Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) zsolt19900


zsolt19900
őstag

beex s2 b esetleg ez a wayteq 700 al szemben, jobb vagy rosszabb masina? itt lenne ingyenhitelnek nevezett valami, azért merült fel a kérdés ismerős részéről

köszi előre is a segítséget

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#44002) buca84 válasza tjb007 (#43999) üzenetére


buca84
őstag

Itt vmi speckó eszköz van a képen, nem? A lap alján van, vmelyik képen.

(#44003) rob210 válasza zsolt19900 (#44001) üzenetére


rob210
nagyúr

Az 512Mb manapság hamar elsírja magát és az aksi se egy világbajnok darab.
Amúgy teljesen vállalható lenne a belépő szinten (mármint 2magosok között)

Renault power

(#44004) tjb007 válasza _stick_ (#44000) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez szerintem elírás lesz.
A WayteQ a termékeire egy év garanciát vállal, ha megnézed az iPon oldalán a többi WayteQ tabletet is mindenhol egy év garancia szerepel.
Érdeklődj utána, nehogy utólag érjen meglepetés.

(#44001) zsolt19900

Gyengébb a WayteQ-től.

(#44002) buca84

Igen, ezt modulárisan lehet 3G képessé tenni.

(#44005) gerii válasza zsolt19900 (#44001) üzenetére


gerii
addikt

20.000 Ft-ra is adnak hitelt... legalább tudom hova megy el az a sok adó :W

(#44006) _stick_ válasza tjb007 (#44004) üzenetére


_stick_
őstag

Igen, amúgy én is attól tartok. :B

(#44007) buca84


buca84
őstag

Valakinek van idehaza Voyo A15 vagy A18-as tablet-je?
Lenne pár kérdésem.

(#44008) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!
Karácsonyra szeretnék a gyerekeknek egy ilyen gépet: [link]
Nem értek a procikhoz illetve a teljesítményeikhez ezért kérdezném.
Netezésre illetve játékra használnák( Subway surfers, Despicable Me, Pou, esetleg én néha a Dead Trigger illetve a Plants vs Zombies.)
Amennyire én értek hozzá az 1Gb ram mindenképpen szükséges az A7 nem tudom mire elég a játékoknál.
Szerintetek ez a gép elég lenne?

Köszönöm

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#44009) tjb007 válasza golyós (#44008) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem lenne elég.
Ami a felsorolt játékokra már úgy-ahogy elég, az ez: [link]

(#44010) zsolt19900


zsolt19900
őstag

köszönöm a választ, akkor az lesz a befutó

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#44011) golyós válasza tjb007 (#44009) üzenetére


golyós
őstag

Köszönöm.
A9 alatt ne is keressek?
Az Allwinnwres procikkal érdemes foglalkozni?
[link]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#44012) tjb007 válasza golyós (#44011) üzenetére


tjb007
nagyúr

Allwinnerből az A31/A31s még elmegy, a többi viszont játékra már karcsú.
Ez meg gyakorlatilag ugyanaz mint a Vega, csak pepitában.

(#44013) golyós válasza tjb007 (#44012) üzenetére


golyós
őstag

Értem , köszi. Még nézelődöm de biztos jelentkezek még.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#44014) albinolynx válasza tjb007 (#43999) üzenetére


albinolynx
őstag

700qci-hoz képest megéri a felárat a 79qci? (10k)

