Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) WinZol válasza tjb007 (#50000) üzenetére


WinZol
aktív tag

Szia!

mani76 pedig a férjének keresett netezésre, filmnézésre, olvasásra egy többek között jó felbontással rendelkező tabletet, amiben jó ha van GPS

Ok, akkor csak te nem vetted észre, hogy a mondata végén ott volt, hogy ha a gyerekek megkaparintják,
akkor a játéknak is menni kell ezerrel

Ennek függvényében mit ajánlanál?

Az LG G Pad 8.3-nál arra utaltam, hogy prociban, RAM-ban, ha jól értem, akkor nagyon ajánlott (még ha már van jobb is), de a fényereje napon, erős fényben problémás. (Ezt a saját fórumán többen írták)

Ezért lenne jó egy összefoglaló.
Talán az is elkerülhető lenne, hogy minden 5. ember ugyanazt a kérdést tegye fel,
és mindig kicsit más válasz jön. Persze tudom, hogy a megítélés soha nem lehet objektív.

És nekem?
Ugyazt a felhasználó élményt szeretném mint a HTC One M7 esetén: jó fényerő és nincs akadás!
(ár: bruttó 100 eHUF alatt, minimum 8")

Az intel procis ASUS FHD-s tabbról mi a vélemény?

A Samsung Tab Pro 8.4 erejét a software vissza adja, vagy az LG G Pad is bőven elég?
(pl. játékra, hisz az igényli leginkább az erőt)

Köszi

WinZol

(#50002) lucifer15


lucifer15
tag

Üdv!

Vásároltam egy használt Concorde Q10-es tabot csodásan működik minden csak az a probléma,hogy az előző tulaj gmail fiókja levelei és egyéb dolgai vannak beállítva.Hogy lehet ezeket eltávolítani úgy hogy a concorde által telepített alkalmazások megmaradjanak,de a gép üres legyen.tehát olyan mint ha most csomagoltam volna ki a dobozból.

(#50003) canniball válasza lucifer15 (#50002) üzenetére


canniball
nagyúr

Gratula az eladónak, megérdemelne egy díjat. :D
Rendszerenként eltérő lehet, de kb. itt: beállítások - biztonsági mentés és visszaállítás - gyári adatok visszaállítása.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50004) NoMagix válasza lucifer15 (#50002) üzenetére


NoMagix
addikt

A visszaállítással nem törlődnek a Concord-os programok!

(#50005) tjb007 válasza WinZol (#50001) üzenetére


tjb007
nagyúr

Írtam olyat, hogy nem megy ? :)
Az, hogy az MT8121 gyengébb az RK3188-nál még nem jelenti azt, hogy ne lehetne rajta játszani.

Összefoglaló meg a téma komplexitásából fakadóan nincs. Túl sok változó van ahhoz, hogy egy mindenkinek a kérdésére választ adó tartalmat lehessen megalkotni, mindezt emészthető terjedelemben, mert bizony még ezt a jelenlegi 12 sort is kevesen olvassák csak el. Ahány ember annyiféle elvárás, és annyiféle válasz.
Ha megnézed a többi kiemelt fórumtémát ott sem találsz ilyesfajta összefoglalót pont ugyanezen okokból kifolyólag.

Rátérve a te kérdésedre, elvárásaidra.

„Ugyazt a felhasználó élményt szeretném mint a HTC One M7 esetén: jó fényerő és nincs akadás!”

A jó fényerőt még csak-csak megkapod, de akadás mindegyiknél előfordulhat.
Aminek jó fényereje van (a Samsung Galaxy TabPRO 8.4 fényerejénél is jobb), minimum 8 hüvelykes a kijelzője és akadást sem nagyon produkál, az a Lenovo Yoga Tablet 8. Mondjuk azt nem írtad, hogy mi a fő felhasználási terület, mert ez például hardcore játékra nem igazán ajánlott.
Fényerőben amúgy ebben az árkategóriában a Nexus 7 (2013) toronymagasan a legjobb, csak ez ugye 7 hüvelykes.

„Az intel procis ASUS FHD-s tabbról mi a vélemény?”

Akadás néha előfordul, és a kijelző fényereje is csak átlagos (igaz az LG G Pad 8.3-énál magasabb), szóval számodra felejtős.

„A Samsung Tab Pro 8.4 erejét a software vissza adja, vagy az LG G Pad is bőven elég?”

