Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) Dalzarus


Dalzarus
tag

Üdv mindenkinek,

Szeretnék venni egy tabletet játékra. Telefonon játszom nonstop munkaidőben :DDD , de kényelemsebb lenne nagyobb képernyőn, plusz közben tudnám a telefont másrra használni. Multitask ftw :C Azt szeretném tudni, hogy mik a legajánlottabb tabletek 50-80k árkategóriában, kizárólag játék felhasználásra?

Lehetőleg újat szeretnék, mindegy honnan. Méret nem fontos, de minimum 7". A lényeg hogy max grafikán menjen minden. (HIT-el ( ez elég hardwer gyilkos unreal engine 4-el) és MOBA-kkal játszom, mint Strike of Kings és Heroes Arena)

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#72002) kovacs65 válasza Dalzarus (#72001) üzenetére


kovacs65
senior tag

Huawei Mediapad M2, M3

Hol dolgozol?

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#72003) sharkypeti válasza Dalzarus (#72001) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Nézzél rá erre is : Nvidia Shield K1 8" 70-ből kijön.

OnePlus 12

(#72004) Lacielvtárs válasza kovacs65 (#72002) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 az m2nek :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72005) dedike


dedike
addikt

Üdvözlet!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha nekem szükséges lenne a képernyőre írás, akkor csak a Samsung egyes tabjai lennének jók, vagy van valami titkos ötletetek? :R

Jó szerencsét!

(#72006) Dalzarus válasza Lacielvtárs (#72004) üzenetére


Dalzarus
tag

Nem lesz kevés az a 2gb ram játékhoz? Lesz rá marshmallow gyárilag?

(#72007) pjen válasza dedike (#72005) üzenetére


pjen
félisten

Nekem tablet Z van és a notepad alkalmazással tudok írni a képernyőre.

(#72008) dedike válasza pjen (#72007) üzenetére


dedike
addikt

Egy Note 10.1 itthon is van, de valami frissebb darabot szeretnék... :B

Jó szerencsét!

(#72009) pjen válasza dedike (#72008) üzenetére


pjen
félisten

Azt hittem az írás a lényeg.

(#72010) dedike válasza pjen (#72009) üzenetére


dedike
addikt

Igazából az a lényeg, igen!

De ezek akkor is 2013-as eszközök. :B

Jó szerencsét!

(#72011) pjen válasza dedike (#72010) üzenetére


pjen
félisten

Egy 2017 es tablet képernyőjére mennyivel lehet jobban írni?

(#72012) dedike válasza pjen (#72011) üzenetére


dedike
addikt

Nem értettél. Ezeket már nem lehet újonnan megvenni. :(

Egyébként valóban mindegy mire írok... :K

Jó szerencsét!

(#72013) envagyok válasza BBéci (#72000) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem jó dac van a tablet z-ben, a csillivilli hangzásjavítókat természetesen kikapcsolom.
[link]
Nekem komoly hifim van, szóval tudok hasonlítani.

De a kérdésre még nem jött válasz :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#72014) nyipp válasza dedike (#72005) üzenetére


nyipp
csendes tag

Más gépekről nem tudok nyilatkozni, galaxy tab s2 9.7 pivot prime tollal nagyon kellemes írásélményt ad. Régebbi Asus és Acer tabletekkel játszódtam, ég és föld.

(#72015) Lacielvtárs válasza Dalzarus (#72006) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, jelenleg a miénken nincsen frissítés, a gyári droid van rajta.
50-80 ezres kategóriában nem igazán van több ram, szerintem :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72016) Dalzarus


Dalzarus
tag

100k-ig fel tudok menni, ha esetleg úgy van valami best buy gaming tablet :P

(#72017) Dalzarus válasza Dalzarus (#72016) üzenetére


Dalzarus
tag

Amikkel szemezek az a Shield / Zenpad S8 / M3 vagy M2.

