Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) Wolfskin válasza Somatom (#87999) üzenetére


Wolfskin
őstag

Néha win+space, vagy alt+bármire egy időre visszaváltott, teljesen véletlenszerűen, aztán megint újrakezdte. Jobb ötletem támadt, kettébetörtem és beraktam a kukába. Ennyit a rapoorol. Ezzel meg is oldódott a probléma.

Nem akartam laptopot cipelni nyaralásra, elholztam ezt meg a tabletet. Tulajdonképpen 10 mondatot kellett volna leírnom vele, de egy rapoo ezek szerint erre sem alkalmad. Egész megkönnyebbültem, hogy megszabadulam tőle. Pláne miután a tablet kb fél óra szenvedés után akarta felismerni is...

Apropó, tud valaki BT mini klaviatúrát, amin működik a QWERZ és az android is felismeri?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#88002) Wolfskin válasza Somatom (#87999) üzenetére


Wolfskin
őstag

Néha win+space, vagy alt+bármire egy időre visszaváltott, teljesen véletlenszerűen, aztán megint újrakezdte. Jobb ötletem támadt, kettébetörtem és beraktam a kukába. Ennyit a rapoorol. Ezzel meg is oldódott a probléma.

Nem akartam laptopot cipelni nyaralásra, elholztam ezt meg a tabletet. Tulajdonképpen 10 mondatot kellett volna leírnom vele, de egy rapoo ezek szerint erre sem alkalmas. Maj lepötyögöm telefonon. Egész megkönnyebbültem, hogy megszabadulam tőle. Pláne miután a tablet kb fél óra szenvedés után akarta felismerni is...

Apropó, tud valaki BT mini klaviatúrát, amin működik a QWERZ és az android is felismeri?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#88003) Somatom válasza Wolfskin (#88001) üzenetére


Somatom
veterán

Öööö... Itt vmi nem stimmel. A billentyűzet olyan, amilyen. Az nem tud "átkonfigurálódni". Küld egy keykódot és azt a tablet értelmezi.
Mellesleg van egy ilyen Rapoo -m.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88004) Somatom válasza Wolfskin (#88001) üzenetére


Somatom
veterán

Egyébként ITT egy hasonló probléma a tabom topikjából. Ebből is látszik, hogy nem a billentyűzetben van a hiba, hanem a kapott keykód értelmezésében.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88005) Wolfskin válasza Somatom (#88003) üzenetére


Wolfskin
őstag

Én sem értettem, egy darabig jó volt, majd visszaállt qertyre. De szerintem eleve hibás lehetett, a csatlakozás is fél órába telt mire sikerült. De ez már nem derül ki. Tudsz esetleg jánlani QWERTZ bt billentyűzetet? Amelyiket bakapcsolom és működik?

Update: teljesen igaza van a srácnak, az android munkára teljesen alkalatlan. Facézgatni, szörfölgrtni, shoppingolni el lehet vele lenni, de ez a max amire a rendszer alkalmas. Mire használhatóra konfigurálod elmegy 3 hét, de hiába az is mert nem marad az, folyton változik.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#88006) Somatom válasza Wolfskin (#88005) üzenetére


Somatom
veterán

Marhaság. Teljesen felhasználás függő. Egyáltalán nem használok PC -t. NAS, teló, tab. Egy PC, vagy laptop munkában nem tud kiváltani egy tabletet.
Bármilyen billentyűzet jó hozzá. Nekem pl. egy ILYEN régebbi, Apple bt. billem (is) van. Még a Galaxy S2 -höz vettem, mert akkor még csak ez volt Magyar kiosztású (bár a linkelt képen qwerty van, de a valóságban Magyar qwertz). Ez sem out of the box, a korábban linkelt External Keyboard Helper -rel fel kellett cserélnem az "Í" -t és az "Y" -t. De, nagyon minőségi cucc.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88007) Bizsu1st válasza erahurka (#88000) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

70k határt szabott, ezért megemlítettem ezt a lehetőséget! Én is 4/64-est akartam, de 50k-ért nem tudtam nem megvenni a 3/32-est!

bostone: jogos, nagyon tré a kínálat 100k alatt, anno én is ezért néztem ki a realme-t!

(#88008) cidalain válasza erahurka (#88000) üzenetére


cidalain
veterán

Általános felhasználásra, netezés, social media, videózás bőven elég a 3 GB ram. Ettől függetlenül persze ha megoldható rakjon bele az ember +10k-t és vegye meg a 4/64-es Realme-t. De ha nem tud 70-nél többet fizetni érte, akkor se gáz a kisebb általános feladatokra.
(Nekem is 3 GB ramos gépem van, ugyanilyen felhasználás mellett általában 1-1.5 GB szabad ram van)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#88009) erahurka válasza Bizsu1st (#88007) üzenetére


erahurka
félisten

Hol vetted 50-ért? :Y

(#88010) bostone válasza erahurka (#88009) üzenetére


bostone
addikt

A realme gt2 pro mellé kapott promóciós ajándék volt a 3/32-es realme tab. Ezeket lehetett beszerezni többnyire bontatlan csomagolásban.

