Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92601) rothfb válasza Öcsielvtárs (#92600) üzenetére


rothfb
veterán

Nem. Amint a Google Play rendszerfrissítés 2023 november 1-re frissül, azonnal sokszorosára nő a bootolási idő. Semmi progi, app nincs rajta. Csak ami alapból rajta van.

(#92602) borbar válasza Pandimakaay (#92593) üzenetére


borbar
tag

Szervusz! Igen, ez általános, a bt adatátvitel sajátja.
Érdemes jobb headsetet választani, amely "komolyabb" kodeket is kezelni tud. Aptx LL vagy adaptive. És fordítva, a tablet sem biztos, hogy képes komolyabb kódeken jelet küldeni.
De a VLC-ben lehet állítani, ahogy topikgazdánk írta.
Arra figyelj, hogy a bt késleltetésért a két fél közötti távolság, az interferencia is felelős lehet, így ne a VLC-t okold, ha úgy érzed, megint "elmászott" a hang.

(#92603) boborján2 válasza rothfb (#92601) üzenetére


boborján2
tag

Mennyi sec a boot idő?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#92604) rothfb válasza boborján2 (#92603) üzenetére


rothfb
veterán

58 másodperc. Nagyon sok, próbáld ki, amíg vársz. Előtte pontosan nem tudom, de 10-15-nél nem volt több.

(#92605) boborján2 válasza rothfb (#92604) üzenetére


boborján2
tag

Tudom sovány vigasz , de az még jó is.
Nekem a Samu A53 91mp amíg eljut kepapcsológombtól a pin kód kéréseg.
Droid 13 és most 14 alatt is.

(Samu S7 Tab 30mp droid 13)

Régebbi sokkal gyorsabban induló telefonokat volt hogy kikapcsolgattam.
Beletettem 1-2 órát ,hogy ennek mi lehet az oka. Aztán megvilágosodtam, hogy bele kell .....ni , mert egyszerűbb bekapcsolva tartnani , mint a szabadidőből további 1 percet is erre fordítani.

Nagyon sok, próbáld ki, amíg vársz.

Pontosan tudom mennyi az. Sok!
Csak gondolj bele hányszor 58mp -t raktál bele eddig és fogsz még belerakni ebbe a projektbe. (A végén sanszos hogy eredménytelenül.)
Pedig nulla energiával ezt a számot nullázhatod. Ettől jobb megoldás nincs ebben egyetérthetünk.

Persze ezt már írtam és elutasítottad, amit megértek.
Így nem is kívánom ezt tovább "erőltetni".

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#92606) rothfb válasza boborján2 (#92605) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs rendszeresen használva. Egyelőre. Ezért nem játszik a bekapcsolva hagyás.
91 másodperc? Az A53? Az se normális.:Y:N

(#92607) boborján2 válasza rothfb (#92606) üzenetére


boborján2
tag

Havi 1 update = havi 1 restart.

kibírható kategória.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#92608) kukkucs


kukkucs
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani a gyárihoz hasonlóan működő pencilt Huawei Mediapad M5 Lite-hoz.
Gyárit már sajnos nem kapni, csak bizonytalanul működő univerzálisokat találtunk.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#92609) cidalain válasza kukkucs (#92608) üzenetére


cidalain
veterán

Alin van eredeti, új 50 USD. Ebayen láttam fele ennyiért használtat.
Illetve magyar boltnál is van elvileg, 37000 ft. Mondjuk nyilván ennyit nem ér.
A tied elveszett, vagy elromlott? Hegyet lehet külön cserélni, ha csak annyi lenne a baj.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92610) sbe561


sbe561
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy "családi" tabletet venni.
Kb 10" körül, újjat, akár külföldi rendelés is lehet, kb 60E Ft-ot szánok rá. Filmezésre, Yt, böngészésre, és max alap játék a nagyobbik gyerkőcnek.
Nincs bajom a kínai márkákkal,de olyan tabletet szeretnék amin a felsorolt dolgok minden féle hackelés nélkül bármikor hiba nélkül futnak.
Előre is köszönöm!

