Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) csiribacsi válasza Mittu88 (#36997) üzenetére


csiribacsi
tag

Hat en naggyabol benne vagyok a kinai felhozatalban de ilyesfajta spec. Nem talalhato egyenlore a kinai tabok kozt, a nagyobb markak azert elorebb vannak picit:\

Üdv. Ádám

(#37002) Mittu88 válasza z0d1AK (#37000) üzenetére


Mittu88
senior tag

hajaj, bad news :/ azért köszi szépen :R

(#37003) laszlohu válasza tjb007 (#36979) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez az ár akkor is érvényes, ha
nincs raktáron, vagyis azt írják, hogy 2 munkanap?

(#37004) tjb007 válasza laszlohu (#37003) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, akkor is érvényes (persze csak akkor, ha a mai napon megrendeled).

(#37005) laszlohu válasza tjb007 (#37004) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi, pont ilyet kerestem, meg is rendeltem,
OTG kábelt lehet hozzá csatlakoztatni?
alapból elvileg nem írnak hozzá, esetleg tudja valaki hol és mennyiért lehet venni?

(#37006) tjb007 válasza laszlohu (#37005) üzenetére


tjb007
nagyúr

"OTG kábelt lehet hozzá csatlakoztatni?"

Igen, lehet. OTG kábel meg drágán náluk is van, olcsón pedig az eBay-en.

(#37007) Zeki


Zeki
nagyúr

Szegény ismerősöm hogy járt!

Concorde Tab One 16GB, a kijelző totál el van fordulva, nem csak hogy jobbról balra áll minden, a betűk is mint egy tükör, de fejjel lefele is.
Zsír új a készülék. Mondtam nekik vigyék vissza az edigitalba.
Kíváncsi vagyok mi lesz. Majd megírom.

(#37008) laszlohu válasza tjb007 (#37006) üzenetére


laszlohu
addikt

köszönet

(#37009) Prof válasza Zeki (#37007) üzenetére


Prof
addikt

Nem mondtad neki fordítsa el a tabot 180 fokkal és jó lesz? :D

(#37010) Zeki válasza Prof (#37009) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az edigitalban szó nélkül cserélték. Azt mondta ott az eladó, hogy ilyet még nem látott. 2 órával azelőtt vették.

(#37011) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Erre valaki?

(#37012) this is life válasza Kodiak88 (#36991) üzenetére


this is life
Ármester

Messzirol keruld el a 808 dcc-t a hibai gyenge wifi, offban marad az egyik cpu mag a kepernyozar utan, de a leggazabb az akksi fel ev utan kihal a tablet alol , szerviz nincs ra csak penz visszafizetes. Amugy a myaudionak keves megbizhato , keves gonddal kuzdo tabja van, inkabb keruld ezt a markat.

Libria

Nem a soc-al van a gond hanem az optimalizacioval, illetve a konfiguralassal, ha az acer ezt jol csinalja akkor korrekt lesz a 8 colos tabjuk.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#37013) this is life válasza Hajas Mao (#36994) üzenetére


this is life
Ármester

Ebbol a kettosbol a wayteq, de ranezhetsz a prestigio pro/prime duora is pl[link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#37014) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Leírom hátha valakit érdekel a táblagép ideális méretválasztó vacilálásom..

Bementem ma egy MM-be, mert tököm ki volt már vele, hogy nem tudom, milyen méret lenne nekem ideális..
Asszonynak 7"-os 1280*800-as tabletje van, de nekem kicsi is a kezemben, meg olyan apróók a betűk rajta, akár netezek, akár csak a menüt lapozgatom, hogy nem tetszik :/

Hordozni akarom mindenhova, utazáshoz és otthon is nyúznám, illetve legtöbbet otthon este ágyban netezés/olvasás-ra használnám. Megfogdostam minden létező méretet, és arra jutottam, hogy nekem a 7" kicsi, a 9,7-10" meg dög nagy, mert szeretném egy kézzel is használni. Így leszűkült a kör, aztán nézegettem a felbontásokat.. Arra jutottam, hogy az 1024*768 a legzsiványabb szerintem. A szememmel nincs semmi gond, de egy 8-9"-os gépnél az ennél nagyobb felbontás szerintem úgy tömörít, hogy nagyon nem tűnik használhatónak :/

Aztán megfogtam az iPad mini-t és arra azt mondtam h bazzzz, ilyen kell nekem ocsssóba :) Ha hasonló képminőséget képes hozni egy Chiwu v88 mondjuk, akkor azt hiszem megvan a kiszemeltem. Telefonom Galaxy S3, állandóan azon csüngök, és a 8"-on nem mondanám pixelesnek, vagy csúnyának az 1024*768-at egyáltalán, még S3 mellett sem..

