Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Redneck válasza bsanya (#37999) üzenetére


Redneck
veterán

32-ért Nexus 7? Mi az a gyorsbolt? Annyiért én is veszek...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38002) kelzsoca válasza Bozek (#38000) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs semmiféle többszöri lefagyás, van pár user, akik a kezdetek óta mindenen problémáznak, elképzelhető hogy hardverhibás a készülékük, viszont hiába kértem már többször is, hogy adják be szervizbe bevizsgálásra, ezt nem teszik meg, helyette floodolják a fórumot a különböző hibáikkal.
Érdekes módon a többség megelégedéssel használja a készüléket.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#38003) bel6 válasza Mike88 (#37998) üzenetére


bel6
tag

Közben rájöttem, hogy a 1080p valójában csak 1920x816.
A készülék egy Concorde 7015. Elméletileg tudna 2160p-t is csak még nem találtam minta filet.
Illetve most keresek valós 1080p-t.

(#38004) bsanya válasza Redneck (#38001) üzenetére


bsanya
aktív tag

Valamit félrenéztél :)
ConCorde Speed és Wayteq xTab 70dci között vaciláltam....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#38005) atibuc


atibuc
tag

Sziasztok.

Egy kérdés.
Autóba gyerekeknek DVD lejátszó helyett megéri venni 2 olcsó tabot?
Durván belegondolva azon kívül hogy, DVD-t nem tudok belerakni (majd szerzek olcsóbb forrásból) :-)
Felbontásra tud annyit és több dologra is alkalmas lehet. Csak valami tartót kell hozzá.

Előre is köszönöm az ötleteket.

Tibi.

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#38006) Mike88 válasza bel6 (#38003) üzenetére


Mike88
senior tag

Az oszlop az mind1, ennyin nem múlik. A TV-re gondoltam, amire rá van kötve, nem a tabletre. De mind1, elhiszem, szó nincs róla, hogy nem, csak azért kíváncsi volnék, hogy min teszteled, nem mind1, hogy 80-as LCD vagy 130-as plazma, esetleg LED-LCD. Attól még mindig érdekel, hogy miért nem ment egyik tableten sem amit teszteltem, s a miniPC-ken is csak kernel cserével volt elérhető ez, de majd egy okost megkérdezek erről.

(#38007) bel6 válasza Mike88 (#38006) üzenetére


bel6
tag

Ja a "TV" egy Samsung P2770HD.
Közben néztem valós 1920x1080-ast és azt is szépen eszi.

(#38008) atika88 válasza vlevi (#37940) üzenetére


atika88
senior tag

Tehát akkor nagy valószínűséggel nincs ilyen tablet a piacon? :F Direkt azért vette 2,5es winyót, mert nincs macera a szállítással és csak egy usb kábel kell hozzá :/ erre most ezek szerint megint vehetek 3,5es külső hdd-t :O

(#38009) Redneck válasza atika88 (#38008) üzenetére


Redneck
veterán

Én 2.5 vinyót a Sony TV-vel szoptam meg :( Apámnak vettem 3 év garis fém házas Transcendet ajándékba, TV be se kapcsol vele.

Más:
Concorde Speed vagy Prestigio Multipad 7.0 Pro Duo szerintetek?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38010) Avicularia válasza atika88 (#38008) üzenetére


Avicularia
veterán

Asus Transformer 300 simán meghajtja a 2.5-es külső wincsit külön táp nélkül ,ugyanúgy ahogy egy laptop.

(#38011) Tim82 válasza Avicularia (#38010) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondolom, akkor, ha a dokkoló-billentyűzet USB portjára dugod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38012) z0d1AK válasza Avicularia (#38010) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tegyük hozzá, hogy ha csak nem olyan dedikált portról beszélünk, ami kifejezetten jó a külső vinyóhoz, akkor az elképzelhető, hogy meghajtja a 2,5"-os vinyót a tablet, azonban ezzel együtt szépen lassan meg is süti a tablet alaplapját a terhelés.
Célszerű beszerezni egy olyan USB adaptert, amivel lehet adni a külső vinyónak tápot és hálózatról, vagy külső akkuról tolni kell rá az áramot, mert később gáz lehet.
Egyébként nekem van egy 1,8"-os vinyóm, azt jellemzően a legtöbb tablet meghajtja.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#38013) blueye


blueye
veterán

Cube U35GT

Ez jól hangzik,rárepül vki?

