Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) csibe1 válasza -Solt- (#24997) üzenetére


csibe1
addikt

Próbál meg a MoreLocale2 vagy a Set Locale and Language appokat,hátha sikerül összehozni legalább részben a magyar nyelvet,vagy nézz custom rom-ot a tabletre ahogy z0d1AK javasolta.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#25002) thumb


thumb
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy tabletet pénteken (19) a WetechGlobal-tól, azt mondták hétfőn jön áru aztán még kedden elidétlenkedtünk e-mailen hogy még ez meg az kéne, azóta eltelt két nap de még nem kaptam tracking id-t és az van írva a státusznál hogy processing. Ez szerintetek normális és ne disput-oljak még vagy gázos? Nem tudom mennyi idő amíg kap az ember id-t vagy valamit, én singpost-al rendeltem de mivel ebből a webáruházból még nem rendelt senki kicsit ideges vagyok (legalábbis nem mondta hogy rendelt amikor megkérdeztem).

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#25003) -Solt- válasza csibe1 (#25001) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm, ezeket még kipróbálom...

www.smart-bus.hu

(#25004) rokarudi válasza spiritex (#25000) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Én most beszéltem az ipadalternative.com-on egy csókával, de ő is azt mondta, hogy a postázás idejére nincsenek ráhatással. Nem tudta megmondani, hogy mi az az időpont, amikor már gáz van, csak annyit mondott, hogy várjak... :((( A Singpostnak már írtam a múltkor, de csak egy szabványlevelet küldtek vissza, érdemben nem nagyon foglalkoztak az üggyel. Kíváncsi vagyok neked mit válaszolnak. Mondjuk az gyanús, hogy nemcsak egy olyan csomag van, ami már régóta vár a kézbesítésre.

(#25005) Csygusz válasza rokarudi (#25004) üzenetére


Csygusz
tag

Most már nem bánom, hogy nem Singposttal rendeltem a cuccom, hanem fizettem inkább 30 dolcsit a DHL-ért. Így pontosan tudom, hogy itthon van Magyarországon a csomagom, és hamarosan kiszállítják hozzám.
Idegességre semmi okom (max. amiatt, hogy jó termék érkezik-e) :B

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#25006) chunter


chunter
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek rendelni egy Onda V712-t, de nem tudom, hogy nem járok-e pórul az onda-tablet.com oldalról való rendeléskor.

Van valakinek tapasztalata az innen történő rendeléssel?
Ha igen kérem írja meg!

Köszi! :R

(#25007) csibe1 válasza devast (#24938) üzenetére


csibe1
addikt

Olvass utána nyugodtan,hogy a kínai IPS cuccok nem mindegyike hűdejó minőség.
Valamikor a gyengébb minőségűt, máshonnan leselejtezettet teszik bele,mert az olcsóbb.
A TN panelek között is van különbség,néha nem is kicsi.
A hardver hiába lenne megfelelő alatta,mint az Ainolnál is,
ha a szoftvert megette a fene,és úgy kell külön fw-t vadászni alá,
hogy menjen rendesen,mert a gyárban nem foglalkoztak vele.
Annak,hogy minek kellene alapnak lennie 2012-ben értekezz a gyártókkal,
talán megfogadják a tanácsodat.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#25008) Osynho válasza vertigojames (#24967) üzenetére


Osynho
addikt

Wifi jelerőssége, akkuideje milyen? Ha állítva tartod, nem zavar, hogy "éles", egyenes a széle?

(#25009) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok !
Tabletet szeretnék venni max 30k forintért. főként netezésre (csak wifi), youtube (!), filmezésre és kisebb játékokra hasznalnam. Tudnatok ajanlani valamit?

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#25010) azozo válasza thumb (#25002) üzenetére


azozo
senior tag

Én 18 este rendeltem a pandától 20 kaptam track id /singpostoot kértem/
most 22 shipped van de érdekes a trackid megnézve ezt irják
INFORMATION RECEIVED
(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
elvileg 4-5 nap mire bejegyzik vagy mi...
várok pár napot ....;)
Amugy 15-24 nap áltralában az irták... :U

(#25011) thumb válasza azozo (#25010) üzenetére


thumb
aktív tag

HM :(( nagyon köszönöm akkor asszem még várok picit de nem sokat.