(#92611) NightLord válasza fecus (#92597) üzenetére


NightLord
tag

Főverzió váltásnál a a lineage-nél is full gyalut kell majd csinálni.

Láttam a fórumban hogy más is mókolt a vbmetával, de nem véletlenül nem szerepel az eredeti leirásban, nem lenne szabad, hogy erre szükség legyen, ha mindent jól csinálsz. GSI felrakásnál az egyetlen rész, amit módositasz, az a system particio (tegyük félre, hogy a productot törlöd, ha kell a hely), a tobbihez nem nyúlsz hozzá. Emiatt a "fastboot flashing unlock critical" is szükségtelen kéne legyen, mivel az a kritikus particiokat védi, a system pedig nem tartozik ezek közé.
Sikeres "fastboot flashing unlock" után az 'android verified boot' státusza 'narancssárga', vagyis 'unlocked' lesz - erről értesitést is kapsz a képernyőn, amikor bekapcsolod a tabletet ('Orange state - OS is not being verified or custom OS' jelenik meg a mienken). Ebben az állapotban a figyelmeztető üzenet megjelenitése mellett bootoláskor a rendszer már nem ellenőrzi, hogy az egyes védett particiok (pl system) integritása megfelel e a vbmeta particion eltároltaknak, ezért szükségtelen is unlocked állapotban az azzal való játék.

[ Szerkesztve ]

(#92612) Pandimakaay válasza borbar (#92602) üzenetére


Pandimakaay
tag

Azt gondolnam egy sennheiser bt cx 400 csak egy ertelmes fules ehhez. Esetleg ha a smart control appjat felteszem javithat? Illetve tab is mikor racsatlakozik kiirja hd qualcomm aptx, ezek alapjan se?

[ Szerkesztve ]

(#92613) Dr.NX válasza sbe561 (#92610) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az Alldocube iPlay 50 Pro ajánlott tablet, most 60 ezer Ft körül van éppen:
https://www.banggood.com/Alldocube-iPlay-50-Pro-Helio-G99-Octa-Core-8GB-RAM-128GB-ROM-4G-LTE-10_4-Inch-2K-Screen-Android-13-Tablet-p-1982728.html

Elfogadom a sütiket.

(#92614) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Ez érdekes, jön az 50 Mini Pro-ból NFE verzió, ami a hirdetés szerint Netflix HD-képes lesz.
Úgy, hogy ugyanúgy Helio G99 van benne, mint a sima Pro-ban, ami a Netflix oldala szerint nem támogatott chipset.
Hát erre kíváncsi leszek, hogy ebből mi lesz igaz.

https://www.alldocube.com/en/products/iplay50minipronfe/

*The "NFE" designation signifies an exclusive Widevine L1 certification, meticulously tailored to optimize your Netflix streaming in high definition. This certification also ensures seamless compatibility with other leading platforms such as Hulu, Disney+, YouTube, and more.

Elfogadom a sütiket.

(#92615) kukkucs válasza cidalain (#92609) üzenetére


kukkucs
csendes tag

Szia!
Köszönöm :R
Sajnos elveszett, így a hegy csere nem opció.

(#92616) cidalain válasza Dr.NX (#92614) üzenetére


cidalain
veterán

egy stereo speakert még belepaszírozhattak volna, ha már a filmezésre fókuszáltak.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92617) borbar válasza Pandimakaay (#92612) üzenetére


borbar
tag

Bár a füles oldalán én nem látom, hogy aptx HD-re is képes volna, de esetleg, ha belépsz a tablet fejlesztési beállításaiba, vedd "vissza" a bluetooth csatlakozást sima aptx-re. A HD-nek valamivel nagyobb a késleltetése. De csodát ne várj.
Az lenne a legjobb, ha vagy az aptx LL vagy az aptx Adaptive-ra tudnád állítani, de valszleg ezeket a tableted (és/vagy a csatlakoztatott fülesed) nem képes kezelni. Ezekkel a kódekekkel le lehetne vinni 40-80 ms-ra a késleltetést, egyébként meg 200 ms felett maradsz, és akkor csak a VLC beállításai segíthetnek.

