Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92201) rmehesz válasza Dr.NX (#92194) üzenetére


rmehesz
tag

Köszi a felvilágosítást - neked is rothfb.

(#92202) Éne válasza rothfb (#92200) üzenetére


Éne
tag

Mit ajánlanál? Xiaoxin pad pro 2022-t nézegetem egy ideje, de nem találtam olyan kínai "boltot" ahonnan nyugodt szívvel mernék rendelni. :F

(#92203) rothfb válasza Éne (#92202) üzenetére


rothfb
veterán

Pl Teclast T50 a bangoodon. G99-es proci 8Gb ram, 256 Gb tárhely, 11 colos, 4g modemmel, ac-s wifivel, gps, android 13-al 95000-ért. Sajnos jelenleg csak ennyiért és Kínában van.
Volt nem rég akciósan kuponnal 80 körül eu raktárból. Black Friday-es akcióban. Nem rég rendeltem egy tabletet eu raktárról (nem ezt), egy hét alatt megjött perfekt.
Nyílván a gari nem játszik.

(#92204) vacs válasza sb (#92199) üzenetére


vacs
veterán

Hardveraprón keress szép állapotú garanciás Tab-ot, sok pozitív értékeléses eladótól: [link]

Én így vettem nyáron, garanciás Xiaomi Pad 5-ot 85 000-ért! :K

(^)(>.<)(^)

(#92205) Éne válasza rothfb (#92203) üzenetére


Éne
tag

Mi a buktatója az alábbi tabnak? Alig találkozni vele az ajánlókban. Ennyire rossz, vagy ennyire nem veszik EU-ban?

[Xiaoxin Pad Pro 2022]

[ Szerkesztve ]

(#92206) athka


athka
csendes tag

Sziasztok!
Lenovo Yoga Tab 11 256GB LTE ZA8X0049CZ tablet vásárlásán gondolkodom asszonynak.
Van valami jelentősége felhasználás szempontjából a végén a "CZ" megjelölésnek?

(#92208) Dr.NX válasza smallmer (#92195) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ennek a kérdésnek semmi értelme így általánosságban.

Elfogadom a sütiket.

(#92209) Dr.NX válasza sb (#92199) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

80 körül van Realme Pad, Redmi Pad, Lenovo Tab M10 Plus 3rd Gen.

Elfogadom a sütiket.

(#92210) Éne válasza rothfb (#92207) üzenetére


Éne
tag

Kültéren is használnám, és félek hogy az ígért 300-500 nit kevés lenne. A xiaoxin legalább ígérni tud. :DDD

(#92211) rothfb válasza Éne (#92205) üzenetére


rothfb
veterán

A buktatója? Ez egy kínai eladó, akitől jönne a tablet. Ez azt jelenti, hogy nem tudni mikor érkezne. Most BF miatt főleg. Én csak EU raktárból vennék. Aztán gyanúsan olcsó, bár azt írja global, nem kínai belpiacos. Gyanús. Kamuszagú.
A tablettel nincs szerintem gond, létező termék. Jó hardverrel. Az, hogy euban nem ismert, nekünk van alldocube tabletünk 2 is, tökéletesen működnek, pedig nem Samsungok.
Ezt, amit írtál, én konkrétan nem venném (Aliról amúgy sem, sok a kamuzós eladó), mert gyanúsan olcsó és mert egyenesen Kínából jönne, ami miatt sokáig húzódhat a kiszállítás.

(#92212) Dr.NX válasza rothfb (#92197) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Alapból.
Bedugod az USB-C - HDMI átalakítót és egyből megjelenik a tablet képe a TV-n.

Elfogadom a sütiket.

(#92213) rothfb válasza Dr.NX (#92212) üzenetére


rothfb
veterán

Ezt nem tudtam.:R

(#92214) sb válasza Dr.NX (#92209) üzenetére


sb
veterán

Köszi, kb. ezeket találtam én is, de ezek nem tűnnek erősebbnek/jobb választásnak egy Fire HD 11-nél, a ram sem több jellemzően. Jól gondolom?

