Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) DelArco válasza vertigojames (#9998) üzenetére


DelArco
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek aki segített. :R
Azt hiszem én is benevezek egy ilyen Aurora tabletre.

Youth hides the key to salvation

(#10002) canniball


canniball
nagyúr

Tiszteletem a topiklakóknak!
Ebből (mármint a beragadt készletek miatti árcsökkenésből) nem lett semmi vagy csak kis hazánk maradt ki belőle? Esetleg még csúszik a dolog? Igaz egyáltalán nem vagyok naprakész tablet ügyileg így lehet hogy tévedek de nem látom a nagy áresést, pedig jó lenne egy olyan ami:
- 10"-os kapacitív
- normálisan összerakott
- böngészésre kompromisszummentesen alkalmas
- megbízható boltból 2-3 év garival ~30k-ért elhozható
- GPS, 3G, kamera, fullHD lejátszás, egyéb flanc nem kell.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10003) tjb007 válasza canniball (#10002) üzenetére


tjb007
nagyúr

Inkább utóbbi.
Most, hogy hamarosan jönnek az újdonságok talán lesz némi ármozgás de csak akkor ha már a raktárkészletek kifogytak, addig semmi számottevőre nem lehet számítani.

Olyan tablet aminél mind a négy kitételed teljesül meg nem létezik (de még egyenként sem nagyon).

(#10004) keszo


keszo
őstag

Sziasztok
ezeket már próbálta valaki?

[ Szerkesztve ]

Attila

(#10005) canniball válasza tjb007 (#10003) üzenetére


canniball
nagyúr

"Most, hogy hamarosan jönnek az újdonságok talán lesz némi ármozgás..."
Esetleg valami jóslat hogy ez kb. mikorra várható?
Számomra úgy tűnik hogy ez a szegmens is kb. olyan mint az SSD-k piaca: eleinte folytonos (kis léptékű) fejlődés volt nagyjából változatlan árak mellett, kellett 1 vagy 2 év mire (a még kapható régebbi modelleknél) az árak is elindultak lefelé.

"Olyan tablet aminél mind a négy kitételed teljesül meg nem létezik..."
Titkon bíztam benne hogy valahol nagyon lemaradtam de inkább tartottam tőle hogy ez lesz a válasz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10006) tucsok. válasza keszo (#10004) üzenetére


tucsok.
senior tag

nem, de köszi :R

"So say we all"

(#10007) hercsi válasza z0d1AK (#10000) üzenetére


hercsi
tag

Értem; köszi az infót, akkor - bár kicsit nehezemre esik :D -, de várok türelemmel :K.

[ Szerkesztve ]

(#10008) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, mi a véleményetek erről a tablet-ről, esetleg vki kipróbálta már?

[link]

A másik esélyes: [link]

Szkeptikus vagyok, szerintetek megéri-e az elvileg jobb proci ill. felbontás a kb. +80 dolláros árkülönbséget (sajnos mivel nem láttam, nem tudom, mennyire zavaró a 800x felbontás egy 7 coloson...)? Ha lehet, GPS-eset szeretnék, ellenkező esetben a Novo Aurora-val szemezgetnék...

Más: Ha esetleg lenne valami ötletetek "megfizethető" 10 colos tablet tekintetében (bár a GPS-hez az már szerintem túl nagy lenne), szívesen veszem az ötleteket, előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10009) tjb007 válasza canniball (#10005) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem szeretnék nagyon jósolgatni de én azt mondom, hogy talán az év közepe felé.

(#10010) DJGABI válasza bladesks007 (#10008) üzenetére


DJGABI
addikt

Csak zárójelben: Dealextreme mostanában kegyetlenül lassú, illetve drága is. Amúgy a második nincs készleten nekik.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#10011) canniball válasza tjb007 (#10009) üzenetére


canniball
nagyúr

Az mondjuk nem egy kivárhatatlan időtávlat, de jobban belegondolva ha jól sejtem ez sem azt fogja jelenteni hogy teljesül amit korábban vázoltam, inkább csak annyit hogy egy azonos kaliberű gép 10-15%-kal olcsóbban beszerezhető lesz. Jól sejtem vagy ennél nagyobb durranás várható?
Mert ha jól tippelek akkor lehet nem várok addig.

A tablet amúgy úgy jutott eszembe a hogy nem ritkán nincs energiám/kedvem leülni a gép elé hogy szétnézzek a világban, ilyenkor előveszem a MotoDefyt ami az említett igényeknek tökéletesen megfelel (sőt), de a 3,7"-os kijelzőnél nagyobbat is el tudnék képzelni böngészéshez.