[ Szerkesztve ]

(#92618) Pandimakaay válasza borbar (#92617) üzenetére


Pandimakaay
tag

Koszonom a segitseget megnezem amit irtal. De eskuszom ertetlenul allok a dolog elott... Egy 40 ezres bt headset meg egy azert nem szar tab ne tudjon rendesen filmet lejatszani ugy hogy fel centire van a ket eszkoz en nem akarom elhinni...

[ Szerkesztve ]

(#92619) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

iPlay 50 mini pro
Nekem ma is jött egy frissítés, most települ [kép]

gyulaszu

(#92620) rothfb válasza gyulaszu (#92619) üzenetére


rothfb
veterán

Nagyon sokáig települ...:Y

(#92621) Reynaldo válasza cidalain (#92616) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Hát igen, de hátha lesz még ebből Iplay50 Pro+ vagy Pro Ultra, stb, ami jobban szól. De ha filmezésre használjuk(vagy bármi másra), a legolcsóbb Ali-s BT-s mini hangszóró is 100x jobban szól, még akkor is, ha 4 db kis mütyür hangszórót raknának bele az Iplay-be, de ez kb az összes tabletre igaz szerintem. És csak egy gombnyomás rajta és máris szól. Persze vannak ott olcsóbb-drágább, kisebb-nagyobb változatok bőven.

(#92622) gyulaszu válasza rothfb (#92620) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nálam 15+ perc volt a telepítés.
Azután újraindítás, majd kíváncsiságból még 1x újraindítás, ami 60 másodpercig tartott.

gyulaszu

(#92623) rothfb válasza gyulaszu (#92622) üzenetére


rothfb
veterán

Na ja. Ez az. Az a 60 másodperc.:N:F

(#92624) cidalain válasza Reynaldo (#92621) üzenetére


cidalain
veterán

Nemrég vettem egy Motion+ speakert, ha hangélmény kell, ez megadja. Na de van, hogy elég lenne egy kis belefülelés.
Ok ehhez akár elég is lenne egy speaker, de ennél a pont legszerencsétlenebb helyre tették:
álló módban bal alul, jobbkezesként, ballal tartom a tabot, pont ott. Ha fekve van, akkor jobb oldalra kerül, és ha nyomogatsz jobbal akkor meg a kezed a speaker előtt matat épp. Ha két kézzel fogod fektetve akkor a jobb kéz fogja le.
Ok, persze ezen túl lehet lendülni.
Mondjuk úgy, hogy írjátok itt többen, hogy mehet rá Lineage, egyre jobban érdekel a cucc :) pláne ha ezen tényleg megy majd a HD stream.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92625) andronymus


andronymus
tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis iránymutatást.
Szeretnék vásárolni a Samsung Galaxy Tab S8 (SM-x700) tabletem ceruzájáhozo új hegyet mivel a mostani megadta magát.
Budapesten esetleg tudták értelmes áron forgalmazott vagy valahonnan tudtok ajánlani? minden játszik
ebay-en nézelődtem de ott főként ezeket ajánlja:[link]
Ezek fém fejek... ezzel mennyire lehet biztonságosan írni a tableten? pl nem egyenesen tartom a ceruzát írás közbe stb.
Nincs fólia a kijelzőn.

Köszönöm!

