Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Land


Land
veterán

Van egy Myaudio Storm 4 gb Tablet nálam. Rockchip processzor, MALI GPU. Döglött szegény, folyamatosan bootlopol. Múltkor sikerült bebootolni, de azóta semmi. Nagyon leírást sem találtam erről a verzióról, ROM-ot meg pláne. Állítólag rossz ROM-ot flasheltek fel rá.
Ha jól tudom a recovery Power+Volume up és Down gombokra jönne be, de már az sem jön be, csak feketén világít a kijelző. Annyi neki?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#60002) Redcaster


Redcaster
őstag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni, vagyis inkább tanácsot. Tabletet szeretnék venni a közeljövöben. Most egy ilyesmin gondolkozom. Leginkább játékra (Hearthstone, Asphalt 8, GTA San Andreas és hasonló nagyobb játékok futtatására használnám, emellett 1-2 film megnézése és internetezés sincs kizárva. 35-40 ezret tudnék rá költeni maximum, lehetőleg 8, vagy annál nagyobb belső memóriát szeretnék, lehetőleg 4 magos processzorral, és minimum 1-1,5 giga rammal. A fent említett Samsung Galaxy tab is ilyesmi, a kérdésem, hogy ehhez hasonló, esetleg jobb tabletet tudnátok-e ajánlani nekem :K

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#60003) cidalain válasza Redcaster (#60002) üzenetére


cidalain
veterán

Alternativa: Lg g tab 7.0
Kicsot jobb a soc, a grafikus egyseg. A kevesebb ram ne tevesszen meg, hasznalatban ez nem jelet hatranyt az adott Samsunghoz kepest.
Ez a ketto jonevu marka ami szoba johet jatekra az adott ertekhatarban. Bar lehet hogy mindegyik felulrol nyalja a 40-et.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60004) Redcaster válasza cidalain (#60003) üzenetére


Redcaster
őstag

Még egy ilyet találtam. Ennél azt írják, hogy melegszik. Az általad írt LG-nél azt, hogy a rendszer elég sok belső tárhelyet lefoglal, így a 8ból kb 3,9 giga marad. Szerinted melyik jelent kisebb hátrányt az én általam tervezett használat közben?

[ Szerkesztve ]

(#60005) cidalain válasza Redcaster (#60004) üzenetére


cidalain
veterán

Igen, lg-nel a felet elviszi a rendszer. De minden tabon arra szamithatsz hogy 3-4 gb-ot elvisz a rendszer. Igy a 8 gigas taboknal keves sajat hely marad. Lg mar kiadta az android 5-ot aminel mar gyarilag hasznalhato az SD kartya nem kell rootolni.
A keretedbe a Samubol is csak a 8 gigas fer be, nagyjabol hasonlo szabad hely lesz mint LG-nel.
Asus az intel rendszer miatt nem ajanlott jatekos felhasznalasra. Ha barmi masra hasznalnad ez lenne ajanlott foleg ugy hogy ez 35-ert mar viheto. De jateknal belefuthatsz kompatibilitasi problemakba.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60006) Redcaster válasza cidalain (#60005) üzenetére


Redcaster
őstag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő és gyors választ :R Alszok még rá párat, de kezd tetszeni az az LG :K

(#60007) Zoli1222 válasza tjb007 (#60000) üzenetére


Zoli1222
őstag

Akkor lehet, h benevezek 1re hamarosan.

(#60008) Shingen válasza tjb007 (#60000) üzenetére


Shingen
addikt

Na meg ugye a Lenovora csak 1 év garit adnak és Telemax szervizeli. + ahogy írtad az intel proci.
Amúgy nem lenne rossz tab. :)

(#60005) cidalain +1 ;)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#60009) ®abstract® válasza MikaVejneGI (#59989) üzenetére


®abstract®
őstag

a merimobiles is ajánlom.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#60010) GGenius


GGenius
tag

Sziasztok!
Szerintetek ez milyen tablet?
CHUWI VI8

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#60011) ®abstract® válasza GGenius (#60010) üzenetére


®abstract®
őstag

logouton van rola teszt.windows 8.1 el,erös hardverrel szerelt.szerintem a játékok inkább az arm procikat szeretik az intelt kevésbe..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#60012) gK_


gK_
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy buta kérdés, de ilyennel találkozott már valaki, hogy a menüsor sokkal világosabb mint a többi rész?