A kompromisszumkészséget elővéve jelenleg ott tartok hogy 10" nem fér bele a pénztárcába, 7"-on Huawei Ideos S7 Slim vagy Wayteq xPad-70. Utóbbi árban is jobban fekszik és a 4:3 képarány is talán jobb böngészéshez, de ha előbbinek van olyan funkciója ami engem is pozitívan érint akkor meggyőzhető vagyok. Vélemény/ellenvélemény e két kütyüről, esetleg más ajánlat?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10012) mipityu válasza DJGABI (#10010) üzenetére


mipityu
tag

A Deakextreme-mel óvatosan. Nem jött meg december közepe óta egy kisebb összegű rendelésem (8.99 $) és már a 4. reklamációt írom nekik, amire nem válaszolnak. A shiped jelzésnél is hiányzik az airmail megjelölés és a tracking number. Nem tudom mi az oka, de figyeljetek rájuk.

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#10013) Pantok válasza mipityu (#10012) üzenetére


Pantok
aktív tag

Semmi extra nincs ebben, karácsonyi rendelésekben a kínai oldalak 95% elúszik, DX pedig az egyik legnagyobb így ők úsznak el a legjobban.
Hétröl hétre jön tőlük csomagom és eddig olyan 30+ rendelésböl 1$-60$ között minden megjött.
Karácsony körül számítani kell erre - illetve ottvan az újévük is aminek nemrég lett vége, az egy 15 napos szünet nekik.

**Mondjuk tabletet nem tőlük rendelnék, inkább arra specializálódó boltból, sose láttam még a DXet mint legolcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

(#10014) freeapro válasza freeapro (#9985) üzenetére


freeapro
senior tag

Valaki tud segíteni a döntésben? :R

(#10015) tvamos válasza mipityu (#10012) üzenetére


tvamos
nagyúr

Paypal-lal fizettel? Legtobb kinai csak akkor valaszol, ha a Paypal odapiszkal!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10016) tvamos


tvamos
nagyúr

Kerlek, segitsetek nekem tabletet talalni, ajandekba.
A kovetkezore szertne a megajandekozott kisfiu hasznalni:
- JATEK
- Youtube
Amire en szeretnem:
- Video telefonalas (a kiscsavoval)
Egyeb igenyek:
- capacitive touch kell! Resistive nem erdekel, az nem jo!
- 5" eleg, meg a 7" is jo, nagyobb nem kell
- legyen min. Android 2.3. hogy kulso flashre is lehessen appokat telepiteni
(Meg, hogy menjen a video telefonalas.)
- no es persze a kamera...
Ar: 20kHUF
Elore is koszi a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10017) tvamos válasza tvamos (#10016) üzenetére


tvamos
nagyúr

Egyenlore ezt talaltam:
http://www.ebay.com/itm/7-4G-BOXCHIP-A10-Cortex-A8-1-2G-Android-2-3-4-WIFI-3G-Capacitive-Touch-A1001-/190639002142?pt=Cell_Phones&hash=item2c62f8521e
Jo negynak latszik, valami kisebb jobban tetszene.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10018) Nara19 válasza canniball (#10011) üzenetére


Nara19
aktív tag

Huawei előnye:
gps, 3g (de van csak wifis kivitel is)
fényképező?
5-8 óra üzemidő
gyári market
stabil működés

Wayteq előnye:
erősebb proci
Kelzsoca romjai
2.3 android

(#10019) mipityu válasza Pantok (#10013) üzenetére


mipityu
tag

Amit írsz az ünnepi késésekről az rendben van, de már február 15.-e van és 24-48 órai választ ígérnek.

Amit kolléga ír az lehet a gond. Ez volt a kb. 30. vásárlásom náluk (ezek után az utolsó) és most először kártyával fizettem, nem PayPayPallal.

Karácsony előtt (ha jól emlékszem 15.-én) küldtem vissza egy 288$-os telefont egy ebay-es kínainak (bootloop miatt) és január közepén megkaptam a gyári új csere darabot. Ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#10020) tvamos válasza mipityu (#10019) üzenetére


tvamos
nagyúr

En meg vettem egy Magyar nyelvu GPS-t. Persze vacak, nincs standby, 20 percent utan lemerul, es a win ce Oroszul beszel. Mire megjarta oda-vissza Kina orszagat, eltelt 4 honap, vettem is egy masikat. Ugyan olyan volt, amikor visszakaptam... Szoval, csak Paypallal, es azonnal reklamalni, ha gond van! Kessegesnek mutatkoznak, de csak azt varjak, hogy leteljen a Paypal nal a reklamacios ido!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10021) bladesks007 válasza DJGABI (#10010) üzenetére


bladesks007
tag

Akkor mit javasolsz? Inkább Pandawill v. Merimobiles?

