Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92051) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Melyik a legolcsóbb tablet 10" keretben, ami már használható, csak netezés és film menne rajta. Előre is köszönöm a választ. Hazai beszerzés èrdekel elsősorban. Max eu-s, ha jobb áron van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#92052) vacs válasza varmi2 (#92051) üzenetére


vacs
veterán

Hardverapro.hu-n van sok eladó új, bontatlan:
Teclast P25T 4/64 GB 10" Tablet

(^)(>.<)(^)

(#92053) varmi2 válasza vacs (#92052) üzenetére


varmi2
nagyúr

És 50k körül?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#92054) cidalain válasza varmi2 (#92053) üzenetére


cidalain
veterán

Alldocube iPlay 50 Pro
(Bár ennél előfordulhat ghost touching, de nem mindenkinél)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92055) ajapi


ajapi
tag

Iplay 50 mini pro: most jött meg, eddig szuper, de.
Megoldható valahogy, hogy mozgatásra, koppintásra feléledjen, hogy ne kelljen a gombot nyomogatni?
Gyorstöltővel 50 ről 100-ra 2 óra volt. Ez normális?
Köszi

(#92056) DS39 válasza ajapi (#92055) üzenetére


DS39
nagyúr

Ahogy nézem, csak 18W az nem igazán gyorstöltő. (15 felett szeretik a gyártók annak nevezni, de valóságban 50+ kellene, hogy annak is érezd)

(#92057) vacs válasza ajapi (#92055) üzenetére


vacs
veterán

A te gyorstöltőd valószínűleg nem az!
Power delivery (PD) szabványt kell tudnia a töltő adapternek és ehhez mindkét végén usb C kábel kell!
Ezeket nyugodtan veheted.

varmi2: az a Teclast 50 körül volt Alza-nál, csak akcióban kiszórták őket, ezért van sok eladó. :D

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#92058) cidalain válasza vacs (#92057) üzenetére


cidalain
veterán

A héten jött meg Emagról a Baseus 30W töltő kb 4200 Ft (olcsóbb mint Alin). 1x USB-C, 2x USB-A. Mindegyik tudja a gyorstöltést (bár C-n gyorsabb kicsit), de csak külön külön, ha több eszközt töltök akkor csak 5V/2A körül van. De ez nekem elfogadható kompromisszum volt ennyi pénzért.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92059) varmi2 válasza vacs (#92057) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ebből két félét találtam, egy rockchippest és egy allwinner soc, melyikre gondoltál?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#92060) varmi2 válasza varmi2 (#92059) üzenetére


varmi2
nagyúr

Esetleg ez https://rendeljkinait.hu/hirek/gyorshirek/lenovo-xiaoxin-pad-fillerekert-erheto-el-alin/
?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#92061) vacs válasza varmi2 (#92060) üzenetére


vacs
veterán

A Lenovo Xiaoxin Pad kínai belpiacos, kínai rommal érkezik, a tablet globális változata a P11 kicsit gyengébb hardverrel.
A kínai alis eladók tesznek rá más firmware-t, ha kéri a vevő, de nem ajánlott, mert akkor nem érkezik rá OTA frissítés.

Az oldal tetején nézd át az összefoglalót!

(^)(>.<)(^)

(#92062) varmi2 válasza vacs (#92061) üzenetére


varmi2
nagyúr

És a másik kérdésemre tudsz válaszolni? Miért látok két soc-ot is a termékinfóknál Teclast P25T esetén?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#92063) this is life válasza varmi2 (#92062) üzenetére


this is life
Ármester

Több generációja van a teclast p25-nek,az rk3566-ös az erősebb, frissebb vas, viszont a 2023 év eleji kiadású tabletük allwinner-re épül.
Az rk alapjába véve kártya pc alapnak készült, de minden is lett belőle, 30-50%-al erősebb az allwinner a133-nál.
Ha teheted, lehetőleg ne 4 magos soc-al szerelt tabletet vegyél, mert kevés energia/erő tartalékkal rendelkezik.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92064) maestro87 válasza ajapi (#92055) üzenetére


maestro87
őstag

Beállítható, hogy felemelésre ébredjen a tablet, de kikapcsolni neked kell vagy beállítod, hogy 1 perc múlva automatikusan kikapcsoljon a kijelző.

