Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) CactuS válasza pengwin (#53995) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az Asus szimpatikusnak tűnik, ára megfelelő, van GPS is és 2 Gb Ram. Tavalyi modellként lesz vajon esély egy 5.0 droidra? Vagy ezt még az Asusnál sem tudják?

Gondolom azért egy Asus kategóriákkal jobb supportban, mint egy Overmax, ugye?
(Mondjuk lehet nem ér annyit az egész 5.0, mostanában már nem érint a droid, így elmaradtam, de nagyon jókat olvastam róla anno, kezdve azzal, hogy sokat optimalizáltak rajta)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#54002) CactuS válasza CactuS (#54001) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Most nézem, hogy amit találtam az elfogyott. Az ME102Aről van amúgy szó, ugye? Vagy találtam azonos nevűt, de az nem 60, hanem inkább 75k-tól felfelé van, viszont az már másik típusszámod ad.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#54003) tjb007 válasza CactuS (#54001) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem valószínű. Ez igazából nem is rajtuk múlik, hanem az Intelen, akik viszont már nem fognak foglalkozni a régebbi platformokkal.

(#54004) Steaz


Steaz
csendes tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni, vásároltam egy Huawei Honor Mediapad x1 készüléket de nincs rajt magyar nyelv, próbálkoztam több rom cserével is de azok se tartalmaztak sajnos, viszont amit itthon forgalmaznak azokon van Magyar nyelv. Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni abban hogy találjak rá meg felelőt, írtam az itthon Huawei csoportnak is de még nem válaszoltak. Előre is köszönöm!

(#54005) csendes válasza Steaz (#54004) üzenetére


csendes
őstag

Itt nézz körül [link], de garancia nélkül.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54006) siti


siti
senior tag

csatlakoznék a tablet keresős csapathoz, ami kellene:
- 7-8"
- elfektetve sztereó
- wifi elég, esetleg gps, más nem kell
- 1Gb ram alá ne menjünk :)
- max 45k huf, külföldről is jó, esetleg használt.
- szögletes kialakítás (ne olyan nagyon kerek sarkok, de ez a legkevésbé fontos)

lenovo yoga kiesett nálam. az intel atomos gépek mennyire boldogulnak az arm pótlással?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#54007) Steaz válasza csendes (#54005) üzenetére


Steaz
csendes tag

Ezekkel próbálkoztam de sajnos nem tartalmaznak magyar nyelvet.

(#54008) CactuS válasza tjb007 (#54003) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Értem, az szomorú. (Viszont észben tartom, hogy így működik. :B)

Azt jól láttam, hogy a Steelcore 10 III-ban nincsen GPS? Vagy csak nem írják?

Asus Memo-n kívül (az istennek nem találok Memo-ból 60k körül, amiből van raktáron) esetleg van olyan, ami 60k körül van, 10", GPS és 2 GB Ram is van benne? (1 Gb még nem elég, ugye?)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#54009) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Megvan a Transformer TF700 Infinity. :R

Egyelőre csak ismerkedem vele, de úgy néz ki, hogy révbe értem.
Ilyen egy minden tekintetben, minden téren profi és kifogástalan tablet

Nem mondom, hogy retina-szintűfelbontású kijelzős más-valami nem ejtene hanyatt, de ez most nekem így, ebben a formában minden tekintetben tökéletes.

A Lenovo is fémhátú volt, de ez teljesen más szint. Az IPS+ módban olyan fényerő van a kijelzőn, ami átlagos nappali beltéri körülmények között már tényleg süt.
Az Android ugyan csak 4.1 rajta, de talán nem is bánom, a Lenovo az 4.2.2 volt, viszont eleve seggbelőtt azzal, hogy a rengeteg, számomra fölösleges alkalmazást nem hagyta leszedni, emiatt már a teleszemetelt képernyő is zavart.

Biztos van a dologban egy kis- kezdettől fogva az Asusról álmodtam, ezért nem is jöhetett be annyira a lenovo- de ez a gép nekem akkor is minden szinten, szinte minden!
Kíváncsi lennék, hogy ehhez képest milyen lenne pár nap a Yoga 2-vel mondjuk.

(#54010) k0pasz válasza HagaNRG (#54009) üzenetére


k0pasz
csendes tag

Üdv!

