Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92501) Graphics válasza ÖregMackó (#92499) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megnéztem a gyártó oldalát, van light sensor.
De ha feldobsz egy programot megmondja.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92502) ÖregMackó válasza Graphics (#92501) üzenetére


ÖregMackó
tag

Igen, valóban, ott van a kamera mellett, nagyon kell sasolni, hogy bizonyos szögből észre lehessen venni, és ha ott takarom le, egyértelműen mutatja a fényváltozást.... Mindig tanul a szegény ember gyermeke ... :-)

(#92503) paolinho válasza ÖregMackó (#91774) üzenetére


paolinho
őstag

Szia!
Pár napja, hogy keresgetni kezdtem magamnak egy viselhető tabletet, futottam bele az Alldocube iPlay 50 Pro-ba. Olvasgattam is vele kapcsolatosan véleményeket, amelyek többnyire kedvezőek voltak, viszont az Általad említett videó lejátszási probléma most egy kissé elbizonytalanított.
Szeretném megkérdezni, hogy időközben lett megoldása, vagy legalábbis magyarázata ennek a féle problémának?

(#92504) csonkadavid


csonkadavid
tag

Hát én nem tudom mennyiért tudnád megvenni, de én most rendeltem az Alzától a gyerekeknek.
Lenovo Tab P11 2nd gen + smart charging station-t. 2 év garival.
Az is Helio G99, 4/128, asszem 120Hz 4 hangszóró stb.
Ja és azon megy a Hd netflix míg az alldocube-on tuti nem.
79900 ért jó vétel szerintem.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#92505) ÖregMackó válasza paolinho (#92503) üzenetére


ÖregMackó
tag

Szia! Nem jutottam elörébb, idöközben feltettem a 0814-es firmware-t, de abban is beáll a hiba egy idő után (pontosan nem tudom meghatározni, de egy-másfál órán keresztül még nem) és semmitől sem áll helyre csak az ujrainditástól. Ez csak az mp4 tipusú videók lejátszásának korlátját jelenti, de a Netflix sem indul el ilyenkor. Reel videók, ip kamera mentés, viber vagy messenger mentés sem. Semmilyen memória ürítő sem hoz eredményt. Most megjelent a tabletre - állítólag a 13-as androidra - ujabb firmware update. de még szeretnék róla tapasztalatokat gyűjteni, sokat nem találok. Általában a Lineos-t ajánlják de ott meg nem tudom mibe ütközök bele, esetleg valami gyártói dolog nem lesz-e üzemképtelen. Az ujraindítás nem nagy dolog, kb 2 perc és már megy minden, de persze nem találom utána főleg a FB-on a reel videot amit meg akartam nézni... Persze ebbe sem lehet belehalni.

[ Szerkesztve ]

(#92506) paolinho válasza ÖregMackó (#92505) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen a részletes infót, akkor még merengek a business-en egy kicsit. Jó lenne azt tudni, hisz nem mellékes, hogy ez egyedi probléma, vagy minden ilyen típusú eszköz produkálja ugyanezt.
A Geekbuying-ról kuponnal most 60e-ért lehetne beszerezni töltővel, tokkal, bluetootth billentyűzettel, USB-C Type adapterrel, és fülessel (bár ezt nem sokra tartom). Szóval nem tűnne rossz vételnek, csak nem szeretnék ilyen, az Általad is említett gonddal küszködni vele.
Azért is furi ez egyébként, mert a gyerek lényegesen kisebb tudású Xioami (!!!) Xiaomi-klón tabletje reccenés nélkül viszi a filmeket, ha kell órákon keresztül is, pedig abban a memória is lényegesen kisebb, és a procija is gyatrább. Ha jól emlékszem MediaTek MK6570-es van benne, a DevCheck-kel mért 3 Gb ram mellett.

(#92507) paolinho válasza paolinho (#92506) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen a részletes infót, akkor még merengek a business-en egy kicsit. Jó lenne azt tudni, hisz nem mellékes, hogy ez egyedi probléma, vagy minden ilyen típusú eszköz produkálja ugyanezt. A Geekbuying-ról kuponnal most 60e-ért lehetne beszerezni töltővel, tokkal, bluetootth billentyűzettel, USB-C Type adapterrel, és fülessel (bár ezt nem sokra tartom). Szóval nem tűnne rossz vételnek, csak nem szeretnék ilyen, az Általad is említett gonddal küszködni vele. Azért is furi ez egyébként, mert a gyerek lényegesen kisebb tudású Xioami (!!!) Xiaomi-klón tabletje reccenés nélkül viszi a filmeket, ha kell órákon keresztül is, pedig abban a memória is lényegesen kisebb, és a procija is gyatrább. Ha jól emlékszem MediaTek MK6570-es van benne, a DevCheck-kel mért 3 Gb ram mellett.
Esetleg, ha másnak is van az eszközzel kapcsolatosan tapasztalata, azt megköszönném, ha megosztaná velem.
Az Összefoglaló-ban is a viselhető kínai gyártmányú eszközként van említve az Alldocube a Teclast, és a Chuwi mellett. Szóval én nem óckodnék tőle, de megvallom, nem szeretném ki-be kapcsolgatni amiatt, hogy megáll a filmlejátszások közben. De azt is bevallom, semmi kedvem 100e fölé menni árban tablet vásárlás kapcsán.

