető.

Aztán persze vannak olyanok, akiknek a vastag, puha padlószőnyeg kell, mert az a meleg, ami akár 0,30 kWm2/K-es értékkel is rendelkezik és még a szőnyegalátét nincs benne...

A fűtési időszak tart mondjuk 5 hónapig, ergó a hidegburkolat az év 7 hónapjában hideg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#113098) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Akkor már kérdezek én is.

85 m2 társasházi lakás, radiátoros fűtés és használati melegvíz előállítására egy Immergas Victrix EXA 28 kondenzációs gázkazán hosszú távon megfelelő választás? Van jobb alternatíva?
A bekerülési költség kisebb súllyal szerepel, mint a meghibásodás kockázata, illetve a várható fenntartási költségek.

Ugyanitt szellőzőventilátorból van-e bevált típus? Időzíthető és csendes lenne a fő szempont.
Csak a WC-be kell, a fürdőszobának van ablaka. Így nem kell páraérzékelő funkció.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#113099) fogtunder válasza daninet (#113093) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én is gondolkodtam rajta, de azért zavar kicsit, hogy nincs odaírva, olajmentes-e, illetve már majdnem Metabo árban van és valahogy az ő garijukban jobban bízom.

szerk: olajmentes, csak én nem tudok olvasni. viszont ennyiért már tényleg kapsz Metabot, bár arra nincs ráírva, hogy csendes.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113100) daninet válasza fogtunder (#113099) üzenetére


daninet
veterán

Kettő lesz most egy nagyobb megy egy kisebb. Csak a kisebb csendes, viszont mindkettő olajmentes.

Egyébként gariztattam már pakside szerszámot, szó nélkül adtak újat :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.