(#92626) maestro87 válasza Pandimakaay (#92618) üzenetére


maestro87
őstag

Vegyél olyan fülest amiben van game mode és nem fog késni a hang filmeknél se. Engem is zavar mindig a hangkésés (100 ms-ot is észreveszek), azt hittem majd jó lesz aptx fülessel, de azzal is ugyanúgy késik 200-250 ms-ot. Aptx LL szabványt meg kb. egy füles se támogatja. Aztán kipróbáltam egy olcsó, game móddal rendelkező fülessel (Tranya F4) és láss csodát, nem csak játékoknál, de videók alatt is lényegében megszűnt a hangkésés. :)

(#92627) Gabesz87


Gabesz87
addikt

iPlay 50 Mini Pro NFE ajánlott lehet? Bár mivel még új, így tapasztalat gondolom nincs róla, de a sima (NFE) ahogy láttam, elég jó ár/érték arányú tablet, többször ajánlottátok itt, ebből kindulva u.a. Widevine L1-el csak nem lehet gáz. Azért kérdezem, mert bár igaz, Kínából, de $150 most!
Ennyiért igazából az sem érdekel, ha a Netflix nem HD. Úgyis csak gyereknek lesz főleg YT mesenézős gép.

[ Szerkesztve ]

(#92628) gyulaszu válasza Gabesz87 (#92627) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Gondolom láttad, pont nemrég írt róla a topikgazda is.

gyulaszu

(#92629) Gabesz87 válasza gyulaszu (#92628) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen láttam, épp ezért írtam, hogy az sem érdekel, ha mégsem HD lesz a Netflix. Mert szerintem - bár nem tudom az NFE nélkülinek mennyi volt eddig a legkisebb ára - ennyiért bestbuy. Minden másban meg u.a. a 2 gép, ha nem tévedek!?
És még $7 allowance kupon is van, így $145,85 a vége insurance-al a 256GB-osnak.

Na jó, én megrendeltem, jan. végére ígérik. Aztán majd elválik. Remélem nem olyan lesz, mint a 2 éve rendelt Smile 1 T310-es tabletük. Az egy akkora használhatatlan xarkupac volt, hogy azonnal eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#92630) cidalain válasza Gabesz87 (#92629) üzenetére


cidalain
veterán

a mini pro olyan 120 USD körül volt legjobb áron.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92631) Dr.NX válasza Gabesz87 (#92629) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Egy ilyen kódot találtam rá:
BGEUMN50NFE
+ $7 allowance kupon

Elfogadom a sütiket.

(#92632) Gabesz87 válasza Dr.NX (#92631) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen ez volt szerintem. Én a GB Hungary FB csoportban láttam

(#92633) BitRider


BitRider
aktív tag

Melyik nem teljesen hulladék 10-11" tablet ajánlott itthoni beszerzéssel újonnan, illetve használtan?

Egy nagyikának lesz, cserélendő a szétpúposodott akksijú Lenovo-ját. A legkomolyabb, amit művelne rajta az a Skype. Összeget fölösleges írnom, úgyis van egy minimum, amire egyáltalán érdemes összeget kiadni.

(#92634) eisento


eisento
addikt

Hali. Tegnap vegre megjott az alldocube iplay 50 mini tablet.
Keresnek hozza autos tartot amit a fejtamla ket "villajahoz" tudok rogziteni, esetleg ha teleszkopos az se baj :D :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#92635) joey04


joey04
titán

Hali!

Van nálam egy Xiaomi Pad 6 és az lenne a kérdésem, hogy a légitársaságok alkalmazásai miért nem mennek rajta? Wizz meg Ryan app letöltésénél is azt írja ki a Play, hogy az eszköz nem támogatott.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#92636) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Megint van 81-ért Lenovo P11 2nd gen alzán, jár hozzá töltőállomás is.
szerk.: mobilon böngészőből nyitottam meg az alza.hu-t, feldobott egy 1500 forintot érő kuponkódot, hogyha letöltöm az appot és onnan rendelem meg, akkor érvényesíthető, így még jobb deal. :R

[ Szerkesztve ]

(#92637) janes1976


janes1976
őstag

Sziasztok. Szeretnék 1 kis segítséget kérni. Az általam kinézett 2 tablet közül sztetek melyik lenne a jobb választás? Elsődleges felhasználás Netflix lenne, ezért mindenképp L1-est szeretnék. Más modellre is nyitott vagyok. Nem szeretnék egy vagyont költeni rá.
Npad X1
Alldocube iplay 50 mini pro nfe

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#92638) Dr.NX válasza janes1976 (#92637) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Egyelőre várj. Mindkettő most jelent csak meg.
A kínaiak szeretik rámondani, hogy Netflix certified, miközben ugyan Widevine L1, de a Netflix részéről is whitelisten kell lennie, különben nem lesz FHD stream.

