Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) cidalain válasza csabyka666 (#69998) üzenetére


cidalain
veterán

Halkan megsugom 40-ert sincs 4 giga ramos droid.
Na jo, 2 gigas belefer, de az dupla penz.
De hulyeseg hogy szenvedni fog a 4 mag 1 giga rammal. Nem fog. Az idosebbek jellemzoen 1 dolgot csinalnak egyszerre, es azt tokeletesen tudni is fogja. Miert riogatjuk az embereket azzal hogy ez harmatgyenge? Igen, vannak jobbak. Es?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#70002) keszo válasza Clemi (#70000) üzenetére


keszo
őstag

szerintem még mielőtt bármivel is próbálkoznál, nézd meg KIES3-mal is. Nem veszítesz semmit.

Attila

(#70003) El Joe


El Joe
tag

Sziasztok,
Kérnék egy kis segítséget a választásban.
Alapvetően munkára (dokumentum kezelés, esetleg minimális szerkesztés), netezésre és egy minimális videó ill. fotó nézegetésre keresnék egy 8'-os tabletet ~100e magasságában.
Amiket én nézegettem:
- Huawei Mediapad 8.0 M2 vagy M3,
- Sony Xperia Z3 Compact;,
- Samsung Galaxy Tab S2 8.0 (nem vagyok egy Samu fan)
Melyiket ajánlanátok, esetleg van más/jobb opció is?

(#70004) csabyka666 válasza cidalain (#70001) üzenetére


csabyka666
addikt

Csak segíteni akartam. Vegye meg 20-ért, de ne az első nap után mondjon véleményt, hanem 1-2 hónap használat után. Anyu benyit egy FB oldalt, görget rajta kettőt, és elmehet ebédet csinálni, amíg utoléri magát a rendszer. Hiába az újabb droidok, gyenge hardveren nem smooth rendszer.
Persze ha hetente factory resetet csinál rajta, akkor elviselhetőbb, de az nem használat úgy...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#70005) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Srácok, van annak valami oka, hogy a Lenovo Andy Lite ára ennyire megugrott? Én nem olyan régen vettem magamnak, most akartam egyet nővéremnek, de a 22k helyett most olyan 26k-28k-ért megy, cserébe az Adam lett 22k. Ez valami ideiglenes készlethiány, vagy így próbálják elpasszolni a régebbi Adamokat? :F

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#70006) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Vészesen közeleg a péntek, mikor megyek fel Budapestre és ott szeretnék egy jó kis tabot venni, hátha lenne jobban választék és esetleg olcsóbban is megúszhatnám. Még mindig nem tudom igazán mi lenne a legjobb, de ahogy elnézem 2 márkából lehetne választani. Lenovo vagy Asus. 8"-os méretben teljesen mindennapos felhasználásra ( filmnézés, Prohardver , Facebook ) keresem, de szerintem a gyerekeim is kézbe marnák némi játékra mikor itthon vagyok.

(#70007) tboy93 válasza smiti (#70006) üzenetére


tboy93
nagyúr

Asus Z380M?

(#70008) smiti válasza tboy93 (#70007) üzenetére


smiti
addikt

Szimpatikusnak tűnik, de nem látom sehol Magyarországon, ahol kézbe véve meg is tudnám nyomkodni.

(#70009) tboy93 válasza smiti (#70008) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na azt en se. En is orlodom jelenleg, 8 es 10" kozott, 8-asban nalam eddig ez az asus a befuto. Teszteket talalsz rola angolul a neten.

(#70010) Clemi válasza keszo (#70002) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi és mz valami! Telepítettem már nem egyszer ROM-ot recoveryből, de most hiába teszem az SD kártyára az md5 fájlt, a gép nem látja a recovery install menüjében. Talán át kell nevezni? :F

(#70011) smiti válasza tboy93 (#70007) üzenetére


smiti
addikt

Lassacskán tényleg befejezem.

Az ASUS ZenPad 8.0 Z380C-1A056A mennyiben másabb a Z380M-nél? Rosszabb az atom proci, hogy az nem igazán ajánlott?

