Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Laurh válasza levente1227 (#51000) üzenetére


Laurh
aktív tag

Kedves levente1277!

Igen a topikot én is megtaláltam még korábban, de mivel teljesen kihaltnak tűnik (szinte az összes amazon topik) ezért bátorkodtam itt érdeklődni. Arról nem is beszélve, hogy HD verziót kérdeztem te meg HDX-et linkeltél.

További szép napot neked!

[ Szerkesztve ]

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#51002) levente1227 válasza Laurh (#51001) üzenetére


levente1227
csendes tag

bocsi

(#51003) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Samsung P5210 Galaxy Tab 3 WiFi 16 GB marad ezen a választás. Lemondtam a 3g-ről és ebben minden benne van. Wifi, GPS, HDmi. Ez az atom proci 2 maggal erősnek bizonyul?

(#51004) Bee75


Bee75
csendes tag

Sziasztok,
Erről a tabról érdeklődnék : Samsung Galaxy Tab Pro T320 . A topikja elég kihalt. A paraméterei alapján egész jónak tűnik. Angol oldalakon a wifijére panaszkodtak. Valaki esetleg használ-e ilyen tabot,véleményt tud-e róla mondani? Jobb vásár lehet az Lg gpad 8.3-nál?
Gsm home-ban érdemes lehet megvenni? Gondolom ez csak bolti garanciás ár.

[ Szerkesztve ]

(#51005) .OM.


.OM.
aktív tag

Sziaszzok,

Két tab között segítsetek választani:

Alcor Zest Q933RS
WayteQ xTAB-100qcr

Ha van alternatíva hasonló képességekkel / ~áron, azt is szívesen fogadom.
- 50k HUF alatt
- IPS; 1080p minimum
- 4 mag
- 2 GB RAM
- 16 GB ROM

Köszi,
.om.

ex .Oldman.

(#51006) stigma


stigma
addikt

Sziasztok. Ismerősöm keres tabletet, minél olcsóbban, minőségibb darabot és én az alábbiakat ajánlottam neki:

1. Lenovo A7-50 (A3500L)
2. WayteQ xTAB-79qci
3.Általatok ajánlott valamilyen verzió :DDD

Amire szükséges van átlag felhasználás, semmi extra, néha ha van ideje akkor ezen nézne filmet, hallgatna zenét. Memóriakártya bővítési lehetőség is kellene rá, igaz ezeken mind van ( Kivéve a Nexus és egyéb drágább tableteket).
Képernyő felbontásban elég neki az 1024x768 is de én inkább HD felbontást néztem neki, ezenfelül mindegy 7" vagy 8"-os a készülék.
A tablet boltból lenne vásárolva, illetve az is fontos, hogy ne keljen ,,hackelni", tehát root + Custom rom, mert ő ahhoz egyáltalán nem ért, így csak az alap gyári rom lenne használva.

Max ár 35k!

Ezen felül még az alábbi márkát néztem Alcor Zest Q813IX, de ez számomra sokat nem mond.

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#51007) Szatura


Szatura
tag

Sok olvasgatás-kérdezősködés után a xiaomi mipad helyett egy galaxy tab pro 10.1 mellett tettem le a voksom, nem mellékesen a xiaomi árában, ez így számomra szimpatikusabb választás,remélem a tab 3 8.0 után érezhetően jobb lesz.

Köszi azoknak akik segítettek a szülésben :)

[ Szerkesztve ]

(#51008) nimfas válasza KaraDani (#50998) üzenetére


nimfas
addikt

(#51009) atala


atala
addikt

Sziasztok!
Van egy Prestigio Multipad 7.0 HD+ tabletünk, ami bekapcsoláskor megjeleníti a prestigio logós képernyőt, és onnan tovább már nem megy. Ezt egyik napról a másikra csinálta, elvileg semmi nem lett rajta piszkálva. Van valami ötletetek, hogy a szerviz előtt még mit érdemes megnézni, vagy kipróbálni rajta, hogy beinduljon?
Valamint azt néztem, hogy Miskolcon van szerviz. Nem tudjátok, hogy működik a garanciális szervizelése a tabletnek? Futár viszi, vagy nekem kell eljuttatni a szervizbe?

