Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) Szmoki G válasza tjb007 (#64000) üzenetére


Szmoki G
csendes tag

Belefér akár.

(#64002) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Sziasztok!

Kifejezetten 4:3 képarányú tabot keresek, wifi onlyt, nem pixeles, szép képű kijelzővel, android rendszerrel, hosszútávú kapcsolatra, megbízhatót. Kérlek segítsetek, merrefelé keresgéljek, mert kb. csak a nexus 9-et találtam, de az hivatalos helyről még mindig drága.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8-9
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? bármelyik jöhet
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? itthon (garis legyen)
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? böngészni, youtube, nem hardverzabáló játékok, életszervezés (naptár, térkép, stb.)
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 100.000

Köszönöm :)

(#64003) tjb007 válasza Szmoki G (#64001) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ebben az esetben ASUS MeMO Pad 7 ME176CX, ASUS Transformer Pad TF103C/CX (refurbished), ASUS MeMO Pad 10 ME103K (refurbished), Nexus 7 2013 (refurbished), plusz ASUS MeMO Pad 8 ME181CX, Acer Iconia B1-830, Alcor Access O819M.

(#64002) Jeannie

ASUS ZenPad S 8.0 Z580CA

(#64004) Haart


Haart
addikt

Nekem is leszűkült a tabletek köre:
ASUS MeMO Pad 7 ME176CX refurbished
Lenovo A7-10F Adam
vagy nagyon max
Acer Iconia Tab B1-770

Acer és Lenovo előnye hogy 5.0 android.

(#64005) tjb007 válasza Haart (#64004) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az ME176CX is frissíthető 5.0-ra.

(#64006) Szmoki G válasza tjb007 (#64003) üzenetére


Szmoki G
csendes tag

Bocsi azt elfelejtettem írni, hogy jó lenne ha lenne rajta 3G elérhetőség.

(#64007) tjb007 válasza Szmoki G (#64006) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ebben az esetben a felsoroltak közül marad az Alcor Access O819M és az LTE-s refurbished Nexus 7. Ha a telefonos funkcióra is szükség van, akkor utóbbi kiesik.

(#64008) dome.no1


dome.no1
tag

Sziasztok.

Egy AKAI tab 7800-al lenne egy kis probléma. A kollégám gyerekéé, aki elfelejtette a jelszavát.
Recovery-be billentyűzet kombinációkkal nem lehet belépni. Valószínű hogy az usb hibakeresés sincs rajta bekapcsolva.
Csak a kezdőképernyő van ahol a jelszót kéri. Van erre valami megoldás, vagy papírnehezék.

Előre is köszi.

(#64009) Haart válasza tjb007 (#64005) üzenetére


Haart
addikt

Akkor melyiket preferálnád, az Adam még anyniban szar hogy egy VGA camera van az elején csak.
A többivel lehet bohóckodni a gyerekeknek a hátlapival is.

(#64010) csabeszz


csabeszz
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy Lenovo A7-30 márkájú 3g tabletet. A problémám az, hogy van nekem itthon egy Digi Move 2gb-os mobilstickem.Kivettem belőle a sim kártyát, ami ugye Telenoros, és beletettem a tabletbe.Mikor bekapcsolom kéri a kódot, el is fogadja, de sehogy sincs internetem rajta.Felül mutatja a jelet, de nincs net.A Telenornak jó a lefedettsége itt, azzal nem lehet probléma.Mi lehet a gond, mit állítsak be rajta?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#64011) cidalain válasza csabeszz (#64010) üzenetére


cidalain
veterán

Bocs, de alapveto kerdes lesz:
Engedelyezve van az adatkapcsolat?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64012) csabeszz


csabeszz
csendes tag

sikerült megoldanom.

(#64013) hunbadfear


hunbadfear
újonc

Sziasztok! Tudtok ajánlani olyan android tabletet, akár tabletszériát, amihez jár/kapható/vásárolható dokkolható vagy nem dokkolható billentyűzet? Mármint egy olyan kis android tabletre gondoltam, amivel, ha egy dokumentumot akarok írni, csak kirakhassam és a billentyűzetével egyszerűen gépelhessek? De ezek a bőrtokos billentyűzet cuccok nagyon nem jönnek be, esélytelen, hogy ilyet vegyek. Ötlet?