(#70012) tboy93 válasza smiti (#70011) üzenetére


tboy93
nagyúr

Erezhetoen gyengebb, nem igazán ajanlott :N legalabbis en utana neztem es kulfoldi teszteken nem dicsertek, az egyik tesztben azt irtak, hogy ha az lenne az egyetlen tablet a foldon is lebeszelnenek rola :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70013) smiti válasza tboy93 (#70012) üzenetére


smiti
addikt

Akkor nézelődöm még, hátha találok más gyártótól itthon, megnézhetőt. Nézem ezt a Lenovót is, de nem egyszerű.

Lenovo TAB3 8 TB3-850F ZA170171BG vagy Lenovo TAB3 TB3-850M ZA180020BG

Bár adatlap alapján a drágábbik a jobb, de megér-e ekkora felárat?

(#70014) csurgoi válasza smiti (#70013) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Jesszusom!
Hogy a fasz...ba tudnak elkérni egy ilyen speckóju tabért 50-60e Ft-ot :W :W :W
Ami ebben az országban megy az néprablás!!!
És csak ismételni tudom magamat, hogy összehasonlítva, megtapogatva, kipróbálva ezeket a márkás "csodákat" semmivel nem tudnak többet mint az én 37e Ft-ba kerülő TECLAST X16 Plusom.
Sőt, itthon ha már van benne 2 giga RAM, akkor a vevő csapja a seggét a földhöz örömében. :Y

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#70015) uvegtigris22


uvegtigris22
csendes tag

Sziasztok!Tablet vasarlas elott vagyok.Egykis segitseget szeretnek kerni,mert nem vagyok nagyon otthon a temaban! Ami fontos,h mindenkepp sim kartyas, kozep vagy felsokategorias keszuleket szeretnek!Ar igazabol nem lenyeges!(100-150)De nem feltetlenul a legszuperebb keszuleket szeretnem,hanem ami ar -ertekben a legjobb!Most egy nexus 7em van,annal jobb keszuleket szeretnek!Esetleg valami otlet,h bekapcsolom a nexus7et es bejon a google felirat es ott megakad,nem megy tovabb!Koszi a segitseget!

(#70016) Naromer


Naromer
újonc

Sziasztok! Abban kérném a segitsegeteket, hogy lenne egy SM-T560 Samsung Galaxy tab és sehogyan nem tudok külső Hdd-t csatlakoztatni. Van hozzávaló OTG kabelem és ma jött még a külső tápos usb hub. Csatlakoztattam mindent ès csodák csodája nem jó. Help pls! Köszönöm

(#70017) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

sziasztok, nem tudom jó helyen járok-e . milyen tablet-et tudok venni kb. 50.000 ft- ig ami 2gb ramja van.

(#70018) tboy93 válasza nagysandor79 (#70017) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pl. Az 5 hozzaszolassal feljebb levo Asus Z380M-et :) de hany colos kijelzo kell? Gps? 3g?

[ Szerkesztve ]

(#70019) smiti válasza csurgoi (#70014) üzenetére


smiti
addikt

Érdekes az ára: [link] :Y

(#70020) fireman123 válasza smiti (#70019) üzenetére


fireman123
őstag

de hát akcijóóóóóós :DD , 85e -ről 60e-re, miközben a gearbesten 135 dollár :C (mondjuk most éppen nincs EU raktáras)

(#70021) smiti válasza fireman123 (#70020) üzenetére


smiti
addikt

Ezek az árak mind szépek és jók. Esetleges gariztatás? Hogyan megy és mennyibe fájna pluszban? :U

(#70022) cidalain


cidalain
veterán

Azert tegyuk gyorsan hozza hogy a Sim kartyas kerul 60-ba. A wifi only kerul 42-be. Ami azert nincs opyan messzire a 37-tol, cserebe 2 nap alatt megjon, es itthon intezheto a garancia.