(#51010) szabi24


szabi24
csendes tag

Sziasztok!

10"-os tabletet szeretnék venni, sim kártya foglalattal(mobilnet miatt), navigációra, netezésre, filmezésre kellene teherautóba. Az se lenne hátrány ha beépített tv tunerrel rendelkezne, amire a műholdvevő képét rá lehet kötni(Bár ilyet még nem láttam csak kiegészítő modulként). kb 50000 ft-ot tudnék rászánni. Mit ajánlanátok? Köszi a válaszokat.

(#51011) szabi24


szabi24
csendes tag

Erről vélemény? myaudioworld.com/mystore/tablet-pc/series-916-qi/ Valakinek van ilyen? Azt olvastam azért ki lehet fogni hibás példányokat.

[ Szerkesztve ]

(#51012) P_Pro_HW válasza szabi24 (#51010) üzenetére


P_Pro_HW
csendes tag

7"-es nem jó ?

http://m3digital.hu/amiko-tablet-tab7

[ Szerkesztve ]

(#51013) joergie


joergie
őstag

Sziasztok! Javítással kapcsolatos problémánk akadt.

Adott egy Motorola Xoom2 akkuval egybeépített tablet. Alvó üzemmódban annyira lemerült, hogy azóta nem kezdi el tölteni magát, bár a kijelző felvillan néha(sikerül elérni, mondjuk így), de nem jut tovább. Van valakinek ilyesmivel(nem feltétlen ezzel a modellel) kapcsolatban tapasztalata?
Illetve hova érdemes ezt vinni, ahol tényleg tudnak is vele valamit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#51014) Bátor75 válasza szabi24 (#51011) üzenetére


Bátor75
tag

Nekem volt myaudio tabletem, a második javítás után visszaadták az árát, mert nem tudták megjavítani. Ezzel nem akarom lehúzni, csak azt akarom mondni, hogy igen, ki lehet fogni hibás darabokat (mint mindenből)...

Xiaomi MI3 W & Chuwi VX1 & Lenovo S850

(#51015) mm89 válasza joergie (#51013) üzenetére


mm89
őstag

Próbáltad tölteni így egy ideig? Dugd rá egy órára legalább, aztán húzd le és tedd rá újra, hátha szív magába annyi életet hogy jelezze a töltést. Ha nem akkor szét kéne szedni és valahogy külön az akksit megtölteni.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#51016) rwin5


rwin5
őstag

Üdv van egy pár hónapos tabletem. Azt vettem észre az utóbbi időben, hogy töltéskor de már pár % után tűzforró lesz az akksinál-az egész gép. Ez egy megszokott dolog a töltésnél vagy valami baja lehet? Lehet eddig is ilyen volt csak nem tűnt fel. Tehát nem akkor jelentkezik mikor már 99%-hoz közeleg, hanem kb 10 perc töltés után. Ha leveszem róla egyből elkezd hűlni. :U

(#51017) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Fateromnak kellene munkára egy tablet.(jegyzetek kiváltására lenne)
Melyik az a legolcsóbb tablet ami megfelel ezeknek :
- 7-9 coll
- wifi
- gps
- 3g
- bővíthető
- hátlapi kamera (vga-nál jobb)
- Mo-n megvásárolható legyen
- játékra egyáltalán nem lenne használva, tehát nem kell erős soc
- érintőceruzával lesz használva
- legyen megbízható, nem akarunk 1 év múlva másikat venni
- fólia és tpu szilikon tok vagy valami hasonló legyen hozzá kapható

(#51018) keszo válasza rwin5 (#51016) üzenetére


keszo
őstag

Hali

(#51013) joergie

Ha ennyire alá merítetted az akksiját akkor próbáld meg egy nem kapcsoló üzemű adapterrel tölteni.
Ilyen lehet ami trafós vagy egy másik akksi. Nem kell hogy teljesen feltöltse

(#51016) rwin5

Ha azt mondod, hogy tűzforró, akkor az cellazárlatos lesz. Vidd szervizbe amíg nem késő, mert akár fel is robbanhat az akksi.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#51019) happymondays válasza Crytek (#50959) üzenetére


happymondays
csendes tag

Két hete érkezett meg a Galaz A1 Nvidia Tegra4-es tabletem, egészen kiváló, ha valaki 10.1"-osban gondolkodik, tudom ajánlani, a Galaxy Nvidia videokártyákat gyártó cég fiókcégének műve egyébként. KitKattel (4.4.2) jött, felesleges kínai appok nélkül, Google Play-jel.