(#92508) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

AliExpressen megjelentek a klasszik átlátszó szilikon "TPU" tokok az iPlay 50 Minikhez.
Pl.
link

Elfogadom a sütiket.

(#92509) Graphics válasza Dr.NX (#92508) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, már csak egy jó üvegfólia kéne :D de sztem az nem lesz ekkroa méretben.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92510) Dr.NX válasza Graphics (#92509) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Pedig van az is, mármint arra a plexiszerű keményebb védőre gondolok.

Elfogadom a sütiket.

(#92511) paolinho


paolinho
őstag

Végül is EZ alapján egy Teclast T60 lett a kiválasztott. A Geekbuying-ról a 86QUW0ZG kuponkóddal 69e-ért be is rendeltem.

(#92512) Graphics válasza paolinho (#92511) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

T616-ert nem adnék ennyi pénzt , ezekkel a tesztekkel óvatosan, mert reflink érdekeltek...

Baj nem lesz vele, Teclast régi gyártó viszonylag.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92513) paolinho válasza Graphics (#92512) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem, amire nekem kell, arra tökéletes lesz (film, Net). Én azt gondolom, hogy összességében érte az árát, de a puding próbája az evés, majd meglátjuk.

(#92514) rothfb válasza Graphics (#92512) üzenetére


rothfb
veterán

Én G99-nél lejjebb nem adnám. Főleg ha komolyabban használja valaki a tabletjét.

(#92515) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Alldocube iplay 50 mini-hez lenne két kérdésem:

1, Kényelmetlen az oldalso power gombbal ébreszteni, nincs valami képernyő érintős beállítás rá?

2, Az akksija egy nap alatt lemerül, lehet valahogy jó energia gazdálkodási beállításokat megadni neki és/vagy létezik hozzá olyan állvány/tartó amire kényelmesen felhelyezhető és egyben tölti is? Folyton a töltőkábelt ki-be huzigálni nem annyira kényelmes, és ha egyszer elfelejtük másnapra kb le is áll.

(#92516) Beni2360 válasza Graphics (#92509) üzenetére


Beni2360
félisten

Már nyáron megrendeltem

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92517) eisento válasza Dr.NX (#92508) üzenetére


eisento
addikt

a lanyomnak nem jon be igy venni kellett vastag szivarvanyos szinut :DDD . csak a tabletet nem akarjak feladni a banggood-rol.... meg varok csutortokig aztan irok nekik, hogy mikor szandekoznak feladni a cseh raktarbol... :(((

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#92518) cidalain válasza TeebyKay (#92515) üzenetére


cidalain
veterán

Van olyan opció, hogy a gép felemelésével feléled. A képernyőzárat persze fel kell így is oldani. Duplakopp nincs.

Akkura nincs tippem. Anyukámé nem fogy el 1 nap alatt. Persze ez leginkább a használat módjától függ, és a futtatott progiktól.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92519) TeebyKay válasza cidalain (#92518) üzenetére


TeebyKay
őstag

Meg tudod mondani hol találom ezt a beállítást?

(#92520) fecus


fecus
őstag

Nekem a Alldocube iPlay 50 Pro 2022. december 5-i frissítéssel rendelkezik. Van már újabb? Kézzel kell/lehet frissíteni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92521) Graphics válasza fecus (#92520) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2022. dec? Nem túl régi az?