(#72018) BBéci


BBéci
titán

Ennek mi lehet a baja, amiért egy hónapja nem kelt el?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72019) cidalain válasza BBéci (#72018) üzenetére


cidalain
veterán

régi, "ócska", drága

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#72020) BBéci válasza cidalain (#72019) üzenetére


BBéci
titán

Mennyiért lenne jó vétel? Arra gondoltam, esetleg a T285 helyett ezt venném meg.
Ami nekem kell: GPS/GLONASS, 3G, azt tudja. Spórolni kellene, nem mindegy, hogy 50000 vagy 18000 a tablet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72021) HyoRemix válasza Timer (#71989) üzenetére


HyoRemix
csendes tag

Azért járjatok utána itt a garinak, mert 12 hónap teljes körű garit ír és 12 hónap szoftveres, de egyik sem gyári!
Utolsó előtti sor, gyári gari: nincs!

Asus Maximus VIII Hero, I7-6700k, ASUS ROG Strix GTX 1080, G.Skill 16GB RipJaws V 3200Mhz

(#72022) sharkypeti válasza Dalzarus (#72017) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Amit saját tapasztalatból mondok, hogy az Nvidia Shield K1 8 tablet a beüzemelés napján Android 7.0 - ra frissít.

OnePlus 12

(#72023) cidalain válasza BBéci (#72020) üzenetére


cidalain
veterán

kétmagos gyenge soc. 1 GB ram.
lehet hogy hardveresen tudja amit szeretnél, de mit sem ér, ha a szoftver amit használnál akadozik, lefagy, lassan működik stb.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#72024) Peeter


Peeter
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Átolvastam a topic utolsó pár oldalát. Már csak megerősítést kérnék tőletek!

Egy tabletet szeretnék venni párom anyukájának mert a régi Asus-a odalett. 7-8 colos tabot szeretne a ráfordítható összeg 70+5 ha nagyon muszáj. HUAWEI MediaPad M2 8.0 16GB -ra gondoltam, mert ebben a kategóriában mindenkinek ezt ajánlottátok. Van még valami más amire érdemes ránézni, vagy ez a best buy?

Válaszokat előre is köszi!

(#72025) Timer válasza HyoRemix (#72021) üzenetére


Timer
veterán

Érdekes, mert telefonban viszont azt a tájékoztatást adták, hogy az 1 év gari az gyári garancia, akár Samsung szervizbe is vihetem. Ha átvertek, arra rácsesznek, mert hangfelvétel van arról, amit mondott az ügyintéző. Második év gari valóban szoftveres csak.

(#72026) HyoRemix válasza Timer (#72025) üzenetére


HyoRemix
csendes tag

Reméljük, hogy nem lesz gond, de ugye ez ilyen szürke egérnek tűnik, és simán azt szokták mondani, hogy persze az gyári gari, holott nem az. Emiatt szokott ilyen szép ára lenni.

A hangfelvétel meg tök jó, csak nem véletlenül szokták elmondani a nagy cégek telefonbeszélgetés előtt, h felveszik, mert valószínűleg így hivatkozhatnak rá törvényileg, bár ebben nem mozgok otthonosan, csak sejtem...

Asus Maximus VIII Hero, I7-6700k, ASUS ROG Strix GTX 1080, G.Skill 16GB RipJaws V 3200Mhz

(#72027) fireman123 válasza HyoRemix (#72026) üzenetére


fireman123
őstag

amennyiben EU-s modell akkor valós lehet az 1 év gyári gari, ....legalábbis gondolom úgy működik ez tabletnél is mint a telefonoknál, ....én tavalyelőtt vettem egy nevesincs webshopban két samsung telót (S4Mini és Note3, ....azt előre letisztáztam telefonon, hogy EU-s modell, rajta van a dobozán telónál, ...szerencsére az volt mindkettő valójában is, egyik osztrák, másik litván), majd regisztráltam a samsung weboldalán és az 1 év gyári gari élővé vált, a 2. évet értelemszerűen nem adta hozzá a rendszer, mivel nem magyar samsung által forgalomba hozott volt, ....próbáld meg regisztrálni.

