Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) nightmare13


nightmare13
senior tag

Akciózik a Concorde, legalább is a facebook bejegyzése szerint 5000 forint értékű fülest adnak az első 100 webshopos megrendelőjüknek 9.7 IPS esetén... Inkább az árból engedtek volna :D

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#13002) vamzi válasza tjb007 (#13000) üzenetére


vamzi
őstag

Köszi a korrigálást, ebben nem voltam biztos, mert több helyen is olvastam már, hogy ez meg az meg amaz nem kezeli az ntfs-t ebből következtettem erre. :R

(#13003) Sanzaa válasza nightmare13 (#13001) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Bezzeg ha egy rekesz sört adnának mellé nem szólnál semmit igaz? :DDD

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#13004) keszo válasza Mittu88 (#12990) üzenetére


keszo
őstag

Azt azért még hozzá kell tenni h van egy vinyod és veszel hozzá egy külső házat, azt nem fogja sehogyan sem kezelni.

Attila

(#13005) boxgamer12


boxgamer12
csendes tag

Akkor ez a Samsung galaxy tab 2 7.0 erős lesz ??:D

(#13006) nightmare13 válasza Sanzaa (#13003) üzenetére


nightmare13
senior tag

Tudod te, hogy nekem még így is van kifogásom :D

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#13007) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
A húgomnak szeretnék venni valami olcsó, de azok közül jónak számító tabletet. 30k körül lenne rá a keret +-5k. Garancia nagyon fontos, áfás számla se hátrány. Nézelődtem már, de annyi kínai csoda van, hogy azt se tudom mi micsoda :U
Előre is köszönöm a választ.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#13008) nightmare13 válasza Bagira01 (#13007) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ehhez mit szólnál? Speedshopban 30k

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#13009) kelzsoca válasza Bagira01 (#13007) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ebben a +-5k-s ársávban fekszik pl: ConCorde 7015, WayteQ x-TAB-70 vagy ~30k-ért Ghoo Tab 7000 tablet.

Ezeket a gépeket itthon, számlával, garanciával megkapod.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#13010) gulupeti


gulupeti
senior tag

Sziasztok!

Gondolom közületek sokan képben vannak az újabbnál újabb tabletek tulajdonságaiból. Igazából én is nézelődtem a neten, találtam is egy-két készüléket ami megfelelne, de nem túl sokat, ezért úgy döntöttem, hogy megkérdezlek titeket is.
Milyen tabletet tudnátok ajánlani, a következő kritériumoknak kell megfelelnie:

- 10"-os kijelző
- 3g
- gps
- android 4.0 operációs rendszer (vagy lehet erre frissíteni)
- Usb csatlakozó
- Magyarországon be lehet szerezni

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#13011) kelzsoca válasza gulupeti (#13010) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha írnál egy árat, mennyi a kereted az sokat segítene :)

https://vertigostore.eu

(#13012) gulupeti válasza kelzsoca (#13011) üzenetére


gulupeti
senior tag

Kb 80-90 ezer Ft.

(#13013) tvamos válasza boxgamer12 (#13005) üzenetére


tvamos
nagyúr

A leg jobb!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13014) vamzi válasza gulupeti (#13012) üzenetére


vamzi
őstag

Ez így itthon kevés lesz 3G-s táblára. Kivéve, ha használt is megfelel.

(#13015) nightmare13 válasza vamzi (#13014) üzenetére


nightmare13
senior tag

Vagy esetleg ha szolgáltatónál veszi...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#13016) Bagira01 válasza kelzsoca (#13009) üzenetére


Bagira01
veterán

Én is ezeket néztem, de ezek közül melyik a legjobb? Akkuidő és gyorsaság szempontból.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#13017) hevizms válasza vamzi (#12994) üzenetére


hevizms
addikt

Mi történhet az alaplappal?
Engem most megijesztettél.
Teclast a10t tabletem van és egy 300Gb-os 2.5-es külső táp nélküli Samsung vinyót próbáltam vele és szépen működött is az OTG-n keresztül.
Ez árthat a tabletnek?Ha igen,akkor inkább nem használom.