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#25012) smkb válasza chunter (#25006) üzenetére


smkb
őstag

Felejtsd el az Onda V712-őt, rengeteg vele a gond, szinte mindenkinek behal, nem véletlen, hogy az új gyári fw mellé (onda.cn) már a zipbe csomagolják az amlogic flash toolt is amivel low level flasht lehet-kell csinálni (mert már máshogy nem kel életre a cucc, azért ez vicces, hogy a gyártó ilyen eszközt tol oda az egyszeri júzereknek).Csak sok V712-őn az is kevés és papírnehezékek lesznek. Az Ondabbs-en 96 oldalon át valami 1000 hozzászólásban megy a sirám, hogy mindenkinek bearagad a boot, behal, fekete képernyő stb. Ami a kezem közt járt, az is így végezte. Amúgy a 300mah-os akksi nagyon kicsi benne, és a 4.0.3-as Droid nagyon akadozósan, röcögősen mozog a képernyőn, szó szerint irritált, mennyire nem folyékonyan lapoz, mozog stb.

Onda-tablet.com ról sok jót nem olvastam, megküldeni megküldik a cuccot, de onnantól kezdve letojnak mint ügyfél, nulla support.. ja és még egy cím sincs ahova visszaküldhetnéd ha gond van. Az Onda-sales, Ainol-tablet stb mint ugyanazon számla mögött van, nem is véletlen néz ki ugyanolyan kókányul minden oldal.

Dealxtremen is 143 usd szállítással, inkább azt válsztanám, ott legalább a support kommunikálgat az emberrel, bár onnan csak kis dolgokat rendeltem eddig.

(#25013) tevike


tevike
senior tag

2380-as benchmark test a wayteq xtab 80 esetében milyen eredménynek számít a közép árkategóriás laptopok között? ( szóval nem samsung vagy ipad-hez viszonyítva )

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#25014) perge666


perge666
veterán

Pont 1 hete rendeltem meg egy tabletet,várom mint egy hülye gyerek,erre ma kapok egy üzenetet hogy visszament hozzájuk a csomag mert rosszul címezték :W :W
Már tűkön ülök.......

(#25015) ugyeletes válasza tevike (#24994) üzenetére


ugyeletes
tag

nem dehogy... ugy lattam, a hongkongeek.com -os hozzaszolasomra se jott semmi. pedig micsoda otlet, hogy a vamot is visszafizetik, ha lesz... :)
ja es: a hongkongeek.com csak 1 napot ult a penzemen, fizetes utan 24 oraval mar feladtak TRACKINGGAL, es sok e-mailt is kapok hogy eppen processing, vagy shipped,stb...
:C

[ Szerkesztve ]

(#25016) spiritex válasza perge666 (#25014) üzenetére


spiritex
veterán

Jaja, borzasztó ez a várakozás.. Lehet, nekem ez volt az első és egyben utolsó alkalom, hogy Kínából rendeltem valamit.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25017) AMD Power válasza perge666 (#25014) üzenetére


AMD Power
titán

Én ezért nem rendelek így ping-pongéktól.....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25018) chunter válasza smkb (#25012) üzenetére


chunter
csendes tag

Köszi, ezt jó tudni.
Még szemeztem a kisebbik tesóval V711.
Nem játékra kell, hanem netezni levelet nézni, néha youtube és kb ennyi.
Az is rumlis mint a V712?

Dealről már én is rendeltem többször, ott most 122dodo a v711.
Ainolt szerettem volna először, de abból most hiány van, aztán épp most kértem visszafizetést az AinolStore-tól, mert bár mikor rendeltem még volt, de kiderült, hogy készlet hiány miatt fogalmuk sincs, hogy mikor szállítanak. Ma kértem vissza a zsét (paypal, szval nem nagyon lesz vele gond).

(#25019) perge666


perge666
veterán

spiritex és AMD Power-Nem Kínából rendeltem hanem Magyar honbol!
Bővebben Budapestről.Eddig akármilyen csomagot vártam 1-2 munkanap alatt mindig megérkezett.
Most ez a 4.munkanap,tegnap ráírtam az eladóra hogy mi a helyzet,és ma reggel jött a válasz hogy rosszul címezte,meg és küldjem el neki újból a pontos címet.
Megnéztem az e-mailt ahol múlthéten elküldtem az adataimat,és jól adtam meg!
Vagyis ők rontották el,nem pedig én.
Tegnap óta itt parázok hogy lehet átvertek,és lenyúlták a pénzem,mondjuk még nincs kizárva.
Ha így történne akkor hol kell jelentenem az ilyen fajta lopást?
Biztos nem fogom annyiban hagyni!