Visszaadja. A TabPRO 8.4 fényerőben amúgy szintén jobb az LG G Pad 8.3-nál.

(#50006) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Egy általános kérdésem lenne, lehet lámának tűnik!
Hogy jobb akksi szempontból használni a tabletet? (Jelen esetben egy Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85-ről van szó.)
Inkább töltőn használva amikor csak lehet, vagy lemeriteni és feltölteni utána?

köszönöm

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#50007) fpeter07


fpeter07
veterán

Van olyan tablet, ami úgy "működik", mint egy A4-es írólap? Kvázi digitális jegyzettömb?

(#50008) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Megnéztem a Wayteq 8" tabletjét, de nagyon pixeles. Tudtok olyan négymagos, androidos tabletet, ami 4:3 képarányú, 7-8" IPS kijelzővel mondjuk a 230 ppi-t legalább tudja? De persze a full HD sem zavarna :)Vennék N7-et, de az meg nem 4:3. Kínából nincsenek ilyenek?

(#50009) Zeki válasza Jeannie (#50008) üzenetére


Zeki
nagyúr

pandawill.com, tmart.com, geekbuying.com , tinydeal.com , focalprice.com errefele nézhetsz kínai tableteket.

(#50010) Lacy6


Lacy6
senior tag

Sziasztok!

Ez a táblagép mennyire jó masina? Szerintetek érdemes megvenni?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50011) tjb007 válasza cikasz (#50006) üzenetére


tjb007
nagyúr

Utóbbi, de nem kell megvárnod míg lemerül (nem is szabad), bármikor felrakhatod a töltőre.

(#50007) fpeter07

A Samsung Galaxy Note szériája ilyen.

(#50008) Jeannie

Itthon még nincs, Kínában viszont nem meglepő módon kapni már ilyen modelleket is, de érdemesebb inkább megvárni az újabb processzorral érkező modelleket, amiknek már nem okoz majd problémát a 2048x1536 pixeles kijelző meghajtása.

(#50010) Lacy6

Attól függ mihez hasonlítjuk.
A Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1-hez képest, ami több ponton is egyezik vele annyival nyújt többet, hogy ebben van GPS is, a szoftver is jobb rajta egy hajszálnyival, az akkuja viszont kisebb.

(#50012) Lacy6 válasza tjb007 (#50011) üzenetére


Lacy6
senior tag

A GPS fontos kritérium lenne. Üzemidő annyira nem. :) Fontos h szoftveresen jó legyen, lehetőleg minél kevesebb akadás, lassúság. Gyorsaságba van olyan ami jobb lenne ettől és GPS is van benne? Ebbe az árkategóriába értem

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50013) tjb007 válasza Lacy6 (#50012) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincsen.

(#50014) Lacy6 válasza tjb007 (#50013) üzenetére


Lacy6
senior tag

Köszi a választ! :R
Így azért bátrabban megveszem :)

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50015) Lipton válasza tjb007 (#49985) üzenetére


Lipton
őstag

Közben kiderült hogy érdekes lehet egy másik tablet is egy kisebb gyereknek "játszani" és ismerkedni az ilyen dolgokkal. Melyik a legolcsóbb androidos tablet amit "érdemes megvenni 20e Ft körül maximum"?

(#50016) Jeannie válasza tjb007 (#50011) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Köszi, akkor marad a N7, azután majd szétnézek 1-2 év múlva.

(#50017) Daert


Daert
őstag

Köszönöm az infot.

(#50018) tjb007 válasza Lipton (#50015) üzenetére


tjb007
nagyúr

Én sajnos nem tudok egy ilyet sem mondani.

(#50016) Jeannie

1-2 hónap is elég :)

(#50019) Csori72 válasza Lipton (#50015) üzenetére


Csori72
aktív tag

én nem vagyok szakértő, de pont gyereknek nem vennék olcsó nagyon alap tabletet, mert a gyerekek hamar rákapnak a játékokra és hetek alatt kinövődik 1 alap tablet.
én 1részt emelném a tétet (a 20E Ft-ot), másrészt gondolkoznék használtba is, h játékra is alkalmas kompromisszumos megoldás szülessen. gyerekek elég cikin tudják érezni magukat amikor leszólják suliba, h "azon a sz*** ez a játék úgyse indul el".

..:: 1+TTTTT ::..