(#13018) Mittu88 válasza hevizms (#13017) üzenetére


Mittu88
senior tag

én ezt nem gondolom valós problémának. 500mA nem sok, bírják a lapok.
Melegedni nem szokott a teclast amíg rá van kötve?

(#13019) vamzi válasza hevizms (#13017) üzenetére


vamzi
őstag

Természetesen árthat, mivel a winyó nem igazán éri be 100-200mA árammal, amire normális esetben terveznek egy ilyen kütyüt. Egy külső vinyónak kell a 4-500mA, hogy stabilan működjön. Gyakran még ez is kevés, ezért is létezik az Y usb kábel. Na mármost, ha a winyó nagyobb áramot húz ki az alaplapból, mint amekkorára tervezték, az könnyen melegedéshez és idő előtti anyagfáradáshoz vezethet(elhaláloznak a passzív áramköri elemek, esetleges zárlat, stb...) Jó esetben építenek be biztosítékot az ilyen esetekre(amit házilag eléggé nehéz cserélni, mivel smd alkatrész) és a cseréjével orvosolható egy esetleges hiba, viszont ha nincs bent ilyesfajta védelem, akkor majd az USB vezérlő fog megálljt parancsolni. Ezután viszont soha többé nem lehet használni az USB csatlakozót a kütyün. És mivel az USB vezérlő a SOCba van integrálva, így az könnyen magával ránthatja a teljes csippet, aminek tudjuk mi a vége...

Ezek természetesen a legrosszabb forgatókönyvek, de ha biztosra akarsz menni, akkor nem használsz ekkora áramigényű eszközöket aktív usb hub nélkül.

(#13018) Mittu88
Csak azért nem gondolod valós problémának, mert még nem láttál elszállt USB-t ilyen probléma miatt :))

Azt meg egyenesen kétlem, hogy 500mA tartós leadására tervezték ezeket a kütyüket, mivel gyakran még egy laptop elektronikáját is megterheli az ilyesfajta igénybevétel. (elve a vezetősávokat sem készítik el megfelelő szélességben és távolságban, mert ugyebár zsúfoljuk az eszközöket a kisebb kütyük miatt)

Egy szó mint száz, a kínai olcsó tömeggyártás híres a mindennemű védelem elhagyásáról.

Egy egyszerű példa:
Ők olyat, mint led előtét ellenállást nem annyira ismernek és mindenfajta elektronikai előírást lazábban vesznek.

Pedig fizika első osztály, hogy a fizika törvényei állandók és ledet csak megfelelő méretű ellenállás után kötünk áramforrásra :D

[ Szerkesztve ]

(#13020) ignacza


ignacza
csendes tag

Szevasztok!

Egy kis segítség kellene. Vettem egy kínai csodát (7 " -os tablettet). Szeretném használni a hozzá rendelt billentyűzetet, de nem reagál rá. Kell valamilyen letöltés hozzá, hogy ne csak az androidos felület ismerje, hanem az usb-s billentyűzetet is?!
Köszi MINDENKINEK!

(#13021) arnyekxxx válasza ignacza (#13020) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Gondolom neked is kell egy OTG adapter

(#13022) vamzi válasza ignacza (#13020) üzenetére


vamzi
őstag

A tábla pontos típusát kérlek írd meg, így utána tudunk nézni, hogy van-e rajta OTG csatlakozó.

Továbbá a billentyűzetet egy mezei micros USB --> USB átalakítón át kötöd rá, vagy OTG kábelen?

(#13023) ignacza válasza vamzi (#13022) üzenetére


ignacza
csendes tag

A típusa: telechips 9201. A billentyűt pedig úgy kötöm rá, hogy átalakítóval.

(#13024) ignacza válasza arnyekxxx (#13021) üzenetére


ignacza
csendes tag

Mi ez az OTG csatlakozó? Nekem a billentyűzeten egy hagyományos usb véget kell átalakitanom kicsire és az megy be a tabletbe.