Bővebben a képességeiről angolul itt olvashattok:
http://www.igadgetnews.com/2014/04/28/galaxy-galaz-a1-tegra4-quad-core-tablet-review/
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2781594

Van egy-két videó is a YouTube-on, és a valóság is alátámasztja azt, amit mutatnak. Szerintem nagyon szép a design-ja, fekete alumínium házat kapott és nagyon egyben van. Nagyon gyors, tűéles, 32 Gb-os Transcend MicroSD kártyával remekül együttműködik, akárcsak az Alcor magyar ékezetes billentyűzetes BT tokjával (és a kerete ellenére ebbe még tökéletesen passzol is). A Tegra4-es erőteljes 3D-s terhelés esetén hajlamos némi melegedésre (lokálisan), de nem vészes szerintem. Ha egy kicsit elterjed, valaki biztos megoldja, hogy Windows 8-cal is meg lehessen kínálni, ha valakinek éppen az jön be. Az aksija is jó sokáig bírja, 7800mAh.
Eddig én igencsak meg vagyok elégedve vele. Sok helyen elég drága, én 240 USD-ért vettem, ami kifejezetten jó ár a brutál teljesítményért, amit nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#51020) fudi2002 válasza happymondays (#51019) üzenetére


fudi2002
veterán

Honnan rendelted? Mennyi volt a ára mindennel? Mennyi kijelzőidő?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#51021) happymondays válasza fudi2002 (#51020) üzenetére


happymondays
csendes tag

Itt vettem, de akkor 242 volt az ára, plusz volt egy 10 USD-s kuponom, összesen így 232 USD lett:
http://www.tinydeal.com/galapad-galaz-a1-101-ips-android-44-quad-core-game-tablet-p-128628.html

ÁFÁ+vám+kezelési ktg. összesen 15.660 Ft volt még rá. Egy hónap alatt jött meg, ebből 10 nap az volt, hogy a vámon ültek rajta valamiért.
Kijelzőidőre nekem vegyes használatban (film, böngészés, játék, GPS-t is használtam közben) 8 óra átlag jön ki nagyjából.

(#51022) fudi2002 válasza happymondays (#51021) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszi!

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#51023) stigma


stigma
addikt

Esetleg valaki a régebbi hsz-re tudna választ adni?

Annyiban módosult a változtatás, hogy most még képbe került a régi Nexus 7 változat:
- Nexus 7 32GB Refurbished

Tehát az alábbi 3-om tabletből msot a sorrand a következő melyikeket venném meg:

1.Nexus 7 32GB Refurbished
2. Lenovo A7-50 (A3500L) / vagy Asus Memopad 7GH (itt csak a 173-as tavalyi gyártószámút tudom megvenni)
3. WayteQ xTAB-79qci

Remélem jön válasz mert ma/ holnap kellene dönteni melyik legyen. Szerintem egyikkel sem járok rosszul.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#51024) tjb007 válasza stigma (#51023) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nexus 7

(#51025) Kreash válasza stigma (#51023) üzenetére


Kreash
aktív tag

Nexus 7 most volt 3 napig akciósan 35 ért.

(#51026) stigma válasza Kreash (#51025) üzenetére


stigma
addikt

tjb007,Kreash: Köszönöm

Kreash: Sajnos lecsúsztam róla, de tegnap kezdtem el csak nézegetni őket. Amúgy én is láttam 35k-ért nexus 7-et de az 16GB-os volt nem 32-es. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#51027) tlala


tlala
addikt

Szeretném megköszönni a tanácsokat, amiket itt kaptam.
Végül Asus Memopad 7 lett a vásárlás, a legújabb, Intel quad Celeron verziós.
Nagyon tetszik, szuper gyors, szép a kijelzője.
Nekem teljesen hozza, amit vártam.
(Most kaptam egy mailt, hogy most ajándék 16GB-os Class 10-es Kingston kártyát adnak hozzá az emag.hu-n - erről én sajnos lemaradtam.)

