Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) z0d1AK válasza andrás47 (#40000) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kérdés, hogy mi éppen a hasonló ár. Mikor megjelent 37 ezer forint körül márciusban, akkor éppen nem számított a legjobb vételnek.
A kijelző betekintési szögei nem éppen a legjobbak, ha ettől el tudsz vonatkoztatni, akkor az RK3066&1GB RAM páros nem rossz, de 25-nél többet ma már nem biztos, hogy adnék érte újonnan.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40002) sagesz93 válasza atala (#39998) üzenetére


sagesz93
addikt

Ilyet kínából megkapnál 25 ezer forint körül.
Pl. pipo s1 pro.
chuwi v88s ipad mini hasonmás meg 30-35 körül. :K

[ Szerkesztve ]

(#40003) atala válasza z0d1AK (#39999) üzenetére


atala
addikt

Köszi, megnézem ezeket.

(#40004) atala válasza sagesz93 (#40002) üzenetére


atala
addikt

Köszi! Kicsit rizikós ekkora értéknél kínából rendelni.
Viszont ez a Bang good jobb mint az ebay?

(#40005) ZS3NI válasza atala (#40004) üzenetére


ZS3NI
őstag

http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html

banggod, geekbuying, tmallbox stb stb 10x jobb mint az ebay.

nekem most jött 200 dollaros tabom a geekbuyingtól 10 nap alatt, tökéletes vele minden.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40006) sagesz93 válasza atala (#40004) üzenetére


sagesz93
addikt

Én mindkét gépet rendeltem már. A pipot el is adtam(nem azért mert rossz volt!), a chuwi még úton van.(nem az "s", hanem a sima, 2giga ramos verzió)
Megbízható ez a banggood, igen.(mint ahogy általában a többi hasonló webshop.) :K ebaynél általában olcsóbb, ha ilyen brandelt gépeket néz az ember(itt olyan általad linkeld 50$-os noname gépekkel nem igazán foglalkoznak.)
Nem volt rizikó, a csomagon a piponál táblagép akksi volt feltüntetve, 20$ értékben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40007) laszlohu


laszlohu
addikt

Új kétmagos Cortex A9 Rockchip tablet, max. 1.2 Ghz :

Myaudio 708DR

1024X600
512 Mb memória
8 Gb tárhely
Android 4.1

19999 Ft

az akció az MM - ben 08.21 - 09.01 -ig

(#40008) Nara19 válasza tecsu (#39991) üzenetére


Nara19
aktív tag

A negyedik tabletemet használom (különböző gyártó, típus, android stb.) és mindegyikkel megvoltam / meg vagyok elégedve :D

Az utolsó kettő éppen Samsung / Asus, nekem nem volt problémám egyikkel sem.

"A sok reviewból az derult ki, hogy nemcsak nincs tokéletes, de annak kozelében sincs egyik sem."

Kérdés: mi a tökéletes? amihez mérni kell a "tobbi hasonló tablet"-et?

(#40009) sagesz93


sagesz93
addikt

Elvetemült konfiggal készülök.
Vázolom a dolgot.
A táblagép: chuwi v88
Hozzá bluetooth billentyűzet: [link]
Ami még eszembe jutott, hogy akkor jöjjön egy egér is, occó': [link]
Ez így működőképes lehet? az egér vevőjét OTG-n kössem rá a gépre, vagy bluetoothon esetleg kezeli mindkettőt? Nekem mindegy, hogyan, csak működjön. :DD

(#40010) xylevi válasza laszlohu (#40007) üzenetére


xylevi
tag

olvasgattam vissza eleg sok hozzaszolast, de nem nagyon tudtam leszurni egy osszefoglalot az uzemidorol...egy minimum ket magos, 1 giga rammal felszerelt 7 colos tabletnel ha csak az uzemido a fontos (3 oranal tobbet birjon, esetleg 6-7-8 orat), akkor mi a bestbuy/valasztek? lehet kinabol rendelve, de itthoni vetel is, az arat 30 ezer forint kornyekere lovom be, +-5 ezer...

[ Szerkesztve ]

(#40011) tjb007 válasza sagesz93 (#40009) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kezelné egyszerre mindkettőt Bluetooth-on, de mivel ez az egér nem Bluetooth-os, ezért mindenképpen rá kell dugnod az OTG kábelre a vevőt, hogy használni tudjad.

[ Szerkesztve ]

(#40012) sagesz93 válasza tjb007 (#40011) üzenetére


sagesz93
addikt

Jaaa... Akkor benéztem, én azt hittem ezek a vevős dolgok bluetoothosak.
Még nem rendeltem meg az egeret csak a bill-t és a táblagépet.
Akkor egérnek valami hasonlót kéne a teljes kábelmentességhez?