(#13025) vamzi válasza ignacza (#13023) üzenetére


vamzi
őstag

Az nem a processzor típusa lesz?

Az OTG (On The GO) usb csatlakozó lehetővé teszi, hogy pendriveot, egeret, billt, stb... dugjunk a tabletre. Nem egy nagy valami, annyi az eltérés a sima usb-hez képpest, hogy az 5 lábból az egyik le van kötve testre. Viszont ezt támogatnia kell a tabletnek is, ha jól tudom.

Az OTG átalakító pedig filléres téma.

Az átalakítót csomagolták a készülék mellé, vagy hol vetted?

(#13026) Mittu88 válasza vamzi (#13025) üzenetére


Mittu88
senior tag

ha két microUSB van egy tab-on, ami támogatja az OTG-t, akkor OTG-s USB átalakítóval mindegyik csatlakozó OTG-s lesz?

(#13027) ignacza válasza vamzi (#13025) üzenetére


ignacza
csendes tag

Volt nekem ilyen átalakító, nem adtak hozzá.

(#13028) arnyekxxx válasza ignacza (#13024) üzenetére


arnyekxxx
veterán

OTG adapter micro usbhez

http://www.ebay.com/itm/180862381782?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

ha nem microusb kell, tele van az ebay ugyanennyiért más tipusu véggel. A lényeg, hogy OTG host legyen ne csak sima átalaktó.

(#13029) ignacza válasza vamzi (#13025) üzenetére


ignacza
csendes tag

Lehet, hogy a proci típusa. Van benne GPS, Tv is.

(#13030) gulupeti válasza vamzi (#13014) üzenetére


gulupeti
senior tag

A tablet igazából nem nekem lenne. Amennyire körbenéztem a neten, magyarországi viszonylatban, ezt az összeget én is kevésnek tartottam. Igazából azt sem értem, hogy miért olyan fontos pl. az ICS, de ez is az egyik fő kikötés volt, plusz még a felsorolt dolgok. Valamiből akkor vagy engedni kell vagy jobban a zsebbe nyúlni. :)

(#13031) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Van valami eszköz arra, hogy egy OTG-s csatlakozóba egy egeret + egy billentyűzetet dugjunk? Vagy mindenképp két külön OTG-s usb kell?

(#13032) nightmare13 válasza Jim-Y (#13031) üzenetére


nightmare13
senior tag

USB HUB

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#13033) aag válasza nightmare13 (#13032) üzenetére


aag
őstag

Tud valaki olyan modelt amiben a Skype videó-hívással tökéletesen működne?

(#13034) tvamos válasza aag (#13033) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szemelyesen az iPaden, es az ASUS Transformeren probaltam, azokon megy. Elvileg GB ota megy.
(De en is olvastam teszteket, hogy nem megy rendesen bizonyos ujabb ICS, meg mindenfele tableteken. Gondolom driver vagy hardware problema lehet... jaaaaa... a ZT-180-on is probaltam, de nem...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13035) aag válasza tvamos (#13034) üzenetére


aag
őstag

Köszi!

(#13036) ronson válasza aag (#13033) üzenetére


ronson
őstag

Ma az új MyAudio 9,7-es tableten letesztelem megy-e. Elvileg igen.

(#13037) aag válasza ronson (#13036) üzenetére


aag
őstag

Kellene vennem valakinek egyet kórházi használatra. Olcsót és könnyűt, ami sokáig megy egyetlen feltöltéssel. De a legfontosabb a videó-beszélgetés lenne. Mennie kell a gyakorlatban stabilan és jó minőségben. Az elvek bocs, de nem érdekelnek.