Nem gondolom ,hogy 2022-es szoftvered van, mikor maga a tablet 2023-ban jelent meg.
Dobsz erről egy képernyőfotót? :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92522) fecus válasza Graphics (#92521) üzenetére


fecus
őstag

Ezért kérdezem. Ha frissítést keresek nem ad fel újabbat.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92523) Graphics válasza fecus (#92522) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Updaterrel próbálkozol?
Biztos 2022?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92524) cidalain válasza TeebyKay (#92519) üzenetére


cidalain
veterán

Sajna nem, nincs kézközelben, anyukámnál van a tablet.
A beállításoknál keress rá a felemel, emelés, ébredés szavakra, hátha betalál :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92525) TeebyKay válasza cidalain (#92524) üzenetére


TeebyKay
őstag

Oké, köszi :)

(#92526) cidalain válasza TeebyKay (#92525) üzenetére


cidalain
veterán

Lesd meg ezt

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92527) csonkadavid válasza rothfb (#92514) üzenetére


csonkadavid
tag

Ezért ajánlottam neki korábban a Lenovo P11 2gen-t.
Rendes 2 év garival, Hd streaming támogatással 80 ért.
Nem mindenkinek lehet segíteni.

(#92528) ÖregMackó válasza TeebyKay (#92515) üzenetére


ÖregMackó
tag

Én minden mobil eszközömhöz mágneses csatlakozót használok. Biztonságosabb a kezelése, nem kopik, nem koszolódik a csatlakoző aljzat. Jó minőségűt érdemes venni az tudja a gyorstöltést is.

(#92529) ÖregMackó válasza fecus (#92520) üzenetére


ÖregMackó
tag

Az Alldocube support oldalán a legrégebbi fw az iplay50 prohoz 20230210 dátumú. A legújabb ami már állitólag android 13, 20230907. Flashelhető firmware-k leírás tutorial mellékelve van.

[ Szerkesztve ]

(#92530) paolinho válasza csonkadavid (#92527) üzenetére


paolinho
őstag

Ami a Lenovo-t illeti, valóban jobb a procija, de 4/128-as változatban legolcsóbban is 95k-ért kapható, 6/128-as formációban meg bőven 100k felett. Ennyit nem akartam adni érte.

(#92531) csonkadavid válasza paolinho (#92530) üzenetére


csonkadavid
tag

Amikor linkeltem még 80000 volt.

[ Szerkesztve ]

(#92532) paolinho válasza csonkadavid (#92531) üzenetére


paolinho
őstag

Biztos igazad van, de akkor még max 60k-ban gondolkodva nézelődtem tablet iránt. Mindegy, ez van. Remélem azért egy Teclast-tal sem lehet nagyon mellé nyúlni. Ha megérkezik a T60, majd referálok róla, hátha érdekelni fog valakit. :)

(#92533) Nikaré válasza paolinho (#92532) üzenetére


Nikaré
őstag

Persze, hogy érdekel, irjál csak egy összefoglalót! :K

(#92534) Reynaldo válasza paolinho (#92511) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Remélhetőleg beválik az Unisoc-os Teclast is(kb. 3-4 éves proci), viszont tényleg időtállóbb és gyorsabb lett volna például a Blackview Tab 18 Tablet 12GB 256GB 16MP 2.4K FHD+ Display 8800mAh Battery Widevine L1 MTK Helio G99, amiről volt nemrég egy beszámoló is. Vagy a hasonló tudású N-ONE NPad X1 US $186 Tablet 4G LTE Android 13 8-Cores MTK G99 8GB RAM+128GB....... Ugyanez Banggood-on 200$, és még Teclast-nak is van G99-es, T50Pro
Mediatek Helio G99 vs UNISOC T616 összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

(#92535) paolinho válasza Reynaldo (#92534) üzenetére


paolinho
őstag

Kétségtelenül fontos szempont a gyorsaság, de nekem a Blackview kicsit drága lett volna, a másik kettőhöz pedig nem tudom, hogy van-e Widevine L1 licence. Pontosabban a T50 Pro-nál biztos nincs, az N-ONE-nál pedig nem találtam erről infót.
Szerintem filmekre nem volt rossz választás a T60, és noha nem a leggyorsabb proci az Unisoc T616, a fenti küldetéssel meg fog bírkozni. Egyébként valahol azt olvastam róla, hogy teljesítményét illetően koppra megegyezik a Snapdragon680-éval, amivel pl. a szintén 12 collos Honor Pad 8 is felszerelve van.

(#92536) TeebyKay válasza cidalain (#92526) üzenetére


TeebyKay
őstag

Megjelenítés menüben nincs speciális rész.

(#92537) TeebyKay válasza ÖregMackó (#92528) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi ennek utána nézek.