@vacs, rothfb
Köszi nektek is. Nem írtam de kínai is játszik. Viszont ha ott is 90-100k egy jobb, esetleg még nem is új tablet akkor ehhez képest szintén nem tűnik rossz ajánlatnak az amazonos.
Ezek meg gondolom már erősebbek annál, plusz 4G-sek és a 4GB RAM vs 6-8GB a legfájóbb, de még így is arányosnak tűnik a dolog.

Akkor számomra leegyszerűsödött a képlet arra, hogy ha nem kell 4G és kicsit gyengébb is belefér akkor jöhet az új Fire HD. Ha pedig nem elég akkor nem úszom meg 50-60k-ból, kb. 90-100-ig kell választanom valamit. Alatta, vagy a kettő között ezek szerint nem nagyon van értelme nézelődni.

(Egyébként eddig gyengébb tabokkal is elvoltunk, Fire HD 10-el semmi gond nem volt, kisebb méretben Lenovo M8 is volt régebben de az már kb. a használhatatlan kategória. Van még valahol a fiókban egy régi, kisebb Teclast M89 Pro is de az sincs már használatban.)

[ Szerkesztve ]

(#92215) Graphics válasza gyulaszu (#92198) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem azóta sem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92216) athka


athka
csendes tag

Sziasztok!
Ez a Lenovo Yoga Tab 11 256GB LTE ZA8X0049CZ tablet magyar nyelven szerintetek használható?.

(#92217) rothfb válasza athka (#92216) üzenetére


rothfb
veterán

Én ezzel a procival (g90t) ennyiért (170 ezer környéke) nem venném ezt.
G99-es procival, ami ennél 20%-al erősebb 100 körül találni kínai áruházban 8gb rammal és 128 vagy 256 gb tárhellyel tabletet. 4g-s lte sim kártya hellyel.

(#92218) athka válasza rothfb (#92217) üzenetére


athka
csendes tag

Köszönöm akkor tovább keresgélek.

(#92219) cidalain válasza rothfb (#92217) üzenetére


cidalain
veterán

G99 soc 8GB ram, 4G támogatás: Alldocube iPlay 50 Pro
Alapáron 55 ezres. Ha van rá aktuális kupon akkor még olcsóbb.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92220) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

iPlay 50 mini Pro
Többször előfordult már, hogy a kétújjas nagyítás illetve kicsinyítés során készített egy screenshotot.
A szokásos háromújjas lehúzás is működik.
Nálatok is jött már hasonló elő?
Hol van ennek a beállítása?
Nem találom a menüben...

gyulaszu

(#92221) newline610


newline610
csendes tag

Sziasztok!
Az ajánlásaitok alapján vásároltam egy Iplay 50 mini prot nagyszülő számára. (remek eszköz) Egy 2013-as Nexus 7-et váltott le. Két dolgot hiányol a nagymama amit a Nexus tudott és fontos neki: értesítési led és "kapcsolatok" (wifi, bluetoot; egy érintéssel tudta ki-be kapcsolni a wifit, a főképernyőn) widget. A segítségeteket szeretném kérni, mert nem találom a készüléken a "villogó értesítések" beállítását, valamint nem találok ilyen widgetet sem. Tudnátok ajánlani? (Kérdezzem meg inkább az android szakmai topicban?)

(#92222) gyulaszu válasza newline610 (#92221) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Értesítés LED szerintem nincs a készülékben.
A WiFi-t miért kell kapcsolgatni?
Főleg ha értesítést vár? :F
Éjszakára pedig be lehet kapcsolni az ütemezett kikapcsolást.

gyulaszu

(#92223) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Gyors kérdés.
Honor pad x9 és Redmi pad SE a gondolkodásom tárgya. Honor 120Hz-es panellel, Redmi 90Hz-es panellel. Nos a Redminél ez a 90Hz csak a saját menüjében görgetve tettenérhető. Ugyanez a helyzet a Honor pad esetében is? Előre is köszi! :R

(#92224) rothfb válasza cidalain (#92219) üzenetére


rothfb
veterán

Kár, hogy android 12 van rajta és jó eséllyel nem is fog frissülni. Mert amúgy kiváló az ár. Ezzel a procival amúgy jók a tapasztalataink. Ezért is ajánlgatom.

