Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93151) Dr.NX válasza Illye (#93150) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az ajánlóban lévők közül amit találsz használtan.
Talán valamelyik egy-két éves Teclast vagy Alldocube iPlay kijöhet ennyiből.

Elfogadom a sütiket.

(#93152) Hency77


Hency77
tag

Sziasztok!
Lenovo p11 gen2 gépem van,telepîtettem rá az új Android 13.at
A gond az vele,hogy használnám a Samsung smartings alkalmazást,és és az új rendszeren nem akar elindulni! Bezárja a programot. 12 alatt tökéletesen működött. Találkozott más is ezzel a hibajelenséggel? Ha tud valaki,kérem segítsen,nagyon hiányzik az app,2 Samsung tv.m van,azokat tudom vele irányítani. Köszönöm :R

Hency

(#93153) aprokaroka87 válasza Hency77 (#93152) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez egy frisebb verzió.
Nekem a play áruház a .21 végűt tölti le, de az apkmiror már listázza a .22 verziót.

Ha nem bízol az apkmirror-ban, akkor várd meg míg felkerül a Play áruházba.

(#93154) Hency77 válasza aprokaroka87 (#93153) üzenetére


Hency77
tag

Köszönöm aprokaroka87
Működik ezzel az új verzióval :DD :R

Hency

(#93155) sbe561


sbe561
tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a Teclast modelleknél mit jelentenek a típusban található betűk és számok? 50k-ig szeretnék valamit rendelni, de teljesen elvesztem a sok típus közt.

(#93156) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Family Link-kel kapcsolatban lenne kérdésem, remélem valaki tud segíteni. Szóval a nagyobbik fiam tabletét anno az én fiókommal állítottam be, szóval szeretném family link-kel gyerek profilra tenni, és beállítgatni a korlátozásokat. Az volna a kérdésem, hogy meg tudom ezt csinálni úgy, hogy a most rajta lévő játékok megmaradjanak? Tartok tőle, hogy nem, mivel lényegében profil/fiókváltás lenne, szóval olyan, mintha előről kéne belakni a tabletet. Vagy tévedek?

(#93157) cidalain válasza Gabesz87 (#93156) üzenetére


cidalain
veterán

Jól látod. A family linknél a gyereknek külön google account kell. Ezt tudod bevonni a szülő felügyelete alá. Így ha a gyerek gépe eddig a te fiókoddal futott, akkor pontosan az van, amit vázolsz.
Ettől függetlenül a gyerekek dolgait én úgy állítottam be, hogy a telón a fő fiók az enyém, és erre tettem rá még a gyerek fiókját korlátozott jogokkal. Így ha valamit csinál véletlenül (beállít, majd elfelejt képernyő feloldó mintát pl) akkor a fő én fiókom nem sérül, minden menthető.
Naszóval ha így csinálod, akkor visszalépve a te fiókodba megmaradnak a már megkezdett játékok. Persze ennek is van hátránya, de nincs optimális megoldás.
Meg lehet próbálni azt is, hogy a fő te fiókodban beállítod hogy az a pár játék app minden felhasználónál elérhető legyen, ha a teló sw biztosítja ezt az opciót. Ez így eléggé közelítene ahhoz, amit szeretnél.
Aztán persze mókolni is lehet, ha a mentések fájlban tárolódnak, akkor esetleg átrakni a gyerek profiljában lévő app telepítésre.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93158) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy Samsung Galaxy Tab S9 Ultra amihez szeretnék venni egy asztali tartót ami állítható. De sajnos amiket találok azok max 13" környékéig vannak, ez meg ugye 14.6"-os. Tudnátok ajánlani olyan tartót ami jó hozzá és ehhez hasonlóan állítható?