Ez egy Lenovo A5500-as tablet 4.4.2 es androiddal.

Van esetleg valakinek ötlete?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv

G

(#60013) ®abstract® válasza gK_ (#60012) üzenetére


®abstract®
őstag

faxa.töröld a launcher adatait,lehet beakadt.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#60014) Attila xy


Attila xy
tag

Üdv!

Tablethez való joystick-ja van valakinek?Hol lehet itthon megnézni,rendelni?

(#60015) oncsi válasza Attila xy (#60014) üzenetére


oncsi
őstag

Sziasztok!
SG Tab 10.1 P7500 helyett kellene vennem valamit. Kizárólag netezésre, filmnézésre lenne használva. Meg naponta egy-két dokumentum fényképezés.Ehhez viszont kell egy "vaku" meg persze használható kamera.
Annyira nem kell teljesítmény, hogy ugyan ilyen is jó lenne, csak SD-vel bővithető, KK alatti verzóval, mert nem lesz root valószínűleg, de kell a korlátlan SD.re pakolás. 3G -s a minimum, de LTE is jöhet, ha nem sokkal drágább. méret 7-10-íg bármi.(SG Tab S 10.5 mellet lenne másodgép)
Új is, Használt is érdekel. Ár max 50e Ft.
Ötlete valakinek

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#60016) tjb007 válasza oncsi (#60015) üzenetére


tjb007
nagyúr

Újonnan az Alcor Access O819M gyakorlatilag ez egyetlen olyan modell, ami -a KitKat dolgot leszámítva, azt nem igazán tudod kikerülni- az elvárásaidnak megfelel.

Ha szigorúan betartjuk az 50 ezer forintos maximumot, akkor használtan egyedül az elég korosnak számító, lassan négy éves Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (P6200) jöhetne szóba ([link], [link]). Viszont ha rádobnál még egy tízest hozzájuthatnál már egy Samsung Galaxy Tab Note 10.1-hez is, ami a Tab 7.0 Plusnál azért klasszisokkal jobb.

(#60017) royal63


royal63
tag

Sziasztok !

A Lenovo A 7-10F Adam tabletről mi a vélemény ??
Ajánlható sok netezésre Fb-ra kevesebb játékra és filmnézésre ??
Vagy inkább a jó öreg A-3500-as ??
A felbontáson kívül van különbség köztük ??

(#60018) cidalain válasza royal63 (#60017) üzenetére


cidalain
veterán

Mas kulonbseg nem igazan van koztuk. Adam kicsit ujabb.
Azt vedd amelyiket jobb aron megkapod (mar ha a felbontas nem fontos szempont). Ha nem surgos ki lehet fogni 25 korul vagy alatta akarmelyiket.
Vasarnap az MM-ben az A3500 volt online akcios 24000 valamennyiert. Erdemes majd most vasarnap is odanezni a honlapjukra.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60019) tjb007 válasza royal63 (#60017) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, ajánlható.
A felbontáson kívül még ott van az erősebb SoC mint különbség az A7-10 javára.

(#60020) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Tabletet keresek 9 eves kislanynak.
Foleg zenet hallgat, filmet nez, fenykepez/videot csinal es egyszeru jatekokat jatszik.
Tudnatok ajanlani nehany tipust?

(#60021) cidalain válasza anonym1s (#60020) üzenetére


cidalain
veterán

Mennyi a keret? Mekkora kepatlora gondolsz?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60022) royal63


royal63
tag

cidalain , tjb007 köszönöm a segítséget !!!