Erősen gondolkodom, hogy várok még egy kicsit. Ha nagyon megérné, rá tudnám dobni a +10k-t, de nem vagyok 100%-ig biztos...
Nem tudom eldönteni, hogy netezésre/filmhez melyik lenne ideálisabb.
Nethez talán jobb lenne a 79qci, de filmekhez talán a 700qci. Ez utóbbinak ha nem játszok, miben nyilvánulhat meg még a cpu gyengébb teljesítménye?
Olvasni is szeretnék viszonylag sokat és nem szeretném, ha "állandóan" töltőn kellene lógjon a tablet. Gondolom ebay, YT nem okoz problémát a gyengébb cpu-nak sem. Most egy MTK6577-tel szerelt telefonom van 4.1.2 androiddal. Ezek zökkenőmentesen működnek. Egyedül az 512MB kevés.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#44015) gerii válasza albinolynx (#44014) üzenetére


gerii
addikt

Szerintem 7"-on kínszenvedés olvasni, függőleges helyzetben nem is lehet, 4:3-on viszont simán olvashatsz mindkét orientációban, tehát netezni jobb.
Filmezni sem rosszabb, ha a kijelző területét nézzük, mivel ugyanolyan széles mindkét kijelző, tehát ugyanakkorának látod a filmeket.
Hardverben FET-MEN tud nyilatkozni (79qci fórumban biztos megtalálod) neki van mindkét típusa.

(#44016) buca84


buca84
őstag

Chuwi V88-ból ez vagy ez ajánlottabb?

(#44017) motoflug válasza albinolynx (#44014) üzenetére


motoflug
őstag

Nagyon kicsi a betűmérete a 700-asnak. A többiről nem tudok nyilatkozni,de nézd meg élőben, nálunk már emiatt kiesett a listáról.

(#44018) spiritex válasza motoflug (#44017) üzenetére


spiritex
veterán

Én úgy tudom a betűméreten lehet állítani az android beállításaiban.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44019) motoflug válasza spiritex (#44018) üzenetére


motoflug
őstag

Igen, lehet, de a legnagyobb is nagyon apró volt nekünk.

(#44020) Joachim


Joachim
tag

Ha valakit esetleg érdekelne egy PIPO M8HD, akkor érdeklődjön nálam.
Ugyanis megrendeltem, kifizettem és már úton van kis hazánkba, azonban időközben rátaláltam az LG G Pad-ra és a 10.1-es kijelző helyett a 8.3-as számomra ideálisabb, igaz az LG 90eFt.
A PIPO-t annyiért adom amennyibe nekem került. 248$ volt szállítással együtt...
Már csak az a kérdés, hogy vámot és ÁFA-t kell-e majd fizetnem utána, mert mostanában sajnos mindent megfognak.

Viszont hosszas keresgélés után bukkantam a PIPO M8HD-ra, amit az Xperia Z tablettel említenek egy lapon.
Link a termékről itt.

Tesztek és videok már vannak róla, bár október végén jelent meg, de úgy tűnik az egyik legjobb a kínai tabletek közül.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#44021) this is life válasza Joachim (#44020) üzenetére


this is life
Ármester

Csak halkan mondanam, hogy ovatosan a forumon valo hirdetessel, eladasi szandek kinyilvanitasaval mert tiltott. Ahol megteheted gond nelkul az a hardverapro. Nem bele vauzni akarok , de a moderek nem szoktak hosszu tavon dijjazni.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44022) Teta1


Teta1
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni tablet vásárlásban. A T-nél szeretném megvenni a tabletet, de nem tudok dönteni melyik legyen. Leginkább otthon netezni, utazás alatt world, ppt olvasásra használnám, tehát mobilnet nem kell, játék nem érdekel. Szerintetek melyik lenne jobb választás?
A lehetséges tabletek:
Alcatel One Touch EVO 7 HD wifi [link]

Samsung Galaxy Tab3 7 wifi [link]

Segítségeteket köszönöm.