(#38014) rayman2006 válasza z0d1AK (#38012) üzenetére


rayman2006
tag

Helló.

Tényleg egy külső vinyó kitudja sütni tablet alaplapot? :F
A Nexus 10 is elviszi külső 2.5" vinyót áram forrás nélkül.
Akkor Nexus 10-t is tönkre teheti ha arról van film nézve vagy a Nexus 10 ezt bírja esetleg "dedikált" számít micro usb, mivel nem bővíthető?

(#38015) banderasz77 válasza blueye (#38013) üzenetére


banderasz77
addikt

Ha tényleg jól hangzik, akkor igen.

(#38016) flash-


flash-
veterán

sziasztok

tudtok ajánlani valami jó tabletet?

lényeg hogy az ára max 70 ezer forint legyen,kb 7 colos legyen a kijelzője,és ehhez mérten a vas alatta jó legyen(játékra lenne),ne akadjon,megbízható legyen

mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#38017) tjb007 válasza flash- (#38016) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#38018) z0d1AK válasza rayman2006 (#38014) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Nexus 10-nek sincs extra portja. Talán az Acer reklamozta korábban, hogy az A700 képes meghajtani a vinyot alapból.
tabletek alaplapjait nem igazán HDD meghajtasara készítik, a plusz teljesítmény igény amit kér az eszköz melegitheti a NYAK aramkoreit ami egy idő után hibahoz vezethet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#38019) flash- válasza tjb007 (#38017) üzenetére


flash-
veterán

köszi érdeklődnék hogy a samsung n8000nél az a nexus gyorsabb játékra?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#38020) rayman2006 válasza z0d1AK (#38018) üzenetére


rayman2006
tag

De ha egyszer max 10-15 megy róla vinyó míg átmásol filet akkor nem lesz gond ?
Új Toshiba amit most tesztelsz az se támogatja hdd-t?
Mert annak külön tüskés töltője van

(#38021) z0d1AK válasza rayman2006 (#38020) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem lehet tudni előre, hogy mi fogja megyilkolni esetlegesen. A Toshiba se kezeli hivatalosan. Egyszerűen nem erre a célra gyártják őket.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#38022) syberia


syberia
veterán

Sziasztok!

Találtam egy jónak tűnő tabot, netezésre lenne használva melóhelyen, mennyire jó vétel 15-ért, van alternatíva 20k-ig? :)

https://howbad.info/

(#38023) Odzse


Odzse
tag

Sziasztok,

Bocsi az újabb kérdésért,de lég sürgős lenne a válasz :R

Tablet vásárlás előtt állok és kinéztem egy nekem ár/érték arányban megfelelő gépet,de alig találok róla valamit a neten.
http://rendszerigeny.hu/beez-venia-10-1-a-sotet-lo/2013/06/17/
http://www.beez.hu/Termekek/Tablet
Nincs sok kitételem a tabletekkel kapcsolatban:
-10.1 méretű legyen
-főleg filmnézésre kell
-wifi
-böngészés és levelezésre használnám
Érdemes lehet megvenni szerintetek?
Az ára 55 körül mozog,ez még szimpatikus is lenne.

(#38024) z0d1AK válasza syberia (#38022) üzenetére


z0d1AK
veterán

Telefon méretű tabletek nem nagyon vannak, tehát ha feltétlenül ilyen kicsit akarsz, akkor ben nagyon van alternatíva. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#38026) banderasz77 válasza syberia (#38025) üzenetére


banderasz77
addikt

Esetleg kijelző méret? Android verzió?
Kicsivel többért telefont veszel ilyen paraméterekkel, újat, persze nem itthon.