(#25020) spiritex válasza perge666 (#25019) üzenetére


spiritex
veterán

Ez egy magyar webshop? Hogy fizettél?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25021) perge666 válasza spiritex (#25020) üzenetére


perge666
veterán

Igen magyar.
Átutaltam a pénzt.De ők már múlthét csütörtökön jeleztek hogy feladták a csomagot értékbiztosítva!

(#25022) AMD Power válasza perge666 (#25019) üzenetére


AMD Power
titán

Nem hiszem,hogy átvertek volna.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25023) ityam


ityam
senior tag

Hali

Van egy noname táblagépem Allwinner A13 procival. Eddig egy 2 GB os Micro sd vel használtam de most vettem helyette egy 16GB ost. Amikor elkezdtem telepítgetni a progikat akkor vettem észre hogy egyszer csak furcsamód elfogyott a hely. Azt írja hogy 1.6GB ból 0 szabad. Szal rosszul ismeri fel hogy mekkora a mérete. Gépre kötve egy rakat filmet raktam rá vagy 7 GB ot. és van is rajta még elvileg hely.

Van tipp hogy hogy lehetne felismertetni a teljes kapaciást?
Lehet a tablettel kártyát formázni? Vagy valami más megoldás van?

Az a fura hogy ha törlök le valamilyen PROGRAMOT a kártyáról akkor tudok helyette mást felrakni de ha a filmből törlök le akkor nem nő a szabad terület.

szerk: Fat32 re van alapból formázva a kártya. ajánlott a tabletnek másra formázni?

[ Szerkesztve ]

(#25024) Gege94


Gege94
tag

Bocsi hogy így belerondítok a beszélgetésekbe, de valaki értelmezné nekem ezeket a sorokat? Magyar posta nyomkövetésről vannak. Kütyüket rendeltem occssoon Kínából. :D Fő kérdésem hogy már magyarhonban van?

2012.10.22
03:51
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2012.10.23
13:17
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.10.23
19:30
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.10.23
21:20
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

Ma sajna még mindig nem tudom kipróbálni a 23ezres concordot Türelem akit érdekel fogok írni róla pár sort :)

[ Szerkesztve ]

(#25025) spiritex válasza Gege94 (#25024) üzenetére


spiritex
veterán

Ez csak annyit jelent, hogy elküldték. Egyáltalán nem jelenti, hogy már itthon lenne..
Majd ha azt írja, hogy Célországba érkezett, na akkor lesz itt Mo-on.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25026) Gege94 válasza spiritex (#25025) üzenetére


Gege94
tag

Köszi a gyors választ :) :R

(#25027) afgk2012 válasza Osynho (#25008) üzenetére


afgk2012
tag

Wifi jelerőssége, akkuideje milyen? Ha állítva tartod, nem zavar, hogy "éles", egyenes a széle?

Ez engem is nagyon érdekelne, mielőtt megrendelem. Figyelni fogom a választ.

(#25028) perge666 válasza AMD Power (#25022) üzenetére


perge666
veterán

Nagyon remélem énis hogy nem átverés.
Az a fura hogy a múlthéten olyan jó kapcsolattartóak voltak,most meg alig akarnak visszaírni :F
Így csak az idegeimmel játszanak :(

(#25029) Gege94 válasza ityam (#25023) üzenetére


Gege94
tag

Tablettel próbáltad formázni?

(#25030) csibe1 válasza ityam (#25023) üzenetére


csibe1
addikt

Szerintem az az 1,6GB szabad hely a belső tárhelyből fentmaradt hely,a legtöbb tablet azt is SD cardként ismeri fel.A saját beletett SD-t meg extSD-ként.
Bele lehet nyúlni,hogy felcseréld az SD elérési útvonalakat,de csak óvatosan.

"Az a fura hogy ha törlök le valamilyen PROGRAMOT a kártyáról akkor tudok helyette mást felrakni de ha a filmből törlök le akkor nem nő a szabad terület."