(#50020) saelin


saelin
veterán

Üdv.

Egy ismerősöm most hozta át a tabletjét(lenovo ideatab a1000), ami lefagyott. Próbáltam a kikapcsoló gombot hosszan nyomni, hogy kikapcsoljon vagy újrainduljon, de nem reagál rá. Egyéb ötlet?
(Elég hülyén vannak megcsinálva a tabok, ha erre nem gondolnak.)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#50021) saelin válasza saelin (#50020) üzenetére


saelin
veterán

Tárgytalan, megtaláltam rajta a hard rendet lukat. Sry a dupláért.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#50022) Indy69


Indy69
aktív tag

Sziasztok szeretnék tabot , de még sosem volt ezért kérnék segítséget mit érdemes venni manapság.
Kritériumok: 7-8 col IPS ,wifi antenna erős legyen benne ne dobáljon le! ,GPS kell ,ha lenne rajta gyári navigáció az nem lenne hátrány, 4magos proci,min1g ram, sim kartya de az nem feltétlen fontos.
Főleg netezés ,skype, amire kell.Filmnézésre és játék csak ritkán kellene.
Árban 25-35 max 40k de inkább 35 :) és csak új itthoni beszerzéssel.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#50023) Crytek


Crytek
veterán

Van egy Pipo M8 Pro Max 3G tabletem. (Alapból anno 4.2.2-vel jött)
Szerenm frissiteni ,de full láma vagyok és nem igen értek hozzá meg soha nem is frissítettem még nagyon telefont/tabletet.

Leszedtem hozzá a 4.4-et img formátumba van. Hogy tudom feltenni rá?

Next PC Upgrade: 2022

(#50024) Indy69


Indy69
aktív tag

Most találtam egy elég lehangoló cikket [link] itt azt írja a szerző hogy normál netezésre nem jó a tablet ,nekem pont arra kellene +online átutalás ,vásárlás stb :F Akkor most vegyek vagy ne :U

(#50025) canniball válasza Indy69 (#50024) üzenetére


canniball
nagyúr

Erősen user error szagú bejegyzés. Kezdjük ott hogy mi az a "normál net"? :F
Tény hogy egy PC-t/notebookot nem vált ki teljes egészében, de közel sem annyira lehangoló a helyzet mint ahogy az ebből a véleményből tűnik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50026) donjohnson


donjohnson
addikt

elértük az 50k hsz-t. ilyenkor nem szokás új topikot kezdeni?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#50027) tjb007 válasza donjohnson (#50026) üzenetére


tjb007
nagyúr

Régebben az volt, ma 1-2 éve viszont már nem.

(#50028) hulyeur


hulyeur
újonc

Sziasztok,

A velemenyeteket szeretnem kikerni, fateromnak szeretnek venni egy tablet:
- Uj es hasznalt is jatszhat
- Nem egy technikai guru, szoval egy egyszeruen hasznalhato, normalis tablet kene, olvasasra, filmezesre, kicsit netezni :)
- 25e korul maximalizalnam kb a dolgot
Eddig ezeket neztem:
- WayteQ S7
- WayteQ 700qci
(ezekrol jo velemenyeket (is) talaltam

- BeeX E2 - ez talan azert lenne szimpatiksabb, mert nagyobb a kijelzo, de nem tudom, mennyire vallahato, mert pl. tesztet/velemenyt nem nagyon talaltam rola

Mi a velemenyetek?

koszi

(#50029) Lipton válasza Csori72 (#50019) üzenetére


Lipton
őstag

Érdekes megközelítés, elgondolkodtató. A probléma hogy nem szeretnék rá érdemben többet költeni.

tjb007: azért köszi :)

(#50030) kelzsoca válasza hulyeur (#50028) üzenetére


kelzsoca
félisten

Inkább dobj hozzá 5k-t még és egy WayteQ 7X, amiben már van GPS, BT, SIM stb..

https://vertigostore.eu

(#50031) Lipton válasza tjb007 (#50018) üzenetére


Lipton
őstag

Esetleg egy ASUS Memo Pad ME173X hogyan viszonyul a Lenovo-hoz?