(#92225) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Tablet vásárláshoz szeretnék segítséget kérni:
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8-9", 10-11" vagy 12"-nél nagyobb? Nem a méret a legfontosabb szempont 8-9" is elég, de bármit megnézek. Kisgyerek fogja használni mese nézésre, maximum 1-2 nagyon alap játékra.
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Csak új.
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. Amazon, Banggood, Aliexpress, stb.) is opció? Itthon szeretném megvásárolni.
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, filmnézés, rajzolás, böngészés, stb.) Elsősorban film / mese (nagyrészt youtuberól) és egy két alap játék aminek nincs nagy hardver igénye.
■ Mennyi pénzt szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj) 50 ezer forintig lenne ideális, de nagyon maximum 60-ig tudok elmenni.

Amik szembe jöttek vele, de nem értek hozzá:
1. Lenovo Tab M10 (3rd)
2. Samsung Galaxy Tab A7 Lite T220

(#92226) cidalain válasza rothfb (#92224) üzenetére


cidalain
veterán

ez így van, ne várj android verzióupgrade-et.
valamit valamiért. olcsó-jó hw-hosszú támogatás egyszerre nem megy.
Mivel egy ilyen készüléket kb 3-4 évre tervezel be, bőven jó az A12 akkor is

@knoxhu
Alldocube iPlay 50 mini Pro EU raktárból.
esetleg ha csökkentenél még egy kicsit a költségeken, akkor erre a feladatra a kevésbé bika iPlay 50 mini is elegendő, és ez 100 USD körül már megvan. (viszont a Lite verzió nem javallott)
M10 jó lehet amúgy itthonról, de nem tudom mekkora a gyerek, de ez 10"-os, ami nagy és nehéz.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92227) Dr.NX válasza knoxhu (#92225) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az M10 jó vétel.
Az A7 Lite nem igazán.
Esetleg még ez az M9 lehet jó, csak ennek is az alacsony felbontás a gyenge pontja.

Elfogadom a sütiket.

(#92228) knoxhu


knoxhu
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Csak magyar boltból szeretném venni. 8 éves a gyerek, így szerintem a tablet súlya már remélhetőleg nem okoz gondot.

M10-ből van több széria? Vagy az jó amit alzán linkeltem? Szembe jött velem több is, aminek magasabb volt az ára?
Megéri a 10 ezer forint felár az M9-el szemben?

(#92229) Graphics válasza gyulaszu (#92220) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem találkoztam még ilyennel.

De mindjárt megnézem.

Szerk.: Ez szerintem rendszerszintű, nem valószínű, hogy kikapcsolható.

A kétujjas szerintem valami véletlen érintés kapcsán 3-nak érzékeli, mert két ujjra nincs elvileg ilyen.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92230) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Unokahúgomnak kellene egy tablet. Jelenleg az apja Samsung s5e-jét nyomkodja leginkább játékra. Egy ilyen tudású szerintem elég lenne.

Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8-9", 10-11" vagy 12"-nél nagyobb?
- 10 col elég.

Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
- Újban gondolkozunk

Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. Amazon, Banggood, Aliexpress, stb.) is opció?
- Garancia fontos lenne, amazon belefér.

Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, filmnézés, rajzolás, böngészés, stb.)
- Játék, esetleg youtube.

Mennyi pénzt szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj).
- Maxiumum 150-ezer.