(#64014) darnics


darnics
aktív tag

üdv! annyi lenne a kérdésem hogy milyen dokkoló lenne kompatibilis az asus tf 300 tabletemmel??nagyon szeretném a tablet+laptop funkcioját kihasználni de mivel nem tudok a föld alól sem szerezni igy esetleg valami más ami kompatibilis lehet e.köszi szépen kellemes estét!

(#64015) tjb007 válasza dome.no1 (#64008) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

(#64009) Haart

Inkább az ME176CX.

(#64013) hunbadfear

ASUS ZenPad 10 ZD300CL, Sony Xperia Z4 Tablet + Sony BKB50

(#64014) darnics

Csak és kizárólag a TF300-é.

(#64016) atom18 válasza tjb007 (#63995) üzenetére


atom18
aktív tag

Köszönöm megvan a választás is Lenovo A8 :R

(#64017) HPAA


HPAA
őstag

üdv
Chuwi Vi8 Ultra Edition 8 inch Android 4.4 + Windows8.1 Tablet
és
Chuwi Hi8 8 inch Android 4.4 + Windows 8.1 Tablet PC - WHITE
közt vacilálok ,igazából nem jöttem még rá mi adja a különbséget /tán a kijelző ?

nagyon nem nyúlok mellé a típussal gondolom , itt is sok szó volt róla

a fehér eléggé zavarna mondjuk ,de csak ilyen színben találtam

illetve aki már rendelt innen ,azoktól kérdezném a tapasztalatokat
megbízhatóság,átfutási idő..

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#64018) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

A kislányomnak keresek tabletet, 7-8" méretben. 6 éves, így főleg játékra és mesék nézésére kellene. Jelenleg egy Samsung Tab 4 T230-ast kap kölcsön, de a játékokhoz az elég gyengécske, ennél valami erősebb kellene.

Kinéztem a Acer Iconia B1-830 tabot. Specifikációk alapján ez jobbnak tűnik, MM-ben kicsit tapogattam, de igazából kipróbálni nem tudtam. Mi erről a véleményetek?

Olvastam, hogy sokan javasolják az Alcor Access O819M tabletet (tudom, rootolni kell és kijavítani a "virusos" hibát), valahol olvastam hogy erősebb mint az Acer? De az alcor csak 4 magos, a acer meg 8. Ramból az acer 1 GB, az aclor 2 GB. Acer 5.1, Alcor 4.4, kérdés lesz e rá 5.1? Melyik a gördülékenyebb, pörgősebb tab? Melyik a jobb választás és miért? Vagy esetleg egy harmadik típus? Olyan 50k-t szánnék rá + ha van valóban jobb akkor max 60k.

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#64019) rocket válasza RedCat (#64018) üzenetére


rocket
nagyúr

Szia!
Amiben jobb a Alcor az a 2gb memoria, jobb akksi, tobb garancia, ujabb Android szol az Acer mellett, plusz most ED-ben 45k akciosan 3napig.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#64020) csendes válasza HPAA (#64017) üzenetére


csendes
őstag

Egyrészt a kijelző nagyobb felbontású és jobb a Hi8-ben. Másrészt a SoC is kicsit erősebb a Hi8-ben (Z3736F max 2,16GHz, a Vi8 Z3735F max 1,8GHz. Harmadrészt a Vi8-ben nagyobb kapacitású az akku (5000mAh, a Hi8-ben 4000mAh).

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#64021) csendes válasza RedCat (#64018) üzenetére


csendes
őstag

Az Alcor O819M SoC-ban (MT8392) a CPU nyolcmagos (octa core), a GPU négymagos Mali-450 MP4. A különbség az MT8151-hez képest, hogy az MT8392 támogatja a 3G-t. Vagyis a két SoC gördülékenység szempontjából teljesen egyforma. Az O819M-re lehet, hogy lesz Lollipop: [link], mindenesetre a legfrissebb 4.4 firmware 2015. szeptemberi [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#64022) HPAA válasza csendes (#64020) üzenetére


HPAA
őstag

nagyobb felbontású és jobb a Hi8-ben
ettől féltem
a felbontással még kibékülnék ,ergó még gyorsabb is lehet a játék kisebb felbontáson
engem a "jobb" szó zavar ,elvileg mind2 ips nem? mégis van különbség? ,érezhető ?

