Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92952) Beni2360 válasza Nikaré (#92947) üzenetére


Beni2360
félisten

Általában 9-kor kelek bekapcsolom és ma éjjel 1h kapcsoltam ki és mentem aludni. Ha nem főzök mint most akkor netezek.este kb 2h kikapcsolt kijelző, vacsi, fürdés, egy sorozat.
Naponta 25-80 %ig töltöm. Most főzök és a play minit van a konyhában. Bekapcsolva a Lenovo a szobában.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92961) csudri


csudri
őstag

Sziasztok! Első sorban képregényolvasáshoz keresek valamilyen tabletet, ha lehet nem túl nagyot. Láttam az összefoglalóban az Alldocube iPlay 50 Mini Pro-t, pont jó méret, a megdöglött Huawei Mediapad M3 Lite helyett kb. jó lehet. A Huaweinek elég jó volt a kijelzője - legalábbis nekem megfelelt arra, amire kellett - képernyőminőségben elfogadható az Alldocube?

Plusz egy kérdés, HDMI videó megy ezzel a tablettel?

(#92963) Dr.NX válasza csudri (#92961) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szerintem teljesen kiváló a képernyője.

HDMI videó nincs, USB 3.0 (ami képes erre) csak a drágább, kb. felsőközép kategóriától szokott lenni.

Elfogadom a sütiket.

(#92965) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok,

Van egy Lenovo Tab M10 FHD Plus (2. generációs) tabletem. Az egy dolog hogy a gyártó már elengedte a kezét és nem frissítik, de annak mi az oka, hogy a Google Play rendszerfrissítés is megrekedt 2020 májusán? Ehhez ha jól tudom, nincs is köze a gyártónak, mivel ez Google Playen keresztül érkezne, de sajnos nem talál frissebbet: [kép] [kép]

(#92966) Dr.NX válasza bopeti98 (#92965) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Telepítsd fel innen a legfrissebbet:
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/

Elfogadom a sütiket.

(#92972) atesz0720 válasza tlala (#92967) üzenetére


atesz0720
friss újonc

Helló , én is ilyen tabon gondolkom (p11 2gen) kérdésem annyi lenne
hogy az HBO max, és a tv2 play az telepíthető rá ?

[ Szerkesztve ]

(#92973) tlala válasza atesz0720 (#92972) üzenetére


tlala
addikt

Kipróbáltam most, mindkettő felment rendben.

(#92974) atesz0720 válasza tlala (#92973) üzenetére


atesz0720
friss újonc

köszi :C

(#92975) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Megrendeltem én is a Lenovo p11 gen2 tablatet, az Alzárol, a 6/128gb-os verzió lett, közben kicsit utánna olvasva, elvileg fog kapni Android 14-et is.

(#92976) Nikaré válasza aprokaroka87 (#92975) üzenetére


Nikaré
őstag

Ezt a frissítést itt sokan vitatják, ne legyen igazuk! ;)
Optimista vagyok e téren is, aztán lehet pofára esek...

(#92977) aprokaroka87 válasza Nikaré (#92976) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Itt is írják, gondolom ez meg már hivatalosabb forrás.

(#92978) Nikaré válasza aprokaroka87 (#92977) üzenetére


Nikaré
őstag

Igen, olvastam, csak nem tetszik ott, a feltételes módban fogalmazás.

(#92981) cidalain


cidalain
veterán

A legtöbb ember letojja a frissítést, köszönhetően annak, hogy nagy százalékban az a felhasználói élmény romlásához vezet. Android verzió upgrade esetén célszerű előtte és utána is factory resetet csinálni, így van a legkevesebb gixer a használt appoknál. Na ezt sok ember nem csinálja meg, emiatt magasabb százalékban fordulhatnak elő problémák. Sokan meg azért nem csinálják meg, mert a franc akar két napig frissítgetni, meg appokat telepíteni (amivel rendszerint az appok is friss verziósak lesznek, ami megintcsak szívás a megváltoztatott funkciók, egyebek miatt)
A felhasználók egy része úgy van vele, ha most tökéletes minden, akkor hozzá se nyúlok inkább. Kit érdekelnek az új funkciók, eddig sem volt, ezután sem kell.

A Samu update plan alapján 2 main OS verzióváltás és 4 support év szokott lenni. Így ez csak A15 és 2027, de persze az eladási statisztikák függvényében ezt kitolhatják.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92982) szkorhetz válasza cidalain (#92981) üzenetére


szkorhetz
őstag

Előtte FR? Minek? Utána se sok értelme van, ez már nem 2014…
Elképesztő fél-, de inkább tized igazságok vannak abban, amit írsz. Elenyésző, amikor romlik a felhasználói élmény frissítés után.