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#93159) Chrys_ válasza jozsi252 (#93158) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez a Hama tartó? Vegyél hozzá ilyen cuccot és tedd át a tartókeretet (standard csukló): [link]

(#93160) vilmos.nagy


vilmos.nagy
tag

Hello,

Gondolkozom azon, hogy vegyek egy tabletet az otthonunkba ilyen okoskijelzőnek. Ráraknánk egy Futár kijelzőt, a következő néhány napos naptár-dolgokat, stb, szinte minden browser based megoldás. (Van olcsó/ingyenes Sklera alternatíva?)

Mit javasolnátok erre, ha lehet ilyet kérni? Nem feltétlen vennék erre egy ipad-et, de a kínai legalját sem. Szempont, hogy legyen hozzá falra fúrható tok, és fixen rögzíthető legyen.

Köszi,

(#93161) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
alldocube 50 mini-n kétgombos resetet lehet csinálni?sajnos nekem nem adja elö a menüt csak bekapcsol..vagy ezt csak a gyári visszaállitásba lehet csak?

GO Gunners!!!

(#93162) honlapos5


honlapos5
csendes tag

Sziasztok. Keszulek ajanlasra lenne szuksegem es minden javaslatnak orulnek.
Keresek egy 10-11 meretu tabletet, youtube lejatszashoz, szovegszerkeszteshez, bongeszeshez, alapveto tablazatkezeleshez, google drive szolgaltatasait el tudjam erni vele (tablazatok stb). Van egy Canon Camera Connect alkalmazas, ami nem kulonosen eroforrasigenyes Bluetooth 4.9 szuksegeltetik hozza, az fusson vele.
Lehetoleg itthon vasarolnam meg, csak wifi-s legyen, lehetoleg ne kinai, rendes hivatalos Android fusson rajta, legyen hozza olyan tamogatas, hogy merjek vele bankolni, vasarolni. Hatterben fusson viber, signal stb es magabiztosan kezeljen fel tucat email fiokot. Hasznalt keszuleket keresek, 40..40. 60 eft kornyeken. Letezik ilyen? :F

(#93163) cidalain válasza honlapos5 (#93162) üzenetére


cidalain
veterán

Nézzük csak mik az ajánlott tablet gyártók mostanság:
Samsung. Lenovo, Xiaomi, Realme, Honor (Huawei), Alldocube
Ezek közül a Samsung nem kínai egyedül, de persze a gyártás ott van. A legjobb terméktámogatása a Samsungnak van, de ez árban is làtszik. Középkatergóriás A széria megy 90 környékén újan.
Használtan ugyanebből 50 körül egy 3 éveset kapsz, aminek a terméktámogatási ciklusa pont a végén van, tehát nem jön már rá frissítés, és a hardver is elavultabb.

Ebből következik hogy ez így jelenleg üres halmaz. Én simán bankolok Xiaomival pl, nem kell attól fosni. Jobb lenne új készüléket venni, jobbak a mostaniak mint a 3-4 évesek. Viszont ez 80-100 körül lenne.
Vagy az eredeti összegért mondjuk másodvonalas kínai EU raktárról Alldocube iPlay 50 Pro.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93164) hukhl


hukhl
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik lehet a jobb választás? Árban mind2 most 76k körül van.
Teclast T50Pro MTK G99 Tablet 11, 8GB+8GB RAM 256GB ROM- [link]
Global Firmware Original Lenovo Pad Plus 2023 MediaTek Helio G99 6GB 128G [link]
-Lenovora global romot tesz rá. Azt később lehet valamilyen módon frissíteni (mert talűn OTA-n már nem megy :( )

Aliról néztem. Vettem anno Teclast aliról nem volt vele gond. Teclastnak kicsit jobb a spec-je. Lenovo talán jobb minőségű lehet (még nem volt lenovom).

- Ami fontos, hogy jó kijelzője legyen és tűrhető hangzása. 120 Hz-s kijelző van mindkettőben, ami elég jó.
- Kb.: Csak YT+netezésre+néha vmi sorozat használnám, de szeretném ha időt álló lenne.