Azt meg, hogy mást zavar, ha filmnél van két fekete sáv, hát legyen.. Az van a Tv-ben is meg a notebookon is :P

(Megjegyzem még, hogy elkeserítően gyenge a tabletek háttérfénye szerintem. Az Amoledes Samsungoknak és Apple taboknak ezerszer világosabb a képe, mint a többinek maxra tolva, ez miért van? A tabletek nagy része még beltérben is tükröződik, az meg elég gyászos. Szoftveresen ezen lehet pöccinteni?)

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#37015) this is life válasza fpatrik17 (#37014) üzenetére


this is life
Ármester

Az acer Iconia A1-810 re ranezhetnel, nem gagyi gyarto es a merete is neked van kitalalva...elvileg a hulye azert nem vagyok boltban kaphato lesz.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#37016) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

szimpla netezésre, olvasásra, néha youtube nézésre milyen 7-8"-os tabletet ajánlotok, ami gyors, stabil, rendesen frissítik, jól bírja az aksija, és szép a kijelzője? játékok, bővíthetőség, filmnézés nem igazán érdekes. 3g nem kell, elég a wifi, de az legyen azért stabil. normális összeszelés és normális garancia sem hátrány.

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#37017) Zeki válasza Tin (#37016) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nexus 7.
Péntektől 50-ért az Auchanban a refurbished, 6 havi 0%THM hitelre is.

(#37018) csőnadrág válasza Kodiak88 (#36985) üzenetére


csőnadrág
csendes tag

29.900-ért találsz 808-at a My Audio Outlet netes áruházában. Nekem 5 hónapig volt ilyen készülékem. Gondom nem volt vele.

(#37019) csőnadrág válasza Tin (#37016) üzenetére


csőnadrág
csendes tag

Nexux 7 ajánlott !!!

(#37020) Oldman2 válasza Zeki (#37017) üzenetére


Oldman2
veterán

Gondolom a 8GB-os verzió...

(#37021) Zeki válasza Oldman2 (#37020) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, mindenhol az van egységesen 50-ért.
60-ért van a 16GB-os

(#37022) csőnadrág válasza this is life (#37013) üzenetére


csőnadrág
csendes tag

Prestigio, 2 haveromnak is van. Sokat panaszkodnak halk hagjukra. A legjobb fülesekel is elég gyatra állítólag...A Wayteq topicba meg nézd meg,hogy mennyi gond van. 3 hónapos sz@rakodás után...A 3G miatt vettem volna...jobb,hogy nem..Elnézést kérek, a Samudat nem akartam fikázni. A Solution 10 topicba átnézhetnél!

[ Szerkesztve ]

(#37023) Mittu88


Mittu88
senior tag

Még pár kérdés:

1a. Vannak univerzális custom rom-ok? Ha igen, tudnátok egy faszántosat ajánlani?

1b. Ha nincsenek: Erre a kis aranyosra létezik ilyen?

2. Ha már itt tartunk: melyek most a hasonló specifikációjú bestbuy modellek?

3. És végül: ha custom rom nincs/nem oldható meg, valahogy lehet magyar nyelvet varázsolni a 4.0-s és 4.1-es androidra?