(#44023) this is life válasza Teta1 (#44022) üzenetére


this is life
Ármester

Hw-ben az alcatel erosebb, adroid verzio szinte ugyanaz , az alca nagyobb felbontasu kijelzovel szerelt es nepszerubb gpu van benne. Samu 2 ev gari, alca emlekeim szerin 1. Az alca elvileg bovitheto utolag 3g modullal. A 2 ev gari miatt samut vennek,de csak ez szol a koreaiak mellett.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44024) troland26 válasza this is life (#44023) üzenetére


troland26
őstag

Alcatel is 2 év garanciát ad.. :) pl [link]

(#44025) this is life válasza troland26 (#44024) üzenetére


this is life
Ármester

Kosz a javitast :R hat akkor lehet erdemes megprobalni az alcatelt, erosebb hw, jobb felbontas, gondolom uzemido is nagyjabol egyforma kb 5-6 ora,szqbvany csatlakozok az alcatelen...stb

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44026) Joachim válasza this is life (#44021) üzenetére


Joachim
tag

Oh, igazad van, elnézést! Erre nem is gondoltam, csak megemlítettem itt... nem hirdetem (még).

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#44027) Smile8822


Smile8822
senior tag

Üdv!
Ezek közül melyik érné meg jobban!
ConCorde tab ROKEE 8GB ( 2 mag...Stb )
Akai TAB-7848 ( 4 mag...Stb )
DPS Dual 7 ( 2 mag...Stb )
Vagy esetleg ha ezek nem annyira nyerők akkor mit ajánlanátok és miért ?
Köszönöm :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#44028) spiritex válasza Smile8822 (#44027) üzenetére


spiritex
veterán

Mivel a 3 közül a ConCorde-nak van a legjobb support-ja így az, a többi felejtős szerintem. Tapasztalatból mondom, hogy ezeknél a mai modern kütyüknél az egyik legfontosabb dolog a terméktámogatás, mert elég sérülékenyek, ezért fontos, hogy jó legyen a szervizelése, hogy foglalkozzanak a firmware frissítésekkel bug-ok esetén, stb... A ConCorde-on kívül nekem még pozitív tapasztalatom van a WayteQ termékekkel is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44029) this is life válasza Smile8822 (#44027) üzenetére


this is life
Ármester

Concorde a hazai support miatt, van hol verni az asztalt ha gond van...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44030) Smile8822 válasza spiritex (#44028) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszönöm mind a kettőtöknek :)
Akkor Concorde lesz :)

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#44031) F-ECT$


F-ECT$
titán

Feleségemnek keresek új, 7 colos tabletet, android 4.1/4.2-vel, olyan 40-60k körül. 8 Gb bőven elég neki, játszani nem nagyon fog, max netezni (3g kell, wifi nem elég), skypeolni, emailezni, meg 1-1 fotót ellőni. Ezt nézte ki, de egyáltalán nem ismerem a gyártót. A proci se túl acélos, de talán elég lehet. Vélemény?

Dive ever, work never.

(#44032) albinolynx válasza gerii (#44015) üzenetére


albinolynx
őstag

Most egy myaudio 7"-os van és coolreader-rel vidáman olvasok. Persze növelt betűmérettel a gyárihoz képest.
Vagy hogyan értsem a kis betűméretet?
Az nem számít, hogy az egyiknél 1280px fektetve a pixelek száma, míg a másiknál csak 1024px?

Nehezen tudok dönteni... Kellene még egy billentyűzetes tok is, pk. és máris 45-47k környéke.
(Bár sokáig szándékozom használni, de eladáskor nyom a latban, hogy a 700qci processzora már most is halovány. Hiába 4magos...)

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#44033) tjb007 válasza albinolynx (#44014) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, megéri.

(#44031) F-ECT$

Lenovo IdeaTab A3000

(#44034) this is life válasza F-ECT$ (#44031) üzenetére


this is life
Ármester

A lenovo yoga 8 colosa vagy az acer a1 810 , 50000 korul vannak,neves gyartok, szerintem nezz ra a fenti ket tabra. A lenovo a laptopszalon-ban kaphazo , acer pl mediam.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44035) Nutshell


Nutshell
csendes tag

Sziasztok! Játékra (minimum közepes, de inkább komolyabb játékokhoz) és netezésre keresek új gépet. Legalább 2-3 évre venném, max 60 ezret szánnék rá. (kijelző mindegy, de a 8" a preferált)
Mit tudnátok ajánlani? Köszönöm!