(#40013) tjb007: köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#40013) tjb007 válasza sagesz93 (#40012) üzenetére


tjb007
nagyúr

"azt hittem ezek a vevős dolgok bluetoothosak"

Nem azok :N

"Akkor egérnek valami hasonlót kéne a teljes kábelmentességhez?"

Igen :K

(#40014) xylevi válasza xylevi (#40010) üzenetére


xylevi
tag

bocsi, nem valaszkent akartam irni laszlohu-nak

(#40015) laszlohu válasza xylevi (#40010) üzenetére


laszlohu
addikt

Az üzemidőről kár beszélni ilyen árkategóriában,
attól függ hány mah - ás akksija van.
Ezeknél gyakori, hogy egyfolytában töltőn kell tartani, bedugni a konnektorba,
mert elég rendesen merülnek.

[ Szerkesztve ]

(#40016) smkb válasza xylevi (#40010) üzenetére


smkb
őstag

Üzemidő tekintetében a Chuwi V88S szerintem eléggé best buy. Meglepően jól bírja terhelve is. Folyamatos wifi - youtube lejátszás 7 óra lehet, a ráírt 5000 mah, első alkalom, hogy nem tűnik számomra kamunak az eddigi kínai tapasztalataimmal ellentétben.

(#40017) ZS3NI válasza sagesz93 (#40009) üzenetére


ZS3NI
őstag

Miért nem veszel egy sub notit? :)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40018) sagesz93 válasza ZS3NI (#40017) üzenetére


sagesz93
addikt

Nem mindig kellenek nekem mellé ezek a bigyók, csak suliba, amikor jegyzetelek, netezek. Itthonra csak a táblagép része kell. subnotinak nem érzem szükségességét, azért kicsit többet is kéne perkálnom.

(#40019) ZS3NI válasza sagesz93 (#40018) üzenetére


ZS3NI
őstag

Első éved lesz gondolom a fősuli\egyetemen. Azért vagy ilyen lelkes a jegyzetelés miatt... :D

Az lesz belőle, hogy a prof odaadja a pdf-et ti meg menjetek isten hírével. ;]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40020) sagesz93 válasza ZS3NI (#40019) üzenetére


sagesz93
addikt

középsuli után vagyok még ott 2 éven.
Az első évet lenyomtam a concorde tab one-al + bill. tokkal. Itt a tanárok nem adnak semmit, viszont év végére ki kell dolgozni a tételeket(ebből néha csurran-cseppen 1-2 kész tétel).
A füzetből én biztos nem csinálok tételt, ezért volt jó ez a jegyzetelgetés. Meg közbe egy kis pasziánsz, asphalt, egyebek :DDD
Ez a 2-3 ezres egér még bőven belefér, böngészőben azért mégis jobb lesz úgy boldogulni mint tapival, azt a tanár is hamarabb kiszúrja :DD

[ Szerkesztve ]

(#40021) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Alcor Zest Q933r -rel van valakinek tapasztalata? Köszi előre is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#40022) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Leredukáltam a korábbi listámat az alábbi háromra (hacsak nem ajánlotok még valamit):

-BluePanther Voyager XL
-ConCorde Tab NOVUM
-ConCorde Tab T10

Van e közöttük, amit kifejezetten nem ajánlotok, vagy épp igen?

(#40023) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
A Cube U39GT WiFI-erősségéről tud valaki valamit mondani?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#40024) ZS3NI válasza CHIPman (#40023) üzenetére


ZS3NI
őstag

Írtam róla egy cikket a logoutra, remélem hamarosan megjelenik.
Annyit meg kell mondjak nem a legjobb. Bár nekem ez az első normális tabom, így nincs sok összehasonlítási alapom. A lenovo a820 telefonom pár méterrel tovább bírja, ez pedig jelet veszít. A legdurvább amit néztem az 3 fal volt és kb 10 méter a routertől. Ott már gyengécske volt a jel.

A kamera mellett ezt említettem meg mint negatívumot a cikkben.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40025) Dzsano válasza melan (#40022) üzenetére


Dzsano
tag

Én megnézném ezt is (kb. ua. mint a Concorde Tab Novum):
Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo 16GB (PMP5597D_RF_DUO)
[link]
Sajnos az e-betűs boltban elfogyott, de talán még kapsz máshol. Piros/feketében klassz. :)
A + elegáns tok és a 2 év gari miatt jobban megéri mint a Concorde.
Érdemes talán várni egy kicsit, mert napokon belül kijöhetnek az őszi modellek, 4 makkos procikkal, több memóriával. (és biztos, hogy drágábban :( )

(#40026) Bozek válasza z0d1AK (#39995) üzenetére


Bozek
nagyúr

Meg a GPU: "mail-400". És még "1 x TFT Card Slot" is van benne. :D

(#40027) artiny


artiny
őstag

Ha eltudom adni a Concorde TAB Speed -t es +12 000 ft ért vennek egy jotalas alatt levo,ujszeru Asus Google Nexus 7 megérné szerintetek?