Adott egy Overmax BaseOne 2 tablet, ami bekapcsolás után megakad az android logonál.
Mivel nincsenek fizikai hangerő gombok, hogyan tudnám behozni a recoveryt? :F

:R

(#54011) csendes válasza Steaz (#54007) üzenetére


csendes
őstag

Itt magyar nyelvvel hirdetik: [link], tudsz neki írni privátot a [Prohardveren]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54012) csendes válasza k0pasz (#54010) üzenetére


csendes
őstag

A hivatalos válasz: [link]
A Google translate-tel a lengyel frissítési leírásból fordítva: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54013) tjb007 válasza siti (#54006) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindegyik sztereó hangszórós: Lenovo A7/A8, Asus MeMO Pad 7 (ME176CX)
Elboldogulnak vele, de azért még mindig benne van a pakliban az, hogy belefut az ember egy olyanba, amivel mégsem.

(#54008) CactuS

Jól láttad, nincs benne; és nincs olyan, amiben 2GB RAM lenne.
Elég-nem elég, mindenkinek más erről a véleménye, tapasztalata. Függ a rendszertől, a használattól, de legfőképp használótól.

(#54010) k0pasz

ADB-n keresztül, de mivel nincsenek rajta fizikai kezelőgombok, így túl sok mindent nem tudnál benne csinálni.
Az lenne a legegyszerűbb, ha újratelepítenéd a rendszert.

(#54014) k0pasz válasza csendes (#54012) üzenetére


k0pasz
csendes tag

Akárhogy kerestem a barátommal, nem találtam ilyen cikket. Működik a lengyel verziós módszer! :)

Köszönöm szépen, neked is tjb007 :R

(#54015) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok!
Lenne 1 új tabletem 9 colos
15 perc youtube után kb 10%ot esik az akksi.
Ez normális 4000mahos aksival?

Avatar

(#54016) Tuya válasza Milka 78 (#53998) üzenetére


Tuya
tag

"16gb-s class6-osat veszel ha már veszel"

ööö van belőle 16 gigás tárhyelyű?Hol,mennyiért?Amúgy a fórumjában kidolgoztam valami olyasmit,hogy a külső sd lett az elsődleges tárhely és így akár 32-64 méretre is tudják bővíteni... :K

[ Szerkesztve ]

(#54017) Tuya válasza Tuya (#54016) üzenetére


Tuya
tag

kidolgoztam=kidolgoztak....

(#54018) tjb007 válasza GAbre (#54015) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem tűnik annak.

(#54016) Tuya

Nincs 16-os, az a memóriakártyára vonatkozott.
Az átparticionálásról: [link]

(#54019) Zoja™


Zoja™
őstag

Sziasztok, kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy Beex E2 tabletem, aminek berepedt az érintő panele, azt szeretném cserélni. Viszont nem találok ehhez a típushoz alkatrészt. Előfordulhat, hogy ugyanez a tablet forgalomban van más néven is?
Ha tudnátok tippet adni, hogy honnan tudnék rendelni, azt nagyon megköszönném. :R

(#54020) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Szeretnék tablelet venni. Netezésre(wifi) és némi filmezésre.Wayteq xTAB-79qci 30k-ért 1év garival vagy Alcor Zest Q813IS 38k-ért 2 év garival jobb választás? Nem igazán találtam mást. Max ez a 38-40k a max keret van rá. Alcor a gari és a 2xrom,ram miatt szimpatikusabb. Wayteq-et már próbáltam, a kijelző közepe erősebb nyomásra elszíneződött, és az egyik sarokba mint ha már poros lett volna, ez jellemző?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#54021) stewe780 válasza Milka 78 (#53996) üzenetére


stewe780
őstag

:R :R
Aztaaaa, ez tényleg meggyőző! Na ami az MM-ben volt, az ezt meg sem közelítette.
Már 5-ödszörre nézem végig, nem hiszek a szememnek...

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#54022) tjb007 válasza Bagira01 (#54020) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindenképpen 4:3-asat szeretnél ?