(#70004) csabyka666:
Ez nem igy van. Nem lesz hasznalhatatlan 2 honap utan. Nem 3 perc lesz egy oldal betoltodese.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#70023) fireman123 válasza smiti (#70021) üzenetére


fireman123
őstag

hát ez a gyenge pontja a kínai beszerzésnek, ...macerás :K , nekem nincs (még) kínai rendelésű tabletem (sőt semmilyen, csak szemezek velük egyenlőre), akinek van és gariztatni kellett majd ír róla

(#70024) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Egy nő illetőnek lesz majd tablet vásárlás. Igazából vagy a 11.11-es, vagy a Black Friday akciókat szeretném meglovagolni de itt vannak a paraméterek:
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző?
10.1, annál nagyobb nem kell
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Csak új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről (pl. eMAG, Expansys, Amazon, kínai webshopok stb.) való beszerzés is opció?
Külföldről, ha ott kedvezőbb.
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
Multimédia. Youtube, sorozatok, böngészés, e-mail stb. Lesz majd hozzá rendelve billentyűzet is, szóval ilyen hordozható, szakdolgozat író (esetleg), full női cuccok, ezért a tárhely bővítés lehetőség fontos.
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Lehetőleg konkrét összeget adj meg, ne rébuszban írd körül.
80k. És itt van a baj, mert ki tudja, milyen akciók lesznek....

Kicsit prózaibban:
A laptopja kicsit halódik. Nem sok mindent szokott rajta művelni, ezért akár a windows-os tabletek is szóba jöttek (Teclast, Chewie, stb). Kérte, hogy a laptopot váltsa ki, de felkészítettem rá, hogy ez esélytelen, főleg ilyen árkategóriában. SIM nem kell. Nagyon gondolkozom a Xiaomi Mi Pad 2-n, de úgy hallottam, szoftver téren nem igazán szerepel jól. Windows-ról meg annyit, hogy ennyiért korántsem olyan jó élmény használni, főleg, hogy nem kiforrott még az UI sem tablethasználatra.
Mit ajánlanátok külföldről, amit érdemes szemmel tartani?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#70025) csurgoi válasza smiti (#70019) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Én Gearbest-nél vettem EU Warehouse szállítással.
Persze a gari az kinai-ez benne a rizikó .

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#70026) uvegtigris22


uvegtigris22
csendes tag

Huawei Mediapad M3 4g 120000Ftert megeri???...tapasztalata van valakinek rola???
http://tablet-pc.arukereso.hu/huawei/mediapad-m3-4g-32gb-p347989292/#

[ Szerkesztve ]

(#70027) RAiN91 válasza cidalain (#69997) üzenetére


RAiN91
őstag

Árat csak nagyjából írtam, egyébként csak áfa van.

Teljesen lényegtelen az operációs rendszer, mert mindegyiket tanulnia kellene. Ezért megkérdezem, windows tabletek hasonló árkategóriában is "szarok"?

(#70028) cidalain válasza RAiN91 (#70027) üzenetére


cidalain
veterán

Ha afa van, akkor van vamkezelesi koltseg is.
A tablet bejon a magyar posta vamosaihoz, megallapitjak hogy afat jell fizetned, ez ugye 27% (vetalar+postakoltseg egyutt), mindezt persze nem szivjosagbol, hanem plusz meg 2500 forintert.
Ha esetleg express futarral kuldeted, akkor a futarceg fogja vameljaras ala vonni, az o dijuk magasabb.

Win tabletek hasonlo arkategoriaban nincsenek. 90 dollar korul indulnak win only vagy dual os 8"-os tabok, viszont azokba mar 2 gb ram, es 32 giga hattertar van.

(Egyebkent ezek sem szarok, de teny hogy a kategoria legalja. Netezni facezni elegendo, ha erre van zseton, es tenyleg ennyi csak a cel)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#70029) kolyok32


kolyok32
csendes tag

Sziasztok!
Páromnak szeretnék tabletet venni, max. 40 ezer forintig. Alapvetően otthon használná, így 10 col körüli is szóba jöhetne. Sajnos kevés időm van, így csak pár oldalt tudtam végigolvasni, és nem vagyok jártas a témában, amiatt kérnék segítséget a választásban. A felhasználást tekintve alapvetően net, FB, olvasgatás, egyszerűbb játétok, emailezés.... ilyesmik lennének. Ahogy látom, a Lenovo Adam ami többször előjön jó vételként, illetve az Alcatel Pixi 10 " Ezek közül melyik lehetne a jobb? Mi az, ami ezeknél jobb vétel ebben az árkategóriában? Ja, mindenképpen itthoni forrásból venném, ebay, ilyenek nem játszanak.Előre is köszönet minden jó tanácsért!