(#38027) syberia válasza banderasz77 (#38026) üzenetére


syberia
veterán

Nekem itthon kéne valami netezős kütyü, milyen telefont lehet kapni ilyen árban (akár használtan) ami már alkalmas wi-fi internet használatára? :R

https://howbad.info/

(#38028) flash-


flash-
veterán

játékra melyik a jobb?(teljesítmény a fontos)

Nexus 7 16GB tablet Refurbished (NEXUS7-1B012A
CPU: Négymagos Tegra 3 / 1,3GHz CPU
GPU: ULP GeForce)

vagy

Samsung Galaxy Note 10.1 N8000:

CPU: Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9
GPU Mali-400MP

a note sokkal jobb ugye?
mali 400 is eleve jobb mint az ulp ?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#38029) z0d1AK válasza flash- (#38028) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mind a kettőn ugyan olyan jól mennek a játékok, mind a két készülék felsőkategóriás. Inkább azt kell eldönteni, hogy 7, vagy 10,1 huvelyk, mert méretben és használhatóságban ég és föld a különbség.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#38030) flash- válasza z0d1AK (#38029) üzenetére


flash-
veterán

de a mali az fényévekkel jobb gpu nem?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#38031) tjb007 válasza flash- (#38030) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindegy, hogy jobb-e, ha egyszer az NVIDIA pénzel egy csomó játékfejlesztőt.
Az, hogy fényévekkel egy kicsit túlzás, de valóban erősebb.

(#38032) flash- válasza tjb007 (#38031) üzenetére


flash-
veterán

magyarán úgy írják meg hogy nvidián fussanak jobban a játékok?

hmm szép mondhatom..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#38033) tjb007 válasza flash- (#38032) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jobban azon sem fut, csak szebb a látvány (plusz effektek stb.).

(#38034) Avicularia válasza Tim82 (#38011) üzenetére


Avicularia
veterán

Létezik hozzá OTG adapter [link]. Nekem nincs ilyen, mert van dokkolóm, de nem tartom kizártnak, hogy ezen keresztül is megy a wincsi. Utána kellene olvasni.

(#38035) Oldman2 válasza syberia (#38025) üzenetére


Oldman2
veterán

Talán az aksi állapota már nem olyan jó?
:-)

(#38036) Rellind


Rellind
senior tag

ÜDv.
Teljesen beleszerelmesedtem az Xperia Z-be. Már rendelés határon vagyok...A munkám miatt nem lenne baj, ha időjárásálló (Motorola Defy a telom is),bár az Asus T300/700 is esélyes az ár miatt.
Valaki nyomogatta már? Van róla felhasználói tapsztalat? Olvasom a teszteket,de nem marketingszagú véleményt keresek :)
Mindenhol 500$... nem tudtok akcióról? ;] Bár még csak most jön be a piacra ha jól tudom...
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#38037) Avicularia válasza Rellind (#38036) üzenetére


Avicularia
veterán

Jó lenne ha csak 500$ lenne.Mármint hiába annyi usában, nem jutsz hozzá annyiért Európában. Nekem is ez a kiszemeltem, de bizonytalan vagyok. Többen írták, hogy akadozik ez is.

[ Szerkesztve ]

(#38038) Tim82 válasza Avicularia (#38034) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az OTG adapter nem hiszem, hogy változtat a leadható kraft mennyiségén, de lehetséges, hogy rosszul tudom.

A Transformer sorozat dokkolói meg beépített extra akkumulátort tartalmaznak, meg alapból laptop-szerű használatra vannak kitalálva (tehát a dokkolók USB-portjai le tudnak adni kellő mennyiségű kraftot).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38039) fogtunder válasza Rellind (#38036) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én még megjelenés előtt láttam, béta szoftverrel, már akkor gyors volt és stabil is abban az egy napban, amíg nálam volt.

transformerekkel nincs tapasztalatom, de a design, anyagok, összeszerelés nagyon egyben volt, a kijelző talán lehetne fényesebb kicsit, de alapvetően nem volt gondom a cuccal, csak az ára.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38040) kovadika válasza Rellind (#38036) üzenetére


kovadika
őstag

En is megrendeltem vegre az USA-ban. Jelenleg mar arrol potyogok. Szerintem remek gep. Chrome-al valoban akadozik, de operaval nagyon folyamatos, eg es fold a kulonbseg. Sajat menujeben nem tapasztaltam semmi lagot, villamgyors a rendszer. A kulseje pedig valoban lelegzetelallito. Kijelzo szerintem szep. Teltek a szinek, a Full-HD szerintem pedig boven eleg. Minimum fenyerovel (ami meg boven jo) az aksi is sokaig birja.
Negativumkent azt emlithetnem hogy az egyik port-takaro ajto ki van lazulva es nem zar, emiatt nem vizallo, de mar felvettem a kapcsolatot a szervizzel.