(#54023) Bagira01 válasza tjb007 (#54022) üzenetére


Bagira01
veterán

Csak a forma miatt(ipad klón) ezek jönnek be. Mondjuk filmezni nem ideális az biztos.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#54024) Milka 78 válasza CactuS (#54008) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bocsi,hogy belevau...ugye nem akarod megvenni azt az Overmaxot,mert inkább ne tedd.RK3188 majd 60 ropiért az minden csak nem jó ajánlat. :N
Az Asus szintén RK3188 csak át van nevezve,így aztse nagyon eröltetném...
Édesapámnak most vettem egy 9.4 colos,fhd,1gb memóriával szerelt tabot (minimális net,inkább pdf/olvasás,semmi komoly használat) ami ugyan olyan Rk3188&Mali400mp4 duóval van szerelve.Nagyobb gond nincs is vele,de csak 33-ba fájt amiért hajlamos vagyok elnézni azt,hogy elavult soc,zabálja az aksit és köszönő viszonba sincs mostani G Pad 10.1 sima,pörgős mükömüködésével.Ezen a plusz 1gb ram sem segített volna.
Inkább válasz egy "komolyabb" 1gb-os tabot picit drágábban,sokkal gördülékenyebb élményt kapsz.
Asus TF103cx.Bivaj erős soc,gps,asus zen ui.Egyedül a 8gb háttértár róható fel neki mint hátrány,de gondolom nem gémer gép lesz tele nagyméretű játékokkal.Adat tárolásra meg sd-vel bővíthető.
Mindez megáll alig 60 ropiba.

Szintén alternatíva lehet az LG G Pad 10.1.Sima,gyors működés,16gb háttértár,gps és kiemelkedö üzemidő jellemz,viszont ez 66 ropiba fáj.Én még kicsit olcsóbban jutottam hozzá,de minden fillérét megérte.

Szerintem mindkét gép jobb választás mint a fenti gép.

stewe780 : Mondtuk itt páran,hogy ottvalami nem volt jó (vagy a net volt tré és még nem töltött be normálisan vagy agyhalálig volt nyomkodva szerencsétlen gép).Hozzáteszem tjb mester is megmondta,hogy az index még elég macerás oldal is (mint az f1 live).Jut eszemben az Ecser Madarasban múlt héten láttam egy 10.1-et kiállítva,de nem tudom van e ott net.

[ Szerkesztve ]

(#54025) stewe780 válasza Milka 78 (#54024) üzenetére


stewe780
őstag

Net a telómról ment wifi megosztással. Nem gondolom, hogy attól akadt, bár a fene tudja, élesben én ezt még sosem használtam. Viszont becache-eltem az biztos, és utána a net már szvsz nem játszik, szóval inkább azt tippelem, hogy szét volt az cseszve. De végülis mind1, a lényeg, hogy most látom mit tud a gép, na az, ami kint volt, az nem azt tudta. Ööööö, nincs valami LG bemutatóterem Budapesten, ahol nem szétkrepált tabok ki vannak rakva? Esetleg még kérdezhetek is valakit, mert az MM-ben lasszóval sem tudtam volna befogni egy segítő szándékút.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#54026) Milka 78 válasza Bagira01 (#54023) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem nézz meg egy 8 colos 16-os arányú gépet,konkréten a 8q-t.
Volt 79qci-m méghozzá nem is a legnyűgösebb példány,mégis volt azért gyerekbetegség rendesen.A topickja tele van középszerű/gyenge wifi-s hsz-el (nem legenda nálam is ilyen volt pedig 3 is volt belőle,bárabbólegy volt huzamosabban használva) ,de az aksi sem százas (8-10 hónap után erős teljesítményvesztés,nagy ritkán puposodás,aksi vagy töltő ic csere) ezen felül optimalizálni sem sikerült nagyon,bár ahogy elnézem az Rk3188-at a világon ez senkinek sem sikerül 100%-osan.
Alcor sem jobb nagyon,ugyan úgy laggolgat pedig nálam 2gb-s verzió volt,ja és a wifitis meg kellett gyógyítanom egy kis alufóliával :DDD
A 8q ehhez képest elég jófajta wifi-vel rendelkezik (persze ebbeis belenyúltam egy hibásba,de ez nem jellemző :DDD ) nem érzem azt a darabosságot mint az alsó árkategóriás gépeken.Ha minden jól megy az aksival sem lesz macera,de e téren jobb mint a két fentemlített.A GPS meg grátisz.