(#70030) RAiN91 válasza cidalain (#70028) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen, de a vám és az áfa nem ugyan az. ÁFA persze hogy van rá, vám csak pár százalék ha van, de ilyen kis összegnél nincsen.

Értem, köszi.

(#70031) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Kis srácnak kellene tablet ismerősi körben, elsősorbaan játékra, de ha apa odaül netezni, akkor se egy gagyi 8000 foritnos tablet pixeleit kelljen bámulni.
Tudnátok segíteni, mely modellekkel érdemes foglalkozni?
Feltételek:
- kijelző: 10"
- új készülék
- itthon szeretnénk vásárolni
- cél: jáék, internet
- összeg: 80e HUF
- full HD kijelző minimum
- nem életbevágó, de előnyös lenne, ha lenen benen 3G, és lehetne vele netezni kiránduláson (ha nem, az sem baj, van telefon)
Köszönöm :R

(#70032) cidalain válasza RAiN91 (#70030) üzenetére


cidalain
veterán

én tudom hogy a vám nem ugyanaz mint az áfa.

de az áfát ki állapítja meg rá?
nincs áfahatóság, meg a nav sem foglalkozik import árukkal. a vámhatóság foglalkozik vele.
ők mondják meg hogy az adott cuccra kell e áfát, vámot fizetni. nyilván az ilyen jellegű termékekre csak áfát kell fizetni. vámot nem kell fizetni. de nem dolgoznak ingyen, és ez neked 2500 Ft-ba kerül. ezt ki kell fizetni az áfán felül. ez egyfajta kezelési, eljárási költség (ezt neveztem én vámeljárási költségnek).

itt a vonatkozó PH topik, lehet olvasgatni

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#70033) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

10-es tabletet keresek. Elsőre a z300m bukkant fel a látómezőben. Hosszútávra kellene, főleg facebook menne rajta. Érdemes ezzel a gondolattal eljátszani vagy keressek többért jobbat? Huawei?

(#70034) tboy93 válasza bostone (#70033) üzenetére


tboy93
nagyúr

En csupa jot olvastam rola. A kezemben az elődje volt, meg az inteles gyengebb soccal, de mar az is boven használható volt. Ebben mar az mtk-s erosebb soc van, ilyen altalanos feladatokra siman jo lesz, de hardcore gamerkedesre nem szamits.

(#70035) csabyka666 válasza cidalain (#70022) üzenetére


csabyka666
addikt

Rendben, nem lesz olyan.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#70036) Joe.36


Joe.36
addikt

Sziasztok 40000. ig - van valami ajánlott típus amiben jó a GPS-vevő? Asus memopad 7 nem a legjobb sajnos.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#70037) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Mivel meghiúsult a kinézett tabletvásárlásom(Teclast X98 plus 3g) így gondoltam rákérdezek hogy mit tudtok ajánlani mostanság 200USD alatt(vagy icipicit fölötte)?
Jelenleg egy Cube talk9xem van és szeretném egy kicsit gyorsabbra cserélni. Elsősorban Több memóriára lenne szükségem mert túl sűrűn záródnak be a játékok a háttérben és ez nagyon zavar. Szóval 3 vagy inkább 4GB os tab érdekelne. Sim kártyát lehessen bele rakni mobilnethez(hanghívás nem fontos).
Amikkel játszok játékok jellemzően mennek a mostani tabommal is bár egy kettő icipicit lassú(az éppen inaktív játékok bezárogatása a memóriahiány miatt jobban zavar), szóval azért erősebb SOC kellene.
Sajnos sehol sem találok raktáron Teclast X98 plus 3g-t, ami szerintem megfelelne nekem így ha tudtok valamit ajánlani azt megköszönöm(vagy ha valaki talál raktáron(megbízható webshopban) és megossza hogy hol lehet kapni amit kerestem azt is megköszönöm).
Méretileg 10 colos környéki érdekel