Vagy mi ajánlható még hasonló árban?
Köszönöm! :R

(#93165) honlapos5 válasza cidalain (#93163) üzenetére


honlapos5
csendes tag

Koszi a tippeket.
Az Alldocube iPlay 50 Pro specifikacii igen jol mutatnak papiron, de a felhasznaloi velemenyek kozt nagyon sokan kiforrotlansagra panaszkodnak. Pl. lefagyo Launcher, nem elindulo alkalmazasok, tobbszorosen megjeleno alkalmazasikonok, nem mindig fordul a el kepernyo, firmware problemak. Szoval nagyszeru hardwernek tarjak az userek es sajnaljak hogy nem tartozik hozza kiforrott szoftver.

Az altalad emlitett 80..100 ezer ft tartomanyban mit ajanlanal? Samsung A seria?

(#93166) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Samsung A9+ kapcsán tele van a reddit multitouch hibákkal, 2ujjas érzékelés problémák, nagyítás, stb. Itt mik a tapasztalatok? Kicsit elbizonytalanít.

(#93167) jozsi252 válasza Chrys_ (#93159) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe megoldódott a dolog. Alza-nak van tablet/notebook tartója külön VESA felfogatással ami bármire felmegy.

Közbe adódott egy másik gond. Vettem egy Logitech MX Keys Mini billt az S9 Ultra-hoz. Sajnos akárhogy szarakodunk vele az Enter nem akar működni. Úgy csinál amikor lenyomom mintha gépen Shift + Entert nyomnék. iPad-en tökéletesen működik.
Mi lehet a gond szerintetek? :R

iPhone 13 Pro Max

(#93168) cidalain válasza honlapos5 (#93165) üzenetére


cidalain
veterán

Aha, Samu A széria. A8 régebbi, nagy kijelzős, de csak 4GB ram (vagy 3). A9 újabb de csak 8.7 és nem túl jó felbontás. A9+ jó, nagy kijelző, jó febontás, viszont 100 fölé megy.

Vagy Lenovo P11 2nd gen. Alzán pl van hasznát, és újszerű állapotú is, igaz, csak 4 GB ramos, de a te felhasználásodhoz elég lehet. (Persze új is van)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93169) eshe válasza Ranger^41 (#93166) üzenetére


eshe
tag

Én játszom a War Machines játékkal az A9+-on,nem tapasztalok érzékelési problémákat a játék alatt.Mondjuk ettől még lehet bizonyos helyzetekben.

(#93170) NGA


NGA
addikt

Édesanyámnak szeretnék egy androidos tabletet.
Eddig Ipad-ja volt, ezért a méret 10" min
Amire használná: youtube, messenger, viber, szókirakó játék, lidl stb újságok, facebook, fotók nézegetése
Kb 60e Ft lenne rá
Csak magyar bolti garis lenne jó.

(#93171) Dr.NX válasza NGA (#93170) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez jó lehet:
Lenovo Tab M10 3rd Gen 64GB

Elfogadom a sütiket.

(#93172) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
alldocube 50 mini-n kétgombos resetet lehet csinálni?sajnos nekem nem adja elö a menüt csak bekapcsol..vagy ezt csak a gyári visszaállitásba lehet csak?

GO Gunners!!!

(#93173) cidalain válasza snooze (#93172) üzenetére


cidalain
veterán

Pontosítanád, hogy mit értesz kétgombos reset alatt?
Mit szeretnél, mi a cél?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93174) snooze válasza cidalain (#93173) üzenetére


snooze
veterán

kétgombos:kikapcsolt állapotban a bekapcsologomb és a hangerö fel gomb egyszerre nyomásával..
teljes resetet..innen szokták..
a bekapcsolt állapotu beállitások állitolag nem töröl mindent..
video is igy mutatja,de semmi..simán bekapcsol csak a tab,nem jön a recovery menü..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#93175) cidalain válasza snooze (#93174) üzenetére


cidalain
veterán

Gyári visszaállítás simán mehet a menüből is. Sőt innen kéne inkább, mert a másik helyen olyan dolgok is csinálhatók, amik nem tesznek jót a működésnek :)