[ Szerkesztve ]

(#51028) Zeki válasza tlala (#51027) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Kingston kártyát ne bándd, sok a baj velük.

(#51029) kutyafile


kutyafile
tag

Sziasztok! Segitsetek:-) légyszi. Vettem egy Lenovo Yoga 10 HD + -t. Eddig jól is működik. De a microsd kártyával bajban vagyok. A papirja amit adtak vele, abban nincs info mit fogad el. Kington 64 GB microsdxc-t tettem bele. A neten olvasgattam, nem hogy 64 GB ig elfogad... Először nyafogott, hogy nem jó a file rendszere neki, meg kell formáznia. Megformázta, aztán jó. Viszont ma vettem észre hogy alkalmazást nem enged athelyezni a microsd-re mondván nincs elég memoria. 56 GB pedig szabad. Belettem egy Sandisk ultra 32 GB-s microsdhc-t. Ez rögtön jó, appot is enged áthelyezni. Szóval nem tudom merjem hasznalni a Kingston 64- t vagy ne. A Kingston (vagy ki tudja milyen volt a gyárinak látszó csomagolásban) kártya lehet rossz kicsit, vagy a tablet fogad el igaziból csak 32 GB -ig.

(#51030) M.Lacci


M.Lacci
csendes tag

Sziasztok!
Minél többet olvasok vissza és minél jobban ásom bele magam,
annál bizonytalanabb vagyok...:W

Amit keresek:
- kijelző: 10"
- új készüléket szeretnék vásárolni és itthon
- amire a leginkább használnám: internet, word-excel, filmnézés, navigáció
- összeg maximum: 60-80e Ft
Pörgős, stabil gépet szeretnék, ezért szerintem kellene a négymagos proci + 2GB RAM

u.i.: a Concorde tab Q10-zel is szemeztem, bár 1GB RAM van csak benne,
szerintetek milyen a vas?

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Értékelni jó! Próbáld ki Te is ;)

(#51031) ggeleven


ggeleven
őstag

Úgy jártam én is, mint sokan mások itt előttem. :)
Minél többet olvasok, annál jobban nem tudom, hogy mit is vegyek...

Szempontok:
- 8"
- 30-35ezer Ft
- lehet itthonról vagy kintről is új, de akár használt is
- 2 GB RAM-nak és HDMI-nek nagyon tudnék örülni, bár nem biztos, hogy valós elvárás ebben az árban
- felhasználási terület: hírek olvasása, sorozatok és filmek nézése utazás közben, némi kisebb hardverigényű unaloműző játék

GPS, mobilnet, kamera és a belső memória mérete nem döntési szempont, de ha van benne használható, akkor hurrá! :)
Direkt nem írom le, hogy mikkel szemeztem eddig, mert kíváncsi vagyok, hogy ezen paraméterek alapján Ti mit tudnátok ajánlani.

Előre is köszi!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#51032) Szatura válasza kutyafile (#51029) üzenetére


Szatura
tag

Szia
Meglehet, hogy kifogtál egy kamukártyát,próbáld bele más készülékbe

(#51033) csemberlen válasza ggeleven (#51031) üzenetére


csemberlen
őstag

Mindkettőtöknek ajánlanám az Alcor-t 8"és 10" is van a családban, és ismeretségi körben is. Elégedettek vagyunk vele.
Szerk: ja a 10"-ban nincs GPS

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51034) Kapanyél válasza M.Lacci (#51030) üzenetére


Kapanyél
őstag

Word-excel miatt marad a Win8 szerintem. Az OfficeSuite Pro mondjuk nagyon jó droidra, de pörgősnek semmiképpen sem mondanám.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#51035) #93794560


#93794560
törölt tag

Androidra van az AndrOpen Office is, ami 100%-ig kompatibilis a PC-n futtatható OpenOffice - LibreOffice szoftverekkel, és természetesen az azok által ismert és használt fájlformátumokat kiválóan kezeli.
A felhasználói felülete pedig egy az egyben PC-s kinézetű, menükkel, fejléccel, stb.