Válaszaitokat előre is köszönöm :)

(#37024) Homer


Homer
tag

Sziasztok!
Kérdéssel fordulnék hozzátok az alábbi témában:
Samsung galaxy note 10.1 esetében, ha beépek a Galériába, megjelenik egy ikon, a jobb felső sarokban, az alábbi szöveggel: "Lejátszó váltás".
Íme egy kép róla:

Tapogatva az ikont, a Samung UE40ES6800 tv-men megjelent egy kérdés, hogy engedem-e a csatlakozást az eszköznek. Elfogadtam. Onnantól nem kérdez. A tv mutatja amit kell neki... :)

Pár kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
- Milyen technológiával kapcsolódik ez esetben a két eszköz? (helyi hálózaton található eszközök közt keres kijelzőket, DirectWIFI, vagy egyéb?)
- Pározódnak valahogyan ilyenkor az eszközök? Úgy értem, ha igen, akkor csak kell "emlékezniük" egymásra. Lehet ezt a listát módosítani?
- A tv-ben találtam olyan funkciót, hogy csatlakozott eszközök, mely listából ha töröltem a note-ot, akkor újra megkérdezte, hogy engedélyezem-e. Viszont a note-ban nem találtam ilyesmit. :(

Amiért kérdezem ezeket:
Ez tök jó funkció, meg minden, csak mivel panel házban lakom, nem tudom, hogy a többi 50 lakónál is megjelenik-e ugyan ez a kérdés a tv-jükön, amikor tapizom a megosztást a notimon!? :)

Köszi előre is! Remélem tud valaki segíteni.

(#37025) fpatrik17 válasza this is life (#37015) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Nézem, nem is olyan rossz! Köszi az ajánlást! :)

CineDOG01:
Ez a 16 gigás, vagy 8 gigás verzió? Nincs valami katalógus hozzá, én nem találok :/

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#37027) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék egy tabletet itthoni használatra, nem ragaszkodom a Nexus 7-hez (azt ismerem és tudom, hogy ajánlott). Az lenne a kérdésem, a téma összefoglalóban levő ajánlások, mint best buy példák aktuálisak-e még? Sok a 2010-es dátum. :)

Gyakorlatilag ez a kérdésem.

Azért 50 ezer Ft-ban álljon meg.

[ Szerkesztve ]

(#37028) Zeki válasza fpatrik17 (#37025) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 8 gigás.
Mindenhol a 8 gigás refurbished Nexus 7 az 50 rongy.
Az edigitalban van 16 gigás, 60-ért.

(#37029) Tin válasza Zeki (#37017) üzenetére


Tin
veterán

igen, ezt láttam, de máshol is ennyi (pl. edigital).

refurbished az mit jelent a gyakorlatban a nexus 7 esetében?

(#37030) Prof válasza fpatrik17 (#37014) üzenetére


Prof
addikt

:C Pontosan erről van szó amit mondasz.
A kínaiakkal az bajom mindegyiket IR "inside room/residency" Wifi-vel látják el. Szétcseszik a fémhátlappal a wifi vételt, esélyed nincs kinti public wifiken nyomulni az utcán stb, max csigasebességel ha valaki brutál antennával szórja

[ Szerkesztve ]

(#37031) fpatrik17 válasza Prof (#36969) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Látom te is 8" tableten pörögsz :) Az az iPad matt fólia mennyire király dolog? Tudod már milyen tabletet fogsz venni?

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#37032) this is life válasza csőnadrág (#37022) üzenetére


this is life
Ármester

A prestigiok kozul a multipad 10.1 ultimate duo aminek halk a hangja, nem emlekszek hogy a pro/primnal ilyet emlegettek e. De megkerdezem oket. A wayteqnek 70dci talan a wifivel vannak aprobb gondok, amugy a kerdes a 7 colos tabokrol szolt nem a 10 esekrol...

Ui.:koszi a direkt marketinget :DDD

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#37033) Kobe válasza fpatrik17 (#37014) üzenetére


Kobe
veterán

Mert MMben a legolcsobb tft panelos szarok vannak kint tobbnyire azert latod gyengenek ipadhez kepest. A nor.alisabb ips panel ugyanazt tudja mint az ipad mini pl.

anyway lassan jon az ifive x2 sztem a 8.9" fullhd kijzovel nalam az lesz a tuti utazasra :)

(#37034) this is life válasza BomiBoogie (#37027) üzenetére


this is life
Ármester

Nexus 7, samu p3110, asus fonepad, acer iconia a1 810...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#37035) Zeki válasza Tin (#37029) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hogy patent új állapotra vannak felhozva. 1 év gari. A rendes újra 2 év gari van.