(#50032) tjb007 válasza Lipton (#50031) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pozitívum:
- 2 év garancia
- nagyobb belső tárhely (8 vs. 16GB)
- picivel nagyobb akku

Negatívum:
- régebbi SoC, szinte biztosra vehető, hogy nem fogja már megkapni a 4.4-es Androidot
- nincs USB OTG

(#50033) Indy69


Indy69
aktív tag

Valaki tudna választ #50022 kérdésemre :U bár ez talán megfelel [http://www.wayteq.eu/hu/xtab-7x_sygic] igaz nem 4 core de jókat írtak róla esetleg valaki tud hasonlót 4 magos procival max 40k :R

[ Szerkesztve ]

(#50034) tjb007 válasza Indy69 (#50033) üzenetére


tjb007
nagyúr

ConCorde tab KRONOS IPS, de emellé nem jár navigációs szoftver. Ebben a tekintetben a WayteQ az egyetlen ilyen modell.

[ Szerkesztve ]

(#50035) Indy69 válasza tjb007 (#50034) üzenetére


Indy69
aktív tag

Köszi a gyors választ.Szerinted melyik a jobb. Most egy samsung galaxi mini telom van erre felvarázsoltam egy igo -t ezekre is fel lehet navit rakni ?

[ Szerkesztve ]

(#50036) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!

50-60 000 Ft-ért keresek valami tabletet. 7" és 10"-os megoldás is érdekelne. Nem tudom a taboknál melyik olcsóbb. Esetleg, ha van valami best-buy most használtan, az is szóba jöhet.
Tudom, hogy szűkös a keret, de jó lenne minél jobb megoldást találni 3G-vel.
E-mailezésre és webböngészésre lenne használva.

Köszi a segítségeteket előre is! :R

(#50037) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne..
Adott egy kínai tablet.. amit eddig sikerült kiderítsek, hogy valami "softwinerevb"

- Az android felirat csak tölt és tölt.és nem lép tovább..
- Reset gomb nincs rajta.. (még a mikrofon nyílásba is kerestem)
- Recovery-be tudom tenni.. (Power+Vol+( és nálam a VOl- is kellett)..
ilyenkor megjelenik egy fekvő zöld android robot nyitott hassal rajta egy piros háromszögben felkiáltójel.
ADB Reboot-bootloader-re ugyanúgy az androidos feliratig tölt be..
fastboot devices résznél nem ír ki semmit. (vagyis nem tudom fastboot-ba tenni).
Fekvő robot esetén próbáltam már nyomkodni mindent, hogy hátha beadja a kék kis szöveget és a recovery menüt..de semmi.

LiveSuit-tal szeretném újraszoftverezni, de hiába van feltelepítve a driver meg minden, vagy No Device found vagy No update a válasz a programban. (egyetlen felkiáltójeles van. de drivert nem találtam hozzá..> VID_1f3a_PID_efe8

Valakinek van esetleg valami javaslata mit tudnék még vele kezdeni??

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#50038) gaborbol


gaborbol
őstag

Hello,

Tudnatok valami androidos tabletet javasolni olvasara?
Az eredeti elso nexus 7 most mar lassu es tele van, azt valtanam valamire.

Mivel rengeted konyv(google play) es magazin lett mar megveve hozza, maradnek az android mellett, esetleg filmet neznenek rajta nagy ritkan.

Jatek nem fontos,nem kell 3g sem, de ne akadozzon netezes kozben es legyen tartos. 300-400 dollarnal ne legyen dragabb, ha lehet.

:R Koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#50039) Csori72 válasza gaborbol (#50038) üzenetére


Csori72
aktív tag

esetleg kint élsz? mert ha igen akkor most a Samsung TabPro 8.4 kb350$ és elég sok mindenre jó :)

..:: 1+TTTTT ::..

(#50040) gaborbol válasza Csori72 (#50039) üzenetére


gaborbol
őstag

Igen itt vagyok Washington DC-tol 40 percre.
Megnezem amit javasolsz, koszi! :R

(#50041) gabe_ válasza gaborbol (#50040) üzenetére


gabe_
őstag

De jó neked. :B

Sovány szakácsban sose bízz!

(#50042) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Max. 75k-ig keresnék tabletet. Fő felhasználás: internetezés, pdf olvasás, multimédia(elsősorban zene) lenne. Lehetőleg gyors, időtálló készüléket szeretnék, minél több garival. Nagy akku, jó wifi adapter előny. Mit javasolnátok? :F

Z

(#50043) Csori72 válasza gaborbol (#50040) üzenetére


Csori72
aktív tag

349$: [link]
349,99$ [link]

bőven benne vagy a 400$ keretben :) még 1 tuti bőrtok + 1-2 kiegészítő is kijön a keretből, a masina pedig elég jó.