[ Szerkesztve ]

(#10022) Pantok válasza mipityu (#10019) üzenetére


Pantok
aktív tag

Egyszerűen ezek ilyenek, azért olcsó mert nincs minőségellenőrzés se a készülékkel, se a szolgáltatással szemben.
Egy éve kb November elején rendeltem egy 50$os vacakot, 12 nap alatt ittvolt, kb 1 nappal a megérkezése elött rendeltem 1 db 5 dodós telefon tokot, január 10.-én jött meg.

Szimplán kiszámíthatatlan és ez az amire lehet számítani - épp ezért ha nem paypallel fizettél sajnos magadra vess.

Ebay is hasonló kategória nálam, bár ott a szolgáltatás általában jobb max a termék szar.

(#10023) tjb007 válasza canniball (#10011) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem vagyok piacelemző, szóval erre nem tudok válaszolni egy viszont biztos, drasztikus 30-40-50 stb. százalékos árcsökkenés biztosan nem lesz.

Mindkét modell ajánlott, itthon nagyon más ebben az ár kategóriában nincs, ha esetleg bevállalod a külföldi beszerzést (ezzel lemondva a hazai garanciáról) akkor még az Ainol Novo 7 tabletek közt is érdemes lenne szétnézni (vagy ott van még a Hyundai A7 is).

(#10018) Nara19

"gyári market"

Talán létezik olyan is ami nem gyári ? :DDD

"stabil működés"

Semmivel sem stabilabb. Nem kell feleslegesen buzerálni és nem lesznek vele gondok (én sem piszkálom feleslegesen, nincs is vele semmi problémám, kopp-kopp).

(#10024) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Van valakinek tapasztalata a Zenithink 280 C91 tabletről?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#10025) szaszapi válasza Sanzaa (#10024) üzenetére


szaszapi
őstag

Nekem van,keress meg privátban. :)

(#10026) engine88


engine88
aktív tag

Szerintetek 10.1-es tabletről átmenni 4,7 colos telóra nagyon rossz lesz?

(#10027) szabi__memo válasza engine88 (#10026) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Telefonálni, utcán hurcolni kifejezetten jobb lesz :-D

(#10028) Nara19 válasza tjb007 (#10023) üzenetére


Nara19
aktív tag

:)

(#10029) Luissimo válasza Nara19 (#10028) üzenetére


Luissimo
veterán

monddmármegneki a tutit , hogy igenis van olyan :-)
amit a sok kínai csodára kell utolag felpakolni, merthogy nem megy rajta , vagy nincsen rajta :-) :-) :C

[ Szerkesztve ]

(#10030) tjb007 válasza Luissimo (#10029) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azt talán nem a Google készíti vagy mi ? :DDD

Max. arról lehet beszélni, hogy van amire hivatalosan nem kerülhetne fel de hogy nem gyári........

(#10031) BéHGT válasza Luissimo (#9976) üzenetére


BéHGT
senior tag

Én személy szerint várom, nagyon is! Mivel a Tabban pont az 1GB RAMot hiányoltam, ebben ez is meglesz már. Két mag nekem nem feltétlen fontos, de nem vagyok ellene. :) Csak a LED ne maradjon le hátulról. :C :C

(#10032) Luissimo válasza tjb007 (#10030) üzenetére


Luissimo
veterán

ismered az a kifejezést, hogy "gyárilag "

tudod, a Dacia is személygépkocsi volt "gyárilag", de azért otthon összekellett rakni ujra, hogy működjön.:-)
de szerintem te azt csak tévéfilmekben láttad, a korodnálfogva :-) :-)

(#10033) Luissimo válasza BéHGT (#10031) üzenetére


Luissimo
veterán

a "két mag" példul az ivarérett férfiaknál rendkivül fontos :-) :-)

(#10034) tjb007 válasza Luissimo (#10032) üzenetére


tjb007
nagyúr

"de szerintem te azt csak tévéfilmekben láttad, a korodnálfogva :-) :-)"

Talán a kristálygömböd már ezt is megmondja és nem csak a lottószámokat ? ;]

(#10035) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Közérdekű közlemény következik.