(#40028) Delta×


Delta×
senior tag

Hello tudnátok segíteni tablet választásban ?
40-45-50 ezer forintom lenne rá ekörül szeretnék egy 2 gigás vagy 4 magos vagy a kettő kombinációját valami jó kis gépet venni!!
Amit kinéztem az a : PIPO U8 RK3188 lenne de nem ismerek semmi tablet márkát illetve azt h mit kell rajtuk nézni !!
Pár vásárlási tippet tudtok adni ? vagy konkrét termék ajánlatokat ?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#40029) sagesz93 válasza Delta× (#40028) üzenetére


sagesz93
addikt

ezt vettem hasonló elvárásokkal.

(#40030) Delta× válasza sagesz93 (#40029) üzenetére


Delta×
senior tag

Na ez nem tűnik rossz nak és még olcsóbb mint amit én néztem ki !!
Ezen a weboldalon mi a vásárlás menete ? Ebay-en is megtatláltam bár csak 10 dolcsival drágábban

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#40031) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok!
Tabot vennék 20 ezer környékén.

Pipot néztem ki 3 félét, esetleg valakinek volt tapasztalata valamelyikkel?
Melyik lenne jobb választás, filmnézés, viber, skype, kis netezés, főleg utazáshoz, ezért a fogyasztást előtérbe helyezem.
Pipo S1s
Pipo S3
Pipo S1 pro, ennél a gépnél most nem vagyok benne biztos hogy IPS a kijelző, mindenhol mást olvasok.
Ez már egy 4 magos gép, lehet a fogyasztásra is jó hatással van?

Esetleg más alternatívát is meghallgatok.

Köszönöm.

(#40032) sagesz93 válasza Maximum1 (#40031) üzenetére


sagesz93
addikt

S1prót rendeltem és használtam egy kis ideig, jó kis masina, nincs ips kijelzője, sehol nem kapod meg úgy.
Nem is zabálja az akksit a 4 magos soc.

(#40033) Maximum1 válasza sagesz93 (#40032) üzenetére


Maximum1
őstag

Hát igen, a kijelző.
Lehet akkor az S1s lesz, meglátjuk melyik lesz akcióban.
Van még 1 hetem hogy megrendeljem valamelyiket.

(#40034) Mike88 válasza Maximum1 (#40031) üzenetére


Mike88
senior tag

S3-nál se legyél biztos az IPS-ben. :D MVA kijelzős!
Többit privátban, OK? Csak azért, mert itt már leírtam (kb. fél évvel ezelőtt) a tapasztalataimat.

(#40035) lean válasza melan (#40022) üzenetére


lean
aktív tag

Most lettem tulajdonosa Concorde Tab T10-nek, néhány órai nyomogatás után kedvezőek a tapasztalataim. Hozzá kell tennem, tabletem még nem volt, csak okos telefon, így az esetleges hiányosságokért elnézést kérek. Nos, a gép teljesítményét tekintve elégedett vagyok, bár még csak a böngészést néztem, illetve a pdf olvasást, nekem ez lesz az elsődleges felhasználás. Szóval elég gyors a gép, nincs különösebb akadás, a kijelző elég érzékeny néha túlságosan is. Nekem hasznos a billentyűzet, ilyen gépet is akartam. Sajnos az ékezeteket még nem tudtam elővarázsolni.
Ami feltűnt a chrome lassabb mint a beépített gyári böngésző, de még tűréshatáron belül van ez is. Ami fura nekem a Jelly Bean dolgai...A Xperia Ray-emen Gingerbread van, ott bármit ki tudok tenni parancsikonként az asztalra, itt egyenlőre ez kicsit rejtélyesebb, legalábbis számomra...no meg ha a böngésző egyik fülén ha pl elindítom a youtubot (pl zenehallgatás) és átváltok egy másik fülre akkor megáll a lejátszás...erre van valami megoldás?

Beépített hangszórók csak csipogók, komolyabb fülessel (Audio Technica ATH-M50) tűrhető a gép hangminősége. Hangerő is van elegendő.
Filmet, játékot még nem teszteltem.
Ja pendrive-ot nem ismerte fel mint adathordozó. számítógéppel működik az adatkapcsolat.

egyenlőre ennyi, mellékelek egy tesztet, akit érdekel:

[link]

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#40036) this is life válasza artiny (#40027) üzenetére


this is life
Ármester

Hw teren megeri, de tudnod kell hogy nem bovithetomsd kartyaval igy inkabb a 16 gigas lenne a jobb ha sok cuccot raknal ra, de ha elfersz 8 gigan boven, akkor az is jo csere lenne. A concorde es a n7 nem ligaban jatszanak.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#40037) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Megjott a Pipo gepem. Egyelore annyi kerdesem lenne hogy a wifi beallitasoknak van egy "tartsa bekapcsolva a wifit alvas kozben" menupont, amit hiaba teszek soha-ra a wifi ugyanugy be van kapcsola sleep modban. Szerintetek ez mitol lehet?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40038) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziastok.