Köszönöm, üdv: pityaa

[ Szerkesztve ]

(#92231) gyulaszu válasza Dr.NX (#92194) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy a mi készülékünk (iPlay 50 mini Pro) tudja ezt esetleg?
A specifikációja nem írja, hogy USB 3.0-e

gyulaszu

(#92232) rothfb válasza gyulaszu (#92231) üzenetére


rothfb
veterán

Itt ugyan nem szerepel konkrétan a Mini Pro 8.4, de a többi Alldocube tablet alapján azt mondanám 99,9%, hogy 2.0-ás usb type-c van rajta.
link

[ Szerkesztve ]

(#92233) Dr.NX válasza gyulaszu (#92231) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ha tudná, odaírnák, hidd el. :)
Nem próbáltam még, de biztos, hogy USB 2.0.

Elfogadom a sütiket.

(#92234) cidalain válasza knoxhu (#92228) üzenetére


cidalain
veterán

tablet súlya?
nekem is gondot okoz hosszabb ideig kézben tartani még a 8-ast is.
sok gyereknél látom, sajátomnál is, nyilván, hogy az ölében a tablet/telefon (hogy ne kelljen tartani), és teljesen lenyaklott fejjel nézi. ez nem tesz jót se a nyaknak, se a gerincnek. saját gyereknek mondom is, hogy ne így csinálja, emelje a telefont a szeme elé, és a nyakát rendesen tartsa. na ilyenkor nem mindegy, hogy 250g-ot tartasz, vagy fél kilót.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92235) Beni2360 válasza cidalain (#92234) üzenetére


Beni2360
félisten

+1 pont. Én is ezért adtam el a 10" tabot 2 nap után. Az 50 mini tok nélkül 277 gr. Tokkal már 410 gr lett és levagtam az elejét. Maradt egy szilikon tokom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92236) Beni2360 válasza Dr.NX (#92227) üzenetére


Beni2360
félisten

Nincs evvel a felbontással semmi gond, max a nagyon apró betűk amik gyenge felbontással vannak nehezen olvasható. Ilyennel elvétve találkozok. Gyönyörű képe van film nézés közben.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92237) Reynaldo válasza knoxhu (#92225) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Ez biztosan mindkettőnél jobb lenne, (a gyenge és elavult A7 Lite-nál, és a nehéz M10-nél is): 2023-as Samsung Galaxy Tab A9 X110 8.7″ WIFI 4/64GB, az A7 Lite utódja, időtállóbb és gyorsabb MediaTek Helio G99 CPU-val.
Ez már majdnem olyan jó vétel, mint az Alldocube Iplay 50 Mini Pro, ugyanaz a proci, csak kevesebb tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#92238) rothfb válasza Reynaldo (#92237) üzenetére


rothfb
veterán

Vicc, hogy az Alldocube IPlay mini Pro-t, 8 Gb rammal, 256 Gb ufs 2.2-es tárhellyel, 4g LTE Volte, Vowifi sim hellyel, telefonálási, mobilnet lehetőséggel, AC-s wifivel, gps-el, ugyanezzel a G99-es procival, korrekt 8,4 colos kijelzővel vettem 47 000 forintért. Igaz, android 13-ról nem fog frissülni, de biztonsági frissítéseket kapni fog.
Ez a Samsung meg 64000 és 4/64-es sim kártya hely nélkül. Vicc.

(#92239) blueye válasza rothfb (#92238) üzenetére


blueye
veterán

A támogatást ne felejtsd el, sokaknak számít.

(#92240) cidalain válasza blueye (#92239) üzenetére


cidalain
veterán

belépő Samu tableten nem feltétlen van olyan támogatás mint a csúcs S szérián. Abban sem lennék biztos, hogy az A14-et megkapja majd. évi 1-2 security pacth, meg nem támogatás.
amúgy Samu A9 kijelzője csak 800*1340px, ami elég gyengus. Ugyanakkor létezik belőle 8/256GB-os változat is. stereo speaker, és jack aljzat van!