************* censored

(#64023) tjb007 válasza HPAA (#64022) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyakorlatilag is IPS mindkettő, a max. fényerő a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#64024) HPAA válasza tjb007 (#64023) üzenetére


HPAA
őstag

köszönöm
proci erőben clash of clans nál mérvadó lehet a különbség?
szerintem nem ,de biztos ami biztos rákérdezek inkább mielőtt berendelném
ill. közeljövőben várható valami megjelenés amire érdemes lehet várni ,hasonló /ár/kategóriában ,karácsonyig ?

:R

************* censored

(#64025) RedCat válasza csendes (#64021) üzenetére


RedCat
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Ha a 3g nem érint, akkor melyiket javasoljatok. Esetleg kijelző minőségben van e különbség? Azt tudom hogy mindkettő ips, felbontás ugyaz... Az acer felé jobban húzok, de ez csak a név miatt van... Az alcor milyen gyártmány?

A mostani tab 4 T230-hoz képest sebességben mekkora az előrelépés?

[ Szerkesztve ]

(#64026) csendes válasza HPAA (#64024) üzenetére


csendes
őstag

A Clash of Clans-t illetően érdemes megnézni a Vi8 Ultimate (ebben már Z3736F SoC van 1280x800 kijelzővel) teljesítményét a döntés előtt: [link]. A különbség inkább a kijelző felbontások eltérése miatt lehet mérvadó, mivel a GPU azonos a két SoC-ban [link][link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#64027) tjb007 válasza HPAA (#64024) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem mérvadó. Annyira nem, hogy gyakorlatilag nincs is különbség.

„közeljövőben várható valami megjelenés amire érdemes lehet várni ,hasonló /ár/kategóriában ,karácsonyig ?”

Igen, van/lesz jó pár ilyen modell. Ilyen például a Chuwi Hi8 Pro is, amiben már az újabb generációs Atom processzor van/lesz jóval erősebb GPU-val.

(#64025) RedCat

„Ha a 3g nem érint, akkor melyiket javasoljatok.”

Amelyik szimpatikusabb. :)

„Az alcor milyen gyártmány?”

VOYO

„A mostani tab 4 T230-hoz képest sebességben mekkora az előrelépés?”

Jelentős (GPU: akár több mint 3x-os, CPU: akár közel 3x-os).

(#64028) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Sziasztok!

Ajánljatok nekem legyetek szívesek olyan tabletet, amit kisebb gyereknek lehet adni, hogy játsszon.
Itthon vásárolnánk meg, 20eFt alatt.
3G, GPS nem szükséges, kijelző méret is mindegy, kb. a legjobb érdekel ezért az árért (akkuidő és kijelző minősége, általános sebesség és rendszer stabilitás ami szempont).
Köszönöm előre is!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#64029) tjb007 válasza Kapanyél (#64028) üzenetére


tjb007
nagyúr

Alcor Zest Q780I

(#64030) Bocaa


Bocaa
senior tag

heló!
Tanuláshoz keresek tabletet, 4:3 képaránynak örülnék eléggé és mellé 8 colnak. Nem kell feltétlenül erőgépnek lennie de ne nagyon laggoljon,fagyjon stb. mert agybajt kapok tőle rövid és hosszútávon is.
Leginkább netezésre és végtelen mennyiségű pdf, meg egyéb word fájl olvasására lesz használva.
kb 70 ezer lenne a max keret akár használt is szóbajöhet. Nexus9 nagyon bejön de nem láttam használtan belőle és az új ára meg sok.

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#64031) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Üdv!
Szerintetek ez vagy egy Nexus 7(2013) Refurbished lenne a jobb választás? Árban megegyeznek, igazából játékra, filmnézésre és zenehallgatásra kéne, meg persze böngészésre. 45k körül szánnék rá, esetleg érdemes várni még, hátha jönnek ki újabbak vagy esnek kicsit az árak?

(#64032) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi!
20 - 30 ezerig mi a bestbuy készülék? Nagy a különbség a 30 ezer körüliek javára?

[ Szerkesztve ]

(#64033) cidalain válasza IMIIKE1998 (#64031) üzenetére


cidalain
veterán

Szerintem nexus, mert droid referenciagep, sw support, online kozossegi support, idotallo eros hw. Persze alcor is eros, de kb itt abbamarad a felsorolasom.