[ Szerkesztve ]

(#72028) BBéci válasza cidalain (#72023) üzenetére


BBéci
titán

Értem, köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72029) Zolix


Zolix
tag

Most találtam az amazonon!

www.amazon.de/Samsung-Galaxy-T825-Tablet-PC-silber/dp/B06XC2XMXD/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1488806938&sr=8-4&keywords=Samsung%2Bgalaxy%2Btab%2Bs3&th=1

Remélem nem ilyen áron lesz, mert, akkor marad az Galaxy Tab S2!

Hogyan csináljátok, hogy egy piros link jelenik meg, ha valamit beillesztetek?
(bocsi a bénaságomért)

[ Szerkesztve ]

(#72030) cidalain válasza Zolix (#72029) üzenetére


cidalain
veterán

asztali nézetben vannak gombok a beírósáv alatt, és van link beszúrás opció is.
a mobil böngészőben át lehet váltani asztali nézetre.

vagy megtanulod a programozását a linknek, és begépeled úgy:

[L:http://www.prohardver.hu]prohardver oldal linkje[/L]

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#72031) HyoRemix válasza fireman123 (#72027) üzenetére


HyoRemix
csendes tag

Ez nem teljesen így működik.

Normálisan van a cégeknek egy fehér listájuk, lényegében egy adatbázis, amiben benne van az általuk támogatott, garanciás modellek sorozatszáma.

Amennyiben a listában nem szerepel az általad vásárolt termék sorozatszáma, úgy azonnal feketelistásnak minősül, és a gyártók messziről le fogják ... tojni :D

A gond itt az, hogy nem tudod, hogy melyikről is beszélünk, mert ez cégenként, és behozott áruként is változik :/

De próbálkozni lehet, csak el kell fogadni, hogy ha gond van, és nem jön össze, akkor lehet buktad a pénzed, de legalább is nehézkes lesz a garanciális csere/javítás.

Viszont azt ne felejtsétek, hogy itt külön fel van tüntetve a weblapon: "Gyári garancia: Nincs"

Asus Maximus VIII Hero, I7-6700k, ASUS ROG Strix GTX 1080, G.Skill 16GB RipJaws V 3200Mhz

(#72032) BBéci válasza HyoRemix (#72031) üzenetére


BBéci
titán

Tévét 2-300000 forintért nem mernék venni bolti garanciával, de egy 40-60000 forintos tabletet simán. Részben az árkülönbség miatt, mert például a Samsung T285 1+1 éves boltival megvehető 46000 forintért, a gyártói legalább 10000-rel több, ami kb. 22-23 % felár.
Ma keresgéltem, találtam 48-ért egy év gyártói garanciásat, alighanem olyat fogok venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72033) fireman123 válasza HyoRemix (#72031) üzenetére


fireman123
őstag

Ennyire nem vagyok jártas ebben, de amikor a két telót vettem felhívtam előtte a samsung ügyfélszolit és ott is megerősítették, hogy ha EU modell akkor regisztráció után jár rá az 1 éves gyári gari (a 2. év viszont nem), ....regeltem a mysamsung oldalán a sorozatszámokat és lett is mindkét telefonra 1 éves gyári garim, ....eddig a történet, már elmúltak 1 évesek így lejárt és nem kellett gariztatni, így nem derült ki, hogy valóban működött-e volna a dolog élesben (elvileg kellett volna működnie, mivel napra pontosan írja a mysamsung az adott típusú és sorozatszámú és IMEI számú telókra, hogy meddig voltak garisak a samsungnál).