Egy|bként kikapcsolod. Megnyomod a hangerő fel gombot, nyomva tartod, majd a bekapcs gombot is megnyomod, és nyomva tartod. Addig tartod nyomva, míg be nem jön a Recovery menü. Ennek így mennie kellene. Ha egyszerre próbálod benyomni, és a bekapcsot kicsit előbb nyomod le, vagy nem nyomod eggyütt megfelelően hosszú ideig, akkor nem fog menni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93176) snooze válasza cidalain (#93175) üzenetére


snooze
veterán

köszönöm..probáltam már igy,ugy is..🙂
több helyen olvastam,hogy ez mód tényleg töröl mindent..
a recoverybe meg azt kell kiválasztani,ami kell,nem lehet elrontani..
telefonon nálam igy van reset..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#93177) cidalain válasza snooze (#93176) üzenetére


cidalain
veterán

Nyilván a factory resetet kell, akkor nincs gond. De lehetséges mellényomni. Menüben nem lehet mellényomni.
De a menüs is tényleg töröl mindent. Ugyanazt az eljárást kéne meghívnia.
Fontos, hogy ne felejtsd el, hogy milyen google acc volt hozzárendelve, mert ugyanazzal lehet csak újra beállítani. Vagy a reset előtt menüből leválasztani a fiókot.
Passz, hogy miért nem megy neked.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93178) Bferibörs válasza snooze (#93174) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nincs véletlenül számítógépre dugva a teló a videóban? Ez mostanság divat,hogy csatlakoztatás nélkül nem működik.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#93179) snooze válasza Bferibörs (#93178) üzenetére


snooze
veterán

ha ugy lett volna biztosan mutatják..

GO Gunners!!!

(#93180) eshe válasza eshe (#93169) üzenetére


eshe
tag

Megjött az a9+-ra az android 14 + one ui 6.0. Most kellene letesztelni hogy ez a bizonyos multituch probléma elmúlt-e,mert ha nem akkor ez bizony hardveres probléma lehet.

(#93181) Dr.NX válasza cidalain (#93175) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Most kipróbáltam a Mini Pro-n, előbb a power, utána kicsivel a Vol+ behozta a bootloader menüt, de úgy is, ha lenyomva tartottam a Vol+-t és hozzá megnyomtam a powert kb. 5 másodpercig.

Elfogadom a sütiket.

(#93182) cidalain válasza Dr.NX (#93181) üzenetére


cidalain
veterán

Akkor jó kérdés miért nem megy nála...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93183) bufi01


bufi01
tag

Sziasztok.a gyerek sikeresen összetörte a samsung tabletet gazdasági totálkár cserélni a kijelzőt .
Nézegettem alin egy két olcsót,olcsóbbat szabad ilyeneket venni?a nyers számok nagyon kedvező paramétereket írnak le.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#93184) Dr.NX válasza bufi01 (#93183) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Dehogyis!
Eszedbe ne jusson! Ezek kamuk.
Szerinted ha ezek valósak lennének, nem ezeket ajánlgatnánk fűnek-fának?
Az összefoglalóban össze vannak szedve az ajánlott modellek, Alldocube-Teclast vonalon nézegess, 50-60 ezer Ft körül kapni értelmezhető tabletet.

Elfogadom a sütiket.

(#93185) bufi01 válasza Dr.NX (#93184) üzenetére


bufi01
tag

Köszönöm. Tényleg csábító volt rányomni ezekre .nézegettem még egész sok telekomos tablet van használtan marketen .gondolom annyira az csak nem szar ,vagy mi a kivetni való benne?