(#13038) petipetya válasza aag (#13033) üzenetére


petipetya
nagyúr

Otthon megnézem majd neked az acer a100 és a telefon között két különböző skype accounttal

"nincs rá lezsóidő"

(#13039) tvamos


tvamos
nagyúr

Errol tudtok valamit?
MALATA ZPAD T2
Elvileg Tegra 2-es tablet, 3G-vel es WIFI-vel...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13040) nightmare13 válasza tvamos (#13039) üzenetére


nightmare13
senior tag

Hát a support nem lehet a legjobb, mert az általad utált 2.2-t futtatja, pluszban pandawill szerint 3G-t csak külső eszközzel támogat... Jah, és annyiba kerül, hogy szerintem az már egyenesen nem éri meg...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#13041) tjb007 válasza Mittu88 (#13026) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pont tegnap kérdezték ugyanezt: [link]

(#13039) tvamos

1000 éves modell (ráadásul jó drágán), inkább nézz valami normálisat.

[ Szerkesztve ]

(#13042) aag válasza petipetya (#13038) üzenetére


aag
őstag

Küszi.

(#13043) tvamos válasza aag (#13037) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha ez azt jelenti, hogy valami 7"-os keszuleket keresel 30 korul, akkor ajanlom figyelmedbe a Concorde 7015-ot. Jo a support, a forum... es azt mondjak, hogy megy a Skype video.

(#13041 ) tjb007
Azert a Tegra 2 utosebb, mint ez az A10. Lehet, hogy amugy regi model. Venni ilyet nem akarok, inkabb csak erdekel, van-e (volt) ilyenje itt valakinek. Amolyan altalanos erdeklodes....

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13044) Mittu88 válasza tjb007 (#13041) üzenetére


Mittu88
senior tag

bocsi, figyelmetlen voltam.
A tegnapi nap kemény volt, a 7"-os tab-ok piacán vagyok képbe nagyjából, a haverom meg megkért, hogy egy 9,7-10,1-est válasszak neki, plusz külső HDD-t, kábeleket és billentyűzetes tokot (Kínából), pendrive-ot, fülhallgatót, meg minden szart kellett hozzá. Szóval bújtam a fórumokat, árgépet, miegymást :)

Amúgy ha tegnap rendeltem spemall-ról, május 2-áig ideér jó eséllyel a cucc? (billentyűzet-tok, USB-s UTP kábel, kijelzőfólia)
Van valakinek tapasztalata?

(#13045) aag válasza tvamos (#13043) üzenetére


aag
őstag

Concorde 7015? Jó lenne egy próba valakivel. Olyan szobában, ahol viszonylag gyenge a világítás. Tehát szimulálni kellene a kórházi szobát. Én már annyit csalódtam, hogy csak a saját szememnek-fülemnek hiszek.

(#13046) Mittu88 válasza aag (#13045) üzenetére


Mittu88
senior tag

akkor neked gyakorlatilag egy vaku kellene előlapi kamera mellé?

(#13047) aag válasza Mittu88 (#13046) üzenetére


aag
őstag

Dehogyis. iPad2. Csak az drága és az ha ellopják a kórházban, akkor az mégdrágább. Olcsó és ebből a szempontból működő készülék kellene.

(#13048) Mittu88 válasza aag (#13047) üzenetére


Mittu88
senior tag

nem követtem a beszélgetéseteket amúgy, neked a skype videobeszélgetés fényerejével van gondod, vagy alapból a tab kijelzőjének a fényerejével?

(#13049) tjb007 válasza tvamos (#13043) üzenetére


tjb007
nagyúr

Persze, hogy ütősebb, van benne még egy mag meg kisebb csíkszélességű és kifújt. Az Nvidia olyan dolgokat hagyott ki belőle amiket a kínai chipek már a megjelenése előtt is alkalmaztak, szerencsére a Tegra 3 -nál már nem követték egy ugyanezt a hibát.

(#13050) aag válasza Mittu88 (#13048) üzenetére


aag
őstag

Nem csak azzal. Amit eddig próbáltam, ott a hang is dadogott-víz alól bugyborékolt, stb. Szóval egy valódi-működőképes Skype kellene. Tudsz ilyet? Akkor szívesen lepróbálnám a gépeddel.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.