Szerintem 50-et simán megért, de 70 fölött már elgondolkodnék rajta.

(#88011) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok! 1 Fontos kérdés Lenovo P11 Pro vs Xiaomi Mi Pad 5.
Melyiknek jobb a kijelzője? Oled vs IPS miatt kérdezem.

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#88012) Bizsu1st válasza bostone (#88010) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Még mindig vannak, 50-60k-ért :))

(#88014) Ramoskaa válasza Dr.NX (#88013) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

köszi! Nagy dilemma :K

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#88015) bostone válasza Ramoskaa (#88014) üzenetére


bostone
addikt

Magamnak biztos a mi padot venném.

(#88016) Ramoskaa válasza bostone (#88015) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

és miért? :)

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#88017) Wolfskin válasza Somatom (#88006) üzenetére


Wolfskin
őstag

Sikerült megírnom másfél.oldal, tableten. Bepötyögve. Kicsit sajnálom, hogy kettétörtem a rapoot, de nagyon jól esett és azt hiszem az tényleg használhatatlan volt. Kb 10-20 alkalomal kellet korábban is minden alkalommal kísérletezni, míg hajlandó volt csatlakozni, és amikor elkezdte ezt a QWERTY szarakodást, nem maradt esélye.
Nem tudasz ajánlani olyan BT bllentyűzetet, amit nem kell bűvölni, napokig átalakítgatni, mindnféle segédszoftverekkek megtámogatni, csak kicsomagolom, leteszem az asztalra és működik? Mert olyanra gyártották egyből? Van ilyen?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#88018) bostone válasza Ramoskaa (#88016) üzenetére


bostone
addikt

Jobb processzor, 120fps...
Mindkettő volt már a kezemben, nekem valahogy a mi pad meggyőzőbbnek tűnt.

Egyébként, ha már ennyit készülök rászánni, megnézném a sötét oldal ajánlatát is.

(#88019) Somatom válasza Wolfskin (#88017) üzenetére


Somatom
veterán

Nem érted? Hiába lenne ilyen. A probléma nem a billentyűzetben van, hanem a tabodban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88020) Wolfskin válasza Somatom (#88019) üzenetére


Wolfskin
őstag

Hát nem nagyon. A tabon minden billentyűzet qwertz, magyar, az összes többit kikapcsoltam, kitöröltem. És néha tudta is a qwertz módot a rapooval is, de pár perc alatt mindig újra elfelejtette. Tehát azt mondod segédszoftverek nélkül nem fog menni? Mindíg megmarad ez a sz...rakodás? Akkor felejtős a laptop helytt tablet+bill...

És ah egér gombjainak konfigurálásához is segédprogram kell. Pl jobb klikk ne legyen vissza gomb?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#88021) Ramoskaa válasza bostone (#88018) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

az mi lenne ? Samsung vagy Apple?

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#88022) CactuS válasza Somatom (#88006) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az, mert van ahova elég egy tab, van ahova laptopot se szívesen tennék 2 külső monitor és combosabb hardver nélkül - akkor meg már ott van, hogy asztali gép...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#88023) Somatom válasza Wolfskin (#88020) üzenetére


Somatom
veterán

Azt mondom, hogy ez nálad vmi hiba a tabletben. A billentyűzet egy billentyű lenyomásakor küld egy kódot. A tablet társítja hozzá a betüt a beállítása szerint. Nálad nyilván vmitől megváltozik ez a beállítás. Biztosan meg lehetne javíttatni, de sztem egyszerűbb egy külső alkalmazással megkerülni a problémát.

CactuS:
Mit kezdjek egy laptoppal GPS és GTérkép forgalominfó nélkül? A PC -ről nem is beszélve. Hova tegyem a kamionban és miről tápoljam? Teljesen alkalmatlanok a munkára.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88024) bostone válasza Ramoskaa (#88021) üzenetére


bostone
addikt

Ár-érték arányban jelenleg a mi pad a bajnok droidos vonalon.
Samsung termékek túlárazottak, ha csak a gépet nézzük, viszont szolgáltatásban és támogatásban is ő kínálja a legtöbbet droidon. Az S széria alá nem szívesen mennék. Az áruk viszont hümm. (Volt egy kis órajel visszafogás mizéria, amit elvileg feloldanak. Bár ezt jeleztem, de senki nem hitte el nekem.)
Az iPad9 alapkiszerelésben a legolcsóbb és az egyik legjobb táblagép. Viszont nincs 120 fps.
Az iPad Air most kapott egy bitang erős processzort, még elfogadható áron. Nincs 120 fps.
Az iPad pro a legtöbb, mi adható. 120 fps is adott. Nem olcsó.
Minden iPad kap minimum 5 év főverziófrissítést és további biztonsági frissítéseket azon túl.
Egyik iPad sem rendelkezik bővíthető háttértárral és nem igaz, hogy minden alkalmazás tábla nézetbe van rendezve és az alkalmazások itt is hajlamosak kifagyni.
A 120 fps-t sokszor említettem, mert nekem fontos. Nagyon megszoktam és megszerettem.

