Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92101) DaVE-1


DaVE-1
tag

Nem tudom ez ennyiért mennyire jó vétel. Ilyesmi tudással van valami hasonló árú esetleg?

[ Blackview Tab 18 ]

12 inch Blackview Tab 18 Tablet 12GB+256GB 16MP 2.4K FHD+ Display 8800mAh Battery Widevine L1 MTK Helio G99 33W

(#92102) hbala


hbala
aktív tag

Notebook.hu BF Nov. 17-19.
[link]

(#92103) rothfb válasza DaVE-1 (#92101) üzenetére


rothfb
veterán

Ez bizony jó vételnek tűnik. Mondjuk az a 12 col, az azért már nem piskóta. De ezen kívül, ha a mérete nem zavar, jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#92104) moven


moven
csendes tag

Sziasztok!

Nem nagyon vagyok jartas az andorid es a tabletek vilagaban.

Viszont munkahelyi feladatokra hivatkozva, szeretnek egy huawei tablet kepernyojez tukrozni andoroid telefonra.

Valaki tud egy jo alkalmazast esetleg barminemu gordulekeny megoldast? :)

Koszonom szepen a segitseget! :)

(#92105) Reynaldo válasza DaVE-1 (#92101) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Most a 11SALE40 kuponnal is megy elvileg, ami -40$ az árból.

(#92106) Remiel


Remiel
őstag

Ez a mennyire jó vétel? Xiaomi Pad 6 pro 16/512

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#92107) Dr.NX válasza Remiel (#92106) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Semennyire, ez átverés.
"Xioami"
Open since:Aug 24, 2023

Elfogadom a sütiket.

(#92108) DaVE-1 válasza Dr.NX (#92107) üzenetére


DaVE-1
tag

Az aliban ezt utálom ,hogy nincs semmi "felügyelet" bármilyen csaló nyomorékok árulhatnak. Sőt sokszor amit rendelsz az se biztos hogy eredeti.

(#92109) F-ECT$ válasza Dr.NX (#92107) üzenetére


F-ECT$
titán

Azon kívül, hogy noname, és hajaz a neve egy nagyobb gyártó nevére, maga a termék még létezik, nem?

Dive ever, work never.

(#92110) cidalain válasza DaVE-1 (#92108) üzenetére


cidalain
veterán

De most miért eredeti Xioami. Mint annak idején a Dubmil táska. Csak a hülyék hitték, hogy az Budmil. Vagy a 4 csíkos Adibas susogós.
Múltkor láttam 4TB pendrive-ot is. Az volt a márkajelzés hogy Pendrive 4TB. Kapacitás kb 16GB. Ali-n nagyon el kell olvasni a leírásokat. Ami túl szép, hogy igaz legyen, az nem igaz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92111) DaVE-1 válasza cidalain (#92110) üzenetére


DaVE-1
tag

Ez tiszta sor de ettől még átverés és büntetni kéne (jó nyilván ali pénzt kap mert árulhatnak ott de akkor is)
Mondjuk pl a facebookon is vannak ilyen boltok hiába jelentgeti az ember hogy pl csúcstabletet hírdetnek 25000-ért és amikor jelzed az jön vissza kivizsgálták és nincs benne semmi csalás.

(#92112) Dr.NX válasza F-ECT$ (#92109) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Valami tabletet egyébként lehet hogy fog kapni a megrendelő.
De hogy abban nem lesz Snapdragon 888, 16 GB RAM, fél tera tárhely 45 ezer forintért, az biztos.
Nekem egyébként az értékelések is gyanúsan jó angolságúak.

Elfogadom a sütiket.

(#92113) M.Ildiko


M.Ildiko
tag

Xiaomi redmi pad tabletemen a gmail appban megnyitott link osztott képernyőn jelenik meg. Foxot használok, megnyitás után telefonméretű ablakban nyitja meg, és nem tudom automatikus, teljes képernyőssé beállítani. Valamilyen frissítés, beállítás lehet az ok, mert korábban jó volt, de nem tudok rájönni, hol állítható. Tud valaki segíteni, vagy másik topicban érdeklődjek? Köszönöm.

(#92114) Remiel válasza DaVE-1 (#92108) üzenetére


Remiel
őstag

Én eddig még mindig visszakaptam a pénzem az alitól ha valami nem stimmelt. Írtam a supportnak, mnet videó vagy kép és pár napon belül a számlamon volt a pénz. És nem valami kis szarért, legutóbb 60k jött vissza.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#92115) fabel


fabel
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Megkértek, hogy az iskolánk tabletjeit korlátozzam olyan szinten, hogy ne tudjanak a gyerekek háttérképet változtatni, ikonokat áthelyezni, alkalmazásokat telepíteni stb.