[ Szerkesztve ]

(#38041) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm megkért hogy nézzek neki tabletet, de inkább megkérdezem a nálam szakavatottabbak véleményét, nem akarok hülye tanácsokat adni. Szóval 10 colos tabletet keresünk, olyan 50-60 ezerig, tudnátok valamit ajánlani? Holnap esedékes a vásárlás külföldi út miatt :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#38042) VMatteo


VMatteo
őstag

Tudom hogy az ezredik kérdés, de mit ajánlanátok max 40e Ft-ig? Fontos hogy Mo-i garancia legyen.
7-9", minél jobb RAM és proci, IPS kijelző, hosszú üzemidő, játékra meg mobilnetre nem lenne használva.
A mostani garis CC 7015-öt mennyiért lehetne elpasszolni?Ha egyáltalán érdemes, mert fillérekért nem adom el...
Hirtelen a Prestigio-t találtam

Tisztelet a Gépésznek!

(#38043) kovadika


kovadika
őstag

Nem tudja valaki, hogy az ertesitesi savot hogy kell dinamikussa tenni az xperia z-ben? Meg alkalmazasokon belul sem jottem ra, hogy hogy kell. Pl. Filmnezes kozben MX playernel is jelen van.

(#38044) kelzsoca válasza VMatteo (#38042) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én úgy hallottam a Prestigio gépekkel azért elég sok a probléma, miért nem maradsz márkán belül, mondjuk egy ConCorde Speed-el?

https://vertigostore.eu

(#38045) Rellind válasza Avicularia (#38037) üzenetére


Rellind
senior tag

500$-ból megúszom mert nem europában vagyok jelenleg :)

giorgio:
Köszönöm az infot. :R

kovadika:
Mennyi az átlag aksi ideje?Netezésre,filmnézésre,prezentációra (ráküldeni projektorra) használnám.
A garanciával szkeptikus vagyok, nem tudom világgari van rá vagy csak USA. Lehet írok a Sony supportnak.
Bár tavaly vettem egy Toshiba Qosmiot ugyanonnan ahonnan ezt venném és nem volt otthon gond vele. (aksi miatt teszteltem őket) :)

(#38046) kovadika válasza Rellind (#38045) üzenetére


kovadika
őstag

Sajnos meg nem tudok nagyon nyilatkozni az uzemidorol. Tegnap toltottem eloszor. De szerintem levett fenyeronel Satima modban 9 ora hasznalattal lehet szamolni. Egy ev nemzetkozi garancia van ra. Ha otthon vasarolod ott ket evet adnak.

(#38047) VMatteo válasza kelzsoca (#38044) üzenetére


VMatteo
őstag

köszi, végülis ez se rossz.
Érezhető lenne a különbség a 7015höz képest? Tudom hogy a kijelző ég és föld, de a válaszideje, laggolások, ilyesmi. Vagy inkább használja család a 7015öt, aztán karácsony körülre úgy is leszivárog a 4 mag 2gb RAM 40 Ft alá?
a 7015öt eltudnám adni 15e körül?nem ugye? :DDD

Tisztelet a Gépésznek!

(#38048) geprombolo válasza kelzsoca (#37849) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi :R , akkor felejtős, nem éri meg babrálni vele, olcsó vacak, unokaöcsém "kicsit" jobban megnyomta a kijelzőt, mint kellene, annyi lett neki. Akksija is kuka, nem is cserélhető, jó lesz veszélyes hulladéknak. :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#38049) Rellind válasza kovadika (#38046) üzenetére


Rellind
senior tag

Hát sztem ha egy év alatt nem fog tönkre menni 2 alatt se fog.
Te honnan rendelted? :U

(#38050) dugesz77


dugesz77
őstag

Egy ismerősöm szeretne 7" tabletet venni,neki a lényeg a GPS. Csak is magyarországi vásárlással itteni garanciával.
Két kiszemelt eddig: Acer Iconia Tab B1-A71 és Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110.
Melyik éri meg jobban illetve ebbe az ársávba van-e jobb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.