(#54027) tjb007 válasza Bagira01 (#54023) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért kérdezem, mert ha nem ragaszkodsz hozzá, akkor érdemesebb lenne a WayteQ xTAB-8Q felé -amit Milka 78 is próbált ajánlani- kacsintgatni.Sokkal megbízhatóbban működik a fent nevezett két modellnél, és még filmnézésre is ideálisabb.

(#54025) stewe780

LG Bemutatóterem, Könyves Kálmán körút 3/a

(#54028) Milka 78 válasza stewe780 (#54025) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Gyááá...pont ma használtam egy 520 Lumiáról megosztva a Woda netet pinceszinten.5 percig kergettem a térerőt a telóval a kezemben.Állítólag hasonlítottam egy "rézpálcás vízérkeresőre" aki a sivatagban bolyong egy csepnyi vizet keresve :DDD. Miután meglett a PH oldalát finom 30 másodperc alatt töltötte be,de akadozott közben nagyokat :K
Sajan bemutató termet sem nagyon tudok az Auchan-on is meglepődtem,hogy kivan rakva.Én félig vakon vettem a a gépet (nem találtam 10.1-et kirakva),mert a 7.0 án rendszersebességet néztem,míg a Samu Tab4 10.1-en (majd ugyan az a kettő) úgy összességében a méretet,fogást,felbontást.Ellenbe tényleg javalott kézben kipróbálni valahogy,mert nem két forintba kerülnek ezek a gépek,de tjb kartás már meg is oldotta a problémát :K

[ Szerkesztve ]

(#54029) CactuS válasza Milka 78 (#54024) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem értek hozzá, de ha azt mondod, akkor inkább a két általad ajánlott típus felé vesszük az irányt. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#54030) siti válasza tjb007 (#54013) üzenetére


siti
senior tag

köszi!

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#54031) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Egy LG G-Pad 8.3 tablet vásárlását tervezem egy ideje, munkához kell, és érdekel, hogy mennyit bír az aksi átlagos mennyiségű wifis használat mellett?
Folyamatosan követem a 8.3ét és ezt a topicot, és kicsit elbizonytalanodtam: ez, vagy a G-pad 10.1. Az előző tabom 10-es volt, jó volt a nagy kijelző, ami nem életbevágó, viszont a 8.3-asnak erősebb a hardvere... ha elég jó az üzemidő, lemondanék a méretről az erő javára...

(#54032) Bagira01 válasza tjb007 (#54027) üzenetére


Bagira01
veterán

Olvastam a tesztet. Szimpatikus, csak az akku elég gyengusz :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#54033) hentes77


hentes77
csendes tag

Sziasztok!T
ablet vásárlását tervezem minimum 10.1 "legyen és videóbeszélgetésre lenne használva árban 200 euró körül szeretném. Válaszokat előre is köszönöm!

(#54034) stewe780 válasza tjb007 (#54027) üzenetére


stewe780
őstag

:R :R

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#54035) stewe780 válasza Milka 78 (#54028) üzenetére


stewe780
őstag

Visszahoztad a reményt. :R :R
Elmegyek abba a bemutatóterembe. Tényleg egy kicsit túlzásnak érzem, hogy 120-ért vegyek egy tabot szimpla netezésre. Elvileg a játékoknak kell a nagyobb teljesítmény, meg aztán nem lenne gond, ha megúsznám 80ból...

főleg, hogy azt megkapnám 65ért is..

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#54036) tjb007 válasza melan (#54031) üzenetére


tjb007
nagyúr

6-7 óra, de akár többet is ki lehet belőle hozni.

(#54032) Bagira01

A tesztben szereplő 4 óránál azért többet bír. Kérdezz rá topikjában: [link]

(#54033) hentes77

Mivel euróban adtad az összeget ezért felmerül a kérdés, hogy hol szeretnéd megvásárolni ?
A kínálat és az ár is országonként eltér(het), így hiba mondanám azt, hogy vegyed ezt vagy azt, ha te azt három országgal arrébb szeretnéd megvásárolni.