(#92065) DaVE-1


DaVE-1
tag

50-85 ezer Ft között melyik a "legjobb" Widevine L1-es tablet? (netflix, amazon, disney +, hbomax menne rajta) ?
Lehetőleg android 13 legyen rajta és ha létezik ilyen áron frissítési lehetőség is legyen esetleg későbbi android 14-re. 8GB ram jó volna és természetesen nagy akku.
Vagy ha nem létezik ilyen áron akkor mennyi lenne az annyi? :C

(#92066) Dr.NX válasza DaVE-1 (#92065) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Huh. :)
L1 és frissítés miatt a Samsungokat nézd meg, A7, A8, de ezekben jó ha 4 GB RAM van, nemhogy 8.
Még a best buy Xiaomi Pad 6-ban is csak 6 GB van.
Realme Pad megrekedt Android 11-en.
Redmi Pad is jó lehet, elvileg 2025-ig támogatott.
Lenovo is jó lehet, de ott a támogatás elég megbízhatatlan.

Elfogadom a sütiket.

(#92067) szkorhetz válasza DaVE-1 (#92065) üzenetére


szkorhetz
őstag

Honor X9? [link]
Rám nyilván kisebb, de tabletbe szerintem nem is kell annyi ram, teljesen máshogy használod, mint egy telefont, de normál használatban elég ez is, mi nagyon szeretjük.

[ Szerkesztve ]

(#92068) Dr.NX válasza szkorhetz (#92067) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Honorokon L1-es a Netflix?
Azt tudom, a Huaweiek lekerültek a whitelistről.

Elfogadom a sütiket.

(#92069) ajapi válasza maestro87 (#92064) üzenetére


ajapi
tag

Asszem ez csak a 10 zollosoknál van így. (Van egy 5 éves 10 zollos iplay 20-am, azon megy. Amúgy ez azóta is szuper, rengeteget használom.)
Az 50 mini pro -nál nem találom ezt a beállítást. Hol van?

Esetleg van erre valamiyen app?
köszi

(#92070) Dr.NX válasza ajapi (#92069) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Settings/Display/Lift to wake (legalul)

Elfogadom a sütiket.

(#92071) ajapi válasza Dr.NX (#92070) üzenetére


ajapi
tag

Kösz. A 10 zolloson ott van, a mini pro-n nem találom, valsz nincs. Ezért gondoltam valamilyen appra.

(#92072) Dr.NX válasza ajapi (#92071) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hogyhogy nincs? Ezt a Mini Pro-ról néztem le.
Csatolsz egy screenshotot?
Hányas firmware?

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#92073) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Doogee T20-as tablet mennyire vállalható kategória? Illetve mennyire esélyes, hogy kap Android 13-at, vagy később újabbat?
Filózom rajta, vagy a Redmi Pad-on.
Előre is köszönöm! :R

(#92074) blueye válasza vacs (#92052) üzenetére


blueye
veterán

Miért került ennyi fel?
Volt valamilyen nyereményjáték alin? :)

(#92075) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Ez a Lenovo Tab M10 3rd gen akciós lesz az Emagnál pénteken (11.17), 50 ezer Ft.
https://tablet-pc.arukereso.hu/lenovo/tab-m10-3rd-gen-64gb-zaaf0051gr-p891264438/#

Elfogadom a sütiket.

(#92076) Dr.NX válasza blueye (#92074) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Alzán adták ajándékba a kicsit a nagy mellé.

Elfogadom a sütiket.

(#92077) F-ECT$


F-ECT$
titán

Egyébként nincs valami app, amivel a Netflix felé be lehet hazudni a tablet típusát, hogy menjen az FHD felbontás?

Dive ever, work never.

(#92078) cidalain válasza apszi (#92073) üzenetére


cidalain
veterán

szinte kizárt hogy android verziót ugorjon.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92079) Dr.NX válasza F-ECT$ (#92077) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Korábban volt egy patchelt apk, azzal ment a HD, de már jó régen abbahagyták a fejlesztését.
Illetve még a MagiskHidePropsConf jut eszembe, de ahhoz root kell és a legtöbb kínai tabletnek nem igazán van nyitható bootloadere.

Elfogadom a sütiket.

(#92080) maestro87 válasza szkorhetz (#92067) üzenetére


maestro87
őstag

Azért ezt így nem lehet kijelenteni. Én például pont azt nem értem, hogy telefonba minek a 12 GB RAM. :) Én tableten böngészek, olvasok, Facebook-ozom, játszom, mert sokkal kényelmesebb a nagyobb képernyő. Eszembe nem jutna telefonon csinálni ezeket, max. ha nagyon nincs más kéznél. Szóval nálam pont fordítva, telefonba elég a 6 GB RAM, tabletbe meg kell a 8 GB, de inkább mindkettőbe legyen 8 GB, mert talán két év múlva már kevés lesz a 6 GB is.