(#60023) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Adott egy Vodafone Smart Tab III masina, azt szeretném kérdezni, hogy távolról le tudom-e valahogy tiltani mondjuk IMEI szám alapján. Köszi előre is válaszotok! :R

Sic Parvis Magna

(#60024) anonym1s válasza cidalain (#60021) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Max. 40 ezer ft, es 7"-9" kepatlo.
Annyit tudok, hoy legalabb 2gb ram, 16gb tarhely, es jo ips kijelzo kell, valamint elony ha van rajta fulhallgato kimenet es az atlagnal normalisabb kamera. A hdmi kimenet meg mar hab lenne a tortan :)

(#60025) ClioRS válasza anonym1s (#60024) üzenetére


ClioRS
őstag

Ilyen készülék nincs 40-ért. Amit leírtál, arra mondjuk a Samsung Galaxy Tab S 8.4, vagy Sony Xperia Z3 tablet compact felel meg, de ez több, mint a duplája.

(#60026) tjb007 válasza 30z.Samu (#60023) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

(#60024) anonym1s

A számba vehető lehetőségek száma 0, azaz nulla. Legalábbis akkor, ha új készülékről van szó, és itthon szeretnéd megvásárolni.
Használtan körülbelül ugyanennyi esély van egy ilyet találni. Ami most eszembe jutott az a WayteQ xTAB-9, azt biztosan megkapnád ennyiért, csak az nem igazán nevezhető problémamentes modellnek.

Még egy lehetőség van: rendeltek Kínából egy olcsóbb Windows+Android dual OS-es modellt (pl. Onda V820W, Chuwi Vi8). Meglesz a 2GB RAM, az IPS kijelző, a 16GB tárhely és a HDMI kimenet is.

(#60027) cidalain válasza anonym1s (#60024) üzenetére


cidalain
veterán

Elso korben a ramot vinnem lejjebb 1GB-ra. Hatter 8GB. Kepatlo fix 7. Kamera olyan amilyen, hdmi nem lesz. Fules kimenet viszont igen.
Ebbe a keretbe ilyesmi felszereltseg fer bele csak itthoni beszerzessel. Viszont ez mar nevesebb cucc.
Hdmi altalaban kivalthato Dlna, vagy Miracast segitsegevel.
A jatek mennyire komoly? Egyszerubb logikai vagy komoly 3d is lenne?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60028) anonym1s válasza tjb007 (#60026) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Kossz a valaszt!
Gondolom a 2gb ram miatt nincs. Ez a dual op.rendszeres onda jonak tunik. Tudsz meg ilyeneket?
Ja, nem magyarorszagon veszem, barmilyen forras erdekel.

[ Szerkesztve ]

(#60029) 30z.Samu válasza tjb007 (#60026) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! Eljutottam idáig az este folyamán, viszont zárolni nem tudom, mert az eszközön nincs telepítve az alkalmazás. Vagy valami ilyesmit olvastam, értesítést nyilván hiába küldök, az akinél van, úgy is kinyomja. Mert elvileg a gép használatban van...

Sic Parvis Magna

(#60030) anonym1s válasza cidalain (#60027) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Jatekbol legkomolyabb a subway surfer (azt hiszem ez a jatek neve), ezen kivul inkabb csak logikai jatekok, es a beszerzes nem magyarorszagrol lesz. Nem keves az 1gb ram 2015-ben?

Inkabb koltok tobbet de normalis gep legyen. Egy gyereknek nagy csalodas tud lenni, ha nagyon var valamit es kap egy szemetet.

[ Szerkesztve ]

(#60031) Shingen válasza anonym1s (#60028) üzenetére


Shingen
addikt

Gondolom a 2gb ram miatt nincs

Eltaláltad! :)
Kb. a 60 ezresek között kezdődik a 2GB ram.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#60032) tjb007 válasza anonym1s (#60028) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem, nem amiatt nincs, hanem a 16GB tárhely, a jó IPS kijelző, és a normálisabb kamera miatt.
Tudnék még ilyen dual OS-es modelleket írni, csak azok már nem fognak beleférni a 40 ezer forintba, főleg nem az áfával együtt.

(#60029) 30z.Samu

Más lehetőség sajnos nincs.

(#60031) Shingen

23 ezer forintért is kapsz már itthon újonnan 2GB RAM-os tabletet, szóval nem azon múlik. 60 ezerig sem kell elmenni egy normálisabbért, ott van 50-ért az Alcor Access O819M.