Gondolom a belső tárhelyet nézted,ezért ha onnan törölsz le programot akkor nő a belső tárhelyen lévő szabad hely,ha filmet akkor meg a sajár SD kártyádról törölsz,emiatt nem is nőhet a belső tárhelyen lévő szabad terület nagysága.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#25031) ityam válasza csibe1 (#25030) üzenetére


ityam
senior tag

Gege: Nem próbáltam tablettel formázni. Hirtelen azt sem tudom hol lehet.

Csibe:Megvan a turpiszság. Igazad van.Extsdn felismeri a kártyát. Csak amikor az alkalmazáskezelőben azt kattintom hogy "áthelyezés az sd kártyára" akkor azt hittem hogy azt ténylegesen az SD kártyára rakja.

Meg lehet oldani hogy tényleg oda rakja a dolgokat?
Hol lehet elvileg belenyúlni? Beállításokból vagy kernelujrafordításos módszerrel?

(#25032) ityam válasza ityam (#25031) üzenetére


ityam
senior tag

ICS es a tablet. ha ez segít. 4.0.3 as.
kernel:3.0.8

(#25033) csibe1


csibe1
addikt

Nem foglalkoztam még ilyesmivel,csak az egyik tablet topikjában említették a dolgot.
Ott is írják,hogy csak saját felelősségre próbálja ki mindenki.
Itt említik,
és itt a leírás a belső és külső sd card felcseréléséről.
Szerintem írj rá előtte priviben is,hogy neki hogyan sikerült a dolog.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#25034) szilchi válasza perge666 (#25019) üzenetére


szilchi
őstag

Én az Edigitalnál rendeltem 13-án és 16-án utaltam a pénz mikor megjött a kért termék.Tegnap már türelmetlen voltam és írtam mailt,hogy hol az árú.Jött a válasz,hogy holnap (vagyis ma,csütörtökön) kiszállításra kerül 8-16 óra között.Előtte 1 órával felhívnak.Most fél 5 van és senki sem keresett :DDD

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#25035) maszekember


maszekember
aktív tag

ne haragudjatok,tudom,hogy pofàtlansàg fórumban hirdetni,de hàtha jól jàr vele valaki :R

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#25036) azozo válasza thumb (#25011) üzenetére


azozo
senior tag

Na most nézem haladunk ;)

25-10-2012 Despatched to overseas (Country code: HU)

egy olcsó 7'-es Built excellent -et rendeltem ez lesz az első tablet és rendelésem :)) /70 usd kacatokkal együtt 80 usd bár az átváltás 220 -os árfolyamon váltotta át a forintot :/

(#25037) sube


sube
aktív tag

Hello.
Közvéleményt kérnék ki, tablet ajánlásba, mert kezdem feladni lassan, és hátha van valakinek a tarsolyába egy aduász.
Igények: 10.1", IPS, 1280x800, >=dual 1.2ghz, 1gb DDR3, ICS/JB, max 60-70k.
Ezekből azthiszem látható, hogy a kínai piacot preferálom... :))

Amik vannak
Cube U30GT - nagyongyenge hangszóró
Wopad I10 - elv azonos az előzővel
Sanei N10/Ampe A10 - (3féle verzió) A10 proci kevéske az 1mag 1ghz-vel, Cortex A5 dualba 1.2ghz nemrossz csak régi, Freescale i.MX6Q 4x1.2ghz-hez meg nincs support.
Myaudio 1016DCC - kilőve a bootloader javíthatatlan hibája miatt

Építő jellegű ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

(#25038) rokarudi válasza sube (#25037) üzenetére


rokarudi
aktív tag

A kínai tabletek Szent Grálja nem létezik. Mindegyiknek van valami problémája, a kérdés az, hogy melyik zavar a legkevésbé.

(#25039) Tobika1 válasza sube (#25037) üzenetére


Tobika1
senior tag

Ki mondta h a 1016 javíthatatlan? Ez szoftveres gond és elvileg lesz rá javítás...

(#25040) devast válasza csibe1 (#25007) üzenetére


devast
addikt

Komolyan úgy nézek ki, mint aki múlt héten látott tabletet először ? Tudom, hogy az aurora-val voltak panel problémák, konkrétan selejtet használtak fel. De könyörgöm ember, ennek mi köze a tn/ips vitához ? Egy ferrari kigyulladt múltkor, ezért biza én nem veszek ferrarit, inkább a megbízható dacia logant választom.
A többi részére nem is válaszolok, majd a tapasztalatok visszahúznak téged is a valóságba.

@Tobika1: arra befizetek.