[ Szerkesztve ]

(#92983) Rigormortiis válasza cidalain (#92981) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Azért ne legyen már pozitívum az, hogy egy gyártó leszarja a készüléke támogatását, pláne úgy, mint a Lenovo, aki egyesével leszedeti és telepítteti az összes addig megjelent frissítőcsomagot.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#92984) cidalain válasza szkorhetz (#92982) üzenetére


cidalain
veterán

A tapasztalat beszélt belőlem, nem a gomba :DDD
Én tiszta telepítést végzek. Ha végzek. Miért? Mert. Egyből megvan a rendrakás is, a már nem használt appok nem kerülnek vissza, stb.

Rigormortiis:
Nem a gyártókról volt szó, hahó, az emberek szarják le.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92985) senki11


senki11
aktív tag

Tiszteletem! Van egy Mipad 6 pro táblagépem, eredeti billentyűzettel. Sajnos magyar beállítás mellett sehogy nem tudom elővarázsolni a nullát. Tudna ebben valaki segíteni, ötletet adni?

(#92992) vence


vence
junior tag

Sajnos, a Snapdragon 695 sose számított erős,
vagy a kategóriájában igazán jó lapkának!

Annyira nem, h pl. ez az - egyébként elég jónak értékelt, sikerült -
Moto G84 leggyengébb pontja, mint az alábbi teszt-részletből is elég egyértelműen kiderül.

"The ... Moto G84 is a very "predictable" device in many ways. It gets most of the basics right and even impresses in a few ways. Unfortunately, it has one major flaw that is worth discussing straight off the bat – the Snapdragon 695 chipset.
It was never particularly good, even when it was new a couple of years ago, and nowadays, it is just woefully."
(F: GSM Arena)

(... és ugyanez a "kugli" által ferdítve!)
A Moto G84 sok szempontból nagyon "kiszámítható" eszköz. Az alapok nagy részét helyesen kezeli, és néhány szempontból lenyűgözi is. Sajnos van egy nagy hibája, amelyet azonnal érdemes megvitatni – a Snapdragon 695 lapkakészlet.
Soha nem volt különösebben jó, még akkor sem, amikor pár éve még új volt, manapság pedig csak ....

Igaz a megfogalmazás kicsit túlzó, de igényes környezetben ez a lapka már egyértelműen a gyenge pont.

Szóval, vitatkozni csak azon lehet, hogy a kategóriaátlag környékén hol helyezkedik el az öregedő SD 695, de dícsérni teljesen felesleges és félrevezető is lehet.
Akit érdekelnek a chip valódi technikai képességei, az megnézheti az idézett teszt vonatkozó részét.

Azért azt meg kell jegyezni, h a táblagépek vevőit nem különösebben kényeztetik a gyártók jobb minőségű csipszetekkel, még a viszonylag magas árak ellenére sem.
Egy átlagos tablet-használó, valószínűleg semmit nem érzekel ezekből a dolgokból.

(#92993) aprokaroka87 válasza vence (#92992) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Alapvetően nem lenne gond a Snapi 695-el, ha tudná kezelni normálisan az 1080p feletti videókat.

(#92995) Öcsielvtárs válasza tlala (#92994) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Így kell ezt csinálni.

Samsung A54

(#92998) shut-u


shut-u
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségetek, hogy van egy Asus MemoPad 8 tablet, amin a nagypapa törölte a rendszert. Neten találtam videót hogyan lehet meg csinálni, viszont a szoftvereket nem találom. Aki ebben tudna segíteni kérem írjon. Köszönöm

(#92999) cidalain válasza shut-u (#92998) üzenetére


cidalain
veterán

Ez egy kb10 éves tablet, a gyári ROM-ot kellene hozzá megtalálni. Többféle verzió volt ebből a tabletből az emlékeim szerint, kellene a pontos típuskódja. Az alapján az ASUS oldalán sikerrel járhatsz, a Google is segít.
Itt pl van egy, de ellenőrinzni kell a típuskódot
Mivel nagyon régi a cucc, ezért nagyon régi rajta a rendszer, Android 5. Gyárilag ezek Android 4.4-gyel jöttek ki, az semmiképpen nem javasolt, már nem támogatott, A5-re azért még letölthető pár fontosabb app, ha kell.
Azonban sok energiát ne öljetek bele, inkább lépjetek pl egy Alldocube iPlay 50 Mini Pro irányba, ami olyan 45000 körül beszerezhető EU raktárból. Esetleg ennek 4GB verziója az iPlay 50 Mini ami 40 alatt is megcsíphető. (de semmiképpen sem a iPlay 50 Mini Lite)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93000) shut-u


shut-u
csendes tag

Papának tökéletes, a gyári android szoftvert próbáltam vissza tenni. Droidbot-to indítom és ezt az üzenetet kapom.

FASTBOOT INIT…
E:installer device ignored
FASTBOOT CMD WAITING…
E:Failed to mount device ‘/dev/block/sda1’ as installer partition using fs_type
ition using fs_type ‘vfat’
E:installer device ignored
E:installer device ignored
E:No valid installer medium found.
Could not open /sys/devices/virtual/backlight

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.