(#93186) Dr.NX válasza bufi01 (#93185) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Erre a T Tablet 5G-re gondolsz?
Semmivel nem tűnik rosszabbnak, mint a kínaiak, sőt még Widevine L1 certije is van.
Ha jó áron látsz (50-60 körül), jó vétel lehet.

Elfogadom a sütiket.

(#93187) gyulaszu válasza Dr.NX (#93181) üzenetére


gyulaszu
senior tag

A kolléga a sima mini-n próbálja, nem a pro-n.
Lehet ez a különbség?

gyulaszu

(#93188) kun0203 válasza bufi01 (#93185) üzenetére


kun0203
tag

Mi vettünk egyet és tökéletesen működik, a gyári launcherrel kicsit akadt de ezt egyszerű volt orvosolni. Minden más tökéletes rajta, főleg ennyiért.

(#93189) bufi01


bufi01
tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Látok 50körül párat a környékünkön, persze akire ráirtam nem válaszol ..
Van valakinek a noném alisból egy eladó, lehet megnyomizom ,kíváncsi vagyok kicsit arra , nagyon nagyon jók a renderel képek róla :)

(#93190) Prien válasza NGA (#93170) üzenetére


Prien
addikt

Nemrég vettünk anyumnak egy Honor Pad X9-et,(11.5", 4/128, 7250 mAh, A13) ilyen alap dolgokra szerintem elég.
Esetleg nézzetek rá. Igaz, a 60e keretbe nem nagyon fér be, pótolni kell.

A kevés is több a semminél.

(#93191) Oldfoksz


Oldfoksz
junior tag

Telefónos segiccséget kérek a kébzetteb tabletosoktól! :DDD
Lenovo Tab M10 5g tabletet használok tíz napja.
A tudománya nekem bőven megfelel .
A kijelző 90 Hz-es,egész jó viszont nem találom a kikapcsolási lehetőséget.
Egyszerűen nincs mindig szükség erre a szolgáltatásra.
A sot gondolom ez miatt nem haladja meg a négy órát.
Az L1 dekokódolást is tudja viszont a Telekom TV Go-t
használva az fps ~ 15.
Moto G7² telómon ua.szolgáltatás hiba nélkül működik.
Mit b@szok el?

[ Szerkesztve ]

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#93192) Dr.NX válasza Oldfoksz (#93191) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ha nincs a Display menüben, akkor csak arra tudok gondolni, hogy nem lehet 60 Hz-re állítani.

Elfogadom a sütiket.

(#93193) Reynaldo válasza Oldfoksz (#93191) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Itt azt mondják, hogy akár 12 órányi videólejátszás is elérhető vele.
A Hz beállításokról esetleg kérdezd a Lenovo support-ot.

(#93194) Reynaldo


Reynaldo
kezdő

Samsung Galaxy Tab A9 Plus: Az első 10 tennivaló!
Hátha másik tablethoz is van hasznosítható dolog benne, hogy pl. gyorsabban reagáljon, stb. Van ott animáció kikapcsolás, energiatakarékosság.....

(#93195) snooze


snooze
veterán

iplay 50 mini pro-ra ez jött ma..link

GO Gunners!!!

(#93196) f_sanyee válasza snooze (#93195) üzenetére


f_sanyee
senior tag

nem túl bizalomgerjesztő :D

(#93197) cidalain válasza f_sanyee (#93196) üzenetére


cidalain
veterán

Micsoda, miért?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93198) f_sanyee válasza cidalain (#93197) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ha szerencsétek van, kódolni jobban tudnak mint angolul...

(#93199) rothfb válasza snooze (#93195) üzenetére


rothfb
veterán

Ez mekkora méretre?

(#93200) cidalain válasza f_sanyee (#93198) üzenetére


cidalain
veterán

Nincs összefüggés a kódolás és a nyelvtudás között.
Mint ahogy pl általában Magyarországon az étlap angolja és a szakács főztje között sem :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.