A másik kérdés, hogy lehet-e androidos tabletet projektorral összekötni mesevetítés, powerpoint vetítés céljából, és ha igen miként? Köszi!

L520

(#44036) troland26 válasza this is life (#44034) üzenetére


troland26
őstag

Az általad ajánlott típusok nem 3g képesek a fórumtársnak pedig "kell a 3g" :)

(#44037) Teta1 válasza this is life (#44025) üzenetére


Teta1
csendes tag

troland26, this is life Köszönöm a segítségeteket!
Alcatel lesz a befutó :)

[ Szerkesztve ]

(#44038) tjb007 válasza Nutshell (#44035) üzenetére


tjb007
nagyúr

Semmi olyat, ami az elvárásaidnak megfelel.
Talán még az első generációs refurbished Nexus 7 lenne az, amivel úgy-ahogy el lehet még lenni 2-3 évig, de komolya játékra már ez is kevés lesz lassan.

(#44039) albinolynx válasza tjb007 (#44033) üzenetére


albinolynx
őstag

Olvasom a fórumát, hát nem tölthető microusb-n keresztül?
(Rockchip sajátosság?)

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#44040) Black Smile válasza Black Smile (#43842) üzenetére


Black Smile
csendes tag

Sziasztok,
ezzel a hozzászólással kapcsolatban tudna valaki segíteni :)?

[ Szerkesztve ]

(#44041) Gzolo


Gzolo
senior tag

Sziasztok!

Valaki erre esetleg? Felhasználási terület max böngészés, email megnézése és olvasás, játék egyáltalán nem.

(#44042) z0d1AK válasza Gzolo (#43980) üzenetére


z0d1AK
veterán

Vegyél Galaxy Tab 2 7.0-t, előrébb leszel vele.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44043) Joachim válasza this is life (#44034) üzenetére


Joachim
tag

Mivel nagyon kíváncsi voltam a Lenovo Yoga 8-as tabletre elmentem megnézni élőben és megfogdosni, hogy milyen valójában.
Az előzetes tájékozódás alapján a specifikációban egyetlen negatívumot találtam, mégpedig azt, hogy 1GB DDR RAM van benne, ami nem sok mindenre elég manapság.
Kézbe véve viszont nagyon vegyes érzéseket váltott ki bennem.
A forma és az érzés, súly nagyon rendben van és továbbra is nagyon imponál a kihajtható lábazat.
A kijelző felbontása és fényereje elfogadható de összességében alulszaturált és fátyolos kép jellemzi szinte mindenhol.
Mellétéve az LG G Padot, megállapítottam, hogy a két készülék méretre szinte teljesen egyforma, de az LG-ben egy Full HD-s és 8.3-as kijelző kapott helyett és a képminőséget össze sem lehet hasonlítani.
A front hangszórókat nagyon ötletesnek találom azonban annak ellenére, hogy bőven lett volna hely is minőségi hangszórónak, egy tiszta, de élettelen és fémes hangzás jellemzi. Dinamikának és mélyeknek nyoma sincs. Ami a rendszer sebességét illeti, látszik, hogy a gyártó igyekezett a lehető legjobban optimalizálni (erre szükség is van a kevés RAM miatt), viszonylag fürgén és akadás nélkül teszi a dolgát.
Játék nélkül is sikerült gondolkodóra fogni azzal, hogy a böngészőben megnyitottam 4 oldalt amelyből az utolsó flasht is tartalmazott. Ettől teljesen megállt az élet. Ha elhagytam a böngészőt, megint összekapta magát, de a futó programok között már nem is látszott a böngésző (vagyis bezárta). Szépen mentette a tartalmat mert a böngésző újbóli megnyitásakor szinte azonnal visszatért abba az állapotban ahol elhagytam, tehát olyan érzés volt mintha memóriában tárolta volna.