(#60033) 30z.Samu válasza tjb007 (#60032) üzenetére


30z.Samu
félisten

IMEI szám alapján sem?

Sic Parvis Magna

(#60034) tjb007 válasza 30z.Samu (#60033) üzenetére


tjb007
nagyúr

IMEI-t csak a szolgáltató és a hatóság tud tiltani.

(#60035) 30z.Samu válasza tjb007 (#60034) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem mindegy, csak ne használja már, ha én fizetem a részletét. :DDD

Sic Parvis Magna

(#60036) cidalain válasza 30z.Samu (#60035) üzenetére


cidalain
veterán

Ooo. Ez nem vilagos.
Tehat valami ami a tied, te fizeted. Ezt mas hasznalja, de ezt te nem akarod.
Gondolom visszakerni nem tudod, mert mar megtetted volna.
Kerdes te adtad neki, vagy magatol vette el. Bar majdnem mindegy, ez mar rendorsegi ugynek tunik...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60037) 30z.Samu válasza cidalain (#60036) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én adtam oda, de nem örökre, és a névre szóló papírjai nálam vannak, tehát a gép engem illet. Még nem akarok senki mást belevonni, megpróbálom magam visszaszerezni. :)

Sic Parvis Magna

(#60038) Shingen válasza 30z.Samu (#60037) üzenetére


Shingen
addikt

Érdekes story, és nem akarja vissza adni vagy mi?

風林火山

(#60039) 30z.Samu válasza Shingen (#60038) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyenlőre úgy néz ki, de még megpróbálok hatni rá, jobban jár, ha visszaadja. :)

Sic Parvis Magna

(#60040) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Asus Fonepad 7-ről érdekelnének vélemények. Főleg GPS szempontjából...

(#60041) anonym1s válasza tjb007 (#60032) üzenetére


anonym1s
őstag

Utananeztem a dual bootos z3537f gepeknek, es azt gondolom azok jobbak mint az rk3188 gepek es nem is kerulnek tobbe.
Ket jeloltem van eddig.
A Chuwi Vi8 es a Pipo w4s.
A pipoban levo tarhely sokkal gyorsabb es ketszer akkora (64gb), de dragabb is.
Errol a pipo w4s geprol van infod?
Talaltam egy osszehasonlito videot, ebben azt mondja a ficko hogy nincs rajta play store es hiaba teepitette, nem mukodik.

Itt az osszehasonlito video.

(#60042) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Üdv!

60k körül keresek tabletet. A Xiaomi MiPad nagyon tetszik. Van ennél jobb ebben az árkategóriában?

(#60043) ceRedAn


ceRedAn
csendes tag

Sziasztok,
Szerintetek Lg G pad 7.0 vagy Asus Memo pad 176cx lenne a jobb választás, ha az árat nem néznénk.
Használatát tekintve mindenre, de főleg filmekre és olvasásra lenne használva./Kamera nem fontos egyáltalán/
Az az Intel proci nagyon vonzó számomra, viszont szoftveresen az LG jobban tetszik.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#60044) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Sziasztok!

Én nem vásárolni szeretnék, hanem segítséget kérni, mert a saját topicban nem tudtak segíteni, hátha itt valaki igen.
Adott egy 2012-es Asus Nexus 7, amiből tégla lett a bootloader helytelen felülírása miatt.
Tud valaki javasolni olyan szervizt, ahol felül tudják írni a bootloadert?

Köszönöm!

(#60045) tjb007 válasza Vegitaa (#60040) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pontosan melyikről ?

(#60041) anonym1s

Pont a Chuwi Vi8-ban van a gyorsabb eMMC (az van a jobb oldalon).
A PiPO W4s-t nem ismerem, még egy hónapja sincs, hogy piacra került, szóval eléggé frissnek számít még. Ebből a szempontból a Chuwi jobban áll, az már egy nagyon jól bejáratott modell. Nagyon vonzó az a 64GB, de ha tényleg ennyire lassú, akkor én inkább beáldoznám a dupla akkora kapacitást a gyorsabb sebességégért.
Play Áruházat amúgy így lehet a W4s-re telepíteni: [link]

(#60042) Illusion1010

Az elvárásoktól és a felhasználástól függ, de en bloc azt lehet mondani, hogy nincs.