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#50044) gaborbol válasza Csori72 (#50043) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi!

Ezeknek lathato a kijelzojuk a napon vagy nem annyira?
Nem irtam, hogy kulteren lenne sokat hasznalva.

(#50045) csucsu69


csucsu69
tag

Sziasztok!
Egy tabletet szeretnék vásárolni, ami csak 7 colos lehet.Ezt néztem ki:[link].Ezek a paraméterek és tudás megfelel. Abszolút tapasztalatlan vagyok a témában, nem ragaszkodom hozzá.Esetleg árban tudásban hasonló?
Köszönöm

(#50046) suste


suste
veterán

sajna most nincsen időm végigböngészni a topicot, viszont kellene vennem a rokonságba egy olcsó tabletet:
-max 25.000ft
-7col elég
-1GB RAM legalább
-skype, facebook, web a fő vonal

mit ajánlanátok?
wayteq 700qci adatok alapján jól néz ki, de amiket írnak ról az sajna nem:(

(#50047) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy szeretnék egy tabletet és ezért elkezdtem nézelődni. Egyik potenciális jelölt egy tablet z lenne. Amikor olvastam a tesztet róla itt a ph!-n, feltűnt, hogy ugyanaz a processzor és videóchip van benne, ugyanannyi memóriával, mint a mércének felállított Nexus 4-ben. Viszont fura volt látni, hogy szintetikus tesztekben jóval magasabb pontokat kapott a Z, a nagyobb felbontású kijelző ellenére. Valaki megmagyarázná nekem az okát?

Egyébként a téma adott, szeretnék egy 10" körüli megbízható tabletet, amit főleg internetes böngészésre, esetleg filmnézésre használnék, aránylag hosszú ideig bírja az aksi és teljesítményben teljesíti a fent említett telefonom szintjét. Örülnék, ha az xda-n, vagy hasonló oldalon találnék hozzá romokat is, ha esetleg úgy döntenék...(tehát hasznos lenne, egy elérhető kitkat) A Nexus 10 is nagyon szimpatikus, mert valamiért megfogott a sony és a benne található infra is. Az eszközt az uk-ban szerezném be, tehát e-bay, amazon, vagy ottani üzletek. Ti mit ajánlotok?

Előre is köszönet az esetleges válaszokért! :R

(#50048) Zeki válasza suste (#50046) üzenetére


Zeki
nagyúr

25-ért sincs tökéletes tablet. A 40 ezresről is biztos tudnak rosszakat írni.
Én Hungobungotól veszek egy ilyet 100 USD-ért, ebben minden költség benne van.

(#50049) suste válasza Zeki (#50048) üzenetére


suste
veterán

nem akarok én szuper tabletet
csak az alap dolgok menjenek normálisan
egy 4magos 1GBramos tablettől nem elfogadható, hogy 3 weblaptól megzakkan, meg gondolkodik gépelés közben:( (wayteq 700qci)
kamera nem lényeg, OTG nem kell, BT nem kell, GPS sem kell
nem kell HD kijelző sem, és nem is játékra kell, szóval inkább kisebb felbontás, de gördülékenyebb legyen
és fontos hogy itthon szeretném megvenni, lehetőleg boltban
nincsen valami ilyesmi???

(#50050) tjb007 válasza Nixon18 (#50036) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo IdeaTab A3000, Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 3G

(#50038) gaborbol

Nexus 7 (2013), LG G Pad 8.3 GPE (Google Play Edition), plusz a Samsung Galaxy TabPRO, amit Csori72 is írt.
Fényerőben a Nexus 7 viszi a prímet, tehát napfényben ennek látható legjobban a kijelzője, utána jön a Samsung, és legvégül pedig elég sokkal lemaradva az LG.

(#50042) z00li

Nexus 7 (2013), Samsung Galaxy Tab 4 7.0 (SM-T230), ASUS MeMO Pad 8, ASUS MeMO Pad 10 (ME102A)

(#50045) csucsu69

Ami hasonló az a ConCorde tab KRONOS IPS.

(#50046) suste

Vega Q7108

(#50047) rgqjx

Mennyit szánsz rá maximum?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.