(#54034) stewe780

A biztonság kedvéért kérdezz rá náluk, hogy megvan-e még egyáltalán a bemutatóterem, és ha igen van-e kiállítva G Pad 10.1. Nehogy feleslegesen menj el oda.

(#54037) stewe780 válasza tjb007 (#54036) üzenetére


stewe780
őstag

Ok, köszi!

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#54038) adem5 válasza Shingen (#53956) üzenetére


adem5
újonc

Köszi szépen!;)
Ugy hallottam azok a Wayteq ek jók...

(#54039) zsoki


zsoki
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék karácsonyi ajándékként tabletet vásárolni, ehhez szeretnék segítséget kérni, ugyanis én egyáltalán nem vagyok otthon a témában.

A téma összefoglalójában található kérdésekre a következő válaszokat tudom adni:

Hány hüvelykes legyen a kijelző? Minimum 7.

Új vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Újat.

Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Külföldön élek, ezért itt fogom megvásárolni.

Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) Pontosan ezekre. Internetezés, filmnézés, YouTube, Facebook, játékok.

Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Körülbelül 50000 Ft-ot.

Az alapján, amit eddig olvastam, az Asus Memo Pad 7 (ME176C) jó választásnak tűnik. Mit gondoltok? Van még esetleg más tippetek? Előre is köszi!

(#54040) NoMagix válasza Milka 78 (#54028) üzenetére


NoMagix
addikt

Visszatolták a Vonino árát 53K-ra! :Y
Na annyit tényleg nem ér! Még a cserét megkapom!

(#54041) roxdog válasza NoMagix (#54040) üzenetére


roxdog
csendes tag

Akkor viszont jókor vettük! :)
Néztem, az év elején még 70-80 ropi között volt.

(#54042) NoMagix válasza roxdog (#54041) üzenetére


NoMagix
addikt

Nálad, hogy működik?

(#54043) Chris78 válasza Azolcsóság (#53965) üzenetére


Chris78
aktív tag

Köszi az infókat. Aliról már sok apróságot vettem szerencsére eddig nem volt gond semmivel. Itt valóban az a veszély ,hogy sokára jön meg ill garizás macerás főleg ilyen kis tételnél. :R
zozoka79 Szintén köszi. :R

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#54044) Azolcsóság válasza csendes (#54011) üzenetére


Azolcsóság
csendes tag

Igen, azzal hirdetjük :) Alapvetően minden android eszközt le is tudunk magyarítani. (Telefon, Tablet, Android GPS és a többi)

azolcsosag.hu - Rendelés Kínából (mobil,tablet,kütyük), levásárolható vám, PH!-soknak egyéni árak (írj)

(#54045) hentes77 válasza stewe780 (#54037) üzenetére


hentes77
csendes tag

2 országból nézegetem amit mondasz,ahol olcsóbb ott veszem ez nekem nem probléma

(#54046) csibabu


csibabu
tag

Milyen tabletet tudnátok ajánlani olyan negyvenezer forint körül?

iPhone 14 Pro

(#54047) tjb007 válasza zsoki (#54039) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a külföld pontosan melyik országot takarja ? Van esetleg egy konkrét üzlet webshop ahol majd meg szeretnéd vásárolni ?

(#54046) csibabu

WayteQ xTAB-8Q, LG G Pad 7.0

(#54048) Milka 78 válasza csibabu (#54046) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Milyet szeretél? :DDD
Kicsit bővebben (méret,felhasználás,extrák,kimenetek,tárhely,lesz e komolyabb játék,stb...),bár tjb reflexből leütötte a labdát :DDD

Ftomm : Igazi best buy annyiért...mondjuk ha gáz van lehet még keresünk is rajta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54049) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Sziasztok erre tudtok valamit mondani? [link]
Egyszerűen nem reagál semmire. Van rá esély, hogy visszakapjam a pénzem?

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#54050) csibabu válasza Milka 78 (#54048) üzenetére


csibabu
tag

Egy 7 col körüli elég, valamint egy mindennapi használatra kellene hogy megállja a helyét, fontos lenne hogy játékokra is lehessen használni de ez nem fő cél . Fontos lenne ha az akksija is jól birná, nem kell hogy sim kártya foglalat menjen bele.

iPhone 14 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.