Az utóbbi nyilván megoldható Family Linkkel és társaival, de az előbbire tudtok nekem ötletet adni, hogyan álljak neki?

Android 10 vagy 11-es rendszerű Lenovokról van szó.

Ha más fórumban érdemes feltennem ezt a kérdést, akkor az ajánlást is megköszönöm. :)

(#92116) vacs válasza fabel (#92115) üzenetére


vacs
veterán

(#92117) F-ECT$ válasza Remiel (#92114) üzenetére


F-ECT$
titán

Ilyenkor a cuccot is visszaküldöd?

Dive ever, work never.

(#92118) Remiel válasza F-ECT$ (#92117) üzenetére


Remiel
őstag

attól függ... volt valami okosóra 15k ott nagy vita volt, aztán visszautalták végül, azóta is itt rohad a fiókban

de ha kell visszaküldöm megtérítik azt is

mondjuk ez a tablet 16 giga rammal és 512 giga tárhellyel több mint gyanús 57k-ért, viszont van 43db 5 csillagos értékelése és az eladó is majdnem 97%-os, ez azért nem szokványos azoknál akik hülyeségeket küldenek

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#92119) Dr.NX válasza Remiel (#92118) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nézd meg jobban azokat az értékeléseket.
Kamuprofilok.
https://www.aliexpress.com/store/feedback-score/1103053518.html?spm=a2g0o.detail.1000061.5.594e6494KWg0nV
Jellemzően augusztus -szeptemberben regisztrált "felhasználók", akik pár naponta vesznek egy-egy hasonló tabletet egy másik hasonló store-ból is.
https://feedback.aliexpress.com/display/detail.htm?ownerMemberId=zBQCR9VIdYaSKt4CUSrmrA==&memberType=buyer
Hihető.

Elfogadom a sütiket.

(#92120) Remiel válasza Dr.NX (#92119) üzenetére


Remiel
őstag

Nem rendelem meg természetesen, de mint mondtam nekem az ali support eddig teljesen korrekt volt. Mondjuk a műszaki eszköz mindig lutri, kozmetikai gépeket rendeltünk már elég sokat 40-180k között azokkal nincs gondom, főleg ha azt nézem, hogy itthon 2x néha 4x annyiért akarták adni ezeket.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#92121) cidalain válasza Remiel (#92120) üzenetére


cidalain
veterán

De minek szopatná magát az ember egy visszatérítéssel?
Erről messziről látszik, hogy ordas kamu, már a rendelés pillanatában látszik, hogy refund lesz a vége. Akkor meg minek is beleállni?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92122) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Egyetemi jegyzetelésre, füzet/laptop helyett keresnék tabletet.
Nagyjából csak OneNote-ot meg ilyesmit használnék rajta, chat, néha böngészés, semmi teljesítmény igényes.
Már egy ideje gondolkodok rajta, de eddig nem vettem rá magam. Most viszont egyre többeknél látom, és tetszik, hogy könnyű, egyszerű, bevágod egy kis táskába és viheted, nem kell 4-5 füzetet meg 2-3 kilós laptopot magaddal cipelni.

Összefoglalóbeli kérdések:
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8-9", 10-11" vagy 12"-nél nagyobb?
~10, nem kell ultrakicsi de azért laptop méretű se.
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Bármelyik szóbajöhet
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. Amazon, Banggood, Aliexpress, stb.) is opció?
Külföld is opció.
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, filmnézés, rajzolás, böngészés, stb.)
Jegyzetelés + basic irodai taskok + chat + böngészés.
■ Mennyi pénzt szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj).
130k környéke
Egyéb:
TOLL HOZZÁ!
LTE, sim hely nem létszükséglet, majd max osztok wifit mobilról ha nagyon kell, de általában ahol vagyok mindig van wifi.

Eddigi versenyzők, akiket nézegettem itt aprón használtan, a Lenovo Tab P11 valamint iPad 9. Árban kb benne vannak.
Mit tudnátok ajánlani jelen igények mellé?

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#92123) Dr.NX válasza racskobalazs (#92122) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ipad 9 is jó, de ahhoz külön kell venned tollat.
Ma pont akciós az S6 Lite:
https://www.notebook.hu/samsung-tablet-galaxy-tab-s6-lite-10-4-lte-64gb-gray-325660
100k

Elfogadom a sütiket.