(#64032) ElGatto:
Nincs nagy kulonbseg. Sot ami itt 29990 az masik boltban 24000. Alapbol inkabb 25-30-as a kategoria, de akcioval ki lehet fogni barmelyiket 25 alatt is.
Most onnan en Lenovot vennek: A7-10, esetleg A7-30 (ebben 3G is van). Edigitalban mindegyik befer 30-ba. (Sima A7-et nem vennem mert az regi modell. Mashol A7-40 neven fut)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64034) tjb007 válasza Bocaa (#64030) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ilyen párosítással pont nem lesz semmi olyan, ami egyrészt ajánlott, másrészt meg nem 1024x768 a kijelzőfelbontása. 16:10-esek viszont akadnak bőven, szóval ha megfelelnek ezek is szólj, és nézünk valamit neked.

(#64035) Bocaa válasza tjb007 (#64034) üzenetére


Bocaa
senior tag

Hát ha nincs 4:3 akkor ,egbarátkozom a 16:10 aránnyal is

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#64036) stranger2006 válasza tjb007 (#64034) üzenetére


stranger2006
tag

Kedves tjb007!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy kb. másfél éve vettem egy 8"-es Wayteq tabletet a kislányomnak. Azóta leginkább youtube, filmnézés és játék megy rajta. Bár koránt sincs tele a háttértár, annyira lelassult pl. bekapcsoláskor, hogy elég komoly türelem kell hozzá... Ha csinálnék egy visszaállítást a gyári állapotra, az segítene? (Tehát nem a gond, hogy mondjuk a legújabb játékok nem száguldanak rajta...) Nem nagyon vagyok otthon az Android lelkivilágában. A töltéskijelzés sem nagyon működik.

Köszi előre is!

(#64037) IMIIKE1998 válasza cidalain (#64033) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Értem, de ugye nem lesz gyenge a proci? Tehát 2 weblap alatt ugye nem fog szaggatni? Illetve egér+billentyűzet megoldható rá? Előre is köszi. :R

(#64038) cidalain válasza IMIIKE1998 (#64037) üzenetére


cidalain
veterán

A nexus? Ne oritsel, 2 weblapot a ketmagos 20e Ft-os gep is elviszi szaggatas nelkul.
Ez 2 eve csucsgep volt. Ma se nagyon van nala jobb ekkora meretben es arban.
Nem lesz gond ilyen teren. Negativum hogy nincs microsd slot. Bluetooth cuccok biztosan aggathatoak ra. Madzagos kerdeses, mert ugye 1 csatlakozo van, te meg kettot szeretnel egyszerre? Kulso tapos USB hubbal talan.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64039) GabeArk


GabeArk
újonc

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek az alábbi tabletről. Nem tudom, hogy találkoztatok-e már vele, kicsit kamu szaga van:):
http://www.aliexpress.com/item/10-5-tablet-2560-1600-Exynos5420-Octa-Core-3G-Tablet-phone-3GB-32GB-Dual-SIM-2/32330018562.html?ws_ab_test=searchweb201556_1_71_72_73_74_75,searchweb201527_4,searchweb201560_9

Előre is köszönöm.
GabeArk

(#64040) ElGatto válasza cidalain (#64033) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Köszi!

(#64041) IMIIKE1998 válasza GabeArk (#64039) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Gyanús, főleg, hogy a pozitív vélemények nagyon mézes-mázasnak tűnnek, a negatív vélemények viszont mutatják, hogy volt velük gond, itt az egyik:"This tablet is a fake and the 64GB ROM Storage is only 11GB and the 64GB micro SD card is only about 8GB. I opened a dispute and the seller refused to accept my complaints instead he offered me all kinds of inducements included $40 refund to close the dispute, but would not refund my money. Ali Express asked for proof of my claim and I used Antutu Officer, to prove it was fake. The seller was asked by Ali Express for proof that it was a genuine Samsung, but instead he gave me my refund, which automatically closed the dispute. I would urge everyone who has bought to test the tablet with Antutu Officer, just use Google to find the website. I am disappointed to see that the seller is still scamming people and if Ali Express value a good reputation, they should shut him down. Do not buy this tablet, if you do I promise you will regret it later!!!!! Dear Ali Express, please shut down this seller!!!!!"
ciadalain: Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#64042) RVR400


RVR400
veterán

Esetleg valaki meg tudja mondani, hogy az Alcor Zest Q883H-nak melyik az eredeti kínai megfelelője? Hoztak hozzám egy törött érintőset, de nem találok hozzá cserealkatrészt.