Ha nem EU-s modellt árul a webshop, akkor regelés után sem lenne rá gyári gari (lehet ezért írják, hogy nincs gyári gari)

[ Szerkesztve ]

(#72034) Timer válasza HyoRemix (#72026) üzenetére


Timer
veterán

Alapvetően az eddigi tapasztalataimra hagyatkozva vettem meg ott a tabletet, mert szerintem:

- Ezek a cuccok vagy-vagy alapon mennek. Vagy jó az első napon is, vagy rossz. Olyan nemigazán van, hogy mondjuk 1 évesen lesz baja, pedig új korában tökéletes volt.

- Feltételezem, hogy a 2 év gyári gari eleve úgy van megadva, hogy azalatt nem nagyon lesz baj. Majd két év 1 naposan. Nyilván ezeket a tableteket is pont ugyanazon a gépsoron gyártják, mint azokat, amiket hivatalosan is megvehetek, ezért - az előzőek tükrében - úgy gondolom, ha az első nap nincs vele baj, két évig sem lesz.

- Végül: 15 ezerrel olcsóbb volt, ami nem kis pénz. ÁFA-s számlát kaptam róla, tehát valamilyen garanciának KELL lennie rajta. Ha bolti, hát bolti.

Alapvetően nem szeretem a szürke boltokat én sem, de ha jól belegondolok, azért a márkaboltoknál, nagyobb elektronikai boltoknál is bele lehet futni anyázásba. Például az edigital egykor egy A632N PDA-val nagyon lecumiztatott, pedig az első naptól fogva sz@r volt, de a csere elől kihátráltak. Cserébe rommá karcolták 3 hónap alatt, mire PDA lett belőle egyáltalán.

(#72035) Krill77


Krill77
őstag

Hi. Törött képernyő csere mennyibe faj? Kösz

(#72036) Zolix válasza cidalain (#72030) üzenetére


Zolix
tag

Köszönöm, nem vettem észre!

(#72037) cidalain válasza Krill77 (#72035) üzenetére


cidalain
veterán

Altalaban 5000 korul van a munkadij, plusz a kijelzo ara. Ami tipustol, merettol fuggoen 10-25000 penz is lehet. Kinabol rendelve.
Ertelmes szerviz nem vallal ilyesmit atlag tableten, hozott anyagbol, sot lehet amugy sem, mert eleg sok riziko lehet egy ioyen kihegyezett hardveren: egy leeses utan a kijelzohiba csak latszolagos, emellett siman lehet mas gond is, azoknak a javitasa meg netto munkaidoben rabaltazas a szerviznek.
Vagy megprobalod magadnak beszerezni az alkatreszt kinabol es nekilatsz magadn hatha jo lesz, nagyon olcson. vagy kapasbol veszel egy masikat, mert ez siman osszevetheto a szervizeles araval.

Mindez olcso tabletre igaz, ha egy samu s2-t vagy ipadot tortel, akkor azt celszeru meg javittatni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#72038) Krill77 válasza cidalain (#72037) üzenetére


Krill77
őstag

Egy ismertebb markahoz nagy valoszinuseggel van uveg pl az allin, ugye?

(#72039) sharkypeti válasza Krill77 (#72038) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Szinte 100%, de egyszerűbb, ha magad győződsz meg róla.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#72040) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Sziasztok! vettem egy huawei mediapad t1 7colos silverback nevezetű táblagépet, ami tök jó, de ,,csak" 4.4.2es android van rajta s nem engedi frissíteni tovább. ha számít az emui verzió 3.0ás rajta. A kérdésem az lenne, hogy lehet valamely módszerrel feljebb fejleszteni az androidit rajta? ha igen, akkor tudna valaki segíteni benne?
Köszönöm a válaszokat előre is :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#72041) cidalain válasza Hannibhál (#72040) üzenetére


cidalain
veterán

nem, ez a legnagyobb elérhető hivatalos verzió az adott gépre.
a belépő szintű gépeken nem igazán ismert a szoftverkövetés fogalma, kiadják egy android verzióval, jön rá egy-két bugfix azt' viszontlátásra.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#72042) HyoRemix válasza Hannibhál (#72040) üzenetére


HyoRemix
csendes tag

Nem is biztos, hogy ajánlott rá az újabb verzió, mert ha nem elég erős a vas, akkor bizony akadozni fog, lassú lesz, és megutálod...