Aki jót akar magának az rohadt messzire elkerüli a Pandawill oldalát.
Ezek a kis tetű ferdeszeműek már 18 napja megkapták a pénzemet, cserébe viszont még mindig nem képesek feladni azt a rohadt csomagomat.
A kommunikációjuk nulla, csak akkor írnak ha kérdezel, akkor is megy a kamu a másnapi szállításról.
Csak azért nem mondtam eddig vissza a rendelést, mert felajánlottak egy kicsit drágább modellt, konkréten az OEM U9GT 2 16GB-os fém változatát (az Onda VI40 8GB műanyag helyett) Gondolom ez a Cube azonos modelljének a márkátlan változata.

Így 18 nap elteltével viszont elmehetnek a büdös p*csába.
Kapnak még 1-2 napot aztán nyitom a vitát a PayPal-on.

(#10036) mArZsi válasza kezdő (#10035) üzenetére


mArZsi
tag

Nekem az Aurora késik, bár nem Pandáéktól jön.
Állítólag akkor a készlethiány a nagy érdeklődés miatt, hogy jó, ha az ember megkapja egy hónapra rá.

Szerintem nem kell túl idegeskedned, amúgy is ingyenes postával jön és az ajánlatuk se rossz. Az ünnep miatt nehezen térnek magukhoz...

(#10037) Luissimo válasza tjb007 (#10034) üzenetére


Luissimo
veterán

mér, tán nemígyvan ? :-)
hanyas vagy?
mert Zsocával mi félszavakból is, de veled nemúgytűnik
miaza kristálygömb :-)?

ja, a hétvégi lottószámok a következők, 1,2,3,4,5 :-)

nemtudom a panda hogyanmüxik, de a dealextreme azért jó, mert a pénz egy külön számlán marad, addig nem kapják meg, amig te visszanem igazolod, hogy megkaptad , átvetted .

[ Szerkesztve ]

(#10038) kezdő válasza mArZsi (#10036) üzenetére


kezdő
senior tag

Értem én, hogy ünnepek, na de akkor is.

A feladást követően is lazán lehet 1-2 hét a postázás és így is már 18 napnál járunk.
Valamint az bosszant a legjobban, hogy amikor rendeltem a termék készleten volt nekik, legalábbis a honlapjuk szerint....

Én nagyon kínai párti voltam tablet ügyileg, de ez most nagyon betett. Nem jobb az ajánlatuk annyival, hogy 30-60 napokat várjon rájuk az ember, ne próbálhassa ki előtte, ne legyen garanciája + kockáztassa a vám+áfa összegét.

Amúgy a fizetés itt PayPal segítségével zajlik. Ez az egyik legbiztonságosabb online fizetési módszer. Semmiféle pénzügyi adatomat nem ismeri meg az eladó, valamint a fizetést követően 45 napom van panasszal élni aminek, ha az ellenkezőjét nem tudja a feladó bizonyítani akkor a teljes összeget visszatérítik a számlámra.

(#10039) tvamos válasza kezdő (#10038) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt nagyon szepen osszefoglaltad!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10040) sittes79 válasza kezdő (#10038) üzenetére


sittes79
addikt

Én a pandaval tudtom online csettelni, igaz várni kellet rájuk vagy 1 órát, mert annyian voltak
a sorban.

Nekem feladták és van tracking number! nálad nincs? +3 dodó volt. Remélem nem lesz gond, igaz én csak egy tokot rendeltem. Nagyobb értéket csak ebay-en szoktam.

(#10041) kezdő válasza sittes79 (#10040) üzenetére


kezdő
senior tag

Ó hát én már 5 alkalommal is chateltem velük +4 mail.

A chaten mindig nagyon segítőkészek és megy a félrebeszélés.
Kezdetben volt, hogy az Onda elfogyott, várjak.
Aztán, hogy nem is lesz már Onda kapok helyette egy jobbat.
Ezt követően, hogy néhány gyártójuk minőségbiztosítási gondokba ütközött és minden terméket visszahívtak az adott típusból. (el tudjuk képzelni az mennyire lehetett szar, ha ők is visszahívták?)
Ezeket mind megértettem, vártam.
Most ahányszor rájuk írok, jön a duma, hogy elnézést, el vannak havazva, holnap küldik. (az első ilyen holnap küldik duma múlthét csütörtökön volt)

Nekem is nyomonkövetős szállítással lesz feladva, csak az a szép a dologban, hogy még nem tart ott az ügy, hogy nálam lenne a szám, ugyanis még nincs feladva....