[ Szerkesztve ]

(#25041) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Megjött az anyámnak rendelt ConCorde One 8GB tabletem. JÓÓÓÓ CUCC!
Nem olyan pörgős, mint a kétmagos Plusom, de lassúnak sem nevezhető.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#25042) Magnat válasza maszekember (#25035) üzenetére


Magnat
veterán

Konkrétan tiltja a fórumszabályzat. Nem mintha engem különösebben izgatna, csaxólok.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25043) AMD Power válasza Sanzaa (#25041) üzenetére


AMD Power
titán

Várom róla a tapasztalatokat. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25044) sube válasza Tobika1 (#25039) üzenetére


sube
aktív tag

Átrágtam az egész vergődéseket a megfelelő topikba (igen, mind a kétezret). Szép szép, hogy várjátok a megfelelő bootloadert a gyártótól, csak az a helyzet, hogy a MyAudio csak címkéz, nemfejleszt neked semmit avagy ő nemvalószínű, hogy ad neked megoldást, a gyártó pedig már az új készüléket ápolgatja, csinálgatja, a 1016DCC részéről lezárt ügy már. nelegyen igazam, jöjjön ki a javítás bárki álltal és akkor ő lesz a bestbuy

(#25045) sube válasza rokarudi (#25038) üzenetére


sube
aktív tag

Hasonló kategóriába mik vannak még, kisebb hibákkal? Csak hogy legyen miből választani.
Cortex A5 ről kicsit megoszlik a véleményem, benchmarkokba nem okoz akkora csalódást, nade mégse szeretném egy RockChip 3066-hoz hasonlítani. Személyes vélemény valakinél?

(#25046) Vanka válasza sube (#25037) üzenetére


Vanka
tag

(#25047) Attici válasza devast (#25040) üzenetére


Attici
őstag

Tény, hogy az LCD között az IPS egy egy fejlettebb megoldás, de nem biztos, hogy mindegyik IPS jobb mint egy TN+Film. Mindkettő között vannak jobbak és rosszabbak is. Sajnos a gyártók semmilyen infót nem adnak a kijelzőkről a felbontáson és technológián kívül(kontrasztarány, válaszidő, stb.) hogy el lehessen dönteni látatlanban is, hogy melyik lehet a jobb. Persze azért élőben rögtön kiderül, de sajnos nem lehet minden készüléket kipróbálni. Főleg a kínaiakat nem. A másik pedig, hogy ez is szubjektív. Van akinek az LCD kép tetszik és van akinek a Plazma (nekem is). Az a lényeg, hogy mindenki megtalálja a számára tetszőt és ne egyvalaki akarja ráerőltetni a többiekre, hogy márpedig akkor is az a legjobb ami neki van.
Ez már tisztára olyan mint a Benzin/Dízel csata. Hiába fogyaszt kevesebbet a dízel, én akkor is maradok a benzinesnél. Hadd döntsem el én, hogy mit akarok. :R

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#25048) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Hali!

Nem nagyon vagyok képben a tabletekkel kapcsolatban. Notebookoknál, ha a hálózatra van dugva a gép, akkor nem az akksiról megy úgy tudom, hanem közvetlenül a hálózatról. Tablet-eknél hogy van ez? Ha nem így, akkor ez nem rontja az akksi élettartalmát, ha gyakran hosszabb ideig használja vki?

(#25049) tvamos válasza Attici (#25047) üzenetére


tvamos
nagyúr

Plane, hogy bezavar a kepbe a PLS, ami nem IPS, de a sok bevilagitasokkal, meg mindenfele inhomogenitassal kuszkodo kinai IPS mellet igazi feludules, de a legjobb IPS-ek mellett sem kell szegyenkeznie. Sajnalatos, hogy nem terjedt el ez a technologia jobban. No meg ott van a SAMOLED is... de hat az nem olcso, raadasul a kezdeti betegeskedes utan sokaknal rossz hirbe is keveredett. Pedig azok a feketek... (Mint egy igazi turbos benzines... erzekeny, de nagy kiralysag!)
/* Imadom ezt! Mintha a Samsung embere lennek. */

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#25050) sube válasza Vanka (#25046) üzenetére


sube
aktív tag

Erről mit tudunk, azon kívül, hogy tulajdonságaiba mind megyezik a kívánságaimmal (akárcsak a többiek :D ).
Személyes tapasztalat, fórumok?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.