Hagyd inkább úgy, ha nincs hivatalos frissítés rá!

Asus Maximus VIII Hero, I7-6700k, ASUS ROG Strix GTX 1080, G.Skill 16GB RipJaws V 3200Mhz

(#72043) Hannibhál válasza HyoRemix (#72042) üzenetére


Hannibhál
őstag

Köszönöm szépen mind2őtöknek, annyit még hogy szerintetek az mitől lehet, hogy elindítom a youtube videót 720p60ban s megy 10-15 secet és befagy a kép, de a hang megy tovább? az alkalmazást hazsnálom

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#72044) HyoRemix válasza Hannibhál (#72043) üzenetére


HyoRemix
csendes tag

Vannak nálam hozzáértőbb emberek is, de sztem gyenge hozzá a vas.
Nekem Nexus 7-em van jelenleg, és az sem bírkózik már meg a "komolyabb" tartalmakkal.

Ráadásul nálam felment rá az 5ös droid, és azóta szerencsétlen félig halott is...

A ram sem a legtöbb, de a proci is sztem már gyenge ilyenekhez. Talán még a 720 menne, de a 60fps lehet már sok neki.

Nálam is van olyan film, aminél ez van, h a hang megy, de a kép már fagy, néha szétesik, próbálkozik a kicsike, de már nem elég erős hozzá :/

Asus Maximus VIII Hero, I7-6700k, ASUS ROG Strix GTX 1080, G.Skill 16GB RipJaws V 3200Mhz

(#72045) Citroware


Citroware
addikt

Hol van a telefon funkció egy Android 4.2-es tabletben? (Sony Xperia Z)

Bizonyos okok miatt be kéne ütnöm a *121#-et és felhívni, mint a telefonoknál, de a tabletemen egyáltalán nem látok ilyen hívó funkciót.

(#72046) pjen válasza Citroware (#72045) üzenetére


pjen
félisten

Van benne sim?Nem minden sim-el lehet telefonálni a tablettel.Mért nem frissíted,enyémen 5.1.1 van.

[ Szerkesztve ]

(#72047) Citroware válasza pjen (#72046) üzenetére


Citroware
addikt

Van benne sim. Pont annak a kódjára vagyok kíváncsi, mert le akarom adni az ahhoz tartozó mobilinternetet, és anélkül nem tudják beazonosítani.

Ezért kell felhívnom a tabletről ezt a számot, de nem tudom, hogy kell. :DD

Amúgy 4.4.4 van rajta, rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#72048) pjen válasza Citroware (#72047) üzenetére


pjen
félisten

Egy független telóba nem Tudod betenni a sim kártyát,és arról hivni a számot?

(#72049) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv Mindenkinek !

(Lehet, hogy ostobaságot kérdezek - de üsse kő, megteszem... :D )

Van egy Lenovo A5500 -as tabletem, ami időnként elveszti a lakás-beli WiFi-t és újraindul. (Nem sűrűn, de előfordul...)

Kérdésem : ha rootolnám a kicsikét, lehet, hogy megoldódna a probléma - pl. újratelepítéssel, frissítéssel ? :F
(Garancia már nincs rá, és a kiírás szerint. "A készüléken a legfrissebb szoftver fut...")

Hja kérem ! A Belváros !...

(#72050) Citroware válasza pjen (#72048) üzenetére


Citroware
addikt

Mind a tabletem, mint a telefonom telekomos. De nem akarom szétszedni őket, ha nem muszáj. Csak ott van valahol a menüben az a hívás, nem létezik hogy nincs...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.