Olvasgattam a fórumukat, ahogy nézem mindenki szív aki ezt az Onda VI40-et rendelte vagy elfogadta a helyettesítő gépet.....

Szerintem visszakérem a pénzem, megvárom az Ipad 3-at, az talán lenyomja az Ipad 2 árát és veszek egy olyat. Az legalább a minőség csúcsa (nem vagyok Apple fan, sőt...) és még ÁFÁ-s számlát is kaphat az ember....

(#10042) domerator válasza kezdő (#10041) üzenetére


domerator
veterán

Huawei Mediapad nem alternatíva?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#10043) tjb007 válasza Luissimo (#10037) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem így van. Az akkori szomszédnak is Dacia -ja volt, nem egyszer utaztam is benne, na meg még most is lehet látni belőle az utakon.

Az meg tök jó jó, hogy félszavakból is megértitek egymást de nem lehet mindenki egy hullámhosszon, az meg nem korfüggő.

A korom meg pont nem a fórum olvasóira tartozik, legyen elég annyi, hogy jócskán elmúltam már húsz de nem vagyok még harminc.

[ Szerkesztve ]

(#10044) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok adott egy M080+3g tablet,jelenlegi szoftver android 2.3.1viszont sokszor lefagy lehet e valahogy 2.2 vagy lefrissiteni a mostanit?

(#10045) Luissimo válasza tjb007 (#10043) üzenetére


Luissimo
veterán

a hanyas vagy , nalátod, az sem konkrétan kérdés volt, az a " akkor mi félszavakból is megértjük egymást " -hoz tartozott.

( ha mond valamit , akkor Szilágyi György , előadta Kálmán György :DDD
ugyhogy , semmi jelentősége.)

Korom ?
hogyjön ide a korom ? :D :Y
Bár a kéményseprők is aztmondják, hogy a koromhoz képest egészen jól nézek ki :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#10046) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

[link]
A Concorde Tab 10.1 előrendelhető.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#10047) vertigojames válasza kezdő (#10041) üzenetére


vertigojames
tag

Én január közepén rendeltem, de még nem adták fel. De ahogy olvastam, mindenhol hiány az Ainol Novo 7 Aurora.
Én nem aggódok, mert láttam, hogy korábban teljesen korrekten megkapták az emberek a pandawill-es rendelésüket. Most is vannak olyanok, akik még időben rendeltek, és ott van már náluk. Nem kell aggódni, szerintem az korrekt részükről, hogy adtak engedményt, meg elnézést kértek. El tudod képzelni mi lehet most náluk, hogy még mindig nincs készletük?
Csak mi itt ezen a fórumon vagyunk vagy 10-en, akik Ainol készüléket rendeltünk tőlük. Pedig ez egy kis ország, kis fórum, kis közösség...

Ami meg azt illeti, szerintem bőven megér annyit, hogy kicsit várok - annak tudatában, hogy Holdújév idején rendeltem, és láttam, hogy máskor is volt már emiatt fennakadás a kínai rendelésekkel -, és megkapok egy készüléket mindennel együtt negyed, ötöd áron egy iPad2 höz képest.
Ja, és hogy volt nekik készleten? Ezt honnan tudod? Már amikor én rendeltem, ki volt írva január közepén, hogy a Holdújév miatt készlethiányuk áll fenn...

(#10048) Luissimo válasza Sanzaa (#10046) üzenetére


Luissimo
veterán

holvan belőle a dzsipiesz ? :F :Y

(#10049) kezdő válasza vertigojames (#10047) üzenetére


kezdő
senior tag

Én január 29-én rendeltem, azaz a visszatérésük előtti napon.
A honlapon az "in stock" szerepelt, a főoldal is az adott terméket hirdette és amennyiben jól emlékszem a facebook oldalon is kiírták 1-2 napra rá, hogy megérkezett, raktáron van a cucc.

(#10050) Sanzaa válasza Luissimo (#10048) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Bluetooth van benne, tehát külső GPS csatlakoztatható hozzá. Lesz rá ICS frissítés is és a gyártó rámókolja később egy Afatech chipes USB-s DVB-T vevő driverét. Továbbá szerdánként lehetőség van Skypon alkudozni a Concorde Kft-vel további kedvezményért 3 percig;) Azt mondtam már, hogy megeszi a SIM kártyát is?:)

Lenovo Vibe Z2 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.