(#64043) Tangerine válasza IMIIKE1998 (#64041) üzenetére


Tangerine
senior tag

Tuti kamu. Átverés.

"Totally fake device: MTK6582 with 4 cores @1.3GHz, 1GB RAM, 4 GB ROM, Mali400 1280 x 800 pixels You can look for my investigation at https://www.dropbox.com/sh/o9bexxobtu48b52/AADEni0x93heXJSeIQRDg-J1a?dl=0 "

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#64044) csendes válasza GabeArk (#64039) üzenetére


csendes
őstag

Hamis, valamit persze küldenek valamit, mondjuk kétmagos CPU, 512 mega RAM 1024x600 felbontás, TN panel, stb, aminek a piaci értéke kb. 40 USD.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#64045) GabeArk


GabeArk
újonc

Sziasztok!

Köszönöm szépen a megerősítést, én is így gondoltam.:)
Egyik ismerősöm szeretne venni tabletet játék miatt a következő paraméterekkel:
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? - 9-10"
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? - lehetőleg új, de ár/érték arány miatt a használt is szóba jöhet.
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? - EU-n belül lehet.
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) - Leginkább játékra szeretné.
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? - 60-80 ezer maximum.

Előre is köszönöm a segítséget.
GabeArk

(#64046) Atke


Atke
senior tag

Sziasztok!

Nézegettem teszteket,de nem jutottam dűlőre teljesen,ezért kérném a segítségeteket.
Sikerült 2 gépre leszűkíteni a vásárlást, de tovább nem jutottam.

a két gép ugyan az mindenben,csak a proci más
- Qualcomm Snapdragon S4 Pro (Asus MeMO Pad 10 )
- Intel® Atom™ Z3745 Quad-Core (Asus Transformer Pad TF103CX)

Leginkább a páromnak lesz, (facebook,sorozat,egyéb csajos hülyeségek...) De! Nekem fontos lenne hogy a kedvenc androidos játékom (Darkness Reborn) fusson rajta
Xperia Z1 Compact-on tökéletesen fut.
Én kicsit a Snapdragon felé húzok,mert kicsit tartok tőle hogy az Atom gyengébb,bár a Geekbench(ami nem sokat mond) 5x annyi pontot csinál az Atom, viszont Antutu és 3dMarkban jobb a Snapdragon
Előre is köszönöm a segítséget!

(#64047) tjb007 válasza Bocaa (#64035) üzenetére


tjb007
nagyúr

4:3-as is van, csak vagy nem ennyiért, vagy nem ekkora kijelzőátlóval.
16:10-zel ezek jöhetnek szóba: Lenovo Yoga Tablet 2 8", ASUS ZenPad 8.0 Z380C, ASUS MeMO Pad 8 ME581C, Acer Iconia Tab B1-830, Alcor Access O819M

(#64036) stranger2006

Általában segíteni szokott. Csináld meg, ha utána is ugyanez a helyzet mással van a probléma.

(#64045) GabeArk

Teclast P98 (Germany)

(#64046) Atke

Mindkettőn futni fog.

(#64048) CzDani


CzDani
csendes tag

Üdv!

A hugomnak szeretnék venni egy tabletet a következő paraméterekkel.
- kb 10 colos kijelzőméret
-1 év garancia
-internetezés és online filmnézés, azaz youtube és flash videók pl megavideóról
-facebook
-viszonylag gyors
-50-60k HuF

Melyik lenne a legjobb ár/érték arányú és megbízható 10 colos tablet manapság?
Még nem csalódtam az itteni ajánlott kategóriás cuccokban, még mindig megvan a Huawei G620s-em :D.

Előre is köszönöm.

(#64049) Atke válasza tjb007 (#64047) üzenetére


Atke
senior tag

:R A MeMO Pad lett a befutó

(#64050) ®abstract®


®abstract®
őstag

aki bizonytalan az intel baytrail s atom procik miatt az ne aggódjon flottul megy minden androidon.
teszteltem 1 pipo w4s modellen :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.