(#92081) AtHoS válasza maestro87 (#92080) üzenetére


AtHoS
nagyúr

+1

Tableten nálam 30+ oldallal indul a böngésző (amiket előzőleg nyitva hagytam). Telón max 2-3 oldalt hagyok nyitva (amikkel asztali gépen/ Tabon akarok majd foglalkozni), amúgy pedig mind bezárom böngészőből kilépés előtt.

Tabnál sem szeretném, ha röcögne az alkalmazások közötti ugrálás, alk.ok indítása, így ha telón 8GB-ot tartok most elfogadhatónak, akkor Tab esetén sem lesz elegendő 4GB.

De persze a felhasználói szokások mindent is felülírnak, el tudom azt képzelni, hogy korlátozott felhasználással jóval kevesebb memória is elegendő valakinek.

read-only mode on the forum

(#92082) NoMagix


NoMagix
addikt

üdv,

kinéztem egy Honor Pad 8 6/128gb-at ez milyen lehet érdemes megvenni?
egy Yoga smart tab 10.1-et szeretnék leváltani.
Általános tartalomfogyasztásra és kicsi irodázás / számlázásra keresem az utódot.
ársáv: 50-100 ezer forint között
köszi a segítséget

(#92083) cidalain válasza AtHoS (#92081) üzenetére


cidalain
veterán

Mivel egyszerre egy böngészőoldalt tudunk csak nézni, így tulajdonképpen elegendő annyi memória, amennyi 1 lap betöltéséhez elegendő ;]
Persze ekkor böngészőtab váltáskor be kell tölteni a tartalmat. Ami a rohadtgyors netelérések idejében kb pár másodperc.
Persze ha valaki türelmetlen, akkor felőlem megfizetheti a világ összes ramjával szerelt tabletjét, és akkor pl 30 fül között random váltogatva azonnal ott a tartalom :)
De szerintem nem ez az általános. 4 GB ramon bővel el lehet lenni egy általános használatú tabon/telón.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92084) Cheif


Cheif
tag

Sziasztok!

Gyereknek karácsonyra szeretnék venni egy tabletet. Stumble guys-al játszik az tuti. Szóval játékra is jó legyen, ezen kívül video nézés és egy kis netezés.

A keret 100-150K

Mit tudtok ajánlani?
Xiaomi pad 6-ot néztem esetleg, de ebben az árkategóriában szívesen vennék még ajánlást. Csak wifi elég, nem kell 4/5G.

Előre is köszönöm.

(#92085) szkorhetz válasza Dr.NX (#92068) üzenetére


szkorhetz
őstag

Határozottan igen.

(#92086) maestro87 válasza cidalain (#92083) üzenetére


maestro87
őstag

Mi Pad 4 Plus-omban 4 GB RAM van és már nagyon nem elég. Egy éve még elég volt, de most már mindegyik böngésző memóriaigényesebb lett, így ha megnyitom marad kb. 1 GB szabad memória, ami már csak egy második alkalmazásra épphogy elég.
A példa meg nem valami életszerű. Ha valaki nem csak ugyanazt a két oldalt olvassa minden nap, akkor sokkal kényelmesebb több tabon nyitva tartani az oldalakat. Ha munkához használod akkor van, hogy 10 oldalon is keresel egyszerre. Nekem a nyitva hagyott tabok pl. egyfajta emlékeztetők is, hogy ha ráérek akkor majd később elolvasom a cikket, megnézem a videót stb. Ha könyvjelzőzném akkor a büdös életbe nem térnék vissza rá. :DDD
Egyébként ha jó a böngésző a több fül nem jelent több memóriahasználatot. Én Operát használok, azon rohadt sok tab van megnyitva egyszerre (inkább nem mondom meg mennyi :D ) és nagyjából ugyanannyit eszik mint egy másik böngésző egyetlen tabbal.

(#92087) cidalain válasza maestro87 (#92086) üzenetére


cidalain
veterán

Mi pad 4, 3 GB, Havoc OS, Edge
1.5 GB szabad (fut: banki app, emag app. Facebook app, edge 3 lappal + 2 inkognitó lap)

Az opera ezek szerint akkor nem memóriában tartja a lapokat, ezért nem kér sokat. De akkor mi zabája fel a 4 GB ramodat?