(#60043) ceRedAn

Az ME176C/CX-nek kicsivel fakóbb a kijelzője, a G Pad 7.0-nak pedig jobb a rendszere és az üzemideje. Ezeket leszámítva gyakorlatilag mindegy, hogy melyiket választod, ha túlnyomórészt valóban a felsoroltakra lesz használva.

(#60044) zhorvath

Az ASUS-on kívül (vagyis pontosabban annak a hivatalos magyarországi szervizpartnereit) más szervizt nem tudok ajánlani, viszont van jó pár unbrick how-to leírás a neten, amiket kipróbálhatnál. [link], [link], [link] A helyzet a jelenleginél csak jobb lehet.

(#60046) zhorvath válasza tjb007 (#60045) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Köszönöm!
Sajnos nem softbrick. Nincs fastboot, csak fekete képernyő, ezek a módszerek nem segítenek.

(#60047) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Nekem egy kérdésem lenne: A tabomban a memóriakártya fat32-es. Én egy 4 GB-nál nagyobb filét szeretnék rá másolni.
Hogyan lehetne?
Milyen filerendszert támogatnak még az androidos tabletek, amire nagyobb méretű file felhelyezhető?

(#60048) anonym1s válasza tjb007 (#60045) üzenetére


anonym1s
őstag

A video elejen kicsit meg volt kavarodva a figura szerintem, mert a legelejen valoban azt mondja hogy a chuwi van a jobb oldalon, de aztan vegig az egesz videoban a bal oldalit mondja chuwinak es a jobb aoldalit w4s-nek. Amikor mutatja az emmc sebesseget direkt kiemeli hogy a chuwi mennyivel sokkal lassab mint a pipo, de a legegyszerubb ha 5:15-re tekered a videot, ott emeli meg a jobb oldalit, amiben a sokkal gyorsabb emmc van, majd hosszas duma utan 7:30-nal megforditja es ott van a pipo felirat rajta, vagy 1
0:40-nel amikor ujrainditja mindkettot, akkor a kijelzon is latszik hogy a bal a chuwi es a jobb oldali a pipo.
Szoval biztos hogy a jobb oldali a pipo, abban van a gyors emmc es a chuwiban a lassu.
A pipo 4k irasi sebessege tizszer gyorsabb mint a chuwi, es netezesnel epp ez a lenyeg, hogy gyorsan letoltse az oldalt, de pl. a boot idon (amikor ujrainditotta mindkettot), nem latszik egyaltalan a gyorsabb emmc.
Kossz a linket, hasznos oldal!
Akkor a pipo lesz az aldozat :)
Kossz a tippet az intel processzros gepre!
Ja, a 2gb ram eleg a win8-nak? Nem keves az neki?

(#60049) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, jelenleg ipadot használok, de szeretném lecserélni egy hasonló androidos tabletre, mert asszem most már van annyira smooth a rendszer, hogy partyban legyen az apple-lel, sőt, mivel elég kevés ram van az ipademben, talán még gyorsabb is lehet kicsit.

ami a legfontosabb nekem, az a tablet tömege. 500 grammnál több semmiképp sem lehet. fontos még a 9-10 col közötti méret és hogy a tablet felbontása is legyen olyan jó, mint az ipadnek, tehát 2048 x 1536 környéke, illetve legyen gyors a gép. csak a wifire van szükségem és a tárhely sem érdekel, mert csak itthon és csak netezésre, esetleg nagy nagyon kevés játékra használnám. árban minnél olcsóbb annál jobb, nem vagyok tisztában ezzel sajnos, tehát azt a legolcsóbb gépet keresem, ami megfelel a föntebb támasztott követelményeknek. köszönöm

(#60050) Vegitaa válasza tjb007 (#60045) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Fonepad 7-en belül?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.