(#37036) BomiBoogie válasza this is life (#37034) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. :K Megnézegetem őket.

(#37037) csőnadrág válasza this is life (#37032) üzenetére


csőnadrág
csendes tag

Nincs szó direkt marketingről. Az Overmax Solution eddig nagyon jól muzsikál nálam..nézd....lehet, hogy holnap meghibasodik...remélem azért nem...Azért is indítottam neki topicot,hogy többen megismerjék...nem kell félni az Overmax-tól...A Solution 10-et meg tényleg nagyon eltalálták. Igazad van persze, hogy csak 10 napja használom. De, mint írtam, más néven , már van olyan lengyel felhasználó,aki agyon dícséri 5-6 hónap után.Bízom benne,hogy mind többen megismerik majd!

(#37038) Prof válasza fpatrik17 (#37031) üzenetére


Prof
addikt

Dehogy tudom általában 1-2 évre előre gondolkodom, mire a piac utoléri az igényeimet feature/ár/érték arányban akkor vásárolok és amit így vezsek addig használom boldogan míg el nem kopik :D
Ergo még mindig nincs olyan tablet, amit megvennék.
Persze a mostani 12 ezres Concorde tab-ot nem hagyhattam ki, vmi kell azért kell olvasgatni néha :D
Eleve fényes képernyő gyűlölő vagyok mióta kijöttek notikban. (meg fényes csillogó lakkozott felület gyülölő)

Én mióta láttam egyik nagyfőnök IPad-ját matt fóliával azóta fel sem merült, hogy ne olyan tabletem legyen majd amire jó Ipad fólia. (sajnos basznak máshoz matt fóliát gyártani, mondván az aki nem Applet- vesz nem lehet igényes :W (Concorde tabhoz hónapokig hirdettem senki se tudott pedig sima 16:9 7" százmillió ilyen méretű tab van.)

Vennék én Apple-t ha nem érezném azt, hogy eladnak nekem egy 7-es BMW-t aminél megszabják hol ülhetek merre mehetek, kinél tankolhatok, mit rakhatok a csomagtartóba és milyen PH-jú vízzel moshatom le és mindezt 50%-al drágábban, mint a Mercedes nyújtja.
A filléres flash memória/párdolláros 3g modem eladását 100-szoros áron meg nem mellesleg egyenesen etikátlannak tartom a Cupertino-i elektronikus pénznyomdászok részéről.

(#37039) Prof válasza csiribacsi (#36995) üzenetére


Prof
addikt

Köszi a cikket, jól mutatja az Apple-t a marketing és a szoftver tartja el jelenleg.
A Wifi-t nem tudnád tesztelni valahogy messzebről a Wifi Analyzerrel esetleg? ;)
Kis lakásban, szobában nem érdekes, nagyobb panel lakásban ha egyik végén a router másikion te a tablettel már érdekes lehet :K

(#37040) Tin válasza Zeki (#37035) üzenetére


Tin
veterán

ezért kérdeztem mit jelent a gyakorlatban a nexus 7 esetén a refurbished.

az 1 év garit vágom, de mit jelent, kicsit karcos? vagy az aksija már ment fél-1 évet? vagy minőségileg nem az igazi pl az összeszerelés?

(#37041) monti0222w válasza Prof (#37030) üzenetére


monti0222w
addikt

Hát, nem tudom ezt honnan szedted de nekem hétfőn jött egy kinai tab név szerint Chuwi v88- as és komolyan mondom tök jó a wifi-je, pedig mint nemrég egy hozzá szólásomba írtam ettöl féltem én is, de kellemesen csalodtam! Ez nem vita indítónak szántam, de ez nem mindegyik kinai cuccra áll fent! :K

Ja és panelben lakom és bárhol a lakásban fogom a'jelet szinte azonos szinten!

[ Szerkesztve ]

(#37042) Zeki válasza Tin (#37040) üzenetére


Zeki
nagyúr

Írta valaki, hogy patent újnak néz ki mind. Nem karcos, ha az volt, kicserélték.
Egyszerűen a nyugaton gariban visszavitt gépek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#37043) Prof válasza monti0222w (#37041) üzenetére


Prof
addikt

A Chuwit nem ismerem csak Mo-n kaphatókat próbáltam, Wayteq, Myaudio, Concorde.