Nem azt mondom, hogy nem jó ha nincs sok, de nem átalános.

Ráadásul a memória azért van, pláne androidon, hogy tele legyen. Ha kell neki, akkor kishiftel valamit, ami rég nem kellett már (persze majd ha kell újra beteszi. 2 másodperc alatt. Oké, valaki ettől érzi hogy nem fluid...)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92088) vacs válasza maestro87 (#92086) üzenetére


vacs
veterán

Az átlag android felhasználó, ha meglát az alkalmazásváltóban bármilyen appot, azt azonnal törli, mert azt hiszi ezzel jót tesz, napi szinten látom ezt pl tömegközlekedésen!

(^)(>.<)(^)

(#92089) rothfb válasza vacs (#92088) üzenetére


rothfb
veterán

Azért van ez, mert azt hiszi, a háttérben fogyasztja az akksit és/vagy az adatot.
És bizony van ilyen app. Ha nem lövöd ki, egyszer csak lemerülsz.

(#92090) this is life válasza Cheif (#92084) üzenetére


this is life
Ármester

Az Alldocube iPlay mini Pro is bőségesen elég a feladatra, harmad áron a xiaomi pad 6-hoz képest. Itthon a gyerek qsd 730g 6/128 vason nyomja, amivel egál a helio g99.
Nem tudom milyen idős a gyermeked, de játékra inkább kisebb kijelzőjű tabletet vennék a helyedben, mert hosszabb távon kényelmesebb a használata.
Gyermekemnek telefonja és tablete is van, az utóbbit erősen hanyagolja a mérete miatt.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92091) ÖregMackó válasza ajapi (#92071) üzenetére


ÖregMackó
tag

Nézd meg a play-en a gravity screen-t.... Sokmindennel lehet vezérelni a felébresztést...

[ Szerkesztve ]

(#92092) Beni2360 válasza ajapi (#92055) üzenetére


Beni2360
félisten

A sima mini 50-t be lehet allitani függőleges felemelése, hogy ebredjen.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92093) ajapi válasza ÖregMackó (#92091) üzenetére


ajapi
tag

kösz. megtaláltam a beállításoknál.

(#92094) Cheif válasza this is life (#92090) üzenetére


Cheif
tag

10 éves.
Ez beszerezhető itthon valahol vagy valami eu raktáros helyről ?

(#92095) cidalain válasza Cheif (#92094) üzenetére


cidalain
veterán

banggood-on szokott lenni cseh raktáron
geekbuying-on is van, bár ott inkább kínai raktár, de a szállítás okos, így nincs extra költség
szerintem is elég a 8" a gyereknek

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92096) MaddeNNNN válasza Dr.NX (#92075) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

EMAG oldalán csak a Wifis-t(TB328FU) jelölték, ha jól látom. Amit Te linkeltél az a 4G+LTE (TB-328XU).

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#92097) Dr.NX válasza MaddeNNNN (#92096) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hupsz, valóban.
Ez a Wifi-only 4/64:
https://tablet-pc.arukereso.hu/lenovo/tab-m10-3rd-gen-64gb-zaag0033gr-p845299821/#

Elfogadom a sütiket.

(#92098) maestro87 válasza cidalain (#92087) üzenetére


maestro87
őstag

Jó kérdés, nekem Pixel Experience ROM van rajta, de már gondoltam hogy váltani kellene másra. Fejlesztői beállításokban megnézve, a rendszer 1,7 GB-ot, az alkalmazások pedig összesen 1 GB-ot zabálnak. Az 1,7-et én kicsit soknak tartom az Android 10-től, tekintettel arra, hogy a 13-as verzió rendszerigénye azt hiszem 1 GB.
"a memória azért van, pláne androidon, hogy tele legyen."
Ezen ha kevés szabad RAM van, akkor már annyira akadozik, hogy az app-ok között alig tudok váltani...

#92088 vacs:
Ezt én is csinálom, de nem ezért. Egyszerű oka van: már nincs szükségem arra app-ra és ha kilövöm akkor könnyebben megtalálom a többi futó appot amit keresek.

(#92099) maestro87 válasza Cheif (#92094) üzenetére


maestro87
őstag

Aliexpress-ről most a legolcsóbb és szintén EU raktár.

(#92100) Cheif válasza maestro87 (#92099) üzenetére


Cheif
tag

Köszi, rendeltem is.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.