Októberi release, vélhetően nemsokára értelmesebb boltokban is lehet majd kapni gyári garival, mondjuk a Samu árazását ismerve kb 80-ért. Ha lesz a 8GB-os, akkor azt meg inkább 100 körül. Ez így nem éri meg.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92241) blueye válasza cidalain (#92240) üzenetére


blueye
veterán

Nyilván. De sokaknak számít az " évi 1-2 security pacth" az is több támogatás mint a sokszor semmi.

(#92242) Reynaldo válasza rothfb (#92238) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Igazad van, de legalább már van ilyen is. Nekem is Iplay Mini Pro van, de aki csak itthonról akar venni ~8" méretben, annak mégis csak jobb ez az A9-es, mint egy elavult A7 Lite, vagy egy nagyobb, súlyosabb, és egy gyereknek azért jóval nehezebben kezelhető M10 például. A proci meg kb 2x jobb az Unisoc Tiger T610-nél, azért az se mindegy.

(#92243) rothfb válasza Reynaldo (#92242) üzenetére


rothfb
veterán

Persze, átjött. Itthon ez a választék.
Eleinte én is ódzkodtam külföldről venni bármit, de a Bangoodról és az Amazonról eu raktárról érdemes, mert gyakran jóval olcsóbb, a gari meg sokszor itthon sem ér sokat, vagy inkább semmit.

(#92244) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

7 éves gyereknek lenne karácsonyi ajándék egy tablet. Jelenleg nem is tudom mi van neki. Talán 7" és 1 vagy max 2gb RAM, 8 vagy 16gb hely mellett, szóval semminek nincs hely és minden akad. Újabbra cserélnénk. Mi most a best buy?

Olyan 10" +-1" körüli kijelzőre gondoltam,
Mindenképp új legyen.
Beszerzést tekintve maradjon most a magyar, nem tudom a külföldi beérkezik e tutira karácsony előtt vagy sem. Meg azt sem tudom hogy van most a vám/áfa hasonló fizetni valók. Régen rendeltem már kintről.
Használatra 7 évestől mit vársz? Mese, youtube, kisebb játékok ilyesmi.
Árban 60-80k között gondoltam elsőre, de mindenképp 5 számjegyű végösszeg legyen.

Mennyire reálisak az elvárások a kerethez képest?

(#92245) Beni2360 válasza Jamboo529 (#92244) üzenetére


Beni2360
félisten

Én nekem ilyen van a felső de most az LTE olcsóbb, már többször írtam róla keress rám.
[link]

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92246) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Az Alldocube IPlay mini Pro-ban van magyar nyelv? Mennyire megbízható a márka egyébként. :R

(#92247) Graphics válasza apszi (#92246) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze, hogy van. Alap droid :)

12 éve vettem egy Cube tabletet, kis töltés után múlt héten be sikerült kapcsolni, és üzemkész.

Nekem ez elég volt a döntés meghozásához, nincs vele bajom, több mint 1 hónapja nyúzom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92248) apszi válasza Graphics (#92247) üzenetére


apszi
őstag

Köszönöm a válaszod. A hangja mennyire nagyon gyenge? Úgy értem, nyilván nem zenehalgatásra kell, de ha netán megnézne az ember egy youtube videót, akkor azért hallani amit kell (tudom hülye kérdés😁)?
Nézegettem itthoni eszközöket, de ekkora méretben egyszerűen nem igazán van értelmes alternatíva. Általában a kijelző felbontásán véreznek el.
Dupla koppos ébresztést ez tud?

[ Szerkesztve ]

(#92249) apszi válasza Graphics (#92247) üzenetére


apszi
őstag

Illetve youtube videókat lehet vele 1080p-ben játszani?

(#92250) rothfb válasza apszi (#92248) üzenetére


rothfb
veterán

Nagyon jó kis tablet, de hangban ne várj sokat. Mono. Ez egy gyenge pontja. Videót megnézni elmegy. Minden másban szuper. 4g is, volte, vowifi telekomos simmel megy.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.