A Lenovo koncepcióját nem értem, mert egy nem hétköznapi külsőhöz (ami nagyon praktikus és vonzza a figyelmet) egy gyenge hardver párosul. Az amerikai 250$-os ár talán elfogadható, nálunk az ajánlott 80eFt körüli árával mindenképp túlárazott. Az 55eFt-os bevezető ár is súrolja a határt, mert ennyiért lehet egy erősebb gépet is kapni kevésbé ismert gyártó választékából. Pl.: PIPO U8 3G-vel is kb. 10eFt-al kevesebb.
Viszont bízom benne, hogy a Lenovo nem zárja le ennyivel a Yoga tablet vonalat és megjelenik jövőre egy II. generációval, megfelelő hardveres háttér (RAM, kijelző és hangszórók) használatával.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#44044) this is life válasza troland26 (#44036) üzenetére


this is life
Ármester

Mindjart nekifutok ujra.. beneztem mert az a1 811 lenne 3g-s de az meg 70e felett van, de amugy inkabb egy acer a1 810 +egy mifi , az is belefer 60ezerbe, semmint egy kinai bizonytalan support-al.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44045) Joachim válasza Joachim (#44043) üzenetére


Joachim
tag

Ha számokban kellene értékelni akkor 10/6 amiből a desing, a lábazat és a tiszteletreméltó akkumulátor használati idő 3-at tesz ki!

Az Acer Iconia Tab A1-810 meg borzasztó ronda azzal a nagy kávával! Elnézést mindenkitől, akinek esetleg az ízlésvilágát megsértettem ezen megjegyzésemmel.
De akkor már egy iPad 2. generáció használtan...

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#44046) nemigazmar2


nemigazmar2
csendes tag

Hello mindenki!

Pár hete írtam ide, 100k körül keresek szüleimnek megbízható, jó garanciával rendelkező, hosszú üzemidejű 10"-os tabletet, elsősorban net, office, film, néha játékhasználatra, illetve ha lehet a kamerája se legyen olyan, mint egy szendvicssütőnek.

Asus memo pad 10 hd-t ajánlottátok, de anyám közben kitalálta, hogy 3g is kéne hozzá, ki mit ajánlana?
Illetve feltétel a billentyűzet csatlakoztathatósága is, bár gondolom ez nem sok gépet fog kizárni.

Előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#44047) troland26 válasza Joachim (#44043) üzenetére


troland26
őstag

Érdekes amit a hangszórókról írsz mert az összes teszt szerint a hangszórói kimagaslóak tabletes berkekben . :) Na , de majd jövő héten élőben én is megnézem . A képminőséget meg nem egy fullhd géphez kéne hasonlítani szerintem ami közel 30k-val többe kerül . :)

(#44048) Joachim válasza troland26 (#44047) üzenetére


Joachim
tag

Hallgass meg néhány Asus-t is, meg néhány iPad-et stb. Azt nem mondtam, hogy siralmas, de a kiemelkedőtől nagyon messze van!
A kijelzőnek pedig nem a felbontásával van bajom, hanem a kép minőségével!
FullHD-tól függetlenül, 1024*768 felbontás mellett is van ennél jobb képi élményt nyújtó megjelenítő.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#44049) this is life válasza nemigazmar2 (#44046) üzenetére


this is life
Ármester

A mifi , vagy mobil router nem lenne jo az asus melle? Mert akkor marad a jo tab es a 3g is meg lesz lehetosegnek...? Vagy gyengebb hw-el samu p5100,es ahoz a billentyuzete...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44050) gerii válasza albinolynx (#44032) üzenetére


gerii
addikt

Olvasásra fizikailag nagy felület az ideális, ha egy 7"-oson állítva olvasol akkor egy sorba kb 6 szó fér ki, míg 8" 4:3-on 10(csak tippeltem), vagyis a 4:3 olyan mint egy újság, a 7" pedig mint egy oldalhasáb. Kellemesebb a szemnek.
A legegyszerűbb ha élőben megnézed (iPad mini is jó erre).

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.