(#88025) CactuS válasza Somatom (#88023) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Neked.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#88026) grosy válasza bostone (#88024) üzenetére


grosy
senior tag

Én kb. 1 hónapja használok egy Lenovo p11 plus-t, és nagyon elégedett vagyok vele. Kellően stabil, nagyon gyors, masszív minőségű, és elég pénztárcabarát volt a maga 101.000 Ft-os árával, pedig 6/128--as változatot vettem. Szerintem a Lenovo, mint márka, amivel érdemes számolni, megérdemel egy esélyt :)

[ Szerkesztve ]

(#88027) bostone válasza grosy (#88026) üzenetére


bostone
addikt

Egyet értek minden szavaddal.
Nem is ajánlok senkinek semmilyen modellt, hiszen az összefoglalóban elég részletes tájékoztatást kap, aki vásárláson gondolkodik.
Csak beszélgetek, információt gyűjtök.

(#88028) kopidoo válasza grosy (#88026) üzenetére


kopidoo
senior tag

Én a P11 Pro-n gondolkodom, de állítólag necces a Widevine L1, a nélkül meg nagyon felejtős

(#88029) Somatom válasza CactuS (#88025) üzenetére


Somatom
veterán

Pontosan. Ezért felhasználás függő, hogy melyik a jobb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88030) Ramoskaa válasza bostone (#88024) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Szerintem maradok a xiaominál. Drágább lenne a lenovo. Meg a Lenovo-val nem volt jó tapasztalatom.

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#88031) grosy válasza kopidoo (#88028) üzenetére


grosy
senior tag

A p11 plus-bán biztos, hogy L1 van, de furcsa lenne, hogy a legdrágább modellben meg nem az.

(#88032) bostone válasza Ramoskaa (#88030) üzenetére


bostone
addikt

Nice!
:)
Én az első napokon biztosan megnyúznám mindennel, amivel csak lehet.

(#88033) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Vettem egy huawei matepad t10s ot anyukámnak,de eleg nehezen lehet hasznalni,mert ugye nem androidos. Nincs valami megoldas rá,hogy olyan feluleze legyen mint at androidnak? Vissza gomb,meg ilyenek. Nehéz hasznalni nagyon

(#88034) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Sziasztok!
10"-os tabletet keresek első sorban mesenézésre a hosszab utakra a gyereknek.
(másra nem is lenne használva max, esetleg később mikor már nagyobb lessz a gyerkőc akkor tudjon rajta játszani.)

Átnéztem az összefoglalót és az alapján eddig a Galaxy A7 Lite és a Lenovo M10 Plus között vacilálok.
Tudtok egyéb alternatívát is ajánlani esetleg?
Persze az se lenne rossz ha ezt minnél olcsóbban, lehetőleg 150Eur alatt meg lehetne úszni.
:DDD

:R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#88035) Ramoskaa válasza bostone (#88032) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

nagy nyúzás nem lesz rajta, számomra a telefonra / tabletre elérhető játékok írtó gagyik. Pedig lenne benne lehetőség. De egy pubg meg cod nem hoz lázba, asphalt stb.
inkább ebook meg netezés :)

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#88036) venom8888


venom8888
őstag

Rendben, akkor hogy hivják a telefon alján azokat az iranyito nyilakat. Amivrl kilepsz alkalmazasokbol, vissza mesz, altalaban kocka, lefele nyil, meg ezek.

(#88037) Dr.NX válasza venom8888 (#88033) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Viccelsz, ugye?
A Huawei T10s is Androidos.
Így tudod átállítani a "gestures" alapú navigációt gombokra:
https://consumer.huawei.com/ph/support/content/en-us15816045/
Vagy állíts be egy másik launchert, pl. Nova Launchert.

Elfogadom a sütiket.

(#88038) Dr.NX válasza Pro!Petya (#88034) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Én minél könnyebbet vennék, amiket néztél az jó, esetleg még ez:
Alldocube KPad Unisoc T610 4GB RAM 64GB ROM 4G LTE 10.4" 2000x1200 6000mAh Android 11 248.1*157.9*8.6 mm 450 g - 50 ezer Ft

Elfogadom a sütiket.

(#88039) venom8888 válasza Dr.NX (#88037) üzenetére


venom8888
őstag

Nincs rajta google strore, akkor nrm android nem?