[ Szerkesztve ]

(#51036) .OM. válasza .OM. (#51005) üzenetére


.OM.
aktív tag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

ex .Oldman.

(#51037) M.Lacci válasza Kapanyél (#51034) üzenetére


M.Lacci
csendes tag

Köszi! Így már az Acer Iconia Tablet W4 is bekerült a látómezőbe 70e Ft-ért :C
Mondom én, hogy egyre nehezebb választani :D

gb4400

Köszi a AndrOpen Office ötletet, kipróbálom majd :K

Értékelni jó! Próbáld ki Te is ;)

(#51038) ggeleven válasza csemberlen (#51033) üzenetére


ggeleven
őstag

Ez eddig nem is volt képben, de nagyon jónak tűnik! :))
Nézem is a topicját!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#51039) kutyafile válasza Szatura (#51032) üzenetére


kutyafile
tag

Kingston csomagolásban volt. A laptop kártyaolvasója nem nyafogott. Másom nincs ami fogadna 64 GB-t:-(

(#51040) Szatura válasza kutyafile (#51039) üzenetére


Szatura
tag

Volt hozzá szerencsém, csomagolás stb nagyon jó koppintás.
Ha látja a laptop csinálj rajta egy tesztet, nem ugrik be mi a program neve, googli a barátod :)

(#51041) sb válasza sb (#50991) üzenetére


sb
veterán

Valaki erre?

Az S3 igazából csak egy példa volt.
Az S1 pl. katasztrófa volt. Egy ZTE Blade pedig egész kellemes volt a custom romokkal.

Egyik olcsó gyártó sem hoz használható szintet?
Vannak azért azok közt is jobb gyártók esetleg és/vagy slágertermékek amikre a népszerűségük okán van sok jó custom rom.

Ez az Onda is szimpatikus volt a spec és az alapján, hogy fizikailag jól össze van rakva.
RK3288-ból vmi Pipo-t láttam nemrég.

Itthon a 60k körüli RK3188-as Wayteq és társ márkáik milyen minőséget képviselnek?

(#51042) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Beleszerettem a videó alapján:
http://www.youtube.com/watch?v=WullwKrsuwM
(nem működik a link gomb alul)

(#51043) kutyafile válasza Szatura (#51040) üzenetére


kutyafile
tag

Köszi.

(#51044) albinolynx


albinolynx
őstag

Acube talk 7x mivel rootolható?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#51045) pit stop


pit stop
addikt

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy melyik tablet éri meg jobban? A wateq xTab 79qci vagy az Alcor Zest q813i vagy esetleg szóba jöhet még a régebbi nexus 7?A válszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#51046) albinolynx válasza albinolynx (#51044) üzenetére


albinolynx
őstag

Kisebb szerencsétlenkedések után a megoldás (link gomb nem működik - asztali gép):

http://www.jellydroid.com/2014/05/how-to-root-cube-talk-7x-cube-u51gt-c4-tablet/

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#51047) alexandre33


alexandre33
csendes tag

Hello, Két tab között segítsetek választani Nexus 7 16G vagy az Asus Memo Pad Me70C 1A002A?

[ Szerkesztve ]

(#51048) Sonja


Sonja
veterán

Németeknél leárazták a Kindle Fire HD-t 79 euróra! :Y Annyiért ajándék lenne szvsz. Oké, ez a reklámos változat, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#51049) markionni


markionni
tag

Sziasztok. Tudom nem nagyon tartozik ide, de aki rendelt tabot külföldről (esetleg kínából, ez érdekelne igazán.) Az milyen oldalról rendelte? Illetve megkapta e amit rendelt :D

Válaszokat köszönöm.

AMD - The future is fusion

(#51050) epigramma


epigramma
tag

Tiszteletem az Uraknak, és a Hölgyeknek!

Érdeklődnék, hogy valaki már rootolt Samsung Galaxy Tab2-t?

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.