(#70038) tboy93 válasza ityam (#70037) üzenetére


tboy93
nagyúr

10", 4GB, gamer tabit akarsz 200usd-ert? Az szep :D

(#70039) ityam válasza tboy93 (#70038) üzenetére


ityam
senior tag

Nem feltétlen a sokkal gyorsabb SOC a fontos mert mennek ezen a régi mali mp450 el is a játékok.de ez azért őskövület soc. Kicsit újabb elég, nem a legújabbra van szükség.
Szerintem a Z8300 as inteles SOC elég lenne, mert picit gyorsabb és vannak 200 USD alatt amik nem sim kártyások csak simest nem találok sehol. Picit mehet feljebb az ár de sokkal többet nem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#70040) [w]


[w]
őstag

az edigital-nál kapható refurbish-ed Asus Zenpad Z300C-s tabokat érdemes megvenni?

mennyire vannak ezek jól összerakva? miért refurbish-ed?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#70041) tboy93 válasza [w] (#70040) üzenetére


tboy93
nagyúr

Inkabb Z300M, az inteles soc kevesbe sikerult jol mint az uj mtk-s. Refurb azt jelenti, hogy valami oknal fogva visszavittek a bótba, ha baja volt gyari minosegben javitottak.

(#70042) [w] válasza tboy93 (#70041) üzenetére


[w]
őstag

köszönöm! azért a C-ket nézegettem, mert árban vállalhatóak, az M-esek bőven tűréshatáron felül... :(
előbbiekben ráadásul legalább GPS is van ennyi pénzért, de ha használhatatlan akkor még várok inkább :(((

szerk: mondjuk örülnék, ha esetleg felhasználói tapasztalatokat is írna valaki :B

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#70043) nagysandor79 válasza tboy93 (#70018) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

akár 10 colos is lehet. Otthoni használatra, netezésre és játékra(real racing 3) lenne használva,és tudja az otg-t (lehessen hozzá billt és egeret kapcsolni) a 3 gp és gps nem fontos. nagy vonalakba ennyi .

(#70044) kovacs65 válasza tboy93 (#70038) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nvidia Shield-et láttam ebay-en, Angliából 60-70 között.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#70045) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv!
milyen tabletet érdemmmes venni manapság?
Net. Játék, esetleg film nézés.
50.000 Ft maximumig.

(#70046) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Lányomnak vennék valami tabletet, játékra, tanulásra. Néztem az összefoglalót, a kettő közül melyik lenne jobb (és miért) erre a célra?

ConCorde tab PRIME
vagy
ME70C Refurb Asus?
Jelenleg mindkettő egy árban van.

-

(#70047) zolikaDB válasza zolikaDB (#70031) üzenetére


zolikaDB
veterán

Valami tipp Urak?

(#70048) cidalain válasza zolikaDB (#70047) üzenetére


cidalain
veterán

Itthon nincs ilyen ujonnan.
Modem nelkul wifi only:
Samsung, Huawei, Lenovo

A samu a legujabb, a lenovo alegregebi konstrukcio.

(#70046) 7Sony7
Egyik sem egy erogep, jatekra egyik sem ajanlott. (Max egyszeru logikai bigyok)
Talan az Asus, de inkabb kicsit dragabban a Lenovo 7"-os verzioja..

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#70049) zolikaDB válasza cidalain (#70048) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R Koszonom :R

(#70050) sjudit


sjudit
újonc

Sziasztok! Van a családban egy "neve nincs" androidos tablet. Nem vagyunk nagy guruk, de úgy sejtem, hogy nem igazán úgy működik a GPS, ahogy kellene. (Leginkább sehogy nem működik...) Arra lennék kíváncsi, mi módon lehet tesztelni a tableten, hogy működik-e a GPS normálisan?

(Próbáltam háromféle navigációs app-ot is rátenni a tabletre, de egyszerűen nem találja a GPS jelet, mindegyik azt jelzi állandóan. Próbáltam azt is, hogy párhuzamosan ugyanazt csináltam a telómon és a tableten, a teló hipp-hopp adott GPS jelet, de a tabletnél semmi.)

Garanciás még a tablet, csak mielőtt visszaviszem letesztelném a GPS működését, hogy ne csináljak "hülyét" magamból...

Mit tudok tenni? Várom az ötleteket!
(Bocs, ha nagyon triviális a kérdés, de már annyit szenvedtem vele, és már nem volt más ötletem, na meg most már a végére szeretnék járni és ha rossz a "kütyű", akkor kicseréltetni.)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.