Elfogadom a sütiket.

(#92639) Öcsielvtárs válasza janes1976 (#92637) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Aprón keress Lenovo m10 plus 3rd tabot SD680 procival. 70e körül már van/volt, IPS, 4 hangszóró, jó akksi, nálam HBO Max, és Prime Video hibátlanul megy rajta.

Samsung A54

(#92640) janes1976 válasza Dr.NX (#92638) üzenetére


janes1976
őstag

Köszönöm a jó tanácsot, :R csak nehéz az Ali miatt. :O
A winter sale keretein belül francia raktárból (így vámmentes) 62kra jön most ki az Npad X1 tokkal, üvegfóliával. :Y

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#92641) janes1976 válasza Öcsielvtárs (#92639) üzenetére


janes1976
őstag

A 4 GB RAM az karcsú benne. :U
8 azért legyen már. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#92642) janes1976 válasza Dr.NX (#92638) üzenetére


janes1976
őstag

Ahogy látom a Netflix oldalán csak az ismert gyártók tablettípusai vannak, a kínai gyártókat nem is jegyzik, így tényleg nem egyszerű megtudni, hogy valóban tudja-e az L1-et :R :W

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#92643) Öcsielvtárs válasza janes1976 (#92641) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Alapból igazad van, csak én minden nap látom, hogy erre elég a 4gb.

Samsung A54

(#92644) Dr.NX válasza janes1976 (#92642) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ja, nézni kell review-kat, van ahol megnézik a Netflix appban az elérhető felbontást.

Elfogadom a sütiket.

(#92645) szkorhetz válasza janes1976 (#92641) üzenetére


szkorhetz
őstag

Tabletben teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#92646) rothfb válasza szkorhetz (#92645) üzenetére


rothfb
veterán

Nem az. Ha valahol megnyitok 5-6 alkalmazást is egyszerre, az a tablet.

(#92647) csonkadavid válasza janes1976 (#92641) üzenetére


csonkadavid
tag

Hosszú évek tapasztalata alapján azt kell mondjam, nem számít. A lenovo több lépcsővel jobb minőségű mint a teclast amiből van itthon 2 is. Az egyikben már elpusztult az usb-c, a másiknak valami hardveres f*szság miatt villog a kijelzője.
A lenovo-ra van 2 év rendes garancia. A kijelzője pedig messze köröket ver az összes noname tabletre ami eddig volt a kezemben.

(#92648) cidalain válasza rothfb (#92646) üzenetére


cidalain
veterán

5 alkalmazás (face, msg, aliexpress, calc, edge), a böngészőben 4 fül normálisan + 5 fül inkognitóban (plusz a háttérben amit akar a rendszer). 1.5 giga szabad ram a szumma 3-ból! (Csak úgy beírom, nem vitaindítónak szánom)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92649) Beni2360 válasza cidalain (#92648) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam is az m9-ben remekül működik a 4 GB RAM. Néha nem győzöm becsukni a sok nyitott ablakot. Az iplay 50 mini a 4+4 GB RAM-l elbujhat mellette.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92650) rothfb válasza cidalain (#92648) üzenetére


rothfb
veterán

Ez olyan, mint a windows. Az is elmegy 4Gb-al, de 8 a minimum. Én nem vennék már 4 Gb rammal semmit. Mint ahogy 128 Gb tárhelyel sem. Legalábbis hacsak nem vagyok rákényszerülve, mert pl az adott méretben nincs jobb.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.