(#92538) fecus válasza ÖregMackó (#92529) üzenetére


fecus
őstag

Csak PC-n keresztül lehet frissíteni? Mindenem el fog veszni?
Azt hittem megtalálja a letöltött fájlt.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92539) Dr.NX válasza fecus (#92538) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

PC-n keresztül lehet csak frissíteni, írja a tutorial.
https://androidmtk.com/install-xml-scatter-firmware-mediatek

Figyelj oda, hogy a Mini Pro-hoz való firmware-t rakd fel, mert van egy újabb, Alldocube iPlay50miniPro NFE (T811MAN) nevű is.

The "NFE" designation signifies an exclusive Widevine L1 certification, meticulously tailored to optimize your Netflix streaming in high definition. This certification also ensures seamless compatibility with other leading platforms such as Hulu, Disney+, YouTube, and more. :Y

Elfogadom a sütiket.

(#92540) fecus válasza Dr.NX (#92539) üzenetére


fecus
őstag

Köszi. Ez nem mini hanem Alldocube iPlay 50 Pro. Közben megtaláltam a tutorial-t. Van valami mód, hogy mindent mentsek és visszakapjam a belakott gépet, vagy ne is álmodjak? Nem találok full backup menüpontot a beállításokban. Bár lehet nem is működne, mert a legfrissebb firm talán már Android 13-as.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92541) ÖregMackó válasza fecus (#92538) üzenetére


ÖregMackó
tag

Biztos megtalálná, de ez egy 2,3 GB rar tömörített teljes FW... Mások írták, hogy jött update de én sose kaptam... Így kénytelen voltam ezt a lehetőséget választani. Igen minden elvész... Menteni kell amit lehet.

(#92542) ÖregMackó válasza fecus (#92540) üzenetére


ÖregMackó
tag

Ha felteszed a legujabb firmwaret írd majd meg lsz. a tapasztalatokat, egy visszajelzést találtam, aki azt írta, hogy loopba került utána a tabletje, mire azt írta neki valaki, hogy ne csak download módba telepitse hanem download+firmware upgrade módban. Erről meg a tutorial semmit nem ír.....

(#92543) Nikaré


Nikaré
őstag

Hi!
Van tapasztalata itt valakinek a Blackview tabokkal kapcsolatban?

(#92544) Reynaldo válasza Nikaré (#92543) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Van néhány. Például a Tab 18-ról friss beszámoló is van. Annál gyengébbet(ez G99 procival van) nem igazán ajánlott venni. RAM legalább minimum 6GB legyen.

(#92545) Nikaré


Nikaré
őstag

Huuu, köszi!
Pedig nem is olyan régi írások. Szerintem már összekevertem a típusokat, annyit olvasgattam mindenfelé

(#92546) TeebyKay válasza TeebyKay (#92536) üzenetére


TeebyKay
őstag

Itt találtam meg:
Megjelenítés -> Lezárási képernyő -> Ellenőrzés felemeléssel

(#92547) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Lenne egy általános kérdésem. Mennyire lehet ezeken a kínai csoda tableteken az android rendszert egy teljesen stock androidra cserélni? Egy Doogee tabletet hozott a Jézuska a gyereknek, és ahogy nézem amúgy is egy "majdnem" stock android 13-as rendszer van rajta, viszont tavaly novemberi változat, és nem is hoz fel frissítést. Lehet ezekre valahogy manuálisan feltenni újabb rendszert, ami ne ma saját OTA kiadásuk? Vagy van ennek valami limitációja? Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#92548) fecus válasza ÖregMackó (#92542) üzenetére


fecus
őstag

Még nagyon gondolkodom, hogy kockára tegyem-e a friss tabletet a verziók miatt.
Meg azon is töprengek, hogy ha már kockáztatok, inkább a Lineage OS-t kellene feltenni. Van már 14-es android és felteszem arra fognak jönni a frissítések.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92549) vacs válasza Spec (#92547) üzenetére


vacs
veterán

Az nem olyan egyszerű, hogy csak úgy teszel rá egy másik szoftvert!
Xda fórumon kell keresni konkrétan az adott modellhez valót!
Ha egy xy másik tabletét tennéd fel, akkor tégláznád vele!

(^)(>.<)(^)

(#92550) cidalain válasza Spec (#92547) üzenetére


cidalain
veterán

Nem lehet, csak a készülékhez valót rátenni. Vannak alternatív romok, de szerintem a Doogee nem olyan márka, amihez lenne.
Egy gyereknek szánt tablet, amin amúgy is A13 van, bőven jó lesz 6 év múlva is így ahogy van, frissítések nélkül (előbb cseréled a vasat, minthogy ne legyen támogatott a SW)
A biztonsági frissítés túl van misztifikálva. Legyen uptodate a SW, játék amit a gyerek használ, Play store-ból szerezzétek be, aztán kb ennyi elég is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.