(#92124) racskobalazs válasza Dr.NX (#92123) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Köszönöm!

Látom keresett, a linkelt már el is fogyott :D Kékből van még ugyanennyiért ha jól látom.
Lehet be is rendelem, kipróbálom! Egész jó ár 165 helyett egy százasért, gyorsan néztem róla véleményeket meg teszteket a fentebb említett iPad 9-hez és elég meggyőző volt.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#92125) Dr.NX válasza racskobalazs (#92124) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ja, amikor linkeltem még volt.
165-öt csak az áthúzott ár, amúgy 130k körül szokott menni újonnan.

Elfogadom a sütiket.

(#92126) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Az is bőven jó igazából, használtan vannak annyiért az iPadek, ez meg full új, olcsóbban.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#92127) cidalain


cidalain
veterán

ha esetleg valaki az Emagon talál valamit, és azt írja nincs készleten, akkor néha nézzen rá és frissítse az oldalt. Az Emag ma nem egybe dobja fel a teljes készletet akciós áron, hanem úgy csöpögteti be a kínálatba darabonként. Ami reggel 8-kor már "nincs raktáron" volt, azt 9:30 körül meg tudtam már venni akciós áron, majd újra elfogyott (nem tablet volt). Elképzelhető, hogy más céges is csinálják, hogy ne legyenek támadhatók, ha túl hamar elfogy az akciós készlet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92128) roti86


roti86
őstag

Sziasztok!

Van itt olyan, aki Teclast vagy Lenovo tablettel használja az OTP Smartbank alkalmazást? Működik rajta gond nélkül?

(#92129) rothfb válasza roti86 (#92128) üzenetére


rothfb
veterán

Kb másfél éve nem használom semmin, mert lakossági szinten kivezették, előtte Lenovo tableten ment.
Már az új OTP BANK alkalmazást használom, az műkődik, ahogy kell. Lenovo P11 5G.

(#92130) tiop válasza Dr.NX (#92123) üzenetére


tiop
tag

Üdv.
Sikerült vennem a Dr.NX által ajánlott samsung galaxi s6 lite tabletből.
De ha jól látom gondolom ez nem a 2022 verzió?
Nem lessz ebből gondom?Mennyivel rosszabb ez mint a 2022-es?
Egyébként aki ilyet keres újra elérhető.
https://www.notebook.hu/samsung-tablet-galaxy-tab-s6-lite-10-4-lte-64gb-gray-325660

[ Szerkesztve ]

(#92131) tiop válasza tiop (#92130) üzenetére


tiop
tag

Már csak kék van
[link]

(#92132) Reynaldo


Reynaldo
kezdő

Lenovo Xiaoxin Pad Pro 2022 Tablet 11.2'' OLED 120Hz Screen MediaTek 1300T

Jó lehet ez a tablet az Oled kijelzővel, de nem tudom a CN Global rom mennyire bajos. Úgy látom minden Alis Lenovo tablet ilyen. Van esetleg valakinek tapasztalata erről, vagy inkább csak az angol nyelvű kínai rommal érdemes használni?

(#92133) Dr.NX válasza tiop (#92130) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez a 2022-es kiadás (P619), Snapdragonnal.
A régi P610 és Exynosos.

Elfogadom a sütiket.

(#92134) tiop válasza Dr.NX (#92133) üzenetére


tiop
tag

Köszönöm. :R

(#92135) Dani82


Dani82
senior tag

sziasztok,

a gyereknek szeretnék valamilyen tabletet venni karácsonyra, amin tud nézni YT Kids-et, illetve akadás mentesen futnak rajta kisebb játékok, mint pl talking tom.
Alzán láttam ilyesmit: [link] de félek hogy ezek gagyik, mert pl a talking tom már a régi ipad-en is akad.
Olyan 40e Ft körül keresgélek, 3 éves az ember, szóval nem kell nagy legyen a tablet, de pl, ha van valami androidos cucc kifejezetten gyerekeknek, olyan anyagból stb az is érdekelne.

Köszi :R

(#92136) roti86 válasza rothfb (#92129) üzenetére


roti86
őstag

Az újra gondoltam, ezek szerint rosszat linkeltem a storeból.

Köszönöm a választ. Ezek szerint működik kínai tableteken is, a lényeg, hogy ne legyen rootolt és nyitott a bootloader.