Esetleg van már olyan tablet, ami valamilyen szinten képes lenne kiváltani egy notebookot olyan értelemben, hogy rá lehet kötni egy projektort? Édesanyám a családi laptopról vetített a diákjainak eddig, lassan csereérett a lapos, de ha ezt meg lehet oldani egy tablettel, akkor lehet a helyére nem egy újabb notebookot vennénk, hanem egy tabletet. üdv

(#40039) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Tudna valaki segíteni abban, hogy miképp lehet egy Cube U39GT-t Rootolni? RK3188 és 4.2.2 van rajta.

Van hozzá valami univerzális root program?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40040) tjb007 válasza Jim-Y (#40038) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elméletben minden HDMI kimenetes tabletre rá lehet kötni, csak egy konverter kell, ami átalakítja a digitális jelet analóggá (feltételezem VGA csatlakozós).

(#40041) Ateess


Ateess
tag

Sziasztok!

Sajnos sikerült factory resettel törölnöm minden képet a tabletemről, olyanokat is, amik számomra nagyon fontosak voltak. Asus Memo Pad 10 Smart tabletem van, mass storage-ként nem tudom a géphez csatlakoztatni, így viszont semmilyen PC-s alkalmazással nem tudom a képeket visszamenteni. Találtam egy hexamob recovery appot a tabletre, amihez rootolnom kellene a tabot. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy az app-ról van-e valakinek valami információja, hogy működik-e, illetve hogy ha root-olom a tabletet, akkor milyen módon tudom unrootolni (pl. egy rendszerfrissítés visszaállítja-e alapra, stb.). Ha esetleg tudtok más megoldást a képek visszaszerzésére, akkor nyitott vagyok bármire.

(#40042) Mike88 válasza ZS3NI (#40039) üzenetére


Mike88
senior tag

Többször linkeltem már, rockchiphez ezt próbáld.

(#40043) pelenka35


pelenka35
őstag

sziasztok

Ez a masina megéri az árát ?

Archos FamilyPad 2

használ valaki ilyet ?

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#40044) tjb007 válasza pelenka35 (#40043) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak akkor éri meg, ha mindenáron ekkora kijelzőre vágysz, máskülönben nem.
Amúgy meg itthon nem forgalmazza senki sem, szóval hozzájutni sem agyon lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40045) ZS3NI válasza Mike88 (#40042) üzenetére


ZS3NI
őstag

:R

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40046) pelenka35 válasza tjb007 (#40044) üzenetére


pelenka35
őstag

Ebben az árban esetleg ajánlanál gépet.
internetezésre használnánk+ BF4 commander mod fusson majd rajta ;)

Gamertag:Rob3rt75

(#40047) tjb007 válasza pelenka35 (#40046) üzenetére


tjb007
nagyúr

A BF4 majd csak október 29-én jelenik meg, addig pedig sok víz lefolyik még a Dunán.
Ez alatt azt értem, hogy 1-1,5 hónap múlva teljesen más lesz a kínálat. Lehet (sőt, szinte biztos), hogy azoknak az árán amiket most mondanék sokkal jobb modelleket fogsz kapsz 1 hónap múlva majd a pénzedért.
Azt tanácsolom, hogy ha nem sürgős, akkor várj még a vásárlással.

(#40048) pelenka35 válasza tjb007 (#40047) üzenetére


pelenka35
őstag

Rendben ,köszönöm a választ
(nem sürgős a készülék vásárlás)

Gamertag:Rob3rt75

(#40049) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok! Ennél tudtok jobb ajánlatot max 25e forintért? DPS Dual 7

Köszi!

(#40050) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

1. Epson Stylus DX5050-es nyomtatóm van, csak USB-vel köthető. Hogy tudok közvetlenül a tabletről nyomtatni? (Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate; alkalmazást én csak wifi-shez találtam)

2. Olyan e-mailes alkalmazásra van szükségem, ami több mail címet is tud kezelni, de nem akar mindenhez hozzáférést. Mi az ajánlott?

3. Mi a Paint megfelelője Androidon?

4. Minden App szinte az összes adatomhoz hozzáfér. Miért tűnik az egész androidos app biznisz egy legális adathalászatnak? :D

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.