(#37044) Irvine18


Irvine18
csendes tag

Sziasztok!

Haver ma benézett egy Omega MID 9711 típusú táblagéppel, a probléma a következő, gyerek kezébe került és a szokásos "túl sok mintarajzolási próbálkozás" képernyőnél tartanak. Googleba hiába akarok bejelentkezni nem fogadja el (természetesen azzal amivel vásárlástól használva volt), azt olvastam net nélkül is el kellene fogadnia, de nem teszi. Ami plusz nehézség wi-fi persze nincs bekapcsolva. Utánaolvastam és a szokványos hard reset sem akar működni. Várom az esetleges tippeket, mit is lehetne kezdeni vele. A márka nem hiába nem népszerű, alig találni róla valamit. Köszönöm előre is!

Üdv: Irvine

(#37045) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

10" méretben milyen tablet ajánlott, egyáltalán fellelhető a következő igényeknek megfelelően: wifi és 3g és gps? Általános internetezés, e-könyv olvasás, filmnézés lenne a célterület, navigálással, emiatt fontos a gps. Ja 100 ezer Ft alatt kellene.

Tetszene a WayteQ xTAB-100dci 3G, de ha jól láttam, abban nincs gps. Egyáltalán létezik olyan 10" -os tablet, amiben van?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#37046) this is life válasza Faby (#37045) üzenetére


this is life
Ármester

samsung p5110,acer iconia a210 es ezekhez vennel egy mifit.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#37047) Tin válasza Zeki (#37042) üzenetére


Tin
veterán

köszi, akkor nyugodtan megvehetőek ezek a nexus 7 refurbished tabletek?

8GB elég szerinted alap rendszernek plusz néhány appnak?

(#37048) ArGab


ArGab
őstag

CHUWI V88 tulajok, pár kérdés:
- akkut mennyire eszi készenlétben hagyva?
- fejhallgató kimenet minősége milyen (alapzaj, torzítás, ilyesmi)
- hangszóró? gondolom nem nagy szám, csak mondjuk szöveget mennyire érteni egy yt videón

Rendelni honnan éri meg? Pandawill, vagy más? Töltővel mi a helyzet, EU-sat küldtek, vagy valami átalakítót, vagy azt sem?

(#37049) kateb válasza Prof (#37038) üzenetére


kateb
tag

Egyformák nem vagyunk, de hogy nagyrészt hasonlóan látjuk ezeket a dolgokat, az biztos! :C

Jómagam elkezdtem tabletet keresgélni kb fél évvel ezelőtt, és még mindig nem sikerült vennem. És nem a pénz miatt.
Egyszerűen az elején felállítottam magamban néhány prioritást, amit azóta sem találtam meg együtt, egy gépben. Valami mindig hiányzik. Nyilván pár dolláros alkatrészeken múlik a dolog.
Persze van olyan, amiben kompromisszumot tudnék kötni, de van, amiben nem.
Az előbbihez tartozik pl a képarány. Ha találnék olyan ketyerét, ami a többi tulajdonságában megfelelne, akkor talán nem ragaszkodnék a 4:3-hoz.
Viszont a wifi nem lehet gyenge a gépben, ez nem kérdés. És az akksi sem jelentheti 100%-ról indulva 3 óra netezés után, hogy apám, ennyi volt, tőccccs! :)
És fél kilónál nehezebb gépet sem szeretnék órákig a kezemben tartani. Nem vagyok én Feketelaci. :)

Az almás cég egy külön állatfajta, a lényegét már leírtad és egyetértek vele. Mondjuk a minire majdnem rácuppantam, de a túlárazottsága mellett abból is hiányzott egy-két fícsör.

Ezt az Acert nézegetem, lehet, hogy vétel is lesz, meggondolom még. Aztán ha itthon a kerti szalonból nem tudok majd jelet fogni a 30 méterre, fal mögött lévő routertől, akkor szépen visszaballagok vele a boltba.

(#37050) Keresztapper válasza Prof (#37038) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Szerintem más tabletekre is kapható matt fólia...

http://palscoffeetech.com/

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.