(#92137) cidalain válasza Dani82 (#92135) üzenetére


cidalain
veterán

Alldocube iPlay 50 mini. 100 USD körül szállítással EU raktár. banggood. Bőven jó lesz. Meg valami tokot hozzá aliexpressről esetleg.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92138) Dani82 válasza cidalain (#92137) üzenetére


Dani82
senior tag

De itt nem para a garancia, ha van valami vele?

(#92139) rothfb válasza roti86 (#92136) üzenetére


rothfb
veterán

Így van. Rootolt ne legyen, azon semmilyen banki alkalmazás sem működik. Érthető módon.

(#92140) racskobalazs válasza rothfb (#92139) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Kivéve ha szórakozol pl magisk-al és ilyenekkel... De az onnantól saját felelősség :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#92141) cidalain válasza Dani82 (#92138) üzenetére


cidalain
veterán

Problémásabb, mint itthon bevinni egy mediamarktba, de 1 év gari van rá elvileg.
A linkelt tab viszont 10"-on 1280x800 px-t tud, ami elég gagyi. Illetve a 10" szerintem óriási lesz egy ekkora gyereknek.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92142) Dani82 válasza cidalain (#92141) üzenetére


Dani82
senior tag

Es megbizhato ez a Banggood? Mondjuk ha jol latom paypal fizetes is van, csak itt a linken azt irja kinabol jonne a cucc, nem eu raktarbol es nekem a gyerek szulinapjara dec18-ra mindenkepp kene, es felek hogy nem jon meg addig :F

(#92143) cidalain válasza Dani82 (#92142) üzenetére


cidalain
veterán

EU plug, CZ raktár
És próbáld ezt a kupont checkoutkor 89.99 USD-re: BGDBI141
shipping insurance-t érdemes. Cseh raktárból 2 hét alatt itt van.
Megbízható bolt, sokan rendeltünk már onnan. Saját topicja is van itt prohardveren.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92144) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Meg is jött a Tab S6 Lite és egyszerűen zseniális.
Nem számítottam rá, hogy ennyire normális lesz. A toll kényelmes (egyelőre), a jegyzetelés pedig simán megy, nagyon hamar megszokható.
Első benyomások alapján nagyon megérte erre beruházni.
Még a jegyzetelős appot ki kell választani, erős verseny van a samsung saját appja és az OneNote között.
Ti mit ajánlanátok/használtok jegyzetelni?
Fontos lenne, hogy több eszközön is elérjem, valamint exportálható legyen, jó bónusz funkció ha tud írást text-be alakítani és ezzel kereshetővé tenni.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#92145) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok

40 ezerért most melyik a legjobb tablet ? filmezés,youtube ,tik tok hoz lenne .

Itthon venném garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#92146) Trk.Adam87 válasza jenei1994 (#92145) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Adj hozzá még 10ezret és most akcióban megkapod ezt:
[link]

(#92147) jenei1994 válasza Trk.Adam87 (#92146) üzenetére


jenei1994
addikt

:R

(#92148) e_david


e_david
tag

Sziasztok!

Lenovo M10 plus 3rd gen (sd680) tablethez milyen stylus ajánlott? Az eredeti Lenovo árát sokallom, alin néztem, de elvesztem a bőségben...

(#92149) Dr.NX válasza e_david (#92148) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Lenovo Precision Pen 2 kell hozzá.

Ilyet keress, csak olcsóbban. :)
https://www.alza.hu/lenovo-precision-pen-2-2023-d7457748.htm

Elfogadom a sütiket.

(#92150) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Szia,

Köszönöm a Tab S6 Lite-os ajánlást, nagyon bejövős első ~1,5 nap alapján. Digitalizálom vele a féléves jegyzeteimet, OneNote lett a nyertes jegyzet app, mert az minden platformon működik, könnyű rendszerezni a dokumentumokat és még kézírás->gépelt alakítás is van benne (+ matematikai dolgokkal is működik ami remek extra).
Semmi gond nincs vele, tökéletesen működik mindenre, sokkal gyorsabb is mint vártam volna, 1-1 akadása van UI renderben de amúgy az elhanyagolható.

Annyi kérdésem lenne még, hogy a tollhoz póthegyet lehet-e, ha igen, honnan és milyen áron lehet szerezni? Nem tudom milyen gyorsan kopik meg ilyenek, csak jobb felkészülni rá előre :)

Még egyszer köszönöm az ajánlást, nagyon remek kis eszköz és pontosan arra tökéletes amire használni fogom! :R

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.