(#88040) Oldman2 válasza venom8888 (#88039) üzenetére


Oldman2
veterán

Egyiknek semmi köze a másikhoz.
:N

(#88041) venom8888


venom8888
őstag

Akkor mierr nincs rajta? Nem alapbol kene lennie? Valami store van rajta,de eleg furan mukodik

(#88042) bostone válasza Ramoskaa (#88035) üzenetére


bostone
addikt

A 14 napos elállás miatt stresszelném a jószágot az első időkben.
Bármilyen program telepítése előtt érdemes a frissítésekkel kezdeni, nehogy galibát okozzon a rendszerben.
A Xiaomi Pad 5 szélesebb réteget képes kiszolgálni, mint a hasonló áron futó társai. A játékok is jól működnek.
A mobil gaming-ről eltér a véleményünk. Olyan gyorsan fejlődik az ipar ezen ága, hogy közel járunk ahhoz, hogy bevételben lekörözzék a konzolos/PC-s világot. Egyes esetekben már el is hagyta azt egyébként.
Félelmetes milyen gyorsan meglépi a szinteket egy olyan eszközön, ami bárki számára rendelkezésre áll.
Persze megértem az érveid hátterét, de most még valami előtt vagyunk, nem pedig valami közben.

(#88043) Shame21


Shame21
csendes tag

A Huawei nem használ android-ot meg google cuccokat mert amcsik bekeményítettek velük. Azon valami saját rendszer van. Se play áruház se semmi. Én azért nem Huawei-t vettem pedig tetszett az a mate pad 11 vagy pro vagy mi.

(#88044) bostone válasza venom8888 (#88041) üzenetére


bostone
addikt

Android rendszert futtató, viszont a Google támogatását nem élvező eszköz.
A Google boltjából nem tudsz vásárolni semmit, nem tudsz letölteni semmit.
A Huawei-nek saját alkalmazás boltja van, vagy alternatív módon telepíthetsz alkalmazásokat.

(#88045) Somatom válasza Shame21 (#88043) üzenetére


Somatom
veterán

Tisztázzuk!
Az Android rendszer nyílt forráskódú, bárki felhasználhatja. A Huawei azt kamuzza, hogy fejlesztett egy új rendszert, ami azért olyan, mint az Android, hogy Android programokat is tudjon futtatni. A valóság az, hogy forkoltak egy Androidot. Ezzel csak kamuztak, de nem sértettek szabályt, hiszen a kódot szabadon használhatták.
A GPSZ (Google Play Szolgáltatások) egy keretrendszer, aminek része többek között a Play szoftverbolt. Ez a keretrendszer zárt forráskódú, a Google tulajdona. Az USA korlátozások miatt ezt nem adhatja a Google a Huaweinek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#88046) erahurka válasza bostone (#88042) üzenetére


erahurka
félisten

"A mobil gaming-ről eltér a véleményünk. Olyan gyorsan fejlődik az ipar ezen ága, hogy közel járunk ahhoz, hogy bevételben lekörözzék a konzolos/PC-s világot. Egyes esetekben már el is hagyta azt egyébként."

Bőven elhagyta, de ez nem jelenti azt, hogy a mobil gaming minőségi lenne. Biztos vannak valóban jó dolgok, de nyilván a pay to win szarok húzzák a piacot. Engem akkor fog érdekelni, ha majd valós handheld élményt kapok.

(#88047) bl4ze válasza Dr.NX (#88038) üzenetére


bl4ze
veterán

Sőt ez van CZ raktárból is, jóval olcsóbban kuponnal :)

.:. bl4ze .:.

(#88048) venom8888 válasza bostone (#88044) üzenetére


venom8888
őstag

Youtub ot tudok telepiteni? Mert mintha csak bongészöbrn mukodott volna.

(#88049) bostone válasza venom8888 (#88048) üzenetére


bostone
addikt

A vanced volt rá egy létező alternatív megoldás, de mióta a Google letiltotta, nem tudom mit használnak a júzerek.
Biztos mindenre létezik megoldás, csak némi kutatást igényel.

Ajándékba kaptad a táblát?

@erahurka:
Hasonlóképpen működik, mint minden más rendszer.
Az utóbbi húsz évben szinte semmi új játékot nem vezettek be, csak másolták az elődöket. Megjelenésében sokat fejlődött, de a lényeg elmaradt. Picit Hollywood-ra emlékeztet.
Lehet szeretni vagy nem szeretni a mobil játékokat, lényegében csak egy új eszköz, a recept a régi.

(#88050) erahurka válasza bostone (#88049) üzenetére


erahurka
félisten

Mármint? Konzolokra azért van egy rakás minőségi játék. A játékmenetet meg nem lehet a végtelenségig megújítani, de mindig van ahol kicsit csavarnak rajta vagy beletesznek valami újat.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.